BUITENLAND. O RL O G Werkstaking der Engelsclie mijnwerkers NIEUWSBERICHTEN. 4 De gezondheidstoestand van Z. H. den Paus Italië en Turkyë. flRME HARRY EN j^IJKE |_ENA VREESELIJKE MISDAAD te Heilsbecq-Ëij-Erëingen iplaalsen. Inlichtingen zijn gevraagd oyer idezen persoon. Een geheimzinnige reiziger. Uit Arras word', gemeld, dat te Auxi-le 1 Chateau een zeer verdachte kerel daar in een [hotel met een groot pak afstapte. Hij vroeg [zich eene kamer, welke hij eenige minuten 'later terug verliet. Ditmaal was hij zonder ipak, doch hij was nu zeer smaakvol gekleed. Toen men op de kamer ging zien, stelde men vast, dat de kleederen welke hij er achtergelaten had, geheel bebloed waren. Men heeft zijn spoor kunnen volgen tot aan de statie waar hij een koepen genomen heeft naar Abbeville. Daar heeft men echter niets verdachts bemerkt. Het onderzoek te Génève. Bonnot en Carouy hebben beiden nog te Génève gewerlit, en hadden er vele kennissen onder de anarchisten.Carouy leefdeer onder den naam van Edward Dor. Neg een briefje. Gisteren avond ontving M. Guichyrd, over ste der veiligheidspolicie te Parijs, een briefje, geleekt nd Carouy. De schrijver van bet briefje verzoekt den policieoversle. Zaterdag namiddag, rond 4 ure naar het 4>ulphuis derSocièlé Générale te komen, in do« Kenneslraat, te Parijs. De schrijver voegt er l.iij Ik zal op post zijn, en u met uwe agenten afmaken. Nog eene aanhouding te Parijs, Te Parijs werd Donderdag avond een ke rel aangehouden, die zich doed doorgaan voor baron de Bernicey... i Deze kerel verbleef in eene kamer, ge huurd door eene Engelsche dame welke thans te Nizza is. De policic houdt deze aanhouding met het grootste geheim omhuld, doch men is te weet gekomen, dat zij in betrekking is met de laatste bandieterije.il. Wat zat de regeering doen Het referendum der mijnwerkers. Donderdag avond moest de wot op het minimumloon bepaald gestemd worden. De vraagt rijst nu wat gaan de mijnwerkers doen aan 't werk gaan? Dan is de regeering gelukkig. Blijven voortstaken Dan zal de regeering groole maatregelen moeten nemen De openbare ellende lenigen, de vrijheid van arbeiden beschermen, en daartoe de reser visten binnenroepen. Het referendum Het uitvoerend komiteit der mijnwerkers- federatie is Woensdag bijeengeweest. De mijnwerkers zullen .qiogen sjemmen over bel al of niet hernemen Vjin don den arbeid. Hel algemeen■geÖieléiJ zoö^lnen de arbeiders vrij laat, beslissen,,zij nieten p.ver- gropjte meerderheid de werkheriieppipg zuUep stemmen. DE VOLKSSTEM Wij vinden in verschillende bladen allerlei geruchten en berichten over een ziekte van den Paus en een plotselinge ongunstige wen ding in zijn gezondheidstoestand. De Secoio weet bijv. te melden, dat de Paus een nieuwen jicht-aanval heeft gehad en zware pijnen lijdt. Do lijfartsprof. Petacci zou gisteren meer dan een uur bij den H. Vader hebben doorgebracht. Andere bladen komen met andere ziekte verschijnselen, die zich geopenbaard zouden hebben. Een Parijzer blad spreekt zelfs van eene bezwijming, die de Paus gisteren gehad zou hebben en van de vrees voor een ver verlamming. Wij behoeven niet te zeggen, dat men deze berichten mot het grootste voorbehoud beeft aan te nemen. De Corière d'Ilalia spreekt ze tegen. Maar van den andoren kant schijnt het reeds gemelde besluit tot uitstel van de audiënties minstens tot op zekere afgemat heid van den IT. Vader, door de vermoeiende dagen van de vorige week te wijzen. De berichten over de ongesteldheid van den Paus berustten op on juiste geruchten.De Paus heeft gisteren zijne gewone audiënties verleend. Turltyë De verkiezingen. liet is geen wonder dat de Jong-Turken te Constantinopel en in de provincie zegepralen. -Te Langaz'a tegen Salonika werden y inwoners door de gendar men doodgeschoten. De regeering heeft eenvoudig al de oppo sitiebladen afgeschaft. Spanj e De traagheid duurt voort. De onder handelingen lusschen Fransclien en Span jaards gaat den slekkengang. Als dat zoo blijft voortduren dan is hel te naaste jaar nog niet uit de voeten met de Marokko- kwestie. Vereenigde Staten De ster van Roosevelt verbleekt. Dins dag hadden de kiezingen voor den eersten graad plaats oin de afgevaardigden aan te duiden voor do nationale Conventie. Die kiezing heeft eene sterke meerderheid gege ven aan M. Taft. TUSSCHEN Een verwoed gevecht van 20 uren. Den 12 Maart is er hardnekkig gevochten tusschen Araben en Italianen in de nabijheid van Benghazi. De Italianen gaven het uit als eene overwinning, omdat zij 700 Arabeu ge dood hadden. Doch nu komt alles aan het licht, en de Italianen hebben aanzienlijk meer dooden en gekwetsten gehad dan ze dierven opgeven. Ware deschutlerij niet bij gesprongen, de Italianen waren verpletterd geworden. Voor den vrede. Uit Parijs meldt men dal de mogendheden toog immer naar eene minnelijke oplossing cooken. 28" Vervolg. Jack met de lantaarn omhelsde den weder in vrijheid gestelden knaap uit ganscher har te, en verzocht dezen hem met zijnen broeder spoedig eens te komen bezoeken. In hare wo ning gekomen liet Blanche de jongens naai de keuken gaai), en gaf bevel hen rijkelijk van voedsel te voorzien. Toen begaf zij zich naar hare eigene kamer hare kamenier kwam haar met een net briefje te gemoet Blanche herkende aan het adres de hand van Edmond de brief was geschreven uit de ge vangenis van Queens Bench. Do kapitein schreef haar, dat hij zich ziek en ellendig ge voelde. Zijn eenige wensch was, nog eenmaal fle geliefde van zijne ziel te zien en dan te ster ven. Wat baten al de raadgevingen van de wijs heid en ondervinding tegen de betooverende taal der liefde Deze enkele brief van Adair doorweekt van zijne tranen, in de diepste zie lesmart geschreven zooals Blanche het zich verbeeldde vernietigde met de snel heid van den bliksem den indruk, welke de raadgeving van den heer Evenham op haar had gemaakt. Haar hart vloog naar haren geliefde in de Queens Bench. Nauwelijks wa ren Harry en Sim verzadigd, of Blanche ge bood hen haar te volgen. Ouder eenen stroom van tranen vertrouwde zij hare oude trouwe min haar geheim toe en haalde haar over, om in geringe kleeding hare meesteres bij eenen gewiebtigen gang te vergezellen. Op eenige» afstand van Melville's woning stapten de tier personen in eene prachtige vigilante Frankrij k Botsing tusschen koningsgezinden en Bo- napartisten. In het midden van Parijs heeft het erg gestoven. Woensdag hielden de koningsgezinden eene meeting die overrom peld werd door de Bonapartisten. Eene he vige worsteling ontstond. De .policie kwam met blanken sabel in de zaal, en moest de zaal met geweld doen ontruimen. Het schandaal der likwidatie. In den Senaat werd heer Combes op de teenen ge trapt door verscheidene redenaars. M. Com bes antwoordde, maar hij had beter gezwe gen. De Debals geven er het volgende oordeel over De pleidooi van M. Combes is een weefsel van bevestigingen en ontkenningen, tegen strijdig met de wezenlijkheid (dus met de waarheid). Hij zegt het gedacht van Wal- dech-Rousseau beter als wie ook gekend te hebben liet is ongetwijfeld om die reden dat hij liet zoo vervalscht heeft, en niemand, uitgenomen bij is de Iragieke zitting verge ten waarin Waldec'n reeds door de hand des. doods aangeraakt, op de tribuun verscheen om te protesteeren tegen het werk van zijnen opvolger. M. Combes bevestigt datdekloos- tergoederei\ eei^ipilliard waar^zijn geschat; hij staat alleen om hel lé'zeggen'; M. Com- (1 a.-r-,- *-*, - ->[ bes klaagt over 8&nfmriMêfrd<X>?-fk*ih<>exii Tan ^e,sar Scréve dwaalden. Beiden wareii"-Wet gekléé'd ëh 'sèHéiïén ?iföhd dc 2ö jaar óvud. 2ij w'ordëu bpgezócht. vereffenaars- gepleegd maar> bet is' onder zijn ministerie dat ze gekozen werden. Stérker dan de woorden van M. Cbmbës, jjdijveh.de feiten en voor al de personen, dip j IJ i LI li toeeujn.A-.L «mm ..«uteaj?, W6B SO!03T6n CfiDBiSTSClll arïïeelrde waarheid van deze zaak voor w.ww veroor immer en altijd M. Combes zelf, zijn bestuur en zijne politiek. Zoo wordt M. Combes, de hatelijke kerk- vervolger 1111 gewikt en gewogen en veel te licht bevonden door le «Journal des Débats De Prins van Gallen in Frankrijk. koning van Engeland, Joris V., heeft zijn oudsten zoon voor eenigen tijd naar Frank rijk-gezonden om zich te volmaken in het spreken der Fransche taal. De prins zal de ast zijn van markgraaf en markgravin de Breleuil, Lwre vertrouwelingen van koning Eduard VII. Italië. Het monopool der verzekeringen aange nomen. De Italiaanscbe Senaat heeft op zijne beurt de wet op liet monopool der ver zekeringen door don Staat aangenomen. en reden naar do gevangenis van Queens Bench. DE KUNSTENARIJ VAN DEN VERLEIDER. Kapitein Edmond Lovett Adair was, ten ge volgevan een beroep van zijnen gevolmach tigde op het groote bolwerk van de Britsche vryheid, de Habeascorpus-acte, uit het Spun- ginhouse, in.de Chancery lane naar de gevan genis van Queens overgebracht, om hier tot een sprekend bewijs te dienen, dat er geen zinne'loozer en onrechtvaardiger wet in Enge land was, dan die, welke voor de nieuw ste wijzigingen voor schuld gijzelde. Was de schuldenaar werkelijk een arm man, dan zocht hij zeker in de meeste geval len zijn schalden Juit de opbrengst van zijn werk te dekken maar was lijj een heer, dan stapelde hij het eene kwaad op het andere, wierp zijne verplichtingen als eenen onwel- komen last af en deed afstand van zijne vrij heid om met geruïneerde lords en andere be ruchte zwelgers in de gevangenis den tijd met drinken, rooken en spelen te dooden. Mis schien trad hij er als een werkzaam man bin nen maar meestal verliet hy de gevangenis als een doorbrenger. Slaan wij eenen blik op de slecht gemeube- leerde kamer, waarin kapitein Edmond Lo- vett Adair, lord Harry Wildoats, lord Ilookey Ascott en majoor Raike zich op hunne eigen kosten bevonden. Al deze mannen waren slor dig, ten deele opzichtelijk gekleed, ongescho ren, ongekamd, ongewassehen, bereidden zich een beafstuk op het schrale vuur, dn di ked punch .van brandewijn, rookten gemeene sigaren en speelden met smerige kaarten.Met uitzondering van kapitein Adair, varen zyhier oude klanten en schenen hier ook hun leven te willen eindigen. Den kapitein was deze levenswijze nog Een 73jarige ouderling vermoord Donderdag morgend werd de 73jarige ouderling Gesar Scréve, die alleen eene kleine hoeve bewoont, le Hellebecq, tusschen Edingen en Alh, in zijne' keuken vermoord gevonden. De ongelukkige had twee revolverkogels door het hoofd gekregen. De gendarmen van Ghislengliien en het parket van Doornijk hebben een onderzoek geopend. Gesar Scréve had den naam wat geld te bezitten. Uit bet onderzoek is gebleken, dat de misdaad moet gepleegd zijn,Woensdag avond rond 8 ure. De geburen hebben alsdan ver scheidene losbrandingen gehooid, doch dach ten dat het kinderen \Vafen, die met vuur werk speelden. Cesar Scréve zal achter zijne stoof een pijpje te rooken, toen de bandieten binnendrongen. .Ongetwijfeld hebben"de moordenaars ge dacht eene goede som bij het slachtofte; te vinden. Scréve had onlangs eene koe ver kocht, doch hij had het geld hij zijn notaris gebracht. Tijdens do huiszoeking door het parket ge daan, werd in eene kasjeene som van 30 fr. gevonden. Ongetwijfeld; hebben de bandieten hun slachtoffer verplicht zijne beurs af te geven,waarna zijden ongelukkige met revol verschoten doodden om te beletten dat hij hen zou verraden. Zware vermoedens wegen op twee kerels, die Woensdag middag in eene herberg to Ghislengliien ontbeten hebben. Dezp kerels wérden 's avonds 'gezien toen' ,'ij rond de V f-V Nolot was insgelijks in diepen slaap ge dompeld. Door zijne familie was de E. H. Dufrangne, van Parijs, gelast hem de laa'tste troostmiddelen aan te bieden. Evenals Ti seau luisterde hij met kalmte naar het bericht der verwerping zijner genadevraag. De twee veroordeelden aanvaardden de hulp der priesters, biechten, woonden de EI. Mis bij en communiceerden. Onmiddelijk na hel Misoffer deed de aalmoezenier Grandin eene korte aanspraak, hen aanzettende als christenen te sterven. In de wacht, waarheen ze geleid werden, bood men hen koffie, rhum en cognac aan, wal zij aanvaardden. Tisseau aan wien men een laatste glas aanbood zegde Ik aan vaard, omdat bel bet laatste is. maar raad u aan er geen misbruik van te maken. Daarna bedankten de veroordeelden hunne advokaten en gevangenbewaarders. Het was toen 5 12 ure. Tisseau wendt zich naar Nolot op bet oogenblik dat Deibier hem nadert en zegt Mijn vriend Henri, tracht, met moed te sterven. Ik zal er hebben zoo als gij", antwoordde deze. De deuren van liet gevang worden geo pend en Tisseau verschijnt met den alnioe- zenier Grandin. Dé eigaret die hij rookt werpt hij weg, omhelst den priester en zegt «Dank u De trappen van het schavot beklim mende, ziet hij zijn advokaat staan en hij roept hem lol wederziens too. Hij wordt op de wipplank gelegd en spoedig rolt zijn hoofd iu de mand. Na het mes te hebben doen afwasscben zegt de beul Deibier tot een zijner knechten: Breng mij maar den anderen. Eenige oogenblikken nadien verschijnt Nolot. Deze omhelst den E. H. Dufrangne en zegt Mijnheer, ga lot mijne moeder en zeg haar dat mijn laatste gedacht voor haar was. Een oogenblik daarna ligt hij op de plank en is er gerechtigheid gepleegd. Deze dubbele halsrechting duurde juist 2 minuten en 48 seconden. De twee lijken wer den in dezelfde mand gestopt en onmiddelijk naar het kerkhof gebracht. MAART' 1812 TE LE MANS De dubbele onthoofding der soldalen Tis seau en Nolot, van hot 17e linieregiment, die eene landbouwster vermoordden oin haar le bestelen, heeft heden fa Le Mans plaats ge had. Het. schavot werd.aan den ingang van het gevang opgericht. Om 3 uro 45 begonnen Deibier en zijne knechten de guilotien op le stellen. Van dit oogenblik zijn de toe schouwers reeds aanzienlijk. De troepen haddon de grootste moeite om de orde te handhaven. De terdoodyeroordeelde» werden om 4 1/2 ure gewekt. Tisseau was in diepen slaap gedompeld. De aalmoezenier de E. II. Grandin en de kommissaris der regeering meldden hem dat zijne genadevraag verwor pen was. Zeer wel, antwoordde hij, ik zal met moed sterven. nieuw, hij mistte zijn bad, zijnen knecht,zijne koets,zijn rijpaard en al de gemakken van tien zoogenaamde groote wereld.Hij was ontstemd, verontwaardigd, hopeloos, zonder lust. Zyn hart, zoo vatbaar voor de betooverende en de romantische genegenheid van de schoon e Blanche en niet minder vatbaar voor den ge lukkigen toestand, welken haar rijkdom hem Idofde, was vol droefheid over het mislukken van zijne plannen. Hij rookte niet zopals lord Wildoats, snuif- de niet zooals majoor Raike, noch werd dron ken zooals lord Hookey Ascott dagelijks deed, als hij er geld toe had. Hij alleen toonde in zijn uiterlijk nog eenige sporen van keurig heid, droeg geborstelde kleederen en laarzen in plaats van oude zokken en pantoffels, die de overigen aan haddon hy alleen zweeg stil en zat in gedachten dan de anderen, misschien slechts omdat de wonde; die hem zijne plotse linge scheiding van zijne Aangebedene en van al de geneugten der vrijheid hem toegebracht had, nog frisch bloedde. Hola, Adair, ontwaak, oude jongen, riep lord Harry terwijl hij eeüe dikke wolk uit zijne sigaar blies. Breng geen water naar de zee Zit daar niet als een oud wijf Wilt gy niet mede spelen Gij zit daar te zuchten als een oude oven. Wol, Wildoats, hernam de majoor, weet gij niet dat Net van liefde versmacht Ja, het schiet mij nu te binnen, het was te Baden-Ba den dat hij verliefd werd op de meid met hare blonde lokken en prachtige schimmels. Liefde en geld wel Ned dat zijn prachtige dingen Men moet ze beiden kunnen genieten. Zon der rijkdom smaakt ook de drank van Hebe als azijn. Wie spreekt daar van azijn hief lord Hookey plotseling aan. Hier is de oprechte Brussel. Wanhopige daad. Den Donderdag morgend ging een jong meisje, het hoofd met een sjaal omgeven, langs de vaart van Charleroi, aan de Nijverheidskaai, toen zijn plols in 't water sprong. Een oog- geluige snelde toe, sprong de hopelooze ter hulp en kon ze aan de kleéren grijpen. De ongelukkige bood krachldadigen weerstand aan haar redderen smeekte haar te later, ster ven. Toch werd zij aan den oever en dan-naar el St-Jansgasthuis gebracht, tiaar toestand is org. Het meisje verklaarde tijdens hare ondervraging Marie B.., dienstmeid, te we zen. Zij was 24 .jfjpj;,oud eq wonende in de Simmeslraat, üocji had geen werk en do ellende lia'd haar tót de wanhopige (laad ge dreven. Auiomobielohgevq.1Woensdag na middag, werd de bakkërsgast'V...., 30 jaar oud, We^ersslraaf, to Molenbeek, lil de Oude Kleerkooper.^slraat, door eeiié' automo biel omgeworpen. Het slaehtoffor werd erg gewond aan de beenen en het hoofd. Na voorloopige verzorging in eene apotheek, werd liet slachtoffer overgebracht naar het Sint-Pietersgasthuis. Dief aangehoudenDe agent Norrè, der tweede afdeeling, hield Woensdag na middag, eenen kerol aan, die koopwaren stal, aan de uilstalling van een linnen- en lakenmagazijn der Spaarzaamheidslraat. Het is een oudveroordeelde, wonende in de wijk der Pierenslraal. De dief wérd opgesloten. Brand. Donderdag morgend, om 2 ure, ontstond brand in bot sigarenmagazijn der cehtgenooten Moraux, Ellerbeekscben Steenweg. Nt een half uur hadden de pom piers alle gevaar afgeweerd. De schade is groot en de oorzaak niet ge kend. nektar, hiér is punch Laat ons eenen toast instellen Zing nu een lied op hooge toonen, Ter eere der schoonste aller schoonen. Och, Dolly, noem nu ook haar naam zeg de de lord. Neen, neen hernam Adair, smartelijN getroffen door de openbaring van zijne teedere verstandhouding meteen edel meisje. Hoe een schoon e ook moge lieeten. Nooit zal men haren lof vergeten. Neen, neen, de naam riepen zij ailen te gelijk. Ik zal u haren naam zeggen hervatte majoor Raike. De meid van Ned, met goud in het haar. En goud in haarzakken, blank en baar. Heet Blanche Melville, in liefde's gevaar. Lang leve Blanche Melville hoezee Blanche Melville jubelde het geheele koor. Adair voelde zich gekrenkt over dezen ru wen uitval, maar hij kon er niets tegen doen hij was in het bosch en moest mot wolven huilen Noch hij, noch een der aanwezigen had bespeurd ^dat onder dit getier de deur zachtjes geopend werd, en dat er twee schijn baar,oude, diep vermomde vrouwen in het voorportaal stonden, dio alles gehoord hadden water gesproken was. Achter haar verborgen stonden onze beide jonge vrienden, Harry en Sim. De oppasser die de deur geopend had,be richtte den kapitein, dat twee pleegzusters of nonnen in rouwgewaad, die pas van eene be grafenis schenen te komen, met verlof van den directeur hem wilden sprekeD.Adair werd nu eens bleek, dan rood. - Lieve vrienden, zeide hij, ik verzoek u vriendelijk,mij deze kamer voor eenige mi nuten af te staan. Neen, by mijne ziel, neen Wij willen In. een aanval van heele koor Is. M56 jaar, dienstknecht, wonende Nijp verheidstraat, leed aan hevige hoofdpijn. Donderdag-, in een aanval van heete koorts, schoot hij zicli op zijne slaapkamer een ko gel in den rechterslaap. Zijne vrouw, in hetzelfde huis in dienst, vond zijn lijk op den vloer. Aftruggelarj. Een stoutmoedige bedrieger bestelde een pak bij M. W., Vlaam- schen steenweg. Hij beweerde dat een kliënt van hel huis hem hiermee gelastte en bood eene kwijting aan, met het handteeken van den zoogezegden kliënt, van Koekelberg. Het bedrag, 44 frank, werd hem betaald. Het bleek later, dat M. W.., koffichuishouder, door een stoutmoedigen schelm bedrogen werd. Het pak bevatte eene sigaarkas gevuld met stukken van dagbladen. De policie der 3® afdeeling werd verwittigd. —r Dievegge. Eene vrouw bood Woens dag een pak kloedingstukken te koop aan bij eene oude kleerkoopsler, der Hoogstraat. Een agent hield haar aan. Het is eene die vegge van stiel, reeds negenmaal veroor deeld en die reeds in het toevluchtshuis van Brugge verbleef. Zij werd naar de gevange nis overgebracht. Dief aangehouden. M. J. Hermans, wonende Leystraat, bemerkte donderdag morgend drie kerels, als,werklieden gekleed, die met zware vrachten een naburig- onbe woond huis verlieten. M. Hermans vroeg wat de kerels wegdroegen,doch deze lieten hunne zakken vallen en vluchtten weg. Hij zette ze achterna en gelakte erin een hunner aan te houden, en ondanks een hevige» weerstand naar het policiebureel le leiden. Het is een inwoner van Anderlcclit. Hij weigerde zijne medeplichtigen te doen kennen. De zakken bevatten allerlei koperen voorwerpen en looden buizen welke in de woning gestolen waren. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Billerpeeén der Trappisten Vincart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A. St-Jans-Molenbeek. Erg toerkongeluk. Donderdag morgend viel een erg- ongeluk voor in de ijzergieterij Pierret, Birmingham- straat, te Molenbeek. Een stuk ijzer van 400 kilos was op een draaiende verhoogen ge steld geworden. De werkman M. Simons, 54 jaar en wonend Vier Windenstraat, in plaats var. te wachten tot het stuk metaal door de electrische kraan werd opgehaald, deed deze met eigen krachten draaien, liet stuk viel op den ongelukkige, die het reoii- terbeen onder de zware massa verpletterd had. Het slachtoffer werd naar het gasthui» der gemeente gebracht en het been zal moe ten worden afgezet. Elsene. Doodelijk ongeluk. Een jong. werkman, Prosper Dewit, oud 21 jaar wo nende te llixinsart, is Donderdag in eene stoomzagerij der Leon Guissezstraat, gevaLi jen en door eene macliie^ mêegerukt. Zijn rechterarm werd afgesneden en boven dien werd hij vreeslijk $e\vpiïd -}aau he£ hoofd. Na de verzorging door een dokter, word het siaelitoilernaar-' het gasthuis van Elsene vervoerd, alwaar hij bij zijne aan-, komst bezweek. Het parket heefteen onder zoek bevolen. Ukkel. Kindermoord. Eene rente- nierster, wonende Steenweg van St-Job, had in haren dienst eene 20jarige meid. Daar deze laatste Dinsdag morgend niet beneden kwam ging zij op hare kamer en vond haar ziek te bed. Een ontboden geneesheer bcstatigde dat liet meisje erg ziek was en deed haar naar het St-Elisabelhgasllmis overbrengen. Toen do renleniersler Donderdag morgend op de'kamer barer meid de vensters ging openzetten, doed zij eene opzoeking en vond in den koffer der meid het lijkje van een pas geboren kind van het mannelijk geslacht. De policiekommissaris werd verwittigd en kwam ter plaats met een geneesheer, welke besta- tigde dat het kind geleefd had, doch ver smacht werd. De meid werd door den policie- bij de grap tegenwoordig zijn! hernam do woeste Wildoats. Maar, vrienden, laat ons ais fatsoenelijke lieden, by de ontmoeting veschynen voegde hij erbij, terwijl hij zijn haar met de hand glad streek. Adair trok den oppasser ter zijde en stopt» hem eene halve kroon iu de hand. Wees zoo goed, Cribb, fluisterde Mj, en breng de vroliwen naar eene andere kamer,en zorg er voor dat deze woeste rumoermakers liet mij daar niet lastig maken. De oppasser leidde de vermomden naar een spreekkamertje aan het ander einde van den gang, Toen de kapitein naderde, herkende hy aanstonds Harry,die bij de half geopende deur stond. Zijtgij hier, mijn jongen fluisterde hij. Wat is er van het pakje geworden. - De dame heeft het gekregen, mijnheer, maar eerst vandaag. - En zij geeft liet u terug,mijnheer, zegde plotseling eene zachte vrouwenstem,op stren gen toon, terwijl hem eene kleine witte hand hem een pakje toereikte^ - Mag ik mijne zinnen vertrouwen riep Adair, terwijl hij vooruit sprong en de grijze kap van het hoofd der spreekster trok. Hij opende zijne armen om de dame tot zich te trekken. Dierbare Blanche! riep hij ont roerd. - Raak mij niet aan zegde zij ernstig.Ee» brief van umeldde mij heden,dat gy om schul den hier gevangen waart deze mededeeling was noodzakelijk, omdat ik immers rijk ben, omdatikniet alleen goud in het haar,» maar ook goud in den zak heb.» Wordt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2