BUITENLAND. OORLOG De mijnwerkersstaking NIEUWSBERICHTEN. Yreeselijk drama in een hotel te Sint=JoosMen=Noode flRME [jARRY EN RIJKE [ENA Italië en Turkyë. Vreeselijk ongeluk in eene concertzaal Het vijftigjarig jubelfeest van den Nederduitschen Bond. DE VOLKSSTEM 9 EN 43 APRIL 1912 DUBBELE ZELFMOORD. Sedert drie dagen waren twee reizigers, M. Elfring en Mevr. J. Boeiers, komende van Antwerpen, afgestapt in een hotel der Plantenstraat, te Sint-Joost-ten-Noode. Gisteren, tegen den avond, ging de meid van het hotel, ongerust geworden omdat zij het koppel den ganschen dag nog niet had gezien, kloppen op de deur hunner kamer, doch zij bekwam geen antwoord. Den sleutel langs binnen bemerkende, klopte zij opnieuw, maar alles bleef in de diepste rust gedompeld. Een ongeluk duch tende, verwittigde de meid den hotelhouder, die de deur deed opener, door een slotsmid. In het vertrek tredende, bevond men zich voor een droevig schouwspel. De man en de vrouw lagen heel bebloed op het bed. Beiden hadden den rechterslaap doorboord met een revolverkogel. In het bed vond men de twee revolvers weer. Geene losbrandingen wer den in 't hotel gehoord. De policiekommis- saris Dams, deed het noodige opdat de lijken in het doodenhuis werden opgenomen. Aanstonds werd een telegram naar de policie van Antwerpen verzonden om nadere inlichtingen nopens de eenzelvigheid der slachtoffers in te winnen. IIV E3VGF.T lAMD De werkherneming bepaald gest m I. Do afgevaardigden der mijnwerkers zijn te Londen bijeengekomen. Ieder afgevaar digde had zoovele stemmen als hij leden vertegenwoordigde. De uitslag der stemming gaf dan 440,000 stemmen voor de werkherneming en 125,000 voor de voortzetting der staking. De afge vaardigden lieten aan de plaatselijke verbon den over den juisten dag van de werkher vatting vast te stellen. Frankrij Is. De koningin der Nederlanden te Parijs. Het bezoek van koningin Wilhelmina te Pa rijs zal plaats hebben tusschen 1 en 5 Juni aanstaande. Dit zal volk doen stroomen. Bij misslag vermoord geworden. Weer al eene misdaad te voegen bij d9 angstwek kende reeks, die Frankrijk tegenwoordig eene treurige vr rmaardheid geven. Onge twijfeld is diefstal de drijfveer geweest tot deze misdaad, maar de moordenaar men is er van overtuigd heeft geen voordeel, getrokken uit zijno misdaad. Hij heeft zich. namelijk in den persoon bedrogen in plaats van eene oude dame te dooden, die de naam heeft een zeker fortuin ie bezitten, heeft hij eeno harer buurvrouwen gedoog, die niets bezit en niet tegenstaande hare 75 jaar nog verplicht was alle dagen uit te gaan werken. Donderdagavond kwam de wed. Legendre vergezeld van eene harer buurvrouwen, thuis 16, rue de l'Eglise, te Audresyhet was toen kwart over negenen. Donderdag morgend lo 8 ure was de schoondochter van Mad. Legendre, die haar eiken morgend kwam bezoeken, zeer ver wonderd de blaaikeiis van de woning open te vinden en te zien dat er eene ruit was uitge sneden bij middel van tenen diamant. Zij riep de huren en drong met hen het huis binnen. In de slaapkamer vond men M. Legendre, vóór haar bed liggen. Zij gaf geen teeken van leven meer. Naast het lichaam lag een servet, die ongetwijfeld gediend heeft om het slachlolfer te verworgen. De maire werd verwittigd, die vergezeld van Dr. GrifFard, spoedig ter plaats was. De dokter kon enkel de dood vast stellen. Als spoor van den misdadiger heeft men enkel een werktuig gevonden, waarop de letters G. M. Men denkt ten minste dat hij dit heeft achtergelaten. Maar hij kan het hier of daar ontvreemd hebben en dan mist men elk spoor. De policie is evenwel ieverig aan 't werk gegaan om er den eigenaar van óp te sporen. De magistraten zijn evenwel overtuigd dat de moordenaar zich in den persoon ver gist heeft, zooals hooger gezegd. Dviitsclilaiid. De Keizer te Corfou. De rijkskanselier was dus vertrokken naar Corfou om den kei zer te bezoeken. De liberale pers had ge schreven dat het scheef zat tusschen den keizer en den kanselier. De keizer heeft een boot gezonden om Belhman Hollweg af te halen en in het Paleis werden bijzondere ap partementen voor hem voorbehouden. De doenwijze van den keizer bewijst beter als wat ook hoe do keizer zijn vertrouwen en genegenheid schenkt aan zijn rijkskanselier. Rxisland. De Doumaverkiezingen. De kiezingen voor de 4de Douma zullen plaats hebben den 10 September. Einde October zal de zittijd dan geopend worden. Ballcan. Verbond tusschen Bulgarië, Servië en Griekenland. Er wordt gezegd dat deze landen onderling hebben akkoord gesloten, om in geval een der diij landen werd aan gevallen en zijn grondgebied beperkt, de andere twee hun aangevallen bondgenoot zullen bijspringen. Zulk verbond zou den vrede in den Balkan nog kunnen doen be houden. China Een misdacht Vele bladen spreken over den onbebouwden maagdelijken grond in China, die daar nog in overvloed zou zijn. We spraken er over met een pater dio jaren in China had verhieven en deze zegde mij dat de Chineesche iQvolking- al haren grond bebouwt ter uitzondering van eene streek in Mongolië, waar al 't ander wordt van bebouwd. Spanje De onderhandelingen bijna geëindigd. Spanje en Frankrijk hebben de oplossing zoo goed als gevonden. Na maanden lang be sprekingen is de netelige Marokolkwestie nu ook op 't punt uit de Spaansche en Fransohe kringen te verdwijnen. TUSSCHEN De Italiaansche Blocus. Van Rasgoulaifac tot Rasica bestaat blocus van af 23 Januari. Hij zal nu uitge breid worden tot Loheia. Da verscheidene regeeringen zijn verwit tigd en de rchepen krijgen vijf dagen tijd om weg te geraken. Zuara zal worden bezet, Langs Zuara komen vele levensmiddelen en schietvoorraad binnen voor dö Turken. De Italianen hebben nu eene sterke expeditie afgezonden om Zuara te bezetten. Een vliegmachien met bommen. Maandag vloog er een vliegmachien uit Tripolie naar het Turksch-Araabsch kamp en liet er eenige bommen vallen. Deze ont ploften, verspreidden den schrik onder Turken en Araben en troffen verscheidene slachtoffers. Te Tripoli. De vluchtelingen komen met hunne heesten naar Tripoli afgezakt, waar zij hunne wapens afgeven en smeken om in Tripoli te mogen blijven. Te Tripoli is het leven peperduur en brood en vleesch kosten stukken van menschen. 37e Vervolg. Blanche eindigde spoedig haar toilet en ging langzaam en met een beklemd hart naar de bibliotheek van haren vader. De heer Mel ville had zich juist aangekleed hij sloog eenen strengen blik op het bleeke gelaat vau lijne dochter. Waarom zi.it gij zoo bleek en zoo ontsteld, meisje vroeg hij barsch. Is het bal u zoo slecht bekomen Ja, lieve papa, antwoordde het bevende meisje ik ben een weinig vermoeid. Melville lachte spottend. 't Is wonderlijk, dat gij heiden het hoofd laat hangen Dat moet wel een vermoeiende nacht geweest zjjn. Tante Biacebrigde zegt dat zij er de koorts mee opgeloopen heeft en nu een warm bad moet nemen... Kent gij ook eenen zekeren kapitein Adair, Blanche liet. meisje ontstelde en kon dadelijk geen antwoord geven. Waarom zijt ge zoo verlegen kind ver volgde Melville wat zachter. Ga eeus hier sitten, ik moet u eenige vragen doen Blanche gehoorzaamde het bevel van haren vader en ging op de sofa zittenMelville zette sich in eenen leuningstoel in hare nabijheid. Zeg my nu eens de geheele waarheid," alsof gij u voor de rechtbank van den kiuder- Jyken plicht verantwoorden moest Gij hebt, zooals tante zegt, in den verloopen nacht, dikwijls met eenen zekeren kapitein Adair gedanst en zeer vertrouwelijk met hein gespro ken. Ik weet dat hij u sedert eenigen tijd naloopten om dit te verhinderen, had ik penen stap gedaan, die een einde aan al die Zeven dooden. Elf gekwetsten. Zondag avond had te Houdain nabij Bavay (Frankrijk) op het eerste verdiep van een koffiehuis, een concert plaats. Meest al de toehoorders waren vrouwen en kinderen. Eensklaps viel eene petroollamp welke aan de zoldering hing, midden in de toeschouwers, alwaar zij ontplofte. Eene vreeselijke paniek ontstond. Allen drongen naar den eenigen uitgang. Vrouwen en kinderen werden omgeworpen en verplet terd, terwijl de brand in de zaal langs om meer uitbreiding nam. Toen men er eindelijk kon in gelukken, hulp te brengen, vond men op den trap en in den gang naar den trap leidende, een twintigtal vrouwen en kinderen liggen. Zeven hadden reeds opgehouden te leven. Elf an deren waren erg gekwetst en moesleij naar het gasthuis overgebracht worden. Twee anderen waren bewusteloos en men moest ruim een uur werken, vooraleer hen ter bezinning te kunnen brengen. De pompiers konden het vuur nog spoedig blusschen. t)eze ramp heeft geheel de streek in ver slagenheid gedompeld. Prachtig gelukte (eesten. De feestzitting. Het banket. De hulde vnn Minister de Broqueville. Da redevoeringen en de geestdrift. Op 2n Paaschdag vierde do Nederduitsche Bond zijn vijftigjarig bestaan. Uit gansch het Vlaamsche land waren bijna al de voorvech ters der katholieke vlaamsche zaak naar Antwerpen afgezakt om het gouden jubel feest mee te vieren. Rond den middag had in de groote zaal van de Harmonie de muzikale en oratoriale zitting plaats. De beste der Vlaamsche tooneelkunstenaars en kunste naressen gaven er hunne hoogstgewaardeerde medewerking. M. Kerckhove-Donnez, voorzitter van den Bond, legde in gloedvolle woorden de be- teekenis uit van het feest, en legde voor oogen het uitgebreid programma waarvoor de Nederduitsche Bond moet blijven werken en strijden. M. H. Heuvelmans, oud-kamer lid, herinnerde het verleden hoe de meetings- partij in 't leven kwain, de Nederduitsche Bond gesticht werd en wat al werken en streven het gekost heeft om de enkele be staande Vlaamsche weiten, langzamerhand maar toch stellig te veroveren. Hij huldigde de namen van Jan De Laet, De Corte, Ger ritz, en den on vergetelijkenEduard Goremans. (Lang. toej.) Hun werk heeft groote en duurzame vruchten gedragen, en de Vlaam sche boom, door hen ofwel geplant, ofwel gevoed en ondérhouden, staat in zijn schoon sten bloei. De'feestredens ars behaalden een' overgrooten bijval. Het banket. Rond de 300 dischgenooten zaten verga derd in de feestzaal van de Harmonie. Een prachtig orkest was voor de gelegenheid van dienst. Op het verhoog al de heeren senators en volksvertegenwoordigers van Antwerpen, vele provincieraadsleden, kamerlid Peel en M. Baels, beiden van West-Vlaanderen, M. Heyndrickx, van Sl-Niklaas, baron Cogels, eeregouverneur, de politieke korpsoverheden en vele burgemeesters en schepenen. In de zaal bemerken wij de hoeren Dr Bauwens van Aalst, Dr Laporta van Lier, hoogleeraar Frateur van Leuven en verder al de hoofd mannen onzer katholiekeVlaamsche vereeni- gineen. Het is een allerfijnst uitgekozen publiek,de bloem onzer intellecluëele katho lieke Vlaamsche Beweging. Bij het derde gerecht reeds werd de Champagne geschon ken en M. Kerckhove-Donnez bracht den eersten heildronk op den koning en de ko ningin.Het orkest speelt de Brabangonnen en al de conviven staan recht. Brief van den heer kabinetsoverste de Broqueville. De heer baron de Broqueville had er aan gehouden eigenhandig een brief te sturen aan de vergadering. Onze ««premier bracht hulde aan den Nederduitschen Bond en ver klaarde dat deze sinds 50 jaren, de rechtma tige eisohen der Vlamingen had voorgestaan. België bezit twee kloeke rassen en het is eene zaak van billijkheid dat beide rassen oven rechtmatig, en even rechlveerdig be handeld worden. (Geestdriftige toejuichin gen breken los en de gansche vergadering zingt begeesterend Vier van Broqueville en hij mag er wezen De voorzitter drinkt op de gezondheid van den heer kabinetsovei sle en drukt den wensch uitM. de Broqueville nog lange en gelukkige jaren aan 't hoofd van 't land te zien. Gansch de zaal brengt aan M. de Bro queville, hoewel niet persoonlijk aanwezig, eene langdurige ovatie. Verder drinkt M. Kerckhove-Donnez op de gezondheid van de Vlaamsche kampioenen, die op 't feest tegenwoordig zijn, en wel twintig mannen worden beurteling toege juicht. Redevoering van Senator Ryckmans De voorzitter van do An twerpsche Mee tingpartij schetst in schoone bewoordingen de machtige werking van den Nederduitschen Bond. Hij huldigt Gerrils, Jan De Laet en Cooremans het overleden triumviraat van den Bond, nu dat Dr Van de Perre naar de Kamers zal gaan, zullen wij een tweede triurnvivaat hebben, bestaande uit Hende- rickx, Van de Perre, Van Cauwelaert. (geestdriftige toej.) Doch nu valt vooral te strijden voor de Vlaamscho Hoogeschool, en het is voor ons een aller gelukkigste taak te kunnen zeggen,dat al onze katholieke kandi daten en van Kamer en van Senaat, het eens zijn over de vervlaamsching der Genlsche hoogeschool (langdurige ovatie). Telegram van Staatsminister Helleputte. M. Helleputte laat weten dat hij onmoge lijk kan aanwezig zijn, doch dat hij met hart en ziel vereenigd is met de leden van den Nederduitschen Bond. De voorzitter stelt een heildronk in op den Vlaamschen Staatsmi nister Hellleputte, die door allen geestdriftig wordt beaamd! De laatste redevoeringen, Opvolgenlijk voerden nog het woord, M. Paul Segers namens de katholieke vereeni- girig M. Henderickx namens het Demokra- tisch Verbond; M. Dr Van de Perre, voor den Bond, en eindelijk zooals gewoonlijk, werd dé feestklok forsig en norsig, vol klem en kracht en pracht geluid door Dr Frans Van Cauwelaert, nadat M. Van Oekel eerst had gedronken op de gelukkige en hoogstnoodige werking der katholieke perp, waarvoor, M. Jan Van Menterin de meest gepaste zinnen voor bedankte. De feestviering van den Nederduitschen Bond zal aangeboekt blijven in de geschie denis van de Belgische Katholieke Partij, en voorzeker is het de wensch van alle katho lieke vlaamsche en volksminnendo mannen dat de Nederduitschen Bond binnen vijftig jaar zijn eeuwfeest schitterend moge vieren. grappen moest maken. Nu hoor ik, dat dit gevaarlijk mensch, nadat hij de middelen ge vonden beeft om mijndoel te verhinderen, op het bal van mevrouw Revel geweest is en opnieuw de gelegenheid gevonden heeft u te i naderen... Sedert wanneer kent gij Adair Wees niet toornig, papa hernam Blan che met bevende lippen ik ik bemin hem Melville sprong van zijnen stoel op en trad dicht bij Blanche; zwijgend zag hij haar eenige oogenblikken aan, zichtbaar om meester van zijne ontroering te word*3*}. Gij bemint Adair, riep hij op verbolgen toon. Dat heet naar alle gedachten, dat zijn naloopen reeds gevolgen gehad heeft, dat zijn aangenaam uiterlijk u bevallen is, dat gij n door hem aangetrokken gevoelt. Ik hoop, dat het slechts dit is, en nu geen woord meer hierover. Of zoudt ge wezenlijkzou de zaak tot eene wederkeerige liefdesverklaring ge komen zijn Spreek heeft Adair u ooit ge zegd, dat hij u bemint Papa, vergeef mij, hij heeft het gedaan hij meent het zoo oprecht Melville barste in een honend gelach uit. Ha 1 ha hij meent het zoo oprechtHij is oprecht overtuigd, dat geld «ene schoone zaak is en gij Wat hebt gij gedaan Spreek in 's hemels naam 1 Wat hebt gij hem geant woord 1 Ach papa, waarom spreekt gy op zoo eenen vreeseltjken toon tot mij 1 Wees vrien delijk jegeus uwe dochter, die niets gedaan heeft, dan Edmund Adair met hare gansche ziel te beminnen,die bereid is elk lot met haar te deelen. Zoo Aldus wederkeerig Mijn vloek over u, als gij liet nog eens waagt dezen ge lukzoeker, die weinig beter dan een ledrieger is, met zulk eenen vei trouwelijken naam te noemen Zoover is het gekomen, dat mijn eenig kind, mijne hoop en mijn trots, voor wie het beste niet te goed is, zich aan eenen golukzoeker verslingert verslingeren wil de dat is het rechte woord want nu of nooit mag een Adair meester van uw lot worden. Nooit zal ik mijne toestemming tot eene ver bintenis geven,die u tot eene prooi van speku- latie en booze hartstochten maken zou. Hoort gij NooitAntwoord mij wilt gy uwe fout weer goed maken 1 Wilt gij afzien vau uwen verleider Papa, lieve papa, wees niet hard tegen hem, het zou zijne dood zijn Versta mij wel, Blanche Gij zult toch wel gelooven dat mijn oordeel ryper dan het uwe is, en dat ik geen spel drijf of dry ven laat met mijn eigen kind. Slechts de zwakheid van de vrouw, het medelijden, de bedwelming van den hartstocht,of hoe men het ook anders moge noemen, kon u verhinderen, overeen komstig mijnen wil te handelen maar geen kwade wil, want daarvoor houd ik mijne zoo zedige en trotsclie dochter niet in staatdoch als gij niet sterk genoeg zijt om aan de ver leiding het hoofd te bieden, dat moet ik tus schen beide komen. Liever eene snelle en smartelijke operatie, dan eene doodelijke ziekte. Ga aan mijne schrijftafel zitten en schrijf wat ik u voorzeggen zal Wat moet ik doen papa 1 vroeg Blanche talmend. Gij moet aan den fortuinzoeker schrijven, dat gij het oor geleend hebt aan goeden raad en dat gij hem verzoekt, in naam van uwe eer verzoeken moet, u nooit weder lastig te vallen. Blanche's gelaat betrok,een vast besluit liet zich in hare houding bespeuren. Neen, eisch dat niet,papa, dat zou wreed Brussel. Dieven geknipt. Op de werven langsheen het Verbindingsdok werd sedert eenigen tijd veel gestolen. Hot regent klachten in hetakommissariaat der 7d# afdee- ling. Twee der dieven, welke talrijk moeten zijn, werden aangehouden. Het zijn X..., voerman, oud 35 jaar, en Z..., idem, oud 20 jaar. Zij werden Maandagmorgend betrapt door de agenten Vandenbussche en Simons, op het oogenblik dal zij op hun kamion balen koffie laadden, gestolen in dm hangar van M. Ghomar, agent in douane. De twee kerels verklaarden dat zij handel den op bevel huns patroons, doch deze ge tuigde in het kommissariaat legen hen. De tweo voerlieden werden opgesloten tor be schikking van het parket. Stoutmoedige gauwdief. Te midden der stad, in de Oud-kleerkoopersstraat. niet verre van de Munt, werd Mevr. Verbeke, wonende Oude Graanmarkt, door een 25- jarigen kerel tegen het lijf geloopen. De woestaard ontrukte aan de dame haar hand- zakje en ging op de vlucht. Voorbijgangers achtervolgden hem en konden hem aanhou den in de nabijheid der St-Huibrechts-Gale- rijen. Door de politie ondervraagd weigerde hij zijne identiteit te doen kennen. Hij is ter beschikking van het gerecht opgesloten. Wielrijder onder eene har. De 17jarige loopjongen Monier, van Elsene, reed gisteren langs de Waterloolaan, toen zijn rijwiel uitschoot en do man tegen een wagen botste, waarvan een der wielen heni over't lijf reed. De jonguling werd in fce- denltelijken toestand naa£ het gasthuis ge voerd. Leuven. Lijk opgehaald. Maandag heeft men rechtover het salpeterfabriek, Aerschotschen steenweg, het lijk uit het water gehaald van een manspersoon,die naar het schijnt niet lang in't water heeft gelegen. Men heeft het lijk naar 't doodenhuis van Wilsele gevoerd. Dief aangehouden.Een agertt der 3® afdeeling hield Zondag morgend in de Groot-Eilandstraat een oud-veroordeelde aan zekere X..., zonder vaste woonst, noch be standmiddelen, op het oogenblik dat hij eene mand linnen stal van de kar eens bleekers. Het linnen toebehoorende aan een restaura- tiohouder der Brouckereplaals, had eene waarde van 200 fr. De kwaaddoener, die de gevangenis pas sedert een 11 tal dagen had verlaten, werd opgesloten wegens landloo- perij en diefstal. Erge ongelukken. Zondag avond is de genaamde H. Van Antwerpen, wonende Brigittienenstraat, die per rijwiel over de Naamsche plaats reed, doer een auto verrast on onder de wielen geworpen. D© man werd met gebroken arm en zware kneuzingen over gansch het lichaam opgenomen. Op den hoek der Stoofstraat en der Lombardstraat reed een onvoorzichtige wiel rijder tegen den tram Beurs-Bosch en werd nog al zwaar gewond aan het hoofd. In de Hoogstraat werd Willem Pirart, wonende Kanonstraat, door eene kar, gevoerd door zekeren Streulens, overreden, De man, die zware kneuzingen had bekomen, werd in hqt St-Pietersgasthuis opgenomen. Stoutmoedige dieven. Twee kerels kwamen 's avonds in een magazijn van olie goederen der eehtgenooten D..., Hoogstr.., Terwijl M. D., een ladder beklom om goede- kóope kousen te nemen welke zij vroegen, stal- een der bezoekers een pak van 18 flanellen hemden en vluchtte met zijn kame raad die de deur achter hen sloot. Dliep de kwaaddoeners achterna otop Poelaertplaats, doch kon hen niet inhalen. De policie der 1® afdeeling werd verwittigd en denkt, naar de persoonsbe schrijving van de plichtigen, dat het twee oud-veroordeelden zijn onlangs ontsnapt uit hel bedelaarsgesticht. St.J an s-Molenbeek Onvoorzichtigheid. Zondag avond had een erg ongeval plaats op den Gentschen steenweg, ter hoogte van de Dubois-Thornstraat, te St-Jans-Molenbeek door de schuld van het slachtoffer. Een 16 jarige jongeling, Frans V..., Klimopstraat, sprong aldaar op eene tram terwijl deze voortreed. Hij viel, werd tegen den boord van het voetpad geworpen en erg gekwetst aan den schedel. Bovendien werd hij eene bil zijn antwoordde zy met onverschrokken bedaardheid. Goed, eindigde Melville ik weet wat ik aan u en aan mijne familie verschuldigd ben. Maak u gereed om op reis te gaau. Heden of morgen vertrekken wij. Ik zelf zal u ver gezellen. Blanche wierp zich voor haars vaders voe ten en stak hare handen smeekend tothemop. Papa snikte zij, papa, ik wil altijd ge hoorzaam zijn maar maak ons, hem en mij, niet ongelukkig Toon dat gij gehoorzaam zijthernam Melville koel, keerde zich om en liet Blanche op de knieën liggen. Snikkend verborg zij het gelaat in hare handen en bleef lang in deze houding. Melville stapte in zijne koets, en gaf niet den gewonen weg naar de City op maar dien naar den heer Limley, Garden straat, nr 19. Een poosje vóór den heer Melville hadden twee andere personen het huisverlaten Harry en Sim. Beiden spoedden zioh, zoo snel als hunne voeten het vermochten, naar de woning van den kapitein Adair, welke dezen, zooals bekend is, Harry in de gevangenis opgegeven had. Harry namelijk, had zich met zijnen broeder vroeg naar het huis van den heer Melville begeven, toen hy van Regents park terug kwam, en de oude Dorcas had hem den trap op de kamer van jufvrouw Blanche gewezen, terwijl Sim in de keuken bleef. Harry was Blanche gevolgd, toen zy naar haren vader ging en had alzoo het grootste deel van het gesprek gehoord. De verstandige knaap raadde dadelijk den sameuliang hij vatte eenen diepen afkeer tegen den vader op, die zoo wreed met zijne zachte dochter omging en de gedachte rees op in zyn hart, dat deze Melville, die zoo hardvochtig tegen zyn eigen bloed kon zijn, ook wel zelfzuchtig tegen zijnen ouden vader kon gehandeld heb ben. Het sneed den knaap diep in de ziel, toen hij Blanche hoorde weenen en jamme ren, en evenwel al haar smeelieu vruchte loos bleef. Nauwelijks vernam hij dat Blanche zich reisvaardig moest maken, of hij liep weg,ging eerst in de keuken en fluisterde Sim toe, dat hy moest wachten, totdat hy terug kwam maar daar deze niet alleen wilde blijven, nam hij hem mede. Kapitein Adair was juist opgestaan, toen Harry zich liet aanmelden hij werd dadelijk binnen gelaten. Adair was buiten zich zei ven, zoowel over den moed van den knaap,als over de onaangename mededeelingen. Hij ging da delijk zitten, schreef een briefje, verzegelde het en gaf het aan Harry. Dit, mijn jongen, geeft gij dadelijk aan jufvrouw Blanche, zoodra gy in het huis van den heer Melville komt. Hier is eene kroon voor u. Harry wilde heen gaan. Haltriep Adair, zoo gaat, zoo past het nietkoeriers worden niet te voet afgezonden. Hij schelde zijnen knecht en beval dezen binnen vier minuten zijne brougham gereed te hebben. Toen het rijtuig klaar stond, beval hij hem de jongens tot aan den hoek van Belgrave-square te voeren. Sneller dan Melville's vette bruine paarden, vlogen Adair's vlugge zwartjes naar Belgrave- squafe. Harry gaf het briefje heimelijk aan Blanche, bij welke Jessie zich bevond. Zij verbleekte onder het lezen en sloot zich mot Jessie op. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2