BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Bloedig messengevecht te Assche=ter=fieyden JJRME J-jARRY EN [JUKE |_ENA Dramatische zelfmoord van een scholier lievige storm op de Noordzee De algemsene staking aan de haven De Kempenaar de ISai" Spiegetfaljriék A. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM 4 APRIL 1*912 Tegen Soheia hebben de Italianen den En gelsehen stoomer Woodcock gekaapt. Den 30 Maart hebben de Italianen de tele graaflijn tusschen Kamaran en Arabië afge sneden. In Tripolitanië. De Italianen koopen in Hongarië veel paarden op om ze naar Tripolitanië te ver senden. Doch in Tripolitanië is het reeds stikkend heet, en Let is de Italianen onmoge lijk nu dieper in 't land te dringen. Als dat waar is, wat moeten de Italianen dan gaan doen Ware het niet slimmer maar spoedig een eervolle vrede te sluiten met de Turken en de jonge Italianen naar hun gelukkig vaderland te laten terugkeeren. Een bloedig messengevecht heeft de streek in opschudding gebracht. Verscheidene jongelingen waren in eene herberg te Assche ter Hejden gezeten, toen eensklaps wegens eene jaloerschheid twist ontstond. Deze liep 'weldra zoo hoog op, dat de herbergier de twisters buiten zotte. Op straat ontstond weldra een gevecht. De messen werden getrokken en eensklaps zakte de genaamde Vermeiren. 23 jaar oud, wonende Groenstraat, te Assciie ten gronde. De ongelukkige had een messteek in bet hoofd en eenen in den arm bekomen. Hij bleef buiten kennis in een grooten bloedplas uil- gestrekt Zijne gezellen droegen hem naar huis, alwaar een geneesheer hem kwam verzorgen. Deze oordeelde zijn toestand hoogst gevaar lijk en Dinsdag morgend moest het slachtof fer naar het gasthuis overgebracht worden. De dader, zekere Van Ronsbeek is aange houden en ter beschikking van het parket opgesloten. Het parket is ter plaats verwacht. Portugal Gevecht in de Portugeesche Indiën. De minister van koloniën heeft verklaard dat de bevelhebber Carangium, met 2-1 matrozen en 50 policieagenten en soldaten eene bende Tan 500 man op de vlucht heeft gedreven. Vereenigde Staten Werkstaking der timmerlieden. 15000 timmerlieden hebben het werk stil gelegd, zij vragen loonsvermeerdering. Eveuaarsreputoliek. Omwenteling gedempt. Generaal Leo- nidas Plaza oud-voorzitter der republiek en oud-hoofdminister is opnieuw tot president feklozen. Generaal Plaza hééft' onlangs de revolutie gedempt. De strijd wasitusschen liberalen en radikalei), het zijn de lihiï^aleir die de rauiUalen hebben overwonnen.- Italië. Oostenrijk, JJuitschland en Frankrijk pro testeeren tegen de wet op de verzekering. De Italiaansche kamer heeft een© wet ge stemd die het monopool der verzekeringen aan den Staat toekent. De Italiaansche staat heeft dit monopolium ingevoerd zonder de beslaande verzekeringen te vergoeden. Daar tegen heeft Duitschland, Frankrijk en Oos tenrijk geprotesteerd. Turkyë Afzetting van den Patriark van Armenië. De Turkscbe regeering heeft den Patriark van Armenië afgesteld. De vervolging tegen «Ie katholieken gaat nog meer als vroeger voortgezet worden. Zwitserland. De Evenredige Vertegenwoordiging wint veld. De groole raad van Genéve heelt de uitbreiding der Evenredige Vertegenwoordi ging gestemd voor de gemeentekiezingen in de plaatsen van ten minste 3000 inwoners. 32* vervolg. DE SLUIER. Op den treurigen dag, welke Harry en Sim weder van hun nachtverblijf en van vertrouw de vrienden berooide, keerden zy op hunne wandeling door de straten van de groote «tad, nog tweemaal naar Short Garden terug, om Jack met den lantaarn op te zoeken,die in weerwil van al zijne gebreken, hun beste vriend was geworden. Intusschen was al hun ne moeite vruchteloos. Bevragingen bij vrouw die nu alleen in het huisde baas speelde,brach ten den knapen slechts dreigementen en sla gen op. Hopeloos wendden zij eindelijk des namid dags hunne schreden naar elders. Zij hadden meer dan twee schillingen,dus hadden zij nog eencn kommerlijken voorraad om een paar dagen te leven, en, als zij in eene goedkoop© slaapstede hadden willen overnachten, dan konden zij ook voorloopig het slaapgeld beta len. Dit was liet echter niet alleen, dat hen ver ontrustte; juist daardoor onderscheidden zij zich van de andere rondzwervende straatjon gens dat hun eogmerkt niet enkel op instinct matige, dierlyke bevrediging van hunne eer ste levensbehoeften gericht was, maar dat zy uit hoofde van hunne meerdere kundighe den reeds aan de toekomst dachten, die door geene schemering van hoop verlicht werd. Zij gevoelden de behoefte van eene vrien- schappelijke wisseling van gedachten, waar toe Jack met de lantaarn in nuchtcren toe- de hand geboden had. Dinsdag avond, kwam M. Twonende Collegieslraat, te Elsene, in de kelderkeu ken en vond er zijn kleinzoon, de 13jarige Gustaaf Aaan een lederen riem. welke hoven de deur vastgenageld was, verhangen. Op het hulpgeroep van M. Tkwamen de ouders van het knaapje toegeloopen. On- middelijk werd de riem doorgesneden maar de kleine gaf reeds geen teeken van leven meer. Een bijgeroepen geneesheer poogde vruch teloos de levensgeesten herop te wekken. De dood had reeds ha*ar werk verricht. De knaap was, om zijn ontwerp ten uit voer te brengen, op twee stoelen geklommen en moet deze stoelen omgeworpen hebben, toen hij tegen de dood worstelde. De ongeluk luge was zeer vlijtig en var. goed gedrag. Niets deed zijn wanhopig be sluit vermoeden. Ook denkt men dat de knaap zich niet heeft willen zelfmoorden, doch al spelend een verlvangene nabootsen en zoo aan zijn droevig einde kwam. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Maandag morgend waren talrijke garnaal bootjes uitgevaren, doch zij werden weldra door een storm van het Noord-Oosten kwam opsteken, overvallen. Het gevaar werd voor hen zoo groot, dat eenige in de haven van Nieuwpoort moesten schuilen en andere op het strand staken zoo werd ter hoogte van Mariakerke-Baden het bootje O. 3 in de landzee omgeslagen en de opvarende visscher was gedwongen naar don kant te zwemmen het bootje werd half door de baren vernield. De tuiboot van den Slaat is in verscheidene malen een twintigtal dier bootjes ter hulp gevaren en heeft ze zonder ongeval de haven binnengebracht. De reddingswerken, die tot eer strekken van de bemanning van de tuiboot, werden door eene talrijke menigte in de grootste spanning gevolgd. Er bevonden zich den ganschen morgen talrijke vrouwen op den zeedijk, die met angst en tranen in de oogen naar het lot hunner in zee zijnde mairs kwamen verne men. 's-Middags had men de zekerheid dat er geene mensclienlevens te betreuren waren. In den namiddag en vooral des avonds, is de storm in hevigheid toegenomen en le verde ook gevaar op voor de grootere vis- schérsbodten. ■'-"TE iSÊM-f. ;"T T De Duitscheis werden, zooals wij meld den, gisteren namiddag aan het werk gesteld aan boprd van een veertien,tal "bbóten. Do ploegen, aan de Voorhaven en den Houtbassijn bestemd, werden aan boord van sleepbooten, waarop zich policio bevond, in gescheept en naar de plaats hunner bestem ming gevaren. Zij, die aan boord der in Port-Arlhur gemeerd liggende booten moes ten arbeiden, werden er langs de kaai naar toe geleid, door policie vergezeld. Onderweg waren de gendarmen opgesteld. De Duilschers werden over een veertiental booten verdeeld. De bazen verklaren zich zeer tevreden over hunne werkwijze en be weren dat de vreemdelingen zoo veel werk afleggen als onze dockers. De'165 Duilschers, die wij thans in onze haven hebben, werkten een paar maanden geleden te Amstordam. Van zoodra hunne dageiijksche taak vol bracht is, dienen zij in of rond hun hangaar te blijven, daar men alle moeilijkheden ver- Zulke voorname menschel), als Blanche en haren minnaar, konden hunne weldaden niet gedurig vernieuwen, en de dienstboden van zulke aanzienlijken, hadden niets anders in 't oog dan de arme knapen te vermaken en ze te gebruiken. Harry nam het besluit eenen dienst te zoe ken, dm bet vooruitzicht gaf op huisvesting en een weinig geld. Aan menig winkelraam las hij de woorden Hier wordt een flinke en sterke jongen gevraagd maar als hij be- deésHiinnentrad en zijn verzoek stamelend voordroeg, dan beviel zijn verlegen voorko men niet, ol zijne kleèding gaf aanstoot, of hij werd afgewezen, als te jong en to zwak, of zelfs wel voor eenen jóngen gauwdief ge houden, die do aanvraag slechts onder een voorwendsel om in huis te kunnen komen ge bruikte. Ais Harry op deze wijze wepgestnurd, weer op straat kwam, vond hy Sim weenenden snikkend, deels van koude, want er was een hevigen oostenwind opgestoken, deels van vrees, daar zijn broeder ergens aangenomen zou worden en hij dus alleen zou blijven. De ze tegenwerking van zyn treurig levens lot verscheurde den armeu Harry bijna het hart. En echter kon hij er toe komen in het arm huis of in de toevluchtsplaats te gaan of te overnachten,en daarbij in aanmerking nemen de, dat in deze zoowel als in de andere toe vluchtsoorden van Londen gedurende het on gunstige seizoen, de toevloed van het allerge meenste gepeupel zeer groot was. Om drie ure begon het reeds flauw te sche meren. De knapen waren tot in de Bakker straat gekomen, waar zich cl© tentoonstelling van figuren van jufvrouw Tussaud be vond, welke toen een druk bezoek van dames mijden wil. Zoo zullen zij ook den Zondag (rustdag), dienen door te brengen. In den afgeloopennacht werd debev)aking van den hangaar toevertróuwd aan twintig agenten, die, als voorposten, rondom de loods opgesteld waren. Bij liet minste verdacht voorval, moest de voorpost, op zijn noodhoorn blazen om zijne collega's te verwittigen. De gendarmen had den vrijaf gekregen. De rust werd niet hel minst door een of ander voorval gestoord. Gisteren avond echter deed zich een klein tusschengeval voor, dat echter niet aan de stakers te wijten is, maar den heer policie- commissaris De Ploey, die den ordedienst uitstekend inrichtte en waarneemt, besluiten deed van liet stelsel van vervoer der Duit- schers per sleepboot af te zien. Tachtig Duilschers waren naar den Hout bassijn overgebracht om daar tot het lossen over te gaan. Om 6 3 1 ure werd het werk gestopt, en de <auanschappen scheepten weer in aan boood van den sleepboot,die hun naar den hangaar brengen zou en waar vier agen ten en een adjunkt-comrhissaris hadden post govat. Toen de boot aan de Spoorwegbrug (Muide) kwam, was hij verplicht, daar de brug op dit uur niet draaide, er ongeveer een half uur voor te blijven liggen. Juist scheidden de fabrieken uit en aldra stond er op beide kaaien eene massa voile. Er werd aan het adres der Duilschers gefloten en ge roepen Er werd zelfs, haar men denkt, door knapen met steenen geworpen, die echter niet troffen. De brug draaide wat later en de stoomboot kon ongehinderd zijn weg voortzetten. De Duitschers bleven kalm onder het alles be halve vriendelijk onthaal. Thans zijn er door de policie andore maat- regeieti getroffen om de Duitschers naar de booten te brengen. Op de plaatsen waar de Duitschers onmid- delijk in aanraking kunnen komen met het volk, zal er een bijzondóre ordedienst inge richt worden. Het trambestuur heeft een tramrijtuig uit sluitend ter beschikking der policie gesteld, voorliet vervoer. De agenten-wielrijders, in burgerkleedij, doen dienst als estafetten De toestand is dus kalm on alles is rustig aan de haven. Terugkeer van den Elisabethville Deze Kongoboot heeft Zaterdag morgend, 0111 11 ure, Dakar verlaten, op reis naar La Palice en Antwerpen. Bevinden zich onder meer aan boord Voor do Kongo-spoorwëgkómpagnie: MM. Thiery, Nevelsteen, Thienpbnt en pulkerke. Voor de Voortbrengsl-niaidschappij :Miyi. Tobbock on. Blouddel Voor de Plantaardige Voortbrengsels van Opper-KasaïM. Bugeyter. Voor de G. G. C. M. Seyaert Voorde Kasaï-maatsebappij: MM.Schultz, Vandervelde, Verbiest en Liétard Voor de Gitas M. Sjéstedt Voor do Elandels- en Fiiianciëele Maat schappij MM. Sooghen en Dorignaux Voor de Handels- en Mijnmaatschappij M. Laboux Voor do Missiën van Scheutde eerw. paters Vandenbrande en Van Enthoven Vertrek der Bruxellesville Op 6 April, om 2 ure 's namiddags, zal de Bruxellesville uit Aritwerpen naar Kon go vertrekken. Behalvp de medereizigers, wier namen wij reeds mededeelden, zullen eveneens inschepen Voor de Forestière et Minière MM. Leon Vandevelde, 4e vertrek en Picard, 3° vertrek, agenten. en kinderen had. Hier dus had hun een jongen van de havelooze school in Fieldlane gezegd was vaak eenen stuiver to verdie nen, als eene dame wenschte, daler eene vi gilante moet gehaald worden, of als zij iets te dragen had. Maar helaas, op deze plaats, zoo gunstig voor den toevloed van straatjongens, bevond zich een groote troep knapen, die wat verdie nen wilden, on die onbeschaamder en ruwer wareu dan onze beide zwervers, zoodat het uitzicht op winst voor dezuu zeer verminderd werd. Een rijtuig, niet twee sterke paarden be spannen, voorzien van koetsier en bediende rolde pijlsnel langs de straat reeds was het meer dan veertig schreden de tentoonstelling voorby, toen Harry zag, dat eene dame zich uit de koets boog,om don koetsier of den bediende iets toe te roepen. Bij deze gelegen heid rukte, zonder dat een van de andere jongens het bespeurde, de scherpe wind haar do voile van den hoed; eenige minuten zweef de die door de lucht en viel eindelijk op straat woei weg en Ilarry gunde zich nauwelijks den tijd zijn broeder toe te roepen hem te volgen; hy vloog naar de voile en greep haar geluk- kig. Nu kwam het er op aan de wegrijdende koets in te halen, want in Harry kwam geen oogenblik de gedachte opdezevoile te houden. Hij riep Sim toe, zich te haasten, en de jacht door de besneeuwde straten tegen den storm in, begon. Harry was een vlugge looper en Sim spande al zijne krachten in em hem hij te blijveu. Na eenigeu tijd bespeurde Harry dat zyne pogingen tevergeefs waren om de moedige paarden in hunnen loop in te halen nu richtte hij er al zijne aandacht op,om ten minste de koets in het oog te houden. Voor het Gomptoir Commereial Congo- lais M. Guillaume Corbeels, handelsagent. Voor de Recherches Minière du Bas-Ka- tanga MM. Williams, missia-overste, Wil liams junior, Richards, Haworth, Park, Grenfellen Owen, ingenieurs, en Smeets, prospekteur. Voor de Lomami M. Warker, sektor- overste. Voor de Huileries du Congo MM. Ri- gaux, Bollefroid, Derham en Cockson. Voor de Commerce et Financière M. Gailliaert. Voor de Gomptoirs d'Ireba M. Freud- honime. Voor eigen rekening M. Bazon. Voor de Compagnie du Congo Beige MM. Janssens, Desmedl, Adam, Richard, Colsoulle en Sterckmans. Voor de N. A. II. V. MM. Jufs en Pa- penhuyzen. Voor de Grande Distillerie Beige M. Kessens. Brussel. Een boekhouder op de vlucht. De boekhouder van een belangrijk huis op de Anspachlaan wordt opgezocht. Men heeft talrijke vervalschingen in zijne boeken ont dekt, welke een te-kort van ongeveer50,000 frank bewijzen. Het signalement van den plichlige werd in alle richtingen gestuurd, Erg gekwetst. Maandag namiddag vertrok een trein uit d© Zuidstalie. Een reiziger M. S..., van Rhode-Sint Genesius, het portier sluitend, brak de ruit en werd door een der stukken vreeselijk gewond aan den pols. Eene ader werd doorgesneden en overvloedig bloedverlies was er het gevolg van. Men gaf het alarm en de trein stopte. Na verzorging door een doktor, werd S... naar het gasthuis overgebracht. Onrustwekkende verdwijningM. Arnó Drolsum, vermaarde schaatsenrijder van Noorwegen, die alhier veel van zich deed 3preken, ontving op Maandag 25 Maart 11., eene som van 3000 fr. in den Noordpool, waar hij zich eenigen tijd deed bewonderen, nam afscheid van het bestuur en vertrok. Men zag hem over de De Brouckèreplaats gaan, doch sedert dit oogenblik geen spoor meer van hem. M. Sarlini, substituut van den prokureur des konings, telegrafeerde naar Antwerpen en naar CÏirisliania. Nergens heeft men M. Arnê Drolsum gezien. Zijn persoonbeschrijving werd in alle rich tingen gezonden. Valschmunter. Een agent hield Dinsdag morgend op de Anspachlaan een dronken kerel aan, die aldaar onlusten ver bekte. In het kófli'iiiissamat vond men op dien man een valsch stuk van 5 fr. en ook •en van 1 frjtnk. Eon onderzoek werd ten laste van den kerel ingesteld, daar hij beweert piet te /vle ten van wien hij dit slecht geld ontvangen heeft. Het schijnt dat de liefhebbers van goeden koffie in jubeleering zijn, sedert zij de Bit- terpeeën dor Trappisten Vincart gebrui ken. 1500 D. Laken. Hevige brand. Dinsdag- morgend, brak brand uil in eene bakkerij der Koninklijkheidstraat, te Laken, bakkerij gehouden door de eclitgenoolen Van God- senhove, spoedig stond de trap in vuur. Hel alarm werd gegeven aan de huurders van liet eerste verdiep, de echtgenooten Bóulan- ger, middelerwijl do bakker en zijn® vrouw de vlucht namen naar de zolders, en dan op hèt dak klommen. Daar begonnen zij ©m hulp te roepen. Toen de pompiers toekwamen, stolden zij do reddingsladder aan het huis en redden man vrouw en een kind Boulanger, waarna pompiers op het dak van een aanpalend huis Deze rolde door deboven Bakkerstraat,door de poorten van het Regentspark en altijd naar de Parkstraat heen. Eindelijk* zag Harry de koets voor den ingang van eene sierlijke villa stilhouden. Hij kwam juist hijgende met zij nen broeder aan, toen twee dames, eene oude en eene jonge, met twee kleine meisjes uit de koets stapten endoor eene kamenier en eenen huisknecht ontvangen werden. Een reusach tige bediende droeg achter de eene dame, die de meesteres van het huis scheen te zijn, een kistje, waarin zy hare inkoopen gedaan had. Buiten adem naderde Harry de dame en reikte haar de voile over. Zij zette groot© oo gen op. Hoe komt gij aan mijne voile, kleine jongen vroeg zij verwonderd. Ik had geen gedacht, dat die niet meer op mijn hoed was. Zie eens mama, voer zy tot de oude dame voort, ik had mijne nieuwe voile verloren Eerst gister kreeg ik ze als geschenk van Edmondzy heeft zeker een guintje gekost. Waar hebt gij die gevonden, mijn lief vriend- je Eene windvlaag heeft u den sluier van den hoed gerukt,mevrouw,toen gij in de Bak kerstraat, juist bij de wassenbeelden, uit het portier zaagt. Zoo ver Nu, dan hebt gy-eenon feilen loop gehad om ons rijtuig in te halen ik zie dat gij een goede en eerlijk jongen zijt,anders hadt hy de voile gehouden.Daar is eene halve kroon voor u. Als gij honger hebt, ga dan naar de keuken en laat de keukenmeid u een bord erwtensoep geven. Wie is die andere kleine jongen Dat is mijn broeder mevrouw. Ik dank u hartelijk voor het rijke geseheuk en voor uwe groote goedheid, maar ik kan mijnen kropen en langs de dakvenster de echtgenee- ten Van Godsenhoven daar uit de woning haalden. De kelders en liet gelijkvloers werden ge deeltelijk uitgebrand de bovenste verdie pingen konden heel en al door de pompiers worden gevrijwaard. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Leuven. Gevaar der vuurwapens. Terwijl een jongeling- in eene herberg der Tiensche straat, een revolver hanteerde, ging een schot af en werd de dochter des huizes getroffen. Een bijgeroepen geneesheer heeft den kogel uit de wonde gehaald. Uit een raam gevallen. Bij het kui- schen der ruiten aan de bureelen van bet stadhuis, viel de 22jarige Theo Jacobs, wo nende Thiensche baan, te Kessel-Loo, uit een raam op da hoogte van vijf meiers. Hij werd met eene ergo wond© aan den hals en gebro ken tanden huiswaarts gedragen. Gent. Ongeluk aan Port-Arthur Gisteren morgend, rond 10 ure, is aan de haven van Port-Arthur een ongeluk gebeurd. Aan den stoomer Slesvig was men bezig* zakken scorrie te lossen. Een® lading van 1000 kilogrammen werd boven getrokken en plotseling ontsnapten een drietal zakken. De foreman Edmond De Vreese, 28 jaar oud, werd door een zak getroffen. De man kloeg- van inwendige pijnen. Na door dokter De Raeve ter plaats ver zorgd te zijn. werd de man naar de kliniek van geneesheer Leroy overgebracht. De man is gehuwd en vader van familie. Ook een matroos werd aan het hoofd gekwetst. Duiivencacgietten, 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen tenbureele dezer. Nederbrakel Brand. Onbekende kwaaddoeners hebben, zoo denkt men, het vuur gestoken aan eene groote strooimijt, staande op den boomgaard van M. Emiel Menschaert, wijk Dries ten Broecke. De be woners wierden den brand gewaar en kwa men nog intijds toe, om le beletten dat de hofstede vuur vatte. De mijt brandde ten gronde af. Denderwindeke. Onderzoek. Maan dag is het parket van Audenaarde, vertegen woordigd door den heer De Vos, prokureur des konings, den heer Verhuist, onderzoeks rechter en zijn griflier, vergezeld van den heer ingenieur Matton, alhier nogmaals af gestapt ten einde de plans op te maken der plaats waar veldwachter Vanderkelen ver moord werd. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Wichelen-Heide. Zevende Zoon., Woensdag- was gansch deze wijk in. feest, Mie huizen waren bevlagd. De familie Leopold Van Geert-De Bock. was verrijkt van eenen zevenste zoon. Al de plichten zijn volbracht geweest door den heer Burgemeester welke de gelukkige ge beurtenis ter kennis had gebracht van Zijne Majesteit Koning Albert, deze heeft het Peterschap aanvaard, den heer Burgemee ster Sa voir zal den koning vertegen woordigen, Mejuf. Sylvie De Gheest, meter. Om 3 uren zal het kind het Heilig Doopsel ontvangen. Om 2 1/2 uren zal het kind afgehaald worden met drij rijtuigen voorafgegaanvan de ruiters en liet muziek der Gemeente. 's Middags werden zij uitgenoodigd om bij den heer Burgemeester te middagmalen. In twee verschillige herbergen liggen 2 tonnen bier voor de gebuurte. Al de kinderen der Gemeente hebben hun aandeel van suiker gehad. Seymonr niet alleen laten om naar de keuken te gaan. Neem hem dan mede, dat spreekt van zelf. Denkt gij, dat mevrouw Revel zoo arm of zoo gevoelloos is, om wegens eene kleine maag meer, een kristelyk aanbod achterwege te laten Marsch, voorwaarts, gy kleine, vreesachtige bengels Gij schijnt my geheel anders toe, dan gewone straatjongens maar uwe vingers zijn daarom niet minder voorliet oprapen geschapen.Betsy, draag zorg voor de ze jongens Brong ze bij Marie in de keuken; zij hebben honger, en moeten na dezen vlug gen loop, zich eens rusten. De kamenier bracht Harry en Sim naar de keuken, terwijl mevrouw Revel,in wier villa het toeval de knapen gevoerd had, met hare kinderen en hare moeder door eenen prachti- gen gang die zich naar hare kamers begaf. Kort voor het feest, had zij hare moeder, waar hare kinderen waren, afgehaald,en bij die ge legenheid nogeenig kostelijke lekkernijen ge kocht. Nu gaf zij de kinderen aan Betsy over,over zag nog eens de feestzaal en ging met hare moeder aan het toilet. Haar echtgenoot werd later verwacht. Harry en Sim in de keuken gekomen, wa ren verwonderd over den glans daariD, over de menigte en de fynheidder gereedschappen, over het grootsch® van de inrichting en van den voorraad. Drie personen waren met de bereiding van de spijzen bezig, zes personen, die de tafel klaar maakten, liepen heen en weer. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2