Un' simple culbut' dans la fosse V'la' comment j' veux ètre enterré. ZAAILANDEN en zijne gevolgen VERVALLEN GROOTHEID. ROSA VAN CERCaiB Ze zijn niet tegen Én Godsdienst?! NOTARIEELE ANNONCES. BOUWGRONDEN, HUIZEN Een indrukwekkend sohrijven van een ter dood-veroordeelde. Men zal zich herinneren dat de soldaat Tisseaa verleden week te Le Mans onthoofd werd. Tisseau was ter dood veroordeeld, in gezelschap van den soldaat Nolot, nadat zij 'samen eene oude vrouw vermoord hadden, om haar te bestelen. Tifseau had uit het gevang een brief ge zonden aan zijn verdediger, hem verzoekende dat schrijven aan de drukpers mede te doe len. De vrijmetselaarsbladen nemen sleohts hier en daar eenige regelen uit den brief op, zorg dragende de zinsneden weg te laten welke hen hinderen. Ziehier den brief in zijn geheel Le Mans, 25 Februari 1912. Ik richt deze regelen tot mijne verdedi gers, die al gedaan hebben wat zij konden, om mij te redden zij zullen er zich van be dienen, indien zij willen, om te beschermen en te vrijwaren. Deze enkele regelen hebben geen ander doel, dan indien ik, oorspronkelijk uit eene werkersfamilie, zoo laag gevallen ben, zulks alleen te wijten is, aan het onderwijs, dat ik in mijne jeugd genoot. In de school leerde men ons, dat de ouders op de kinderen slechts een zeer beperkte overheid hebben dat vol gens de wet de ouders het recht niet hadden hunne kinderen te beteren dat het kwaad door de kinderen aan hunne ouders berok kend, geen kwaad was en dat de wet die kinderen niet kan straften. Dus reeds van slechtgeneigd karakter zijnde gedurig hóorende, dat allen gelijk moeten zijn, dat er geene rijken mogen zijn, al die gedachten kitsten mij op, en ik, die reeds naar het slecht gedreven werd, ik kwam aldus tot mijne eersto fout. Ik wer d aangehouden en naar een dier huizen gezonden, waar ik zulke lange jaren in lijden doorbracht. Men weto, dat de Be stuurder van dat Verbeteringhuis, in plaats van hot mogelijke te doen, om vole jonge lingen als ik terug tot het goede te brengen, deed hij integendeel alles wat hij kon om ons zijn misprijzen te doen gevoelen. Bij de min ste fout waren het de ijzers en de cellen, en dien bestuurder, die voor ons een vader, had moeten zijn, had zelfs voor ons geen enkel zacht woord over.Hij kende alleen de spreuk: Buigen of bersten. Zeer ziek verliet ik dat gesticht, na een getal jaren, het hart vervuld met haat tegen de maatschappij oorzaak van al mijne ellende. Zonder stiel, aan mijne slechte neigingen overgegeven, ben ik ongelukkiglijk als zoo vele anderen gevallen. Deze fout, welke mij nu voor goed uit de maatschappij verbant, is voor mij eene weldaad geworden, want het is in het gevang van Le Mans, dat ik een priester ontmoet heb, dio mij geleerd heeft, wat het eigenlijke leven is, want ik heken dat ik het nooit ver staan had. Ongelukkiglijk, den raad van dien goe den priester is mij te laat gekomen, want de straf dio mij wacht, zal mij verhinderen den raad te volgen welken ik gezworen hel), te zullen aannemen. Zon dag- mengelwerk. Helaas ik zou willen, dat deze regelen als les konden dienen, aan vele jongelieden, die evenals ik, zich door de bedriegelijke gedachten, welke men ons gedurig voor oogen hield, lieten verleiden. Hoevelen zooals ik, laten zich niet be driegen, door zulke valscheid, en zullen eens in wanhoop vervallen. Indien ik moet sterven, zal ik moed, hebben, zeker zijnde dat God, barmhartiger dan de menschen, mij mijne fouten zal ver geven en ik koester de zoete hoop, dat Hij mij bij Hem zal ontvangen. Maar mijn hart bloedt, bij de gedachte aan mijne ouders, die zich om mijnentwille maar niet kunnen troosten. Oh ik smeek u, gaat ze bezoeken en zeg hun, hoe diepzinnig mijn berouw is en hoe grievend mijne smart, hen op zulke wijze in 't ongeluk gedompeld te hebben. Mijne laat ste gedachte zal voor hen zijn. Ik hoop hen daarboven terug te vinden, waar ik niet zal ophouden voor hen te bidden in afwachting dat wij elkander wederzien Alle commentaar is ons dunkens over bodig... 56 Vervolg. Al de geburen wisten, hoe zeer Rosa de bloemen lief had, en zij zonden haar allerlei zaad. Doch het meisje had haren grootsten oogst getrokken uit den tuin van een rijken pachter te Cercelle deze was hun naaste gebuur, daar hunne tuinen enkel door eene haag gescheiden waren. Deze pachter had eenen zoon, met name Karei, twee en twintig jaar oud hij hewon- derde niet alloen Roza's bloemen,maar Roza zelve. Hij wist, dat zij even goed was als schoon, en hij dacht dat hij een naarstige dochter eene toegenegen© echtgenoote zou geweest zijn, bijgevolg hij bracht hoe langer zoo meer bloemen aan den voet van het Mariabeeld. Welhaast bemerkte Karel's vader, dat hij meer in don tuin dan op 't veld, en dat er eene wijde opening in de haag gemaakt was, juist rechtover het beeld der Lieve Vrouw. Om dit al te bekronen, keerde nu eene prachtige leliebloem, welke hij dien mor- gend in zijn eigenen tuin gezien had, Iiarer rijk versierden kelk tot het lief gelaat, dat van op de steenen kolom haar aan schouwde. Oh oh zegde de vader tot zich- zelven, nu begrijp ik dien nieuwen drift van mijnen zoon voor de bloemen Doch liet zijn geene leliën, waar hij bijzonderlijk op ver liefd is, noch tulpen, noch camelias 't is Rosa, de smidsdochter, die de aantrekkelijk ste is... wel! wel! ik ben tevreden, dat mijn zoon niet gek is want zij is eene brave dochter, waardig van hem. De pachter trachtte in den middag zijnen zoon op het hooiveld te ontmoeten, «en tegen eene schelf leunende, riep hij zijnen zoon tot zich. Zeg mij, Karei, weet gij, wie eene opening gemaakt heeft in de haag-, die onzen tuin van die der weduwe Duvivier afscheidt! De jongeling werd rood tot achter de ooren, en bleef een oogenblik zonder antwoord. Gij antwoordt niet, zegde de pachter. 13' Vervolg. Ik denk, dat het betere gedeelte van de passagiers tegen den avond, als de zon niet meer zoo fel brandt, zi h op het dek zal ver zamelen, merkte- do luitenant-kolonel aan. Vójr dien tijd zou h t voor mijne vrouw en dochter weinig voegen, zich daar boven te vertoonen. Ach, lieve papa, wij hooren toch niet onder de aanzienlijken en zoo zij, die gij het betere gedeelte der passagiers noemt, wisten, hoe het bij ons geschapen staat, 'dan zou het hen waarlijk niet verwonderon,dat wij er niet naar streven om huns gelijken te schijnen, daar zij zeker allen veel ruimer middelen heb ben dan wij. Bemoei u met geene dingen waar gij niets van weet, sprak de luitenant-kolonel op berispenden toon. Ik heb u reeds meer dan eens gcz igd, dat men in de wereld voor dat gene gehouden wordt, wat men schijnt te zijn. En hoewel wij, helaas, niet rijk zijn, zoo wil ik toch niet, al ware 't alleen om mijnen naam en stand, dat gij u als eene boerenmeid gedraagt, of als ien a id, die hoegenaamd geene opvoeding genoten heeft. O, vrees niet, dat ik mij niet wel gedra gen zal. Bij tante Sederfeldt en oom von Utter gaat het toch wel voornaam genoeg toe, en hebt gij niet altijd zelf gezegd, papa, dat ik mij in die beide huizen zeer goed gedra gen heb Ja, bij tante Sederfeldt en oom von Utter, DE VOLKSSTEM Ik denk, dat de schade niet van belang is, vader, en morgen zal ik die herstellen. Doch indien gij verlangt te weten, wie de opening gemaakt heef, ik ben de plichtige. Ik twijfelde daar niet aan, jongen, ik heb eenige mooie bloemen in den tuin der weduwe gezien, en ik heb ook hare kleindochter bemerkt... Karei bloosde nogmaals, maar sprak niet. Hebt gij bijzonderlijk acht genomen op Roza Duvivier die -hare grootmoeder ver zorgd vervolgde de pachter Bouvier. Ja, vader, en met uwe toestemming wenschte ik dat zij mijne vrouw mocht worden. Ik geof u die toestemming, gewillig mijn zoon. Gij hebt wijs gekozen, en ik hoop dat haar vader zoo-spoedig zal toestemmen als ik ik denk dat hij geen beteren echtge- genoote to Cercelle zal vinden. Oh vador, vader, hoe gelukkig hebt gij mij gemaakt, riep Karei uit. Roza is eene dochter,dio men niet moet verwaarloozen, vervolgde de pachter, zonder acht te geven op de woorden zijns zoons. Haar vader wint veel geld en heeft eenen goeden spaarpot. Daarbij heeft de oude moeder Duvivier vier duizend kronen, die goed geplaatst zijn. Efezo zullen eerlang aan Roza toekomen. Die meid is rijk en een der beste gezellinnen des dorps. Wist gij dit, jongen Neen, vader, en om een echtgenoot gelukkig te maken, is het niet noodig dat Roza eene fortuin bezitte Om haren echtgenoot gelukkig te maken, is dat misschien niet noodig, maar om eenen te bekomen is dat nog al belangrijk De jongeling begreep, dat hij daarop best niet zou antwoorden. Pachter Bouvier veiljnt de hooischelft en beloofde na een of twee dagen den smid te gaan bezoeken, om hom de zaak voor oogen te leggen. Zij scheiddende vader bezocht zijne werklieden en zag met vreugde,dat lnj eenen goeden oogst had hij berekende voorop de winst, die hij dit jaar zou gemaakt heb ben de zoon keerde huiswaarts denkende aan Roza en aan de gelukkige toekomst. 's Anderdaags stond Karelin zijnen tuin met de hoop, Roza t.e ontmoeten doch ofschoon er langs den kant der weduwe menige bloemen waren, was Roza er niet, 's Avonds vernam hij dat de oude vrouw zeer ziek was, en dat zij den nacht waar schijnlijk niet zou doorbrengen. Zij stierf twee dagen later. Arme Roza, dacht Karei Bouvier, zij moet heden zeer ongelukkig wezen. En hij zelf was zeer ongelukkig, toen hij gich aan den voet des beelds bevond en er de schoone lelie en do andere bloemen, die 't meisje zoo beminde, aanschouwde de ver droogde bladjcs werden door den wind het eene na het ander weggerukt. Zeker wij vallen oyeral den godsdienst aan, en wij zullen voortgaan met hem aan te vallen. Furnémont. Een godsdienst hebben en socialist zijn is onmogelijk. Alwie uit zijn privaat leven alle overblijfsel van godsdienst niet weg neemt mag geen socialist genoemd worden. dat geloof ik wel. Daar weet eenieder wie-wij zijn en dan zijn ook de gezelschappen, die men daar ontmoet, zeer klein,vergeleken met die, waarin men zich op eene badplaats moet bewegen. Op eene vreemde plaats en onder vreemden moet men de kunst verstaan om zich te herinneren wie men is en zijn gedrag daarnaar te richten. Maar het is toch hard, merkte Amalia met eeijen glimlach aan, die echter niet vrij was van bitterheid, dat men enkel om voor naam te schijnen, zich de kwelling getroosten moet, om bijna van hitte te vergaan. Men moet zich in de werold zoo veel getroosten, hernam de luitenant-kolonel op den toon en met het voorkomen van eenen man, die zijne levenswijsheid en ondervinding wil ten toon spreiden, en' bij wien de woor den stand, rang, woreld on naam alles afdoen. Eu dat was inderdaad het geval bij den lui tenant-kolonel. Nadat de goede man het grootste deel van zijn leven had doorgebracht met titels en ridderorden na te jagen, was hij toch op het laatst genoodzaakt geweest,met zijn pensioen als luitenant-kolonel en den titel van kamer heer van het groote schouwtooneel af te treden en zich op het land te vestigen. Daar men echter van een karig pensioen niet leven kan, zoo moest do heer luitenant kolonel ploegen en zaaien, om zich het levensonder houd te verschaffen. Even gelijk hij vroeger geene moeite had ontzien om zich eenen titel te verwerven, zoo meende hij ook thans bij de keus van eenen echtgenoot voor zijne dochter, met geene mindere nauwkeurigheid en voorzichtigheid te moeten handelen. Tot dat einde, maar voornamelijk ook om aan Amalia gelegeuheid te geven, zich eenen voornamen toon eigen temaken, die zij on mogelijk elders dan in het gezelschap van lie den van aanzien kon verwerven, had de luitenant-kolonel reeds sedert eenige jaron begonnen in den Zomer uitstapjes naar zijne vriendon en bloedverwanten te doen op wiens goederen hij eensdeels het voordeel had koste loos te leven, anderdeels gelegenheid vond om kennismaking aan te knoopen met lieden van rang en vermogen.Hier was de luitenant kolonel met de zijnen doorgaans welkom;, want omtrent dezulkep, die van hoogeren stand waren dan hij zelf, was hij.de aardigste, wellever.dste en onderhoudendste mensch, die men verlangen kou een man van smaak en wereldkennis, die zich naar alles wist te voegen. Ook zijn gedrag jegens vrouw on dochter was alsdan zoo uitermate hoffelijk, als men het zich maar verbeelden kan ja het werd zelfs door vele dames bewonderd en benijd, die zich met minder hoffelijkheid door hare mannen behandeld zagen. Mevrouw von Dressen bezat wezenlijke beschaving en takt genoeg, om zich in hoog© gezelschappen zoo te gedragen, dat zy haren echtgenoot geene oneer aandeed deze ver smaadde het zelfs niet als de gelegenheid het medebracht om met haar te schitteren. In haar doen lag echter eene afgepastheid en eene soort van natuurlijke of aangenomen® onverschilligheid, die aantoonde, dat zij ge woon was hare gewaarwordingen en wen- schen te onderdrukken, ofschoon eene onge kunstelde eenvoudigheid in alles doorstraalde wat zij sprak of deed. In één woord,mevrouw von Dressen was overalr waar zij zich ver toonde, gaarne gezien, hoezeer men haar dan ook daar de wereld altijd naar hetuiterlijke oordeelt voor eenigzins koel hield. De roode Journal de Charleroi 12 Nov. 1906. - Laten wij overal in de fabriek zoowel als thuis, in 't syndikaat zoowel als in de herberg, altijd en overal den godsdienst be strijden. Idem, Mei 1908. Hoe een proletariër sterven moet vindt go in een der laatste nummers van L'Illustré du Peuple... die ook niet tegen den Gods dienst is. Het brokje vertalen is onmogelijk. Je n' veux paé surtout que l'on conduise Quand j' s'rai pret pour l.enfouisseur, Ma pauvre carcasse a l'église J' veux mourir en libre penseur Zut I pour le prétre la voix fausse Les prièr's et le dies irre Dat wil zeggen in verstaanbaar vlaamsch Ik wil bersten als een kalf en in den grond gestopt worden en daarmee gedaan Moesten die heeren eens tegen den gods dienst zijn, wat zouden ze dan uitkramen? Hemeltje lief! OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te MOORSEL en BAERDEGEM. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten aanzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeenten Moorselen Bacrdegem. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorse!nabij den Spruithoek, sectie B, deel van nummer 260b en te Baerdegem, op Baerda- gemkauter, sectie A,deel van nummer 66a,samen groot volgens meting 34 aren 24 centiaren,palen de noord den heer Frans De Smedt-\ erbelen, le Opwijek en andoren, oost Benoit Van Langenho- ve, zuid den volgende koop en west den heer Eugeen Moens-De C'oen, te Aalst. Tweede koop. Een perceel zaailand, gelegen te Moorsel, als voorgaade, bekend ten kadaster seciic-B, deel van n. 230a en te Baerdegem, op Baerdegemkauter, sectie A, n. 86a samen groei volgens meting 34 aren 24 centiaren, palende noord den voorgaanden koop, oost de ervan Joosfens, zuid den ijzeren weg van Aalst op Au - werpen en west den heer Eugeen Moens-De Coen. Beiden kopen in gebruik bij Petrus De Wolf, te Moorsel. Derde koop. Een perceel zaailand, gelegeu te Moorsel, als voorgaande, bekend ten kadaseer sectie B, deel van n. 742a en tc Baerdegem, op Baerdegemkauter, gekadasteerd sectie A, deel van n. 87a, samen groot volgens-meting 31 aren 48 centiaren palende noord den ijzerenweg van' Aalst op Antwerpen, oost heeren Callebaut, te Wieze, zuid den volgenden koop en west den heer Eugeed Moens-De Coen. Vierde koop. Een perceel zaailand gelegen te Moorsel, als voorgaande, gekadastreerd sectie B, deel van n. 742a en te Baerdegem, op Baer degemkauter, gekadastreerd pectie A, deel van n. 87.v groot volgens meting 31 aren 48 centiaren palende noord den voorgaaudenden lcoop, oost de heeren Callebaut, te Wieze, zuid den-volgen den koop, west den heer Eugeen Moens-De Coen. Vijfde koop. Een perceel-Zaailand, gelegen te Muorsel, als voorgaande, gekadastreerd sectie B, deel van n. 742a, en te Baerdegem, op Baerde gemkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n.87A, samen groot volgens meting 31 aren 4S cent. palende noord den voorgaanden koop, oost de heeren Callebaut, te Wieze, zuid den volgen den koop en west den heer Eug. Moens-De Coen. Zesde koop.Een perceel Zaailand gelegen te Moorsel als voorgaande, gekadastreerd sectie B, deel van n. 742a en te Baerdegem op Baerde gemkauter. gekadastreerd sectie A, deel van n. 87a, samen groot volgens moting 27 aren 75 centiaren, palende noord den voorgaanden koop oost de heeren Callebaut te Wieze, zuid den vol genden koop en west den heer Eugeen Moens-De Coen. Zevende koop. Een perceel Zaailand gelegen te Moorsel als voorgaande, gekadastreerd sectie B, deel van n. 742.\, en te Baerdegem op Baerde gemkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n. 87a, samen groot volgens meting 27 aren 75 cent. palende noord den voorgaande koop, oost de hee ren Callebaut, te Wieze, en koop negen, zuid den volgenden koop en west den heer Eugeen Moens-De Coen. Mevrouw von Dressen bezat intussche» een hart, dat vroeger zoo warm en levendig ge slagen had, als eenig hart op do wereld ge durende een veeljarigen echt was zij echter zoo gewoon geworden het te beheerschen en hare neigingen te onderdrukken dat het ge heel verstorven scheen te zijn. Toen d® Zomer van het jaar 1833 naderde, besloot do luitenant-kolonel eenig geld op te nemen, en met die som zijne kleine bezittinj Tuuefors in Södermanlaud te bezwaren. Als vader van eene thans volwassene dochter rekende hij het zijnen plicht alenu eenen meer beslissenden stap te doen, dan tot hiertoe plaats gehad had. Op Tunefors kon men aan geene gasten denken, want men had er geene kamers om ze te huisvesten, en geene midde len om ze naar behooren te onthalen. De buren bestonden uit louter lieden van minderen stand, weshalve aan eene familie-verbintenis met hen niet te denken viel. Daarbij kwam nog dat de uitstapjes, waartoe men dit jaar vroeger dan gewoonlijk overgegaan was, ge heel en al zonder gevolg waren gebleven. Een groote maatregel was derhalve noodzakelijk en nadat de luitenant-kolonel de zaak van alle kanten bekeken had, bepaalde hy zich einde lijk tot eene badreis. Lieve, sprak hy op zekeren dag tot zijne vrouw, uwe gezondheid laat reeds lang veel te wenschen over, gij hebt een zeebad noo dig. Ik heb eenen doktor geraadpleegd en geld opgenomen wy moeten op reis. Verrast door de bijzondere minzaamheid van haren man, want zij waren alléén, en zijn toon deed aan geene scherts denken, zag mevrouw von Dressen hem vol verbazing aan. Wel had zij eenige jaren geleden eene slepende koorts gehad, die hare wangen ver bleekt en hare krachten ondermijnd had 7 EN 8 AFRIL 1912 Achtste koop. Een perceel Zaailand g te Moorsel als voorgaande, gekadastreerd sectië- B, deel van n. 742a, en té Baerdegem, op Baerde* gemkauter, gekadastreerd sectie A, deel van n. 87a, samen groot volgens meting 24 aren. palen* de noord den voorgaanden koop, oost en vol*; genden koop. zuid dame we J. De Bruyn en kin* deren te Aalst, en west den heer Eugeen Moens»> De Coen. Gemeente Baerdegem. Negende koop. Een perceel Zaailand, gele^ gen te Baerdegem, op Baerdegemkauter, bekend! ten kadaster sectie A, deel van n. 176, groot vol-- gens meting 28 aren 94 centiaren, palende noord de heeren Callebaut, tc Wieze en All'ons Mach a- ris, west den volgenden koop, zuid en west dame weduwe J. De Bruyn en kinderen. Tiedekoop. Een perceel zaailand, gelegen te Baerdegem, op Baerdegemkauter, bekend ten kadaster sectie A. deel van n. 176, groot volgens meting 30 aren 22 centiaren palende noord Alfons Macharis, te Baerdegem, oost den voir genden koop, zuid, Berglman en Van,Mol, west dame weduwe J. De Bruyn en kinderen en den voorgaanden koop. Elfde koop. Een perceel zaailand, gelegen te Baerdegem, op Baerdegemkauter, bekend ten kadaster sectie A, deel van n. 176, groot, volgens meting 30 aren 13 centiaren, palende noord Alfons Macharins, te Baerdegen, oost den vol genden koop, zuid J. Berglman en de erven Van den Bosscht, west den voorgaanden koop. De koopen 3 tot en met 11 in gebruik bij de ge broeders De Waegeneer te Moorsel. Twaalfde koop. Een perceel zaailand, gele gen te Baerdegem, dp Baerdegemkauter, bekend ten kadaster sectie A, deel van n. 176, groot vol gens meting OU aren 13"centiaren, palende noord K. L. De Wit te Moorsel, oost den volgenden koop, zuid de erven Van den Bossche en juf. vrouw Amelie Joostens, west den voorgaanden koop. Dertiende koop. Een perceel zaailand, gele gen te Baerdegem, op Baerdegem-kauter, be kend ten kadaster sectie A, deel van n. 176,.groot volgens meting 31 aren 42 centiaren, palende- noord De Wit,te Moorsel en het Armbestuur van Baerdegem, oost den volgenden koop, zuid dame Van der Straeten-Verbelen, west den voorgaan den koop. Veertiende koop. Een perceel zaailand, gele gen te Baerdegem, op Baerdegem-kauter,bekend ten kadaster sectie A, deel van n. 176, groot vol gens meting 31 aren 42 centiaren, palende noord het Armbestuur van Baerdegem, oost De Ridder- Vau Neychem, zuid dame Van Breughel, t® Aalst, west den voorgaanden koop. Deze drij voorgaande koopen in gebruik bij Petrus De Wolf, te Moorsel. ZITDAGEN Instel Dijsdag 14 Mei 1Qlo Verblijf - 28 Meiiyu telkens om 2 uur namiddag, ter herberg van Petrus Moortgat, te Moorsel, aan Stevenskapelle. GS-eilcS., te bekomen ten kantore van voor noemden notaris DE VIS. OPENBARE VERKOOPING van en ZaaëOsssisSen, TE MIOORSE3L De Notaris DE VIS. te Aalst, zal, ten aankoek» van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openhaar verkpopen Gemeente Moorsel. Eerste koop.:Éene behuisde Hofstede met afhangen, grond en me.rsch, gestaan omgelegen te Moorsel, aan de KruisaHeetstraat, bekend ten kadaster sectie E,- nummers 498a, 499a en deel van nummers 506a, 500.\bis en 49S.\bis, groot vol gens meting 15 arep 69 centiaren, palende- noord koop drij hierna, oost Gustaaf Timmerman, zuid Fra.is Van Cautèr, west koop twee en deKruis- abeeïslraat. Verhuurd aan Isidoor Waüters. Boomprijs 332 fr. Tweede koop. Een Woonhuis met grond, gestaan en gelegen te Moorsel, aan de Kruis- abeelsiraat, bekend ten kadaster sectie E, deel van nummer 500a, groot volgens meting 10 area 65 centiaren, palende noord den volgenden koop, oost en zuid den voorgaanden koop. west de Krpisabeelstraat. Verhuurd aan Jan-Frans Stael en ten deele aan Isidoor Wauters. Derde koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen te Moorsel, aan de Kruisabeelstraat, bekend ten kadaster sectie E, deel van nummers 500a, 500.\bis en van 498Abis, palende noord Frans Van den Bossche, oost Gustaaf Timmerman, zuid lcoopen een en twee hiervoor, en west da Kruis abeelstraat. In gebruik bij Isidoor Wauters, voornoemd. Boomprijs 100 fr. Vierde koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen te Moorsel, aan de Kruisabeelstraat. bekend ten kadaster sectie E, deel van nummer 540b, groot volgens meting 11 aren 86 centiaren, maar die lcwjjning was zy toch reeds lang weder te boven. Zij kon dan ook niet begrij pen waartoe zy een zeebad noodig had, daar zij drie jaarlang eene volmaakte gezondheid genoten had. Mijn beste, gaf zij dus ten antwoord, ik ben thans God dank volmaakt wel en gezond, en wil volstrekt niet, dat gij om mijnentwil zulke aanzienlijke uitgaven doet. Neen,lieve Sofie,sedert uwe laatste ziekte zijt gij nooit recht weder op uwen pas geko men, viel d© luitenant-kolonel haar ongedul dig in de rede en als men eene oude kwaal verzuimt, keert zy licht met verdubbelde he vigheid terug. Bereken derhalve eens, hoeveel gy omtrent noodig denkt te hebben, om uw eigen toilet en dat van Amalia op zoo eenen voet te brengen als het voor onzen stand past. Ik wil niet, dat men van ons kunne zoggen dat wij tot den kleinen landadel behooren. Als wij dan volstrekt reizen moeten, hernam mevrouw von Dressen toegevend, en gewoon zich naar de luimen van haren echt genoot te schikken, dan zal de uitgaaf voor ons toilet wel niet het voornaamste zijn, daar wij ons weten te behelpen, en ook de openbare vermakelijkheden niet behoeven by te wonen. Een mooi ding dat is het juist, wat wy doen moetenriep de luitenant-kolonel driftig. Zijt gij dan zoo oliedom, niet te begrij pen,of niette willen begrijpen,dat fatsoenlijke lieden tot zelfs hunne huiselijke aangelegen heden met zekere fijnheid behandelen Er zij a dingen, die hoe eenvoudigennatuuclijk ook op zich zelve niet kunnen uitgesproken wórden zonder aanstoot te geven. Hebben er zulke omstandigheden plaats, dan moet mea raad schaffen hebt gij mij begrepen (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 6