BUITENLAND. OORLOG De mijnwerkersstaking NIEUWSBERICHTEN. flRME ||ARRY EN RIJKE [ENA Italië en Turkyë Brussslsctie briefwisseling. DE VOLKSSTEM 31 MAART i-:.\ 1 APRIL 19tt. Rating van geve. Zij betalen den aato dien pij noodig hebben mot eenige kogels. Tegenover dat troepje mannen zoo sterk Ingericht, strijdend allen voor één en één ▼oor allen, die ongetwijfeld samen hunne misdaden op het schavot uit te boeten heb ben. kan men alleenlijk de policie opstellen en dat is zeer weinig. Ik zeg zeer weinig, omdat er onder de policie al te veel mannen zijn, die misschien goede klerken zouden zijn in een of andere administratie of ministerie, doch als policie- wannen groote nuliteiten zijn. Geef aan de policie automobielen, telefoon en telegraaf, zelfs vliegtoestellen, veel sneller als de vlug- Bte aütomobiels, dat alles is goed, doch waar -zal men er mede geraken, als men geène goede agenten heeft. Mannen geven, ware veel Jjeter. Maar men zou te veel moèt6n veran deren. De veiligheidsbrigade zooals zij nu is, wordt langzamerhand oud, zonder dat men het schijnt te bemerken. Zij verkiest nog de oude werkslelsols en verliest uit het oog,dat de bandieten bevoordeeligd zijn doordien dezen al de nieuwe- uitvindingen te baat nemen. Men bederft de bandieten en het beste middel ware, eene goede roede. Een jonge bandiet, die de eerste maal gestraft wordt mot eenige flinke slagen met de kat met negen staarten zou zich wel wachten, nog eens te komen proeven, en zelf trachten zich te beteren! Nog valsohe sporen De jonge mecanicien, te St-Joost-ten-Nuode in een hotel aangehouden, is do genaamde Gustaaf D... 10 jaar oud, wonènde te Eeke-, ren-bij-Antwerpen. Hij had alleen aan de Porijzer veiligheidspolicie geschreven, dat hij Carouy gekend had in het gevang van Vorst. Een onderzoek bewees echter spoedig, dat Carouv, op den lijd door D..., opgegeven, niet in het gevang was. Het is echter zeker, dat Carouy verschei dene malen te Brussel geweest is, doch steeds kwam de policie te laat om hem te snappen. Gisteren werden te Brussel nog verschei dene verdachte personen aan de policie aan geduid. Vooreerst waren het twee personen die in een spijshuis dér Liedtsplaats hun ont bijt genomen hadden. De policie trok er heen, doch de twee verdachten waren Fransche leurders, eerlijke lieden, die gewoonlijk op de foore van Schaarbeek hun stieltje uitoe fenen. Wat later kondigde een pastijbakker van een boulevard van het centrum aan, dat Ca rouy en Garnier hij hem ontheten hadden en B namiddags zouden terugkomen. De policie legde zich hier ook in hinder laag, doch de bandieten waren nu twee Rou- maansche studenten,die hunne verlofdagen te Brussel kwamen doorbrengen. Vrijdag ha middag werd gemeld, dat do vriendin van Carouy, Jeanne Botelli, te Na men den trein genomen had in gezelschap van twee onbekende kegels, van zeer ver dacht uiterlijk. Toen men in de statie van Brussel-Noord do Irio wilde opzoeken, was de trein reeds door gereden naar Gent-Oostcnde. De policie werd aldaar verwittigd en te Oostende werd een man en een vrouw, be antwoordende aan het signalement, aange houden. Het bleek echter spoedig, dat zij voor niets in de zaak betrokken waren en zij werden in vrijheid gelaten. De aanhouding van Roux. FelixMinnaert, van Zoltegem, die te Roux aangehouden werd, moet ongetwijfeld ge gronde redenen hebben, om aan de policie hol verbaal op te disschen dat bij uitvond. Inderdaad, het is thans bewezen, dat prins Roland Bonaparte nooit een automobiel hoeft gehad, en dus nog veel min een chauffeur 29' Vervolg. Hij zeide mij verder dat gij wanhopig waart; flit was niet noodig, zoo gij mij trouw en op recht bemindet, want trouwe liefde, die van wederliefde overtuigd is, wanhoopt nooit. Maar de brief zeide ook dat gij ziek waart,dat gij sterven wildet ;-o Adair, ik ben eene vrouw, geboren om te verplegen en te gene zen. Ik zou niet kunnen leven, omringd van de gemakken der verfijnde wereld,zoo lang ik wist dat gij ziek en behoeftig in de gevange nis vorsmachttet I Slechts ten gevolge van een toeval vond de ze knaap mij lieden en overhandigde mij uwe geschenken. Tot op dien tijd hield ik u voor valsch en wankelmoedig. Hoe gelukkig ge voelde ik mij,toen ik van mijne dwaling over tuigd was. Maar wat ik hier gehoord en ge zien heb, doet mij zeer. Ik kwam u toe met mededoogen en innige genegenheid en vind u druk gesprek met de ruwste makkers en hoor mijnen naam onteeren door hunne onrei ne lippen. Had ik mynen wensch kunnen volgen, dan teon ilf u getrouw gevolgd zijn, zelfs in de bit terste armoede tot aan het graf; maar zooals de zaken nu staan, zeg ik u voor eeuwig vaarwel Kapitein Adair was doordeze treffende aan spraak diep ontroerd. Neen, neen riep hy bevend uit, niet aldus, niet aldus, duurbare Blanche Hij wierp zich voor haar op den grond en hief de handen tot haar omhoog. Zie mij aan Blanche ben ik niet ziek Heeft de scheiding van heeft gehad. Ook is het valsch dat prins Roland Bonaparte teNiz/a of te Monte-Carlo verblijft, want bij heeft Parijs niet verlaten. Waarom Minnaert gelogen heeft weet men tot hiertoe nog niet, doch de onderzoeks rechter, met deze zaak gelast, wanhoopt niet de waarheid te zullen achterhalen. Is het een goed spoor Vrijdag avond, rond 5 ure, hebben M.M. Guichard en Jouin, overste en ondor-overste der Veiligheidspolicie eene lange samen komst gehad met den onderzoeksrechter Gilbert. Naar het schijnt zouden belangrijke aan duidingen ontdekt zijn geworden door M. Jouin. Om 7 ure 's avonds is M. Jouin in automo biel vertrokken, men weet niet waarheen. Terzelfder tijd werd de policie verwittigd, zich gereed te houden, om op het eerste signaal te kunnen optreden. Maatregelen. Daar het Maandag vervaldag der wissels is, zullen al de inkasseerders der Parijzer banken vergezeld zijn van een gewapend persoon, gelast handelend op te treden indien de inkasseerder aangevallen werd. Ook de inkasseerders zelf zullen gewapend zijn. IINT EIST GEL A3X"H> Tom Mann in vrijheid. Meer en meer werkherneming De socialistische ophitser Tom Mann is legen borgstoiting in vrijheid gelaten. Hij heeft schriftelijk onderteekend zich ter be schikking te honden van het gerecht en niet meer te herbeginnen te soldaten op te stoken in opstand te komen. 5 tegen 2 voor werkherneming Tc Chirk is er gestemd onder de stakers. Op 7 stakers waren er 5 voor werkherneming en 2 voor de voortzetting der staking. Zooals ge ziet eene kolossale meerderheid om de staking naar den duivel te wenschen. 26 millioen uitbetaald De syndikaten hebben in ronde som van 26 millioen uitgegeven aan stakersgeld. Waarom beproeven de mijners niet eenige millioenen in de koolnijverheid te steken en zelf ile zaken uit te baten,dan zouden ze wat beter weten wat moeite en werk zulke onder neming vereischt. TUSSCHEN ,De Italiaanshe bevelhebber van Benghazi vergiftigd De IudmansirliV bevèïtiébber- vaïJ.Éenghazi heeft bij misslag, sublime .gedronken. Thans ,ligt de ongelukkige in 't krijgsgastliuis. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Over den vrede Als de Turk zoo halsstarrig blijft als thans, mag Italië verzekerd zijn nog vele maanden te mogen strijden eer het zal verlost zijn van de schrikkelijke oorlogsmerrie. Uit Brussel ontvangen we volgend schrij ven Zaterdag 30 Maart 1912. Het liberaal progressistiscl> congres, had Zondag plaats in de Magdalenazaal, onder leiding van kamerlid Féron. I)e president heeft reeds gesproken van de vereeniging die de liberalen zullen houden daags na den val der regeering (Ze zullen u mij niet reeds zoo ellendig gemaakt, dat ik niet meer op mij zeiven gelijk Als gij mij vergeet,,Blanche, dan wil ik sterven Maar wat de makkers van mijne gevangenis aan gaat, ik heb gepoogd mijn zoet geheim voor hen te verbergen. Maar een van hen is met mij te Baden-Baden geweest, hij heeft gezien dat gij mijn droombeeld waart en hij was het die hier uw naam noemde. Ik ben onschuldig aan dit tooneel.Ik hebgeene misdaad begaan, die mij den dood schuldig maakt, welken gij mij wilt aandoen. Ja, Blanche, ik zal sterven, wanneer gij, myne engelreine, uw gelaat vah mij afkeert, want mijne liefde is onverganke lijk; wanneer gij mijne geene hoop geeft, dan berooft gij mij van deneenigen troost die mij nog aan het leven bindt. Hij begon te weenen. Als een marmeren beeld stond Blanche voor hem. De ontroering- had al haar bloed uit haar gelaat verdreven. De aanblik van den geknieldcn, smeekenden en snikkenden man miste ook op de overigen zijne diepe werking niet. De oude min Dorcas verborg haar weeuend gelaat in de handen. Harry en Sim weenden eveneens. Lieve juffer, zeide de min, dit is trouwe liefde Vergeef hem, red hem Het hart breekt mij, jufvrouw! stamelde Harry, 't Is immers zoo'n goedo heer Sim vouwde zeer bewogen zijne handjes en zag Blanche vragend en vol verwachting aan. Van alle kanten aangetast begon de dame te twijfelen. Was er ooit een sterker, treffen der aanval ophetteeder gevoelende vrouwen- hart dan de tranen en k-Iacliten van éenen man Zulk een indruk kan geene vrouw weerstaan, al wapent zij zieh met een stalen harnas Al stroomden vrouwentranen als re genbuien, zij zouden haar koel doen blijven, nog lang mogen wachten). Ziedaar wat men noemt, het vel van den beer vorkoopen aleer hij geschoten is. Hij heeft er weliswaar den datum van den val van de regeering niet bijgevoegd. Het program van 1912 werd opgemaakt met het puur en simpel bovenaan. Voor den ouderdom is men het niet eens. Men plodert, zegde een Antwerpsche afge vaardigde, en eindelijk is men het eens op den ouderdom van 21 jaar. De andere voor name punten zijn het onzijdig onderwijs met verwerping van het ontwerp de Broqueville, aanduiding van de burgemeesters door de gemeenteraden, demokralische hervorming voor den Senaat maatregelen tegen de doode hand der kloosters. (Die kan lezen verstaat wat het zeggen wil). Uit gansch deze bespreking heeft M. Féron zelf do zedenles getrokken. De klerlkalen gaan zeggen dat wij belachelijk zijn. Daar die jongen zoo joviaal is, zouden wij kwaad op ons zeiven zijn, als wij hem moeten tegenspreken. Ja, de liberale progressisten zijn belachelijk ge weest, door en door Maandag avond, was bet kwartier Vleur- gat, tegen Terkamerenbosch. in volle feest, hij het aanstellen van dén eerevoorzitler. Prins Pierre de Caraman Chimay aan het hoofd der Fanfaar Wauquier ])Ja de tradilionneele serenade gingen de poorten van het Hotel open in de Legrandlei en al de leden der fanfaar werden ontvangen door den prins en de prinses; aan wie een prachtige bloemtuil wérd geschonken door een jong meisje uit het kwartier. Prins de Caraman is candidaat voor den Senaat voor het arrondissement Brussel en iedereen weuscht dat hij .op 2<leu Juni moge zegepralen. Den 8 April wordt de koning 38 jaar en te dezer gelegenheid zal er een revue plaats hebben van de garnizoentroepen. De luite nant-generaal van de ruiterij, zal ze in oogenschouw nemen. De doortocht zal plaats hebben op de Paleisplaats. De kiezingen voor den Werkrechtersraad voor de bedienden (op 14 April) en voor de werklieden(op 21 April)zullen in de Brussel- sche omgeving van aanzienlijke fceteekenis zijn. Hoeveel de lijsten danig onvolledig zijn, zullen er 52573 werklieden en 8743 be dienden aan de kiezingen deelnemen. Daar onder zijn 11609 vrouwen die te Brussel, te Elsene, te Molenbeek err te Sehaerbeek zul len stemmen. De eigenaardigheid van de kiezing zal zijn de strijd tusschen vrouwe lijke bedienden en arbeidsters die niet enkel kiezer kunnen zijn, maai' ook kiesbaar. Ver scheidene vrouwen staan op don kandidaten lijst voorgesteld door den Bond der Be- roepshelangenWij wenschen ze veel bijval. De katfioïïeké raadsheren van Anderlecht hadden huil beklag gedaan aan" den gouver neur M. BecoV '"over de'ha"vtelobstruclie. De gouverneur hééft de Wetsovertreders eene strenge berisping toegestuurd. Burgemeester Moreau. is uit teruggekeerd, en heeft 'zijne bediening hernomen. M. Moreau zal de karlellisten tot bedaardheid brengen, beraad zal in langen tijd niet meer worden bijeen geroepen Vrijdag verscheen gezel Melckmans, oud- magazijnier en oud-seliejiene van Anderlecht voor de 8° Boetstraffelijke rechtbank, be schuldigd van den liberale schepeneM. Denis, door woorden, spuwingen en gebaren belee- digd te hebben, in de uitoefening van zijn ambt als magistraat van de administratieve orde. De feiten bewezen zijnde en na den aanklager en verscheidene getuigen gehoord te hebben, veroordeelt de rechtbank gezel Melckmans tot 100 fr. bpet en 1 fr. schade vergoeding. (Wel besteed Dinsdag, marktdag voor het vet vee te Guregheni-Anderlecht, werden de eerste die- de tranen van den beminden man bewegen en treffen haar het hart zij zyn voor haar het onomstootelykste bewijs van zijne trouw,van zijne opoffering, en, wanneer hij werkelijk gestruikeld heeft, van zijn berouwvollen te rugkeer. De vrouw vergeet zoo gaarne. Onder den indruk zijneij tranen had Blan che al hare goede voornemens vergeten j zij dacht niet liet allerminste- ér aaii, dat Adair schuldig koude zijn. Ycrór' haar was hij nu slechts het slachtoffer van het weerbarstig noodlot,en zij koesterde geen inniger wensch, dan hem te redden, hem weer te zien glim lachen. Het meisje boog zich over den knie lenden man, greep zyne handen en fluisterde hem troostrijke, opbeurende woorden in het oor, woorden van de hartstochtelijke liefde. Zij hief hem vervolgens op en ging met hem naar het eenige kleine venster van, het ka mertje. Hier sprak zij lang en heimelijk met hem, namongemerkt eene goedgevulde portefeuille uit haren zaken trachtte die aan den kapitein op te dringen. Deze portefeuille bevatte eene aanzienlijke som aan bankpapier.Adair wees dezelve van de hand, maar verzocht Blanche om eene samenkomst met zijnen advokaat te houden. Dit beloofde zij hem plechtig. Zij ken de nu geen gewichtiger taak,dan eene samen komst met den advokaat,welke ten doel had, hem van zijn ruw klaverblad van vrienden te scheiden. De oppasser naderde.Men moest voor heden scheiden. Blanche troostteliaren geliefde met een spoedig wederzien, hoog haar hoofd ge heimzin;.ig naar Adair's gylaat cn do weelde rige lokken van haar haar. die door deze be weging naar boiiedeu viejou,verborgen als ee- nen beschermenden sluier den kus,dien Adair haar op de lippen drukken nmebt, Zij wikkel- ren uit Argentijnen toegekomen verkocht. •Er waren er 248 en allen vonden koopers. De ossen zijn ietwat kleiner als de onze en zeer vet. De dieren schenen door de reis niec geleden te hebben. Zondag groote jaarlijk- sche prijskamp van vet vee. Te dezer gele genheid zal Let kwartier in feest zijn. Het schepencollege heeft aan de verlengde Duilsche straat den naam gegeven van Ropsy-Chaudronstraat. Geheel de week heeft de Kamer tweemaal per dag gezeteld, 's Morgens om de Begroo- ting van Rechtswezen te betwisten en 's na middags deze van Arbeid en Nijverheid. Weinig belangwekkende vergaderingen. Pier Daens en Br*** Buyl deden aan de vergade ring al haren tijd verliezen die nochtans schier al de begrootingen voor de maand Mei heeft te stemmen en de naaste week is het vacantie van Witten Donderdag tot Woens- dag's na Paschen. Niet eene belangrijke wet is er in dezen zittijd kunnen gestemd worden. Dinsdag en Woensdag zal men de wet bespreken van de Kinderbescherming. Het wordt tijd eens ernstig werk te doen. Laat het ons ten minste zoo hopen. Ukkel gaat Dinsdag a. s. 2 April de hon derdjarige Madame De Potter vieren, die nu 101 jaar wordt. Het is de moeder van den Oud-Schepone van de Stad Brussel. Zondag houdt de kantonale federatie van de Broedersschappen van het H. Sakrament haar jaarlijksch congres in de parochie van den 11. Rozenkrans, in de Muntjoiélei, te Ukkel-Langeveld. KOBE. Italië. Begrooting van Buitenlandsche Zaken gestemd. Donderdag werd de Begrooting van Buitelandsche Zaken besproken. Do minister Di San Guiliano vroeg er kort spel mede te maken en niet te veel in bijzonder heden te treden. Ge weet, lezers, dal is niet goedintijd van oorlog.De kamerleden hebben zich gehouden naar het verzoek van den minister, uitgenomen een oud-minister die vroeg of het waar was dat de premier Guil lioti vroeger gezegd had dat Italië rekendeop de geldelijke en politieke zwakheid van Tur kyë om den oorlog te zien eindigen. Daarop schoot do eerste minister Guillioti in vuur en verklaarde dat hij -zulks nooit had gezegd maar dat integendeel Italië op zich zelve moet re.kenen en enkel en uitsluitelijk op zijne eigene macht. De Kamer in groote meerderheid hravoodde den minister en de Begroeting werd gestemd. Engeland Vrouwenstemrecht verworpen. Donder dag kwam het ontwerp om aan de vrouwen stemrecht toe te kennen in tweede lezing. M. Asquith als kamerlid was er tes-en minister Edward Grpy ervoor hij do stem ming wafen er 208 stemmen voor en 222 stemmen er tegen de wet werd dus ver worpen. Hadden er 7 een ander gedacht gehad, de wet ware er .door gekomen. Nu iets ié zeker, het vrouwenstemrecht is maar eene kwestie meer van tijd komen moet het er in elk geval. Dit zal niemand iegenhouden. Vereenigde Staten De mijnwerkersstaking uitgeroepen. Maandag gaan de Amerikaansche mijnwer kers in staking. M. John White schrijft dat er 350.000 mijnwerkers in staking zullen gaan. Het syndikaat van de werktuigkundigen van den IJzerenweg zullen kortelings ook in staking gaan. Hongarië Ministeriëele Crisis nakend. Graaf Khuen Hedervary dacht de ministeriëele cri- de zich weder in de kap van haren mantel en verwijderde zich met de Dorcas, [terwijl Harry met zijnen broeder nog een poosje bleef,om de kapitein de voorvallen, die bij de bezorging van het pakje plaats gevonden had den, te verhalen. Nadat dit tot groot genoe gen van den kapitein geschied was en hij Ilarry bevolen had, binnen acht dagen in zij ne woning Mivart, 18, te komen, zoo zeker was de kapitein van den invloed zijner gelief de keerden toen de beide knapen naar liet huis van Melville op Belgrave Square te rug. Reeds by zijne eerste intrede in dit huis was Harry nieuwsgierig den man te zien, die zulk een gewichtige naam had in de lijdensge schiedenis van zijnen vader. Dezen keer ont dekte hij bij het binnentreden een deftig heer tusschen de acht-en-vijftig'en zestig jaar, die juist in een prachtig rijtuig wilde stappen. Zijn voorkomen boezemde Harry zooveel eer bied in, dat hij dezen heer volstrekt niet voor een en overtreder der strenge wet konde houden. Blanche had te veel gewichtige zaken te overleggen, om zich kort na het bezoek in de gevangenis, met Harry en Sim bezig te hou den. Do bekoorlijke dame dacht in dit oogon- blik zoowel aan hare dweepachtige liefde als aan het financieële van haar plan van red ding. Peinzend over menig voorbeeld, dat zij uit hare geliefkoosde lezing, de nieuwerwet- sche Fransche romans en novellen,geput had, maakte zy er geene gewetenszaak van, buiten weten baars vaders en van hare tante, die bei den te veel prozoisch waren om haar te be grijpen, zelve ten gunste van Adair to hande len. Behalve de rijkdommen van haren vader, bezat zy nog een eigen vermogen van twintig dei/,endpond uit de erfenis van eenen oom. sis te voorkomen met aan de partfj van Kossuth belangrijke toegevingen te doen in zake van Je nieuwe militaire hervorming. De hoofden van de Kossuthpartij zeggen dat Graaf Khuen punten in het ontwerp heeft behouden waar zij zich onmogelijk kunnen hij aansluiten. De hoofdminister zou nu zin nens zijn het volledig en gezamenlijk ontslag van het ministerie aan te bieden. Creta Turkye is tevreden over deze zaak. Turkyë had aan de mogendheden uitleg gevraagd over hetgeen ■zij zinnens waren te doen met Creta. De mogendheden hebben geantwoord dat zij zullen beletten dal deGretenzer-gekozenen naar Griekenland gaan om daar in de Griek- sche Kamer te zetelen. Griekenland zal van zijnen kant ook beletselen daarstellen;' Turkyë is voldaan over het antwoord der Mogendheden. Brussel. Bief geknipt. Verseheidene leeeren reeds waren kwaaddoeners bij klaren dag in de peerdenstallen gedrongen van M. Toussaint, brouwer, Spaarstraat, en hadden er telkens allerlei peerdsgetuig buit gemaakt. Donderdag rond den avoml zag- een agent drie kerels x-ond de brouwerij heen en weer wandelen. Opeens gin'gen twee der schelmen kinnen, terwijl de derde aan de deur op loer bleef slaan. De policieagcnt hield een der dieven aan, op het oogcnblik,dat hij met een goeden buit de brouwerij wilde verlaten. De medeplich tigen vluchtten weg. De aangehoudene is een inwoner Biljardstraat, te St-Jans-Molen- bèek. Zijne twee medeplichtigen zijn geleend en zullen niet lang meer op vrije voeten loopen. Branden. Bij M. De Valck, coif- feerder, hoek van de Jozef li-straat en van den Fltterbeekschen steenweg, brak Vrijdag morgend, rond 4 1/2 ure, brand uit in de on1 derverdiepingen. Pompiers van verschillend© posten snelden ter plaats en waren, na een half uur werkens, meester van het vernie lend element. Ook op het gelijkvloers werd schade aangericht. Men kent de oorzaak van den brand niet Vrijdag morgend, rond 1 1/2 ure, ont stond or brand in het huis nummer 15, der Vossenstraat. Het vuur begon op den zolder en dreigde eene groote uitbreiding te nemen. Gelukkiglijk kwamen de pompiers spoedig (er plaats en konden deze, na twintig minu ten werken, de vlammen overmeesteren. Op de Koolmarkt, schoot Donderdag avond, een automobiel in brand. Groote vlammen sloegen op en de geleider kon sleclils met grooite moeite vluchten. De pom piers bluschlen het vuur. Het voertuig werd groolendeels vernield. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Gestolen koopwaren ontdekt. Eenige dagen geleden vernam de policie, dat de eentgenooten X.., betrokken in twee dief stallen,eene groote hoeveelheid kant te koop aanboden te Luik, voortkomend van een diefstal ten beloope van 15,000 frank in Mei 1911 gepleegd te Brussel, Duquesnoystraat. M. Angerhausen, policieoflicier, begaf zich onmiddelijk bij den handelaar te Luik, deed er eene huiszoeking, en vond er pakken vel len handschoenen gestolen in de Troonstraat en iinperméahles ontvreemd in de Berg- strart te Brussel. Al deze voorwerpen wer den aangeslagen en naar de griffie der rechtbank van Brussel gezonden. De echtge- nooten X... werden aangehouden en in de gevangenis van Vorst opgesloten. waarover z(j elk oogenblik beschikken kon. Zij meende dat dit voldoende zou zijn om den kapitein uit de gevangenis te verlossen. Zij talmde geen oogenblik, als wilde zij alles voor hem opofferen. 's Middags liet zij haren eigen sierlijken brougham voorkomen,waarvan zij met bedre ven hand zelve de schimmels bestuurde, en reed in begeleiding van eenen koetsier en ee nen bediende, beidon in prachtige livrei,naar deu advokaat van Adair. Deze hield zijn kan toor in Lincolds-inn-fields. Zijn naam was Willy Oldaire. Voor de jonge dame was liet zeker een hoogst aangename gedachte, tegen over eenen derde de gevoelens van haar hart te openbaren, maar zij gevoelde zich verlicht, toen zij den vriendelijken ouden man met liet grijze hoKfd zag, die met eeneir grooten bril, in eenen leuningstoel voor een knetterend vuur zat. In de oogen van den heer Willy lag eene uitdrukking, die Blanche ten onrechte voor medegevoel opnam. Als zij eenen blik op het briefje liad kunnen werpen, dat de advokaat bij de intrede van Blanche in de brievenbus liet verdwijnen, en waarop zy dadelijk de hand van Adair zou erkend hebben, dan zou het haar niet moeilijk gevallen zijn, in het glimlachje van Willy bedaard overleg en tri omf te zien. De manieren van den heer Willy Oldaire waren vry, eenvoudig en vleiend.Oogensehyn- lijk kwam hy hare mededeelingen op onbe vangen wyze halfweg te gemoet en maakte haar de verklaring licht, dat zy besloten had, borg te blijven voor de betaling van de schul den des kapiteins. Wordt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2