BUITENLAND. OORLOG NIEUWSBERICHTEN. Ernstig Tramongeval te Boschvoorde. De uitslag der Werkrechtersraden flRME ||ARRY EN RIJKE [_ENA Italië en Turkyë. Vertrek yan de Elisahethville Tien uren onder water De moord van Genlbru^e. Versoheidene gekwetsten. Zondag avond rond 9 uren, had te Bosch- voorde een ernstig tramongeval plaats dat de ergste gevolgen had kunnen na zich slee pen. De tram Boschvoorde-Naamsche Poort vertrekkend om 8 u. 53 op de Gemeente plaats te Boschvoorde, rolde met volle snel heid den steenweg van Ter-Hulpen af aan <Jen draai van de Woudlaan gekomen(Derby) kon de geleider niet tijdig genoeg de snel heid verminderen, met het gevolg dat de twee tramrijtuigen ontspoorden en op den houten loods botsten, welke aan de wachtende rei nigers tot schuilplaats dient. De loods werd erg beschadigd, en een lantaarnpaal, bene vens een eleclrische paal werd omvergere den. Al de ruiten van het eerste rijtuig werden gebroken. Gelukkiglijk bevonden zich de meeste reizigers in 't2® rijtuig. Allen werden tegen elkander geworpen en licht gekwetst. Twee hunner M. J. Paternoster, een tram geleider die in verlof was en op het voor platform stond, en M. Lalier, wonende Wij- nantstraat, te Brussel, bekwamen ernstige wonden in het gelaat door de glasscherven. Zij werden in een nabijgelegen huis verzorgd en vervolgens op hunne aanvraag naar hun ne woning vervoerd. De katholieken hebben de meeste reden om tevreden te zijn. Zondag hadden de kiezingen plaats voor de Goedemannenraden voor patroons en be dienden. De uitslag te Aalst is reeds meêge- deeld. Voor de patroons dierven de liberalen niet in 't strijdperk treden. De katholieke patroons werden zonder strijd ge kozen, voor de bedienden zijn gekozen, hee- ren De Winter en De Smet als effectieven, en M. Liebaut als plaatsvervanger. Te Ronsse Voor de effectieven een katholiek en een liberaal. Als plaatsvervanger een liberaal. Te Gent De katholieke patroons werden gekozen ten getalle van 17 en de liberalen ten ge- talle van 12. Voor de bedienden 2 katholie ken, waartusschen Juffer Dumont, en 4 liberalen. De uitslag is prachtig voor de katholieken. Te Brussel De katholieken hebben 6 kandidaten, de socialisten 10. De socialisten zijn razend om dat do katholieken meer zetels hebben dan zij wel hadden mogen verhopen. Wij zeggen dus Proficiat Brusselsche katholieken To Schaarbeek Gekozen 2 katholieke bedienden en 2 so cialistische. 'f Te Oostende Gekozen 1 katholiek èn 1 liberaal. Te Verviers Liberalen en socialisten 4. de katholieken ook 4. Het is een echte triomf voor de katho lieken. Te Namen De katholieken 3 bedienden gekozen, de socialisten 1. Schitterende bijval voor onze vrienden. Te Antwerpen Voor de bedienden is liet onzijdige TJnitas veel vooruit in de stad. Doch honder den kiezers hebben zonder recht of reden, medegestemd. Doch hebben de katholieken voor de bedienden 3 gekozenen. Voor de stielbazen. De triomf der katholieke stielbazen is ver bazend. In de stad hebben de katholieken 500 stemmen meerderheid, in het arrondis sement 1600 stemmen meerderheid. 43® Vervolg. Hoe hernam hij. Meent gij dat dit een oer beide knapen is, die bij de inbraak in mijn buis, op de straat waren Zonder twijfel, mijnheer. Deze hier is de schreeuwer, dit is dezelfde flinke jongen, die mij midden in den nacht op de Vaunhallbridge- road aanriep, toen ik aan rt patrouilleeren was en mij zegde dat er twee roovers in uw huis waren en er eene meid vermoord op den grond lag". Ik deed het noodteekon en wij verschenen met ons zessen in huis, maar konden de roovers niet meer vinden zij waren gevlucht. En ik was gered. Dank zy dezen braven jongen! hernam Limley geroerd en legde zijne hand op Harry's hoofd. Toen wendde hij zich tot Tamlin. Beste vriend, zegde hjj, gij hebt recht op mijne dankbaarheid, door dat gij eindelijk den jongen voor mij opgespoord hebtik zal hem voorloopig hier houden, en verzoek u hem aan mij over te laten. Ik had u tien pond beloofd, als gij mij den jongen bracht hier zijn vijftien pond. Mocht gij ooit in verlegen heid geraken, dan weet gij my te vinden. Tamlin dankte hem en ging heen maar eerst greep hij nogmaals Harry's hand. Zult gij aan my denken, oude jongen €od zij gedankt, gij zijt nu in beste handen vaarwel mijn jongen Limley bleef met. den knaap alleen. Hij ging in eenen zachten leuningstoel en wenkte Harry dat hij nader zou koinen. Kom du eens hier m(jn zoon, en hoor ny aan l zeide hij vertrouwelijk en legde zijne Voor de patropns. De katholieke patroons werden zonder strijd gekozen. De Autwerpsche katholieken zijn over den uitslag van verleden Zondag hoogst tevre den. De Goedenmannenraad voor patroons en bedienden zal beslaan heel waarschijnlijk uit 37 katholieken en 12 liberalen. Te Namen, te Kortrijk, te Brussel, te Moeskruiden, te Leuven, te La Louvière, te Rousselaere, overal is de uitslag ten zeer ste aanmoedigend voor onze vrienden. Het is nu aan de ordelievende werklieden op hunne beurt Zondag toekomende, den triomf der weldenkende en vredelievende personen nog grooter te maken. TUSSCHEN De Spanjaards aan 't werk Twee Spaansche handelszendingen, de eene te Barcelona en de andere te St-Sebas- tiaan zijn naar Turkyë vertrokken, om eene nauwere toetreding tusschen Turkyë en Spanje te bewerkstelligen en om in het Oos ten de Ilaliaansohe produkten te vervangen door Spaansche. Zooals te verwachten was van zulk aanbod, heeft Turkyë alras geheten. De regeering heeft een komiteit van 25 per sonen samengesteld om naar Spanje te gaan op in Mei. Dit komiteit zal eene maand en halfin Spanje blijven en zal opvolgenlijk de Spaansche steden, Barcelona, Valence, Gre nade, Sóville, Madrid, Toléde, Bilbao en St. Sebastiaan bezoeken en er in aanraking komen met de bijzonderste handels- nijver heids- en uitvoer- of verzendingskamers, om alzoo de betrekkingen tusschen beide landen te vergemakkelijken. Frankrij k Gekozen. M. de Kernior, koningsge zinde is te Vitré in het departement van Ilo et Vilanie gekozen met 12386 «temmen tegen 16 stemmen aan den Bonapartist. Turkyë Nieuwe Russische gezant M. de Giers, Russische gezant, is te Con- stantinopel aangekomen. Hij wer/i door tal rijke hooggeplaatste personen Ontvangen. Doch van Turksche zijde is hem niemand komen welkom heeten, en dit is door de Russen met Jeede oogen aanzien. IRuslaiidL Tegen de joden in de balie. De minister van rechtswezen heeft geweigerd de benoeming te teckenen van acht joodsche. advokaten, wier candidaturen werden voor gedragen door de balie van St. Petersburg. Moord in eene Russische kerk. Men heeft in de kerk van Zemokwedaroli, in den Kavkasus, prins Tzilzianef, een rijke land eigenaar, vermoord. China De onlusten duren voort. De T i m e s verneemt uit Nanking dat daar vijftienhon derd soldaten plotseling aan het muiten zijn geslagen. De muiters sloegen aan het plun deren en brandstichten in de voorsteden. Echter werden zij door 10.000 man troepen omsingeld en teruggedrevou, waarbij vele muiters werden neergeschoten, terwijl 1000 hunner werden ontwapend. Generaal Hoeangsing had een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij beloofde, die mui ters de straf te zullen kwijtschelden, die op staanden voet de wapens zullen neerleggen. Niettemin ontstond naderhand een verwoed gevecht tusschen de troepen en de muiters, waarbij 20 personen sneuvelden. Hoeangsing heeft geseind, dat de muiterij gedwongen is. Echter is het waarschijnlijk, hand op Harry's schouder. Gij zult wel ge hoord hebben, dat op heden een groot misda diger, een moordenaar, ter dood zal gebracht worden, of reeds onder de hand van den beul opgehouden heeft te leven hij is dezelfde,die in'den nacht van den tweeden kerstdag in dit huis in den anderen vleugel, ons arm dienst meisje Mary vermoord heeft. Dus zijt gij het geweest, die in gemeenschap met eenen kleineren jongen de policie geroe pen hebt. Maar gij weet misschien nog niet, dat gij toen meer gedaan hebt, dan mijne stoffelijke bezittingen te behouden. Het le vod van mijne ongelukkige dienstbode hebt gy niet kunnen redden, maar wel het mijne. Tengevolge van eene ongesteldheid was ik gedwongen te bed te blijven, maar ik wilde mijne familie, die op eene Kerstmispartij ge- noodigd was, de vreugde niet bederven en dewijl ik reeds buiten gevaar was, dwong ik ze niet van het feest weg to blijven, hetgeen mijne dochter volstrekt wilde doen. Townley, mijn oude knecht, zoowel als de keukenmeid, eene brave ziel,die bijna twintig jaar bij mij heeft gediend, hadden verlof ge kregen op het feest hunne bloedverwanten te bezoeken. De koetsier had eigenlijk niet van huis mogen gaan, maar hij had het toch laat op den avond gedaan, daar hij dacht, dut men hem niet meer noodjg zou hebben. Mijne familie was in een huurrijtuig afge haald en zou daar ook mede teruggebracht worden. De oude min Brown wasmedegegaan, om de dames 's avonds bij het aankleeden behulpzaam te zijn. Er bevond zich dus nie mand te hui6, dan het dienstmeisje Mary, die bij my waken zou. Ik las tui uugeveer elf ure en sliep toen in. Kort te voren had ik Mary voor mijne ka mer, die het uitzicht op den tuin heeft, ge- VOLtfSSÏEM dat later gevechten op nog grooter schaal zullen plaats vinden. Vereenigde Staten Roosevelt's kansen. De voor-kiezingen in de republikeinsche partij, gedurende de verloopen week, hebben het beeld van den politieken toestand geheel veranderd. Nu 10 dagen geleden werd Roosevelt nog als een belachelijke candidaat aanzien, zon der eenige kans op welslagen. Toen kwam de voorkiezing in Illinois die hem op de 58 afgevaardigden in de Nationale Conventie der republikeinsche partij 56 aan hangers bezorgde. En nu heeft hij Zaterdag Pennsylvania stormenderhand veroverd en zal hij op 76 slemgerechtigden waarschijnlijk 70 partij gangers tellen. Roosevelt staat nu als ernstig candidaat tegenoverTaft in het velden algemeen wordt de meening uitgedrukt, dat hij de zege zal behalen in de Conventie en candidaat zijn ▼oor het presidentschap. Xtsillë. Ferri en de socialisten. Enrico Ferri heeft aan den secretaris der Unione socialista romana den volgenden brief gezonden Beste Spada.; Ik bid u akte te nemen en te doen nemen van mijn ontslag als lid van de Unione socialista 'romana. Het is mijn inzicht hiermede* uit te treden uit de oflicieele socialistische partij, vooral om te protesteeren teg.en de sectarische en persoonlijke stelsels, aangenomen door hare besturende organen. Zullen, buiten de reeds vermelde agenten naar Kongo op Zaterdag 20 April te 12 uur 's middags uit Antwerpen met de Elisa- bethville vertrekken Voor het ministerie van koloniën MM. Veroni, geneesheer-dienstoverste, 3® vertrek ;- Knauer, sektieoverste 1® klas, 3e vertrek, vergezeld van Mad. KnauerDu- pont, metser Deriuder, oncvanher der be lastingen, 1® klas, 2® vertrek Wils, toezichter der belastingen, 1® klas, 2® vertrek Grisar, id. Cerfontaine, id., 2e klas, 2e vertrek Mahieu, landmeter van het kadaster le klas, 2Ü vertrek De Ling», id., 2® klas; Lefebvre, lderk-dienstoverste van het kadaster Voukovitch, landhouwove.iste, 2® klas, 2® vertrek Ducrot, id., 3® klas, 2® vertrek; Cartiaüx, id., 3®klas, 3® vertrek Delvaux, onder-landbouwovorste, 1® klas, 3® vertrek Blockmans, id., 2e klas,3e vertrek; Dumont, bestuurder bij 't gerecht, 2® vertrek; Stasse, substituut te Coquilhalstad Hautefolt, pro fessor bij de beroepsschool van Stanleystad, 2® vertrek. Voor de Forestière et Minière MM. G. E. Sharpe, prospector, 2° vertrek P. I. L. E. Pinte, agent, 2® vertrek K. J. E. Beetli, werktuigkundige, 3° vertrek Voor de Spoorwegcompagnie M. Joachim Sarlet, hoofd-werklmisoverste Voor de C. C.-C. MM. L. Questiaux, be stuurder en zijne vrouw, en H. Blondeel, handelsagent. Wonderbare redding van een duiker te Schellebelle. Maandag namiddag, gebeurde te Schelle belle bijna een schrikkelijk ongeluk. Zooals men weet, werkt men thans aan het rechttrekken der Schelde achter de kerk. Dat werk wordt ondernomen door de heeren Charles en Ritte, van Brussel. Maandag namiddag haperde er iets aan de baggermachien en een duikelaar, zekere hoord. Ik kon nauwelyks een half uur inge sluimerd zijn, toen het mij toescheen, als of ik een dof gekraak hoorde. Ik ging in mijn bed overeind zitten en luisterde. Alles was stil, maar eene onbeschrijfelijke inwendige onrust kwelde mij. Ik riep het meisje en gelastte haar naar de mogelijke.oorzaak van het gedruisch rond te zien. Zij ging door de portalen en naar de kamers van de onderste verdieping en van den anderen vleugel. Plotseling hoorde ik haar om hulp roepen. Ik sprong uit het bed,kleedde mij schielijk aan en ging met de kaars in de hand op het gescheeuw af. Plotseling toen ik ovér den gang van de tweede verdieping van den rechten vleugel ging, werd er eene deur opengestooten en twee donkere gedaanten vlogen er uit, waarbij een van dezelve zoo hevig tegen mij aanliep, dat ik op den grond viel. Toen ik weder opstond en de nog brandende was kaars opgenomen had, waren de gedaanten verdwenen. Een vluchtige blik in de kamer, die wij de zilverkamer noemen, toonde mij een open venster, eene opgebroken geldkist, eene ge opende zilverkasteindelijk werd ik met ont zetting het meisje gewaar, dat achter de tafel in haar bloed lag te drijven. Vóór bet huis was alarm de huisdeur werd met geweld geopend, de policie trad binnen maar de moordenaars waren reeds naar de achterzijde van het huis door den tuin ont vlucht. Spoedig gingen drie policieagenten hen achterna. Was ik maar tien minuten vroeger naar de kam«r gegaan, voor dat. de policie, die door u geroepen was, aankwam, dan hadden de roovers zoDder twijfel mij ook vermoord. Gy, gij alleen zijt mijn redder u zond God Edward Kersbilck, daalde rond half drie ure in het water af, om te gaan zien wat er ha perde. Tijdens zijn onderzoek, kwam de ma- chien lichtelijk in beweging en de man werd met den arm tusschen de mekanieken gevat. Alle pogingen welke hij aanwendde om los te komen, bleven vruchteloos. Hij gaf het noodsein, doch dan ook nog was ergeoue redding voor hem mogelijk. Men kon hem onmogelijk verlossen. Per telegram werd alsdan een andere duiker ontboden. Deze kwam rond 9 ure ter plaats en begon dadelijk te onderzoeken, hoe hij zijn gezel kon ver lossen. Het ging echter niet gemakkelijk, en de redder moest een tiental malen terug- opstij gen om inlichtingen te vragen en te geven, over de mekanieken en de positie van Kers- bilch. Eindelijk, rond 1 ure 's nachts, kon hij er in gelukken den armen Kersbilch los te maken en terug boven te brengen. Deze had ondanks de wanhopige positie waarin hij zich bevond, zijne tegenwoordigheid van geest niet verloren en was geheel kalm gebleven. Toen men hem_van zijn duikerspak had ontdaan, waren zijne eerste woorden, om te vragen, wie zijn redder geweest was. Hij be dankte den man op hartroerende wijze. Kersbilch had eene diepe wonde aan de hand en aan den voorarm. Zijn toestand is echter zoo voldoende mogelijk en na eenige dagen verzorging aal hij hersteld zijn. Het mag gezegd worden, dat Kersbilch gelukkig ontsnapt is aan een groot gevaar. Karei Beckaert in vrijheid gesteld. Heden morgend verscheen, zoo wij ver- mold hebben. Karei Beckaert,van Ledeberg. die voorloopig aangehouden was wegens de moord op Charlotte Hoste, oud 74 jaar, wonende te Gentbrugge, voor het Beroeps hof van Gent. De moord moest volgens de veronderstel lingen gepleegd zijh den Dinsdag of Woens dag 26 of 27 December. Het lijk der ver moorde vrouw werd maar ontdekt den Don derdag 28 December. Bekaert werd acht dagen later aangehou den. Het onderzoek, dat zeer moeilijk was, omdat er geen ooggetuigen waren van den moord en slechts veronderstellingen waren, keerde tegen Bekaert die aangehouden werd als vermoedelijken dader. De zuster van Bekaert werd later insge lijks aangehouden, maar na eene maand op gesloten te zijn geweest, in vrijheid gesteld, op'bëvcl der kamer van het hof van beroep. Het onderzoek werd in tusschen voortgezet. Eenigen tijd na de invrijheidstelling zijner zuster, verschèen Bekaert ook voor de raads kamer van het hof van beroep en zij bekrach tigde het aanhoudingsmandaat. Dezen morgend werd het onderzoek geslo ten, na 4 maanden getuigen te hebben ge hoord, en heden morgend moest de kamer van inbeschuldigingstelling uitspraak doen, voor wat het verzenden betrof van de zaak voor liet Assisenhof van Oost-Vlaanderen. De kamer van inbeschuldigingstelling be sloot tot niet vervolging en heden morgend nog werd Bekaert in vrijheid gesteld. De verdedigers in zake waren meesters H. Van do Velde eii Wauters. Brussel. 10.000 frank verdioenen. M. V..., koopman te Keulen, stapte gisteren alhier af in een hotel op de Rogierplaats. Op zijne kamer gekomen, stelde hij vast dat zijne portefeuille, inhoudende eene som van 10.000 frank, in bankbriefjes van 1,000 fr. welke hij in den binnenzak van zijne overjas had geborgen,verdwenen was. Hevige botsing. Tusschen een tram op het rechte oogenblilc. Een klein uur na den moord verscheen mijne familie zy huiverde, maar zy prees met my God voor de redding van mijn leven. Volgens berichten, die ik bij de dienst doende nacht-policie inwon, was het een arme jongen, die de veiligheidswacht er bij gehaald had, een van de kleine trekvogels, die dikwijls nog midden in den nacht te vergeefs eene slaapplaats zoeken. Toen smeekte ..ik. God, dat Hij mij den jongen zou doen wedervinden, en ik legde vijfhonderd pond als eene be looning voor hem in deze portefeuille. Hier is het geld gij hebt het volkomen verdiend, en het zal voor u een grondslag voor later welvaart worden. Harry, aangemoedigd door de vriendelijke woorden van den heer Limley, zegde, dat hij geen geld aannemen kon. Eene goede daad mocht men zich niet laten betalen, had zijn vader dikwijls gezegd slechts door arbeid mocht een eerlijk mensch wat verdienen. Limley was over zulk eene zedeleer, die liever tot ellende veroordeelt, dan van hare gestrengheid afziet, bijna verschrikt. Het kwam h°m haast aanmatigend voor, dat een arme jongen op zoo trotsche wyze het ge schenk van eenen rijke wijgeren wilde. Maar hij lachte goedaardig. Wonderlijke knaap zegde hij. Waarom denkt gij dat het onrechtvaardig is, een gering deel van mijnen overvloed aan te Demen Uwe weigering is echter het kenmerk eener goede opvoeding. Gy moet en zult dit geld aannemen... Maar halt, ik had het haast ver beten hoe dikwyls heeft mijn dochtertje reeds gev.^n6cut hem te zien die het leven van haren papa behouden heeft. Hy belde. Towley verscheen. Mijne dochter moet dadelijk bij haren 17 APRIL 1912 en een auto-taxi had Zondag namiddag een» geweldige botsing plaats in de Fabriekstraat. De auto w erd omgeworpen en totaal ver nield, doch de geleider werd niet gekwest. Het verkeer op de tramlijn bleef een half uur onderbrokon. Een kerkdief aangehouden. Sinds «enigen tijd werden de offerblokken regelma tig geledigd in de Finistei-rakerk, zonder dat men den dief kon snappen. Een bijzondere waakzaamheid werd uitgeoefend en Maandag morgend rond 5 uur zag de koster der kerk een kerel met een lijmstokje peuteren in een offerblok. Zich verrast ziende ging de kerel op de vlucht. Een gendarm, die juist in de Nieuwstraat voorbijging, zette hem achterna en de kerkdief werd op de Kruidtuinlaan gesnapt. Het is zekere L..., van Kureghem, reeds herhaalde malen veroordeeld. Bltterpeeën der Trappisten Vincart geven extra koffie. 1500 P Anderlecht. Twee branden.Zondag avond, rond 10 ure, ontstond brand, bij de echtgenooten Simon, Karl Marxstraat, 98. Na drie kwart uurs gewerkt te hebben, kon den de pompiers het gevaar beperken. Het gelijkvloers werd vernield. Vele schilderijen van waarde verdwenen. Uit het onderzoek blijkt, dat het vuur op vier plaatsen te gelijk uitbrak. Men vermoedt kwaadwilligheid. Later brak insgelijks brand uit op twee kamers der echtgenooten De Winter, Steen weg van Bergen, 225, die afwezig waren. Hier waren dezelfde pompiers meester van het vuur na een half uur pogingen. Het mo- bilier van de twee vertrekken werd vernield en ook eene som van 250 fr. in bankbrief jes, werd de prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is niet gekend. Laken. Bestolen. Op eene kamer der eerste verdieping van een huis der Aartshertog Rudolfstraat, bewoond door M. Volvracht, werden Zondag avond vele ju- weelen en eene som van 120 fr. gestolen. is Catz t boste maagbitter. Schaarbeek. Bandietendaad in eene kerk. Mevr. Marie Taymans, Rogierlaan, bevond zich in de kerk der Minderbroeders, Vanderlindenstraat. Een kerel naderde haar en ontstal haar een marokijnen werkzakje, bevattend eene portemonnaie, een 20-tal frank inhoudend, een sleutelbos en klein» voorwerpen. De bandiet nam onmiddellijk de vlucht en kon «iet achterhaald worden. Stoutmoedige diefstallen. Zondag avond, tijdens de afwezigheid van M. Van de S.., zijn dieven in zijne woning geraakt, Josaphatstraat, n. 230 en hehben er verschei dene voorwerpen en eene som geld buit ge maakt. Stoutmoedige dieven zijn Zondag avond in de woning gedrongen van M. Debot, ban-, delaar, Keulsche straat, en hebben het huis leeggeplunderd. Zij hebben een koftërfort opengebroken en er een pak van 59 obligaties der Btad Luik, alsook eene som van 60 frank uit gestolen. De diefstal moet tusschen 10 en 11 ure ure gepleegd zijn. Aankomst dsr Zomerstoffen. Groofe keus voor mans- en vrouwenkleedereii. bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat. 41, Aalst. 758 Gent. Doodgereden. Maandag avond is in de statie van het Oefeningsplein een naziender der treinen, door eene manoeuvree- rendo machien gevat en doodgeredon. Het is zekere Jules Vermeiren, wonende te Ledeberg. De man is door de zorgen van het ijzeren- wegpersoneel naar't hospitaal overgebracht. Verdronken. Aan de Keizerpoort sprong dezen morgend, om 5 ure, een per soon, een 60-tal jaren schijnende, in het water. Zijne kloefen en klak bleven bovendrijven» Men had dadelijk geenen haak bij de hand en de man verdronk. NaTir het schijnt woont bij langs den Scheldekant en is hij in de caoutchoucfabriek werkzaam. vader komeD, die haar don kleinen kerstmis- man toonen wil. Eenige minuten later trio- pelde vlug als eene ree, een byna twaalfjarig meisje Townley vooruit het kantoor in heb was Lena Harry kromp verbleekend iD elkander, toea werd hij gloeiend rood en sloeg do oogen lie* schaarnd neder. Hij was zoo verlegen, en acn, zijne kleeding was zoo slecht, terwijl Lena, als altijd, in haar sierlijk kleedje en hare goudgele lokken er als een engel uitzag. Limley zag verbaasd dat Lena, naar den ge- heelen indruk die Harry op haar maakte,, hem blijkbaar moest kennen. Ik wilde u mijnen redder toocm, en gij kent hem reeds, Lena O zeker, lieve pape, ik ken hem, en beu blij hem weder te zien. Dit is Harry Hazel- daen dezelfde die myn medaljon redde en op Kerstdag met my in de Zondagsschool at... Waar is uw broeder, goede Harry vroeg zij hem, terwyl zij hem hare hand toestak. Ik heb hem moeten achterlaten, ant woordde de knaap verlegen en ben weinig^bij hem geweest, sedert de nood rny dwong, eene plaats als loopjongen bij den heer Spicer aai* ie nemen, 't Is mij menigmaal slecht gegaan, juffer Lena. O, dat geloof ik,arme jongen zegde het meisje met medelijden. Toen wendde zij zich plotselings met eene uitdrukking van verrukking tot haren vader. Maar dat is nu gedaan niet waar, lieve papa gij zorgt nu voor de arme broeders, die geen te huis hebben want hunne moeder rust reeds lang in het graf,en hun vader is zoo ongelukkig, ach «apa, voo ongelukkig! Denk e©ns, o >chul<lig veroordeeld, voor veertien lange jaren Daar Australië overgebracht. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2