iet geval Bumont OORLOG JJRME ^ARRY EB jjiJKE [EBA Italië en Turkyë. M. Nureaa, burgemeester van Anderlecht., Dujardin, Denis, Matthieu, Crickx, sohepe- nen. De tentoonstellers zijn met recht fier over hunne produkten. De overheidspersonen blijven stilstaan en maken hunne complimen ten over die prachtige dieren. Al deze ver blufte landbouwers die hunne pogingen zien erkend worden bedanken met eene bevallige hartelijkheid. Om 1 uur had de jury met zijn werk gedaan Maandag namiddag was het Brusselsche gemeenteraad. Aan de dagorde de stilstand aan de werken van de verbinding van Noord en Zuid, om redenen verschillend voorgesteld in de pers. De ondernemer klaagt over den totalen mangel van inlichtingen om den tracé temaken van den algemeenen boog der verbinding en den mangel aan inlichtingen om de kunstwerken te doen, en hij weet geenen blijf met de gronden en de overblijf sels van den afbraak. De ondernemer had die inlichtingen vroeger moeten vragen vóór hij de werken aannam. Eengansch uitzonderlijke omstandigheid heeft hem verplicht de zaken te verbrodden het is het tekort aan ciment dat in ontvangst werd genomen en dit zou hem verplicht hebben de zaken eene maand uit te stellen. De rechtbank heeft experten aangesteld en in geen geval, ook niet omdat de voorrang werd gegeven aan dit gedeelte der werken, zal de voltooiing van het algeheele werk der verbinding ten aehtere blijven, daar de uitvoering der andere afdeelingen van het werk geheel onafhankelijk zijn van deze eerste afdèeling. Dinsdag morgend is het grootste gedeelte Van het personeel der buurtlijnen van de Kleine Hut tot de Rouppeplaats in staking gegaan, zij protesteeren tegen een nieuw reglement op de boeten en eischen de weg zending van een meeslergast. Eenige niet- gesyndikeerde bedienden bijgestaan door de controleurs hebben den dienst voortgezet. De atakörs zijn in groep naar het Volkshuis gegaan. Het bestuur heeft bij hoogdringendheid de noodige maatregelen genomen om ter be schikking van het publiek een grooter getal rijtuigen te zetten en het grootste deel der stakers is vervangen geworden, zoodat do dienst voor morgen Zondag regelmatig zal hersteld zijn, juist op den dag dat talrijke reizigers langs deze lijn naar Terkameren- bosch gaan ©n naar andere wandelwegen op den kant van het Zouingenwoud alsook naar Waterloo. De Koning, de Koningin en Prins Leopold hebben in dn kerk van Sl-Jacobus op den Coudenberg de diensten van Willen Donder dag. gecelebreerd door den Nuncius. Mg;- ïacci Porcelli bijgewoond en 's namiddags.is de menigto du talrijkelieikt'11 der hoofdstad en dor voorgeborchte!) gaan bezoeken. In do hoofdkerk van St-Miclu;l en. Sinte-Guduln was de kapel van 't SSlrramênt'eené waro bloemen- en lichthof. Witte Donderdag be kleedt altijd eene groote plaats in 't Brus- selsch leven, en hét Geloof is altijd nog levendig in de harten van onze oude Brussel- sche familiën en in deze komende uit de Provinoie. Van hunnen kant hadden de Framassons hun grooten rituëelen diner oua 5 uren in d loge van de Persilstraat. Een plezante scène is daar voorgevallen. Een groep katholieke studenten en Jonge Wachten stond van half vijf voor de logo om de aankomst van de ridders van het Roze Kruis te zien. Zij waren voorzien van fologralietoeslellen en de voor bijgangers bleven lachende staan zien. Een halve uur daarna stonden er ruim 200 perso nen te zien, toen van alle kanten policie- agenten, policietoeziehters enpolicieofiicieren kwamen opgedaagd. Men sneed de straat langs beide kanten af, niemand mag iiQg door tem.ij voorzien van eone macoi nieku bijeenroeping. Men laat de metselaars pas- seeren, waarvan eenigen hun wezen weg stoppen in hun zakdoek om niet gefotogra fiëerd te worden. Het publiek heeft zich zot gelachen en de policieagenten zelf hebben de meeste moeite der wereld om niet in een lach te schieten. Gezien de Goede Week heeft de Kamer maar 3 weken gezeteld en is tol Woensdag uiteengegaan. Zij heeft Dins- en Woensdag de wet gesterad op de bescherming der Kinds- heid. Gezel Royer komt andermaal eene goede oorveeg t'ontvangen. De gezel had in 't ontwerp eene wreede bedreiging gezien tegen de vrijheid van gedachte. Denkt toch de rechter zal het recht hebben de kinderen toe te vertrouwen aan vrije Weezenhuizen bestuurd door broeders en zusters van Liefde. Heeren Franck, Vandervelde en Destrée hebben zelf als stompzinnig de uitvallen van gezel Royer betiteld en deze kreeg alleen de steun van gezel Furnémont De socialis tische advokaat zal er de gal van opdoen KOBE. 36c vervolg. Joist wilde Harry het venster verlaten, om een ander standpunt te kiezen, toen hij door een nieuw toeval eenige óogen blikken opge houden werd. Blanche trad met den kapitein in de zijkamer deze laatste scheen haar drin gend om de vervulling van eene bede te smee- ken.Plotseling wierp hij zich aau hare voeten en zag naar haar op. Verschrikt verzocht zij hem op te staan. Niet voor dat gij ja zegt hoorde Harry den kapitein zeggen. Welaan, ja. Moge God ons beschermen hernam Blanche met eonen blik van opoffe rende liefde. De kapitein sprong met een vroolijk oog op en geleidde do schoon© dame naar de eet zaal. Hier zag Harry Lena als de jongste dame tot koningin van de tafel verheven. Zij zat op ©enen verheven zetel in den vorm van eeuen troon; eene kroon van goudstaf sierde haar hoofd, een purperen mantel met hermelijn omboord hing van hare schouders af. De aan staande baronet was haar koninklijk gemaal, Hector en dë kapitein waren de kamerhee- ren, Blanche en de andere jonge dame hofdag- mes. Lena moest den driekoningenkoek aansnij den, die naar ouderwetse!) manier als een bruiloftskoek gevormd en waarin eenen gou den ring ver borgen was. De persoon, in wier stuk koek de ring zich bevond, kreeg daar door de-voorspelling van ëen spoedig huwe lijk zeffsals 7,ij zich in Amors ketens bevond. Frankrij k De Koning van Zweden te Nice. De koning van Zweden is te Nice aangekomen. Hij zal er drie maanden verblijven. Ouitscliland. Een nieuw paleis. Het Marmeren Pa leis te Potsdam heeft als verblijf van het kroonprinselijke paar niet voldaan, Ook is het moeilijk te verbouwen of te vergrooten. Daarom zal nu aan den oever van het Maagdemeer een nieuw paleis, in den stijl van een Engelsch buiten gebouwd worden. Italië. Ontploffing. Er is eene ontploffing ge weest in eene fabriek van dynamiet te Avi- gliana. Er zijn 2 dooden en een 15tal ge wonden. Zuid-iAfrika De diamanten. Ondanks de pogingen, door den nieuwen minister van koloniën in Duitschland aangewend, om voor Duitscbe diamanten ook in Hanau een markt te vin den, heeft de regie toch voor liet eerste half jaar van 1912 de Duitscbe diamanten weder aan het Antwerpse he syndikaat overgelaten. Dit heeft in Hanau aanleiding gegeven tot een sterke protestbeweging. De Duitsche handel en nijverheid wenschen, evengoed als het Antwerpsche syndikaat, tot mededinging te worden toegelaten, na onderzoek der wa ren. De Frankfurter Zeitung is van mee ning, dat de Duitsche. diamant regie zich te verdedigen heeft t.cgen do beschuldiging liet Antwerpsche syndikaat gunstiger te behan delen dan liet Hanausche vooral wanneer .blijkt dut de afgevaardigden viit Hanau fe Berlijn zeer onbehoorlijk behandeld worden. Beieren De Jesuietenwet. De Beiersche regee ring heeft bepaald, dat de conferenties der Jesuieten niet als eene werkzaamheid van de orde zijn te beschouwen, zelfs al worden zij in kerkgebouwen gegeven en is er gele genheid tol het ontvangen van de sacramen ten aan verbonden. De Jesuieten mogen dus voortaan in Beieren prediken en biecht hoo- ren. Oostenrij Ic-Mongarië De Hongaarsche Krisis. De zinspeling door graaf Khuén gisteren in zijne redevoe ring gedaan op de mogelijkheid van nieuwe verkiezingen, wordt in de politieke kringen de grootste beteekenis bijgezet. Men gelooft dat de regeering zich ernstig op deze gebeur tenis voorbereidt. Naar uit goede bron gemeld wordt, zou de regeering nog slechts korten tijd de tegenkanting tegen de krijgsontwerpen toe- Blanche kreeg den ring en bloosde diep,ter wijl een straal vau vréugd over hot gelaat van Ad air schoot. De verlegen dochter van Melville had het hard te antwoorden, om al de luimige geluk- wensohen en zinspelingen op haren aanstaan den bruidsstaat, die door den ring aangewe zen werd, te beantwoorden zij die buiten weten van den Vroolyken kring, reeds in de ernstige betrekking met eenen bemin den man stond, zou iiev&r in tranen uitge borsten zijn en zij moest glimlachen om haar geheim niet te verraden. Tante Bracebridge k\v am haar eindelijk ter hulp, terwijl zy op eenen hoogmoedigen toon te kennen gaf, dat wanneer hare nicht iemand hare hand schonk, dit niet geschieden zou dan aan een man die haar en hare familie waardig was.Nooit zouden hare verheven opvoeding en haar hoogmoed haar eene kfus laten döen die voor den rechterstoel van de welvoegelijk- heid bestreden kon worden. Daarvoor kon zij dus, aan meVrouw Bracebridge borg blij ven. Nogmaals schokte Adairs gelaat onmerk baar en zijn blik zweefde ter sluik naar Blan che. I-Iarry bleef lang op zijne verborgene stand plaats hij voelde honger noch doist bij het aanschouwen van het bekoorlijk schouwspel en al de kostbaarheden van de tafel. Er wer den veei toasten ingericht, en de hoogste vroolijkheid, greep vervolgens liet gehoele gezelschap aan. Plotselings zag hij, dat Lena, die haren stoel verlaten had en de meesteres van liet huis, die zich op eeno andere plaats van de talel een bezoek bracht, met een iuk koek in de hand het venstar naderde,waardoor Harry keek. Hij vloog verschrikt ter zijde hij kon DE VOLKSSTEM 7 EN 8 APRIL 1912 zien en na afhandeling van eenige zaken on verwijld tot de ontbindingder Kamer over gaan. Turkyë De verkiezingen. De uitslag van de verkiezingen van dqn tweedon graad is tot. nog toe onvermengd gunstig voor het Jong- Turksch komiieit. Naar blijkt zal de eind uitslag onvermijdelijk een sterke meerder heid voor hel komiteit opleveren. Perzië De roovers van Mesjed. De laatste roo- vers hebben zieh aan de Russische troepen overgeleverd. Gelijk men weet werden de roovers in eene begraafplaats gelegerd. De opziener dezer begraafplaats heeft den Rus- siscben veldheer schriftelijk bedankt om de grafzerken ongeschonden gelaten te hebben. Een volksopruier en 24 verdachte personen werden achter de grendels gezet. De roovers- hoofdman is erin gelukt te ontvluchten. De roovers verloren 39 dooden en hadden 26 gewonden. De Russische troepen hebben slechts 2 gekwetsten. De stad is thans rustig. !E]iig;eIaii.c9. De stemming in 't Parlement over het vrouwenstemrecht. Nog altijd is de stem ming in hel Parlement het voorwerp van alle gesprekken en men ontleedt natuurlijk de samenstelling der voor en der tegenpartij, Voor het ontwerp Tegen het ontwerp Liberalen 117 75 Werklieden 24 0 Nationalisten 3 34 Unionisten 65 114 Totaal 208 222 De staking in de koolmijnen. Werk- herneming besloten. De officieële uitslag van het referendum der mijnwerkers is als volgt 201,013 voor de herneming van den arbeid en 244,011 tegen. Daar de meerder heid niet de twee-derden is, beveelt bet bondsbureel de herneming van den arbeid aan, onder voorbehoud van de bevestiging door de nationale conferentie op Zaterdag. De koning heeft ingeschreven voor 1000 guineas en de koningin en koningin-moedor elk voor 1000 p. st. ten voordeele van het fonds voor de slachtoffers van de staking. Dumont is dus uit de Daensistenpartij ■weg I 0© cSasöSïSÏsieE! Itoefofoeïi eesti- voudcg weig zèjjra oaiftssSag aasi- ese daarmee is» die sreasi Ssttiaiera gazelen uoo:».. bsdan- king heeft raest sj.? dSecss* hnas» tig acfite? hem toegeSajïi Es het Bs het geSoofQöjSk Dumont die, als werkman, twintig jaar lang streed en leed voor de familie Daens, en voor Pieter Daens. Dumont die voor zijn partij, voor de politiek ziju eigen zaken dikwijls, op offerde, en dagen gekend heeft dat hij slechts drooge patatten te eten had met zijn huisgezin (dat weten wij uit goedo bron,en het is een eer voor Dumont dat hij voor zijn gedachten, voor zijn ideaal, zooveel opoffering over had). Dumont die nooit zijn partij afviel of verliet zelfs niet in de slechtste dagen en in den hardsten strijd. Die man is bij de Daensisten schan delijk buitengezet, zonder bedanking, gelijk men een hond wegjaagt. Waarom Wel omdftt Dumont maar een eenvou dige werkman is, en er is geen plaats n\eer voor eenvoudige werklieden bij de heeren Daensisten, de plaatsen moe ten gegeven worden aanDaensisten met waterverf, die hoed en frak dragen zoonls Mijnheeren advokaten, cf ftog liever bei c9e famafie biaives? voer dets toekomstige schoon zoon van tfi. Petras Daens..... een daensist van de eerste broek, die diep in de 27 jaar is 't Is al bedrogspel dat er bij de Daensisten nog te zien is Boven hun lokaal gaat er in 't kort in dikke letters geschilderd worden Hies* Beert reien 'ft volk fop pen en de vierkmenschen bedriegen Werklieden, hoeren, denkt aan Disjnanft E... en gij zalft kEaar zien in daft speS. TUSSCHEN Gezamenlijk optreden der mogendheden De mogendheden zijn eindelijk overeenge komen om gezamenlijk eene vraag in te dienen terzelf der tijd te Rome en le Gonstan- tin'opel om een einde te stellen aan de vijan delijkheden. Niemand maakt zich begoochelingen over het antwoord dat zal toekomen. Belangrijke gebeurtenissen op til De bevoegde kringen verwachten zich aan belangrijke gebeurtenissen in Tripolitanië. De telegraafverbindingen tusschen Tripoli tanië en de bureelen der dagbladen zijn afge broken. De hertog der Abruzen is plots naar Tarente vertrokken. Is dit nu gemeend of is liet enkel om de Italiaansche bevolking vol doening te geven die ongeduldig wordt over het zoolange uitblijven van den vrede. nauwelijks begrijpen dat Lena hem niet had gezien Lena opende het venster en strooide de kruimeltjes op deu sneeuw. Ik mag mijne kostgangers niet vergeten! zegde zij half luide. De arme beestjes zullen koude dagen hebben, en honger lijden,eu dik wijls een stil plekje zoeken, als zij moede worden. Harry stond als versteend. Was Lena's daad slechts een uitwerksel van medelijden Wilde zij te midden van deze feestvreugde, als een kinderachtig spel,zich weder te binnen roepen, dat er ongelukkige menschen waren, die thans aanspraak op hare herinnering had den. Wie wildet gij niet vergeten vroeg de kamerheer Hektor, terwijl hy achter Lena trad. Mijne lievelingen, de roodborstjes, die ik altijd gewoon ben te voederen, als ik me vrouw Revel bezoek. Dé lieve beestjes kennen mij aan mijne stem, en als ilc roep rood! rood! dan komen zij uit alle struiken en heggen, van de daken en uit de holten aan den oever van de beul.Dikwijls komt er ook een aller liefst wint'erkonirigjfl te voorschijn eu pikt zijne kruimels op.Morgen zullen zij mijne hand wel herkennen, als zij de kruimeltjes vinden. Mot deze woorden sloot Lena het venster en Harry, die zich op dit oogeublik voor Le na's roodborstje hield en zich nauwelijks ont houden kon, een kruimeltje uit liare hand op te rapen. Hij zag, dat haar koninklijk gemaal, de zoon vau deu baronet v.oi jaloerschheid na derde om Hector te voorkomen. Nu werd een feestelijke optocht geordend, met Lena als koningin aan hul hoofd op de ze wijze begaf men zich naar de balzaal. I (Van onzen bijzonderen briefwisselaar). Vrijdag namiddag is onze stad in opschud ding door eene zeer erge zaak. In de Heirlandstraat nabij de gemeente Dackman, maar grondgebied Lokeren, woont de genaamde V... S... Einiel, dokwerker te Antwerpen, oud 36 jaren Eenigen tijd geleden werd hij weduwenaar met zes kinderen. Hij hertrouwde korls na do dood zijner vrouw met Leontina V..., een jong meisje, dal een kind had, welke althans zes maanden en eenige dagen oud is. Eenige weken geledon kwamen degeburen bij de policie klacht doen, en beschuldigden Van SEmiel, het kind zijner vrouw op onmenschelijke wijze te behandelen, ja zelfs te martelen. De lieer Commissaris deed d,e jonge vrouw roepen, die bij eene eerste" ondervraging staande hield dat zulks eenvoudig laster was en haar man integendeel zeer goed gesteld was tegenover haar kind. De zaak bleef hierbij. Vrijdag kwamen nu nieuwe klachten op het policiebureel. De feiten door de geburen aangebracht waren nu zoo erg dat de Com missaris onmiddelrjk een streng onderzoek opende. Aldus begaf zich, vrijdag namiddag, de politie, vergezeld van den heer dokier De Groote ter plaats. De man was afwezig en de moeder was alleen te huis met het klein kind dat in zijn wiegje lag. De geneesheer onderzocht het kindje, een meisje, dat bij het zicht van eiken men.sch met eene onbeschrijfelijke vrees bevangen wordt.Uit het geneeskundig onderzoek bleek welhaast dat de beschuldigingen tegen den ontaarden vader maar al te waar zijn. Over gansch het lichaam droeg de arme kleine teekens van geweidaden zijn mondje was Harry verliet treurig, door en door koud en vermoeid zyne kijkplaats en kroop bij broe der Sim, in het hooi, om naast hem uit te rus- tui. Hy sliep in met liet voornemen zich den volgenden morgend weder naar het huis van Melville te begeven en daar te wachten tot dat Blanche Melville hem roepen zou.Tot zou lang kondeil de knapen zich in de keuken warmen. Half ingeslapen hoorde hij koets op koets komen wegrijden, als een teeken, dat het feest geëindigd was. Toen de dag schemerde maakte Harry Sim wakker zij stonden op en slopen door het traliewerk naar de straat het was een gewichtige dag dat zij tegemoet gingen. Blanch© Melvile betrad na de terugkomst van het bal, fhare kamer in eene angstige droefgeestige stemming. Jessy, de kamenier, volgde haar slaperig om haar bij het uitklee- den behulpzaam te zyn. Langzaam legde Blanche het eene stuk van het balkostuum na het andere af, even als of zij in eenen droom was. Jessy schreef dit gedrag aan de vermoeid heid van hare meesteres tóe en bespaarde haar de vragen, die bij vroegere dergepjkê ge- legeheden als eenen stroom van hare lippen gevloeid en niet minder levendig beantwoord waren. Tusschen Jessy en Blanche bestond oeue zeer vertrouwelijke verhouding Jessy was een zeer verstandig meisje,die vol trouw hing aan hare meesteres en Blanche, die vogelvrij van alle gemaakte grootschheid was, toonde zich dankbaar voor deze gehecht heid. Ga nu maar slapen zegd© Blanche, toen zij hare nachtkleed eren aangetrokken had. Jessy liet zich dit geen tweemaal zeggen en verbrand en alles getuigde van gebiek aan de noodige zorgen. De heer dokter De Groote maakte vervol gens een verslag op dat erg bezwarend is voor den verdachte. Hetonderzoek door de politie geopend heeft feiten aan het licht gebracht die echt wraakroepend zijn. Men beschuldigde den ontaarden vader dat hij botermelk voegde bij de zoetemelk, ten einde deze laatste le doen kabbelen aldus weigerde het kind de melk en zoo moest het bij gebrek aan voedsel omkomen. Men beschuldigt hem tevens tijdens de koudste dagen der maand Januari, Februari en Maart, de wieg van het arm wichtje, meermalen voor een open venster te hebben geplaatst van telkens hij des avonds 't huis kwam en zijne klak nat was van den regen, deze met geweld in het wezentje van liet kind te slaan. Maar er is nog erger de brandwonden van het mondje van het on schuldig kind, schijnen voort te komen van eene brandende cigaar. Aldus hebbende ge- buren aan de policie verklaart dat men het kind eens tabak in den mond slak en dan on der zijne dekens rook blaasde, teneinde het te versmachten. Voegen wij hier bij dat de moeder de fei len niet meer loochent, maar uitbarst in tra nen, telkens men haar over haar kind spreekt. Dit alles is Vrijdag avond ter kennis van het parket gebracht, dat hior elk oogenblik verwacht wordt. De aanhouding van den ontaarden vader en beul is nakend. De verontwaardiging in de stad is groot. HET PARKET Zaterdag namiddag is het parket van Den- dermonde te Lokeren afgestapt, om deze erg© zaak te onderzoeken. Per rijtuig werd de moeder met het kindje naar het stadhuis ge bracht, waar zij langdurig onderhoord werd. Op het oogenblik van het ter pers te gaan, duurde het onderzoek nog voort. Waarschijn lijk zal een aanhoudingsmandaat tegen V..., afgeleverd worden. CIUwl Brussel. Dievegge aangehouden De policie hield Donderdagavond eene 23 jarig© vrouw aan. die in een magazijn der Nieuwstraat een koepon zijde stal.Men vond nog andere gestolen koopwaren op haar. Dagelijks kwam die vrouw van Mechelen waar zij woont, om haar dievenstieltje la- Brussel uit le oefenen. Huiszoeking te harent deed vele ontvreemde koopwaren ontdekken. De dievegge werd opgesloten. Rjicielongeval. De meid van M. Dadvokaat, Guimardstraat, werd Don derdag avond op de Kunsllaan door een wiel rijder omgeworpen. Men nam haar béwuste- loosiop. Het mnisje bloedde fel uit vreese- lijke-wonden aan het hoofd. Na verpleging in eene apotheek werd het slachtoffer over gebracht naar het St-Jansgasthuis. Haar toestand is gevaarlijk. Beproeft do wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Ellendelingen aangehouden. De rechterlijke policie,heeft een fransch koppel aangehouden, wonende Bloemistenstraat, en beschuldigd'van handel te drijven in blanke slavinnen. Een hunner slachtoffers, een löjarig meisje, werd insgelijks opgesloten voor landlooperij. Vilvoorde. Gered. Verscheidene kin deren waren aan het spelen aan de Brug. In het loopen kreeg Marie Van Hoortgat, oud 6 jaar, wonende Bloezenberg, 42, een verdween. Blanche wierp zich op de sofa, en sloot de oogen maar sliep niet. De vroolyke herinneringen van het feest waren geweken; zij zag dat zij eenen stap moest doen die over hare geheele toekomst beslissen moest,en die regrond was op eene belofte aan haren gelief de gedaan. Kapitein Adair was kort voor het bal van plan geweest te schaken, zelfs zonder hare toestemming, en van haren vader, in wiens gunstige meening, hij in weerwil van de be taalde schuld weinig rekende, door deze daad zijne toestemming af te dwingen. Mevrouw Revel, wie hij alles toevertrouwde praatte hem dit voornemen als laag en lafhartig uit het hoofd, en raadde hem, Blanche te verzoe ken, zonder uitstel de zaak aan haren vader mede te deelen. Blanche had geen minuut geslapen,toen zij tegen acht, ure des morgens van de sofa op stond en een sierlijk morgendkleedjeaantrok. Zy stond juist op het punt om Jessy te bellen, toen doze van zelve kwam zij was buitenge woon stil. Blanche werd verzocht eenige mi nuten bij haren vader te komen. Blanche schrikte. Jessy, hoe spreekt gij op zoo vreemden toon Gij schijnt angstig te zijn. Heeft papa u zelf de boodschap geheven Ja jufvrouw, hij is eene kwade luim, om niet te zeggen ontstemd. Uwe tante was bij hem en vertelde hem het halbij mevrouw Re vel. Op eens hoorde ik een hevig spreben en dadelijk daarna kwam hij aau de deur. Uwe tante ging zeer verlegen heen. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2