BUITENLAND. OORLOG De Staking der Etipissiis mijnwerkers. NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë. ^|ARRY EN RIJKE |_ENA Spiegelfaimek A. L. MEYVAERT 't Wit Stoopks vaa Jacques Nsets DE VÖLKSSTÊM l*e den naam van een heilige dragen zooals o. a. de mutualiteit St-Jozef. De beknibbelin gen van M. Buvl vallen niet op de regeering die eene groote bezorgdheid van onpartijdig heid aan den dag legt, maar zevallen op den liberalen provincieraad van Brabant. Zoo eindigt de komedie Thans iser een groot internationaal steekspel van Hockey in het Ijspaleis. Er zijn schaat sers van alle landen. De 2° match is gewon nen door de Belgen tegen de Zwitsers. Bericht aan de liefhebbers. Dat z'er Zon dag of Maandag eens henen komen zien. Kobb. TUSSCHEN Turksche zegepraal Den 13en zouden Turken en Araben eene schoone overwinningjiebben behaald teTuf- 'hat. 2 Italiaansche regimenten zouden in eene hinderlaag gelokt zijn geworden en .verplicht zich terug te trekken te Birka. Te Tripoli Beeds 6 maanden zitten de ongelukkige soldaten te Tripoli aehter hunne versterkin gen. Zes lange maanden zonder te weten wat doen. Die jongens moeten zich niet weinig ver velen. De burgers die kunnen, verlaten ook in groot getal Tripoli en trekken naar Italië. Op zee Beschieting der Araabsche kust in de Roode Zee De Italiaansche vloot der Roode Zee, be schiet de Araabsche kust der Roode Zee, op enkele kilometers van Perim. Het Lagerhuis heeft Donderdag de wet op het. minimumloon in de koolmijnen gestemd met 348 stemmen tegen 225. Zelden had men in het Lagerhuis zooveel volk gezien en in de openbare galerijen stond het volk op eengestapeld, om de politieke terugkomst van M. Balfour hij te wonen. Wanneer M. Balfour in de zaal komt, wordt hij langdurig toegejuicht door de uni onisten. Als de zitting open is verklaard staal M. Asquith recht, hij wordt door de regeeringsgezinden toegejuicht en vraagt de tweede lezing over 't minimumloonoritwerp. M. Balfour aan 't woord. M. Balfour gaat er becht op' los en valt onmiddelijk de regeering aan. De redevoe ring van M. Asquith geeft ons '{Jen,Mink dal 'niemand met zijn vcforstel vrefle heeft, en dat 'een zware veranlyvoordelijJ^jienl ligt. op de jtegeeringp; opd'eKamer en de tegenpartij. Nooit stond het land voor zulke dreigende kwestie. Eene organisatie die «le beweging beperkt dreigt gansch de handel in Engeland met. verlammenis te slaan, Ik erken de recht zinnigheid der pogingen van M. Asquith om den vrede terug te brengen ïhaar waarom heeft de hoofdminister vorzwegon dat de mijnwerkers in Schotland en in Gallië kon- traklen met de patroons hadden gesloten, die moesten nageleefd worden en die zoo goeds moeds niet mochten worden verbroken Do regeering heeft zich bedrogen en heeft de Kamer bedrogen. Ik wil de algemeone kiezingen niet verwarren met de staking. De tegenpartij na de methoden van de regeering hij tweede lezing le hebben ontbloot, zal haar best doen om de regeering gelegenheid te geven hare waarde to toonen. Ik vraag de verwerking van het minimumloon voor de- mijnwerkers voorreden van nalionaalbelang. M. Balfour wordt geestdriftig toegejuicht. 24° Vervolg. Harry werd zeer bleek en verontschuldigde «ich. Gij zult minder streng oordeelen, miss, als pij. de reden van ons te laat komen vorneemt, en ik u vertel wat ons dezen nacht is overge komen. Och zijt stil, gij zijt ook zoo een fijne dien de woorden als boter van de lippen gly- Jen. Ik zeg de zuivere waarheid, miss wij tijn als door een wonder den dood ontko men. Ja miss, zegde nu Sim, en de beide roo- yers Zwarte Dick en Joking Jem,die het meis je in Pimliko vermoord hebben,hebben onsby- oa verwurgd. Hij was zoo goed als dood, zegde Harry Jack met de lantaarn heeft hem weder bijge bracht. Suzanna zag de beide knapen zeer verbaasd *an. Hoe,gij zijt in zulk een groot gevaar ge weest en ik had u, mijne beide lievelingen, bijna niet levend teruggezien? Dat is verschrik kelijk; vertel mij spoedig allesdoch wacht, laat ik eerst den thee voor u zetten en u wat brood geven. Terwijl zij aten, moest Harry vertellen, en terwijl hij dit deed ontbrak het Suzanna niet kan uitroepingen van verbazing en medelij den. Hoe schandelijk, zegde zij, de booswich ten wilden u, de neef van uw oom Seymour om hals brengen, maar dat is verschrikkelijk; M. Asquith antwoordt Ik begroet harte lijk de terugkomst van den achtbaren heer Balfour, wiens redevoering weerdig is van het netelig oogenblik dat het land beleeft. De regeering houdt gelijke balans tusschen mijnwerkers en patroons en vele patroons zijn voor het wettelijk minimum. Kunnen wij de nijverheid van Engeland, hij gebrek aan kolen, te niet laten gaan ?...Wij zeggen neen en daarom willen wij een middel aanwen den. De vervolging tegen Tom Mann Tom Mann is aangehouden om de arbei der te hebben aangehitst. De straffen door het Engelsch wetboek voorzien, zijn zeer streng.» Vroeger werd de overtreder tot eeuwigdurende ballingsschap veroordeeld nu sinds 1875 is het veranderd, en in olaats van ballinsschap komt de veroordeeling tot levenslangen dwangarbeid. Werkherneming in Gallië De mijnwerkers worden liet moe in Gallië en men voorziet dat een talrijke groep Maan dag het werk zal hernemen. Frankrij k Het fameus milliard der Kloosters M. Riou stelt vast, zegt hij, dat de likwidatie der Kloosters uitgekomen is op een zedelijk, politiek en rechterlijk failliet. En zulke poli tiek is die ook van onze Belgische tegen strevers IPerzië Een voorschot van vijf millioen.Rusland en Engeland hebben aan Perziö een voorschot gedaan van vijf millioen om een korps gen darmen in te richten die bevolen zullen wor- don door Zweedsche officieren. TTviiflïLsrë In Macedonië staan Grieken. Albaneezen en Bulgaren tegen de Jong-Turken. De Grieken, Albaneezen en Bulgaren hebben een komiteit gevormd? waarin de maatrege len zullen wurden besproken die te nemen zijn tegen de Jong-Turken. Wellicht zal het komiteit voorstaan de eerstkomende kiezin- gen te boycolteeren. Portugal Ontvluchting van 3 soldaten. Uit het 3e regiment voetvolk te Lissabon zijn drie soldaten ontvlucht.. De schildwacht was van hun gedacht en ging mee op de vlucht. Te Porto. Bomontploffingen. De curbonariers doen voort met hunne bomont ploffingen- Van onder de puinen vanMiragaïa beeft men het lijk gehaald eener vrouw. Nog 5 personen liggen onder de stoenhoopen ver pletterd. Brussel. Dubbele aanhouding op de daken. De agenten Sipldo en Anloine, hielden Donderdag twee kerels aan, zakken dragend, gevuld met. lood en zink. Twee an dere kerels in hetzelfde geval, vluchtten op de daken der huizen in de Huidevetterssl.raat. De twee agenten waagden zich insgelijks op deze daken en hielden de twee dieven aan achter eene schouw, door hen te bedreigen met hunne revolvers. Proces-verbaal werd ten laste der kwaaddoeners opgesteld. Diefstallen bij jutoeliéïs. Eene wel- gekleede dame bezoekt sedert eenige dagen de magazijnen van juweliers in den Brus- selschen omtrek, doet zich allerhande ju- '.veelen voorleggen en weet telkens een ring, eene speld, een armband enz. te stelen. Don derdag avond, legde de dievegge alzoo de hand op eene halsdoekspeld van 150 frank bij een juwelier van den steenweg van El- sene. wacht maar het zal spoedig beter met u wor den sedert vier weken wacht ik bericht uit Amerika, en als uw oom mij dan tot zich roept, ga ik zonder u niet scheep. Naar onzen oom vroeg Harry thans verbaasd. Suzanna sloeg zich op den mond, zij had zich versproken. Ilieldtgi.j dus zoo veel van oom Sey mour vroeg Harry, die gaarne iets meer om trent het verdwijnen van zijnen oom gehoord had. Zwijg stil daarvan, hernam Suzanna met tranen in de oogen. Ik heb hem gt-kend.maar daarover willen wij liever niet spreken.Spreek tegen niemand over uwen oom, dat kon ge vaarlijk worden hij is dood voor de wereld. Gij moet mij niet zoo met argwaan aanzien Harryik bon een ordelijk meisje, dat al leen haar plicht heeft gedaan, en dus niet ten minste schuld heeft aan het ongeluk van de zen man Met dit gesprek in de keuken waren onge veer twee ure verloopen, en Suzanna, anders een zeer vlijtig meisje,dacht aan niets anders dan aan de beide knapen en hunne ontmoe ting ook waren hare gedachten weder heen getrokken naar den man bij wien zij huis houdster was geweestdie haar zoo goed be handeld had eu die haar hij zijne vlucht naar het vreemde land zestig pond sterling had ge geven, met de belofte dat zij hem spoedig zou volgen om dan zoo haast mogelijk met hem te huwen. Plotseling werd de keukendeur openge worpen en de gebiedster trad binnen met een met doeken verbonden hoofd. Suzanna had zich veilig geloofd, omdat bare meesteres nog te bed lag, maar deze ontwaakt geraakt door j het herhaalde bellen van twee inwonende i Al wie slecht slaapt, is met wel gezind en kan niet goed werken. Slechte slaap ontwekt zenuwziekten van allen aard. Geneest u met de Dormapoeders van Dr. Goddé, die goeden en verkwikkenden slaap verwekken. 1,55 fr. in zegels aan Apoth GoclstAntwerpsche Kassei151Brussel en overal. 548„ Een oude-diefstal. Achttien maan den geleden, stal men op de kamer der echt- genooten Luyckx, Emmanuel Hielstraat, eene verzameling juweelen ter waarde van 600 frank. Mevr. Luyckx, thans gehuisvest te Vorst, zag Donderdag aan de uitstalling van een juwelier, te Brussel, eene broche liggen haar met de andere juweelen ont vreemd. De policie werd verwittigd en nam cle broche in beslag. De juwelier kocht het juweel ter goeder trouw, doch kan geene inlichtingsn geven over den persoon, die het hem vóór een jaar verkocht. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Een Stoutmoedige kwaaddoener Een Franschman, ongeveer 40 jaar oud, ledigde Donderdag avond de tooglade in de herberg der weduwe S..., Hoogstraat, ter wijl deze voor hem een glas lajnbik tapte in den kelder. Eon uur te voren had het slacht offer uit dezelfde lade eene som van 245 frank genomen om er eene betaling mee te doen. Aftruggelarij bij middel van eene aan kondiging. In een Brusselsch dagblad verscheen dezer dagen de volgende aankon diging op de 4e bladzijde Men verlangt een kind met fortuin, 60,000 frank, te doen aannemen, door deftige familie Meer dan 300 brieven werden ingezonden als antwoord op deze aankondiging. Al de schrijvers werden verzocht posthons te sturen verschillend tusschen 5, en 20 fr. om de on kosten te dekken der inlichtingen welke over deze personen zouden gevraagd worden. Iemand vermoedde aftruggelarij en ver wittigde de policie die eene bijzondere waak zaamheid uitoefende. "Twee juffers, oud van 40 tot 45 jaar, te Brussel gehuisvest, kwamen Woensdag na middag een pak brieven afhalen. Er waren er 85. Vele bevatten posthons, in de andere werden vollediger inlichtingen gevraagd. Deze brieven werden in beslag genomen en do twee juffers, naar het midden-kommissa- riaat geleid. Huiszoeking te hunnent deed een groot getal brieven ontdekken. Ondervraagd, verklaarden dé juffers, dat nood hen divong tot dezen truk hunne toe vlucht te nemen om zieh waf geld te verschaf fen. Proces .verbaal werd opgesteld eiv de plichtigen vervolgens terugin vrij beid gesteld. Tijdens zijn slaap bestolen. Een handelaar der Vlaanderenstraat. M. D.., was gisteren op zwier geweest met eenige "onbe kende kerels. In eene herberg der Laken straat viel hij in slaap. Toen hij wakker, werd, waren zijn geldbeugel, zijn huurwerk en zijnen trouwring gaan vliegen. Onnoodig te zeggen dat ook zijne gezellen verdwenen waren. Erg ongetuk. In de Souveraine- straat, is een zwaar geladen wagen, bespan nen mot. een paard, in eenen put gezakt, ont staan ten gevolge van het springen eener waterbuis. De voerman kon gelukkiglijk in tijds wegspringen. Het duurde iuim twee uren, vooraleer de toegesnelde personen er konden in geluk ken, het paard te verlossen. Het dier was org gekwetst en zal waarschijnlijk moeten afgemaakt worden. heeren, was opgestaan on dreef nu de vrouw naar de keuken. Vergeef my,mistress, zegde Suzanna be vend. De dame begroette haar met hevige scheld woorden. Hare vlammende oogen sloegen op de knapen. Wat doen die straatloopers hier Be- hooren zij hier, of teren zij allengskens mijn goed O, mistress, dat is in het geheel het ge val niet, antwoordde Suzanna op beleedigde toon, dit zijn eerlijke kinderen, die ik, zoo als gij weet, genomen heb, om schoenen te poetsen. Zoo voort met hen Ik duld in mijn huis zulk gebroed niet Voort zeg ik wat staat gij daar nog, gij knapen, voort voort Zij stortte zich als eene furie op do knapen, die zich reeds begonnen te verwijderen. Su zanna verdedigde de knapen. Mistress, riep zij op ongeduldigen toon uit, ik zal niet dulden dat gij deze kinderen in iets beleedigtzij staan onder mijne hoede, en als gij hun iets misdoet, krijgt gij met mij te doen, verstaat gij dat Zoo, hernam de dame, krijg ik met u te doen Ei, ei, zal de meid nu de juffrouw ook nog de deur uitdrijven De knapen moeten voort,en mijnentwege kunt gij met hen mede- gaan Harry en Sim verlieten cle kamer. Wacht nog een oogenblik, riep Suzanna hun na, waar slaapt gij heden nacht, Shorts Garden, Nummer... Nummer acht, Miss, zeide Ilarry. Goed, gij zult van mij liooren gaat nu rustig heen,God behoede u Ach datik slechts j een arm (lieiismeisje ben en van de luimen van die vrouw afhang. Ukkel. Hevige brand. In den naclil van Donderdag op Vrijdag, om 1 uur, brak een hevige brand uit in een achtergebouw van twee verdiepen, dienende tot schrijnwer kerij en meubelmakerij der Weduw e Vuyst, Alsembergsche Steenweg. De vlammen, door een .geweldigen wind aangewakkerd, hadden dra heel t gebouw overrompeld.Hot gevaar was zeer groot, want naast de schrijnwerkerij bevond zich een schilderswerkhuis. De pom piers, spoedig toegesneld, violen het vuur op krachtdadige wijze aan en konden het aan palend gebouw vrijwaren. Na drie kwart uurs was het vuur bemeeslerd. De schade is nogal groot, want het werkhuis Vuyst is heelemaal vernield geworden. Elsene. Het gevaar der vuurwapens. De werktuigkundige Hector M., wonende Gangstraat, had var) een vriend een revolver ontvangen, om het wapen wat te herstellen. Toen hij Donderdag avond het wapen wou uiteendoen, ging een schot af en M., werd door een kogel in de borst getroffen. De kogel kon nog niet worden uitgehaald. Huishoudsters, opgelet Kruideniers geven namaaksels van de Bitlerpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uit, het is u bedriegen op de hoedanigheid.Eischt dus wel het merk Vincart op het pak. 1500 L. Schaarbeek. De wanhoop. Een 87 jarige ouderling, Victor Roelants, wonende hij zijn zoon, Vondelstraat, heeft Donderdag avond gepoogd zich te zelfmoorden, met zich een kogel door het hoofd te schieten. De man was naar zijne kamer geklommen en bevond er zich nauwelijks sedert eenige oogenblikken, toen zijn zoon opeens eene losbranding hoorde en toesnelde. Hij vond zijnen ouden vader badend in zijn bloed ten gronde liggen. De kogel had de rechterslaap doorboord. Zijn toestand is hopeloos. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Pamela. Zonderlinge brandstichting Donderdag namiddag, is het parket van Brussel, vergezeld van luitenant Dubois, van de pompiers der hoofdstad, alhier afgestapt om een onderzoek te doen over eene brand stichting in zonderling© omstandigheden ge pleegd. Over een tiental dagen trouwde een jongeling der gemeente met eene oude juf vrouw, dié met hare zuster een zeer schoon huis bewoonde. Het is het gebruik op den buiten als de vrouw oud genoeg is om de moeder te zijn van den man. gedurende eenige avonden ketelmuziek in te richten en den hond 16 branden, 't is te zeggen vuren te ontsteken, rond de woning der nieuwe echtgenooten. Den negenden dag deelde hel vuur zich ech ter mede aan de woning, die ondanks het moedig werken der brandstichters, geheel afbrandde. Het onderzoek der magistraten heeft geen uitslag opgeleverd, daar al de ondervraagd© personen stellig beweren,' niet ter pla'ats geweest le zijn.' is hel eenige echte Vieuix Système. Antwerpen. Poging tot zelfmoord. Een landverhuizer, die in afwachting van hot vertrek van den boot, in de Schippers- kapelleslraat op logement lag, heeft zich gisteren willen zelfmoorden, door zich bij middel van een scheermes de keel door le snijden. De man werd in nopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Trambotsing. Aan den hoek der Kam- on Nationale straten, had gisteren eene geweldige botsing plaats tusschen twee trams. Een persoon, M. August Martens, die zich op het platform bevondr werd erg ge kwetst. Flauwe grappenmakers. Eenige dokwerkers bevonden zich gisteren avond in een koffiehuis der Vlaanderenstraat, toen een hunner in slaap viel. De andere dokwerkers Zij verdween in de keuken, en de beide knapen hoorden nog geruimen tijd op straat twee kijvende vrouwenstemmen. Zoo waren zij dan weder op straat gezet, en het vooruit zicht om geregeld iets te kunnen verdienen, was weder in rook verdwenen. Zij wandelden treurig verder en hoopten dat een toeval hun hier of daar eenige stuivers zou doen verdie nen even als op kerstavond, doch zy Iiepeu en hoopten tot in den namiddag te vergeefs. Op hun doelloozen tocht waren zij in de nabijheid van vrouw Underdun's woning gekomen Sim had van den kwaker Elbenezer Nott vier stuivers gekregen en dat was geheel hun schat en besloten er bij vrouw Underdun een stuk pudding voor te koopen. In den winkel troffen zij Mr Pribble aan. dio bezig was eene portie gebakken aardap pelen met kalfsvleesch te gebruiken.Mr Prib ble had in de buurt een steenkolenhandel en kwam veel bij vrouw Underdun.Hij herinner de zich op vriendelijke wijze den beiden kna pen,en gaf hun een deel van zijn middagmaal, terwijl hij hen met de mededeeling verheugde dat hij van de oude Rezia Crowdo een brief gekregen had, waarin zij hem berichtte,dat zij en de kleine Primrose goed bezorgd waren on en dat zij goede hoop had het kind in het wee- zonhuis van Bristal te kunnen plaatsen. Zij verzocht spoedig iets van Harry en Sim te hooren, daar haar het lot van de beide kna pen zeer ter harte ging. Dat zou een lang brief kunnen worden, zegde Harry,ik ben echterbesloten met schrij ven zoolang te wachten tot ik iets goeds te melden heb, of zich eene gunstige wending in ous lot heeft voorgedaan. Vrouw Underdun zag de knapen medelij dend aan. Ik hel» geduld, hernam Ilarry, maar ik om hem te wekken vonden niet beter, dan hem de neus en de kin bij middel van een stekskeu te verbranden. Hel slachtoffer moest in het gasthuis verzorgd worden. Bloedige ticist. Vrijdag namiddag kreeg eene vrouw uit de Kloosterstraat in - eene herberg harer gebuurte, twist met zeke ren De Bruyn, wonende Waalsche kaai. De vrouw trok een mes en bracht er De Bruyne verscheidene erge steken mede toe. Het slachtoffer moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis overgebracht worden. Hevig gevecht aan de hoven. Twee Duitsche matrozen kregen in de herberg van M. Horemans, Plantynkaai twist met den patroon. Eensklaps grepen de beide matrozen stoelen en gingen er den baas mede te lijve. Deze bleef niet ten achteren, greep op zijne beurt een stoel en sloeg er mede. De policie had de grootste moeite om de vechters te scheiden. Naar het policiehureal overgebracht, werd daar proces-verbaal te gen het drietal opgemaakt, waarna allen zich konden laten verzorgen. Hamme. Erge val. Vrijdag morgen, rond 6 ure, wilde Rosalie Van Puyenbroeck, 82 jaar oud, weduwe van Louis Van Goethem, wonende Nieuwstraat, beneden komen. De ongelukkige viel van de trappen en bleef bewusteloos liggen. Zij had eene gapende wonde aan het hoofd bekomen, waaruit zij veel bloed verloor. Dokter Jozef Leyssens heeft haar verzorgd. Sint Amandsberg. Stoutmoedige dief stal. Er zijn Donderdag nacht, bij den heer Maenhaut. bloemist, wonende Ant- werpschen steenweg, dieven binnengedron gen langs een vensterken van 40 centimeters groot. De dieven hebben zich meester ge maakt van al de kleederen van het huisge zin, en al het zilverwerk, eene waarde heb bende van 2000 frank. De policie van het feit verwittigd, is op het spoor der dieven. Op onderzoek zijnde in een huis der Verkortingstraat, ontdekte men een honderdtal geverfde vellen, voortkomen de van diefte. Redelijk gesproken. De goede moeder zal hare kinderen struisch en kloek willen. De brave zoon zal zijnen ouden vader willen bijstaan en versterken. De vader zal zijne bleeke dochter wil len zien blozen. Ds vreaw wil haar man kloek en neer- stig zien. De man wil zijne vrouw gezond zien. Hewel de kost van de THEOBROMA is 20 centiemen daags. Redelijk gesproken is dit te veel om altijd kloek en gezond te blijven Te Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38.3 frank de flesch. Te Aalst, in alle goede apotheken. Lebbeke. Het .parket. Donderdag namiddag is het parket van Deudermonde alhier afgestapt om een onderzoek tö doen nopens de aanranding, welke dqp 7 JVIaart laatstleden heeft plaats gehad en waarvan zekere Legers Jan, beenhouwersknecht, le Lebbeke, het slachtoffer van was. De plich tigen, Remi Van Langenhove en Paulin Coo- reman, kerels van rond de 19 jaar, zijn reeds aangehouden. De Klinge. Ongeval. Donderdag verlieten in volle vaart de honden van Bol- sens, bijgenaamd den Tenten, den hof. Zij wérden gevoerd door den zoon Van Gaver. Bij het omdraaien kantelde de kar. Een der honden werd op den slag gedood. De gelei der werd met geweld leger, de steenen ge worpen. Hij werd met gebroken arm opge nomen. Grimbergen. Lijk opgehaald. Uit de vaart van Willebroeck werd gisteren het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, schijnende 40 tot 50 jaar oud, gekleed als werkman. Men denkt hier met een© zelf moord te doen te hebben. heb ook vertrouwen op God. Waarom zou he ons niet gelukken vooruit te komen, daar de geschiedenis ons zoo vele voorbeelden aan toont dat arme kinderen hun fortuin gemaakt hebben, als zy maar vlijtig en oppassend wa ren. Braaf gesproken, mijn jongen, zeide M. Pribble, ga zoo voort, en gaat het u naar het uiterlijke ook al niet voordeclig, toch zult gij steeds eene groote zelfvoldoening hebben. Zal ik in mijn antwoord aan Rezia Crowne over u spreken Ach ja, vele duizend groeten en wen- schen aan onze kleine Primrose,en wij zullen beiden nooit vergeten, en metliefd» en dank baarheid aan haar denken. En groet haar van mij, zeide vrouw Un derdun. Crowne was eene oude trouwe gediende, en prachtiger kind als de kleine Primrose heb ik in mijn leven nooit gezien. Groet dus beide van de oude vrouw Underdun, die ook haar pakje van zorg en verdriet te dragen heeft. Zij wendde zich hierna tot andere koopers.M. Pribble begaf zich naar zijnen winkel en Har ry en Sim gingen op straat! ja de straat was hun te huis Ik ben zoo moede Hall, zeide Sim,zouden wij niet naar Short Garden kunnen gaan, en ons te bed begeven Daar zullen wy heen gaan, zeide Harry, maar gij vergeet dat het heden donderdag is, en dat Jack met de lan taarn ons ten eten genoodigd heeft, doch vrees dat er meer gedronken dan geëten zal worden,en daarom ga ik er metgrooten augat heen (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2