BUITENLAND. De toestand van den H. Vader Db bandieierijsn in Frankrijk NIEUWSBERICHTEN. Brusselsche briefwisseling. JJRME ^ARRY EN RIJKE |_ENA Spiegelfahriek A. L. MEYVAERT 't Wit Stoopke van Jacques Neefs DE VOLKSSTEM 14 EN 15 APRIL 1012 Uit Brussel komt ons het volgend schrij den toe. Zaterdag 13 April 1912. De schoone Paaschdag bracht gansch Brussel te been. veel volk vertrok naar den buiten en het Terkamerenbosch en zooals ik in mijn vorige briefwisseling schreef, een groot deel van het buurttrampersoneel van de Rouppeplaats tot de Kleine Hut was in staking. De dienst verzekerd zijnde door andere bedienden, zoo kwam eene bende socialisten 's avonds de nieuwe geleiders en ontvangers aanvallen. Er ontstond botsing, een der heethoofden brak een venster in een ^rijtuig en wondde eene Dame. De policie- agenten namen hem gevangen doch een vijf- tig lal socialisten van het volkshuis verlosten, hein. De policie moest den blanken sabel trokken en maakte proces verbaal op tegen een der leiders voor beleediging aan de agenten en aanvallen op de vrijheid van den arbeid. Verscheidene huisvaders liggen alzoo ,op straat met naar den slechten raad van een 'handsvol sooialisten geluisterd t' hebben. Maandag heeft Koning Albert zijn 37e verjaardag gevierd. Hij ontving de geluk- wensehen zijner moeder, de gravin van Vlaanderen, van Prins en Prinses Victor Napoleon, van Prins en Prinses de Hohen- zollern en van den hertog en hertogin van Vendóme. De leden van het diplomatisch korps, de staatsministers en de ministers en verschei dene overheden kwamen ten paleize inschrij ven. Denzelfden dag werd in het bevallige St. Pieters Jet.le, de nieuwe katholieke Burgemeester ingehaald.De kinderen zongen Naar Wijd en Zijd en het muziek speel de de Brabagonne, toen de Burgemeester op het Gemeentehuis kwam. M. Werrie ontving wel 40 bloemtuilen en beloofde de burgemeester te zijn van al de inwoners. In de omstreken van Brussel weiden met de Paaschdagen verscheidene liberale mee- 'tingen gehouden. Overal zeer weinig volk. Te Ukkel in de wijk Fleurgat en Sl Job, waren er 2 aan gekondigd met grooten tralala In de le meeting waren er 7 en in de 2® meeting 15 toehoorders. Een advokaat van S' Joost-ten- Noode, heeft 10 minuten gesproken over het liberaal programma en de kloosters aange vallen. Wie niet content was, het was de patroon van de café. Hij had veel licht ver stookt in zijne zaal waar geen enkel glas bier gedronken werd. Na de lijk plechtigheid heeft hij seffens zijne kaart van deelneming gestuurd aan den Gulden Ezel partij overste van het liheraal kwartier, in de laat ste kiezing raadslid gekozen, en stichter- voorzitter van eene liberale fanfare, in een café waar de patroon het al heeft opgegeven, na gemaakt fortuin. De doop van prinsesMaria-Clothilde, doch ter van prins en prinses Napoleon zal binnen een tiental dagen plaats hebben, in do kapel van zijn hotel in de Louisalei. De Koning zal peter zijn en keizerin Euge nie, de weduwe van Napoleon III, meter, die om reden van haren grooten ouderdom zich zal laten vervangen. Prinses Napoleon rijdt bijna dagelijks uit in open rijtuig, ver gezeld van prins Victor en eene eeredame van baai' buis. De hertog en de hertogin de Slosvig Hol- stein, kleindochter van Leopold H, zullen morgen in de hoofdstad toekomen, waar ze zullen ontvangen worden door den Koning en de Koningin. Morgen Zondag hebben de kiezingen plaats voor den werkrephlersraad (Raadsleden, 4Ie Vervolg. Deze wijze van bezigheid in Londen is de volgende Ieder met eenen bezem gewapende jongen kiest eeuo plaats uit, waar veel ge- Joop van menschen'is, bij voorbeeld de plaat sen waar zich de straten kruisen," waar zich eene tentoonstelling, een openbaar gebouw, een drukke doorgang bevindt, of waar vaak menschen in- en uit de rijtuigen stijgen, bij voorbeeld groote logementen. Deze plaatsen moet de straatvager steeds zuiver van vuil houden, hetwelk bij regenachtig weder een vermoeiend werk is, en daarvoor krijgt hy van bijzonder goedaardige of oplettende per sonen, die deze passage betreden, eene klei nigheid aan geld. gewoonlijk een stuiver, of een dubbeltje of een ander klein muntstuk. Bijzonder drukke plaatsen zijn naar evenre digheid voordeelig genoeg, om zeer gezocht te zijn en afgunst op te wekken. Onder de straatvagers heeft men gebrüiken en bewijzen van eigendom naar den eisch, en het gebeurt dikwijls, dat een straatvager aap een ander dit bewijs 'van eigendom' op. déze vermomde bedelarij verkoopt of verhuurt. Ook Harry moest om de plaat aan de St-Mar- tinuskerk te kunnen innemen, eene kleine belasting betalen. Nu had hij, wat hij beoogde, eene zaak, die den last van het medeverdienen van Sim's zwakke schouders nam, zijn eigen gevoel van eer en de kieschheid van zijn hart noodzak ten hem weldra, dit gemeene werk weer op te geven. Op eenen Zondag, namelijk, toen lig juist op liet punt was, aan de kerkdeur voor eene patroons en bedienden) Zondag 21 April voor werklieden van beider kunne. Stemt dus voor den lijst der Beroepsbelan- gen te Brussel, want deze raadsleden moeten onpartijdige redders zijn en niet ingelijfd in politieke syndikuten. De kamerweek van 3 dagen, doch 2 zittin gen per dag is bijna ten volle ingenomen geworden door de bespreking van de begroo ting van Landbouw en Openbare Werken. Tamelijk kalme zittingen, behalve de clown streken van Buyl die op zijn plaats is gezet Donderdag door minister Van de Vyvere en het kamerlid Gravis. Generaal Michel, de nieuwe minister van Oorlog, heeft Donderdag zijne intrede gedaan in de Kamer. Minister de Brocqneville heeft hem de leden der Rechterzijde voorgesteld. Vrijdag was het de beurt aan gezel Debunne de Kamer wat te vermaken met een meetingredevoering af te geven in Kortrijksch Fransch, waarhij zich het libe raal Kamerlid Van Leynseele aansloot. Wat aanhoudend tijdverlies! en er is nog zooveel te doen voor den afloop der zitting, die zeer nakend is. Hopen wij dat de 2n Juni ons van eenige onwetende babbelaars zal verlossen. KOBE. Hoe de missing ontstond Geheel de wereld heeft overhoop gestaan door het schrikkelijk nieuws van Donderdag over den H. Vader. We hebben de missing uitgelegd doch gaan er wat breedvoeriger over schrijven. Een bediende van de nuncia- tuur te Madrid ontving Donderdag rond den middag een telegram uit Rome, komende van een zijner vrienden uit de Eeuwige Stad. Hij opende het telegram. Het was kórt. En de bediende las deze eenvoudige woorden Papa e morte. (Papa of vader is dood). Zeer ontroerd, zonder verder te peinzen, dacht de bediende terstond zijne collegas te verwittigen. De nuncius was afwezig, maar gansch het personeel van de nunciatuur wist seffens het nieuws De H. Vader komt te sterven. In de officieele wereld te Madrid was het eene sterke ontroering. M. Canalejas verwittigd, had seffens den koning verwit tigd, die zonder te wachten zijn bijzonderen sekretaris zond om den nuncius zijne deel neming uit te drukken. De ministers deden halzelfde. De officieele feesten werden op den voet afgezegd. Een omzendbrief werd oogen- blikkelijk naar deSpaansche bisschoppen en gouverneurs gezonden. M. Canalejas ontving de journalisten. Het nieuws komende van de nunciatuur kan geen twijfel laten, bevestigde hij. En eenige oogenblikken later werd bet nieuws mede gedeeld aan het publiek door de transparan ten der dagbladen. De briefwisselaars telegrafieerden en tele foneerden gewonnen verloren naar de pro vincie. Eenige bladen die s' namiddags ver schenen gaven zelfs rouwartikelen. De nuncius was terug op d9 nunciatuur gekomen. Hij had vernomen wat er gebeurd was en met reden was hij verwonderd dat hij daar over niet eerst was ingèlioht. Hij telegra feerde naar Rome en men wist niet wat hij zeggen wilde. De Paus was in uitstekende gezondheid. Hij had's morgens talrijke ver- hooren toegestaan en 's namiddags zijn ge woon werk afgedaan. De Paus weerstaat zeer goed aan de lasten en vermoeienissen der ontvangsten. Dus was de Paus niet. dood. Maar dan het telegram die gansch Spanje overhoop had gezet Dus ging men het telegram nazien en men vond seffens de dwaling. Papa wil in 't Italiaanse!) ook Pans zeggen. En de briefwisselaar van den bediende had deze ingelicht over de dood van zijnen vader. Hoe kleine zaken toch dik wijls zoo'n groote gevolgen hebben. nader komende koets het slijk weg te vagen, herkende hij dadelijk in de menschen, die in de koets zaten, Lena en hare tante. Dezen keer oefende de kleine, lieflijke toovergodin geene aantrekkingskracht uit, maar dreef de schaamte den" knaap zoo schielijk weg, alsof hij door furiën gegeeseld werd. De plotselinge aanblik van Lena deed hem doodsbleek vyorden en van schrik beven. Wat zou d'e toovergodin van hem denken, als zij zag dat hij tot straatvager gedaald was Sim volgde den vluchteling en verzekerde hem, dat Lena noch hare tante de broeders bespeurd of herkend had. Hierin vond Harry eene soort van troost, maar hoezeer ook zijn hart hem aanspoorde, in de nabijheid van de kerk te vertoeven om Lena nog eens te zien, toch verbood de schaamte overzijne armzalige kleeding hem gebiedend de vervulling van zyn verlangen. Hij trok zijnen broeder met zich voort en verkocht op denzelfden dag zijnen bezem om nooit weer met een dergelijk doel op straat te komen. Het geluk was hun op allerhande wijze gun stig. In eene armoedige slaapstede,waar heide voor den derdon keer voor twee stuivers over nachtten, bewoonde .eene oude.alleen levende zieke vrouw een klein kamertje. Zybcschouw- dede knapen met eene groote en medelijdende oplettendheid, omdat zij het hen aanzag, dat zij niet geschikt waren voor de verkeering met gepeupel. Eindelijk sprak zy de broeders aan,vraagde heö naar hun beroep en afkomst, en toen zij haar vermoeden bevestigd vond, nam zij hen mede naar hare kamer. Deze vrouw heette Giïbbins en was eeDe be kwame bloemen mank ster. Tot nu toe had zij haar werk zelf verkocht, maar dewijl zij ge brekkelijk en ziekelijk was, werd Lnur liet F'rankrij k Een moordenaar vrijgesproken. Don derdag verscheen voor het assisenhof een Oostenrijksche fotograaf, Gabriel Paulus ge naamd. Paulus was verloofd met Juliette Brindeson, 17 jaar, in dienst hij de echtge- noolcn Pamelec, te Asnières. Toen het huwelijk uitgesteld werd, was hij hierover woedend en uitte doodsbedreigingen. Op 25 Augustus 1911, te 8 ure 's morgens, klom hij over het hek van de villa der mees ters van zijne verloofde. Zijne houding was zoo dreigend dat het meisje vluchtte en de deur grendelde. Paulus vervolgde haar en loste door de ruiten van de deur twee revol verschoten. Het meisje werd niet getroffen, maar hare meesteres, Mev. Pamelec, die juist op dit oogenblik door den gang ging, werd aan het voorhoofd gekwetst. Intusschen was Juliette^ naar de eerste verdieping ge vlucht en riep door een open venster om hulp. Ongelukkiglijk gelukte Paulus er in de kamer te bereiken en loste drie schoten op zijne verloofde. Mev. Pamelec stierf den 5 September aan hare wonde. Juliette hüd drie kogels in het hoofd gekregen. Zij verloor het linkeroog en men kon de kogels niet uithalen. Voor de rechtbank verklaarde Paulus ge handeld te hebben in een oogenblik van op gewondenheid, veroorzaakt door de houding van zijne verloofde, die met hem wilde bre ken. Zijne vroegere bedreigingen waren slecht begrepen. Juliette Brindeson sprak ten gunste van Paulus. Zij had het huwelijk viermaal ver schoven, op raad van eene vriendin, die van Paulus niets moest hebben, «Ik vergeef hem zegde zij, en ben bereid met hem te trouwen.» En Paulus werd vrijgesproken Van den moord op Mev. Pamelec werd dus geen rekening meer gehouden En dan is men nog verwonderd dat er zoo licht met den revolver gespeeld wordt Loopende geruchten enbandieten die loopen. Verleden nacht, 't is te zeggen, Zaterdag morgend, rond 2 ure, liep liet gerucht lo Parijs, dat de bandieten, waaronder Gamier en Bonnot, in een huis van de wijk Mont- martre omsingeld waren. Anderzijds meldde een Parijsch morgend- blad, dat de policie de bandieten in een huis belegerde en vast besloten was, desnoods het huis plat te leggen. Later werd echter gemeld, dat de policie onverrichter zake is moeten terugkeeren, daar het gebleken was, dat de policie op een valsch spoor was. Rodriguez zwijgt ook. De onderzoeksrechter M. Gilbert heeft gisteren den bandiet Rodriguez, die aange houden werd te Rysel én bekende samen met Belonië, die de gestolen titels in de Noord statie te Parijs kwam afhalen, de titels te verhandèlen, in zijn kabinet ontboden om hem te ondervragen. De onderzoeksrechter wilde juist de rol vaststellen, welke hij gespeeld had in de verschillige bandieterij ei) Rodriguez bekende wel, dat hij metBelonie getracht had de titets af te halen, doch loochende getracht te hebben de titels te verhandelen. Ondervraagd over de andere bandieterijen, nam hij dezelfde taktiek aan van de andere bandieten. Hij weigerde te antwoorden op de vragen welke hein gesteld werden. Eene bom. Eenige dagen geleden, had de bestuurder van het hulphuis der Sociétó Générale, te venten straat in, straat uit, te zwaar. Zij stelde de jongens voor, hifn het maken van papieren bloemen, het uitsnijden van lampe kleedjes en dergelijke kunstwerken van papier te leeren. Dan zouden -zij te zamen met haar werken, hun aandeel hebben en zich met den verkoop op de straten en markten be lasten. De knapen namen dadelijk het voorstel met vreugde aan, vonden op deze wijze weer een beter verblijf, werkten ieverig en cleden hun best bij het verkoopen op straat. Alle drie waren spoedig aan elkaar gewend. De een zame vrouw, met een braaf en goed maar een vervallen lichaam, vond in de knapen eene vergoeding voor eenen overleden zoon en ver zorgde hen als eene moeder. Zij verschafte hun de gelegenheid eene Zondagschool te bezoe ken, en leende van eenen ouden vriendelyken uitdrager eenige nuttige boeken voor hen. Nooit sprak jufvrouw Gubbius een woord van den man, dien zij gehad had. Harry meende, dat zij hem feóowel als haar zoon door den dood verloren had. Maar Gubbins leefde nog hij was een rondzwervende dronkaard, die zijne vrouw ongelukkig ge maakt had zijne verschrikkelijke dwinge landij had de ongelukkige genoodzaakt hem te ontvluchten. Zij leefde heimelijk op zich zelve om niet in zijne roofzieke handen te vallen en daarom was liet haar des te aange namer dat Harry en Sitn het verkoopen van bloemen overnamen. Hare dankbaarheid voor den ievei'lgen bystand van de knapen toonde zich in alles. XXX. OP DEN DAG DER TERECHTSTELLING. Het ongeluk scheen echter de knapen voort durend'te vervolgen. Toen zij eenige dagen Maubeuge, een brief ontvangen waarin men hem met den dood bedreigde, indien hij geene belangrijke som op eene aangeduide plaats neerlegde. Gisteren werden vier kerels onImoet langs heen de Samber niet ver van de Société Gé nérale. Deze kerels, ziende dat de voorbijgangers hun zoo onderzoekend bezagen, namen eens klaps de vlucht, na een zwaar voorwerp in do Samber geworpen te hebben. Het pak werd opgehaald en men bevond dat het eene bom was. Deze werd door een scheikundige onderzocht en er werd vastge steld dat de bom hoogst gevaarlijk kon ge weest zijn. Een bom in een auto-taxi. Vrijdag morgend is eene bom ontploft in een auto-taxi, toen deze door de Lyonstraat, reed te Parijs. De taxi werd grootendeels vernield en de geleider Badoine genaamd werd erg aan den arm gekwetst. Een boodschapper, Pierre Borlier, die juist voorbijreed, werd aan de bil gekwetst. De ontploffing was zoo geweldig, dat ver scheidene stukken van den taxi, door de vitrienen van de Société Générale vlogen. Het toeval had gewild dat hot wederom juist voor de bureelèn der Société Générale was dat de bom ontplofte. Men vermoedt dat de bom in den automo biel neergelegd werd door een persoon, die aan de Noordstatie een taxi had gehuurd en in den omtrek der Baskille afgestapt was. Een onderzoek is geopend. Brussel. Behendige gauwdieven. Twee kerels liepen Donderdag avond op de Grondwetplaats tegen Mev. G..., wonend op den Etterbeekschen steenweg. Deze besta- tigde kort nadien dal de kwaaddoeners de koord van haar werkzakje hadden doorgesne den en met dit laatste de plaat gepoetst. Het zakjebevatte juweelen en eene som van 60 fr. Eene klacht werd ingediend. Door een hond gebeten. J. H van Beersel. werd Donderdag avond in de Hoogstraat door een grooten trekhond ge beten. Het dier werd door burgers met eene koord naar het kommissariaat en dan naar het slachthuis van Brussel overgebracht ten einde onderzocht te worden. De wonden van J. Hwerden in het Sl Pietersgasthuis uitgebrand. De eigenaar van hot dier wordt door de policie opgezocht. Aanslag tegen een trein. Een kerel verborgen in het Zoniënbosch, tusschen de statiën van Groen en dael en Boschvoorde, loste gisteren namiddag een vuurschot op het tweede rijtuig van den trein. Do kogel ver brijzelde een rijtuig, doch niemand werd ge kwetst. De gendarmerie zocht vruchteloos den dader op. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Dief aangehouden. De agent Debue hield Donderdag namiddag een kerel aan die in een huis op de Kaatsspelplaats een schoon rijwiel ter waarde van minstens 175 fr. te koop aanbood voor 15 fr. Do dief. ze kere X..., Delcourlstraal, té Si-Gillis, be weerde dat een onbekende hem met den verkoop van dit rijwiel had gelast. Een on derzoek werd geopend. Huishouders, opgelet Kruideniers geven namaaksels Aan de Bitterpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uit het is u bedriegen op de hoedanigheid. Eischt dus wel het merk Vincart op het pak. 1500 L. later 's avonds laat naar de woning van juf vrouw Gubbins terugkeerden, vonden zij die gesloten, en vernamen in het huis, dat er een verschrikkelijk voorval gebeurd was. De ruwe echtgenoot der arme bloemen- maakter had hare woning uitgevorscht, en had haar gold afgeëischt. Toen hij niet genoeg naar zijn zin kreeg, had hij de arme vrouw zoo verschrikkelijk mishandeld, dat zij voor dood was blijven liggen. De policie was er bij geroepen, maar Gubbins had gelegenheid ge vonden te ontvluchten, en de gewonde vrouw was naar het hospitaal gedragen. De knapen brachten haar daar een bezoek, maar hadden niets meer van haar te hopen. De verstandige Harry gevoelde wel datrer voor een ander uitkomen moest gezorgd wor den. Hij maakte gebruik van de werkdadige aanbeveling van den ouderwijzer der have- looze school in Fieldlane, die zeer veel met hem op had en verhuurde zich als loopjongen bij eeneu kruidenier in Tottenham-Court- Road, den heer Spicer. Deze man was ruw en streDg. Maar Harry nam zich voor zijnen plicht nauwgezet te vervullen, om hierdoor elke reden van ontevredenheid te voorkomen. Daarenboven vond hij eenen zedelijken steun aan jufvrouw Spicer, die, juist de tegenstel ling van haren man, goedaardig, deelnemend en altijd op eene vriendelijke schikking, be dacht was. Sim wérd intusschen bij kennissen van den onderwijzer opgenomen. Maar thans, nu Sim door Harry's afwezig heid dikwijls aan zich zelvenovergelaten was, werd het eerst duidelijk hoe gewichtig Har ry's opzicht over zijnen jongeren hrowl*r ge weest was en hoe zeer deze dieleidiug no-». had. liet verschil van karakter tusschen Harry en Sim was ton minste ov«n groot, als tus schen bun beider vader od diens broeder. Doodelijk ongeluk. De gebroeders Louis en Joseph Dekleyn, wonende Rogge straat, waren Vrijdag namiddag een uithang bord aan 't plaatsen aan eene nieuwe herberg der Mechelscheslraat. Zij bevonden zich op eene stelling, ter hoogte van het tweede verdiep, toen opeens de planken, waar M. Louis Deklein opstond, omkantelden en de ongelukkige ten gronde viel. De arme werk man kwam met het hoofd op het gaanpad •terecht en werd naar het gasthuis overge bracht. Toen hij er aankwam, had hij reeds opgehouden te leven. De ongelukkige was de schedel gekloven. Hij was slechts 32 jaar oud en ongehuwd. Stoutmoedige dief. Een kerel kwam Donderdag namiddag in den winkel van Mad. Goucelle, Hoogstraat en deed zich een artikel toonen, dot de handelaarster in eer.e andere plaats moest gaan halen. Toen zij terugkwam was de klant verdwenen en met hem den inhoud der tooglade. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vTouweurkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulslruat, 41, Aalst. 758 St-Jans-Molenbeek. Erge val. Vrij dag namiddag, rond 2 ure, gebeurde een erg ongeluk in de Hoveniei;straat.Een werkman, Adolf Fischer, 27 jaar oud, wonende Ghys- brechtgang, 6, was bezig eene stelling te plaalsen voor het huis n. 91 der Hoveniers- straat, toen hij opeens het evenwicht verloor en van eene hoogte van 5 meters viel. De ongelukkige werd opgenomen met een ge broken arm en erge wonden aan het hoofd on de knieën. Hij klo.eg ook van inwendige pijnen. Dieven op de vlucht. Toen de veld wachter der gemeente, vrijdag morgend, om 3 ure, zijne ronde deed in de velden, langs den kant van Koekelberg, bemerkte hij twee kerels, die zoodra zij hem bemerk ten, wegvluchten, een rijwiel en de zakken die zij droegen achterlatend. De veldwach ter zette de bandieten achterna, doch gelukt® or niet in ze in te halen. Hij keerde terug, opende de zakken en vond er een vijftigtal paar nieuwe schoenen in, 's nachts in eene fabriek dor Werkhuisstraat gestolen. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf. 3, Aalst.. Stoomfabriek in Gent 756 Schaarbeek. Altijd de petrool. Donderdag avond, ontplofte bij M. Rotch- tain in do Gautcheretstraat, een petroolvuur en de vlammen deelden zicli mede aan de meubels der kamer. M. Rotchtain, wiens kleedoren vuur hadden gevat, had groote moeite om zich te redden. De pompiers snelden ter plaats en konden, na een half uur werkens, da vlammen uit- dooven. De schade is nogal groot. Door bandieten aangevallen. Toen Mevr. Dgisteren avond, uit den tunnel der Rogierstraat kwam, werd ze door twee jonge kerels vastgegrepen, die haar in be dwang hielden en harén geldbeugel en eeri overjas, dien zij op den arm droeg, ontsto len. Dan vluchtten "zij. Op het hulpgeroep dér dame, snelde een agent toe, die de daders achterna zette. Hij kon er een van aanhouden, zekeren L...., oen gevaarlijke kerel, deserteur van het 2d* lansiers. Hij is opgesloten. is hel eenige eclite Vieux Système. Antwerpen. IVerkongeluk. De ge naamde Frans Van Ilaelst, 18 jaar oud, wo nende te Slubroeck, is gisteren aan hangaar n. 20 door den val van een koperen plaat oen heen gebroken geworden. Het slachtof fer werd in bedenkelijken toestand naar het verbandhuis van Kipdorp overgebracht. Diefstal. Ongekende dieven zijn in het huis n. 1 der Kaasrui gedrongen en heb ben er gepoogd den brandkoffer te openen. Men denkt dat de schurken tijdens hun werk gestoord werden, want zij hebben Ier plaats al hun inbrekersgerief achtergelaten en niets kunnen buit maken. Harry was vast van karakter, streng van zeden, met weinig te vreden Sim daarentegen week als was, met eene groote neiging tot een aangenaam ledig loopen en zucht naar genot. Nu sloot hij zich veel gemakkelijker bij andere knapen aan, die by hunne lieder lijkheid en zedeloosheid eene zekere mate van vernuft voegden, hetwelk zich gewoonlijk ia vroolijke streken openbaarde. Sim had weinig lust aan 't leeren. Terwyl Harry wonsehte, dat hy naar de avondschool in Fieldlane ging, evenzoo als hy met hem d® Zondagschool bezoeken moest, zwierf Sim met ondeugende jongens rond, die al de stre ken en knepen van de rondzwervende city- kraaien aangeleerd hadden en overal den weg wisten. Dikwijls overtuigde zich Harry diep be droefd van de juistheid zijner opmerkingen en beproefde alles wat hem in den dienstba ren staat mogelijk was, om den jongen van de verleidelijke verkeeriug met eigenlijke straat jongens af te houden. Hij zocht hem op, zoodra zijn weg hem in de nabijheid van Fieldlane voerde hy nam hem mede, wanneer zijne mand met waren zwaai* was, en ,liot hem. deze helpen dragen, hij hield hem ook in zijne nabijheid, als hij lang in het pakhuis bezig moest zijn. De heer Spicor wilde Sim niet dulden, want hy was een ergdenkend mensch en vreesde, dat hem iets ontstolen mocht worden maar het gelukte jufvrouw Spicer dikwijls Sim ia bescherming te nemen. De dag verscheen, op welken zwarte Dick, als moordenaar van Marry Mudd, in Pimiico opgehangen aou worden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2