DOR LOG Oe kiesstrijd in M sradsssement Aalst Italië en Turkyë. JfM j=|ARRY EN fjüKE [ENA Do ongelukkige slaking in Engeland Groote feesten in don WerÉiM&n Bond TU89CHEN De toestand in Tripoli Onder dezen titel wordtin dato 15 Maart, jbit Tripoli aan het Havasagentschap Jiet vol gende geschreven Na de zenuwachtige spanning, waarmede ,ie nieuwe actie, die met den terugkeer van generaal Caneva zou beginnen, werd afge- jwacht, is nu weer een zekere moreele de- ipressie merkbaar onder de Italiaansche troe pen, die thans sinds 6 maanden achter hunne [loopgraven liggen zonder veel uit te voeren, jen van verveling niet weten wat te doen. Verscheidene gevallen van zelfmoord en ikrankzinnigheid bobben zich in de laatste idagSO voorgedaan Men heeft de troepen van 'liggingsplaats doen veranderen, om ze ten minste een ander uitzicht tö geven en hun een oogenblik de illusie te schenken, dat de opmarsch naar het binnenland zou beginnen. Maar desniettegenstaande nemen de gevallen van hersenvliesontsteking met den dag toe. De Italiaansche regeering heeft het besluit genomen de reservisten naar hunne haard steden terug te zenden en hen te vervangen 'door de soldaten van de lichting 1891, die het zedelijk peil der oude troepen weer hoo- .ger op zullen voeren en hun weer met hel noodige vuur zullen bezielen. Deze gelukkige maatregel heeft een algemeen© vreugde in de kampementen veroorzaakt. Ook de burgers deelen in de neerslachtig heid ze beginnen het moede te worden, op gesloten te zitten in eer. kleinen kring, dien men niet verlaten kan en de een na de ander vertrekt, zoo het hem ten minste mogelijk is. teleurgesteld, maar benijd door de achter- blij veilden naar het vaderland Nadat Tripoli gedurende eenigen tijd zon der handel is geweest, wordt thans van allo kanten aangevoerd tusschon Tunis en Tri poli is het verkeer zelfs zoo druk, dal de (Vrachtprijzen 10 maal hooger zijn dan an ders. Natuurlijk brengt die overaauvoer een geweldige verwarring teweeg, maar velen maken er natuurlijk gebruik van om te spe- culeeren. De algemeene toestand om Tripoli is nog altijd dezelfde en slechts nu en dan komen er berichten in van de inlandsche spionnen, die hel Italiaansche leger er bij de Turksche troepen op na houden. Een telegram uit Athene aan de Cor- riere della Sera meldt, dat tien mijnen in de JDardauellen zijn ontploft. Gelukkig on dervond de scheepvaart er geen schade van. De stroom had de mijnen van hunne plaats gebracht. De Turken hebben twee rijen mijnen ge legd in de straat der Dardanelles De eerste rij.lo.opt van de Aziatische ,kusL tot Kepe zuidwaarts naar de EuropeescheL, kust tot Tekke, maar eindigt op een kleinen afstand van de kust. Vijf boeien geven de route 'At), die handelsschepen langs de Europeesche kust nioeteir nemen. .Een tweede rij is gelegd Lusscben Kilid Bahr en Kale Sullanie, De afstaud tusschen ,de mijnen onderling bedraagt vijftig tot zestig meter. De eerste rij bestaat uit veertig mijnen, verdeeld over een afstand van twee kilometer. Om te voorkomen, dat de Italiaansche schepen zouden trachten de straat te pas- seeren. is een aantal drijvende mijnen ge legd, die mon vanaf de kust kan doen ont ploffen. Een Italiaansche kanonneerboot heeft de Arabische kust gebombardeerd eenige kilo meters ten Noorden van Perim. Uit Weenen wordt gemeld, dat de mi nistervan oorlog, de generaal van do infan terie, von AullVnberg, zijn ontslag heeft in gediend. Als opvolger zou de generaal der infanterie, Ridder von Georgi,in aanmerking •k oi n en. 23° Vervolg. En wat is dat voor drank, dat deze man nen drinken? zeide Sim; er moet peper in den brandewijn geweest zijn, die Jack mij in den mond gegoten heeftliet heeft mij de keel baast verbrand en nog heb ik er pijn van.Wij rullen nooit zulk slecht vocht over onze lippen brengen Hall Zoo lang wij slechts aan onzen goeden vader denken, zeker niet, want wat hij ons verbood; was ons eene wet Terwijl de knapen hunnen weg vervolgden, verliet Suzanna haren dienst.Zij ging naar ee ne kennis van haar, die buiten Londen woon de, on was op het oogenblik buiten macht iets voor de kinderen te doen. Dezo laatsten bereikten de woning van M. Curt tegen den avond zij vonden Jack in zij ne kamer. Reeds voor zy in den gang waren, vernamen zij zijne stem, die evenzoo klonk als toen zij hem in de Adelphigewelven ge boord hadden, toen hij beschonken was. Dat was een slecht voorteeken. Wie beschrijft echter hunnen schrik, toen zij hem in gezel schap vonden van Squib.Paul en vrouw Curt. De tafel was met spijzen bedekt, nog meer echter met ledige flesschen. Jack was reeds half beschonken. Vrouw Curt bediende de tafel, en aan hare lallende stem kon men duidelijkbemerken dat zij meer dan genoeg gedronken had. Spuib en Paul rookten slechte sigaren en hadden zich op den rand der bedstede nedergezet. Jack groette de knapen vriendelijk. Spuib en Paul meesmuilden. Zij konden het open en Een nieuwe vlootbasis. De Italianen gaan een nieuwe vioolbasis inrichten op de kust van Cyrénaïque om al/.oo heter de werking binnen in het land door te kunnen drijven. Over vrede gesproken In de bijeenkomst tusschen keizer Willem en Frans Jozef en van keizer Willem met koning Emmanuël moet er gesproken zijn geworden over den oorlog. Een bepaald voorstel tot bemiddeling zou opgemaakt zijn. Als 't zoo is. is het te wenschen dat het er maar spoedig dooikond. In Tripoli en andere plaatsen In Tripoli, Horns, Derna, Benghazi blijft alles als over enkele maanden. De treinen tusschen Tripoli en Ain Zara rijden regel- matig. Reeds is men bezig aan deze lijn eene vertakking te leggen. Tegen den oorlog. Betooging in Venetië In Venetië had eene gedeeltelijke kamer- kiezing plaats. De oproerige kerels hadden de Campanile rood geschilderd en daarop geschreven Weg met den oorlog In den dag hadden er betoogingen plaats en eene botsing ontstond tusschen de troepen en eene bende anarchistische socialisten. De toestand wordt als oplosbaar aanzien De opstapelingen in Je magazijnen red den Londen van den hongersnood, Do nood zakelijkste levensmiddelen komen in over vloed op de markt. Zoo de gaz en de eleclri- oitoitfabriek nog 3 weken kunnen volhouden, dan zal Londen in 't algemeen veel minder van de ellende geweien hebben dan de andere sleden. De werkstilstand heeft aan de syndikaten reeds 20 millioen gekost. Te Leeds zijn er 25.000. In 't Noorden van Gallos 50.000. To Wrescham zijn de boreelen der Opeubare Weldadigheid over weldigd. Naar de oplossing In de welingelichte kringen ziet men in het bezoek van M. Asquith aan den koning het bewijs dat eene oplossing gevonden is. Laat ons hopen dat het zoo weze. DE VOLKSSTEM 26 MAART, 1912 Rnslanel De nieuwe kieswet. Door 117 stemmen tegen 72 werd in de Duuma de nieuwe kies- hervorming aangenomen. Een amendement voorgesteld door de Cadetten, waarbij eene boet van 300 roebels werd toegepast aan de Joodsche fuir.iliën die zich zouden onttrekken aan hunne krijgspli'cliten werd verworpen met 103 stemmen tegen 101. Gliina De houding van Rusland tegenover China Rusland heeft geweigerd mede te doen in do leening aan de Chineesclie Regeerii w Welke reden minister Zasonoff daartoe heeft, kunnen wij niet zeggen, maar in elk geval de andere mogendheden zullen zijn voorbeel niet'volgen. Moest Engeland en Frankrijk het voorbeeld van Rusland nadoen, dan blij ven nog over Amerika; Japan en Duitschland om het noodige geld teleenen. VAN ANTWERPEN. De kiezingsstrijd is te Antwerpen reeds volop begonnen. Do lump die thans wordt geleverd, is een kamp op leven en dood. Geen gologenheid ünag onverlet worden gelaten om de goede zaak te verdedigen. Daarom komt de viering van Het Kalfeeuwfeest van hot bestaan van den Nederduitschen Bond juist van pas. 's Morgens om half twaalf, van den 8sl' April 1912, zal er eene plechtige feestzitting plaats hebben, waarop al de katholieke ge kozenen van Antwerpen en vele uit alle deelen van 't land zullen aanwezig zijn. 's Namiddags om 3 ure, groot feestmaal, waaraan ieder kan inschrijven mits de bij drage te betalen van vijf franken. De deel neming aan dat groot politiek feestmaal moet gezonden worden aan het Bestendig Sekrelariaat, Koningstraat, te Antwerpen Zij onzer lezers die sinds jaren de prach tige werking van den Nederduitschen Bond van Antwerpen hebben kunnen bewonderen, zullen er aan houden die prachtige feesten bij te wonen. Leve hot echt volksgezinde en demokra- tisch streven van den krachtig opbloeiende» Nederduitschen Bond. D rankrij R De staking geëindigd. In liet gebied van Anzin is de staking op een sisser uitge- 1 oopen. Nog eenige mannen blijven koppig, inauT do werkhetrferning is thans voor goed als algemeen. Nog het fameus milliard. Gesmolten op 35 millioen. De Journal des dëbats be'përkt het verslag van M. Régimanset in naam der per-atonale kommissie op het bu reelvan don Senaat neergelegd. Daarin kómt als algemeene uitslag dat van dat zoogezégd milliard dal is 1000 millioen der kloosters juist 35millioen overschiet. Ze zijn er meè gaan loopen, de vereffenaars Duez en con- soorten, en daar er in Frankrijk 162,000 kloosterlingen waren, rekent dan maar uit hoeveel elke kloosterling bezat en hoeveel rente dit per jaar geeft. H>u.itsclilanci De bezoeken van keizer Willem. Keizer Willem heeft een bezoek gebracht aan keizer Frans-Jozef van Oostenrijk. Na dit bezoek heeft hij den koning van Italië gaan opzoe ken. We weten niet wat w'er van moeten peinzen, maar zeker is er niet alleen spraak geweest van do hernieuwingvan het Driever- hond maar de kwestie van het Oosten werd eveneens aangeraakt. schuldeloos gelaat, der beide kinderen niet verdragen. Zoolang Jack nog eenigzins mees ter over zijne zinnen bleef, konden de knapen rustig eten hoe meer er echter gedronken werd hoe gevaarlijker hunne positie werd. Squib en Paul wilden hun telkens laten drin ken, en als zij dan weigerden, werden zij om hunne onthouding met allerlei scheldnamen begroet. Spoedig steeg Jack- de punch naar het hoofd en was zijne nuchterheid geheel en al verdwenen. Bij de tweede flesch had hij reeds al liet goede en.schoone vergeten dat hij aan den knapen beloofd had. Hij overlaadde nu M. Curt met allerlei lief desbetuigingen, terwijl hij Harry eenen die pen afschuw inboezemde voor den dronken- manspraat en vele godslasteringen die hem over de lippen vloeiden. Toen hij zag dat de. beide knapen niet bemerkt werden, kwam hij naar Harry toe, streelde hem de wangen en riep op ruwen toon nog eene flesch op dat wij op de gezondheid van mijnen goeden jon gen en beschermer kunnen drinken O ik bid u, mijnheer drink niet meer, zegde Harry,terwijl hij Jacks handen in de zij ne nam. O ik bid u, mijnheer drink niet meer, bauwde hem Mrs Curt op spottenden toon na. Ik bid u jonge heer, leer gij niet uwe groot moeder eieren leggen en dit zeggende sloeg zij den knaap met eenen soeplepel op het hoofd. Bravo wijfje, riep Squib, nog eens, mijn schat je Nog eens zoo brulde nu ook Paul. Jack wilde tusschen de beiden treden. Stil zeg ik u, stamelde hij gij zult deze knapen geen haar op het hoofd krenken, en gij oudo jongen, Harry, kom hier, neem uw glas die gevuld is met lekkeren godendrank Hingen van den Katholieken Propagandistenbond 0|j Zondag 24 Maart 1912 Heldeï-gem Om 10 ure stroomde 't volk van Helder- gem naar de groóle zaal van M. P. Lievens, in de Klok, rechtover de kerk.' Ruim DRIJ HÓNDERD toehoorders vjer- drongen zich in de zaal, een prachtige zaal onder hen een honderdtal joiïge kiezers van 25 tot 30 jaar. Nooit was er te Heldergem zooveel volk op een meeling ADVOKAAT BOSTEELS sprak langdurig over den poli- tieken toestand, over de maatschappelijke werking der katholieken voor hoer en werk man, en toonde aan onder de algemeene toe juichingen welken valschen rol van volks verleiding en godsdienstbestrijding de daen- sisten hier spelen. LEO CRICK handelde in een schoone redevoering over de katholieke scholen, en over de schoolpolitiek het volk was diep aangedaan door die ontroerende woorden; vele mannen weenden. ALBRECHT BAUWENS schandvlekte de beleedigers onzer missionnarissen en bewees dat de Vla mingen alleen recht mogen verwachten van de katholieke partij. De sprekers wierden gedurig toegejuicht. cn ledig het in eenen teug, als een grootman, hoor Terwijl Harry zich met moeite 'tot Harry wendde, wilden Squib en Paul, Sim beschon ken maken. Deze trad achter Harry terug doch op eens pakte Squib Sim by de keel en wilde hem Paul nu een glas heeten punchL in de keel gieten, toen Harry, verwoed door de ellendige taal cli© hij zoolang reeds hadmoe- aanhoore, Paul het glas uit de hand wrong en hem de volle inhoud inhet gezicht smeet, zoo dat Paul zoo lang als hij was, achterover tui melde. Squib wilde nu zijnen vriend verdedi gen entrad op Ilarry toe, om hem met eenen stoel op het hoofd te slaan. Halt riep Jack nu er donderend tus- chen, eerlijk strijden, twee tegen een gaat niet. Toen Squib echter op deze waarschuwing niet ophield naar Harry te slaan, nam Jack eene ledige flesch, slingerde die Squib tegen liet hoofd, zoodat ook deze zwaar getroffen neerviel. Harry en Sim wisten nu onbemerkt weg te sluipen en vluchten verder. Eene mi nuut later bevonden zij zich, laat op den avond, geheel [alleen en verlaten, weder op straat. GEVANGEN GENOMEN. Arme knopen voor wie het noodlot alleen zijne slechtste gaven scheen te beschikken, cn hun dieper scheen te treffen, hoe meer zij met vertrouwen op God bezield waren Om hun ongeluk te vergrooten begon het te sneeu wen, zoodat zy nauwelijks de oogen konden openhouden. Diep bedroefd over het gedrag van Jack met don lautqarn, verwijderden zij zich van dit huis waar tegelijk de liederlijk- ste dronkenschap en de vroomste onthouding in woonden. Waar heeü zullen w^j nu gaan 'i vroeg Intusschen zongen de Jonge Wachten van Aalst katholieke en Vlaamsche strijdlie deren. Dat was me daar een geestdrift de man nen van Heldergem gingen bijkans vechten oin den tekst der liederen te ontvangen en zongen mcè dat de muren daverden. Al de liederen, een tiental, moesten gezongen .worden, en de oude schepene van Heldergem oom,'Van Oudenhove, een man van negen lig jaren, die er nog geen zestig- uitziet zong meè als een eerste jonkheid, dat elk er deugd van bad Nooit beleven wij zoo'n prachtige meeting Daar woont een vurig-, geestdriftig volk \ol geloof en ievor voor 'L katholiek LE VEN DE MANNEN VAN HELDERGEM Burst. Te Burst was 't meeting op den Driesch, in de herberg van Alfons De Winter, in het Brouwershuis, om 5 ure namiddag. De herberg spande van 't volk. Rond de 200 man boeren, werklieden en fransch- mans, allen sterke mannen, kloeke kerels, gelijk hoornen. Nooit zooveel volk te zien geweest te Burst, en dan nog op een buiten wijk M. Philips heefteer van de inrichting zijner meeting. ADV. BOSTEELS sprak over de Fransch- mans, ovér hunne gilden, en ontwikkelde om welke redenen heel waarschijnlijk de kiezing niet voor 2 Juni kon plaats hebben. De fransch ma us. mogen op ons betrouwen, T zijn wij die hunne vrienden zijn wij wer ken en strijden voor hen (algem. toejuich.) Verder bestreed hij langdurig de handelwijze en de- politiek der Daensisten, en der anti klerikalen en oogsste zeer veel bijval. PETRUS MATTHYS van Heldergem, sprong nu op den spreekstoel, en gaf daar een flinke aanspraak af, die alleman deed zinderen 38 jaar werk ik in Frankrijk, zon der eeneiv Zomer te mankeeren, riep hij, en 's Winters te Brussel ik heb in de wereld veel gezien, en alles rond mij bestudeerden ik mag over alles meespreken. Ik zeg, riep hij met kloeke stern, de redding en 't geluk is voor den werkman, alleen te vinden bij 't katholiek, bij 't zuiver katholiek! Leve 't katholiek (Vurige toejuichingen). FRANS COPPENS, sprak als werkman een flinke redevoering uit, en bewees dat dat liberalen en socialisten enkel afgezanten zijn van de vrijmetselaarslogie om den gods dienst te bestrijden en 't werkvolk bedriegen. Al zijn zinnen waren nagels met koppen De kloeke stem van dien werkman dreunde in de zaal en al 't volk stond verwonderd zulke schoone redevoering te hooren van een fabriekwerkman. LEO CRICK sprak meesterlijk over de scholenen over de schoolpolitiek en verwekte groote ontroering in de harten van al die stoere werklieden. De liederen onzer jonge wachten galmden; 't volk, zong'geestdriftig mee en oni.7 1/2 ure fU;eundo nog de' Vlqamsche Leeuw bij 't sluitöiv.dier meeting, de schqonste die men ooit le Burst zag-. Over. zulke meeting zal er vcej gesproken worden in Burst en om liggen,de. Te i'JeBla. Te Welle had de- meeting plaats om 10 ure in de herberg van Am. Standaert op het dorp. Rond de honderd aanwezigen eei groot deel der aanwezigen bestond uit daen sisten die een deel der zaal hadden ingeno men in groep en gekomen waren om ruzie te stoken en om van de katholieke meeting een daensisten meeting te mal.en. M. CONSTANT DE CLERCQ, sprak langdurig over de beleekenis en het belang van den huidigen politiekon strijd en wierd dikwijls met geestdrif tig handgeklap begroet. M. GUST A AT VAN NUFFEL sprak na hem en deed met onweerlegbare bewijzen uitschijnen, dat er geen plaats meer was voor een tusschenpartij tusschen katholieken en godsdiensthaters. Hierop hegon het spel dat de Daensisten bereid hadden. Sim op misnoegden toon. Ach deze vraag had de arme knaap reeds op zoo menigen nacht gedaan. De Refuges zijn overal vol, en de Adel phigewelven... Neen, daar heen ga ik niet weder,'zeide Sim angstig. Gij hebt gelijk broeder, zegde Harry. Waar moord en doodslag mogelijk is, kan een eerlijk menseh geeno rust hebben, laat ons zoeken of wij ergens geene schuilplaats kun nen vinden. Zij gingen verder. De straten waren reeds ledig, het was reeds laat geworden. Zij ont moetten twee bedelknapen, die oude bezems droegen en wier gezicht zij niet herkenden, met eene vrouw die in lompen gekleed was. Een der jongens fluisterde de vrouw iets in het oor, waarop deze zich tot Harry en Sim wendde. Als wij wisten dat zij geld hadden, dan lokken wij ze mede, ontnemen het hun, en ranselen wij ze daarbij nog eens goed af,mom pelden de bezemdragende jongens tot elkan der. Plotseling sprak de vrouw de beide kna pen aan. Waarheen wilt gij nog zoo laat Wij willen een nachtkwartier zoeken, antwoordde Harry. Ga dan met ons mede wij weten eene plaats Mik zal u vriendelijk opnemen en aan ons zult gij goede verzorgers hebben,wilt «ij Harry vertrouwde haar niet best. De krij- schende stem der vrouw, gelijk die eener ou de zeemeermin,hield hem tegen en wilden zij zich ongaarne in gezelschap van straatjongens begeven, dan hun vertwijfelende toestand liet weinig keuze over. Zij begonnen te onderbreken dat zij de beste kristenen ware», over den schoolbon, over Woeste die zou gezegd hebben dat het werkvolk min moest eten, enz... Onze pro pagandisten antwoordden op alles op blin kende wijze, en nu ziende da' zij schandelijk in 't ongelijk stonden, wilden de Daensisten de meeting overrompelen,begonnen te tieren en te roepen als bezetenen, te zingen en te huilen. Als ge Dij ons komt, riepen ze, smijten wij u builen met schappen onder uw... «lafaards, opeters van 't werkvolk, rijke smazen met uw zweetvoeten, enz... Een proper christelijk volksken, voorwaar, die daensisten Die meeting heeft nog eens te meer bewe zen dat er onder de Daensisten twee soorten van mannen zijn de dweepers bedriegers en de bedrogenen. De eerste roepen en hui len om de waarheid te verdooven, roepen.en schelden gelijk echte ruziestokers en revolu- makers. De anderen zijn brave menschen die met verwondering luisterden als de kalho-i lieke sprekers harde maar onweerlegbare waarheden spraken tegen de Daensisten. Dezen verdienen natuurlijk al ons medelij den en al onze bezorgdheid om hun den blinddoek van de oogen le doen. De eerlijke menschen van Welle weten nu wie de waarlieidverdoovers, de ruziestokers en de geweldigaards zijn, en walgden bij de Jialelijke tooneeltjes door de Daensisten ver werkt. Een werkman van rond de 40 jaar die naar den trein ging, trok de ware zedeles uit die meeting en zegde aan de moe dige katholieke redenaars Zijt gerust, heeren, het volk van Welle zal wel oordee^ len, bij haar gemeene straatmanieren zullen de Daensisten niets winnen. Ze huilen omdat de waarheid hun genepen heeft. Brussel. Door een automobiel aange reden. M. Deruyter,wonendeNinoofschen steenweg, werd Zaterdag namiddag door een automobiel aangereden en ten gronde gewor pen, op het oogenblik dat hij do Barthélemy- laan wilde oversteken. De ongelukkige werd met zware wonden aan het hoofd en verbrij zeld kaaksbeen opgenomen en naar het gast huis overgebracht. Zijn toestand is bedenke lijk. Door een paard gekioetst. Frans Antoons, oppasser van een officier, bereed Zaterdag' in de Floradreef, Ter Kameren- bosch, het paard van dien officier, toen het dier eensklaps verschrikte, op hol ging en zijn ruiter ten gronde wierp. De ongelukkige ernstig gekwetst, bleef bewusteloos liggen! Per rijtuig werd de arme soldaat naar het huis zijns meesters vervoerd. Het hollende -paard werd ter hoogte van de Dageraadstraat gegrepen en tot staan gebracht. Het is bewezen, dat hij, die zich vaii tijd tot tijd hot lichaam zuivert met de pil van Dr WaUhéry eene volmaakte gezondheid ge niet tot op een gevorderden ouderdom. 551 Onderzoek, —r Naar aanleiding van verschillende brandrampen welke in den laatsten tijd plaats hadden tijdens de afwe zigheid van do bewoners, heeft de heer pro kureur des konings do heeren Van Damme. onderzoeksrechter, Fauquel, substituut van den prokureur voornoemd, Jauneux. hoofd der rechterlijke afdeeling, mitsgaders den agent Vrins dier afdeeling, aangewezen om op verschillende plaatsen een onderzoek in le stellen naar brandrampen, welke wellicht aan kwaadwilligheid te wijlen zijn. AanhoudingEen kerel, die Zater dag avond in dc Midden-Hallen de geldbeurs stool van eene dame, werd aangehouden. Hij verklaarde zekere X... te zijn, wonende te Lyon. slechts sedert eenige dagen te Brussel. De plchtige werd ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Magazijn geplunderd. Zaterdag morgend stelde M. Philips, winkelier, Ko- Moeten wij nog ver loopen vraagde Harry. Neen, wij moeten naar de Drury Lane. Daar zult gij niet moede van worden. Maar wij hebben niet meer geld dan vier stuivers. Dat is genoeg, als gij niet verlangt op zij den te slapen, gaat maar mede. Toen zy Drury Lane bereikt hadden, zegde Lotty Longleys, zoo noemde zich de deern, dat zij met hare lieve broeders in den naast gele gen winkel eenig varkensvleesch voor hun avondeten wildekoopen. De winkel dien'zy bedoelde was echter niets anders dan een stal-j letje, waarop gekookte zwijnspooten, pudding en zoutevisch verkocht werden. Terwijl Lotty zich hield alsof zij oen en ander uitzocht,dron gen hare broeders zich dicht tegen haar, alsof zij grootbelang bij den koop hadden, in waar heid echter om te stelen. Lotty kocht twee varkenspooten en een groot stuk spek, en al le drie verlieten het stalletje.Lotty gaf Harry een pakje te dragen dit pakje bevatte,zon der dat Harry het wist, eenige stukken gezou ten vleesch. Noch nauwelijks waren zy dertig schreden verwijderd of men hoorde het geroep van policie policie Zij komen fluisterden de knapen hunne zuster toe, en alle drie gingen ijlings op de vlucht. Op het oogenblik hunner vlucht herkende Harry de beide jongens die hem bij vrouw Un- derdun den souvereing uit den zak gestolen hadden en nu eerst werd hun dringen aan liet stalletje hem duidelijk. To laat De vluchte lingen waren verdwenen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2