BUITENLAND. O O R L O G De Belgische vlieger John Verrept gedood. NIEUWSBERICHTEN. flRME }{ARRY EN HjJKE |_ENA Italië en Turkyë. "'New-York te Le Havre aangekomen is, ver klaart dat hij de overvaart gedaan heeft bij ^Schoon weder, eene kalme zee en lichte wind. Den Woensdag 10 April, ten 12 ure's nachts vaarde hij in een ijsveld op 44° 58' noorder lengte en 54° 40' westerbreedte. Om de geweldige botsingen te vermijden werd de vaart merkelijk vertraagd. Het schip bleef tot 1 uur 15 lusschen de ijsklompen varen. Denzelfden dag, ten 6 ure 's morgens vaarde het gedurende 45 minuten nevens een ijsveld. La Tourraine is in gemeenschap geweest met de Titanic den 12 April, bijna gansch den namidddag en tot 5 ure 's avonds. De kapitein der La Tourraine heeft zijn collega van de Titanic verwit tigd dat hij ijsbanken ontmoet had en wees er ook de ligging van aan. De kapitein der Titanic dankte hartelijk voor die inlich tingen. Een wijze maatregel De Cunard Line heeft aan de bevelheb bers barer schepen bevel gegeven, meer zuidwaarts, te stoomen bij het verlaten van New-Vork, ten einde te voorkomen, dat zij hetzelfde lot zouden ondergaan alsde Titanic. Dat bevel geldt ook voor de stoomers welke te New-York moeten aanlanden. Ook voor de haven van Boston zijn dezelfde maatregelen genomen. Hollancl Een wetsontwerp op 't geld. Do minis ter van goldwezen heeft een wetsontwerp neergelegd waarbij de toelating wordt ver leend munt te slaan, noodig voor de behoef ten van de circulatie. Het ontwerp stelt den invoer voor van gou den stukken van vijf florijnen en van het vierkanten stuk van vijf eens, ook liet verbod van Duitschen of Belgischen munt in te voe ren bij hoeveelheden die in zilver 20 mark of 25 frank overschrijden, en in andere me talen (nickel of koper) 10 mark of 12,50 fr. Jf'ranltrij k. Belasting op 't inkomen. M. Poincaré aegdo de wet van de belasting op 't inko men, door do Kamer vroeger gestemd, voor den Senaat te brengen. Doch van nu af is het zeker.dat hel volk weeral gefopt is men zal beginnen te belasten op het inkomen van 150 fr. Dus de bedelaars alleen zullen niet belast zijn wel te verstaan als zij ook niet te veel intrekken. Engeland. De Home Rule in 1e lezing gestemd. Het Engelsch Lagerhuis heeft met 360 Stemmen tegen 266 de wet gestemd die Home Rule verleend aan Ierland. M. Birrell, staatssekretaris, heeft de oppo- sitio verweten, dit rechtvaardige voorstel met zulke hevige bewoordingen to bekampen. Moord geplogen door een dominéé. Samuel Henry, de Anglikaansche geestelijke die, blijkbaar in krankzinnigheid, zijn vrouw den hals heeft afgesneden en toen zich zelf een kogel in het hoofd heeft gejaagd, blijkt slechts licht gewond te zijn. Hij is al voor den policierechler geweest, en toonde zich zeer kalm. Oostenrij k-Hongarië Wat gaat Khuen Hedervary doen De Hongaarsche ltabinets-overste kan met do zaken geenen weg. De toestand is zoo inge wikkeld dat hij ondanks alles zinnens is er van onder te trekken. Peru Werkstaking in de planterijen van suiker- Het. In do valleien van Ghicana, Cartavis en Laredo is de algemeene staking uitgebro ken in do planterijon van suikerriet. De re geering heeft hare troepen ter plaats gezon den, want lot nu toe zijn erin verscheidene gevechten tusschen stakers en niet-stakers, vele dooden en gekwetsten gevallen. 45° Vervolg. De huisheer, wien men liet kon aanzien hoe zeer dit ergdenkend gepraat hem verveelde en hoe hij er door gekrenkt werd, schudde het hoofd met zijn gewpon lachje, nam zijn lieve ling bij de had on maakte zich gereed om zijn kantoor te verlaten. Ik zal er heden nog met Ap Jenkyn over spreken, zegde liij. Jufvrouw Beenie gevoelde nog lust om den twist met Priscilla te vervolgen. Maar waarorn praat gij uwen broeder deze dwaasheid niet uit het hoofd vroeg zij. Omdat hetgene,wat gij dwaasheid noemt, eene edele daad ft, Beenie, en omdat mijn broeder zelf heer van zijn vermogen en van zijnen wil is, en meer ondervinding heeft, dan wy met ons beiden. Hm, wat zijn dat voor menschen bromde Beenie half overluid, ik kom van de bergeD, waar de zuiverheid van zeden nog onaangetast is, en ik keu Londen beter, dan aij, die er in geboren zijn. Inderdaad, deze Ap Jenkyn, deze ruwe man uit Wales, moest wel door eene bie gestoken zijn, als hij zoo iets doen wil. Of gij door eene wesp, gij Jeelijke, on barmhartige twistzoekster. Jufvrouw Beenie wilde iets antwoorden, maar Priscilla draaide haar den rug toe en gin heen. XXXII. DE MEDEDINGER VAN GOEDE FAMILIE. Wij hebben reeds in de beschrijving van dmi balnacht bij mevrouw Revel gewag gemaakt Portugal Tusschen minister en kamerlid. Maan dag heeft kamerlid Moila, den minister van rechtswezen zijn stelsel van favoritisme ver weten.Daarop is een lievig incident ontstaan. De onder-voorzitter vroeg aan den minister of hij niets wensebte te antwoorden. Deze antwoordde, neen. De minister heeft echter zijne getuigen gezonden en de twee slimme rikken zullen in tweegevecht gaan. Cliicago Een Amarikaansche rechter die zijne vrouw eene boet oplegt. Aan klassieke voorbeelden herinnert het gedrag van den rechter Beeman te Chicago, die naar een telegram meldt, zijne eigene vrouwe tot eene boete veroordeelde. Mevrouw Beeman begaf zich Zaterdag naar de rechtbank, om haren man af le halen. Toen zij de rechtzaal binnen kwam, was de rechter juist bezig met een jong mensch wegens wanordelijk gedrag terecht staande. De jonge man werd beboet en toen hij verklaarde geen geld te hebben, gaf de rechter last hem naar de gevangenis le brengen. Dat is schandelijk, riep mevrouw Beeman luide uit. Stilte riep de rechter, maar mevr. Beeman, blijkbaar meenende dat ze thuis was, wilde niet stil zijn en weigerde beslist den rechter het laatste woord te laten. Toen raapte de rechter al zijn mannenmoed hijeen en legde de oproerige vrouw een boete van 25 dollais op. Over wat er in de woning van rechter Beeman later volgde, zwijgen de bladen. "TUSSCHEN Rusland gaat nog voorstellen doen. Do eerste onderhandelingen zijn op een volledig fiasco afgeloopen. Turkye wil van geen klopping weten en Italië doet ook geen water hij zijnen wijn. Te Rome zegt men dat Giolitti maar vooruit moet gaan, dat er aan eene minnelijke oplossing van weerskanten niet le denken is. Rusland echter geeft den moed nog niet verloren en zal eene tweede poging wagen. Ditmaal echter zal Rusland met bepaalde voorstellen voor den dag komen. In 't geheim gehuld Wat de Mogendheden hebben voorgesteld, is nog niet geweten. Zoowel te Rome als te Constantinopol bewaart de regeering het stilzwijgen en de diplomatische kringen han delen zoo eveneens. Het blijkt echter dat het schrijven der Mogendheden zeer kort was en dat zij enkel zouden gevraagd hebben onder welke voorwaarden Turkyë van eene bemid- deiling zou willen hooren. Do Turksche mi- misters'zijn Donderdag hij.eeiigekomen om- over hét antwoord" te beraadslagen dat zij aaji de Mogendheden gaan-geven. Opstand onder de lialiaansche soldaten. In de 7e compagnie zijn 13 soldaten en 3 onder-officieren gevangen gezet voor aanzet ting tot muiterij. De misnoegdheid groeit met den dag aan onder de lialiaansche sol daten van Tripolilanië, vooral onder dezen die verzekerd waren in 't begin van April terug naar huis te mogen gaan. Den 5D April werd het 40° regiment naar Zanzour gezon den om le strijden tegen den vijand. Het is toen dat de soldaten in opstand kwamen en zegden dat zij naar huis mochten gaan en niet moer strijden moesten. Wat er verder is voorgevallen, wordt niet gezegd, tenzij dat er 16 in 'l gevang werden geworpen. De oorlog is geen kinderspel ón do Italianen die den oorlog hebben toegejuicht, zullen het zicii later wellicht maar al te hitter beklagen. Vredo kan enkel geluk brengen vixdo moet er zijn onderdo menschen, in de familie, in hel land. in de ga.nsche maatschappij. Zonder vrede, geen geluk van eenen jongeling, Hektor Hartwell,wiens innige gemeenzaamheden met Lena onzen Harry in 't oog gevallen waren. Hektor, een volwassen knaap van omtrent vijftien jaar, die echter iets onbeschoft voor naams in zijne gelaatstrekken had, was, zooals reeds gezegd is. de zoon van eenen rijken vriend van den hoer Limley, die op het land woonde, en aan dezen was het toezicht op zijne verdere beschavid£ toevertrouwd geworden. Hektor had in Limley's huis twee vrije kamers, een poney,euz., en werd bediend als een groot heer. Nadat de beide vaders zich wederlceerig van hot aangenaam karakter hunner kindo ren overtuigd hadden, was er tusschen hen eene voorloopigo afspraak gemaakt over der zeiver aanstaande lot Hektor zou met Lena trouwen De heer Ilartweil had het voornemen niet, zijnen zoon veel te laten leeren hij pochte op zijn geld en meende, dat zijn eenige zoon die alles erven zou, niet noodig had om zich veel met leeren bezig te houden. Behalve de algemeene kundigheden,.die in den gezel- ligen omgang van eenen lieer geëischt wer den, moest hij te Londen eene tint van be schaafdheid aannemen en den voornamen heer leeren spelen. Derhalve geene school, geen stelselmatig onderwijs, maar eenen huisonderwijzer, die hem eenigzins in de studiën der wetenschap pen zou inleiden, zonder hem met bijzonder heden te kwellen. Kunst van leven en daar om veel vrijen tijd, dat moest de hoofdzaak wezen. Daarnaar meende Limley zich te moeten gedragen, omdat hij Hartwell's recht achtte. Hij werd niet boos over Hcktors's traagheid van geest,maar duldde in zijn huis geen slecht DE VOLKSSTEM In ©we tweede uitgave, gisteren avond, deelden wij reeds mede dat de Belgische vlieger John Verrept, van Lier, Woensdag morgend hij eene opstijging boven den aero- droom van Chateau-bij-Versailles, gevallen is en kort nadien aan de -hekomen verwon dingen bezweek. Over het ongeluk vernemon wij nog het volgende John Verrept, geboren 'den 12® April 1887 te Lier, was dus pas 24 jattr'oud. Onze ongelukkige landgenoot was sinds een jaar in de vliegkunde uitgekomen. Einde Maart 1911, deed hij lo Pau de vereischte proeven tot het hekomen van het vliegbrovet. en op 18 April werd hem.' juist een jaar ge leden, door de Aero Club van Frankrijk en België het vliegbrevet overhandigd. Het is dus een treurige verjaardag. John Verrept. was een der beste Belgi sche vliegers. Hij nam deel aan den Euro- peeschen raid, en verschillende vliegwed strijden. Telkenmale gaf hij vele blijken van vooruitgang. Hij was kloekmoedig, voor zichtig on was weldra door verschillende Fransche hoofden, van de vliegkunde opge merkt. Hij werd bestuurder eener vliegschool benoemd. Op 20 Jan. 11., bemachtigde John Verrept het wereldrekord der hoogte door eene vlucht met tweo passagiers Johus en Ju- nam in den aerodroom van Vidamée. Met hun drieën wogen zij 215 kilos, en de nutlige, totale opgenomene vracht was 300 kilos. De vlucht duurde 29 minuten en de hoogte meter duidde 1075 meters aan. Na eene herziening werd do bereikte hoogte op 1100 meters gebracht. Het vroeger re- kord was gehouden door de Fransche vlie ger Moineau, met 876 meters hoogte bereikt hoven liet vliegveld van Erayelle, nabij Douai: Verrept heeft nog meermalen voor het wereldrekord gekampt, der vlucht met een enkele vlieger, maar de verschillende om standigheden waren hem niet gunstig, om in die proefneming te gelukken. Tot twee maal toe ging hij boven de 3000 meters. De Aéro Club van België, had John Ver rept aangeduid voor de prijsvlucht, der Gordon Bennett Schaal in Amerika. Het is wol een bewijs dat men in hem veel vertrou wen en veel hoop had. Alhoewel zijnen jeugdigen ouderdom, he stuurde hij met veel schranderheid en kennis van zaken eene belangrijke vliegschool te Buc. - Met Olieslagers, Tyck, Van den Born, Fischer, Lanser, enz., hoeft hij steeds bij de vcrscliilligo vliegwedstrijden, de Belgische kleuren, knap verdedigd. Hij was de 2® aan geworven© vlieger voor do fameuze raid Pa- njs-Pekmg, die in den loop van liet jaar moet plaats hebben. Woensdag morgend deed de gekende vlie ger eenigo proefvluchten boven der. aero droom van Chapost. Na eene vlucht van tien minuten, is hij va:i eene hoogte van 2C0 meters gevallen en werd met eene schedel breuk naar hot gasthuis van Versailles ver voerd. Hij stierf er korts na zijne aankomst. Vermoedelijk werd hij door een bloed- opdrang getroffen. De aanwezige vliegers hebben vastgesteld dat alle;commande toe stellen in goeden staat waren. Het toestel is ten gronde gekomen, met nog vlammenden motor, gevuld met gas, daar de vlieger de gewoonte had de allumage af te snijden, en in zwevende vlucht neer te komen. Verrept was algemeen als een ervaren vlieger gekend. Een later bericht meldt, dat Verrept zich, na een twist met zijne vriendin, zou gezelf- moord hebben, en vrijwillig het toestel deed kantelen. gedrag en liet niet de minste gelegenheid voorbijgaan, om gunstig ©p Ilektor's zeden te werken. Ap Jenkyn, de vroegere onderwijzer van Blanche, was als de onderwijzer van den rijken knaap dagelijks eenige uren bozig maar het gebeurde vaak, dat de scholier zich niet liet zien. Dit was dus de kamerheer der Koningin van Litliput op het bal vau mevrouw Itevel, welke liover de rol van Koning-Gemaal ge speeld zou hebben, omdat zijn vader bom mo gelijk gezegd had gij moet decchtgenoot van Lena worden. Hektor Hartwell bezocht zyne bloedverwan ten van tijd tot tijd zoo was hij gedurende het laatste gewichtige Kerstfeest afwezig ge weest, dit was ook het geval, toen Harry en Sim in Limley's huis opgenomen werden. De heer Limley bespeurde, de verrukking van de knapen over de verandering in hunne persoonlijke betrekkingen, over do kleine nette kamer, die zij voor zich alleen hadden, over de kleederen en het linnengood, dat Priscilla voor hen gekocht hacT; liij wilde ge durende de eerste dagen deze feestelijke stem ming in de jonge zielen niet storen en liet hen aan zich zeiven over. Toen er over gesproken ïverd, waar de jongens des middags zouden eten, waren de meeningen tusschen Limley', Priscilla en Beenie verdeeld. Priscilla wilde eenen middelweg. De jon gens moesten op hun kamertje eten. De Scliotsche dame verzette zich hier hevig tegen en meende, dat zij in elk fatsoenlijk huis tui ten kijf in de dienstbodt»nka:r.er en in rle keu ken behoorden. Lena zeide i< *s maar do blikken, die zij op hare tegensprekende gou vernante en opbaren vader v ierp.gaven hare meeuiug duidelijk genoeg te kennen. Brussel. Aftruggelarij van juioeelen. De handelaar in juweeleu A..., Anspachlaan, had een Franschman in dienst genomen als handelsreizigers. Hem werd eeno verzame ling juweelen van 2,600 fr. toevertrouwd. Van rechts en links kwamen bestellingen toe betaalbaar op drie maand. De wissels kwa men echter onbetaald teiug en de reiziger was gaan vliegen. Eene klacht werd inge diend, docli men vond geen spoor meer van den man. De ontvreemding boreikt een 10,000-tal frank. Doodelijhe val. Een gaswerker, wonende Varkensmarkt, daalde Dinsdag morgend te zijnent van de trap om zich naai de binnenplaats te hegeven. Hij gleed uit en viel in den gang. De ongelukkige brak zich den schedel en bleef dood op den slag. Aanhouding. M. Ertel. politieoffi cier, door de agenten Goossens en Vrints bijgestaan, hield Dinsdag morgend op zijn logement in de Hoogstraat, waar hij zich verborgen hield onder een valschen naam, X. L.., aan. Deze werd sedert tweo jaar opgezocht wegens een diefstal gepleegd ten nadeele van oen koopman in vellen der Vail Volxemlaan, te Vorst. Gauwdief aangehouden. Een Duit- scher, zekero W..., pikte Woensdagavond op de Kathelijnemarkt den 'geldbeugel met 60 fr. van vrouw Van Gorp, wonende Steen weg van Ninove. De vrouw bemerkte het en deed den kerel door een agent aanhou den. De kerel werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. Een Duitscher geplunderd. Een Duitscher.E. II..., zocht werk te Brussel. In een lokaal der Putterij, trof hij Dinsdag een landgenoot aan, zekeren X..., en bracht den avond met hem door. Deze kon H... over halen hem al liet geld toe te vertrouwen, dat deze óp zich droeg. X.., wist weldra do plaat te poetsen. H... die geen rooden duit meer bezit, moest de gastvrijheid voor den nacht gaan vragen in den amigo. De policie zoekt den plichtige ijverig op. Doodelijk tramongeluk. Een bak- kersgast A. B.., oud 16 jaar,wonende Treu- renherg. Dinsdagnamiddag eon kamion willende vermijden in de Wetstraat, reed voor eenen tram. De jongeling werd omge worpen en opgrooten afstand voort gesleept. Men moest liet rijtuig opheffen om hem te ontlasten. Het slachtoffer had liet bewustzijn verloren en was gansch bebloed. Hij werd zwaar gewond op gansch het lichaam. De gekwetste werd, in zeer gevaarlijken toe stand, naar het gasthuis overgebracht. De Alkooi is de groote vijand van het volk de Bit terpeeën der Trappisten Vincart zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500 U Overreden. Een tienjarig meisje, de kleine Rosalie Vanlier, vonende hij hare ouders, 30, Keizergang, te Koekelherg, was Dinsdag namiddag op de Stapeihuislaan steenkolen aan T rapen, die van eene kar gevallen waren. Op zeker oogenblik kwam een werkman voorbij met eene s'ootkar. Het meisje word er door omvergereden en een arm gebroken. Schaarbeek. Saccharine aangeslagen. De policie nam Dinsdag twee kilogram men saccharine in beslag hij M. X.., Jolly- straat. Deze verklaarde dat deze saccharine toebehoorde aan Z.., Hollander, in dienst te Schaarbeek. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag nacht zijn dieven met valsche sluitels in het maga zijn gekomen van M. Depessenier, meester kleermaker, de Beughemstraat. Verscheidene koslumeii, koepons zijde en andere sloffen werden gestolen. Het bRdrag van het ont vreemde beloopt verscheidene duizenden fr. De familie Depessenier, slaapt op het eer ste verdiep, en heeftniets gehoord.De policie heeft een onderzoek ingesteld. De lieer Limley scheen het met zich zelf niet eens. Eindelijk gaf hij zijn besluit te kennen. Wanneer ik slechts mijn hart liet spre ken, dan behoorden mijne beschermelingen nergens anders te zijn, dan hier aan mijne tafel, onder mijne oogen, want dat ben ik hun verplicht, en liet is eene onrechtvaardigheid welopgevoede, fatsoenlijke menschen met op zet en bij iedere gelegenheid een uiterlijk ver schil tusschen arm en rijk te laten gevoelen. Als ik er echter voor ben, dat de jongens hun middagmaal op hunne kamer houden en op de andere tijden van den dag hier eten, of in do keuken, of waar zij zich anders toevallig bevinden, zoo geschiedt dit uit aanmerking van mijn plan van opvoeding. Daarbij bleef het dan. De Schotsche dame trachtte nog dikwijls de knapen onvriendelijk te bejegenen en joeg ze naar de keuken, als zij dit in afwezigheid van^Limley kon doen maar de knapen ontweken haar, en zy hield haren toorn over het indringen van beide straatjongens in tot op eenen meer gele gen t'yd. Harry en Sim boden de behulpzame hand, zooveel zij maar konden; zij deden boodschap pen voor al de huisgenooten, wanneer deze het verlangden, hielpen in de keuken of in het koetshuis. Het gebeurde ook dikwijls dat zij binnen hunne lotgevallen vertellen moesten In hunne vrije uren begonnen zij op hun zolderkamertje weder met het bloemen ma ken en het kunstig knippen van papier, waarin Lena zoo veel smaak had, dat zij dikwijls suiieij wegsloop, om Harry te zien werken. Te midden van dit vreedzaam leven, nu en dan vesrtoord door de kwaadaardigheid van s 19 AFRIL 1912 J Laken. Belangrijke diefstal.Kwaad doeners zijn Dinsdag nacht in' de woning van M. Jules Divee gedrongen, De Smet de Naeyerlaan. Op het gelijkvloers hebben de dieven, na al de meubels opengebroken (o hebben, de hand gelegd op een puk obliga tie», voor eene gezamentlijke weerde van 7 tot 8,000 frank. Een aantal juweelen en eene som geld werden insgelijks buit ge maakt. Men heeft vermoedens op een Duilschor van rond de 30 jaar, die 's avonds, onder zeker voorwendsel, in huis was geweest. Leuven. Kind verbrand. Dinsdag namiddag viel het 5-jarig kind der echtelin gen Pauwels, wonendein de Dietsche straat, in een ketel ziedend zeepsop. Het kindje werd zeer erg verbrand op den rug en aan de heenen. Dokter VankerkhoTen diende het zijne besto zorgen toe, doch het slachtoffer is niet temin overleden. Arme hleine. De echtgenooten X.., Goudbloeinslraat, die in oneenigheid leven, zetten Maandag hun eenig kind, een knaapje van 7 jaar aan de deur. Do policie leidde het jongetje naar huis, duch men wilde het niet aanvaarden. Do kleine werd door do stedelijke overheid geplaatst en de ontaarde ouders zullen m9t het gerecht af te rekenen hebben. Geeraardsbergen. Erg ongeluk. Dins dag namiddag, heeft er in de stekjesfabriek (La Suédoise), Boulaerstraat, een ongeluk plaats gehad. Twee meisjes stonden aan een vuldersraachien om doosjes le vullen do overigo stekjes die nevens het machien vie len, lagen op eenen hoop. Een der meisjes trapte op een stekje dat al brandend in deu hoop vloog. Weldra stonden de kleederen der meisjes ook in brand. De vlammen kon den spoedig uitgedoofd worden. Zij zijn alle twee naar het hospitaal overgebracht, waar zij de eerste zorgen ontvangen hebben. Gansch hun lichaam is verbrand. Lokeren. Moedige daad. Het paard der Burgerlijke godshuizen ging Woensdag namiddag op den wijk Boxelaere op hol. Gekomen in de Zeiestraat, was het kind der echtgenoten Herné op het punt verpletterd te worden. De policieagent De Jaeglier, sprong naar het woeste dier en gelukte er in, na een vijftigtal meters te zijn medegesleept, het paard te bedwingen. Veelbeloovende knaap. Over eenige weken, hebben wij de diefstallen gemeld, gepleegd ten nadeele van landbouwers der wijk Everslaere, door een 12 jarigen knaap. Sinds oenigo dagen was het kereltj.e de ouderlij-ke woning ontvlucht. Woensdag namiddag vond agent De Veirman het ventje in een koornveld, waar hij lag te slapen. Hij bekende tijdens zijne afwezigheid de eieren geroofd te hebben, in de hoenderhokken der weezen Van Laere en Karei Plaetinck, op Everslaere. Snellegem. Bloedig gevecht. Twee personen zaten.in eene herberg en kregen er twist. De haas voor erge gevolgen vreezend dreef de twisters, buiten. In de straat gingen zij aan 't vechten. Eensklaps stortte zekere Vincent Smet neder. Hij had in den onderhuik een messteek gekregen, zoo erg dat de ingewanden uit dewoude puilden.Een geneesheer kwam spoedig den ongelukkige verzorgen,wiens toestand zeer erg is. Do dader is gekend. Aankomst der Zomerstoffen. Groote kous voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 41, Aalst. 758 Gent. Overreden. Woensdag avond om 9 1/2 ure is een werkman, van rond de 40 jaren oud, wonende Ooslakkerstraat, aan den draai der Kasteellaan en Oefeningsploin door eone auto-laxis gevat en overreden. Men droeg de man hij Dr Larojr, in de kli niek, terwijl de chauffeur de vrouw van het slachtoffer ging verwitligon. De man was erg gekwetst aan den rug en jufvrouw Beenie, had de terugkomst van Hektor plaats. Aanvankelijk stelde hij belang in het lot van beide knapen, die in Limley's huis een nieuw verblijf gevonden hadden, eu Lena moest hem veel vau hunne avonturen verhalen. Er zijn een paar spreeuwen in ons huis gevlogen, zegde hij schertsend geen won der dat wij een kooitje voor hen gemaakt hebbel), waarin zij hun nestje kunnen bou wen Onze beide spreeuwen hebben hun nestje opder het dak." Al bluffend trok hij zijne beurs en nam voor eiken knaap eene halve kroon er uit. Daar, vangt op, kleine bedelaars riep hij, terwijl hij het geld itf de hoogte wierp. Zij zyn geene bedelaars antwoordde Lena schielyk op berispenden toon. Gij zult- wel zoo goed zijn, de gevoelens vai; «mieren te ontzien O ho gaf Hektor spottend ten antwoord. Ik zal gehoorzamen, schoone dameBelieft het Hare Genade, dat ik den stijgbeugel houde van hoogst derzelver ridders Harry, die Lena's gelaat betrekken zag en sedert den balnacht geen goed oog op Hektor luid. ging zonder een woord te spreken met zijnen broeder weg. Intusschen was het niet te vermijden, dat de broeders dikwijls met den boogmoedigen knaap in aanraking kwa men. Menigmaal schertste hij met hen en noodigde hen uit om in den tuin te spelen, waarbij hij hun dan zijne overmacht liet gevoelen vaak koos hij Harry tot mikpunt bij het boksen en bracht hem geweldige stooten toe. iluriy kuukle inwendig, maar hij hield zich in bedwang om zijnen weldoener geenen aan stoot te geven. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2