BUITENLAND. De Paus heette dood Vreeselijk ongeluk in Portugal NIEUWSBERICHTEN. j|RME ^ARRY EN ^UKE J_ENA Wereldtentoonstelling van Gent 1913 Zelfmoord in het gevang te Gent. AANBESTEDING t 4 i Hard brood met Margarina Margarina Deze leugen zal M. Daens zich nog dikwijls en lang beklagen 1 Op staanden voet vatte hot Bestuur der Godshuizen den achtbaren Lasteraar bij de tong en zond hem per Deurwaarder dees antwoord Aalst, den 3 April 1912. Mijnheer de Opsteller In nummer van 30 Maart 1912schrijft 9V - Hoort het Bestuur niet dat wegens de xaal 1 geklaagd wordt over het dikwijls te hard brood met margarina... Nooit heeft het bestuur die klacht gehoord die klacht bestaat niet, tn die kan niet be staan omdat er nooit niet een once marga rina in ons Hospitaal is geleverd. In het Hospitaal wordt enkel verbruiki le Opgelegde boter van Dixmude geleverd door MT wiens naam de dewioaatxler ge last is u bekend te ken 2° Voor degene die het verkiezen en wan neer overvloed van melk het toelaat, ver- sche boter in het Hospitaal self gehemd met de melk der vier koeien. De rekeningen van 't Hospitaal, jaarlijks in 't openbaar besproken, vermelden aan koop van boter, nooit van margarina. Gij beschuldigt dus, of het Bestuur der Godshuizen of de overste van het Hospitaal in 't geniep boter door margarina te vervangen. Dezen laster zult gij in uio eerstkomend nummer intrekken zoo niet zult gij voor de rechtbank daarover rekenschap geven. Intusschcn zullen al uwe weldenkende stadsgenooten met ons deze kwaadwillige en herhaalde beschuldigingen betreuren zulke aantijgingen hebben immers geen an der gevolg dan bj arme en zieke menschen misnoegen en wantrouwen te verwekken Aanvaard intusschen onze beleefde groeten. - De overste van 't Hospitaal geteekend Zuster Anna. Namens de leden van het Bestuur der Godshuizen geteekend de voorzitterCa- lexoaert, de secretaris, Cnck. M. Daens heeft nu getracht bij 't volk het Hospitaal verachtelijk temaken. Hij heeft geschreven van Groote klachten! Hij heeft iedereen beschuldigd Nuz; l hij toch zekers ofwel bewijzen en getuigen bijbrengen, ofwel zijn ongelijk rechtzinnig bekennen Nooit of nooit Ziehier zijn Ridderlijk antwoord d'Heeren schrijven dat er geen reden is van klagen tol daar toe En wat zegt hij nog De menschen hun tong vastbinden is onmogelijk. M. Daens schrijft Ik doe geene beschul diging En wij, wij antwoorden Wij beschuldigen Raadslid Daens 1° van gelogen en golasterd te hebben. 2° van heimelijk door valsche middelen aijnen laster te hebben willen slaven. Het eerste bekent hij. Het tweede zullen wij binnen de 24 uren bewijzen. TVJ oorwegen Sneeuwstorm te Kristiania.Eergisteren heeft over heel zuidelijk Noorwegen, vooral aan de kust en in Kristiania, een geweldige sneeuwstorm gewoed, zoodat alle treinen en stoombooten groote verhoging ondergin gen. Op de bergbaan bin f e trein in den sneeuw steken en kwam eerst den volgen den morgend met twaalf uren vertraging aan, H t verkeer van reizigers op de feestdagen was grooler dan ooit. Alleen van de Oost- 40® vervolg. Inderdaad werd door het mislukken van haar plan, aan den ziekelijken hoogmoed van deze edele dochter der M'Alpine's,eene doode- lijke wonde toegebracht. Zij was te moede als een tweede Falstaff, die, met spot overladen, zich tot den aftocht gereed moet maken. Voorwaarts! Gareenstreet, nr 19 riep aij toch den voerman der vigilante toe. Deze nam haar met eenen enkelen blik van het hoofd tot de voeten op, welks blik scheen te zeggen dat hij vond dat het niet pluis moest zijn in de bovenkamer van deze manachtige dame met dat wonderlijk hoofdtooisel. Het begon reeds te schemeren, toen jufvrouw M'Alpine weder bij Limley's huis kwam. Reeds op eenigen afstand kon zij Priscilla en Lena aan een venster van de onderste ver dieping onderderscheiden deze wachtten met onrust de terugkomst van den heer Limley, om den uitslag van zijne bemiddeling te ver nemen. Maar zij vermoedden niet, dat zij in plaats van hem, jufvrouw M'AlpiDe het eerst zouden wederzien, en hare teleurstelling ver toonde zich op haar gelaat. De Schotsche dame voelde een steek in 't hart toen zjj dit zag zy wapende zich met verbeten hoogmoed en beantwoorde Lena's groet met een voornaam lachje. Een twist met den koetsier verschafte eene afleiding aan hare gramstorigheid. Toen zij dezen de vracht slechts naar den afstand betaalde, eisehte hij met recht schadeloosstelling voor het lange wachten by het huis van Melville. Jufvrouw M'Alpiue overstroomde den onge lukkige met eeuen vloed van scheldwoorden, statie vertrokken 15,000 paar ski's en in 't geheel werden uit Kristiania 30,000 naar liet gebergte vervoerd. Franltrij k Dood van M. Monod. Men meldt het overlijden van M. Gabriel Monod, lid van de Académie des Sciences morales et politiques, leeraar aan het Gollège de France en aan de hoogeschool van Parijs. Botsing. De sneltrein van Brussel is Woensdag morgend in de statie van Greil in botsing gekomen met een koopwarentrein. Twee wagons van dezen laatste werden ver brijzeld. Er zijn geen ongelukken, maar al de treinen kregen aanzienlijke vertraging. Geldzwendelaars. Hoewel in de ge vangenis der Santé opgesloten is den bankier Zucco, geholpen door medeplichtigen buiten de gevangenis, er in gelukt in de maand Maart laatst in de rue Laffille, 40, te Parijs, in het gebouw zelfs waar eeftijds zijn bank gevestigd was, eene nieuwe maatschappij voor loterij in deelneming te stichten,onder titel La Fusion, 1909-1911 Het parket werd verwittigd en een rechterlijke com- misaris werd met eene huiszoeking golast. De magistraat stelde vast dat er sedert drie weken eiken dag een som van 1500 frs. binnen kwam, gezonden door vertrouwende leliën ten. Do boeken zijn aangeslagen de bedienden afgedankt en de zegels op de bureelen gelegd. Duitsdiland Merkwaardig dier.Hagenbeek, de be kende handelaar in wilde dieren en eigenaar van het dierenpark te Stellingen bij Ham burg. heeft bekend gemaakt, dat een zijner verzamelaars een merkwaardig succes heeft gehad. Deze reiziger, Schomburgk, heeft in Liberië een levend exemplaar bemachtigd van het dwergnijlpaard. Men zal trachten, het levend naar Europa over te brengen. Verder schoot Schomburgk een tweede exemplaar. Tot hiertoe bezit haar Hagen beek ten minste verzekert nog geen enkel muzeum een dwergnijlpaardgeraamte. Eene koude rilling voerdde ons door gansch het lijf toen wij Donderdag in den valavond liet bericht ontvingen dat onze beminde II. Vader Paus Pius X overleden was. In de Kamer was het onder al de katholieken eene algemeene verslagenheid, doch het schoon ste van al was dat men in het ministerie of op de nonciatuur niet hot minste van de zaak wist. De kamerleden gingen bij den heer kabinetsovnrste hij wist van niets ze on dervroegen den voorzitter der Kamer, hij wist van niets toen telegrafeerde men aan den nuncius, hij wist van niets toen bij den aartsbisschop, Mgr Mercier, en deze wist al even veel als wij. Dit echter was geweten dat op 9 April de H. Vader nog de beste gezondheid genoot. Van waar het bericht kwam Niet van Parijs, nipt van Londen, niet van Berlijn, zelfs niet van Rome, maar uit Madrid de hoofdstad van Spanje. Het is vandaar uil dat de tijding de wereld uitging en oogen- blikkelijk in alle bladen verscheen. De missing uitgelegd. Hoe is het nu gekomen dat de dood van den H. Vader werd uitgebazuind. Wel dat is doodeenvoudig. In de nuncialuur van Madrid is er een bediende die een telegram ontving dé dood meldend van vader of papa. Nu in in 't Italiaansch wordt paus en vader alie bei bijna hetzelfde gezegd en geschreven het is papa en pape, en daardoor ontstond de mis sing. Een reporter nam de dood van den vader van een nunciatuurbediende voor de dood van don Paus, en zoo werd dit nieuws ter wereld ingezonden. Al de katholieken zullen in den hoogsten hemel zijn, dat er enkel spraak is van eene missing.De H. Vader moge nog lange jaren leven tot heil en voor spoed van Kerk en Maatschappij krijschte als een roofvogel en dreigde met de policie. Éérst bleef de eerzame koetsier op zijn goed recht staan, maar toen de kijvende Schotsche dame werkelijk een bediende riep om de po licie te gaan halen,vertoonde zich opnieuw op het'gelaat van den koetsier de stomme kritiek, die hij bij het instappen van de dame niet had kunnen verbergen. Ras slingerde hij de beide dunne pakjes van de koets. Ik zal het u maar schenken, gij hebt toqh geen geld! merkte hij verachtelijk aan, gaf zijne paarden eenen slag met de zweep en liet de daii-o bij hare prullen staan. Dat ook nog Zelfs een geringe koetsier had den eerbied jegens de ridderlijke verte genwoordigster des leenstelsels met voeten getreden In onbedwingbaren toorn scheld woorden uitbrakende, zeilde de Schotsche dame als een kalkoen het huis in. Zij werd met vragen bestormd, wat er van Blanche geworden was. Niets anders dan wat er van zulk een slecht opgevoed mensch te verwachten was hernam juffer Beenie. Zij is met haren min naar op den loop gegaan Is 't mogelijk riep Pricilla treurig. Blanche was zoo een brave, beschaafde en zedige dame. Er moet wat ergs met haar ge beurd zijn... Wanhoop is maar te dikwijls een gevolg van hardvochtigheid. En haar vader 1 Welken indruk heeft Blanche's vlucht op hem gemaakt Den eenigen denkbaren, die zulk eene scbaamtelooze krenking van de zijde van een ontaard kind hebben kan de heer Melviile heeft er eene beroerte van gekregen hij zal er wel aan sterven Ik beklaag de te groote goedheid van zijn hart uwe hooggeprezen® Blanche is die bepaald onwaardig m DE VOLKSSTEM Het panorama van Kongo. Het Panorama van Kongo, bestemd voor de Tentoonstelling te Gent. zal geborsteld worden door de twee verdienstelijke schil ders Mathieu en Bastien, hiertoe opzettelijk door het departemeut van Koloniën naar Afrika gezonden. De twee kunstenaars zijn uit de kolonie teruggekeerd na ter plaats de voornaamste schetsen van hun panorama te hebben ge nomen. Dit panorama zal vooral merkwaardig zijn door de verscheidenheid van landschappen er op voorgesteld. Vooraan krijgt men een blik op den stroom, met de haven vanMaladi, tot aan den Helleketel. Een landschap uit het gebergte, met opgestapelde rotsblokken volgt, waarna het oerwoud met zijne slinger planten en reuzen van boomen zich majesta- lisch verheft. Engeland op de Gentsohe Tentoonstelling Aan den Board of l'rade te Londen, is de officieeln steun aangevraagd tot inrichting der Engelsche afd.eeling op do Gentsche Ten toonstelling. De heeren Knott en Hart, de voornaamste inrichters der tentoonstelling, hebben een drietal weken in het Noorden van Engeland doorgebracht en stappen ge daan bij de nijveraars van Manchester. Brad- fort, Leeds, enz. Er werd meer plaatsruimte aangevraagddoordeelnemers dan er beschik baar is. Ook zal de Engelsche af deeling merkelijk moeten vergroot worden. De voornaamste Engelsche nijverheden zullen te Gent vertegenwoordigd zijn. Een autobus in een afgrond gereden. 9 dooden en 7 doodelijk gekwetsten. Gisteren morgend, had nabij Oporto een vreeselijk ongeluk plaats. Een autobus reed er in eene diepte en negen reizigers werden op den slag gedood. De autobus daalde in volle snelheid eene helling af, toen de remmen plotselings allen dienst weigerden. Aangetrokken door de zwaarte, kwam de autobus in eene buitenge wone snelle vaart aan het einde der helling. Daar bevindt zieh eene schielijke zwenking der baan en een andere autobus kwam in tegenovergestelde richting afgereden. Eene vreselijke botsing had plaats. Door liet ge weld werd de tweede automobiel van de baan geworpen en kwam in een afgrond, veertig meters diep, terecht. Van de zestien reizigers werden er negen op den slag gedood en de zoven anderen moesten in hopeloozen toestand wegge bracht worden. Dooden en gekwetsten moesten bij middel van koorden en zakken opgehaald worden. De reizigers die in den hollenden autobus hadden plaats genomen bekwamen slechts onbeduidende verwondingen. Heden morgend romi 6 U"e, heeft men in liet gevang, vastgesteld dat Adolf De Jonghe wonende te Ledeberg, aangehouden wegens moord op zijne schoonmoeder, zich in zijne cel verhangen had. De dood was reeds lang ingetreden. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. De aanbesteding voor de werken tot het openen eener bres in'de versterkte omwal ling der stad Dondermonde, die lieden mor gend plaats had te Gent, in het bureel der Bruggen en Wegen; gaf den volgenden uilslag L. Van Hulle, Westende, 39.914 fr., Zwoedscli graniet 40.989 fr. zandsteen A. Neyt en V. Vossaert, Dendermonde, 41.230 fr. D. Volleman, 42.410 fr. E. Durlé en J. Moonen, te Mochelen, 45.867. Het.bestek bedroeg fr. 39.066,96. Met deze woorden ging de Schotsche dame naar hare kamer en sloot zich op hare ver bittering was te groot.om dezen dag nog voor iemand te spreken te zijn. XXIX. WEER AAN 'T ZWERVEN. Voor Harry en Sim volgden op de gewich tige voorvallen in het huis van Melville treu rige dagen. Misschien waren zij de eenigen geweest,die Blanche's verwijdering met Jessie opgemerkt hadden. De eerste had er zeer ver legen uitgezien, de andere meermalen schuw op den weg omgekeken. Op den hoek van Belgravesquare stapten zij beiden in eene vigilante en reden snel weg. Harry vermoedde niets goeds, toen Blancl/e na eenige uren nog niet weergelcomen was en hij daartegen den heer Melville met een woedend gelaat zag naderen, kort daarna den ouden heer, die in hy in het gezelschap van Lena in de St-Martenskerk gezien had en eindelijk het hatelijke schepsel (Beenie M'Al pine), dat by de verhuizing van Hazeldean naar Londen met hem in den spoorwagen gezeten had en wier gelaat hij zich terstond herinnerde. Er ontstond eene grooto beweging in huis. De dienstboden liepen angstig heen en weer de oude Dorcas zag weeuend en jammerend in het rond. Harry sloop naar de oude vrouw en vroeg, wat er voorgevallen was. Och. ga weg, jonge ongeluksvogel snikte de oude sedert dat gij mijne goede meesteres naar harea minnaar in de gevangenis geleid hebt, is een booze geest in dit huis gekomen. Als de heer Melvillo weder herstelt, en gij laat u hier weer zien, dan zul hij de policie op u afzenden. Maak, dat gy weg komtGij zijt de schuld van het ongeluk. Zie maar, dat gij de weggeloopeue weder vindt Brussel, Dievegge. In een magazijn op de Anspachlaan werd eene vrouw op hee- terdaad van diefstal betrapt. Zij stal een pels ter waarde van 80 fr., welken zij verborg onder haar langen mantel. De dievegge werd echter gezien en aan de policie overgeleverd. Het is vrouw X..., wonend Papen vest, reeds vijftienmaal veroordeeld wegens diefle. Zij wordt nog vervolgd voor vier andere dief stallen. De kwaaddoenster werd ter beschik king van het parket gesteld. Uit het water gered. Vier knaapjes van 12 tot 13 jaar speelden Woensdag op den oever der vaart van Charleroi, langs de Barthelemylaan. Een^hunner, Alfred Allaort, wonend in de Land van Luikstraat, viel in het water. De voerman H. Stevens, Meka- niekwerkersstraat, sprong in de vaart en redde den jeugdigen drenkeling. Diefstal- Mevr. Wera, Florentië- straat, 60, Woensdag avond terug thuis komend, stelde vast dat op hare kamers alles overhoop werd geworpen. De meubelen wer den opengebroken. Eene verzameling juwee- len ter waarde van 2000 frank en veel zilverwerk waren verdwenen. De dieven kwamen binnen bij middel van valsche sleu tels. Hevige brand. Woensdag avond, rond 7 ure, ontstond er brand in den kan tenwinkel, ingericht in het huis nr 26, der Grasmarkt. Het vuur nam bliksemsnel eene groote uitbreiding, doch do pompiers kwa men gelukkiglijk spoedig ter plaats en na een lcwaart uur werkens, was alle gevaar geweken. Do schade, door vuur en water veroorzaakt, is aanzienlijk. Slechte kennis. M. W.. handelsrei ziger, maakte woensdag nacht, in eene herberg kennis aan met eenen heer die be weerde vertegenwoordiger te zijn eener automobielfabriek. Talrijke glazen werden geledigd en rond 1 1/2 ure 's morgends keerde M. W... dronken huiswaarts. Zijn nieuwe vriend gaf hem don arm en ver gezelde hem tot aan de Koninklijke Plaats. Korts nadien bestatigde M.W... dat zijne brieventesch verdwenen was, 600 frank en twee wissels van 500 fr. inhoudend. Zijfte nieuw e gezel was slechts een behendige gouwdicf. Oneerlijke Duitscher. Een jonge duilscher. M. Frans C..., had eenige dagen in de hoofdstad doorgebracht en begaf zich vervolgens naar Londen, waar hij in een groot magazijn den handel ging leeren. Toen iiij Brussel verliet, vergat hij aan den be stuurder van het hotel eene som van 3,200 mark te vragen, die hij hem toevertrouwd had, uit vrees van bestolen te worden. Te Londen aangekomen, bestatigde M. C., zijne vergetelheid on schreef aan een zijner vrien den, Herman D..., de 3,200 mark te gaan halen en ze hem in een wissel op te sturen. Herman D., trok het geld op en verhaastte zich naar Frankrijk te vertrekken. Daar M. Frans C.., geen antwoord ontving, werd hij ongerust en keerde terug naar Brussel, waai hij het gebeurde vernam. Woedend over de oneerlijke doenwijze diende hij eene klacht in. De persoonsbeschrijving van den orit- vreemder en een aanhoudingsmandaat wer den naar het parket van Nizza gestuurd. Huishoudsters, oogen open! Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte Bitterpeeën dor Trappisten Vincart. Wei gert de namaaksels. 1500 K Schaarbeek.Brand. Woensdag brak brand uit in de woning der echtgenooten Fourré, Prinses Elisabethlaan, 110. Het vuur ontstond op de le verdieping. Na een half uur werkens, waren de pompiers het vuur meester. Geheel de le verdieping werd ver nield. Meid op den loop. Mad. Soeffers, herbergierster, Casinostraat, 7, had Dinsdag morgend eene nieuwe dienstmeid aangeno men. Woensdag ging zij uit om eene bood- Harry en Sim verlieten treurig het huis. Dus was ook zij verdwenen op welke zy zoo zeer gerekend hadden Alles op aarde scheen hen te verlaten. Jack met de lantaarn was nergens meer vinden. Harry vreesde, dat. hij zich gezelfmoord had. Geheel aan zich zeiven overgelaten, moesten van dezen tijd af, de beide knapen verscheidene weken het pijnlijke, afgrijselijk leven van de armste landloopors van London leiden nu eens slie-, pen zij in een toevluchtsoord, dan in eenen ledig staanden kelder, dan in de morsigste «laapsteden te zamen met tien, twintig andere personen van het allergemeenst janhagel. Zij konden de nauwe aanraking met de kin deren van het meest verworpen gepeupel niet meer geheel vermijden, noch op de straten, waar zij om dezelfde kostwinning met hen te zamen kwameD, noch op de havelooze school, noch in de toevluchtsoorden en in de goed- koope spyswinkels waar zij eten kochten. Op den ruwen Winter volgde een natte, koude en ongezonde Lente. De noodzakelijk heid, om zich bij voortduring aan alle weer bloot te stellen en veel op de straten rond te loopen, deed hunne kleederen slijten. Daags doornat, des nacht, als zij zich vaak niet konden uitkleeden, verkreukt en vuil, werd hunne kleeding byna zoo slecht, als di9 dei- jonge bedelaars, die in lompen gehuld rond zwerven. Hunne schoenen veranderden iu ellendige sloffen, die geene beschutting voor koude cn natheid verleenden. Sim leed het meest onder den invloed van deze ellende vaak werd hy moedeloos, en de flinke Harry, die den moed en het vertrouwen op God niet verloor, had veel moeite om den zwakken jongen altyd naar eisch te troosten. De middelen, die harry aan wendde,om zich m 13 APRIL 191S s—ss-s schap te doen en liet de meid alleen thuis. Deze maakte er gebruik van om in de kamer harer meesteres te dringen en er eene som van 110 frank, alsook verscheidene juweelea en een goeden voorraad kleederen buit te maken, waarna zij verdween, Eenige fles- schen likeur zijn insgelijks verdwenen. Elsene. Doodehjhe val. De echtge noot© \4an der Voorde, 68 jaar oud, Zonder Zorgstraat, viel Woensdag avond te harent van den trap. Men nam haar in den gang op, uit een bloedplas, met gebroken schedel. Haar toestand is hopeloos. Banque Centrale Gantoise, Naaml. Maat. Huring Brandkofters 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Antwerpen. Misbruik van vertrouwen Aanhouding. Eenige dagen geleden, zag een der bedienden van een houthande laar, heer Blanckaert, naar 't bureel niet om, voorgevende ziek te zijn doch hij kwam in 't geheel niet meer. Een onderzoek bewees dat de gewaande zieke in zijne woning ook niet meer verschenen was, en hij op de Bank van zijn patroon met ontvreemde bons eene som van 5000 fr. ontvangen had. De policie werd verwittigd en men zocht den oneerlijke bediende op. Eindelijk, gisteren avond, is de policie er in gelukt, de hand te leggen op den kerel in een der pleizante bars der An- neessensstraat. Het is een gehuwd man, vader van familie. Hij is ter beschikking van den Procureur des Konings opgesloten. De ontvreemde som was totaal verteerd. Overreden. Woensdag avond viel de voerman Fr. Bol, oud 32 jaar, wonend» Merxnmstraas, op de hoogte van afdak 11, van zijnon wagen en rolde onder de wielen. Erg gewónd, is hij naar het Verbandhuis gevoerd. 'Erge val. Zekere Fl. Van de Cas- teele, 22 jaar oud, wonende te Westmeer beek, is gisteren namiddag in den kelder gevallen van een magazijn van den Reinig- heidsdienst, aan het kempische dok-gelegen. De man werd met kwetsuren aan den rugr in het St-Walburgisgasthuis opgenomen. Erg ongelukEen metaalbewerker, Jan De Wolf, 46 jaar oud, wonende St-Ro- chusstraat, tijdens .zijn werk, aan boord van den stoomer Kroonland erg gekwetst geworden door den val van een stuk ijzer. De ongelukkige die eene gapende wondo had aan liet hoofd en den linkerarm gebro ken was, moest ter vorpleging naar het gast huis overgebracht worden. De dieven aan de dokken. Aan boord van het binnenschip, toebehoorende aan den schipper Fr. Schroeiers, en liggende in de Amerikadok, werden eer.e koperen lamp, een wekker, kleedingstulcken en eenige scheepsbenoodigdheden gestolen. Ten nadeele der firma A.Steinmann en Cie, werd op nummer 4, der Willemdok, een vat wololie ontvreemd. OP nummer 5 der Willemdok hebben on bekende kwaaddoeners eene partij koper, ten nadeel© der firma Gilson en Gle buit ge maakt. Op nummer 58 der Amerikakok4 zijn dok schuimers óp den loop gegaan met eene baal kleerstoften, toebehoorende aan de firma L. Dens. Aangehouden. Een matroos van de Kroonland zekere S.., werd aan de haven aangehouden wegens het dragen van verbo den wapens en het uitspreken van doodsbe dreigingen. Hij werd ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Ongelukkige val. Eene genaamde Maria Hermans, 40 jaar oud, wonende Mon- tignyslraat, is in de Egmontstraat zoo onge lukkig gevallen, dat zij den rechtervoet gebroken werd.| Het slachtoflër moest naar het gasthuis overgebracht worden. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste. 757 hel allernoodzakelijkst onderhoud te bezorgen, waren menigvuldig, maar zeer beperkt. In de reusachtigste aller wereldsteden gaan de uitstekeudste krachten en de beste karakters uitgebrekaan genoegzaam voedsel ten gronde. Slechts eene bijzondere vastheid des harten, een goede zedelijke grondslag bewaarde do jongens voor ondergang en wanhoop. Hij greep elke bezigheid aan,zelfs die welke hem vroeg met afkeer vervuld had het straatvagen. Dit geschiedde aldus. De knapen dreven lang een handel, in dienst van een meisje, in tuinkers, dat door millioenen En- gelschen dagelijks by het ontbijt gebruikt wordt; ieder der beide knapen krp g daar twee stuivers voor. Daarna verkochten zij Wintersalade, en met het begin der Lente, sleutelbloemen, die zy zelf zochten toen viooltjes in kliene ruikertjes. Al deze middelen van bestaan waren hoogst vermoeiend, want zij moesten vier of vijf uren loopen om eenige bloemen te vinden en hoogst armoedig, want de prijzen waren ge ring en de konknrrencie groot. Bij den ver koop van viooltjes had echter Sim een groot geluk. Eene medelijdende dame werd door Sim's schoon zwaarmoedig gelaat, hetwelk in weer wil van zijne armoedige kleeding grooten indruk maakte, zoo getroffen, dat zij hem zijn geheele voorraad bloemen voor vijf schel lingen afkocht. Van dit klein kapitaal nam Harry vijftien stuivers af tot aankoop van eenen bezem en vatte post bij eene passage in de nabijheid van de St-Martenskerk in Fieldlane. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2