BUITENLAND. OOR LOG De staking der Enplsclie mijnwerkers NIEUWSBERICHTEN. Vreoselijk drama te Saventhem ||OE [jARRY Efl fJiJKE [ENA Italië en Turkyë. De dubbele misdaad van Dampremy. Een soldaat door den kop gesclioten Werkstaking m de Gantscïie iiaven 2 Franltrij It Gedeeltelijke kiezingen. Te Aix was het Zondag kiezing. Een radi- kaal socialist stond tegen een geünilieërden socialist om den zetel te bezetten van M. Pelletan thans naar den Senaat getrokken. De radikaal-socialist Gérard is gekozen met 7317 stemmen op 17502 ingeschrevenen. Te Tonherre in het Yonne departement wordt de proportionneele M. Perreau-Pra- dier gekozen met 5038 stemmen op een totaal van 11,510 kiezers. Ge ziet daaraan wat het grootste deel der menschen om het stemrecht geeft. De staking gedaan. Zooals we gisteren schreven is de staking dus gelukkiglijk ge daan. Niemand is nog in staking. Duitscliland M. de Kiderlen-Waechter naar Constan- tinopel. Baron Marschal, Duitsche gezant te Gonstantinopel zou zijn ontslag geven en opgevolgd worden door M. de Kiderlen- Waechter. Oneenigheld in het liberale kamp. De liberalen met Wassermann aan 't hoofd zou den eene coalisatie willen vormen met de socialisten. De groote meerderheid der natio naal liberalen wil, er niet van weten en de blok der blauw-rooden of der rood-blauwen valt in duigen. Engeland. De staking der chauffeurs afgeloopen. De 11000 chauffeurs die te Londen in staking waren, hebben hunne staking gestopt en zijn thans terug op hunnen taxis. Cliina Muiterijen in Peking. De muiters, ver sterking gekregen hebbend, hebben een ge deelte der stad Peking geplunderd. Eon missionnaris van het orde der Lazaristen werd gedood alsook een Duilscher. De re- geering heeft 300 muitende soldalen bet hoofd doen afhouwen en die strenge beteu geling heeft de muiterij doen ophouden. TMexilto. Barbaarsche streken. De opstandelin gen zegepralen. De opstandelingen hebben te Jimenez gezegepraald over de regeerings- gezinden. Zij hebben eene kleine locomotief met 40 dynamielbommen tegen een trein doen botsen. De bommen ontploften en 60 federalen bleven op den slag dood. De op standelingen verontschuldigden zich om niet te zeggen dal de federalen liet heidekruid Zaterdag in brand staken en zoo de zieken en gekwelslen omkwamen. Echte barbaar sche zeden Een veldwachter doodgeschoten. «Benige dagen geleden, meldden wij hel. draina van Deiulerwiudoke, alwaar een veld wachter door eén dronken mijnwerker dood geschoten werd', Thans is te Savenlhem ook'oen veldwach ter doodgeschoten gewórden. Ziellier in welke omstandigheden hot drama gebeurde &si-giA>aamde J. B. Warsingers, rond de 50 jaar oud, een gekend wildstrooper, wo nende te Wilsele, bij Leuven, leeft geschei den van zijne vrouw, die te Saventhem ver blijft. De kerel had reeds meer dan eens doodsbedreigingen geuit tegen zijne vrouw. Deze had den statieoverste verwittigd, dat haar man Maandag naar Saventhem ging komen en dat hij gewapend was. Zij vroeg hem ook dat hij Warsingers in de gemeente niet znu laten afstappen, daar zij nieuwe gewelddaden van zijnentwoge vreesde. - De statieoverste verwittigde don veld wachter, Philippe Degreef, die bij de aan komst van eiken trein uit Leuven in do sta tie kwam. Eindelijk met den trein van 12 25® Vervolg. Harry droeg de gestolene stukken varkens- vleesck, die de koojunau eenige oogenblik- ken na hunue verdwijning vermiste; op grond dezor bewijzen weidende knapen, ondanks ai hunne, tranen en betuigingen van onschuld, naar het naastgelegen bureel van pulieie ge voerd. liet policiebureel was een groot luchtig, doch goedverwarmd vertrek,en in ieder geval beter het verblijf daar,dan 's nachts in de kou op straat. Beide gevangenen gevoelden ech ter dubbel het gevaarlijke van hunue positie. Sim was meer dood dan levend, toen hij in het door gaz verlichte lokaal der beambten voor zich zag. De sergeant, zelf vader, was een goedhartig man en was overtuigd dat hij ge heel schuldeloos was. Onderzoek de knapen, en brengt ze dan bij het vuur, zoo luidde ziju bevel,het zou om- barmhartig zijn ze in dezen kouden nacht naar de gevangenis te brengen. Houdt het oog op hen vooral op de oudste, dat schijnt mij een fijne knaap zonderling het lijkt mij toch een eerlijk gezicht! Men ziet hieruit, dat men zich niet altyd op het gezicht verla ten kan de arme schelmen hebben zeker honger gehad, en dit heeft hen zeker tot dief stal verleid. Toen de policio naar Harry naderdoora hem te onderzoeken, overviel hem eene doodelijke bleekheid. Hij sidderde over zijn gansche li chaam. Deze ontroering ontging den man van het gerecht niethet is bekend hoeveel waar de zij aan iedere innerlijke beweging hechten, ure 55 stapte Warsingers in de statie af. Het personeel bemerkte hem weldra en deed hem in het bureel binnengaan, waar men hem vroeg dat hij zijn wapen zou afgeven. Doch de kerel werd woedend, haalde zijn revolver te voorschijn en loste drie scholen. De veldwachter werd door twee kogels in den buik en in de richting van het hart ge troffen. De arme man werd in bedenkelijken toestand naar het Sint-Jansgasthuis overge bracht waar hij weldra overleed. De onge lukkige was gehuwd en vader van een kind. Warsingers onmiddelijk ontwapend, werd aangehouden en in de gendarmerie opgeslo ten. Het parket van Brussel is verwittigd, De wet op het minimumloon. Wat eischen de mijnwerkers V/at gaan de patroons doen De smidsbazen zijn tegen hét wetsontwerp. De toestand is zeer ingewikkeld. De mijn werkers zijn t' akkoord op voorwaarde dat de pairdons het minimumloon van 5 en 2 shillings willen aanvaarden. Het wetsontwerp stelt enkel het princiep vast en geeft geene cijfers. Wat de patroons zullen doen valt af te wachten doch het is wel kenmerkend dat de vereeniging der smidsbazen, eenparig eene dagorde heeft gestemd, waarbij zij zich tegen dit minimum loon verklaart. De smidsbazen hebben 11000 werklieden in 'l werk staan en daar zij zeer veel kolen gebruiken, zou daar voor hen een zeer.groot verlies uit volgen. De schadelijke zijde van dat verhoogen is niet voor de patroons der mijnen in de l6 plaats, maar hei is voor de nijverheden die afhangen van de kolennijverheid. Het minimumloon voor de andere nijverheden Een lid derLabourpartij verklaart nu reeds, dat eens het minimumloon aangenomen en vastgesteld voor de mijnwerkers, men on vermijdelijk moet overgaan om het minimum loon vast te stellen in de andere nijverheden. TUSSCHEN In de Egeïsche zee. De Ilalianen zijn van plan de Turksche eilanden der Egeïsche zee Mylilenè, Rhodes, Samon en andere le bezetten. Als Italië dan daarna ook maar niet verklaart Ik maak bekend dal die eilanden aan de Italiaansohe Kroon zijn bijgevoegd. Twee kiezingen in Italië, De socialisten geklopt. Heèfen Musutli en Zv-rbpglio, socialisten, waren legen den 'oorlog. Zij hadden daarop hun ontsltig gegeven om' de kiezers gylegen- licid te gèvèn hun gedrag te oordcelen. M. Musalti werd" te Vein.tie gekk»pt. eirM:Gfsi, patriot, met machtige meerderheid gekozen. Te Alexandrië werd de grondwettelijke kan didaat M. Ferraro gekozen tegen M. Zer- boglio. Daaraan ziet ge, wat al die socialisti sche prielpraat beleekent als hot er op aan komt Het bezoek van Keizer Willem. Groot belang wordt er gehecht aan het bezoek door den Duusclien keizer aan Vene tië gebracht. Na Adouah kwam de Duitsche keizer Italië trooslen, nu komt hij het zege pralend Italiaanse!) vaandel groeten. Hel bezoek bewijst duidelijk do onveniielbaarhoid van het Driuverbond. Andere bladen oordee- len dat de keizer is opgetreden als bemiddel baar van don vrede en zoo Turkye niet wil bijlen, Italië toe te laten er kort spel mede te maken. terwijl zij immer geneigd zijn, dit als een be wijs van schuld aan te zien. Harry sidderde om dat hij nog steeds het kostbare pakje van den kapitein bij zich droeg, en vreesde dat het hem afgenomen zou worden. Hij kon verdacht worden dat by ook deze zaken gëstolen had, en eene voorstelling van veroordeeling, verbanning, enz., vervulde zij- ne|anstige ziel.Vreeselijker dan aldeze schrik beelden was hem echter de gedachte dat hij misschien van Sim verwijderd zou geraken,en hij dezen hulpeloos zou moeten achterlaten, overgelaten aan de grootste ellende en aan de openbare liefdadigheid. Deze smartelijke gedachte maakte hem geheel verward; hij stak de hand in den zak en hield het pakje kramp achtig vast. Wat hebt gij daar, vraagde de beambte ernstig. O, niets, hernam Harry, zeer verlegen en blozend. Niets dat is soms veel,soms weinig; doch geef mij dat niets maar hier, zij het dan zoo veel of weinig als liet wil. De beambte deed een greep in Harry's zak, en het pakje en de zakdoek van Helena be vonden zich in zijne hand. Harry had het van smart wel willen uitschreeuwen, meer nog om den zakdoek dan om de juweelen,doch hij bleef stom. Eene heldere ster ging op voor zij ne jeugdige oogen hel was de ster der on schuld. De waarheid zou toch aan liet licht komen Gedurende het oogenblik dat de sergeant het pakje van Harry in bezit nam; hadden een paar andere beambten Sim in eene wollen de ken gewikkeld en hem zoo op eene matras gelegd overmand van vermoeienis viel hij spoedig in eenen diepen slaap, en bemerkte niets van wat er met Harry voorviel. De ser- DE VOLKSSTEM De daders zouden gekend zijn Eenigen tijd geleden werden twee matro zen, Goutanceau en Auvinet, door het zeege recht van Brest tot 5 jaar dwangarbeid veroordeeld wegens bandieterijen, daar in de streek gepleegd. Zware vermoedens wegen nu ook op deze beide kerels, die verdacht worden de daders te zijn van de dubbele misdaad van Dampre my. Men zal zich herinneren, dat op 28 Fe bruari 1911, de pastoor Do Jough en zijne meid, vermoord gevonden werden in de pastorij te Dampremy. Diefstal was de drijf veer der dubbele misdaad gewoest. Het onderzoek, door het parket van Char leroi geleid, bleef zonder uitslag. Het zeegcreclit van Brest, dat gelast was met de zaak ten laste der beide matrozen, Leeft echter ontdekt, dat den dag der dub bele misdaad van Dampremy, beide kerels, Goutanceau en Auvinet, te Dampremy wa ren. Zijn deze kerels,twee gevaarlijke apachen, r.u in de zaak betrokken geworden Men weet het niet,doch men heeft alle redens om te denken van ja. Wat er ook van zij-, de parketten van Charleroi en Brest doen nu een gezamentlijk onderzoek over deze zaak, welke spoedig een uitslag zal geven. TE OR&êJ. Maandag morgend is de soldaat Na varre Daniau, 24 jaar oud, die op 25 Sep tember laatstleden eene moordpoging pleegde op kolonel Passard, en door hot krijgshof ter dood veroordeeld werd, door den kop gescholen geworden. Daniau, een Spanjaard, was een over tuigd anarchist. Hij vernam met veel koel bloedigheid dat zijne vraag om genade ver worpen was. Een priester en zijn advokaat, bevonden zich in zijne cel, toen men hem kwam melden, dat zijn laatste uur geslagen was. Daniau weigerde de hulp van den gods dienst. Hij dronk rustig eene tas koffie, en ledigde deze op de gezondheid der aanwezi gen. Daarna smooide hij verscheidene ciga- retten. Op de plaats der terechtstelling aange komen, weigerde hij zich te laten blinddoe ken. Wanneer de scherpschutters hem den doek rond liet hoofd honden, rukte hij hein af. Men moest hem weder aandoen en hem dan verplichten neer te knielen. De 12 scherpschutters die met de straf uitvoering'gelast waren, schouderden spoe dig hun gewëe'f en legden aan, Eensklaps riep Daniau Weg rnet hét militarism Leve de anarchie Een langgerekt scnot, weerklonk als ant woord en Daniau sloóg voorover, door. ver scheidene kogels in hoofd en borst getroffen. Hij Heef óp den slag dood. Sinds eenige dagen hebben do Gentscbe vlas- en lioutlosscrs den arbeid gestaakt, en de beweging schijnt zich nog te willen uit breiden. De eigenlijke oorzaak van deze werksta king schijnt thans de volgende te zijn Bij het openen der Nieuwe Zeevaartinstel- ling (Port-Arthur) kon men geen dockers vinden die bereid waren aan den tarief van 5 frank daar te gaan werken hel was te ver, de verkeerswegen waren lastig, enz. Toen'men liet dagloon op 6 frank bepaalde, kon men dockers krijgen, liet loon van fr. bleef, terwijl men in de Voorhaven aan 5 fr. bleef slaan. geant opende in het bijzijn der twee beamb ten het pakje de vertwijfelden Harry ont ging geen blik, geen woord. Hij zag de ver rassing op het gelaat van den sergeant by het ontdekken van al die waarde. Hij hoorde de voor hem zoo bijtende aanmerking eene ge vaarlijke kleine spitsboef! de schelm schynt voor de galg geboren te zijn. Deze gruwelijke miskenning greep den knaap diep in het hart en niettegenstaande zijnen trots rolden de tranen over zijne wan gen. Hij zag de gevaren, die hem omringden, doch zij verhardden hem. Ilij begreep dat hij kampen moest tegen deze gevaren, en dat hij zich bedaard moest houden en dit was een der grondoorzaken, die hem zoo flink en ferm deden worden, dat hij geheel op eigen beeuen moest staan. Het was verschrikkelijk voor hem, toen de sergeant zeide Wel, morgen zal alles klaar worden! Gij laat een kleine hier, maar dezen jongen Jack Sheppard brengt gij in veiligheid. Voert hein naar nummer drie. eu opdat hij niet ontsnap- pe, moet gij hem een paar braceletten aan doen. De juweelen zijn van groot waarde. Misschien staat dit wel in verband'met den diefstal die bij mejufvrouw Breakbak is gepleegd. Er zijn vijf honderd pond sterling uitgeloofd voor de ontdekking van den dief stal, en zie eens, aan dezen zakdoek is bloed misschien ook al in verbond staande met den moord op den Greenschen hofmeester ge pleegd. Schrikkelijk was dit om aan te hooren,maar het sloeg hem niet ter-neder en toen nu de policieagent hem vast pakte en hem de brace letten aandeed, bleef hy stom, ook toen hij voorbij zijnen broeder gevoerd werd Sim lachte iii den slaap Slechts eenen oogenblik bleef Harry staan. Voor een paar weken nu, werd in de Voor haven een steamer vlas gelost, voor rekening eener firma, die gewoon was in Port-Arthur te lossen. De dockers kregen daar nu ook 6 fr. Dit kwam ter oore der vlaslossers van de andere booten, in de Voorhaven gemeerd, en aldus werd den eisch tot loonsverhooging ingediend. Aan de Voorhaven zijn er, rond de Sta pelplaatsen, policiemaalregelen genomen. Tot hiertoe verliep alles kalm. Brussel.Jonge schurken. RondS ure, gisteren avond, werden de pompiers geroepen om twee branden te blusschen, ontstaan in onteigende en ledigstaande hui zen van de Visschersgang en de Gité Van- derkelen. in de Marollenwijk. Ketjes uit de huurt hadden het vuur aan deze huizen ge stoken om eens een schoonen brand te zien. De branden konden gelukkiglijk nog spoe dig gebluscht worden. Een ondorzoek is geo pend. Gevecht. Zondag avond kwelden eenige kerels eenen grijsaard in de Hoog straat. Deze vond verdedigers en zou ont stonden twee groepen, die weldra handge meen werden in eene herberg. Men wierp met glazen en flesschon. Twee personen wer- deiï erg gewond en naar het Sint-Pieters gasthuis overgebracht. De policie deed een tiental aanhoudingen en proces-verhaal werd opgesteld. Dief betrapt. De agent Veranneman betrapte Maandag morgend in de Leystraal. eenen dief. die uit een huis kwam, en achter volgde hem. Do kerel werd ingehaald en naar het kommissariaat geleid. Het was zekere X..., 30 jaar. Beierscliestraat. Men vond een volledig dievengerief op hem, X... werd opgesloten. Een gevaarvol dronkaard. Een dronken persoon, die met een revolver in de vuist rond liep, joeg Zondag avond op de Anspachlaan iedereen schrik aan. Hij belee- digde en bedreigde iedereen. Twee agenten ontwapenden hem en brachten hem naar het kommissariaat der Priemslraal. Hij werd tevens in het bezit gevonden van een dolk. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. Voertuig on geval. Mej. Marie Ste vens, 23 jaar, Leopold II-laan, werd Zondag morgend op de Slapelhuislaan, door een brouwerswagen omgeworpen en erg ge kwetst aan hel hoofd. Vergeten. Mev. V.., wonende Post- straat, te St-Joost-len-Noode. Zondag avond van de tram slappend op de Zennelaan, ver gat haar werkzakje.inhoudend eene som van 160 frank en belangrijke papieren. Zij reed den tram achlei^a Tot taan heb uiteinde -der lijn, doch reeds had "iemand hét zakje mee- Igjéoömen.i'-'D^ pqlioio 'tyefcit het signalement a n dezen persoon. LÏiff'é ^aanrandingÉen gebrek- Lelijke jongeling. bevond zich Maandag morgendrond 1 ure. aan zijno woning, Ka rëelkdai/ toen vier dronken kerels voorbij 1 kwamen, en eene jonge vrouw, die zij ont moetten, begonnen te mishandelen. Do jon geling kwam tusschen, doch de woestaards vielen hem tegelijk op het lijf en mishan delden hem erbarmelijk. Inlusschen liep do jonge vrouw weg. De dronkaards zalen zo achterna, doch er niet in gelukkend zo in to halen, keerden zij terug naar den gebrekke- lijken jongeling. Deze nam een mes en bracht een der dronkaards een steek toe in den nok. Een policieagent kwam intusschen ter plaats en leidde de vijf mannen naar hel, policiebureel. Een onderzoek is geopend. Hondendieven. Sedert eenigen tijd leggen eene bende dieven er zich op toe op den openbaren weg honden van waarde te sielen. Zondag morgend werd M. Omer Rodius, wonend in de Victor Greysonstraat, op de H.-Kruis-plaals door drie kerels be- Ik dank u, heeren dat gij mijn broeder zoo goed hebt behandeld, God zegene u daar voor zegde hij, ik ben onschuldig, doch ik volg u gerust cn gelaten, waar heen men mij ook voert, omdat ik hoop dat de Heer alles aan den dag zal brengen. Tien minuten later was Harry in een don ker hok opgesloten. TWEE VADERS EN TWEE DOCHTERS. Voor wij de geschiedenis der beide knapen vervolgen moeren wij onzen blik richten op twee familiën, die in ons verhaal een hoog standpunt innemen, namelijk de familiën van Blanche en Lena. De hoofden dezer fami liën Melville en Limley behoorden beiden tot den koopmansstand. Beiden waren zeer ver mogend, en oude bekenden,zoo al geen vrien den. Mr Melville, de oudste van de twee,huw de met zekere Mrs Ormsbey, eene weduwe die van haren eersten man twee dochters had,en hem in haar tweed© huwelijk eene dochter schonk. Blanche, die natuurlijk hoogst zorg vuldig werd opgevoed. Door omstandigheden namen haar gevuel en doukwijze een geheel bijzondere riehting.Hare moeder werd na ha re geboorte ziek. Mr Melville raadpleegde al lerlei dokters on professors, die het eindelijk zoo ver brachten dat de weinige gezondheid die de zieke nog bezat, haar ontnomen werd en haar eindelijk na veel martelen, in eene betere wereld bezorgden. Mr Melville was een gevoelloos koud bere kend man, die nimmer de toegenegenheid en liefde zijner dochter gewon. Hij zorgde dat zij voldoende in staat was den glans van zijn huis op te houden, en maakte van zijne doch ter eene dame naar de wereld voor het ove rige was hij meest verdiept in spekulatiën. en jaagde hij zijne eigene genoegen na, die Lij meest buiten huis zocht. Voor de huishouding 21 MAART 1912 roofd van een prachtigen schapershond ter w aarde van 150 frank. Bitterpeeën der Trappisten Vincart geven extra koffie. 1500 P. St Gillis. Erg ongeluk. Twee steen» kappers waren Maandag namiddag aan liet huis n° 11 der IJskelderstraat aan den ar beid, toen opeens een hunner Gaëtan Callie, het evenwicht verloor en viel. De ongeluk kige stuikte van eene hoogte van acht meters op de straatsteenen. Men snelde hem in allerhaast ter hulp, nam hem op en bracht hem, na eene eerste verzorging, naar het gasthuis over. De ongelukkige was de sche del gebroken en overleed bij zijne aankomst in T gasthuis. Gaëtan Callie laat eene we duwe achter met verscheidene kinderen. Ukkel. Brand. Zondag avond, rond 8 uren brak brand uit in den winkel der echtgenooten Paternoster, Van Öphemstraat. De pompiers der gemeente waren dadelijk ter plaats, doch de vlammen hebben niette min groolo schade aangericht. Laken. Kind in de Zenne. Het 4jarig zoontje, Jozef Van den Bossche, Ro- gierstraat, viel Maandag namiddag naast zijne woning in de Zenne en verdronk. Een fabriekwerker was in het water gesprongen om de kleine te reuden, doch het knaapje werd door den stroom meegerukt. De wan- hoop der ouders is onbeschrijfelijk. Het lijkje is nog niet teruggevonden. Schaarbeek. Zelfmoord in de gasfa briek. Aan de draaiende trap, in de gaf- fabriek, vond men Maandag namiddag een gemaamden Ivo Bonnarens, nachtwaker, oud 42 jaar, verhangen. Het lijk werd naar het gasthuis der gemeente vervoerd. Bon narens was gehuwd en vader van verschei dene kinderen. Dief geknipt.Een genaamde V.., wonende Metzysstraat, die zich Zondag voor eene barak be\ond op het foorplein, voelde opeens dat men hem van zakuurwerk en ket ting ontlaste. M.V.., keerde zich om en be merkte dat de gauwdief de juweelen aan eenen medeplichtige overhandigde, die zich snel wilde verwijderen. Hij greep dezer» laatsten vast. doch terzelfder tijd bracht de dief hem zulken geweldigen stamp toe, dat hij viel. M.V.., liet den kerel los en de twee gauwdieven vluchtten weg. Een hunner werd echter door het volk omringd en aangehou den. Het is een genaamde Pieter D..,wonen de Blaesstraat. Op het policiebureeel vond men de gestolen voorwerpen in zijn bezit. De kerel werd opgesloten. Wat is Catz t beste maagbitter. Antwerpen. Erge val. Het 5jarig knaapje K. van Hoof,wonende Weldadig- hëidsslraat, is al speende op het Stuyveu- bergplein, met het hoofd legen eenen ijzeren pilaar gevallen. De bekomene kwetsuur werd vermaakt in hel St-Walburgisgas t lum waarna het jongentje naar de ouderlijke 'vVönihg tverd teruggebracht. Overrede)'Maandag namiddag werd jle voerman Van dë Velde, woonachtig Vlaamsche kaai, in de Lamórïniërestraat.aaii de magaz/jnen der heéren ft argot en Somers," alwaar hij ciment moest lossen, door zijn eigen wagen over den voet gereden. De gekwetste is ter.verpleging naar het Sin te-Elisabetsgas thuis gevoerd. Erge messteek. Zondag avond, rond 10 ure, tijdens oenen twist werd de 15-jarige P. Loosen, wonende Lange Looibroeckstraat 141, in de longen getroffen door een mes steek. De gekwetste moest door een genees heer verzorgd worden. De dader is zekere X.., wonende Sluyvenbergplein. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Dieven aangehouden. Over drie weken, dlongen kwaaddoeners in de woning der echtelingen X., Kronenburgstraat, 2, en stolen er eene partij kleederen en den spaar pot der kinderen. De policie stelde een onder zoekin en ontdekte de dieven, twee gekenden, uit de Schoylestraat. Bij een hunner werden geslolene kleedcren ontdekt. had hij eene dame genomen, die zijne zuster was, en de weduwe Bracebridge vierd geheeten. Dit was de dikke tante van Blanche die wij in een vorige hoofdstuk hebben leeren kenneD. Zij had met haren echtgenoot zeer prachtig geleefd, en toen deze met schulden beladen stierf, liad zij hare zucht tot weelde in haar broeders huis medegebracht. Tlare ijdelheid kende geene grenzen zij moest steeds de meest in de oogvallendeld.ee- deren dragen, hield zich, ofschoon zij tamelijk verouderde, voor eeuwig jeugdig en bevallig, doch versmaadde intusschen nooit van die kunstmiddelen, om haar gelaat met rood en witte beschilderen. Haar grootste gebrek was echter de heerschzucht,- die zij niet alleen over het dienstdoende personeel, maar ook over Blanche en zelfs haren broeder liet gelden. Voor Blanche was dit echter juist een middel ombaar van zich te vervreemden. Hoe minder Blanche in haren vader en tan te oprechte vrienden vond,zoo meer miste zij hare moeder en steeds haakte zij haar genot buiten den familiekring. Mr. Melville,die zich aangenaam bezig hield op zijne manier het was in den glorierijken tijd van Seymour Ha- zeldean liet zijne zuster en dochter eene reis maken naar Baden-Baden. In Baden-Baden echter beging zij eene fout; meer uit modezucht dan werkelijk uit ziekte onderwierp zij zich aan een bad, kreeg eenen dronk van het bronwater, en werd werkelijk ziek. Tot hare groote ergenis, moest zij nu, meer dan haar lief was, in hare kamer blijven. Zij kon nu niet meer op de pantoffelparade verschijnen, en ook nu niet zoo het opzicht over Blanche hebben. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2