BUITENLAND. OOR LOG De waarheid is hmwapsa NIEUWSBERICHTEN. a Een belangrijk proces Italië en Turkyë. j flRalE [jARRY EN RIJKE |_ENA Groots bijeenkomst dsr maatichsppelijke werken twee kluchtspelers te Vlierzele De werkstaking aan tie Deutsche dekken De Wereldtentoonstelling van Gent 't Wit Stoapks van Jacpes Neefs de volksstem 29 MAART 1912 Italië. In hot Italiaarische Parlement stuift het leeIijk. Twee kamerleden vechten in volle Kamer als twee straatschuimers. Dinsdag is het waarlijk ongehoord geweldig geweesl in het Italiaansch Parlement. De republikein Chiesa beschuldigde M. Luzzato, liberaal kamerlid, van den Staat 800,000 fr. gefraudeerd t' hebben, als be heerder der maatschappij van Piombino. Reeds den dag te voren had Chiesa zulks gezegd, en het feit werd bevestigd door den onderstaatssekrelaris, die het feit betreurde. Chiesa keerde zich Dinsdag naar de linkerzij en riep Kom daar uit,.fraudeur, en verwij der u van hier, gij zijt niet waardig bij ons te zetelen. M. Luzzato, bleek van verontwaardiging, riep Lafaard. Hij liep naar Chiesa, doch •hij struikelde en viel. Toen hij rechtstond begon er een gevecht lijf om lijf. De op schudding in het Parlement was onbeschrijf lijk. M. Luzzato zond zijne getuigen, maar Chiesa weigert in tweegevecht te gaan. Bulgarië. Complot tegen den Koning.Ons komt het bericht toe dat in Bulgarieeen complot ontdekt is, dat gericht was tegen koning Ferdinand. Eene premie van 20000 fr. werd toegekend aan dezen die het complot zouden ten uitvoer brengen. Oostenrij li. De Duitsche Keizer te Brioni. Dinsdag morgend kwam de Duitsche keizer te Brioni toe met zijn schip de lluhenzollern Aarts hertog Frans-Ferdinand kwam den keizer groeten met gansch de Oostenrij ksche vloot. Een drogist beticht van vergiftiging. 89 dooden Gisteren morgend is voor het Landgericht in Moabit hij Berlijn het proces tegen den drogist Scliannach begonnen, die onder andere beschuldigd wordt, door den verkoop van melhvl-alcool den dood van 89 personen veroorzaakt te hebben. Naast hem slaan in deze zaak nog drie handelsreizigers en twee herbergiers terecht. Tegen gisteren morgend waren reeds 60 getuigen en 41 deskundigen gedagvaard. Het kwam reeds onmiddelijk tot konflikten tusscherï de verdedigers, diekloegen, dat er te overhaast to werk gegaan was, en het openbaar ministerie. Deze klachten hadden v.M'r gevolg, dat de voortzetting van hel proces reeds tot Vrijdag uitgesteld moest worden. l TUSSCHEN Ruzie tusschen Turken en Araben, De Italianen trachten sinds lang. oneenig- heid te zaaien- tusschen Turken en Araben. Nu meldt een Italiaansch bericht uit Ben ghazi. dat twee Araabsche afgevaardigden Benghazi hebben verlaten en naar Egypte zijn vertrokken. De 2 stammen zouden het ineens zijn geworden. Te Odeidah. 4OO Araben zijn Ie Odeidah in opstand ge komen zeggen de Italianen. Suleiman Pacha zou de opstand met geweld onderdrukt heb ben. Voor den vrede. Verscheidene mogendheden werken tege lijkertijd te Rome en te Constantinopel om den vrede te bewerkstelligen. Ongelukkig- 27® Vervolg. De volgende taak van den rechter was te beslisseD, welke omstandigheden er plaats ge had hadden met het pakje, dat by Harry ge vonden en een met bloed bevlekten zakdoek gewikkeld was. Er was niets anders van be kend, dan dat-Harry het pakje bij zich gedra- had. Intusschen was zijn verhaal zoo roman tisch. dat de rechter wel aan de geloofwaar digheid er van moest twijfelen. Op zyn ern stig en somber gelaat stond het vonnis te le zen, dat hy de zaak naar de zr—ü^^der assisen wilde verwijzen. Iiij moest nog de vraag doen Is er iemand hier tegenwoordig, die over het gedrag en het karakter van den aange klaagde eenig bericht kan geven Toen hij déze vraag gedaan had trad. broeder Sim naar voren en naast hem een man in de kleeding van een kwaker deze man was Jack met de lantaarn. Menschlievende gerechtsdienaars hadden Sim, nadat hij in de wachtkamer uitgeslapen had,'ondervraagd over de familiebetrekkin gen van de beide jongens, en over hunne be kenden, om zoo, zoo het mogelijk was,iets ten voordecle van den gevangen broeder gewaar te worden.Nadat Sim de vergelegenheid over wonnen had, was by begonnen met alles te vertellen wat hij wist,en had zich op Jack met den lantaarn beroepen.Een policiedienaar had hem naar Short's Garden vergezeld, en Jack, die nog te bed lag, had zich dadelijk bereid betoond, om naar het bureel van policie mede Ac gaan. lijk zoowel te Rome en te Constantinopel houden ze aan hunne eischen. Tripolitame* en Cvrenaïque hebben we vast en we houden het vast, zegt Italië.... Cyrénaïque en Tripolitanië prijsgeven, dat nooit, roept Turkyë. Brengt dat nu maar overeen 1 TE WETTEREN Op 5 Mei huldigt de maatschappij van Ouderlingen Bijstand Eendracht haar vaandel in. Al de katholieke kandidaten voor Kamers en Senaat zullen het woord voeren op d«- plechtige feestzitting. Te dier gelegenheid richt eene bijzondere feestkommissiG eene Algemeene bijeenkomst in; der sociale werken van het arrondisse ment Dendermonde. Deze manifestatie zal een blijk van hulde wezen aan onzen algemeenen voorzitter, den heer Tibbaut, en onze gekozenen, die, om hunne verkleefdheid zelve aan onze maat schappijen van voorzienigheid, door hunne tegenstrevers zijn uitgescholden en aauge- tfallen. Al de maatschappijen van gansch 't arron dissement worden uitgenoodigd: Onderlirigen Bijstand, Pensioenkassen, Syndikaten. V>e- verzekeringen. enz. enz., moeten dien dag in Wetleren toonen, de machtige, liefdevolle instellingen van voorzienigheid onzer katho lieke mannen. Bijzondere treinen en trams zullen dien dag ingericht worden. NIEUWE TREINEN. De Katholieke Volksvertegenwoordigers van ons Arrondissement hebben eindelijk vol doening bekoipen voor de bevolking van Moorsel en Baardegem die sedert lang nieu we treinen vroegen tusschen Aalst en Opwijk. Bon de Broqueville komt hun te verwittigen dat als gevolg op hunne dringende voetstap pon hij komt te heslissen de volgende trein in dienst te stellen, ten titel van proef, te rekenen van 1 Mei aanslaande Aalst (Noord) V. 4,10 19,50 Opwyck A. 4,36 20,16 Opwyck V. 5.8 21,4 Aalst (Noord) A. 5,32 21,28 De Katholieke Volksvertegenwoordigers hebben onmiddelijk aan de burgemeesters der belanghebbende gemeenten een telegram gestuurd om hen zulks to berichten. Onnoo- dig lo zeggen dat de bevolking dezer ge meenten deze tijding met groot genoegen zullen ontvangen. Dank dus aan onze Katholieke Volksver tegenwoordigers, die geene gelegenheid lateij voorbijgaan om de belangen van hun arron-ï dissemenf'¥é JSrdetfig'ën. tv- of Wij vernemen het volgende uit Vlierzele: Over eenige dagen kwamen twee perso nen, een jonge persoon en een man van reeds gevorderden ouderdomeen bezoek brengen bij M. Remi De Clercq, molenaar, te Vlierzele, en vroegen om zijn maalderij, die gaat met een moleur met benzine, te mogen nazien. Het werd hun toegestaan. De twee bezoe kers verklaarden op de herhaalde vraag van M. De Clercq, afkomstig te zijn van Dender- hautem, en zij zegden zich Coppens te noe men. Zij kwamen de maalderij van M. De Clercq onderzoeken... om ook een molen op te richten te Dendorhautem, zegden zrj. Die twee bezoekers, die zich bedekt Cop- Daar echter zijne kleederen zich in eenen ellendigen toestand bevonden, had de vrien delijke kwaker hem uit den nood gered en hem met zijne eigene zondagsche kleederen prachtig uitgedoseht. Jack met de lantaarn goed geschoren, in een schoon hemd en in ee ne bijna fonkelnieuwe kostuum; zag er inder daad deftig uit. Hij werd voorgelaten. Als zij nen naam gaf hij John Trevor «op. Is u de aangeklaagde nauwkeurig be kend —'Zekerlijk, mijnheer do rechter. Ik ken hem als een brave, deugdzame, godsdienstige knaap, die in het geheel niet in .staat is, zich door een leugen te bezoedelen, of zich iets toe te eigenen, wat hem niet toekomt. De rechter nam het pakje in de hand. Is het u bekend, John Trevor, dat de be- schuldige dit pakje bij zich heeft gedragen Ja, mijnheer de magistraat. Hebt gy niet gezien, wat het bevat Neen, ik ben overtutgd dat hy het zelf niet geopend heeft. W'eet gij ook welke wijze hij in het bezit hiervap gekomen is Hij heeft my gezegd, dat een heer het hem toevertrouwd heeft om het aan eene da me te bezorgen welke Harry persoonlijk be kend is. Omdat hy de woning van de dame niet heeft kunnen vinden, heeft hij het pakje bij zich gehouden,tot dat hy het aan dien heer in persoon kon geven. Met levensgevaar heeft hij het tegen twee roovers in de Adelpnigewel- ven verdedigd. De rechter maakte het kanten zakdoekje los, waarop de naam Lena stond, en vestigde Jack's oplettendheid op de bloedvlekken. Op het gezicht van het bloed doorliep eene kille huivering al dé aanwezigen. Jack mét do lan taarn verklaarde op navraag, dat iJarry dit pens noemden, en die een molen willen ma ken.... om vijffrankstukken te winnen, wa ren M. Petrus Daens. volksvertegenwoordi ger van Aalst, de man der waarheiden de man die dondert tegen geld en geldmacht De andere was de ;johgen meêlooper van M. Petrus Daens, heerschap A. Van den Bruelle. een groene toaarkeidsheld van Denderhautein. Geburen die de twee heerschappen kenden en ze bij M I)e Clercq hadden zien in- en uilgaan, brachten de comedie aan den dag Coppens-Daens Coppens- Van den Bruelle De menschen van Vlierzele konden bun oogen niet gelooven, als dat spel uitkwam Ge ziet van hier dal ze Daens zullen uitfluiten en uitlachen als hij daar nog terug komt. Een valsche naam.... is hun wapen Boeren foppen en gèld kloppen.... is hun doel De toestand. De toestand van gisteren duurde heden aan de Voorhaven en iu Porl-Arthur voort. Het aantal stakers dat gisteren opgegeven werd, schijnt echter, bij nadere berekening, wat al te hoog geschat. Er waren gisteren zoo wat 900 stakers, vrijwillige en onvrijwillige samengeteld. Heden morgend kon men het aantal op ongeveer 950 schatten. Ook aan de schepen is de toestand net als gisteren. Eene beslissing. Het Middencomiteit der socialistische partij vergaderde gisteren avond, om de kwestie der slaking aan de havnn te onderzoeken. Alles werd grondig besproken en ten slotte nam het middencomiteit hel besluit, tusschen te komen, 0111 zuo ras mogelijk lot eene vol doende oplossing te geraken. Het besloot dan ook voor heden eene mee ting der dockers samen te roepen. De meeting. Donderdag morgend}, om 10 ure werd, in hel lokaal van den Meulensteedschen steen weg eene druk bijgewoonde meeting gehou den, door tusscheiikójnsl van voornoemd Comiteit. Verschillige voorstellen werden er besproken. Het gerucht liep heden morgend, dat het werk, nog heden, in dèn namiddag, zou her nomen worden. Eene minnelijke schikking voor loonsverhoogingf zou later getroffen worden. 1913 Woensdag mdrg-efoff 'werit "tè-fèrussel de jaarlij ksche algénóëehë vergadering gehouden van het Relgisch Ko^ilejt .dgr Tentoonstel-1 dingen in den vreemde. In zijne aanspraak gewaagde M. G. Fran- cotte voorzitter, van den verzekerden bijval der Tentoonstelling' van Gent in 1913, en zegde aan het bestuur de volle medewerking van het Komiteit toe. Brussel, \Dramdt\sche zelfmoord. Twee voorbijgangers, Woensdagrnorgend rond 6 uur langs de Zérézostraat gaande, zagen er eene nog jonge vrouw welke plots van de brug iu de Zenne sprong. Zij zagen ze eenigen tijd worstelen in 't water en dan verdwijnen. Het verwittigde policiepersoneel der Kruisvaartenslraat snelde dra toe met de reddingstoestellen, maar de hoopelooze was reeds door de wateren der gezwollen zakdoekje gehregen had op het Kerstfeest op eene zondagschool van een jong meisje, dat zich aan den vinger bezeerd, en het vloeiende bloed aan dezen zakdoek afgevaagd had. De rechter nam de juweelon uit het pakje een miniatuurportret, eenen ring en eenen arm band. Daarbij bevond zich een sierlijk verze geld briefje." Met moeite kon hij zijne verba zing verbergen. Hij wendde zich tot Harry en zegde. Welk adres gaf dié heer u op Ik moest het pakje aan jufvr. Blanche Melville in Pimliko bezorgen. Het nnmmer kon hij er niet bijvoegen, omdat hij op het zelfde oogenblik gevangen genomen werd. Pimliko is zoo groot, dat ik het huis niet vin den kon. De rechter glimlachte. Dit briefje is geadresseerd aan Blanche Melville, Pimliko, 190, Belgravesquare. Met dit adres in de hand hadt gij het huis gemak kelijk kunnen vinden. Ik heb het pakje niet geopend, hernam Harry,en nooit zal ik eenen brief of een pakje openen, dat men mij toevertrouwd heeft. De rechter zette een ernstig gelaat, en een gemompel van goedkeuring liep door de zaal. Ik ben genoodzaakt jufvrouw Blanche hier te laten komen, zegde de heer Evenham tot Jack, dien hij voor eenen wezenlijken kwaker hield,en ten gevolge van deze veron derstelling meteen bijzonder vertrouwen ver eerde. Jack deed hem opmerken, Koe bedenkelijk het was eene dame van haren stand in eene zoo teedere zaak te betrekkenHij stelde voor meteen gerechtsdienaar in burgerskleeding naar Blanche te rijden en haar onder een ge schikt voorwendsel over te halen voor het ge- rivier medegerukt geworden. Alvorens te springen had zij haren geldbeugel en haren sjaal op de brug gelegd. Haar lijk werd nog niet gevonden. Bandiet aangehouden. Een boerken van Vilvoorden, S... was blijven plakken te Brussel en miste zijn laatste tram. Rond 3 ure begaf hij zich naar de statie om den trein te nemen, wanneer hij door twee kerels werd aangerand op de Antwerpsche laan. die hem zijn horlogie en ketting afnamen, doch het boerke greep de twee baanslroopers bij de kraag en riep luidkeels om hulp. Een agent snelde toe, doch een der baanslroopers kon zich losrukken en ontvluchte. De andere werd in bandon der policie overgeleverd en ingerekend. Hel is een slecht befaamde kerel van Anderlecht, zekere Jan R... Zijn mede plichtige is gekend. Het verdronken kind. Dinsdag deed de vader van het 4iarig knaapje, dat Maan dag namidddag in de Rogïerslraat van de brug in de Zenne viel, peilingen in deze rivier om hef lijk van het kind te vinden. De man was met. twee geburen in een bootje gezeten en voorzien van haken. Hij kon er niet in gelukken het lijk van zijn zoontje te ontdek ken. Goede vangst. Over een tiental da gen werd uit eene garage der Gaucheret- straat de automobiel gestolen van M. De- meure. Het rijtuig werd echter 's anderdaags teruggevonden op de Jamarloan. doch de binnen- en buitenbanden, alsook al de toebe- hoorten waren verdwenen. Men vernam dat deze reeds verkocht waren aan een autovoer der Rogierplaats. Dinsdag werd de kerel, die de voorwerpen verkocht had, aangehouden. Het is een inwoner der Huidenmarkt* De autovoerder dei- Rogierplaats heeft hem uit drukkelijk herkend. De betichte werd opge sloten. Nog eene zelfmoord. Een man, van rond de 60 jaar, M. Nicolaas W.., geboren te Hoogeveon (Holland) hoeft zich Dinsdag avond op zijne kamer in de Cellebroeders- slraat, gezelfmoord. Hij had de deuren en vensters goed dicht gemaakt, een kool vuur ontstoken en zich daarna te bed gelegd, de dood afwachtend. Woensdag morgend, rond 9 ure, vond men het lijk van den ongeluk - kige. Diefstal. Dinsdag namiddag zijn kwaaddoeners bij middel van valsche sleutels in de woning van M. Raymond M.., gedron gen, op de Noordlaan en hebben er na de meubels opengebroken te hebben, eens som van 5100 fr. in bankbrieven buitegeinaakt. De Alkooi is de groote vijand van het volk de Bitterpeeën der «Trappisten Vin- cart, zijn ongetwijfel zijn groote vriend. 1500 U St-Gi11is. Brand. Ten gevolge eener kortsluiting der electriciteit brak Woensdag mórgenfl r'oV.d'4 uur, brand uit', Op de slaap kamer dér echtgênbpten Ërëarl, de Merode- 'slraat 54. De pompiers blusclUën net Vuur op korten tijd.'M.' en Mevr. 'Breurt ontsnapt ten aan' verstikking tijdens d'ell slaap. Vorst. Erg ongeluk. ,Op fyet koers- plein te Vorst, viel er gisteren een. erg onge val voor. Wijl lieer Corik, de paarden van heer Bielwyck deed toppen, viel bet dier waarop hij zat. De ongelukkige ble^f onder het dier liggen, de bonst werd hem ingedrukt en verscheidene ribben werden hem gebro ken. De gekwetste is naar zijne woning gevoerd. Geheimzinnige zaak. M. en Mevr. N..., wonende te Rnysbroeck, gingen Dins dag avond langs den stoei weg van Vorst naar de slad. Op zeker oogenblik reed achter hen eene automobiel bliksemsnel aan en zij hadden slechts den tijd weg te springen. Toen het rijtuig op hunne hoogte was, hoor den zij cr hulpkreten uit opgaan, kreten, ge slaakt door eene vrouw welke in gezelschap was van een man die ze de keel omknelde om baar te beletten te roepen. Toen ver dween de automobiel. In de stad zijn de recht te .verschijnen, zouder dat hare bloed verwanten de ware oorzaak gewaar werden. De heer Evenham nam dit plan met zijne ge wone vriendelijkheid aan,en verwijderde zich dadelijk met den vermomden gerechtsdienaar. Gelukkig vond hy Blanche alleen te huis. Haar vader was op de beurs en de dikke tante op visite. Blanche ontroerde zeer, toen Jack haar zij ne boodschap mededeelde.Verheugd eenig be richt over het tot dus ver voor haar raadsel achtig zwijgen van haren geliefde te ontvan gen, verklaarde zy zich dadelijk bereid, om mede naar het bureel van policie te rijden. Hare verschijning en hare verklaringhelderde de toedracht van de zaken op. De heer Evenham overhandigde haar den inhoud van het pal^e, hare hand beefde bij het ontvangen van de duurbare teekenen van Edmonds liefde. Harry werd oogenblikkelijk in vrijheid gesteld en had de blijde voldoe ning een voor hem duurbaar aandenken, Le na's zakdoek terug te ontvangen. Jack met de lantaarn was zoo kiescli, om den lieer Evenham opmerkzaam te maken,dat de beleefdheid gebood, den naam en het adres van Blanche uit de policieberichten in de dag bladen weg te laten. Harry's zaak had de te rechtzitting geëindigd; maar de hoer Evenham verzocht Blancho om eon gesprek in tegen woordigheid van den waardigen kwaker in zijne eigene kamer. Jack, de dronkaard voel de eene inwendige schaamte by deze bena ming. Blanche gaf ontroerd en diep blozend gehoor aan het verzoek van den rechter. Na dat de laatste de dame op een leuningstoel had laten plaats nemen, begon hy op gemoe delijken toon Ik hoop, jufvr. Blanche, dat als er hier gesproken wordt over eene geheime betrek - echtpenoofen N... in het politiebureel der 3® afdeeliog de zaak gaan vertellen. St-Jans-Molenbeek. Kind doodgeplet- ter'd. Dinsdag namiddag, kwam Madame Sarreman, wonende Statiestraat, te St-Pie- ters-Jetle, met haar 3 l/?jarig zoontje een bezoek brengen bij hare tante, wonende Houzeaustraat. Terwijl de moeder en de tante samen spraken, speelde hel kind op de Leopold II-laan. Gp zeker oogenblik liet de kleine een trommel vallen, dien hij in de hand hield. Het speeltuig rolde den steenweg op. Het jongentje zette hem na, doch kwam terecht onder eene bakkerskar, die in volle vaart in de richting van Koekelberg reed.l Het arme knaapje Werd op den slag gedood. De kleine was de horst ingedrukt. Wat den voerman betreft, deze was zoo snel hij kon weggereden, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. De policie opende onmiddel lijk een onderzoek en kwam weldra te weet, dat de kar toehoorde aan een inwoner van St-Pieters-Jelte. Aankomst oer zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Grimberghe. Wanhopige daad. Landbouwers, die Dinsdag namiddag op hun veld aan den arbeid waren, hoorden opeens eene losbranding, die van den kant der Wil- lebroecksche vaart scheen te komen. Zij snelden er heen en vonden een man van rond de 50 jaar, met doorboorde rechterslaap, ten gronde liggen. Nevens hem lag de revolver waarmee hij de wanhopige daad gepleegd had. De gen darmerie werd onmiddelijk verwittigd. I11 het bezit van den ongelukkigen vond men papieren op naam van M. C..., wonende Rouen-Bovisstvaat, te St-Joost-ten-N'oode. Stekene. Laffe daad. Woensdag nacht maakten eenige baldadigaards een hevig rumoer aan de woning van P. Baste- lier, iu de Hellestraat. De huisvrouw die buitenkwam, kreeg met een scherp .voor werp, een ergen slag op het hoofd. Zij ver loor veel bloed. Een geneesheer in allerhaast geroepen, haeft de wonde moeten toonaaien, j De vrouw is thans bedlegerig. De policie heeft de zaak in handen. Sinaai. Kolen gestolen. Woensdag nacht zijn onbekende dieven in de stallen van Alfons Yven, wonende op Klein Sinaai, gedrongen en hebben er rond de 600 kgr. kolen getolen. Men heeft vermoedens. Wetteren. Dood gevonden. De ge- "Kaamde Esther Slautemas, oud 30 jaar, ging dagelijks bij hare tante, in de HekkersU-aat alhier slapen. Heden morgend toen deze .4 wakker werd was ze weinig verwonderd haar meetkind nog te bed te vinden daar ze ge woonlijk de eerste opstond. Bij nader toe zicht stelde zij met' te begrijpen schVik en bh'tstert'ónis yJst, dat Esther dood te 'bed lag. DoktorVaii San'do in allerhaast tor plaats geroepen steldé vast dat de dóód,yeroqrzaakt was door hel harsten van een hart-adqr. is het éemge echte "Vieux Systèmè. Gent. Een artist aangehouden.Toen de artisten der Comédie Franqaise Dins dag morgend van Parijs naar Gent gekomen zijn, om La Dame aux Camélias te spe len, is een hunner,die aanzien werd voor een der aulomobieldieven, teTourcoing in arrest gehouden een aantal pruiken werden aan zien als overtuigingstukken. Eerst toen inlichtingen uit Parijs ontvangen werden, liet men den artist vertrekken. Naar het kamp. Heden morgend, om 6 ure. is het le linieregiment uit Gent naar het kamp van Beverloo vertrokken.' Het 2e linie zal de volgende week volgen. Auto ongeluk. Heden morgend rond 8 1/4 ure word Ernest Mallè, oud 55 jaar, tapissier, wonende Predikheerenlei en die met eene stootker in den Brabantdam kwam king dien uwe bloedverwanten niet willen be gunstigen, gij tot de overtuiging zult komen, dat ik niet verzuimd heb, u voor eenen onbe raden stap te waarschuwen. Jufvrouw Blan che, gij zijt van eene familie,waarmee de mij ne, vooral met uwe moeder, eenen geruimen tijd innig bevriend was, en om deze reden is mijne bijzondere belangstelling reeds zeer be grijpelijk. Ik verzoek u mij als een oprecht en stilzwijgend vriend te beschouwen. Ik heb ge wichtige redenen om u te zeggen, dat de heer die zich tot u gewend heeft, uwe geuegenheid onwaardig is.Op hetzelfde oogenblik, toen hij het pakje voor u bestemd,aan den jongen gaf, is hij aangehouden, kort na het uitkiezen van de kostbare sieraden, die gij heden ontvangen hebt. Deze gevangene, waardige dame, is niet in staat u gelukkig te maken. Hoor naar mijnen raad, jufvrouw Melville spreek over deze genegenheid met uwe bloedverwanten, en slechts uwe eer èn welzijn bedoelen. Volg niet de inspraak van een vurig gestel, dat u drijft tot de verbintenis met eenen man, die een verkwister zonder beginselen is. Dit is al les wat ik u te zeggeü heb. Vergeef my mijne vrijmoedigheid ter liefde van uwe moeder. Moge de Almachtige uw le venspad verlichten. De heer Evenham maakte eene buiging Blanche dankte hem ontroerd en bevend voor het gehoorde en scheen zelve tot de overtui ging gekomeu te zijn, dat zijn raad de beste was. Nadat zij afscheid genomen had, verzocht zy Harry en Sim haar naar haars vadere huis te volgen. Wordt *«rvolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2