BUITENLAND. OORLOG De mijmverkersslakifig NIEUWSBERICHTEN. RARRY fl» RIJKE |_ENA Italië en Turkyë. ECHTELIJK DRAMA te Lincent-nabij-Landen. Prachiigs Triomftocht der kathGlieken door gansch het h Samson Kina geeft sa (enige minuien vgor 8 ure was aldaar een grijze automobiel aangekomen. In de auto ^ten drie mannen en eene vrouw. Aan hel atuurrad zat een kleine bruine man. Voor- fleer aan het kasteel te komen, hadden de automobilisten aan verscheidene personen Sen weg gevraagd. Niet zoodra had het rijtuig gestopt, of een 'der kerels klom over den afsluilingsmuur en kwam voor «ene tweede hek, welke den hof van het kasteel omgaf. Een wachthond blafte daar echter zoo geweldig, dat de be heerder van* het kasteel kwam toegeloopen met een revolver in de hand en aan den indringer vroeg wat hij verlangde. De kerel antwoordde dat zij kwamen om het kasteel te bezichtigen. De beheerder dreigde echter met zijn revol ver. waarop de man zich verwijderde, roe pende Wij zullen terugkomen en uwe xuak regelen De auto verwijderde zich dan in volle snel heid. De beheerder verwittigde de gendar men der omliggende posten, doch er werd geen spoor van den auto gevonden. De autobandieten te Amsterdam. Donderdagmiddag kwamen IweeFransch- sprekende heeren in het Restaurant. Van Laar binnen en namen er plaats aan een tafeltje. De zaakvoerder van het spijshuis, die de portretten van de drie autobandieten in de dagbladen had gezien, meende aan stonds in een der beide hoeren den verdach ten Garouy te herkennen. Iowat later kwa men twee andere, met sport.petten en lange lichtbruine jassen gekleed, eveneens binnen en gangen aanstonds bij de twee eerste hee ren met wie zij een kort gesprek hadden en blijkbaar een latere bijeenkomst vaststelden, zij vortrokken aanstonds nadien. Een hunner droeg een kort ros haardje. De houder van bet spijshuis achtte de zaak verdacht genoeg om dadelijk naar het policiebureel te tele- foneeren. Een opzichter van policie met twee speur- agenlen, kwam kort daarop de twee vreem delingen ondervragen,die beiden verklaarden uit Brussel te komen en met malkaar op den trein te hebben kennis gemaakt. De policieopzichter vertrok daarna, blijk baar voldaan, do twee speuragenten in het spijshuis achterlatende. De twee heeren vertrokken kort daarop ook. Zij werden nadien nog opgemerkt nabij de Westermarkt en het blijkt dat zij daar Staan praten hebben met twee mannen met Spo'rtpetten en lichtbruine jassen, ongetwij feld dezelfde geheimzinnige personen die iii ïiet Restaurant Van Laar gekomen waren. Zij werden daar aangehouden en naar liet policiebureel der Lauriergracht gebracht, doch kort daarop weer op vrije voeten go- laten. Men vraagt,zicli af of men dan toch niet ie doen had met leden van de j?arij§c'he auto- bandietenbende. it De toestand. Het wantrouwen der werklieden. In het zuiden van Engeland hebben 15000 mijnwerkers uitspraak gedaan ten voordeele ran werkhernemingen en 5000 voor de voort elling der staking. De houding der patroons. De patroons willen zicli niet gedragen paar de wet. De regitfnale komitoiten zijn aangeduid om bot minimumloon vast te stellen. Bij de werklieden. Dó werklieden zijn wantrouwig en hebben daarom gevraagd alvorens bet werk te lier- nemen. 1). Het aannemen van bot minimum loon door de federatie vastgesteld. 2). De invrijheidstelling van Tom Mann. 30° Vervolg. De heer Wylie scheen over deze grootmoe digheid bijna tot tranen geroerd, ten minste uit meende Blanche, toen hij zijnen ouden verschoten zijden zakdoek voor den dag haalde en achter zijnen bril in de oogen veeg de. Hij weidde uit in de uitdrukkingen van de warmste dankbaarheid, toen Blanche hqm verzocht, zijnen leliënt elk nutteloos uur van verdere gevangenschap te sparen.De advokaat verklaarde, dat ouder deze omstandigheid kapitein Adair den volgenden dag op vrije voeten gesteld konde worden. Ofschoon Blanche Melville de dochter van eenen groothandelaar en spekulant was, zoo had zij echter Doch kennis van zaken, noch ondervinding. Daarom vroeg zij niet eens hoe hoog het geheele bedrag wel was, waarvoor haar geliefde zich in gijzeling bevond nog minder kwam het haar in de gedachten naar den naam of de namen van de schuldeischers te vragen,zij gaf echter in den allerwettigsten vorm aan den advokaat volmacht om in het algemeen uit haar fonds van twintig duizend pond zooveel te gebruiken, als tot voldoening van Adairs schuldeischers vereischt werd. Ja, dit dweepend meisje maakte er zich nog onge rust over, dat Adair hare hulp zou van de hand wijzen. Ik vrees, zegde zij, dat Adair's groote kieschheid en zijn hoog gestemd gevoel van eer hem zal doen aarzelen mijnen bijstand aan te nemen intusschen, mijn waarde heer, vertrouw ik op uwe gave van overreding.uwe verstandige handelwijze,hiérbij reikte zij hem met bevalligheid hare hand, waarover de oude TUSSCHEN De Italianen in moeilijke houding te Derna. De bevelhebber der Turksche en Araab- sche troepen is er in gelukt, in stilte, de rivier die rond Derna loopt, van richting te doen veranderen, door eenen nieuwen loop te gravenr—De Italianen zitten nu te Dorna afgesloten in hunne versterking en hebben niet eens water. De tusschenkomst der mogendheden. De vijf grootste Europeesche mogendhe den gaan gezamenllijk en te gelijkertijd te Rome en te Constantinopel aandringen om hunne eischen te doen kennen tot het her stellen van den vrede. Wat dit optreden zal uithalen blijft nog af te wachten. Frankrij R 1 milliard en 400 millioen bijkomende uitgaven voor de vloot. M. Delcassé heeft zijn programma laten stemmen voor de her vorming van de vloot. De uitgave bedraagt 1 milliard 400 millioen te verdëêlen tusschen de 10 jaar. Jaarlijks komt er nog eene bij komende uitgave van 40 a 50 millioen. En zeggen dat M. Delcassé een slag weg heeft van liet radikaal-socialisme en dat de pure socialist Millerand thans minister van oorlog is. Wat komedie Wat komedie Ruslanci Heeren Balfour en Chamberlain gaan binnen kort naarSt. Petersburg. De twee Engelsche unionistische staatsmannen, hee ren Balfour en Chamberlain gaan kortelings naarSt. Petersburg om daar nieuwe iinan- cieële Russische-Engelsche ondernemingen in een te steken. Oos tenrij Ji-Hongaric Krachtdadig optreden van den Keizer- Hij eischt zijne rechten ofwel dreigt van af te treden. Door de krisis die er thans in Oostenrijk-Honparië bestaat, heeft de keizer Frans-Jozef een brief aan den Premier Khuen-IIodervary geschreven. Hij zegt erin dat hij als vorst stee<ï§ de grondwet heeft geeërhiedigd, maar dat hij eveneens wil dat hij de rechten hem door de grondwet erkend, ten volle mag uitoefenen. De grondwet kont mij de macht toe van de reservisten binnen te roepen zonder de goed keuring van liet gouvernement. Ik eisch dat dit recht, door mij mag worden uitgeoefend. Anders blijft er mij niets te doen clan'f'i'XU-. yy v m Hier brak (le keizer1 zelf bet wóórd af en deed een toeken, een gebaiar dat duidelijk beteekönde 'dot hij zinnens is, zoa hij. geeué voldoening .bekomt, af te tredèn. Oosten.ijk-Hoiigarië beleeft ook een zeer fnoeilijken toestand. TVdCexiko. Hulp van de Vereenigde-Staten. De Vereenigde-Stalen beeft de toelating gege ven morfd- en schietvoorraad le bezorgen aan de Mexikaansche regeering in hun strijd te gen de rebellen. Dit is eene onrechtslreek- selie hulp door de Vereenigde-Staten aan de Mexikaansche regeering verleend. JSÏJPcfcEXj e Slechte geldelijke toestand. Gezien den slechten geldelijken toestand van Spanje is het niet toegelaten nog meerdere uilgaven te doen. Er is veel doorzicht noodig om alles nog te laten gaan gelijk het nu gaat. De Marokkokwestie.M. Canalejas heeft zijne persoonlijke gedachten over de zaak te kennen gegeven. Zijn groot verlangen is. •zoo gauw mogelijk mei de zaak een einde te maken. DE VOLKSSTEM Italië. De Kamers in verlof. - Nadat de Kamers de begrooting van Buitenlandsche Zaken hebben gestemd, zijn ze in verlof gegaan tol na het Parlement. Het zal dus uit zijn met vechten tusschen de Heeren Kamerleden. Mlaroklto De sultan teekent het traktaat. De sul tan heeft liet traktaat, waarbij het protecto raat over Marokko wordt toegestaan, on derteekend. Deze gebeurtenis werd met 100 kanonschoten begroet. listige advokaat zich met eene soort van va derlijke galanterie boog, om ze te kussen ter wijl hij zegde Ik ken mijnen plicht, waarde dame, en weet dat hij de grootste kieschheid eischt. Maar ofschoon ik overtuigd ben, dat al waren de trotschheid en het gevoel van eer van mijnen kliëut groot genoeg, om zelfs de hand van den trouwsten vriend af te wijzen, toch hoop ik, dat liet mij gelukken zal mij van deze kiesche zaak tot uw volkomen genoegen te kwijten. Wees gerust, ik zal hem de zaak in zulk een licht voorstellen, dat hij volstrekt niet weigeren kan. En waar en wanneer, mijne lieve dame, moet ik hem zeggen, dat gij hem zien wilt, als hij ten gevolge van uw aanbod vrij is Daarop moet ik mij nog eens bedenken. Echter moet ik u van mijnen kant ver zoeken, om mij, als het zijn kan morgen nog met een bezoek te vereeren, om deze zaak tot een gewenscht einde te brengen. - In dat geval zal ik niet wegblijven ein digde Blanche het gesprek en de advokaat ge leidde haar naar het rijtuig. Bij het gemeenschappelijk avondmaal vond haar vader haar ongewoon bleek en in eene ziekelijke overspanning. Blanche was niet zoo afgericht dat zij de hevige indrukken van dezen dag schielijk en volkomen zou kunnen verbergen zij moest voor de eerste maal tegenover haren gestrengen vader tot eene leugen hare toevlucht nemen, om geen arg waan op te wekken. En echter gevoelde zij maar al te diep, dat binnen kort of Tang eene verandering in bare betrekking tot Adair voorvallen moest, om tot eene eervolle ver bintenis te geraken. Zaterdag avond, rond 7 ure, kwam een loodgieter, Jan De Witte genaamd, wonende te Liricent-bij-Landen, onverwachts te buis, na verscheidene weken zijne vrouw, wegens een twist verlaten te hebben. Spoedig ontstond opnieuw twist tusschen de echtgenooten De Witte. Eensklaps weer klonken verscheidene revolverschoten in huis en op hetzelfde oogenblik zag men vrouw Do Witte uit het huis komen suk kelen en op straat neerploffen. De ongelukkige was door twee kogels ge troffen geworden en vooraleer mon haar kon helpen, had zij reeds opgehouden te leven. Terwijl men de ongelukkige opnam, had de moordenaar de vlucht genomen, zonder verontrust te worden. Hij begaf zich rechtstreeksch naar de gen darmerie van Landen,waar hij zich gevangen gaf. Het lijk van vrouw De Witte is naar hare woning overgebracht. Het drama heeft in de streek eene groote opschudding verwekt. Ongelooflijk is do zegetocht door do katho lieke gekozenen, door de katholieke rede naars, door onze propagandisten en onze strijders in gansch hel land. Het arrondissement Aalst ontvangt de katholieke sprekers met open armen. Overal klinkt hel blijde welkom In de Kempen is het een ware triomftocht. De huitenlieder komen in machtige drommen de katholieke sprekers te gemoet en leiden ze triomfan telijk door de stralen. Gansch Limburg en Antwerpen etaat in laaiende geestdrift. De Walen blijven niet ten achtere, en t schijnt reeds zoo goed als zekor dat de katholieken in het roode Henegouwen dui zenden stemmen gaan bij winnen. De stad Antwerpen wordt weer de katlo- ji.;ko staff van de vroegere luisterrijke dagen,. Meer dan -1000 mutualisten Kwamen Zondag' jirolesteeren' 'tegen de ongehoorde teugen taal in het Belgis'cli Parlement tegón bet heer lijke werk der mutualiteit aangevoerd. De harten van honderdduizenden schudden van verontwaardiging door den hoon op dit schoon© werk geworpen' door verblinde en hatelijke politiekers maar ook honderddui zenden kloekmoedige zielen zinderen van geestdrift bij bet enkel gedacht dat de 2® Juni ons gegeven is om dien goddeloozen hoon door eene overprachtige stemming uit te wisschen. Heil het katholieke België AU DENAARDE. Zondag namiddag vergaderden de afge vaardigden van katholieke veroeniging van het arrondissement, oifder voorzitterschap van M. De Riemaecker, voorzitter van den provincialen Raad. M. E. Vandermecrsch, gemeenteraadslid le Audenaarde, in naam van het Davidsfonds XXIV. NA DE BEVRIJDING Den volgenden morgend ontving Blanche een sierlijk en prachtig bouquet frissche bloe men een zeldzaam geschenk op Kersttijd en den volgenden brief Engel, of liever Blanche (een woord, dat voor mij het hoogste begrip van alle rein heid, lieftalligheid en bevalligheid in zich be vat). Ik ben vrij, ik ben verlost en nu uw slaaf. En ik heb mijne vrijheid, zoowel als mijne nieuwe boeien deze rozekëten, die ik met verrukking kus, aan eene en dezelfde kostelijke, liefelijke hand, aan de uwe te danken, liet eerste gebruik dat ik van mijne herkregen vrijheid maak, is bloemen voor u uil te kiezen. Weiger mij de vreugde en de eer niet, deze bloemen aan te nemen,duurbare Blanche! Houd mij noch voor overdreven, noch voor laf, wanneer ik van een dikwerf gebruikt woord ook voor mij zeiven gebruik maak want niemand dan'ik kan met grooter recht zeggen dat gij bloemen op mijnen weg gestrooid hebt. Wanneer mag ik uzien, duur bare? Op mijne kamer vind ik onder eene menigte brieven en uitnoodigingen ook eene van mevrouw Revel, voor een bal op het Driekoningenfeest. Daar zult gij zeker ook henen gaan. Dat bal is bepaald op overmor gen. Als het geluk niet gunstig is,om u eerder te zien, tref ik u dan hij mevrouw Revel aan Mijn hart beeft van geluk bij de gedachte eenen balnacht in uwe nabijheid door te bren gen. Die goede mevrouw Revelzij is im mers ook uwe oprechte vriendin zal ons wel gelegenheid verschaffen, om eenige minu ten alleen te zijn. Mogen alle goede engelen uw dierbaar hoofd bewaken, geliefde Blanche, tot liet hoogste geluk van uwen Edmund!» Onder het lezen van deze gloeiende regelen had Blanche nauwelijks eene luide uitbar- vraagt eene uitdrukkelijke verklaring aan de heeren kandidaten nopens het wetsont werp Van Cauwelaért, betrekkelijk het Ver vlaamschen der Gentsche Hoogeschool. Al de kandidaten verklaren zich partijgan gervan gezpgd wetsontwerp. Die verklaring lokt een langdurenden storm van toejuichin gen uit. De heeren De Beer en Thienpont vragen ook volledige vlaamsche leergangen aan de Hoogeschool van Leuven en dat lietVlaamsch de voertaal zij in het vrij, middelbaar onder wijs. (Toejuichingen.) Senaat. De heeren Raepsaet, burge meester der stad Audenaerde, uittredend, en burggraaf de Ghellinck d'Elseghem Vaerne- wyek, worden als eerste en tweede werke lijke kandidaat uitgeroepen. Deze laatste is ook eerste plaatsvervanger. M. De Beer, provinciaal raadslid, burge meester van Maria Hoorebeke, wordt als tweede plaatsvervanger aangeduid. Kamer. De afgevaardigden roepen den heer ridder J. B. de Ghellinck d'Elseghem, uit als eerste werkende kandidaat. Een poll wordt voor do tweede werkende kandidatuur geopend M. Lodewijk Thien pont, uittredend, krijgt 398 stemmen tegen 268 uitgebracht op den naam van den heer rid'dér Behaeghel, provinciaal raadslid, bur gemeester van Ruyen, die 3® werkende kan didaat en eerste plaatsvervanger is. De hoeren De Raedt, provinciaal raadslid burgemeester van Nederzwalm en M. Van. Coppenolte, burgemeester van Néderbrakel, zijn opvolgenlijk tweede en derde plaats vervanger. 1 Brussel. Aanhoudingen. —Een kerel, stal in de Lesbroussartstraat, eene mand lin nen, ter waarde van 150 frank, van de kar eens bleekers, van Auderghem. De dief werd aangehouden door voorbijgangers en aan de policie overgeleverd. Het is een zeer gevaar lijk oud-veroordeelde, dien men opzocht voor andere misdrijven. Hij werd opgesloten. De policie hield Zaterdag in een hotel nabij de Luxemburgstatie, waar hij was af gestapt onder een valschen naam, een Duit- scher aan, H. W...., oud 36 jaar, belicht van talrijke aflruggelarijen in zijn vaderland gepleegd. In afwachting dat hij worde uitge leverd, werd hij opgesloten in de gevangenis van Vorst. Droevig ongeval. Eene arme gebrek- kelijke, Marie De Waol, 66jaar, Groendreef, werd op de Hënegouwlaan door een kindcr- rijtuigje omgeworpen. Zij viel op het voet pad, werd erg gewond aan den 'schedel en brak zicli een arm. De ongelukkige werd paar hot St-Pielersgasthuis vervoerd, Koetsier overreden. Do koetsier Cr. Miroir, van Koekelbérg, slaande in de Gré.- Irystraat, is gisteren avond door een zwaren auto aldaar aangebeden en zwaar gewond aan liet hoofd en aan de bceheh. Hij werd paar St-Jansgaslhuis overgebracht. Tramongelük. Op de Zennelaan, nabij de Zwaiuwenstraat, werd Zaterdag Mevr. August Neven, wonende Molenbeek straat. te Laken, dooreenen tram omgewor pen. Zij word erg gewond en kloeg van hevige inwendige pijnen. Het slachtoffer werd naar het St.-Jansgasthuis vervoerd. Een valsch geestelijke. Een persoon als geestelijken gekleed, zeggende R. V. Decios te zijn, kwam Zaterdag bij de echlge- nooten Boremans, steenweg van Elsene, waar hij een paar schoenen kocht en ver zocht zijne oude schoenen naar een aange duid klooster le brengen, terwijl hij de andere aandeed. Toen Mov. Borremans 's avonds zich in het gklooster flaanbood, zeicle men dat de vermelde geestelijke niet was gekend. Reeds verscheidene personen zijn aldus bedrogen geworden. De bedrieger wordt opgezocht. sting vaa vreugde kunnen bedwingen. Hare wangen, sedert gisteren zoo bleek, werden als door een too verslag weder rood zij geleek op eene van de kostelijke rozen, die zij aan hare lippen drukte. Tranen van de innigste liefde vulden hare oogen. Hare vroolyke op gewektheid steeg nog hooger, toen zjj kort daarop eene uituoodiging van mevrouw Revel zelve ontving. In deze stemming plaatste zij zich aan eene sierlijke schrijftafel en schreef twee briefjes, liet eene aan mevrouw Revel, waarin zij beloofde op haar bal teverschynen, het andere aan Adair in hetwelk zjj hem de aanneming van de uituoodiging mededeelde en hem zegde lioe gelukkig zij zich gevoelde, hem vreugde verschaft te hebben, en hoe zeer zij verlangde, hem weder te zien. Hierop raadpleegde zij met hare kamenier welk kleed zij op het aanstaande bal aantrek ken moest. Blauw en wit waren de kleuren, die Edmund het liefste zag. Hij had haar het eerstin een witzyden kleed met eene garnie- ring van blauw en zilver en met blauwe bloe men in zilveren blaadjes gezien. Daarom moest in elk geval blauw en wit gekozen worden. De modemaakster bezorgde twee kostbare, nieuwmodische kleederen van deze kleur en Blanche vond een daarvan geschikt, om hem daarin to behagen... Hem te behagen was nu haar hoogste, haar eenigste weusch. Wij moeten hier opmerken, dat kapitein Adair de samenkomst op het bal, waarvan wij nu spreken, voorbereid had, door mevrouw Revel tot de dubbele uituoodiging over te halen. Deze dame, die bevriend was met de familie Melville, was zeer ingenomen met den schootien kapitein en had hem reeds meuigen dienst bewezen. Zij was jong, schoon, moeder van twee lieve kinderen haar echtgenoot was een oud dienaar van de kroon, die haar 2 APRIL 1912 Verloren of gestolen. Mevr. Pli..., Kongresstraat, door do stad gaande, droeg aan de hand een werkzakje inhoudende zes kostbare ringen, een paar oorbellen en eene gouden ketting, dit alles ter waarde van, 10,000 fr. Zij bemerkte eensklaps dat het werkzakje open was en het kasken met. tie juweelen, verdwenen. Zeer waarschijnlijk werd zij liet slachtoffer van een gauwdief. Er is geen© goede koffie mogelijk, zonder goede Bitterpeeën. De liefhebbers van eene fijne las zullen dus gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B. Schaarbeek. Brand. In den han- gaar van M. Van Hoof, aannemer, Gauche- retstraat, gelogen te midden van een blok andere gehouwen is brand ontstaan. De pom piers waren eerst, na twee uren werkens, meester van het vuur. De magazijnen van M. Hoof werden vernield. StJans Molenbeek. Doodelijk onge luk. De werkman Hoebeke, 40 jaar, wonen de te Strombeelc, viel in de werkhuizen van M. S.., Le Lorrainestraat, door eene val in het magazijn der eerste verdieping. Hij werd met gebroken schedel naar het gasthuis ver voerd en stierf er bij zijne aankomst. Hoe beke was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Elsene. AanhoudingDe dienstmeid Glotilde X, uil de Citéstraat, welite ten na- deele van hare meesteres een gouden uur werk met ketting had.gestolen, werd te Brussel aangehouden, toen zij in de Scala- straat trad. Zij werd te Vorst opgesloten. Waasmunster. Parket. Zaterdag na middag is hot parket afgestapt ophet Houten Kruis, om in het fabriek der heeren De Jaegher en ul®, een onderzoek te doen aan gaande het ongeluk waarbij een werkman de hand werd gepletlerd. Lokeren. Brand.Op den wijk Staakte, is Zondag avond rond 9 ure, brand ontstaan in de stallen van Henri Van Bochelaere, vlas handelaar. Met vuur nam spoedig eene groote uitbreiding. Men kon de naburige gebouwen slechts met de grootste moeite vrijwaren. Uit de stallen kon niets gered worden. De schade is door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. Heule. Droef ongeluk. Over een paar dagen, werd de jongen René Wyseur, oud 12 jaar, in de fabriek zijns vaders de hand gepletterd. Een geneesheer heeft de baud gisteren moeten afzetten. Harelbeke. Brand. Bij den land bouwer O. Tanghe, ontstond Zaterdag mor rend, een geweldige brand. Het huis slond reeds volop in brand, toen de huisgenooten de ramp gewaar werden. Zij hadden nauwe lijks den tijd le vluchten. Al wat liet huis bevatte, is.de prooi der vlammen geworden. St-Gi11is. Ongeluk.Zondag namid dag speelde tienjarige zoon van AlfonsTVer- cruysse, aan de barreel der statie St-Qillis- Waas.'De wachter schoof de barreel toe, en de arm .van hel kind wordt er tusschen ge pletterd. Hel werd door een geneèsheer ver zorgd. Warege mGeweerschotenGedurende den nacht hebben onbekende kwaaddoeners drie geweerschoten gelost aan de poort der hofstede van Van de Kerkhove. Een gebuur, die het gerucht hoorde, stond op, trok het venster open loste een revolverschot waarop de kerels, drie in getal, de vlucht namen. Men denkt dat zij een aanslag teweeg waren le plegen. Duivencachetten, 1,25 fr. met flescbje inkt, te verkrijgen tenbureele dezer. Deerlijk. Diefte. Voor eenige dagen werd een zakuurwerk ten nadeole van Remi Verbeke gestolen. Den veldwachter heeft eindelijk den dief gevonden, het is een kereltje van 14 jaar, diö het reeds aan een uurwerkmaker verkocht had. op de handen droeg en haar hare volle vrij heid liet. Te Baden-Baden, waar zij zich gelijktijdig met Blanche en Adair bevonden had, had zy, gedurende de onpasselijkheid van tante Bra- cebridge, menige samenkomst van de beide minnenden begunstigd. Zij hield veel van kleine allerliefste schelmerijen. Maar in het geval van Adair stelde zij een bijzonder en wezenlijk belang. Hare moeder, eeiie ver mogende weduwe, had den kapitein eene aan zienlijke som voorgeschoten, die hij na zyn huwelijk met Blanche gemakkelijk van haar huwelijksgoed kon terugbetalen. Blanche had geen vermoeden, dat kapitein Adair de hand in het spel had bij deaanleiding tot de samenkomst, dat mevrouw Revel de eerste was, die kennis kreeg van zijne weder in vrijheidstelling. Het dweepzieke meisje, dat alles verhief wat zich in haren geliefde bevond, was, na de langdurige pijn van do onzekerheid en zorg, weder helder en frisch in het hart. Haar gang was gevleugeld, hare taal vlug en als opgewekt door eenen dichter lijken geestzij zong en neuriede, waar zy ging en stond. Er scheen een nieuwe geest in het huis gekomen te zijn, de Leute schoen eeds in aantocht en zij haar eerste bode, de zingende leeuwerik. Maar inwendig was zij, in afwachting van de toekomst en vooreerst van het bal, zoo onrustig, dat dit haar geene bezigheid van de gewone soort veroorloofde zelfs de le zing, waaraan zij gewoonlijk des avonds op hare kamer eenigen tijd wijdde, boeide haar nu niet. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2