BUITENLA] OORLOG Da staking 8an de haven te Bant NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë. Vreeselijk familiedrama De Engelsche mijnwerkersslaking (JRME RARRY EN RIJKE |_ENA Hevige brand te St. Gillis 't Wit Stooyke van Jacpes Neets 2 TUSSCHEN Eene onbescheidenheid. Over enkele weken was er spraak dat de mogendheden aan Italië de voorwaarden hadden gevraagd om den oorlog te stoppen. De kwestie moet geheim gehouden wor den en toch was ze uitgekomen. Wie heeft er de onbescheidenheid begaan vraagt de Stampan Niet de Italiaansche regeering, niet het Fransche gezantschap, de schuld moet dus liggen ofwel aan het Duitsche ofwel aan het Oostenrijksche gezantschap. Turkije in een lastig parket. Terwijl Trifolitanift en Cyrétiaïque de handen vol werk geeft aan Turkijë, beginnen Noord en Zuid ook te wroeten. De Alba- neezen zijn volop in opstand en beschikken over goede geweren. Van den anderen kant zoekt de bevolking van Yemen zich te onttrekken aan het gezag van den Sultan. Turkijë hoopt wel die verschillende op standen te kunnen dempen maar het is toch zeer nadeelig te midden van den oorlog zulke verdeeldheid binnen de eigen grenzen te moeten bekampen. in IDiiitsclilaiidL Uit Tuerstenwald wordt een vreeselijk fa miliedrama geseind. Vrouw Munch had een hevigen twist gehad met haren man, waarna deze naar zijn werk trok. Wanhopig, greep de vrouw eene petrool- kan, overgoot hare kleederen en stak er daarna het vuur aan. Ook de kleedjes van haar éénjarig kindje, dat zij in de armen droeg, vatten vuur en weldra deelden de vlammen zich ook aan de meubelen mede. Op het hulpgeroep van vrouw Munch kwa men geburen toegeloopen, die er niet zonder moeite konden in gelukken, de vlammen uit te dooven. Vrouw Munck en haar kindje, hadden echter reeds zulke erge brandwonden beko men, dat zij kort nadien aan hunne wonden bezweken. Toen de man het vreeselijk drama vernam, poogde hij zich bij middel van een scheer mes de keel door te snijden. Men kon hem nog tijdig ontwapenen, doch do ongelukkige stortte bewusteloos neder en men vermoedt dat de man zinneloos zal worden. De herneming van de.i arbeid in de mijnen Gisteren maakte men overal toebereidselen om vandaag den arbeid in de mijften van Aherdare Volley en Walles te hernemen, maar de toestand is niet zoer aanmoedigend, daar de arbeiders boven den grond weigeren hunne hulp te verleenen, zoolang hun eigen eischen om minimumloon nietingewillig zijn. Vandaag zal er denkelijk in de meeste mij nen gewerkt worden. Menrekentdat gisteren een 400,000 werklieden den arbeid herno men hebben. De Londensche kolenhandelaars hebben hunne kolen slechts met 2 sh. de ion afge slagen, want zij verwachten dat het ongeveer drie weken zal duren eer er nieuwe voorra den zullen beschikbaar zijn. Er zijn mijnen, die door de staking zooveel geleden hebben dat er zeker eene week zal noodig zijn alvorens de gangen weer vrijge maakt en de noodige maatregelen tegen ongevallen zullen genomen zijn. Het grootste deel der nieuw gewonnen 39e Vervolg. Eene koets hield stil voor het huis. Allen spoedden zich naar het venster in de meening dat Blanche terug keerde het was slechts do vigelante waarmede jufvrouw M'Alpine kwam. Hare pakage lag boven op. De Schotsche dame trad met eene bespottelijke stijve etiquette de kamer binnen, terwijl hare oogen als bliksemstralen naar Blanche in de ronde schoten. Met deze bliksems had zij haar gaarne willen doen verstaan Zyt gij maar eerst onder mijn opzicht dan zult gij die kal verliefde wel verleeren Gelukkiger wijze schoten echter die bliksemstralen mis,evenals deaanvallen op Lena's onschuldige schoonhoid. Ap Jenkyn zocht de gedachten van dit pijn lijk onderwerp af te leiden en een bedaard ge sprek aan den gang te brengen, maar daartoe ontbrak het den heer Melville aan de noodige bedaardheid, terwijl de nationale hoogmoed van Schotland, voorgesteld in den persoon van Beenie, met minachting op den afstammeling van Walis nederzag. De verschijning van eenen bode met eenen brief,bracht eene verandering in de flauwheid van het gesprek. Hij gaf den brief aan den heer Melville. Van mijne dochter, zegde de laatste, half In zich zei ven, terwijl hij hem open brak. Aller oogen hingen in verwachting aan zijn gelaat. Nauwelijks had Melvilleeenige regelen gelezen, of hij verbleekte en begon te beven, alsof hem eene beroerte getroffen had. Mevr. Bracebridge gilde overluid. Melville las den brief uit, en reikte hem toen aan zijnen vriend Limley over. kolen gaal naar de spoorwegen, die langza merhand hun dienst weer zullen uilbreiden. Op 't einde dezer week zouden ook verschei dene takken van nijverheid weer het bedrijf kunnen opvatten. Toch ziet de toekomst er nog niet roos kleurig uit, verre van daar. Zooals we reeds zegden: Vernon Wartshorn, de voorman van de mijnwerkers in Zuid-Wales, heeft in eene redevoering medegedeeld dat de vervoerar- beiders in het begin van den zomer zouden staken. Hij verklaarde tevens, dat men ziek voorbereidde op een arbeidsheweging van een dergelijken omvang, als nooit beleefd was. Het was noodzakelijk een verhond tot stand te brengen tusschen de vervoerarheiders en de mijnwerkers. Uit zijne rede was ook af te leiden, dat er reeds deze week eene staking van de voer lieden geweest had kunnen zijn, en dat hun leiders beloofd hadden, in geval de mijnwer kerstaking voortgezet werd, hun mannen uit te noodigen den arbeid neer te leggen. George Barker, een lid van het bestuur, van het mijnwerkersverbond.heeft verklaard dat de bedragen, welke de arbeiders in de kolenmijn wet waren ontzegd, door een scheidsrechter moesten worden toegekend, of het was waarschijnlijk, dat een staking van veel grooter omvang in een zeer naaste toekomst zou uitbreken. Naar zijn meening was een verbond van de vervoerarheiders, spoorwegbeambten en mijnwerkers practisch mogelijk. De eigenaars van de Leigh-mijnstreek, zullen vandaag hunne mijnen niet open stel len, daar hunne werklieden tegen de herne- neraing van den arbeid hebben gestemd. De overheden hebben versterkingen laten komen om de wanorders te verhinderen. Een gemeenteraadsheer van Leigh heeft het woord gevoerd voor 6000 stakers, ze aan radend liet werk te hernemen; Slechts twee hebben voor de herneming gestemd. Holland. Diamanten verdwenen te Amsterdam. De diamanthandelaar St., Ie Amsterdam, verwachtte dezer dagen een pakket, waarin voor ongeveer 5000 fr. aan diamanten zou zitten en dat moest komen uit Antwerpen. Er kwam een brief met de mcdedeeling, dat de diamanten reeds afgestuurd waren, maar er kwamen geen diamantenToen do belanghebbende zich tot het beheer van hel postkantoor wendde, werd hem de geteeken- de kennisgeving overlegd, want oen ander had het stuk blijkbaar ontvangen en het val- scholijk en nog wel valsch onderteekend. De diamanten ware© ter bezichtiging ge stuurd door de Antwerps.qhe firma en deze firma, die dus de schade zou lijden, is verze kerd tegen diefstal. In den handel valt er dus op,te passen. Ooetenrij k, Prinselijke verloving te Wallsee. De verloving van aartshertogin Elisabeth Franciska, oudste dochter van aartshertog Frans Salvator en aartshertogin Marie Valerie, met graaf Georges de Waldbourg- Zeil, heeft plaats gehad op het kasteel van Wallsee. De keizer, die de beste gezondheid geniet, woonde de plechtigheid bij.Denkelijk zal hiij nog eenige dagen te Wallsee verblij ven. DuitsclilaiidL De storm en zijne gevolgen. Een hevige storm heeft gewoed over een deel van Duitschland, vele schade aanrich tend. Uit Helgoland en Cuxhaven worden ongelukken op zee gemeld. Hot eiland Syll is gedeeltelijk door de zee overweldigd. Op veel punten is de telegraaf en telefoon ver stoord. Lees zegde hij nauwelijks hoorbaar. Hij was in eene hevige ontroering, maar bleef als eene rots, waarom de stormen loeien, fier en onwrikbaar staan. Lees overluid herhaalde hij, toen hij zag, dat allen zich om Limley heen drongen. Ik kan het niet hernam Limley, toen hij eenen blik in den brief geworpen had hij reikte hem aan Ap Jenkyn over en las in groote ontroering hard op Dierbare vader Vergeef mij de smart die ik u door mijne ongehoorzaamheid veroor zaak Ik heb getracht uw bevel op te volgen ik wilde afstand doen van hem, dien ik boven alles bemin,al brak mijn hart er ook bij. Maar ik zag hem lijden, ik zag hom wanhopen, toen ik hem uwen wil verkondigde. Ik kon zijne tranen niet wederstaan en daardoor werd ik ongehoorzaam. Gij haat hem nu, maar hij is onschuldigarm, maar fatsoenlijk en ik hoop dat de dag spoedig komen zal, dat gij hem als uwen zoon zult beminnen, wan neer gij ziet hoezeer hij uwe dochter bemint. O, vader laat mij hem aan uwe voeten bren gen en wanneer wij u knielend om vergiffenis smeeken,vergeet dan het verleden en laat ons in eene gelukkige toekomst blikken. Hierom bidt, hierom smeekt u. die van morgen af niet meer heeten zal uwe gehoorzame dochter, Blanche Melville, maar uwe schuldige, uwe innig beminnende, op vergiffenis hopende Blanche Adair. P. S. Beschuldig mijne tante niet, zij droeg geene kennis van deze zaak. Mijne ge negenheid voor Adair is haqr stpeds geheim gebleven. Klaag slechts mijn zwak hart aan, vader, dat ik van u geërfd heb. Vergeef hem en my Een moeilijk te beschrijven tooneel was het gevolg van dezo voorlezing. De oude onder- se».» DE VOLKSSTEM Fransche luchtreizigers te Spalt. Volgens Berliner T a g e b 1 a 11 is een Fransche ballon Dinsdag te Spalt, bij Neurenberg, neergedaald. De luchtreizigers verklaarden Parijsche bediondon te zijn, maar aangezien men eene nog al groote som in hun bezit vond, benevens fotografische toestellen, werden zij in hechtenis genomen. Men denkt dat het officieren zijn. Ierland Trein aangerand door de leren. Uit Belfast wordt gemeld Een trein met vele afgevaardigden die de belooging te Belfast hadden bijgewoond, is aangerand tegenover Randalstown. De menigte wierp er naar met sleenen. Er zijn verscheidene gekwetsten. Verleden nacht, rond 1 ure, bemerkten twee personen, die door de Crickxstraat gin gen, dat brand ontstaan was op het derde verdiep van het huis, bewoond door M. Ros- sens, meubelfabrikant. Onmiddelijk gaven zij het alarm en wek ten M. Rossens, die met zijn gezin op het eerste verdiep woonde. Daarna verwittigden zij de pompiers. Toen deze ter plaats kwamen, had het vuur reeds eene groote uitbreiding genomen en hadden de vlammen zich reeds medege deeld aan het 4de verdiep en aan de zolderin- gen. Het vuur vond daar een gemakkelijk voedsel, dank aan de groot© hoeveelheid af gewerkte meubelen, hout enz., welke er voorhanden was. De pompiers vielen moedig het vuur aan, doch ondanks hunne werking, werden de derde en vierde verdiepingen en de zoldering geheel vernield. De benedenverdiepingen konden gevrij waard worden, doch zij hadden erg door het water te lijden. De schade wordt op rond de 40,000 frs. gerekend en is door verzekering bestreden. De oorzaak der ramp is nog onbekend. Een besluit der patroons. De Commissie van de Regie der Haven, die voorgaande week eene afvaardiging doc kers de wenschen der stakers hoorde uiteen zetten de patroons waren op deze zitting, die voor bazen en werklieden belegd was, niet aanwezig had natf de makelaars en stouwers ter plaatse een brief-rondschrijven gestuurd, hun uitnoodigend eene bazen-af vaardiging te sturen naar d© zitting die he den Donderdag-avond, om 6 ure, ten Stad- huize moest gehouden worden. De patroons hebben besloten zich op deze zitting niet te doen vertegenwoordigen, ge zien zij van oordeel zijn, dat het huidig ge schil tusschen do werkgevers en de werklie den dient beperkt te blijven, in andere w oorden de patroons willen van geen in- monging van derden hooren. De Vereeniging van Zeevaartbelangen. heeft aan den heer schepen Anseele, een brief, het besluit der patroons vermeldend, gestuurd, zich evenwel bereid verklarend, schriftelijk de eischen of grieven der werklieden te ontvangen. De toestand heden morgend. Zooals vorige dagen verliep heden mor gend alles andermaal kalm, De dockers, die eene nieuwe meeting belegden, bevestigden nogmaals hun voornemen hunne afwachten de houding tot hot uiterste te zullen behou den. De indentiteit der Duitscliers. Op het laatste oogenblik vernemen wij dat er bevelen zijn gekomen om de indentileits- papieren van eiken Duitscher, in de loods verblijvend, te onderzoeker). Heden namiddag reeds zal er door de poli- cie met het toezicht dezer eenzelvigheidspa- picren en met het opstellen van de vreemde- lingenbulletijns, aangevangen worden. wyzer, welke zeer veel achting voor Blanche's karakter koesterde, had slechts met diepe ontroering en met bevende stem den brief ten einde kunnen lezen. De tranen welke in zijne oogen schemerden, spraken veel meer ten gunste van het ongelukkige meisje, dat al de gemakken der weelde opgegeven had, om slechts de stem des harten te volgen, dan voor den strengen vader, wiens smart meer in een gekrenkt gevoel van eigenwaarde zetelde. Deze smart was biet rein, maar door toorn ontstoken, die vreeselijk in de borst van Mel ville gistte en elk oogenblik het vat dreigde te breken, dat haar bevatte. Misschien waren het juist de vrouwen, die de uitbarsting ver haastten. De galachtige jufvrouw M'Alpine, welke door Blanche's vlucht hare verwachtin gen verijdeld zag, stelde zich aan alsof zy van duizend adders omringd was zij stak de ar men in de hoogte en riep Ontzettend, ontzettend Welke karak ter, dat zoo snood den besten der vaders ver mocht te bedriegen. Hebt 'gij ooit iets derge lijks gehoord, mevrouw Bracebridge God zij dank zeide deze zij spreekt mij in haar post-scriptum vry van alle schuld. Ik was in het bad, toen zij met Jessie wegge gaan ia. En dat vermeerdert hare schuld ver volgde jufvrouw M'Alpine in hare drift. Met de listigheid der slang had zij alles te voren berekend, de kleinste omstandigheid, de min ste gunst van het toeval. O o waar zijn nu de grondstellingen, naar welke de opvoeding van dit diepgevallen meisje geregeld zijn ge worden Hei daar riep Ap Jenkyn op verbolgen toon. Ga niette ver in uwe aanvallen, juf vrouw. De grondstellingen van welke gij Brussel. Onrustwekkende verdwijning Eene jonge dienstmeid. Jeanne D14 jaar en half oud, wonende Vlaamschen Steen weg, bezocht Zondag haren broeder in het Sint-Jansgasthuis. Het meisje keerde bij hare meesters niet meer weer en men vindt geen spoor van haar. Zij werd in de streek van Charleroi door hare moeder opgekweekt en gedroeg zich sleeds voorbeeldig. De poli- cie der 3de afdeeling heeft Woensdag mor gend haar signalement naar al de policie- commissariaten van Brussel en voorsteden gezonden. Doodelijk automobielongeluh. De voerman Ed. Verspreeuwen, werd Dinsdag op den hoek der Stoof- en Lombardstraton, door een automobiel van zijnen bok geschokt en met gekloven schedel opgenomen. De auto werd zeer erg beschadigd. De policie heeft een onderzoek geopend. Erge botsing. Tusschen een auto en eeno handkar, voortgestooten door de echt- genoote Lauwers en hare dochter Gabriëlle, van Laken, had Dinsdag namiddag eene botsing plaats in de Groote Gasthuisstraat. Moeder en dpchler werden tegen den muur geworpen. Vrouw Lauwers werd gewond aan het hoofd, en hare dochter aan de armen en beenen. De policie der 3d0 afdeeling maakte proces-verbaal op ten last© van den geleider van den auto. Een agent mishandeld. Dinsdag avond had een hevig gevecht plaats tusschen aardewerkers op de Materialenkaai. Do agent C.., werd door drie vechters op den grond geworpen. Een hunner wilde hem steken met een ponjaard,doch een losser hielp den agent en men kon den kerel ontwapenen. Deze werd opgesloten. Ook zijn twee medeplich tigen zullen vervolgd worden. Erg rijwielongeluk. Woensdag morgend is de 20jarige beambte Thielemans, Marthastraat, Laken, op de Anspachlaan ge vallen ten gevolge van liet springen van een der luchtbanden van zijne velo cn zwaar gewond aan het hoofd opgenomen. Men denkt dat do jongeling eene schedelbreuk hekomen heeft. Stoutmoedige dieven.Twee armzalig gekleed© kerels kwamen Dinsdag namiddag in den winkel der echtgenooten Dtraedt, Spoormakersstraat, en vroegen er een paar goedkoope korte kousen to koopen. Terwijl de winkelierster de koopwaren uit de schab ben nam, stolen de twee kerels vier zijden bloezen en vluchtten weg. Zij konden niet meer ingehaald worden. Ongetwijfeld zijn het dezelfde dieven, die Zaterdag ten nadeeie der echtgenooten Dauwermans, Hoogstraat, 16G, en in dezelfde omstandigheden, een lot van achttien hemden stolen. Eierkoopman bestolen. Een ei er- koopman, uit den omtrek van Ninove, M. Van Goeyk, liet Dinsdag morgend zijn korf, vier honderd eieren inhoudend, eenige oogen- bliklien alleen sfaan in den gang van eene woning der Laeknnstraat. Toen hij terug kwam, was de korf verdwenen. Doodelijke val.Een 77-jarige ouder ling, Desiré Van Schaubroeck, wonende Pluimstraat, is Woensdag namiddag op do Henegouw laan zoo ongelukkig gevallen, dat hij met liet hoofd op den boorsteen van het voetpad terechtkwam en den schedel gebro ken werd. Het slachtoffer is naar het gasthuis over gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de Bitlerpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of ver- mengeld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J Schaarbeek. Di'ef geknipt. Eon 18- jarige kerel, Jozef M..., wonende te Waver, werd gisteren avond op heeterdaad betrapt, toen hij in een inopbouwzijnde huis derHuart Hamoirlei, te Schaarbeek, eene hoeveelheid gereedschappen wilde robberen. spreekt, zijn haar door mij ingeprent en ik vertrouw dat zij de proef kunnen doorstaan ik geloof dat Blanche voortreffelijk opgevoed en ontwikkeld is. Het betrefthiergeeuegrond- stellingen, maar gevoelens des harten, harts tochten, als gij wilt, waartegenover zij geene zelfbeheersching genoeg bezat. Laat het dan zijn zooals het wil,hervatte de Schotsche dame vinnig, de man moet nog geboren worden,die de dochter der M'Alpine's tot zulk eenen onbeschaamden slechten streek zou kunnen verleiden Ap Jenkyn, die goedaardig van aard was, kon in weerwil van de ernstige omstandig heden bij deze pochery van de hatelijke oude jufvrouw,een licht glimlachje niet onderdruk ken en dezo opflikkering van luim in zijne eigen ziel verleidde hem tot de dwaling, dat de anderen dezelfde gevoelens hadden deze wilde hij gebruiken. Mijnheer Melville, begon hij, terwijl hy diens hand vatte, in weerwil van alles, weet gy dat nw kind goed is, vergeef haar. Vergeef en vergeet, zegde ook de heer Limley, die do andere hand van Melville greep. Ach, ja, broeder, vergeef uwe dochter en roep haar terug smeekte tante Brace bridge. Welaan, mijnheer Melville, deklameerde de Schotsche dame, laat de toegevendheid uw hart binnentreden, maar straf eerst. Dit is het beginsel van alle zedenleer. Ik ken kapitein Adair slechts weinig, zegde Ap Jenkyn, maar hij is een bedrieger, een moordenaar, een slecht mensch Hij is een fatsoenlijk heer, zegde de dikke tante, hij kan de beste echtgenoot wor den. Keer de zaken ton beste geef u niet aan de wanhoop over 12 APÉ1L ieïf De kerel die aan zijn proefstuk niet is, werd opgesloten. Leuven. Brand. In de Slachtstraat, staan een aantal huisjes,reeds een paar jaren ledig, die moeten afgebroken worden voor de gezondmaking van het nieuw kwartier. Woensdag voormiddag brak er brand uit in laatste dier huisjes, juist nevens de Dij 1» gelegen. De pompiers kwamen sboedig ter plaats en gingen aan het blusschen, ten einde de aanpalende huisjes te bevrijden. Het dak was reeds teenemaal afgebrand als men den brand kon beperken. is het eenige eclite Vieux Système. St. Joost-ten-Noode. Erg automobiel- ongelukWoensdag namiddag, word Ma rie Van de Velde, 55 jaar oud, wonende le Anderlechl, op de Slerrekunüigelaan, door een auto-taxi omgeworpen geworden. Na op een groolen afstand medegesleept te zijn, werd de ongelukkige onder het zware voer tuig verpletterd. De arme vrouw werd vree selijk over heel't lijf gekwetst en in beden- kelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Laken. Zelfmoord. Een machinist van den ijzeren weg, Leopold Van Rwo nende Kunstenaarsstraat, die sedert 2 dagen zijnen dienst verwaarloosde, klom Woensdag morgend rond 6 1/2 ure, terwijl zijne vrouw zijn ontbijt gereed maakte, naar zijne kamer, legde zich gansch gekleed op het bed en loste zich een schot in het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. Alvorens zich te zelfmoor den had Van R.., eenige woorden op een stuk papier geschreven en verklaarde dat hij verkoos te sterven, liever dan gestaft to worden om zijnen dienst te hebben verwaar loosd. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutsfraat. 41, Aalst. 158 Vorst- Dief geknipt. Dinsdag nacht, rond 1 uur, bemerkte de policieagent Torre- kens, van dienst o de GazomVterlaan, twee verdachte kerels, uiemet eenezwaargeladen slootkar in de richting van Anderlecht reden. De policiebediende onderzocht de kar en bestatigde dat ze geladen was met lood, koper en zink. De kerels vluchtten weg, do oh de agent zette hen achterna en gelukte erin een hunner aan te houden. De andere kroop over den barreel der Herlstraat en kon ont snappen. De aangehoudene is een dief van beroep, wonende Waaierstraat. De voorwer pen. die op de stootkar geladen waren, kwa men voort van diefstallen in verscheidene huizen van het kwartier van de Luttrebrug gepleegd. Elsene. Jonge bandiet. Terwijl do herbergier Stol, wonende Kroonlei, gisteren namiddag, even naar den koer was, sloot een 20jarigo schurk de deur achter hem, brak de tooglade open en stool er eene sorti van 70 frank uit,waarmede-hij wegvluchtte. M. Stol moest door geburen verlost wor den. Leefdael. Op het veld gestorven. Woensdag namiddag was de 24 jarige zoon Vertoornen, naar 't veld gegaan, 's Avonds, rond half tien, was hij nog niet thuis geko men. De vader werd ongerust over dit lang wegblijven. Hij ging insgelijks naar 't veld, op tien minuten der woning en vond er zijn zoon dood op den grond liggen. Een bijgeroe pen geneesheer stelde na onderzoek vast dat de arme jongen die onderhevig is aan de val lende ziekte, een aanval moet gehad hebben en met den mond op den omgewerklen grond moet gevallen zijn, en gestorven was tenge volge van verstikking. Het lijk werd naar de woning van het slachtoffer overgebracht. St-Amandsbsrg.Kindermoord. Heden morgend. rond 6 ure, heeft men aan don over der Schelde, ter wijk gezegd Schelde- kant het lijkje van eon pasgeboren kind van het mannelijk geslacht gevonden. De heer onderkommissaris Dekeukelaere, verwittigd, stelde een onderzoek in, waaruit Ontzie u zeiven, Melvillo, vermaand© Limley, toen hij opnieuw eene dreigende uit drukking op diens gelaat zag. Als Blanche eene slechte keuze gedaan heeft, dan mag wijze ondervinding en de hand der goedheid het overige doen vergeef haar. Nooit, nooit riep Melville woedend uit en zijn gelaat nam eene blauwe kleur aan. Nooit zal dit ondankbaar, ongehoorzaam, be- driegelijk kind dit huis, of dit hart weer open vinden, zoo waar God leeft Ik vervloek haar, ik delg haar aandenken uit mijn hart l Geen schelling van vermogen zal ooit in hare handen komen Liever wil ik mijn geld in de Theems werpen, dan dat die verleider er zich over verblijden zal. Maar ik zal hem bereiken, ik zal hem tuchtigen, ik zal hem zijnen buit ontscheuren Ik zal... Ily knarste wild op de tanden, het schuim kwam hem op de lippen en het bloed steeg hem zoo vreeselijk naar het hoofd, dat hij plotseling het bewustzijn verloor, en naar de deur gaande, bewusteloos neder zeeg. Met eenen uitroep van ontzetting spoedden de aanwezigen hem ter hulpe. De bedienden wer den binnengeroepen en Melville te bed ge bracht. Nu eerst herinnerde zich jufvrouw M'Al pine, dat de vigilante waarmede zij gekomen was, nog op haar wachtte; nu eerst kreeg zij bewustheid van den toestand,waarin zij door Blanche's vlucht gebracht was in stede van naar de groene bergen van Schotland, moest zij met hare pakkage naar huis terugkeeren I Reeds zweefden haar de spotternijen van de dienstboden, het vriendelijk spotlachje van juffer Priscilla, het half medelijdend, half lachend gelaat van de kleine trotsche Lena voor den geest. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2