Braaf gewerkt,vrienden! 'T EEN EN 'T ANDER Nieuwjaarsgiften voordenPaus Ba bandietsrijan In Frankrijk Vreeselijke misdaad te Antwerpen. Aohttiende Jaargang n' 88 2 CENTIEMEN HET NUMMER Vrijdag «2 April 1912. TE BRUSSEL I TE AALST 728f Steenweg van Waterlos, 728. I Kerkstraat, Telefoon 114 BestuurderJ. Van Nuf (el-De Qendt. ABONNEMENTENJ Zes maanden 4 franken. Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle postbureelen van het land. EERSTE UITGAAF, uren 's avonds. TWEEDE UITGAAF, 7 uren 's avonds. tj» AANKONDIGINGEN I KI. sank. (1 tot 4 kl. rag.) fr. 0.60 3* bladz. fd® regel) fr. 0.50 4* bladz. (de regel) it. 0,30 Financ. aankon, (per regel) fr. 2,00 Reklarnen (per repel) fr. 1.00 Gemengd uieuws (per regel) fr. 2.00 Recht, berstell. (per regel) fr. 2,00 Overlijden (per regel) fr. 2,00 De kring van de katholieke wereld lijke (oeioei onderwijzers, is op 20 Maart 1912 bijeengekomen en heeft de volgende dagorde gestemd Gezien de vei'klaring, gedaan door M. de Broqueville, betreffende de toe komstige schoolwel Brengt hulde aan het kdbinetshoofd voor de wijze waarop hij zich heeft uitgelaten over onderwijs en onderwij zeres Sluit zich volkomen, volledig aan bij de voorgestelde maatregelen ten gunste van het personeel der offi- ciecleaangenomene en aanneembare scholen Zet al de leden van de parlemen taire rechterzijde aan zich bij deze maatregelen aan te sluiten Doet een beroep op de verkleefd heid van al de ondericijzers opdat zij kraehtdadiglijk de katholieke werking zouden ondersteunenmet al de midde len waarover zij beschikken, ten einde het ministerie te doen zegevieren dat zulke aanzienlijke verbeteringen wil inrocren ten voordeele van het onder wijs en het onderwijzend personeel Zet al de onderwijzerskringen aan op de zelfde manier hunne goedkeuring te geven aan het schoolwetsontwerp van M. de Broqueville. Dat is de kenschetsende dagorde van de katholieke vrije aanneembare onderwijzers der stad Antwerpen. Die heeren zijn in het vrije katholiek ouderwijs, en het zijn bijna uilsluitend wereldlijken, waarvan het meerendeel gehuwd zijn en vader van verscheidene kinderen. Die wereldlijke onderwijzers z!jn voor de drie vierden, mogelijk voor de vier vijlden gediplomeerd zij h 'bben dezelfde studiën gedaan als de officieels onderwijzers hetzelfde of beter dezelfde moeilijke examen moe ten afleggen, thans moeten zij hetzelfde wetenschappelijk onderwijs geven aan de kinderen als in de staatsscholen er is maar dit verschil, dat zij gewoonlijk meer leerlingen hebben, dus iastigeren en zwaarderen arbeid moeten verrich ten als in de oflicieële scholen, en dat zij veel meer onder toezicht staan van hunne schoolopzieners en bestuur ders, dan in de oflicieële scholen. On danks die gelijke studiën, gelijke be kwaamheden, minstens evenveel en even zwaar werk en het meerder en scherper toezicht, ontvangen die ka tholieke onderwijzers een veel kleiner loon als in de oflicieële scholen. Is dat eerlijk, is dat verdedigbaar, is ilat rechtvaardig ■li) de tegenstrevers huilen als speen- varkens, als de katholieke regeering eene wet voorstelt die wat meerrecht vaardigheid, wat meer gelijkheid tus- sciie.n de verschillende scholen brengt. Wij trekken de aandacht van onze lezei s op het feit dat de heeren onder wijzers zich volledig t'akkoord verkla ren met het wetsontwerp de Broque- ville, het moet dus wel zijn dat dit ont werp waarlijk prachtig ineenzit, en ruime voldoening schenkt aan de be langhebbenden. Het zijn dus niet de kloosters die over de nieuwe schoolwet juichenhet zijn wereldlijke onderwij zers. Hoe dom-belachelijk, hoe medelij- dend-kleingeestig zijn dan niet de tegenstrevers,die huilen, jammeren en tieren over de overrompeling der kloosterlingen. Nochtans, het zijn niet de onderwijzers uil de steden met anti-klerikale meerderheid die schrik moeten hebben van de concurrentie der geestelijke onderwijzers want die besturen zullen de wereldlijke onder wijzers toch zeker en vast niet vervan gen door geestelijke onderwijzers het zouden dus de wereldlijke katholieke onderwijzers moeten zijn die recht zou den hebben om alarm te roepen, en nochtans het zijn juist de wereldlijke katholieke onderwijzers die M. deBro- queville hulde brengen en zich geheel en al, zonder voorwaarden noch wijzi ging, aansluiten bij zijn wetsontwerp. Is dit niet voldoende om ai het stom geroep der vijandelijke pers in duigen te slaan. Op de buitens komen de liberale sprekers, o. a. kamerlid Franck, een klaagkreet slaken voor de katholieke wereldlijke onderwijzers in degemeen- tescholen, en het schoonst van al, het zijn diezelfde katholieke onderwijzers die verre van M. Franck te bedanken voor zijne bescherming en verdedi ging het zijn zij die aan M. de Broqueville hun warmsten dank stu ren en een oproep doen aan al hunne collega's, aan al de onderwijzers, zoo wel vrije als aangenomene, als offi- ciëele, om ook op hunne beurt hunne tevredenheid uit te drukken over het nieuwe wetsontwerp en tevens al de beschikbare middelen te gebruiken om het ministerie, dat zulk» prachtige maatregelen wil nemen voor onderwijs en onderwijzers, met de eerstkomende kiezingen te doen triomfeeren. Ons doet het een bijzonder genoe gen door de katholieke wereldlijke onderwijzers zulke woorden te hooren uitspreken nog meer zal het ons ver heugen te mogen vaststellen dat de katholieke onderwijzers een effectief deel zullen nemen in den kiesstrijd. Hoe zoo Liberale en socialistische gemeenteonderwijzers smijten zichhals over kop in de politiek en bevechten eene katholieke regeering; wie dan zou zoo dom en zoo hot kunnen zijn, de katholieke onderwijzers hunne propa- gande ten voordeele van de katholieke regeeringte verwijten De intrede van de onderwijzers in het politiek strijdperk bewijst beter dan wat ook, dat van een neutraal onder wijs geen spraak meer kan zijn, en dat de onderwijskwestie maar eene oplos sing meer krijger, kan, namelijk, aan de katholieke kinderen eene katholieke school, en aan deze die het anders ver langen, eene niet katholieke school. Het is die billijke, die door en door rechtvaardige gelijkbeidswet, die wij katholieken voorstaan I De uitslag der kiezing, Een journalist van de Meuse beeft M. de Broqueville ondervraagd over de kiezing. Onze beminde kabinetsoverste verklaarde overtuigd te zijn, dat wij 2zefels zullen win nen... We kunnen persoonlijk bevestigen dat in gansch het land onze vrienden ook het meeste en beste vertrouwen hebben in den uitslag van 1912. Dat eenieder het zijne bij- brenge en gedenke dat alleman dienstplichtig is voor zijne partij. Het Congres der socialisten. Met de Paaschdagen hielden de socialis ten congres waarop wij in een paar hoofdar tikelen willen op terugkomen, liet is altijd de moeite weerd die mannen aan *t werk te zien, om het beste bewijs te vinden hoe zelf op hunne partrjvergadering op geen enkel belangrijk positief punt de minste eensge zindheid bestaat. De «enen willen wit de andoren zwarthoe wilt ge daar eene nieuwe maatschappij mede opbouwen 1 Kozijntjes wikkel. Het begint te stinken in het daensislische kamp. Einde lijk zijn de oogen aan 't open gaan van tal rijke verdwaalde buitenlieden. Wanneer de katholieke propagandisten eens van dichtbij het daonsistisch huishouden voor oogen leg gen dan roepen de boeren en builenmen- schen verontwaardigd en vol misprijzen Kozijntjeswinkel Kozijntjeswinkel Op dien kozijntjeswinkel komen wij nog terug. Is dat de vrijheidWe geven namen, plaatsen en datums. Zondag 4 weken en Zondag 14 dagen spraken wij op liberalemeetingen teZoersel, St-Theunis en Santhoven. Al de liberale mee tingen waren voorgezeten door M. Lecroy, eon liberaal uit dio streken. Op de meeting te Zoersel wasM. Geens, een huurling van M. Lecroy. Die huurling nam partij voor de katholieken hij juichte ze toe. Eenigo dagen later kreeg de arme werkman, M. Geens, bericht van M. ^e.croy, dat hij moest ver huizen Hij kreeg zijn opzeg 1 En zulke per sonen spreken van vrijheid en verdraagzaam heid De Belgische rente. De Auto rité financière, eene financiegazet die nooit aan politiek doet, zegt dat de daling der Belgische rente in geenen deele aan 't katho liek gouvernement kan toegewreven wor den. De daling der rente dagteekent van over 2 jaren, en de katholieke regeering is 27 jaar aan 't bewind en heeft steeds dezelfde economische princiepen in hare politiek ge voerd. Die princiepen zijn vol wijsheid en vol gezonden zin. De Répertoire financier», F^ansch finan- ciëel blad schrijft over onze rente het vol gende Deze koersen zouden niet kunnen ontstellen, gezien deFranscheStaat verplicht komt te worden zijn 4 percent aan paris uit te geven en dat Duilsche en Pruisische fond sen, van 3 percent enkel 81,21 teekenen. (De Belgische nog 84.50) In ieder geval wij zijn voor don oogenblik in een tijdperk van ren ten-dalingen en het zou niets buitengewoon zijn dat hunne zakking nog vermeerderde, terzelfdertijd dal de huurprijs van 't geld vermeerdert en dat dank aan de algemeene herneming van de economische bedrijvigheid, de titels der nijverheidsondernemingen van alle catagoriëen^ er naar strekken om te klimmen. Dat zijn mannen van 't vak die zoo spre ken. Als al de Staatsrenten dalen, hue wilt ge dat België geheel alleen uitzondering zou maken Hl. Lorantl is kwaad.—Sapristi M. Lorand maakt zich dik omdat er 20 volks vertegenwoordigers bijkomen. Over eenige maanden toen er spraak was van 18, riepen verscheidene liberale volksvertegenwoordi gers OpgepastMen wil ons in de doeken doen. Ze willen maar van 18 en er moeten 20 gekozenen bijkomen De regeering heeft er nu 20 laten bijkomen en nog deugt het niet. Nochtans de regeering heeft gehandeld volgons de mees ie rechtvaardigheid. Er zijn 780000 personen die in 't Parlement niet vertegenwoordigd zijn, daar er 1 gekozene moet zijn op minstens 40000 inwoners. Doelt nu die 780000 door 40000 en ge zult bevin den dat er 19 gekozenen en een halven moe ten bijkomen. Dus meer als 19, en dat is toch 20, te meer daar wij steeds een paar cijfer moeten hebben. Weet ge wat er van de kwes tie is De tegenstrevers kunnen geen raad vinden om ons om verre te kegelen en juist daarom is alles slecht wat door de regeering wordt gedaan, hoewel zij het zelf eerst heb ben aangevraagd. Eene herbergmeid doodgeschoten. Woensdag namiddag, rond 5 ure, werd het Schipperskwartier in rep en roer gezet door eene vreeselijke misdaad, weeral te wijten aan den drank. Een dronken matroos schoot zonder eenige reden eene herbergmeid neer. Vrijdag morgend was de Duitsche zeeman Ludwig Philip, oud 31 jaar, geboortig van Wurzburg, te Newport afgemonsterd en dan met de Harwichboot te Antwerpen toege komen. Daar Philip een gewone bezoeker is eener herberg der Koolvliet, ging hij bij zijne aan komst te Antwerpen naar dit huis toe en bracht er zijn zeemanspak, met verzoek het een paar dagen te bergen. Sinds dit tijdstip had men den zeeman niet meer in de herberg gezien. Woensdag namiddag kwam hij er nogal bedronken binnen, en vroeg een glas bier.Hij verzooht den herbergier M. Leuner, een glas mede te drinken, hetgeen deze wei gerde daar hij juist koffie had genomen.Plots vroeg hij waar zijn zeemanspak stond, er bij voegende Ik moet er iets uithalen. Torwijl hij in den zeemanszak tastte, kwam eene der diensters naar hem toe en vroeg wat hij zocht. «Wel mijn vuil goed, antwoordde de zee man Maar het meisje voelde met de hand, dat het een hard voorwerp was. dat in eene vuile vest was gewikkeld. Daarmede ging hij naar den koer, kwam na eenige stonden weer en vroeg aan de twee meiden of zij iets dronken. Aan zijn verzoek voldeden de vrouwen, maar plots vroeg den zeeman aan de vrouw Mimi Saubert ook van Duitschen oorsprong Hebt gij wat tegen mij - Neen, antwoordde de dienster, die aan den toog stond, wat zou ik tegen u hebben. Nauwelijks waren die woorden uitgespro ken of de Duitscher haalde eenen revolver voor den dag en loste een schot op haar. Het meisje werd niet getroffen, doch de kerel loste een tweede schot en ditmaal kreeg zij een kogel in de keel. Zij kon nog buitenvluciiten, doch viel op het voetpad neder. Het slachtoffer dat veel bloed verloor, werd in bewusteloozen toestand terug in de herberg gedragen, waar zij een kwaart uurs later overleed, terw ijl de geneesheer bezig was haar te onderzoeken. De doktor verklaarde dat de slagader doorschoten was. IntuFSclien was de herbergier op den moordenaar gesprongen en met behulp van andere personen werd de moordenaar ont wapend en in bedwang gehouden. De wacht meester Stroobants, en den gendarm Borre- mans, hadden de samenscholing van het volk gezien er. toen zij vernamen dat er eene moord was gebeurd, snelden zijd* herberg binnen en grepen den kerel vast. Zi»ndo dat de moordenaar de hand in den binnenzak hield, bonden de gendarmen hem en haalden «en geopend dolkn.es, waarvan de lemmer 15 centimeters lengte had, voor den dag. Zij brachten vervolgens den dader naar het policiebureel over en den heer adjunct- opziener, Gysen, verwittigde terstond bet parket, dat rónd 7 ureter plaatse kwam. Na do noodige vaststelli. werd het lijk voor de schouwing naar het doodenhuis overge bracht. De moordenaar die zoo erg bedronken was dat hij niet kon antwoorden op de hem ge stelde vragen, werd in het gevang opgeslo ten. O.L. V. van Foy, beschermt België 5 C. Ostyn Meenen, 8,33; Mad. wed. Hoyois, 5 M. Rufln Servaes, Thienen, 5 Petrus Moerman, Pete- ghem, 1 Voor eene goede dood, 2 Om den zegen ih onze handeling, Veurne, 3; Beter laat dan nooit, Jodoigne 10; Voor het welzijn van Zijne Heiligheid, Nieuwpoort, 2 Pro Ecclesia et Pon- tifice, Moorslede, 3 F. A. J. B., 5 L. V. P. H. 5 Voor eene gratie te bekomen van O.L.V. van Walcourt, 1Voor twee bijzondere gratiën, Oudenburg, 1 A. R. C., Oostende, 1Naamloos Tenneville, 2 Uit Baal, 5 Voor eene gratie te bekomen, Bonsecours 5A. M. I. J., M. M., Walcourt, 5 Le^e Pius X Hasselt, 20 G. A. G., 5 Naamloos, Lessen, 20 H. V. zegent mijne familie 30; M. A. A. D. B., Kness, 5 Voorme- zeeie, 1 J. V., Woesten, 2 Ter eere van den H Jozef, Moorsele, 2,20; Naamloos, 2; A., 2 Naamloos, Farciennes, 10 Ter eere van den H. Petrus 2 H. V. zegent de gemeente Lovenjoul, A. P. 10,10 Naamloos, Marquain, 3 Twee oude bedevaarders van Rome, 5 Onbekend, Zele, 5 Pieter cn Sybilla, 3 Ongenoemd, 1 M. en Mad. Jos. Dellicour, Verviers, 20; Naamloos, Chai- neux. 10 B. B., Verviers, 10M. en Mad. H. R. F. Le Pas, idem. 10 Naamloos, Moresnet, 5 ld. Thimister, 5; ld., Verviers, 5; H. V. zegent mij,.e familie. Een koetsier, 5 M. J. Peterken- ne-Lekeu, Dolhain, 5 Naamloos, Verviers, 5 D. O., 5 Voor het H. Hart van Jezus, 1 Wed* Wanket, Brussel, 2Opdat zekere kamerleden enz., Jan, 1 Van eenige gunsten, 2 M. V. D. A. congreganist der Mincenien, 20 Een katholieke onderwijzer, Ardoye, 5 Om den zegen, Dixmu- de, 2 F. D., 10 Ter eere van den H. Jozef, 10 J. M., 1 Naamloos, Temsche, 20 E. Ch. V. s., 10 Naamloos, 5 L. S., 10 E. V. Fl., Diest, 0.50 A. P., 2 M. A. Drykoningen, pastoor-deken, Maesseyk, 20 H. V. zegent mijne familie 5 P. L. M., Rebecq, 20; Eene katholieke familie, Ael- stre, 20; M. J.-B. Weyen, oud-pastoor, Kinroy, 20M. en Mad. Alph. de Vigneron, 10 M. Jns. van den Ameele, prof., Brussel, 10 Voor het wellukken eener belangrijke zaak, 10 M. L., 5 Naamloos, Oude-God, 5; ld., Geeraardsbergen, 5; Familie S., Dendermonde, 5Naamloos, Co- mines, 5; Id., Stekene, 1 Om den zegen van God..., 5 Voor de zielerust onzer dierbare over ledene, 2 J. S. van M.. 3; Voor mijne overleden ouders 1Voor het welslagen in mijne onderne ming, 1 Familie J. V. S., Heyst-aan-Zee, 2 L. V.,1 Joseph Huipiot, Binehe, 1 B.D., Dolhain 0,50; Goed leven om goed te sterven, 2 H. V. zegen ons, Theux, 2 M. Ad. Beckers, deken van St-Truiden, 20 Familie B. S., Elsene, 20 H. V. zegen ons Leuven Voor het wellukken van twee examen, 10; H. V. zegent de ontworpen® veree- niging, Joseph en Josepha, 5 J.R.,5; Tulipe de Leers et Fosteau, 5 J. Vanden Bosch-Nys, Loochristy, 5 Voor onze gezondheid en gratie, 5 Ter eore van de H. Harten van Jezus, Maria, en Jozef 4 M. on Mad. J. L., Tubize, 5 Naam loos, St-Truiden, 2 V. D. P., Aalst, 2 Aanhoort onze gebeden, St-Aubin, 2 Een derdeordeling van St-Franciscus, 1D. L., 1 E. C., 1 J. E., 1 E. E. 1 Voor twee weldaden te bekomen. Eene weduwe, 1; L. S., Ecaussines, 1,50; M. Joseph Rcnsonnet, Herstal, 5; Eene weduwe, voor hare gezondheid, Aalst, 2 Voor de bekee ring der zondaars, id. 3H. Moeder Gods ver hoor ons, 2 P. B., Aalst, 5 O. V. C. D. C. A., 1 Leve Pius X, Pausen koning, 5H. V. zegen onze huisgezinnen, 5 Tot welzyn van een kriste- lijk huisgezin, 7 Onbekend, 5 V. T. A., 2 G. en H., 2 Ter eere van den H. Jozef, Brugge, 15 M. De Cock, pastoor, Comines, 10; Geestelijk heid van Oostende (bijvoegsel) 10 Onbekend Rousselaere, 20ld., ld., 10; Eene familie van Brugge, 7Ter eere Gods, Diksmude, 5 M. C. L. Hevrmnn Thirion, Beveren-W., 10; Ter eere van Jezus, Maria en Joseph, 5 B. M. D., 22 F. C. B., Aalst, 10 H. S. B. zegen ons en onze tien kinderen, 0,50 Onbekenden, Emelghem, 20 Opdat mijne goede meening enz., 1 Onbekend 1Om eene genezing, Beernem, 1 B. L., Aert- ryeke, 2; Herder Willaert enz;, St-Pietereapelle 26,50 Om over ons huisgezin enz., Aalst, 5 H. Vader enz., Ardoye, 5; Voor onze overledene, Lokeren, 2 Om den zegen, Nevele, 5 A. D. V. J., 2 Naamloos, 3 Backaert-Phlips, Aalst, 3. Totaal 111.092.42. Het vertrek van de bedevaart naar Rome heeft plaats den 16 Aprilde giften die voor dezen datum zouden ontvangen worden, zullen op den album prijken, den H. Vader aangeboden met de opbrengst van de inschrijvingen, maar er zal geen lijst meer openbaar gemaakt worden. Men is verzocht deze giften rechtstreeks te zenden aan ivi. L. Mallic, sekretaris, Gouden Hoofdstraat, 7, Doornijk. Het onderzoek Woensdag avond verklaarde de veilig- heidspolicie, dat verscheidene aanhoudingen nakend waren, waronder ook deze van Gar- nier en Ronnot. Deze aanhoudingen worden alleen nog wat uitgesteld, omdat de policie niet verlangt bloed te vergieten en liever d* beruchte ban dieten ineens machteloos zou willen maken. De policie is overtuigd, dat Bonnot en Gar- nier Parijs niet verlaten iiebben en zich in d*n omtrek verbergen, waarschijnlijk te Montmartre. Eene belangrijke klopjacht zal er eerstdaags gehouden worden. M. Gilbert, onderzoeksrechter, deed gis teren de minaros van Pieter Jourdan in zijn kabinet ontbieden om baar te ondervragen. De vrouw verklaarde echter dat men van haar niets moest verwachten, om de eenvou dige reden, dat zij" niets w ist. Ai wat ik w^et zegde zij, is dat ik Callemin sedert 3 jaren ken, en nooit vermoed heb, dat hij een ban diet was en nog veel min, dat hij in de aan slagen van Parijs, Montgeron en ChanliJlj betrokken was. De onderzoeksrechter beeft aan de vrouw bericht dat zij beticht werd van medeplichtigheid, als hebbende een on derkomen verleend aan de bandieten. Wat Callemin betreft deze werd nog niet ondervraagd. Aan zijne bewakers verklaarde bij echter, dat hij evenals Soudy de bewijzen zijner plichtigheid afwacht en dat hij slechts dan zal antwoorden. Hij wil het gerecht in zijne opzoekingen niet helpen, voegde hij er bij- De Fransche policie was verwittigd geworden Tijdens een gerechtelijk onderzoek, had het parket van Brussel zekerheid gekregen, dat er te Romainville, op eene villa eene bende bandieten huisde, die onder den naam van anarchisten, daar allerhande aanslagen op touw zetten en zelfs valschmunters waren. De Fransche policie werd daarvan ver wittigd, en onlangs kreeg de Belgische poli cie een brief, van den verklikker, waarin deze bewees, dat indien men naar hem hadde geluisterd en de bende in hechtenis genomen men nu achter de bandieten, daders der aan slagen van Parijs enz. niet zou moeten zoeken. Men zou straki moeten gaan zeggen, dat de Parijzerpolicie deze aanslagen heeft laten pleger., om dan de daders te kunnen aan houden en zóó roem en eer te verwerven. De konfrontatiën. Vele lezers zullen zich ongetwijfeld afvra gen, waarom de onderzoeksrechler, M. Gil bert, de aangehouden© bandieten, Carouy, Soudy, Raymond Callemin, enz., niet in tegenwoordigheid stelt der getuigen. Zulks is gemakkelijk te begrijpen. De bandieten hebben na hunne bandieterijen zorg gedragen, zich de haren te verwen, te laten scheren en de knevels op eene andere mode te dragen als bij den aanslag. Die voorzorgen hadden natuurlijk voor uitslag, dat na de bandieterijëu, de daders niet te herke:.nen waren. Na een drietal weken, zullen de schurken echter hun gewoon voorkomen hebben en dan zullen zij met de getuigen gekonfron- teerd worden. Callemin zou de moordenaar zijn van den policieagent Garnier. Men zal zich herinneren dat op de Havre- plaats, te Parijs, de politieagent Garnier gedood werd door een bandiet, die in een automobiel had plaats genomen. Eenige getuigen hadden verklaard, dat de kerel die op den agent schoot, een pince-nez droeg. De veiligheidspolicie denkt nu, dat het Callemin is die op den agent schoot, alhoe wel Garnier beweerd heeft, dat hij het moor dend schot loste. Carouy wordt ondervraagd. De onderzoeksrechter heeft Woensdag namiddag Carouy ondervraagd, over de ver- schillige aanslagen waarin hij eenen ernstige rol schijnt vervult te hebben. Ondervraagd over de bandieterij van Maisons-Alfort, in Oogst 1911 gepleegd, zegde hij dat hij onschuldig was. Hij werd echter bepaald herkend dooreen gendarm op wien hij verscheidene revolverschoten gelost had, toen hij vluchtte. Carouy beweerde ook in geene enkele bandieterij betrokken te zijn geweest. Automobieldieften in België. Men is reeds overtuigd, dat de bende Gar nier enz..., de daders zijn der automobiel dieften te Gent gepleegd. Het is thans ook zoo goed als zeker, dat dezelfde bende ook de diefstallen te Brussel, Evreux, enz. pleeg den. Drie kerels werden aangehouden, doch twee andere, Raoul en Jean, konden ont snappen. Hot is nu gebleken, dat Raoul nie- Eiand anders is den Carouy en Jean, zekeren Henri Lecocq, thans ook aangehouden.

De Volksstem | 1912 | | pagina 1