De kiesstrijd in het arrondissement Aalst Samson Kina seeft en Spleoelfabriek A. L. MEYVAERf SPORTNIEUWS "Wielrij den VERMAKELIJKHEDEN FEESTWIJZER Gebroeders PODEVYN, Weerkundige waarnemingen LANDALM, MEST Uit ter hand te koop 9 EN 10 APRIL 1912 DE VOLKSSTEM gebroken. Na verzorging in eene apotheek, %erd hij overgebracht naar het gasthuis der gemeentewaar hij ter behandeling is geble ven. Al dezen die hun koffie in fiilter maken, gebruiken de Bitterpeeën in granen van ouden perels van de «Trappisten?» Vincart et zijn de beste. 1500 H. Antwerpen. Diefgeknipt. Een Rus ontrukte gisteren avond op de Meir het geld- taschje eener dame. Hij werd door verschei dene personen achtervolgd en kon ten slotte door een soldaat aangehouden worden. In zijn bezit vond men een inbrekersmateriaal alsook een fleschje Chloroform. Lijk opgehaald. Gisteren werd aan de Bredapoort uit de wallen het lijk opge haald, van een lójarig meisje. Het meisje was sinds een vijftiental dageu uit de ouder Jijke woning, aan den Dam, verdwenen. Het lijk werd naar liet dooclenhuis gevoerd. Verdronken. Verleden nacht is aan hangaar nr 15, een onbekend persoon tus schen de kaai en den stoomer Segovia ge vallen. De ongelukkige kon niet gered wor den en verdween weldra in de diepte. Het lijk is nog niet teruggevonden. Men vermoedt dat het een dokwerker is. Herzele. Aangehouden. De gendar men van Herzele hebben den genaaipden Van Impe, bijgenaamd Jan De Lichte, die voor verscheidene misdrijven opgezocht werd, aangehouden. De kerel is onder goed ge leide naar het gevang overgebracht. Lede. MenschenetcrZondag avond ontmoette André D'Ilaese, 23 jaar oud, wo nende Vijver, den genaamde Henri Troch. Déze werd ten gronde geworpen, en D'Haese beet hem een groot stukvleesch uit de kaak, waarna hij hem los liet, en hem nog in eenen vinger beet. Troch zocht achter zijne wang maar heeft deze niet meer gevonden. Aankomst dsr Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. 758 Waarschoot. Doodelijk automobielon geluk. Aloïs Claes, 43 jaar, daglooner, ongehuwd, wonende ter wijle Heere, keerde Zondag avond,rond 9 ure, in gezelschap van Petrus Dhondt en August De Backer, huis waarts. Op een 300tal meters van gemelde wijk gekomen, hoorden zij een automobiel die kw.am afgereden. Dhondt en De Backer sprongen ter zijde, maar Claes werd door het rijtuig gevat en ter zijde geslingerd. De ongelukkige had verschrikkelijke wonden aan het hoofd bekomen. Men liep om geneesheer en priester. Toen de eerste ter plaats kwam blies de gekwet ste den laatsten snik git. De automobiel hoorde toe aan den heer Cousin-De Vos, van Eekloo. De autogelei der verklaarde dat.hij slechts met eene snel heid van.20 kilometers per uur reed. Spiegels— Kaders Vitraux - Baguetteni Werf3Aalst. Stoomfabriek in Gent 75b Ham me. Kind overreden. Zaterdag namiddag, om 4 uur, kwam de wagen, met 2 paarden bespannon, van M. D'Haeseleir Firmin van Aalst, alhier over de Markt ge reden. Eenige straatbengels waren in ledige bakken, welke onderaan den wagen hingen, gekropen. Op verwitting van den geleider, wilden zij er uit kruipen, maar ongelukkig lijk was het kind van Alphons Saeys, oud rond 8 jaar, niet bij tijds van tusschen de wielen, waaruit Volgde dat een dezer hem over het lijf liep. Men heeft het kindje, welke bewust bleef liggen, opgenomen en naar het gemeentehuis overgebracht. De heeren doktors Van Bo- gaert, hebben het onderzocht, doch kunnen over zijnen toestand nog geen beslissenden uitslag geven. Een onderzoek, nopens do verantwoor delijkheid*, is ingesteld. Brand. Zondag avond is brand ont staan bij de weduwe Van Hecke. Het was rond 7 ure, toen bemerkt werd dat vlammen dóór het dak sloegen. Weinige oogenblikken later, stond heel de boerderij in vlam vuur. Slechts met veel moeite konden de naburige gehouwen gevrijwaard worden. Alles is de prooi fier vlammen. De schade wordt op 6000tfr. berekend. Er is verzeke ring. Eigen Haard. Hypothecaire Crediet- Maatschappij voor Werklieden en kleine Landbouwers. Zie 4e bladzijde. Begin van brand. Zondag is een begin van brand ontstaan bij Jozef Van Vaerenberg, Naizaretbstraat. Geburen snelden spoedig ter hulp en konden het vuur uitdooven. De schade is zeer gering. Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublementstoffen, opspellen en cremeeren van tullen en kanten gordijn. Karei Alt, Gerante Mlle CELINE VAN LAN- DUYT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 Ontaarde zoon. Een 22jarige kerel, wonende Vischmarkt, dronken thuiskomen de, zocht ruzie tegen zijne moeder, greep haar vast en mishandelde haar op brutale wijze. Hij bracht de arme vrouw ook twee messteken toe. De schurk mishandelde dan ook zijne zuster. De slachtoffers moesten door een geneesheer verzorgd worden. Proces-verbaal is opgemaakt. Erge zaak. In eene herberg der Sint Jorisslraat is de genaamde Jan Wauters, Zondagavond, erg mishandeld geworden door den herbergier, zekere L... en dezes vrouw. Wauters kreeg een kap met eene bijl in den rechter arm en de vrouw sloeg hem ook nog drie pintglazen up het hoofd. Het slachtoffer is door Doktor De Glercq verzorgd geworden. Een onderzoek is ge opend. Eene reeks schitterende volksmeetingen van den katholieken propagandistenbond van Aalst PASCHEN 7 APRIL Te Letterhautem De meeting had plaats om 10 ure in de herberg van G. Van de Vyvere, dorp. Dit dorp is sedert lange tijden in de handen der liberalen. Als onze candidaten or op vorige kiezingen kwamen spreken, vonden zij slechts een twintigtal toehoorders in die kleine gemeente. Heden waren er rond de honderd vijftig. De meeting moest gegeven worden in den hof, in open lucht. Uit de na burige huizen hing het volk door de venster- of verdrong zich aan de afsluitingshaags. Schoon schouwspel. Advokaat Bosteers bestreed langdurig de liberalen en daensisten, en verwierf een schitterenden bijval. Frans Coppens, werkman, bewees grondig dat de werklieden enkel hun ware vrienden vinden bij do katholieken, voor hunne zede lijke en stoffelijke belangen, en Leo Crick ontroerde al de toehoorders door een aan doenlijke en treffende redevoering over de schoolpolitiek. Volksvertegenwoordiger Moyersoen be sloot met een warmen oproep, en deed op prachtige wijze het hoog belang der kiezing- uitschijnen. De redenaars wierden herhaal delijk en vurig toegejuicht.De liederen wier den geestdriftig gezongen en 't volk verbroe derde hartelijk met onze meeting-is ten. Dit is nog nooit te zien geweest te Letter hautem men ziet wel dat het volk de katholieken met open hart en met vertrou wen ontvangt. Een teeken des tijds Nieuwerkerken Om 5 ure op het Edixvelde, bij René Van den Brempt was het meeting. Acht dagen te voor had P. Daens er mee ting gegeven en hij had, na veel pogingen, hoop en al en per kop, juist geteld, 31 man bijeengekregen, waaronder 2 katholieken die gaan luisteren waren. Als men peinst dat P. Daens daar den baas meende te spelen Op onze meeting was er 300 man, met het piuziek van onze volksgezinden burgemeester L. Clallebaut aan 't hoofd, dio de vergadering- opende met een flinke toespraak. De meeting had plaats óp den voorkoer aan de straat. H. De Veylder sprak meLmachtige stem. over de^doosters en de gaslhpiszusters J. Mathieu over-de schoolpolitiek Alex;.- Van de VELhk deed de tranen der toehoorders vlóeieiV'als hij inet zijn werk manshart een vurigen oproep deed, zooals'hij kan. Het was daar éen ongekende geestdrift het muziek speelde, het volk zong, en de vrouwen die ook bijgekomen waren hieven mee de katholieke liederen aan. Men trok het gehucht in, muziek voorop, het was een ware zegetocht Onze vriend burgemees ter Callebaut verklaarde dat het een der schoonste dagen was, die hij op zijn geliefd Nieuwerkerken beleefd had. Middelerwijl was het getal toehoorders tot 500 gestegen, daar het volk steeds toestroomde Herdersem Om 10 ure was 't meeting bij Leo Muy- laert. Meer dan 200 man was er aanwezig. De meeting moest gegeven worden op den koer, in open lucht. Gustaaf Van Nuffel handelde over politieke toestanden en bestreed met veel bijval de daensisten. J. Mati-iieu, als onderwijzer over de scho len en de opvoeding, en toonde meesterlijk aan hoe hatelijk de schoolpolitiek is onzer tegenstrevers. Alex. Van de Velde, sprak over de wer king der katholieken voor werkman en land- houwer en sprak langdiirig over liet verleden en over de droeve werking der daensisten, Deze, riep hij, willen van geen kerkelijk overheid meer kennen, zij willen God zelf zij» Voor en na zijne redevoering beriep hij de daensisten op tegenspraak, en stelde voor dat hij Ie Herdersem, als werkman, op gelijk welken dag een teg-ensprekelijke meeting- zou geven tegen de daensisten. De daensisten, en er waren er velen, zwe gen en verroerden niet. Onze dappere vriend; heeft er eene groote overwinning behaald. De geestdriftig was uitbundig, terwijl de liederen gezongen wierden. Te Burst. Om 10 ure was het meeting in Sint-Mar len. bij Moreels, op het Dorp. 150 toehoorders verdrongen zich in de zaal, waaronder de Burgemeester met de Gemeenteraadsleden aan 't hoofd, en onze dappere vrienden de broeders Philips. Baron L. de Bethune, sprak langdurig op eene prachtige wijze, over de working der katholieken, voor landbouwers en werklie den en over de pensioenwet, en wierd her haaldelijk met uitbundige toejuichingen be groet. Hij eindigde te midden eener alge- meene ovatie. Na hem sprak M. Van Damme, over de politieke toestanden, en bekwam eveneens veel bijval. M. Joseph De Vis, schetste een pakkend tooneel van de schrikkelijke gevolgen die een antiklerikaal mnusb rie zou voortbren gen bijzo di r op schoolgebied. Vrienê Hubert De Veylder, met zijn machtige stem, sprak ov^r de vervolging der kloosters, en als geneesheer gaf hij getuige nis van de onvergelijke toewijding der gast- huiszusters. Tusschen in wierden de strijdliederen ge zongen en de grootste geestdrift heerschte onder het volk. Morgen zullen wij de verslagen mede deelen der meetingen van 2e Paaschdag. Velodroom van Aalst. De drie urenkoers. Zondag laatst in den Aalsterschen Velodroom betwist, heeft een welverdienden bijval behaald. Ook was een talrijk publiek opgekomen, om de rijders aan te moedigen en toe te juichen. Om 3 1/4 ure wordt het vertreksein gege ven, nadat de rijders eerst samen eene ronde afgelegd hadden. Buyl, Abel De Vogelaere, Brutin, Pro- vost, Haeck, Deullens en Spiessens rijden eerst en het duurt een tiental minuten, voor aleer hunne maten beginnen af te lossen. De op volgen tlijke ontsnappingen van Buyl, Abel De Vogelaere, Haeck, Spiessens, Leon Buysse, Salès enz., brengen veel leven aan den koers. Leon Buysse, Van -den Broeck en Jans- sens, winnen de eerste premiën. Deze laatste bijzonderlijk behaalt veel bij val, daar hij er in gelukt 12 maal achtereen met de premie te gaan loópen. In de emballage voor de eerste klasseering valt Provoost en kwetst zich aan den arm en het been. Hij wordt d,oor Dr Tislaert ver zorgd en komt dan terug rijden. Hij wordt dapper toegejuicht, vooral, toen hij ook met eene premie loopen ging. Leon Buysse tracht nog eenige malen te ontsnappen en op zeker oogenblik heeft hij reeds bijna een halven toer. De Vogelaere lost hem af, doch de anderen kunnen hen toch inhalen. De jacht, had echter bijna een kwart uurs geduurd. Ook Reychler en Haeck beproeven hunne kans, doch zonder gevolg. Een der handen van Salès springt en daar Brulin niet snel genoeg in de piste is,verliest deze ploeg eene ronde. Abel De V gelaere tracht na het tweede uur te ontsnappen. Hij brengt het op 20 me ters voorsprong. Buysse verbetert liet tot 50 meiers. Dan komt De Vogelaere weer op en doet er nog 50 meters bij. 'tis in den velodroom een geharrewar dat hooren en zien vergaan. Allen moedigen hunne rijders aan! Reeds voorziet men dat Buysse het op 200 meters voorsprong zal brengen. Brutin verliest verscheidene toeren. Op dat oogenblik .komt Janssens ook weg en haalt bijna De Vogelaere in,doch hij ver liest het opnieuw... Öók de ploeg Haeck- Reykler verliest eene ronde. Vogelaere en Buysse rijden gansch alleen, op ,eeu goede honderd, gieters voor de ande ren. Achtereenvolgens worden Janssens, Spiessens, Haeck, Brutin, en Buyl gedub beld. Na eene verwoede achtervolging gelukt ook Deullens er in de andere ploegen te dubbelen, en daar Do Vogelaere en Buysse eenigzins vermoeid zijn, worden zij door de ploeg Deullens-Verstra eten ingehaald. De zegepraal moet dus in de eindemballa- ge betwist worden tusschen Buysse en Deul lens. Leon Buysse zegeviert met een tweetal meters. De uilslag van den koers was dus als volgt 1. Leon Buysse-Abel De Vogelaere, met 111 kilom. 2. Deullens-Verstraetèn, op 2 meters. 3. Buyl-Van Bever, op 1 ronde. 4. Spiessens-Van den Broeck, op 2 me ters. 5. Provost-Janesens, óp 2 ronden 6. Haeck-Reycbler, op 3 ronden 7. Brutin-Salès op 7 ronden. De koers Parijs-Roubaix Zondag morgend, om 7 1/2 ure werd aan de poort van Chatou het vertreksein gegeven aan de deelnemers van den 16n Parijs-Rou baix. Van de 139 ingeschrevenen vertrokken er 110. Eene overgroote menigte verdrong zich langs de baan en juichte de rijders geest driftig toe. Nabij St-Germain doet Ghauvé een val. Hij is erg gekwetst en moet het opgeven. Te Pontoise bestaat do hoofdgroep nog uit meer da:s. honderd rijders, en ',t is slechts ten go- volge van bandongevallen, dat er eenige achtergelaten worden. Te Beauvais, na 73 kilometers koers waren er nog geene dertig afgevallen. Devroye teekent er de eerste. Petit Breton was ook nog bij het hoofdpelo ton, doch lijdt te veel aan de oogen en laat er zich eenige minuten verzorgen. Van Houwaert on Frans Faber haddon ook reeds bandongevallen gehad, doch hunne wilskracht had hen echter spoedig het hoofd peloton doen inhalen. Te Breteuil, 103 kilom. waren er nog 50 man in de hoofdgroep. Al de Belgische rij ders zijn er nog bij. Even voorbij Brelueil gelukken er nog eenigen in, het hoofd pelo ton in te halen, bij zooverre dat er te Amiens reeds 64 rijders in het hoofdpeloton zijn. De kontrool moet gebeuren tijdens de drie minuten gedwongen oponthoud. Do helling van Doullens wordt door allen goed aange nomen en afgetrapt. Garrigou en Van Hou- waart moeten in liet afd 'mi een an on band leggen, en zij komen te Arras vier minuten na het hoofdpfiïoton aan. Een weinig buiten Arrhs moet Van Hou waert «chter eene derdemaal een band ver nieuwen. 't Is te veel tegenslag. Garrigou strijd voort en te Henin Liètard haalt hij reeds de tweede groep, De Ruyttcr en Masselis in. Slechts 4 rijders zijn nog voorop Defraye, Gruppelandt, Lelurgie en Lapize. "Weldra zijn deze zeven rijders samen, doch achtereenvolgens moet Masselis, De Ruytter, Defraye en Lapize hunne banden herstellen. De drie anderen ontsnappen en Leturgie, tengevolge van eenen val verliest een paar honderd meters, Gruppelandt en Garrigou komen samen den velodroom binnen, en terwijl zij nog in strijd zijn, komen ook Leturgie, Lapize, Defraye, Masselis, binnen gereden. Gruppelandt, wint op prachtige wijze en daar hij van Roubaix is brengt men hem eene on vergeetbare ovatie. Ziehier ten andere den uitslag De aankomsten te Roubaix 1. GRUPELANDT van Roubaix om 3 u. 59 m. 2. Garrigou, (Franschman) op 1 lengte 3. Lelurgie (Fransch.) op 1/2 lengte 4. Lapize (Fransch.) op 1/2 ronde 5. Defraye (Belg) op 20 meters 6. Masselis Jules (Belg) op 1 wiel 7. Deruyter (Belg) op 1 ronde 8. Vandaele (Belg) om 4 u. 5 m. 9. Plateau (Belg) op 1 lengte 10. Deman (Belg) op 50 meters 11. Durando (Franschman) om4u.8m. 12; Heusghem Louis (Belg) 13. Leonard, (Franschman) 14. Vandevelde, (Belg) 15 Ernest Paul (Franschman) 16. Faber, (Franschman) 17. Everaerts (Belg) 18. Cruchon (Franschman) 19. Perseyn (Belg) 20. Lefort, (Franschman). 21. Tiberghien (Belg) 22. Huret (Fr.) 23. Gremmo (Franschman) 24. Georget Leon (Franschman) 25. Van Lerberghe (Belg) 26. Luguet (Franschman) 27. Ver dikt (Franschmanl 28. Grec (Franschman): 29. Rousseau (.Fransch) 30. Depauw (Belg). 31. Deloffre (Franschman) 32. Charron (Franschman) 33. Tribouillard (Fransch man); 34. Benoit (Belg)35. Dupont (Belg) 36. Lafourcade (Franschman) 37. Masse lis Camille (Belg)38. Niedergang (Fransch man) 39. Beyl (Franschman) 40. Charron (Franschman). 41. Spiessens (Belg) 42. Desmedt (Belg); 43. Cornet (Franschman) 44. Lannoy (Franschman) 45. Léonard (Franschman) 46. Xhys (Belg) 47. Figuet (Franschman); 48. Heusghem Petrus-Jozef (Belg) 49. De vroye (Belg) 50. Galerion (Franschman). 51. Beaugendre (Franschman)52. Par don (Franschman) 53. Chauvière (Fransch man)'; 54. Heusghem Hector (Belg) 55. Dierickx (Belg) 56. Lambot (Belg) 57. Bergeriou (Franschman) 58, Dumortior (Franschman) 59. Delplgce (Franschman) 60. Harket (Franschman). 61. Samson (Beige) 6&. Alavoine Henri (Franschman),; 63. Poye(, (Franschman) 64. D'Haen (Belg) 65. (Jrieux (Fransch man) 66. Doury (Franschman). De overwinnaar reed met eene gemid delde snelheid van 31 kim. 290 meters per uur. Velodroom van Charlerloi. 100 kim. per ploegen van 2 man(Zondag). Uitslag le Polledri-Carapezzi, in 2 uren 48 m. 2® Heller-Rudi Russi op 1 wiel3® Lasson-Poot 4e Omer Melotte-Wancour 5® Verstraeten-Van den Hoeck 6® Wilmots- Dorzée. Velodroom van Charleroi (Maandag) 100 kim. Uitslag 1® Louis Iieuseghem 2® Melotte 3® Wanconr 4® Polledri5® Charlier 6® Monseur 7* Garapezzi 8® Dorzée. Velodroom St-Nikolaas. 100 kim. le Verlinden 2. Marcel Buysse 3. Leon Van derStuyft; 4. Luyckx; 5. De Middel 6. De Donder 7. Otte 8. Doms. In den Alhambra-schouwburg. De eerste heropvoering van Amour Tzigane De bevallige operette, of beter de lyrische fan- tazij van Franz .Lehar, was al ten onzent bekend vóór men ze te Brussel opvoerde; immers het operettengezelschap van Gent, en naarwij meenen, ook de troep van de Vlaam- sche Opera te Antwerpen, heeft reeds vroe ger Zigeunerliefde opgevoerd. De heropvoering van Amour Tzigane in den Alhambra-schouwburg werd met be langstelling te gemoet gezien en geschiedde dan ook voor eene van boven tot onder ge vulde zaal. Franz Lehar is al genoegzaam bekend,' opdat wij nogmaals over hem zouden uit weiden laat ons alleen zeggen dat wij in dit werk staan voor eene uiterst frissche oorspronkelijke en zachte muziek, gemaakt op een libretto dat de hoedanigheid heeft eene moraal te bezitten het huldigt de echtelijke liefde tegenover de onduurzame, voorbij gaande Zigeunerliefde. MEDEDEELINGEN. GEERAARDS BERGEN. Verbond der Mutualiteiten van 't kanton Geeraardsbergen. Op Maandag 15 April 1912, om 3 1/2 uren juist namiddag zal het Verbond zijne jaarlijksche algemeene verga dering houden, in den Katholieken Kring te Geeraardsbergen. Deze zal voorgezeten wor den door verscheidene katholieke vóórman nen en zekerlijk veel nut en voordeel afwer pen vo'"- al die er zal tegenwoordig zijn. Men zal er onder andere punten de wets voorstellen bespreken over pensioen, herver zekering, enz. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 21 April te 7 1/2 ure 's avonds concert voor de leden der Koninklijke Harmonie in het lokaal. 29 April om 7 uren. Voordracht met Licht beelden en Zang, over Z. H. den Paus. Rome en het Valicaan. Ten voordeole van de Ambachtschool. Inden Kath. Werkmanskrihg. 19 Mei. Groot Festival voor harmonie, fan faren en zangmaalschappijen, inge richt door de zangmaatschappij De Ware Vlamingen 200 fran ken premiën. LKEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en hfitooging van Xaverianen. DENDERHAUTEM Op 1* en 2e Paaschdag zal do tooneelgilde Nihil sine labore een buiten gewoon looneelfeest gegeven ten voord eel e der vrije katholieke scho len. Men zal opvoeren in de zaal van 't Gildenhuis, 't blijspel Ge decoreerd en 't prachtig geschied kundig drama in 3 bedrijven Het Kruis Gliristi WELLE. 7° en 14 April 1912, om 5 ure, groot Concert in 't Klooster, gegeven door de Katholieke Jonge Wacht en de fanfaren Ceciliakring MOORSEL. 8 en 14 April. Om 4 ure namiddag. Luister rijk feest, door de Koninklijke Har monie. Benevens eenige goed ge kozen arias on kluchtliederen, zul len opgevoerd worden«Lodewijk van Nevers»», historisch drama in 3 bedrijv. en In de War blijspel. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen T3E3 BEKOMEN BIJ DE Zaadhandelaars, Bewjeetraat, 3, AaSst, 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMATEN PLANTEN. 128 MARKTPRIJZEN Aalst. 9! april. Hopmarkt vast fr. 22b; ]'*r Hoppekeësièn 1.00 fr. tot 1.50 fr. Geeraarsdbergen 9 april. Tarwe de 100 kilos 21,00 Masteluin 19,00haver 23,00; Eo^ge 18,ü0; bbonen 22,00 'Aardappelen 7,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,80 a S.0Ö eieren pir 25, fr. 2.37 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 290, Viggenen 110. van M. CamielPraet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 9 april, 15 ure: 760 Barometer 755° Wind: noord Thermometer 7°5 Vooruitx.: regenachtig TE KOOP bij Frans Van Boxstaele, AyghemKIEKENS(Mechelsche koekoeken) uitgekomen op 6eApril 1.1. 774 OPENBARE VERKOOPING van Hooi en Beestialen te Herzele en Sint-Llevens.Hautem. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk ver- koopen, op Woensdag 10 April 1912, om 9 ure voormiddag 1. Namens Petrus De Vuyst-Van Pamel, te Herzele 30 koopen beste schapenmest. 2. Namens August Haelterman, te Herzele 15 koopen mest. 3. Namens Gustaaf De Troyer, te Sint-Lievens- Hautem (Krapenliyk), om 10 ure tobbens, karn en melkkuip, banken, waschkuip,700 kilos strooi 30 koopen mest, een ladder, twee kruiwagens, verders eenebekalfde vaars en een varken. Om 2 ure namiddag ten huize en verzoeke van Edmond Van Boxstael, slachter te Bambrugge 50* koopen goed geteerd mest en 2000 kilos bet ter av en. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. SCHOONE BOUWGRONDEN, te Aalst, Bin- neostraat (ouden hof Mollekens), verdeeld in loten. GELD te bekomen ten kantore van den Nota ris DE VIS. 594

De Volksstem | 1912 | | pagina 3