Laatste tijdingen. DE KASVSER De kiesstrijd in het arrondissement Aalst Siiiegelfabriek A. L. MEYVAERT De ramp van de Erzoudenbijna 1500 slachtoffers zijn Stadsnieuws ECSESKüOBlIJSC. SPORTNIEUWS Wielrij d.en Bollen Rechterlijk kronijk. FEESTWIJZER Leening van 75 miltioen frs. (1902) Hop= en Boonstaken Gelegenheidte koop. Eens schoons WIJNGAARDBRQE1K1S (SERRE). Zicb te wenden Korte- Zoutstraat, n. 13, Aalst. 779 TEMPLEDELA DOUQEU R bij Fr. Capéau-De Hauwere Huis PETIT Gebroeders PODEVYN, 2000 HOPSTAKEN 17 APRIL 1912 Hulst. Kind verdronken. Maandag namiddag, rond 4 ure, viel het kind der echtgenooten Van den Branden, al spelende, in het water. De vader, die ooggetuige was was van het ongeluk, sprong gansch gekleed in het water. Hij kon het kindje uit het water halen, doch het arme knaapje had reeds opgehouden te leven. St-Catharina-Lombeek. Erge slag. Maandag namiddag kwamen drie landbou wers van de markt van Brussel terug. Zij waren drónken en kregen weldra twist. Nabij de brug werden zij handgemeen. Een hunner, een landbouwer ziende, die met een drietand op zijn land werkzaam was, sprong naar dezen, rechte hem 'het wapen uit de handen en bracht er een zijner tegenstrevers zekere Henri Wynant, een geweldigen slag op het hoofd mede toe. Deze werd erg gekwetst en moest door zijne vrouw, op een kruiwagen naar huis gevoerd worden. De gendarmen hebben een onderzoek geopend. Een nieuw revolverkanon kost 84.000 franken en hel dient om menschon neer te schieten. Eene flesch THEOBROMA kost drij franken en het dient om zwakke, ont zenuwde lieden herop te beuren. Oordeelt, lezer, welke is het nuttigste voor het menschdom Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent, te Aalst bij al de heeren apothekers. Lebbeke. Hevige brandEen hevige brand heeft Zondag nacht, rond 11 ure, de stalling het vodden magazijn vernield van De Saedeleir Domien, landbouwer en vodden koopman, woonachtig alhier aan de Baes- rodeslraat. Eene geit, eene hoeveelheid slrooi alsook eene partij vodden zijn de prooi der vlammen geworden. De. pompiers der ge meente in allerhaast toegesneld, hebben den brand kunnen beperken en zoo het aanpelend woonhuis kunnen vrijwaren. Do schade welke op rond de 2000 fr. mag geraamd worden is door verzekering gedekt. Pepinster. Kind verdronken. Voor bijgangers zagen gisteren namiddag tegen over de fabriek Lieutenant, een kinderlijk in de Vesder liggen. Zij trokken het er uit en kwamen weldra te weten, dat het dat van don vierjarigen Ernest Sacrè was, wiens ouders het gehucht Mousset bewonen. Hel arme schaap -was op den oever der rivier gaan spélen, en in het water getuimeld. Om eene goede gezondheid te genieten, om goeden eetlust en goede spijs verteering te hebben, en het lichaam vrij te houden, is het voldoende, zich van tijd tot tijd eens het lichaam te zuiveren bij middel der Walthóry- pil, 1 fr. de doos, overal. Ans. Slachtoffer zijner opoffering. Een vreemdeling, met name V., die hier bloedverwanten was kómen bezoeken, stapte gisteren over de tramlijn, op liet oogenblik dat een tram aangehold kwam. Een stukadoor, M. Lodewijk Massillon, in de Bruggenstraat '■woonachtig, zag hel gevaar waarin dë man verkeerde; hij rukte hem van het spoor, doch tuimelde met hem ten gronde. In zijnen val, brak hij den linkervoet. Heer doctor Han- kaerts, heeft hem verzorgd. Het slachtoffer zal lang moeten blijven zonder werken. OrsinvalDoodelijk automobielongeluk. Zondag avond kwam de heer H. Habault, verzekeringsagent te Jolimetz, per auto voor hij Orsinval gebold. In den auto bevonden zich twee zijner vrienden en een 18 jarig meisje, Gabrielle Dupont. Aan eenen draai brak het rechter- wiel. de auto sloeg om en allen werden tegen den grond geslingerd. Geen der heeren had eenig letsel bekomen doch het meisje kloeg van hevige inwendige pijnen. In een naburig huis gebracht overleed de ongelukkige er een uur later. Hut slachtoffer moest binnenkort in het huwelijk treden. Wat den auto betreft, ©rblijvon niets dan scherven over. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Antwerpen. De diefstallen. Ten nadeele van De Wolf, Prinsesslraat, stool men een rijwiel; van de vrouw Jaunin,Loos straat een zilveren ketting en een paar oor bellen van den heer Walken, wonende te Birmingham, een hoekje cheques en twee pond sterling van Mad. Verschueren, Pro vinciestraat, bij middel van braak, uit eene kiandkas, eene som van 600 frank. Bij middel van braak drongen kwaaddoe ners in de woning van den lieer DeVos, Har moniestraat, 128, en stolen er eene partij juweelen, kleederen, sigaren, likeuren enz. Aan hoord van de stoomboot Clan oeal- qoboun liggende op nummer 66, van Kanaaldok, wérden drie luikdekzeilen ge stolen. T6n nadeele van den matroos John Thomson, werd aan boord van den stoom boot Sobral liggende in de Aziadok, eenige kloedingslukken, een° uurwerk en tevens eene som van 65 frank gerobberd. Behendige dievegge. Eene onbe kende vrouw, schijnende 50 jaar oud, heeft eene gouden ombel bij liet 14-jarig meisje Gabrielle Van den Haute, Blinden- slraat, 3, uitgedaan en daarmede de vlucht genomen. De arme jongeling had reeds opgehouden te leven en alle zoggenbleven vruchteloos. Het lijk werd naar het doodenhuis over gebracht. Dinsdag namiddag zijn de ouders het lijk komen herkennen, Men denkt dat de jongeling, die slechts 4 weken geleden uit liet leger ontslagen was en als piocheerder werkzaam was, eenigzins dronken was. Een telegram uit New-York bevestigt dat de Titanic gezonken is en de andere stoo- mers, welke ter hulp gesneld waren te laat kwamen en alleen eenige sloepen met vrou wen en kinderen en eenige andere schip breukelingen konden redden. Volgens de officieele cijfers,door de Withe Star Line opgegeven, zouden van de 2358 opvarenden, slechts ongeveer 850 schipbreu kelingen gered zijn. Ér ZOllden diss ongeveer 1500 slachtoffers zijn. Do kapitein van den Titanic M. Smith en de Amerikaansche miljardair, M. Van der Bilt, zijn onder de slachtoffers. Er wordt later ook nog gemeld, dat be halve de 20 Belgen, wier namen wij opgaven, er ook nog talrijke andere.Beigen aan boord waren. Dezen zijn te Southampton ingescheept, zonder over Antwerpen-Harwioh gereisd te zijn. Men weet nog niet of er Belgen gered zijn ja of neen. De ontvangen telegrammen meldden daar tot nu toe nog niets van. Verdronken. Maandag avond tusschen 9 en 10 uren is do genaamde Philemon Merckspoel, 22 jaar oud, wonende hij zijr.e ouders, te SclmllobelJp, n-n de Zeebergscho brug in don Dender gov...'' -en verdron ken. Ooggetuigen kwamen ter hulp, doch zij konden er slechts 20 minuten later in geluk ken, hem op te halen. Morgendzitting van 16 April. De zitting wordt geopend om 10 ureonder voorzitterschap van M. Harmig nies2e ondervoorzitter De Ouderdomspensioenen. M. Moyersoen ontwikkelt zijn wetsvoor stel, waarhij artikel 9,van do wet op de ouderdomspensioenen zou gewijzigd worden. Hij doet het voordeel van zijn voorstel uit schijnen, namelijk dat het eene grootere werkkracht zou geven en zou toelaten ook nieuwe kategoriën arme ouderlingen var. het pensioen te laten genieten. In grondbeginsel is de wet zeer goed, doch zij heeft tot liierto© niet gegeven, wat men er mocht van verwachten. Jüeii uilslag is tocli bekomen, namelijk, dat ten gevolge dezer wet, alle maatschappijen van ouderlingen bijstand zich sterker uitgebreid hebben. Twee jaar geleden deed eene Ilollandsche kommissie een onderzoek over de Belgische wet, en vond niets dan lof voor onze wetge ving. En let er wel op, dat waren liberalen. In België zijn er thans een miljoen werk lieden, die zelf voor hun pensioen zorgen. De oppositie is lang tegen de wet geweest doch ten slotte moest zij ook maatschappijen stichten, om pensioenen te verleenen. M. Hubert, minister. De oppositie was er tegen, onder voorwendsel dat wij slechts negen centen daags gaven. M. Moyersoen. Indien de oppositie ons steunde zou de pensioenwet weldra alge meen gemaakt worden. De patroons waren er veelal legen, en de overgangsperiode te kort om beter uitslagen to bekomen. De wet moet herzien worden, ten einde zoo spoedig mogelijk aan de werk lieden een degelijk pensioen te kunnen geven. In do nota dor minderheid zegt M. Denis, dat. wij slecl.t3 een tijdelijk werk doen. IK zal daarop antwoorden, dat wij de toekomst vrijwaren en torzelfdertijd aan de noodwen digheid het hoofd bieden. Spreker geeft een overzicht van de andere wetsvoorstellen. M. Jourez. M. De Lalieux heeft te Nijvel gezegd dat het gouvernement met. hem 't akkoord is. Gij komt hier bluflen. M. De Lalieux. Spreekt niet van bluff, gij doet anders niets te Nijvel. M. Moyersoen. T zake pensioenen kan de tusschenkomst der patroons ook overgan kelijk zijn. Later moet zij op sterkere grond vesten ingericht zijn, bijzonderlijk voor wat betreft de ziekten en vroegtijdige werkon bekwaamheid. De wet, alhoewel onvolmaakt, geeft tot hiertoe goede uitslagen. De bijtreding der belanghebbenden is noodzakelijk. Het koste- looze pensioen is eene aalmoes. M. Daens. Neen, neer.. M. Moyersoen. Laat mij spreken. Gij weet niet wat ik ga zeggen. Al uwe onder brekingen zijn nuttelooze woorden. M. Daens. 'tls eene schande zulks te zeggen. M. Moyersoen. Het stelsel van kosteloos pensioen is sinds 20 jaar in voege in Dene marken, en' geeft er flauwe uitslagen. Van Denemarken is het stelsel overge waaid naar Australië en Engeland. Het stel sel is natuurlijk zeer eenvoudig, doch men vergeet, wat het kosten zou. In 1910 waren er 213,000 ouderlingen die hot pensioen van 65 fr. trokken. Reken eens uit hoeveel het ontwerp van M. May zou kosten. Voor 250.000 ouderlingen zon er reeds cei" °f>m van 90,600,000 noodig zijn en weldra zou het 108 miljoen zijn. Het voorhield van Engeland is zeer leer rijk. Het-gouveriiement voorzag slechts 100 DE VOLKSSSM miljoen uitgaven e.n thans'bereikt men reéds 313 miljoen. Ook zal de wet in Engeland weldra veranderen. Met het voorstel May weet men niet waar heen. M. Masson, een der onderteekenaars van het voorstel heeft zulks bekend. M. May. Wanneer M. Moyersoen. -tt- Den 5 Maart 1912. Hij zegde dat hij niet wist.welk stelsel aanne men, maar daler een pensioen.moest gege ven worden. M. Verhaegen. De oppositie zal nooit hare beloften houden. M. Huysmans. Wat weet gij daarvan M. Daens. Als men wil is er toch middel. M. Moyersoen. Daar hebben wij het. M. Daens zuldi n middel vinden. Het voorstel van M. May is een kiesparade. Men heeft liet in de vergadering der afdeelióg bekend. M. May. Wie M. Moyersoen. Een liberaal der 4* af- deeling. M. Jourez. Wie M. Moyersoen. Gij zelf. M. Jourez loochènt/.ulksgezegdtehebben. M. Moyersoen.Het is alleen een kies manoeuver. M. May verdedigt zijn voorstel en beknib helt dat van M. Moyersoen, alsook het ver slag van M. Vcrsteylen. De zitting wordt om 12 ure 15 geheven. Namiddagzittiug. De zitting tcordt om 2 ure geopend, onder voorzitterschap van M. Nerinckar, 1' ondervoorzitter M. Hubert minister, legt een amendement neder het voorstel Moyersoen steunende. M. Segers sluit er zich ook bij aan. Sint Glllis-bij-Dendermonde. Eindelijk na maanden en maanden strijd is de gemeen- tekiezing goedgekeurd geworden door de bestendige dopulafie de provincie na de volgende wijzigingen er te hebben aan toe gebracht. Gekozen Katholieken MM. J. Deurinck en A. f-Iëyvaert. Liberalen MM Ostiau, Hofman, Van Langonhove, Van Bogaert. De eerste stap t? dus gemaakt in het libe rale kamp. Makker? ïnoe.lig voortgestreden en weldra aan ons de vólledige overwinning. Velodroom Van Oost-Eeckloo. Uilslagen der koersen Koers van twee, uren op Amerikaansche wijze 1. Verstraete-Van, Laere, in twee uren 81 kilometers 450 meters afgelegd heb bende 2. Do Poorter-Antheunls, op-twee ronden 3. Van Hamme-De Buck 4. De Smet-Overdeput5. De Sy-Vermeire 6. Geerinckx-Van de Steene. Velodroom van Meenen Snelheidskoers (finaal) 1. Dujardin 2. Vermote 3. Vandewinckele. Achlervolgingsmaich per ploegen. De ploeg Burggraeve-Masselis wint na 10 minu ten strijd met 100 meters op Legrand-Varr den Broucke. r Match met vier,' voor beroepsrijders 1. Burggraeve (33 punten) 2. Le Grand (47) 3. Van den Brouck,e4. Masselis. Antwerpen-Meenen. Zondag werd de£e koers betwist. Er waren 95 deelnemers en de afstand bedroeg 155 kim. Ziehier de uitslag 1. Demarteau, Verviers 2. Gauthy, Pe pinster, 1/2 ronde3. Haidon, Engis, op eene lengte; 4. Laüwers, Wesemael, op eene 1/2 lengte; 5. Matagne, Remouchamps, op eene lengte6. Aerts.. Laken, op eene lengte-, 7. Anno, Beirlegem, op een half wiel 8. Van Wetter, Antwerpen 9. Robaye, Brus sel 10. Valckenaerls, Wygmael 11. Sel- lier. Namen 12. Van Damme, Ninove 13. J. Tuylten, Oostende 14. Cooreman, Loo- tenhulle 15. W. Molle, Rauchin. Op 28 APRIL Bolling door Stekken naar een schoon Zakuurwerk,(gratis), ter Estami- net van Emiel De Moor, Langostraat, 98, Aalst-Mijlbeek. Begin om 2 uren stipt en om 5 uren kam pen. Rechtbank van Dendermonde SLAGEN. Van Impe Angust schoenmaker, te Aalst, lag smoordronken in de straat gevallen. De agent Galfyn, wilde hom naar de wacht brengen, doch Van Impe schopte en belee- digde hem. Hij krijgt 1 maand en 8 dagen gevang en 86 fr. boet. MET PINTGLAZEN GESLAGEN. Petrus Meert, van Lebbeke, die den ge- naamden Triest Frederik, erg met pintgla zen geslagen en gewond had, krijgt daar voor 40 dagen gevang. WEL VERDIEND. De Wolf Alfons, van Lebbeke, die op 1 April veroordeeld werd tot 52 fr. boet, öm zijne moeder mishandeld te hebben, heeft verzet aangeteekend. Hij holiónd zijne straf. AANSLAG OP DE EERBAARHEID. Een landbouwer van Lebbeke, beticht van erge feiten, bij middel van gewelddaden, krijgt zes maand gevang en 5 jayr bcrooving zijner burgerrechten. Re burgerlijke partij bekomt 1000 fr. sdktdcloossleliiiig. Een ware triomftocht van den katholieken propayandistenbond van Aalst door het arrondissement (Vervolg) >- Te Impt Om 4 1/2 ure meeting op 't Dorp bij Remi Janssens; 150 toehoorders. Het schoollied galmde als inleiding. Clolman en werk man Coppens spraken puik. G. Van Nuffel deed geestdriftig '1 protest tegen Daens slem- men. Advokaat De Clercq sprak meesterlijk over de goddeiooze politiek; te Ninove. zeg de hij. worden er kinderen van 5 tot 16 jaar burgerlijk begraven en worden met het libe raal muziek naar den grafkuil gesleept om goddelooze propaganda te maken.Op Asschen Woensdag nacht houdt men een bal, om er 't volk vleesch te doen eten en goede Vrij dag wordt uitgekozen om met hel muziek uit te gaan. 't Is om te huiveren Met zulke mannen is P: Daens aangesloten, en maken de daens is ten kartel!! Is 't niet g rouwe lijk te Oultre. Een. daensist verklaart zich Vrijdenker, en wordt uitgejouwd Het geval Dumont Om 6 ure le Oultre-Loebeek bij GJiysels. Ruim 100 man, A. Bauwens en Fr. Boeykens spraken flink over Katholieke politiek, bestreden de daonsisten en spraken over 't geval Dumont. Werkman Van de Velde sprak begeesterd en deed soms 't volk lachen dat de muren daverden. Veel, veel geestdrift De genaamde De Meerleer, een der kop stukken der Daensisten sprak tegen, maar wierd op alles meesterlijk in den zak gesto ken Op 't laatste zei hij «7A kan daar niet opantwoordenmaar een ding zeg ik, riep hij uit, dal Dumont met recht en reden uit onze partij gesmeten is Zoo, zoo wat peinst Dumont daarvan Eerst wordt Dumont in 't lokaal in de partij der Daen sisten gefopt, bedrogen, en hij vliegt daarna aan de deur met schuppen onder zijn g en dan heefl hij wat hij verdient zeggen de daensisten. Dat is daar een wereldje hein In 't nauw gebracht door vriend Boeykens riep I)e Meerleer uit wij zij» vrij- CÜesakefS I Wij zijn vrij iegelooven,ja of neen Hierop nam Van de Velde liet woord, om die openbare bekentenis uit te leggen, en De Meerleer werd door 't publiek duch»ig- uitgc jouwd Het Daensismus gaat regelrecht naar den afgrond Te Ter-Joden. Prachtige meeting. Om 6 ure in den Congo, statie, Haeltert. 150 aanwezigen,, wjjartusschen tal van daensisten, onder anderen van Denderhaü- tèm, met een persoon die men zegde te zijn de broeder van den fameuzen daensisten candidaat De Bruele. Schepene De Clercq opende de meeting H. De Veylder en G. Van Vaerenbergiï deden elk eene meesterlijke redevoering, na hen spTak advokaat Bosteels gedurende eene uur met gloed en onweerlegbare bewijsvoe ring, bestreed de daensisten, en wees Op de prachtigev werking der Katholieken voor de landbouwers. Het protest Daens, wierd toegejuicht en zonder eenig ver zet aangenomen door iedoreén, dus ook door de aanwezigen Daonsisten. Liederen wierden gezangen onder den algemeene geestdrift en een duo wierd uitgevoerd door twee mannen van Ter-Joden, Slayh- muylder en Van den Bergheden schoon- sten duo die wij ooit gehoord hebben Proficiat, mannen, ge hebt er eer van Ik zal er in vier nachten niet van slapen van zulke schoone meeting zegde een der aanwezigen. Te Erembodtyem. Om T1/2 ure bij Aug. De Greve, Keppe- straat. Ruim 100 man, meest werklieden. De zoon De Cock, in vervanging van zijn vader burgemeester, zat voor met den onderwijzer De Clercq. Puike redevoeringen wierden ge daan door J. De Vis,Leo Crick en Mathieu. Vandaar ging men naar de herberg L. Mertens. Bestgelukte meeting te Aelst-Paperodedries. Om 7 1/2 ure voor twee welgevulde herbergzalen bij P. Van der Meersche, spraken werkman Coppens en G. Van Nuffel. Het protest «Daens wierd dapper toege juicht; de werklieden meest waren zoor kwaad omdat P. Daens het hospitaal had aangerand. Velen waren er verzorgd geweest en riepen dat het eene schande was, te dur ven schrijven dat er klachten waren tegen het gasthuis en tegen de brave zusi^rkens De propagandaliederen werden gezongen. Te Nederhasselt, Om 7 1/2 ure 's avonds meeting bij De Bakker in de Leebeke,met 100 aanwezigen. Alex. Van de Velde dorste er duchtig de drij tegen partijen af, en deed eenen oproep om ze allen te begraven op 2 Juni Veel geestdrift Veel toejuichingen Openlijk dank voorden vriend Th. Sonck, van Denderhautem, die op de meeliepen >n 't Ninoofsch deed zingen door zijn dapperen Vktamschen Bond, en die gansch den dag onze propagandisten vergezelde, en overal te woord stelde met zulke mannen is 't een kermis op propaganda te gaan Onze propagandisten togen blijgenKod en vol iever naar Ao'st, in den laten avond Hun bijval overtreft alle gedachte het volk is 'met ons Het hart van het volk is mei ons Hoezee de katholieke partij voor de Stad en het Arrondissement Aalst, AALST. 21 April te 7 1/2 ure 's avonds couoert voor do leden der Koninklijke Harmonio in het lokaal. 29 April om 7 uren. Voordracht met Lifeht- beclden en Zang, over Z. H. den Paus. Rome ën hel Valicu'an: Ten voordeele van de Ambachtschool. In den Kath. Werkmanskring. 19 Mei. Groot Festival voor harmonie, fan faren en zangmaatschappijen, itige- riclil door do zangmaafschappij De Ware Vlamingen 200 fran ken premiën, LEEUWERGEM 12 Mei Gruote gewestelijke vergadering en betooging van Xaverianen. LEEBEKEN. 27, 28, 29 April. Ter gelegenheid derkormi* stichting der nieuwe geestelijke gemeente in Leebeken. Plechtige Wijding der nieuwe kerk in - de Lecboken door den Zeer Eerwaar den Heer Deken van Ninove. N. B. De katholieke Maatschappijen van de S.'ad en het Ai rondisse/nent worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te.devlcu. r - 'j STAD BRUSSEL. 59c Trekking. 15 April 1912. S. 22*70 n. 12 uilkeerbaar met fr. 20,000 S. 24345 n. 1* 1,-000 S. 28341 n. 11 - - 500 S. 5943 n. 6 S. 19125 n. 3 id. 250 Zijn uitkeerbaar met 150 frank S. N. S. N. S. N. S. N. S. N. 1102 12 5943 9 7195 4 7865 23 12724 5 1*724 7 14357 11 17506 1 1793) 21 19125 8 19125 21 19772 11 2*270 3 22548 9 24345 8 24345 21 2S341 2 2S341 23 28341 25 28795 12 Behalve (le nummers hierboven aangeduid, 2ijn de volgende reeksen uitkeerbaar met llO^r. 1102 7195 9S63 14357 17931 19772 22548 28341 5943 7865 12724 17506 19125 22270 24345 28795 MARKTPRIJZEN Aalst. 16 april. Hopmarkt vaster, beschikbaar fr. 2*5. Nieuw gewas lev. oet.-nov. 125 fr. Hoppekeesten 0.70 fr. tot 0.90 fr. Anderlecht, 16 april. Verkensmarkt, te koop 319S, prijs per kilo op voet 1,02 a 1,18. Dendermonde, 15 april. Tarwe 21,50, rogge 18,ó(i; haver 23,50; lijnolie 85; koolzaadolie>69;id. gezuiverd.72,50; lijnkoeken23,00;koolzaadkoeken meststof 15,25 boter 3,55 eieren 2,40 aardap pelen .9,00; graan van La Plata 40.25 id. ïndië Campliore 31,—252 groote hoornbeesten. Leuven, 15 april. Landbouwtarwe21,50 a 22,00 handelst^rwe 21,00 rogge 18,50 voe- derhaver 22,25 brouwliaver 22,75 koolzaadolie 72,00; lijnolie 85,00 strooi 5,0.0 hooi 8,00 bo ter 3,SO; tarwebloem 27,50 gort Remy 31.50 tarwezemelen 17,00; lijnkoeken 24,00 eierea 2,50. aardappelen 8,50 a 9,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.60 de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.90 jonge duiven, 1.60't koppel, boter 3.60 tot 0.00. eieren de 25, 2,20 tot 0,00; viggens 't koppel 70 fr. Assche, 16 april. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 17,00 a 00,00 haver 21,00 a 22,00 aardap pelen 6,00 a 6,00 boter 2,90 a 3,25 eierea 2,25 a 0,00 kiekens 3,00 a 3,75 konijnen 2,50 a 3,00; hesp 0,00; viggens 40 a 00; hop 180 a 000. Men yra agt eene dienstmeid, welke reeds gecnend hoeft, geen keuken moelende kennen. Goeden loon. Adres vragen opliet bureel van deze gazet. 184 OPENBARE VERKOOPING TE MOORS EL-STATIE door den Secretaris REYNTENS en bevoegd ambt van Deurwaarder Mahieu, te Aalst, op Maandag 22 April 1912, om 2 ure na middag. 782 Te beginnen van Zondag aanstaande 14 April allerfijnste crème a la glacé te bekomen in den Aalst Groote TVIarlct. 777 Kerkstraat, 10, AALST. Alle versche Legumen te bekomen, alle dagen, zooals Hoppekeesten, Kropsalade, nieuwe Patutlen en Wortels, Tomatten, Champignons, Bloeinkoolen. Radijs en Plat- tekees. Ook alle versche Fruiten. SCHOONE KEUS VAN BLOEMEN 776 XE BEKOMEIST BIJ DE Zaadhandelaars, Rergestraat, 3, Aalst, 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMATEN PLANTEN. 728 Opentoare verkooping van TE M00RSEL. rechtover de Statie, op Maandag aanstaande 22 Aprilom 2 uren namiddag. 785

De Volksstem | 1912 | | pagina 3