BUITENLAND. OORLOG flRME IJARRY EN glJKE |_ENA Nieuwjaarsgiftsn voorden Paus De staking bij de Engelsche mijnwerkers NIEUWSBERICHTEN. Oe vreeselijke misdaad van Kester. Italië en Turkyë. 2 DE VOLKSfeTEM h MAART 1912 Op de Godshuizenplaats voor de bureelen der Sociélë Oéiiéralê, stopte dë auto en wel op zulke wijze, dal het voordeel in de rich ting der baan naar Parijs stond. Het was dan juist 10 12 ure. Een inwoner van Chanlilly, M. Carreau verliet juist de bank. Hij zag eens naar den auto en zette dan zijn weg voort. Nauwelijks had hij den rug gedraaid, of de persoon die naast den autogeleider zat sprong ten gronde. Hij had eene karabijn in de hand en ging aan den hoek der Greil- straat post vatten. Vier andere kerels sprongen nu ook uit den automobiel en drongen in de bank. Daar bevond zich de kassier en twee be dienden. De bestuurder bevond zich in zijn bureel en een vierde bediende M. Gourbe was naar den koer gegaan. M. Guilbert, een der bedienden, verliet zijnen lessenaar, om aan het winket, aan de binnengetredenen te vra gen wat zij verlangden. De vier kerels had den zich echter reeds gescheiden. Een hun ner bleef voor het winket van den kassier M. Trinquier slaan, terwijl de andere zich aan de andere winketten plaatsten. Alle vier haalden hunne revolvers te voorschijn en geen der bedienden had den tijd een kreet te slaken. Drie schoten weerklonken. M. Trinquier kreeg een kogel in den hals, M. Legend re een in de horst en M. Guilbert een in den schouder. Legondre on Guilbert stortten ten gronde. M. Trinquier kon nog naar eene deur wan kelen en ze openen, doch hij kwam niet verder. De vier bandieton vuurden hunne revolvers op hem af en de ongelukkige stortte weldra ten gronde. De bandieten klommen over de winketten en plunderden de kas en hetgeen zich op de verschillige tafels bevond. Zij stolen 35.OOOfr. in bankbriefjes, 10.000fr. in gouden geld en •4000 fr. in zilverengeld. Titels en koperen- munt lieten zij onaangeroerd. Alles ver dween in de zakken hunner overjassen. Do bandieten wilden nu vertrekken, doch een deurtje aan het ?inde der zaal werd ge opend en M. Gourbe, van den koer terug- keerende, kwam binnen. De bandieten ver rast, grepen wederom hunne revolvers en vuurden op M. Courbe. Deze had echter hunne handelwijze bemerkt, sloot de deur terug en gaf het alarm. Nu vertrokken de bandieten. Op dat oogenblik bevonden zich' talrijke personen op de Godshuizenplaats. Zij hadden de revolverschoten gehoord en kwamen naar de bureelen der Société Générale gelpopen. Eensklaps riep de kerel, die niet de kara bijn gewapend was, hen toe te blijven staan. M. Masson, de bestuurder der Bank, was langs zijne woning buiten gesprong. n. De bandiet die de wachthield.,. legde aan en M. Masson'é» deamlerè personen moesteq bun heil zoeken in éëile overha-asfë vlnclftj daar de bandiet maiif geilurigen in alle rich tingen Weef schieten. De karabijn Avas oen vreeselijk wapen, £èzegd a' rëriéliiion De paniek was algemeen. Ook naar de personen, die hunne vensters Qoenilën pui té zien wat er gavide was, woril mi gezchoten. Het is zoo goed als onmogelijk, te zeggen, hoe dikwijls er geschoten werd. Nu keerden de vier bandieten die de bank geplunderd hadden terug, en kalm stapten zij den auto binnen. De man met de karabijn schoot inmiddels maar voort. Hij had echter geene kogels meer, stapte op den auto toe en reikte de karabijn aan zijne medeplichtigen. Een re volver werd hem in de plaats gegeven en de man schoot nog de zes kogels in verschillige richtingen. Dan sprong hij op de voettrede van den auto, welke gereed stond om te vertrekken. Hij had echter slecht zijnen sprong berekend, gleed uit en ging vallen, doch een sterke vuist greep hern vast en hij werd binnengehaald. De persoon die hem vastgegrepen had. 26® Vervolg. Onder de vreemde gasten die zich te Baden- Baden bevonden en die inzonderheid de oogen tier dame tot zich-trokken, -behoorde zekere kapitein Adair. Te Londen had hij Blanche herhaalde, malen gezien, te Baden-Baden ge lukte het hem haar te naderen zijne geldelij ke omstandigheden waren danig in de war,en eene goudvink als Blanche kon men nog red den. Hjj spreidde zijn nét om Blanche te van gen, zoo behendig mogelijk uit, en om zich met den noodigen glans in de groote wereld te kunjien vertoonen, wist hij de rijke Engel- sche jongelieden naar de speelbanken te lok ken, en had een aandeel in de winst van het geen zij verloren. Blanche en hare tante keerden naar Londen terug het was kapitein Adair gelukt de lief de van Blanche te winnen.en zooals wij in het begin van ons verhaal gezien hebben,zette hij in het geheim zijne liefdebetrekkirigen met Blanche voort, ten spijt der waakzaamheid van tante Bracebridge Om zich een groot aanzien te geven, knoop te hij met den heer Melville eenige zaken aan. Een tyd lang ging dit goed en werd de kapi tein in den kring waar de heer Melville ver scheen, al spoedig uitgenoodigd, doch toen de heer Melville, eene aan zien elijke som van den kapitein te vorderen hebbende, daarenboven eene belangrijk som aan wissels van hem in handen kreeg brak hij alle betrekkingen met hem af, en eindigde met hem te doen gij zelen. En thans een en ander omtrent de familie kwetste zich daarbij aan eene ruit, welke hij brak, doch weldra verdween de auto in de richting van Parijs. Een Garnier aangehouden Alle nachten wordt in den omtrek der Hallen, te Parijs, eene klopjacht gehouden. Verleden nacht waren er niet min dan 122 kerelsin hechtenis genomen. Onder hen be vond zich zekere Georges Garnier, 29 jaar oud, kok, zonder vaste woonplaats, die won derwel op Oktaaf Garnier gelijkt. Onder vraagd over zijne familie, ontkende hij fami lie te zijn van den beruchten bandiet. Hij voegde er nog hij. dat hij viermaal veroor deeld was, doch hij weigerde nog andere bijzonderheden te vermelden. Zoekt, zegde hij, misschien vindt gij toch iels «Bijzondere maatregelen. Ook de ministers zijn nu door de gedurige bandieterijen geschokt geworden. Gisteren werd een kabinetsraad gehouden, en er werd besloten, een krediet van 540,000 fr. te vra gen, voor het inrichten van vliegende briga den en het aankoopen van acht zeer vlug loopende autos, ten gebruike der policie. Er zouden nog twee kredieten van 250,000 fr. ieder bijgevoegd worden. Het eene zou ook aan het Parlement gevraagd worden, terwijl het andere door de stad Parijs zelf moet gegeven worden. Dijnsdag namiddag, kwam de zaak reeds in de Frunsche Kamer ten berde en een kre diet van 799,123 fr. werd gestemd met 510 stemmen legen 2. Nog een spoor verloren. Men heeft tot hiertoe niet de minste aan duiding meer kunnen krijgen over de zes bandieten. Ook hun spoor werd niet meer gevonden. Wel zijn er eenige honderden brieven toegekomen bij de policie, vermel dende dat er hier of daar mannen waren die iii betrekking zijn met de bandieten Bomiot, Garnier en Carouy. Het is nu ook vastgesteld, dal de bandieten slechts een automobiel gebruiken, op het oogenblik, dat zij een slag zinnens zijn, of uitgevoerd hebben, en dan nadien den auto mobiel verlaten. Het nazicht der vingerindrukken kan niet goed gedaan worden, daar er al te veel zijn, zoowel van policiemaunen, als van andere personen. 90 policieagenten hebben Maandag nacht de streek doorzocht en Dinsdag morgend waren 120 opzichters aan 't werk. Hoe de bandieten te Asnières ontsnapten. Na de dubbele moord en de bandieterij van Ghantilly, roden de schurken in volle vaart naar Parijs. Om 11 ure waren- zij te Epinay-sur-Seine en een weinig later op de liaan van Pontoise. Om 11 ure 20 zagen poli cieagenten op de Voltaireplaals, te Asnières, in-een aufömdbiel de-zes bandiet en. Zij ach-* Ier volgden de| bandieten per rij wïél,: toen de schurken huil rijttirg verliete^ c>!yer ije afsluiting der 'statie klommen en op een (rent sprongen. Er stonden echter twee tremen in de stadie, de epue in besteimhing voor*Argent teuil en de andere in bestemming-voor Parijn; Meu weet niet in welken treinde bandiétêii zich versoholen hebben. Do statieoverste van Asnières, door de policie ingelicht, trachtte onmiddelijk naar Parijs te tolcfoneeren. doch het duurde 35 minuien vooraleer hij daar geraakte. De trein was daar reeds lang binnen en voor Argcn- teuil hielp het niet meer Zijn het de bandieten Dinsdag morgend rond 10 ure, slapten in de statie van Balliucourt twee kerels af. die van Parijs kwamen. Beidon waren zeer smaakvol gekleed. De eene geleek zeer wel aan Garnier, terwijl de andere in alles over eenkwam met Garouy. De twee kerels vroe gen er om welk uur de trein naar Corbeil vertrok, en klommen dan wederom in den trein waarmede zij. gekomen waren, naar Juvisy. van Lena. Lena's vader, de heer Limley, was een parvenu in de edelste beteekenis van het woord streng eerlijk in zijnen handel, voor zichtig, en daarom ook gelukkig in zijne on dernemingen, had hij in zijne jeugd een arm meisje gehuwd zij baarde hem eenen zoon, die echter kort na dë geboorte stierf, en de moeder volgde haar kind spoedig na. De heer Limley dacht te edel öm zijne Mary zoo spoe dig te vergeten, en zich in een tweede huwe lijk te begeven. Hij bleef jaren lang weduwe naar. Zaken van gewicht' brachten hem za- men met Melville,wiens huis hij veelbezocht. De oudste dor' beide stiefdochters van den heer Melville,scheen hem het méést geschikt voor zijne tweede vrouw en op zijn vijf en en twintigste jaar, voerde hij miss Cornelia Euclina Órmsby-Melville naar het autaar.Eu- clina Melville was eene liefhebbende echtge- noote doch ook dit tweedo huwelijk bracht hem weinig genot. Meer om zijne vrouw dan wel om zich zeiven bezocht hij gedurig de schitterende feesten der grooten op een de zer, vatte zijne jonge vrouw eene hevige kou de en stierf binnen weinige weken. De eenige spruit van dezen ec'nt was Lena zij was bij den dood harer moeder acht jaren oud. Toen de lieer Limley voor de tweede maal weduwe naar geworden was,nam hij zijne zuster,Miss Priscilla als huishoudster bij zich, en stelde hij haar als moeder over de kleine Lena en als meesteres over geheel zijn huis. Miss Priscil a maakte een edeler gebruik van hare macht dan tante Brecebridge en het was voorzeker voor haar .eene moeilijke taak, om het, door haren vader zoo zeer bedorven kind aan hare bevelen te doen gehoorzamen ook daar zij met de huishouding zooveel te doen had, besloot zij eene gouvernante voor het kind te nomen. Zij herinnerde zich eene Vier en dertigste lijst. Overdracht der vorigg lijst91.308.68 M. en Mme Van Oost, Meujü, 50 R. J. de la Campine, 10f» M. Tropman 5000 M. en Mme O. A. D., Bièrre, 25 Gesticht. St-Ferdinand, iemappes, 58 M. en Mme Jos. Blanke, Namen, 25 Derde Orde van den H. Fr., mannen, Vleminekxkapel, Leuven, 50 Voor eene geestelijke weldaad te bekomen 500 Chr en Mme Soenens, S. Denis-Westrem, 50 E. F. G. E. D. R., Gent, 50 M. en Mme F. V. C. en kinderen, id., 25 We Platteau L. S. C., 20 J. D., Braine-l'Al- leud, 1 C. E. S., Louvajn,. 10 Twee dienstmei den, Wervicq, 2 A. en M. Waedemon, Gent, 5 H. V. zegen onze kinderen, 10 Ve Phlips-Collin, Aalst, 10 D. S. 2 Onbekend, Hofstade, 1 Dat God ons zegene, Elvire, 5 Onbekend, Zout Leeuw, 2 Ter eere van den H. Antonius, Thielt, 1 Opdat mijn wenseli zoude vervuld worden, Houtbem, 1 Ter eere van den H. Hart, Gee- raardsborgen, 1 O. D. C. Dendermonde, 4: Naamloos, Veurne, 20 Onbekend, 18 H. V. zegen mijn huisgezin," 2 -, De Paepe, Aalst 5 Ter eere van den H. Joseph, Schaarbeek, 5 Van 't heil van 't. Vaderland, Wackem 1 M. V. 2 Verhelsl Molenbeek, 5 M. en Mme R. J. Deer lijk. 10-; Naamloos, Gent, 10 J. B De Feyter, Gent. 10 God zegen oiifje geestelijke en-tijdelijke intresten, 20 Om eene goede en heilige dood te bekomen 5 A. D. B., onderpastoor, Eyghem, 5X. Y. Z.. Gent, 5 Om1 eene groote gratie te bekomen, 20. - Totaal97;451.68 Men kan de inschrijvingen zenden aan het bu reel van dit blad of aan M. Léon Mallié, sekre- taris, Gouden Hoofdstraat, 7, Dóornijk. BEDEVAART DER KATHOLIEKE PERS. Vertrek 16 April.De bedevaart van ditjaar belooft schitterend te zijn. Daar verleden jaar de ontvangsten geschorseht waren,is thans de zucht der geloovigen, bij den Heiligen Vader te gaan, zooveel te grooter. Ook-komen de inschrijvingen talrijk toe. De reis is dug van nu af verzekerd. De bijtre dingen worden nog ontvangen tot 31 Maart, maar het is aan te raden, niet te wachten tot het laatste oogenblik, om de taak der inrichters te vergemakkelijken. Inlichtingen en inschrijvingen bij M. A. Fran cois, 45, Noordlaan, Brussel. Frankrij It De nieuwe kieswet. Een amendement is aangenomen waarbij eene omschrijving slechts een gekozene mag hebben op 25000 ingeschreven kiezers: [Daardoor valt hel ge- lal kamerleden van 595 op 495: Er waren 2S0 stemmen voor eb 256 stemmen tegen dit amendement. Persoonlijk geloovon wij dat er van de nieuwe kieswet in Frankrijk weinig of niets gaat'in huis komen. Het getal ingeschrevenen in het pensioen fonds. Volgens de Journal Officiel zijn er 1.300.000 worklieden die zich hebben laten verzekeren legen den ouden dag. Nu in plaats van 1!:300-000 zouden er 12 mil- lioen verplicht en 2 millioen vrijwillig aan gesloten moetoni zijn. - het .is dus niet èenë 1 werkman op de tien die van de Fransche pensiocniwet wij weten. En ome Aidstfflsche Liberalen stoe/fen er mee k •-i Gri9lteiiland.. De kiezingen'. Het kabinet Venizelos is schitterend uit de kiezing te voorschijn ge komen. Al de ministers zijn herkozen. Het kabinet Venizelos beschikt thans over 147 stemmen tegen 34 aan de oppositie. DuitsclilaiidL Vergrooting van de haven van Hamburg. De municipale Raad van Hamburg heeft een krediet gevraagd van 65 millioen mark om de haven te vergrooten nog 3 millioen voor eene nieuwe dok en 1.500.000 voor het bouwen van een nieuwe kaai. IParaguay Kiezing voor den president. De revo- lutionnairen zijn baas" van den toestand. Zij hebben Kamer en Senaat ontbonden, en er zal kortelings overgegaan worden tot het kiezen van een president. vroegere schoolvriendin en zoo kwam het dat MissBeenie M'Alpine tot gouvernante van Lens werd aangesteld. Het schoone kind dat eenen aangeboren afkeer had van alles wat leelyk was, kon dan ook Miss M'Alpine niet best uitstaan, en het aandenken aan hare ge liefde moeder diep in haar hart bewarende, kon zij haren afkeer jegens Miss M'Alpine moeilijk inhouden. Hoewel nu Miss M'Alpine tegenover Lena's vadelr steeds vele klachten aanhief over hare vermeendegebreken,schud de Mr Limley altijd het hoofd over deze klach ten; en kon hij maar ï^iet gelooven aan al het geen men van Lena zegde. HARRY VOOR DEN RECHTER. De nacht, die Harry in de' arrestkamer moest doorbrengen, was verschrikkelijk voor hem het was er stikdonker en koud. en be vende zette hij zich neder op de brits, die noch van stroo noch van een deken voorzien was. Hij was als ware versuft door den on verwachte» slag, die hem van zijnen broeder verwijderde. Maar de engel der hoop en der onschuld hield hem staande in zijne ellende. Van vermoeidheid zonk hy op zijne harde slaapplaats neder en sliep in. Bij zijn ontwa ken was zijne eerste gedachten aan Sim. Wat zou er van hem geworden zijn De policie- agent, die hem kwam halen om hem naar den kommissaris te brengen, beantwoordde deze vraag. Hij zeide hem dat Sim nog rustig sliep, en dat de sergeant van dc wacht bevolen had Sim bij zijn ontwaken een ontbijt te brengen en hem te troosten met Harry's spoedige te rugkomst. Hij begrijpt niets van hetgeen er ge beurt, voer de agent voort nu men kan het hem wel aanzien dat hy onschuldig is, en ik denk dat de sergeant voornemens is hem met zich naar huis te nemén, ten minste als het Portugal De bommen van Porto. Vandaag zijn de slachtoffers begraven die bezweken zijn na de ontploffing in het kwartier Miragaya. Twee dagbladen bestormd. De buree len van Nolicias en Diario do Porto zijn bestormd door de republikeinsche anar chisten. Eerst waren bet de koningsgezinde bladen nu komt de beurt aan de republi keinsche bladen om aangevallen te worden. Volgen wij het voorbeeld van Portugal, zegde verleden jaar grootmeester Vander- velde De koningsgezinder! houden zich gereed. De Portugeesehe minister te Madrid, heeft aan zijne regeering geseind dat de ko ningsgezinde!) op 't punt zijn opnieuw een aanval te wagen in Portugal. Het ware mogelijk zeer gelukkig voor Portugal terug in koningdom te mogen ver- keeren. Nu trekt het waarlijk op niets Spanj e Nog niet t' akkoord met Frankrijk. De Spaansche commissie heeft Let laatste ant woord van Frankrijk onderzocht en zal er een dezer dagen op antwoorden. Verklaring van M. Canalejas. Zondag verklaarde M. Canalejas op eene openbare vergadering We willen wel'gaan tot de meest mogelijke toegevingen, maar nooit zullen wij dulden dat wij in onze eer getrof fen worden, het is gelijk van welk land of welke natie. China Amerikaansche priester vermoord tegen Peking. Een Amerikaansche priester, E. H. Hichs, is met twee zijner gezellen in de omgeving van Peking door bandieten ver moord geworden. Oostenrij k. Werkstaking in Bohemen. 36,000 mijnwerkers hebben in Bohemen het werk gestaakt. Perzië De Russen zijn er nog altijd. In Me- ched waren de troepen van het Perzisch garnizoen uitgegaan en hadden wanordelijk heden gemaakt. De Russische generaal is moeten tusschenkomen om de orde te her stellen. De plichtigen in het huis der misdaad. Het parket van Brussel is Dinsdag mor gend te Kester afgestapt o^i bet onderzoek voort te zetten over de moord op den her bergier Jacobs gepleegd. De twee betichten, Vranckx, en de vrouw Jacobs en een vijf tiental gendarmen vergezelden de magistra ten. Eene talrijke menigte nieuwsgierigen wachtte de komst van het parket af. De \yeduwe Jacobs,rond de 30 jaar oud, weende en verborg baargelaat in eenen grijzen shawl, terwijl Vranckx, een 20jarige jonge ling, volkomen onverschillig scheen. Rond 8 ure kwamen de magistraten in heihuis der misdaad aan. Zij ondervroegen er op nieuw de betichten, die moesten toonen hoe de misdaad gepjeegd werd- Zij deden nagenoeg hetzelfde verhaal, dat wij reeds mededeelden. Alleen voegde Vranckx er nog bij, dat de vrouw hemstee- ken gegeven had, toen zij naar boven ging en hij dan onmiddelijk den revolver genomen en geschoten had. Het is vrouw Jacobs, die na de misdaad, toen Vranckx, reeds vertrokken was, den revolver onder den rug van Jacobs schoof. Het verhoor liep rond 11 ure ten einde. Beide plichtigen werden zoowel bij hunne aankomst als bij hun vertrek, door de toege stroomde menigte uitgejouwd. Vrouw Jacobs betoont veel spijt over hare medehulp in de misdaad, doch Vranckx schijnt niet to begrijpen, welke afschuwelijke zaak hij op het gowelen heeft. Beide plichtigen zijn 's avonds terug in het gevang opgesloten. ongeluk wil dat uwe zaak van langen duur is en voor de rechtbank komt. Harry verbleekte en eene rilling voer hem door de leden bij bet noemen van het woord rechtbank. De agent bevrijdde zijne handen van de braceletten, ten einde hij zich kon wasschen, en het verblijdde den eersten, toen Harry,na zich behoorlijk gereinigd te hebben, naast de brits op de knieën viel en zijn mor- gendgebéfl uitsprak. Hierop voerde hij Harry naar de wachtkamer der beschuldigden; zijne zaak kwam niet het eerst op de rol dronk aards, kleine gauwdieven, zakkenrollers en allerlei aanvangsol werden binnengeroepen* om hunne vcroordeeling te hooren. Kort voor Harry's onderzoeking brachtmen ook Lotty Longley en de beide jonge gauwdie ven, die zich voor hare broeders hadden uit gegeven, binnen. De policieagent had hun by- na den geheelen nacht vervolgd en ze einde lijk gevangen. Het waren alledrie beruchte deugnieten en reeds meermalen waren zij ver oordeeld geweest. De policierechter zekere Mr Evenhand was een bijzonder schrander, maar tevens een goed mensch. Een.enkele op Harry geslagen blik overtuigde hem dat de onschuld in dat nog zeer jong en jeugdige hart woonde, een blik op Lotty en hare vermeende broeders be wees hem hunne schuld; toch was hy gewoon at de gebruikelijke pleegvormen stipt in acht te nemen. Hij liet nu Lotty en de beide Tit- muds, zoo heeten de beide deugnieten, in de getuigenbank plaats nemen. Lotty die als getuige tegen Harry gehoord zou worden, kende precies de gebruiken, en greep al zeer onverschillig naar het evange lieboek dat op de bank voor haar lag. Haltriop de rechter, kent gij de betee kenis van eenen eed Maandag was er nog geen akkoord Dinsdag al even slecht De werklieden verklaren zich tevreden met het minimum van 5 shillings voor de vol wassenen en 2 shillings voor de leergasten. Doch zij willen de minimums bepaald zien door de wet. De patroons zullen er zich tot het uiterste tegen verzetten. Dinsdag is liet opnieuw vergadering ge weest. De patroons willen de minimums be paald zien door de dislrikten de werklieden door de wet zelve. De toestand wordt zeer donker ingezien. Gaan de mijnwerkers het opgeven We zouden het gaan denken. Te Bellshill zijn 1000 mijnwerkers aan den arbeid geto gen. In de andere putten der omliggend» gemeenten zijn ook een duizendtal mannen aan 't werk. Te Tarbrax in Schotland is het eveneens het geval. Men begint te vreezen dat de leiders der syndikaten de werk herne ming niet zullen kunnen beletten. De mijn werkers beginnen liet moe te worden. TUSSCHEN Weinig nieuws Uit hot oorlogsterrein komt ons geen nieuws toe. Waarschijnlijk is het ginder fel aan 't regenen en wachten de troepen het schoone weder af om hunne leelijke slach tingen te hernemen. De Duitsche keizer te Vénetië De koning van Italië werd op zijne beurt zeer vriendelijk en hartelijk ontvangen op den Hohenzollern die te Venetië op an ker lag. De Italiaansche pers jubelt over het behoud van het Drieverbond en de nauwer» toebinding der vriendschapsbanden met Duitscliland. Eene wet op de drukpers in Turkyë Om de pers op de noodige bevoegdheid to houden heeft de Turksche regeering een nieuwe wet op de drukpers uitgevaardigd. Hij die een politiek dagblad uitgeeft in Con- slanlinopel, moet een borgsom stellen van 11.500 fr.; in de provincie is bet 4.600 fr. Voor de politieke periodiek» bladen is het 3000 fr. in Constanlinopel en 850 fr. in de provincie. Daarenboven, ieder verantwoordelijk» gerant, van 't is gelijk welk politiek blad, moet een diploma bezitten van hooger mid delbaar onderwijs; dit middelbaar onderwijs moet ten minsten 7 studiejaren bedragen. Ziilke wet is vooral van beteekenis voor I eert'land als Turkyë. Brussel. Dieven geknipt.Ten n£- deele van M. H..., hotelhouder, Julius Van Praetstraat, werden talrijke voorwerpen, servelten, vorken, lepels, tafellakens, enz. gestolen door een koppel, dat een paar da gen in bet hotel had verbleven. Eene klacht werd ingediend en de policie der 3e afdee- ling zette zich op zoek. Weldra werd het koppel ontdekt, Remy V... en Theresia T.., die zonder middelen van bestaan waren. Beiden werden opgesloten. Ontvreemding van 36,000 fr. Twee wisselagenten van Brussel hadden Maan dag morgend een hunner bedienden gelast in eene Brusselsche bank eene som van 36,000 frank te gaan ontvangen.Na het geld opgestreken te hebben,verdween debediende. Zijn signalement werd naar het parket ge stuurd. De plichtige werd aan de haven van Ant werpen aangehouden door een policieofficier Dat zou ik meenen, Sir, atwoordde Lotty brutaal, ik heb reecis veel malen gezworen,en depraktijk oefent spoedig, Sir Toen zij echter bemerkte dat het voorhoofd van den rechter onder dit gezegde begon te rimpelen, veranderde zij van toon en voegde er weenend bij Wij zijn arm, maar eerlijk; onze moe der heeft ons goed en kristelijk opgevoed, en ons de beteekenis van den eed duidelijk ver klaard. Wij mochten nooit liegen, zegde zij dikwijls, of valsche getuigenis jegens onzen naasten afleggen. Do rechter onderbrak op driftige wijze haar gelamenteer en liet haar zweren ook de Tid- muds legden den eed af, en hoewel alle drie goed overlegd hadden wat te zeggen, ontdek te de rechter door veel heen en weder vragen al spoedig wie de schuldige was. Hij liet hen uit de bank treden en Harry er plaats in nemen, opdat de laatste als getuige kon hooren tegen zijne beschuldigers. Harry moest voor het eerst van zijn leven eenen eed zweren. Zijn ge laat verbleekte een weinig en zijne lippen beefden, toen hij Gods naam noemde, want hij gevoelde diep den ernst van den eed. Maar zijn inzicht was onbevangen, de uit drukking van geheel zyn wezen was zeer vry- moedig, zoodat hij al de aanwezigen, behalve zijne beschuldigers, voor zich stemde.De zaak eindigde dan ook met de veroordeeling van Lotty en de Tidmuds tot eene gevangenisstraf van twee maanden. Toen zy weggebracht werd, stelde Lotty zich te weer, waarvoor zij eene niaand langer straf kreeg, en verdere weerbarstigheid met lijfstraf bedreigd werd. Wordt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2