BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. JJRIYIE jjjARRY EN [{iJKE [ENA Brusselsche briefwisseling. 't Wit Staopke van Jacques Neefs 2 Kapitein Smith zou zich gezelfmoord hebben Het gerucht wordt verspreid, d;it kapitein Smith, van den litaniezich zou gezelfmoord hebben. Hij zou zich eerst in de boekerij hebben willen zelfmoorden, doch werd daar doord'andere officieren ontwapend. M. Smith vluchtte dan op het dek, waar hij zich door een revolverschot in den mond het leven fcenam, Ook de hoofdingenieur aan boord, gou zich gezelfmoord hebben, toen het schip in de diepte zonk. De geredde schipbreukelingen weigeren echter meest allen, daaraan geloof te hech ten. Het verhaal van den telegrafist. M. Harold Bride, een der telegrafisten is gered geworden. Hij deed een omstandig ver haal over de ramp. Hij zegde dat hij juist zijn gezel, M. Phi- lipps had afgelost, toen de kapitein bij hem kwam en hem zegde, dat het schip op een ijsberg gebotst was en hij zich moest gereed houden om het noodsignaal te verzenden. Tien minuten later kwam kapitein Smith terug en gaf bevel het internationaal alarm signaal te verzenden. M. Philipps door den schok gewekt, kwam op dat oogenblik i'.i de telegraafkabien weldra doorkloof liet signaal S. O. S. het ruim. Terwijl hij bezig was met werken, deed M. Bride hem eene reddings boei aan. Reeds had de voorlaatste sloep den Titanic verlaten, toen hij naar zijne ku- bien ging, om zijn geld en dat van M. Phi lipps te halen. Toen hij terugkeerde zag hij dat een kerel poogde de reddingsgordel van M. Philipps af te rukken. M. Bride deed zijn plicht. Een revolver kogel doorboorde het hoofd van den ellende ling. M. Philipps bemerkende dat de telegraaf niet meer werkte, liep naar achter. Hij werd niet meer teruggezien. Op dat oogenblik speelde het muziekkorps eene volksmarsch. Op het dek waren verscheidene personen bezig eene plooibare reddingsboot in orde te brengen. M. Bride wilde gaan helpen, toen eene groote golf allen in de zee wierp. M. Bride, zat onder de boot beklemd, doch bij kon zich spoedig loswerken on zwom weg. Rondom hem worstelden verscheidene honderden personen tegen de dood. Toen M. Bride een vijftigtal meters van de Titanic verwijderd was, zag hij dezen in de diepte zinken. Heel het achterdeel be vond zich voor eenige minuten uit het wa ter, zoodat het schip schier loodrecht naar beneden ging. De plooibare boot dreef in dezelfde rich ting waarheen M. Bride zwom. Hij klampto er zich aan vast, en kort nadien werd hij door eene sloop opgenomen. Weinige oogenblikken later waren allen aanboord van de CarpathianM. Bride die uitgeput was, werd naar de ziekenzaal ge bracht. Toen hij er eenige uren. was, werd bij door den kapitein van deii Carpathian verzocht don telegrafist van dén boot te willen gaan aflossen, daar deze, uitgeput door het werk, niet meer bij machte was zicli recht te houden. M. Bride beproefde op te staan, doch zijne been en weigerden hem alle hulp en hij moest naar de telegraaf kabien gedragen worden, waar hij dan het werk deed. Paniek aan boord. Volgens verscheidene geredde schipbreu kelingen. zou er paniek geweest zijn aan boord van den litanieop hot oogenblik der botsing. M. Murdoch, de eerste officier bevond zich op de brug van den bevelhebber. Deze bevond zich in zijno kabien. Indien er zich iemand gezelfmoord heeft, is het wellicht M. Mur doch geweest. Kapitein Smith na de botsing uit zijne ka bien komende, hielp verscheidene vrouwen en kinderen in de booten. Daarna deed hij persoonlijk aan vele mannen eene reddings- 4. 47e Vervolg. Volstrekt niets. De zaak is zeer eenvou dig. Gij werd mij bij mijn verblijf te Londen op den dag van heden door zijne Exellentie den God Bacchus 200 dringend aanbevolen, dat ik niet nalaten kon u zonder uwen wil 'mijn rijtuig aaii te bieden en u te scllaken metéén woord, in"goede Oxforder kroegtaai uitgedrukt, gij waart krimiDeel bezopen, en waart bijna een tapijt voor do stappende beenen van liet Londensch gepeupel gewor den. Zijtgij dikwijls in dezen staat geweest? Maar neen, die vraag is dom, omdat zij onbe scheiden is. Laat er ons niet meer over spre ken. Gij herinnert u wel dat ik zelden te Ox ford eenen nacht geheel nuchter naar bed gegaan ben, en dit is na Oxford nog niet veel beter geworden maar wat te veel is, dat is te veel. Gij zult niet zuipen, dat moet uw elfde ge bod zijn Gij herinnert u wel dat gij in betere dagen mij wel honderdmaaldoor kleine geld- leeningen ->-die ik dikwijls vergeten heb u terug te betalen uit de verlegendheid gered en by vrooJyke partijen voor mij betaald hebt. Het is dus voor de oude schuld dat ik thans, nu het mij toeschyut, dat gij neem het mij niet kwalijkniet op rozen slaapt,-mijne oude verplichtingen wil vervullen. Het bescheiden huis, waarin gij u ten ge volge vau mijnen aanslag bevindt, is mijn eigen. Eene oude tante liet rnjj eene erfenis van 12,000 pond na en heeft mij daarmede een bescheiden bestaan verzekerd. Maar ik heb ook eene betrekking, die mij tot vele rei zen uaar liet vaste land noodzaaktik beu gordel aan, en weigerde zelf er een te nemen. Hij noodigde allen uit, kalm te blijven, doch toen eenigen met geweld trachtten inde booten plaats te nemen, haalden de officieren hunnen revolvers te voorschijn en schoten de lafaards onverbiddelijke neer. Andere getuigen verklaren, dat personen, die in de sloepen hadden plaats genomen, revolverschoten losten op de drenkelingen die poogden zich aan de booten vast te klam pen. Het was een vreeselijken nacht De ijsberg. De ijsberg waarop de Titanic botste was 30 meters hoog. Het schip vaarde er zijdelings tegen,waar door heel den wand opengescheurd werd. Het water drong bliksemsnel in alle ka- bienen en ook de machienzaal. Do ketels ont ploften er en de Titanic verdween kort daar na in de de diepte. Eene verklaring van het komiteit Het komiteit der overlevenden kondigt de volgende-verklaring af Wij, overlevende passagiers van de Titanic met het doel do overdreven verklaringen te beletten, reke nen ons als plicht aan de drukpers de vol gende mededeeling te doen, betreffende de feiten die ons ter kennis gekomen zijn en die wij als eciit beschouwen. Zondag 14 April 1912, ten 11 ure 40, bij een helderen én kouden nacht, botste het schip op een ijsberg, die aan de Titanic ge seind geweest was, doch te laat om eene botsing te vermijden. Er werden maatre gelen genomen, om de averij vast te stellen en 0111 de passagiers en het schip te redden. Er werd bevel gegeven de reddingsgordels aan te snoeren. De sloepen werden in zee gelaten en er werden noodseinen met de draadlooze telegrafie gegeven. Bij tusschen- poozen werden er vuurpijlen afgeschoten. D9 radiotelegrammen werden rond middernacht opgevangen aan boord van de Carpathia. Dit schip kwam op de plaats der ramp Maan dag morgend, rond 4 ure. De officieren en matrozen van de Carpathia hadden 's nachts maatregelen genomen voor de redding der schipbreukelingen. Deze werden aan boord opgenomen en goed verzorgd. De officieren, de passagiers en de bemanning der Carpathia stonden bereidwillig hunne kabieneu en hun ne kleederen af. Geredde Belgen. In onze tweede uitgave, Vrijdag avond, meldden wij reeds dat Jan Scheerlinckx, van Kerkxken-Boekent gered was en zulks aan zijne moeder had getelegrafeerd. Scheerlinckx sprak ook van zekeren Van Mulders, van Pollaero. Waarschijnlijk is deze een genaamde Theodoor De Mulder, die voorkomt op de lij^L door het Belgisch ge zantschap te Londen medegedeeld. Verder zijn er nog een achttal Belgen gered, doch men kent nog slech'l^de namen van drie hun ner. De ochtgenooton De Messemaeker en Jules Sop, van Zwevezeele. Men verwacht nadere inlichtingen over de andere geredde Belgen. De opschudding te Kerkxken Onze lezers zullen zich begrijpen, dat te Kerkxken angst en ontroering algemeen zijn. Men heeft er reeds do redding van Scheer- linck vernomen. E? bovonden zich echter nog vijf andere personen van Kerkxken aan boord van den Titanicnamelijk Jan Van Impe, met zijne vrouw en hun tienjarig dochtertje; Philemon Van Melckebeke en Alfons De Pelsmacker. Men heeft nog niets over hen vernomen. Oostenrij It. Ministeriëele Crisis. Graaf Khuen Hedervary heeft Donderdag in het Hon- agent van eene groote zaak. Voor 's hands wordt gij vriendelijk verzocht mijnen gast te zijn. Kleederen zult gij naar ik meen, in overvloed in mijne kleerkas vinden. Zie dit leven een weinig aan en beschouw u geheel als te huis. Jack was in de eerste dagen een tevreden mensch, hij kreeg goede kleederen, sprak met Toper Topham den studenten bijnaam van zijnen vriend over zijne omstandigheden, zyne familie, enz., at en dronk Beérlijk en vergezelde zijnen vriend op kleine tochtjes, te voet en in het rijtuig. Deze toestand duurde echter niet lang. Jack bespeurde wel. dat Toper Topham, in weer wil van de kiesc.liheid, waarmede hij hem behandelde, eene kuur met hem voor had hij praatte hem eens voor altijd uit het hoofd 0111 weer naar Londen te gaan. Londen was voor hem de hel. Ten tweede verbande hy allen sterken drank uit zijn huis. Eiken dag kwam er maar ééne flesch rooden wijn op tafel. Ten derde hield hy niet op Jack tot werkzaamheid aan te sporen. Hij raadde hèm aan zich met de taal studie bezig te houden en verschafte hem de benoodiglieden. Dit alles verplaatste Jack met de lantaarn in eenen kring, waarin hy sedert lang niet meer te huis was. Spoedig gevoelde liy zich ongelukkig, eenzaam, gedrukt door de onaf hankelijkheid van de goedheid eens vriend, verlangde met smart naar een glas echten brandewijn en naar de Londensche liel. Onge veer drie weken later, toen- Toper Topham eene reis van zes dagen doen moest, schreef Jack eenen brief, dien hij voor zyuen vriend achter liet en keerde uaar Londen terug. Spoedig was bij we--: de oude woestedronk- aard, van wien het te verwonderen was, dat DE VOLKSSTEM gaarsch Parlement officiéél het ontslag van het kabinet meegedeeld. Daarop zijn de kamerzittingen opgeschorst welke maar zul len hernemen na de samenstelling van een nieuw kabinet. TVtexiko. De regeeringantwoordtaan de Vereenigde- Staten. D o Mex i k a an sphe regeering heeft te New-York geantwoord dat zij de verant woordelijkheid op zich neemt van de schade door haar berokkend, maar dat zij geen ver antwoordelijkheid draagt van helgeen door de opstandelingen wordt misdreven. DuitsclilandL De socialisten hebben zich aangesloten bij het vrouwenstemrecht.Een gewichtige stap is gedaan geworden door de Duilsche socialistische partij. De socialisten hebben ^verklaard liet vrouwenstemrecht op haar programma te brengen eh op 12 Mei in al de belangrijke steden \an Duilschland meetin gen over dit punt le beleggen. Het is de beslissende stap van liet' vrouwenstemrecht. Uit de hoofdstad kfrfgéiv we volgend nieuws. Zaterdag 20 April 1912. De kiezingen voor de Goedemannenraden te Brussel, Schaarbeek en Molenbeek zijn uilstekend geweest voor de krislene bedien den. Te Brussel hebben zij het 3e der effec tieve zetels behaald, en hun slemmengetal bedraagt de helft van dit der socialisten. De liberalen zijn zelfs niet in strijd durven ko men, nog eens te meer bewijzend dat zij geene beroepsorganisatrebezitten.Te Schaar beek hebben de krislene bedienden het zelfde gelul stemmen als de socialisten.Wij begroe ten met trots Mejufler Callebaut, de eerste vrouw die in België rechterlijke bedieningen zal uitoefenen. Nu morgen hebben de kiezingen plaats voor de werklieden in de 4 omschrijvingen van Brussel, Elsene, Molenbeek en Schaar beek. Het getal kiezers der 2 geslachten is 52000. Ook is liet niet te betwijfelen dat de werklieden in massa voor lijst n. 1 zullen stemmen, ten einde onpartijdige rechters te hebben die aanhoudende bekommeringen zul len hebben van de somtijds zoo ongelukkige klasse die zij vertegenwoordigen. De koning komt bepaaldelijk op Zaterdag 4n Mei, de jaarlijnsche tïofpartij vast le stel len in 't Kasteel van Laéken. M. Victor Allard, katholieke senator van Brussol, ondergouverneüé van de Nationale Bauk is overleden, Donderdagavond in zijn hotel, Gouden Vlieslei, na eene ziekt© van 5 a 6 dagen. Maandag namiddag ontving dekoning eene delegatie van de Ui.ion Economique Inter nationale voorgesteld door uw gekozene, M. De Sadeleer. Morgen Zondag om 11 ure, plechtige mis, in de kerk vanTenZavel tereere van St-Joris. De liberalen van Laeken hadden eene tegensprekelijke meeting ingericht. M.Goelst katholieken scliepene, was er heen gegaan met eenige vrienden- Nadat de 2 kartelman- nen gesproken hadden, yroeg M. Goelst het woord. Hij begon middèn dor onderbrekin gen en uitroepen, de daden van favoritism© en sectarisme aan te halen geplogen door de antiklerikalen van 1879 tot 84. Hij stelde toen het program der katholieke partij voor onder sehoöl-kies-en economisch opzicht. M. Janson, zoon", trachtte den uitste kenden indruk van deze redé weg te nemen. hij niet in de handen der policie^-viel en in de gevangenis kwam. Maar dit ongeluk zou hem weldra overkomen. Het was op eenen van de zonnigste dagen van Maart, toen Jack reeds op den vroegen morgend in eene gt-meeue kroeg in een steegje niet ver van de OxfordStraat, met Squib en Paul, bij de volle brandewijn flesch zat. Deze befde letterkundige mededingers wa ren meermalen door Jack's afgrijselijke en bloedige verhalen, zooals dio te Londen onder de schrikkêlijkste jffëis dagelijks by massa's verschijnen, zoo volkomen in de schaduw gesteld, dat zy heimelijk eene sanienzweering smeedden, om hem eene poets te bakken. Hunne vriendschap had slechts eigenbaat en huichelarij ten grondslag. Zij gingen bij hun wraakplan stelselmatig te werk. Jack's neiging tot den drank kwam hun te stado. Zij deden hem verscheidene keeren eenige droppels extrakt van hyoscia- mus in den brandew ijn Jack moest dol in het hoofd worden, dat was hun duivelseli voornemen. Op den morgen van den dag, waarvan wij spreken, steeg de dronkenschap van Jack tot razernij hy dronk en di .j k, brulde daarbij woeste vuile straatliedjes en liep eindelijk in hoogst opgewonden toestand de straat op. Anders vermeed hij doorgaans, zelfs wanneer hij zwaar beschonken was, do meer levendig* hoofdstraten; dat wasjöen insiinkt, 't geen hem lang uit de handen der policie redde. Maar ditmaal rende'hij. hijgend en zingend, rechtstreeks naar OXwrdstreet. De meeste menschen, die hij tege kwam, w*l:«n schuw voor hem uil den weg.' II t ongeluk w ild*, dat jufvrouw Beeni* M'\!t-ino, on 0 ieverige aaiihangsr.eV van het leenSv dsol, in ee.i be spottelijk voorjaarstoilet, eeuen wonderlijk Hij ontwikkelde het kartelprogram. Puur en simpel algemeen stemrecht op 21 jaar af schaffing van artikel 310, enz. Na de mee ting trokken onze vrienden vreedzaam weg, toen zij op den omdraai der straat door een 100 tal woelmakers werden aangevallen, terwijl de gemeenteoverhedén nevens hen gingen zender lussclien te komen. Geen enkel agent in den omtrek Onze vrienden ontsnapten met de grootste moeite aan deze geweldi- gaards nadat er velen gekwetst waren.... Schoone kartelmanieren De Commissie voor de overwelving der Senne in de nabijheid van Brussel houdt zich bezig de gemeentensLaekeu.Schaerbeek St. Joost en Molenbeek overeen to brengen. In geval die overeenkomst niet zou lukken, zou M. de gouverneur Beco besloten zijn gebruik le maken van de macht hem door de Provincie toegekend. De Provinciale kom missie van de Senne in haren doorloop op de Brusselsche omgeving, vereenigd om de kwestie van den Verzamelaar de Groene Lei le onderzoeken, heeft eenparig den wensch uitgedrukt dat de Bestendige Depu tatie de opmaking van een verzamelingspro- jektaan een bijzondere technischen dienst zou toevertrouwen. Het-is- tijd dat de kwe stie der overwelving van de Senne eindelijk opgelost wezen in het belang der opénbare gezondheid. Zooals alle Brusseleers hebben de volks vertegenwoordigers Woensdag de oogen ge richt op de zon. De zittingzaal der Kamer werd verlaten tegen den middag zij werd op dien moment door een droefgeestige don kerte ingepalmd, weinig gunstig aan de parlementaire besprekingen. I11 de zitting werd geheven ten teeken van rouw. De man datarissen der Natie zijn rond den vijver van 't Park gaan staan en hebben de koninklijke ster aanschouwd aangetast door een scha- duwvloed. De kamerleden evenals de een voudige menschen hebben hun oog moeten beschermen met zwart gerookte glazen en oude fotografische clichés. Do minst-behen- digen hebben het toppeken van hun neus zwart gemaakt. Het uitzicht van 'tPark leende tot stilzwijgendheid. De meest bab- bolzieken onzer honorabelen zijn zoo stom gebleven als beelden die met bun blankheid de wandellanen van 't Park opvroolijkten.De boomen komen in een onzeker licht en het water van den vijver neemt een eigenaardig uitzicht. De kamerleden bezien de pracht die hen omringt zij zien er zelfs uit als de Pierrots in de maneschijn. Het Park schijnt als een lliealerversiering, de gcelachl'ge heuvel waarop het gebladert zich duidelijk afteekent. En het licht schijnt opnieuw! Men mag zeggen dat de zonsverduistering Woens dag middag heel Brussel verduisterd heeft het leven der hoofdstad U^d letterlijk opge- -houden. Het was des te buitengewoner daar men. de vorige dagen de zaak als zwans had opgenomen^ zboaTs bet de'gewoonte is bij iederen echten Brusseleer. De Kamer zet baar werlc langzaam voort en met genoegzame kalmte daar de kiesp6- riode aanbreekt. Wat wij best moeten ont houden van al wat er van deze week in Kamer is verteld 't is de verklaring van M. Vandervelde, die de uitdrukking van M. Hymans als beleedigend aanschouwt; alsof de socialisten wijzer waren geworden. Wij zijn en blijven republikeinen en collectivisten. heeft hij gezegd. Wij gaan voort met niet le begrijpen hot huwelijk tusschen vuur en water dat de loge beeft opgelegdmaar het kiezerskorps is niet bereid het te volgen want burgers en handelaars beseffen het ge vaar dat hen bedreigt en zij zullen het op 2 Juni doen zien. Den le Mei zal aan de regeering een groot banket worden aangeboden. Al de leden heb ben gisteren hunne toetreding geteekend op deze zoo welverdiende betooging. opgedrilden hoed met do drie nationale arendsvederen op het hoofd en eenen parasol met bonte kleuren in de hand," naast Lena, die zij vergezelde, op het trotoir voortwau- delde. De Schotsche dame, in hare zonderlinge kleediug en met den sterk uitkomenden kne vel, kwam den besehoukene zou belachelijk voor, dat hy voor haar ging staan, tegen haar aan tuiim-lde en haar beschuldigde vau eene vermomming ten koste van het schoone ge slacht. Gij zijt een man, riep hij. Dat kan men wel aan uwen baard zienwat doet gij in deze vrouwenkleeding mij komt deze dracht toe mij dien allerliefsten hoed, dat vogel nestje met die enkele vederen mij die eugelvleugelen van een shalw zoo en zoo Hy ontrukte de verschrikte vrouw den hoed, shalw en parasol, kleedde er zich mede aan en reikte de Schotsche dame zijnen ge- kreukten cylinderhoed toe. Deze schreeuwde overluid, Lena liep doodsbleek in den naasten winkel. Hoe schreeuwt gij zoo stamelde Jack. Ziet gij niet. dat het mij veel schooner staat dan u, ziet gij het mij niet aan, dat ik teedere gevoelens koester. Jufvrouw M'Alpine schreeuwde Help poli cie, help Toevallig was ej geen polïciebe- dieiuK in do nabijheid, maar om den dronk aard verzamelde zicli eene menigte menschen, ilie deels verschrikt waren, deels lachten en joelden. Nu trad juist uit den winkel, waarin Lena gevlucht \\ac. «en lieer in eene dame aan den arm. Ni- t ver van de plaats stond e*ue vigilante, die op d«n lu-er en de dame scheen te wachten. Do heer had het voorkomen van - 21 EN 22 APRIL 1912 Brussel. Goede huisch. Verleden nacht heeft de policie, rond de Beurs, eene klopjacht ingericht, 45 vrouwen van lichte zeden, meestal Fransche, en 12 eereridders dezer dainen werden ingerekend. Zij zijn ter beschikking van het gerecht gesteld. Bandietendaad. Vrijdag morgend, 2, uur, werd F. J. dienstknecht in een hotel op de Louisalaan, in de Wanstraat door twee kerels aangerand, die hem bij de keel grepen en ten gronde wierpen. Dan ontnamen zij hem eene portemonnaie inhoudend 37 fr. 50, sloegen hem en vluchtten. J.., legde eene klacht neer in het kommissariaat d6r 6e af- deeling. De daders worden opgezocht. Door een hond gebeten. Donderdag avond Werd het 10 jarig zoontje der eehtge- nooten T..., Gierstraat, door een hond ge heten in de Wynantsslraat. De wonden wer den uitgebrand in het St-Pietersgaslhuis ea de hond wordt onderzocht in de veeartsenij school. Proces-verbaal werd opgesteld ten laste van den eigenaar van den hond. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten' GAUTH1ER, krachtigst! geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaai. en bijna onmiddelijk, 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Laken. Zelfmoorden. M. X..., han delsreiziger, 30 jaar oud, Leopoldslraat, te Laken, verloor zijne plaats en verkeerde weldra in ellende. Geene nieuwe betrekking vindend, werd hij wanhopig en besloot te sterven. Vrijdag morgend,vond de werkvrouw hem dood op zijne kamer. De ongelukkige had zich vergiftigd. Het lijk van X..., die ongehuwd was,werd naar hel doodenhuis vervoerd. Vrijdag morgend rond 5 uur, stond een genaamde X... oud 58 jaar. Maria-Ghristina- slraat, op en begaf zich naar de binnenplaats. Zijne vrouw vond hem aldaar verhangen. Op haar noodgeroep, snelden geburen toe en een hunner sneed de koord door, doch vruchteloos, X.,, was nog slechts een lijk. De man, gebukt onder familieleed.had be sloten een einde aan zijn leven te stellen. Er is geene goede koffie mogelijk, zonder goede Bilterpeeën. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bittorpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B Anderlecht. Brand. Zaterdag mor gend, om 4 ure, is een hevige brand uitge borsten in eene groote meubelfabriek, inge sloten door het .beluik Charles Micliiels, Gavonsstraat te Anderlecht. Het Werkbuis en verscheidene werkmanswoningen staan in vlam. De bewoners dier huizen dié1 nog te bed lagen, moesten in nachtgewaad de vlucht nemen. De pompiers waren spoedig ter plaats doch vermochten niets tegen den vuurpoel. Soldaten en policie waren ter plaats om de orde te handhaven. 1,1 De ontroering in do wijk was groot. Het was slechts na verscheidene uren wer ken s dat de vlammen konden bemeesterd worden. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 41, Aalst. 758 Sempst. Doodelijh ongeluk. Don derdag nacht reed E. Van Steenwinkel. 30 jaar oud, landbouwer, Grachtveldenstraat, met eene kar groenten naar de vroege markt vari Brussel. Aan de Brusselsche vaart reed Van Steenwinkel, welke waarschijnlijk op zijne kar in slaap zal gelegen hebben recht de vaart in. Man en peerd verdronken. is hel eenige echte Vieux Syslème. eenen landjonker, half jagerhij had een krachtig lichaam, maar had iets ruws, terug- stootends in zijn gelaat. De oogen lagen diep in hunne kassen onder dikke weukbrauwed verscholen, de neus was groot, de lippen een weinig opgeworpen, de kin vooruitstekend, het hoofd met kort afge sneden zwart haar zat op eenen zoogenoemden stieren-nek. Hij droeg een groenen jachtrok met gouden knoopen, eene witte vest, witten kastóren hoed, in de hand eene karwats met gouden knop. De dame die hij geleidde had een fijn ge vormd verstandig gelaat en was met smaak gekleed. Beiden schrikten gelijktijdig, toen zy plotselings den dronken man in het oog kregen hij moest hun bekend zijn en zy moesten hem in dit oogenblik herkennen in weerwil van zijnen bespottelijken opschik. John! fluisterde de dame verbleekend, terwijl zy op het punt was te bezwijmen, en zwaar op den arm van den heer leunde. Hy is het, zonder twijfel mompelde de laatste. Ik herken den landlooper in al zijne vernedering. Laat ons heen gaan, Emily het is vreeselyk, dit beest te ontmoeten Maar het was te laat. Jack met de lantaarn had het paard reeds ontwaard. Hy kromp in elkander. Eenige minuten rustte zijn vlam mend oog nog op de schoone vrouw, toen ontmoette het dat van den heer. De nieuwe ontdekking oefende een half ontnuchterenden invloed, maar zijne dronkenschap werd door woede vervangen. Tref ik u hier aan, hond van een broe der riep hy knarsetandende en met rollend© oogen. (Wordt voortgezet}.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2