bostemundT OORLOG De kiezitig voor de Goedemasnenraden. Het oordeel der Pers NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë. Vreeselijkfamlliecrama in Oostenrijk flRME JJMY EN RIJkE |_ENA DE VOLKSSTEM TUSSCHEN Het antwoord van Constantinopel aan de Mogendheden. Zooals reeds lang te voron was geweten, heeft Turkyë aan de gröote Mogendheden laten weten dat Turkyë geen vrede kan erlangen tot zoolang de rechten van den Sultan op Tripolitanië niet behouden blijven. In de Dardanellen Rusland loert Turkyë heeft de Dardanellen nog niet heropen verklaard voor de zeevaart. Doch het zal niet lang meer duren eer het een voltrokken feit is. Turkyë weet dat het ge vaar voorbij is, en de Italiaansche vloot te Tarente verblijft. Tot verder order zal de vloot niet veel meer uitrichten. Daarbij Londen en St. Petersburg zijn misnoegd over liet sluiten der Dardanellen,daar de Russische en Engelsche zeehandel er veel schade door lijdt. TeDerna. De Italiaansche krijgers gingen te Derna op verkenning. Doch 'tduurde niet lang of ze werden beet genomen door de Turken. De Italianen lieten verscheidene dooden en vele geweren achter, Een boer van Wandswitge (Oostenrijksch Polen), genaamd Kapiel, had een kalf ver kocht waarvoor hij eene banknoot van 100 kronen ontving, die bij op zijne tafel legde en ging vervolgens henen. Enkele oogenblik- ken later terugkeerende bëstatigde bij dat zijn vierjarig zoontje de banknoot in stukken had gescheurd. Razend van woede greep hij een mes en sneed de vingers van het arme wichtje af. Op de kreten van bet kleine slachtoffer kwam de moeder, die bezig was een meisje van zes maand oud een bad lo laten nemen, toegeloopen en verbond de kwetsuren van bet kind. Terugkeerende naar baar dochtertje vond zij het verdronken. Als waanzinnig liep zij builen ten einde hulp te halen. Zij zag met schrik haren echtgenoot aan een boom verhangen. De ongelukkige was zoo erg aangedaan dat zij dood neerzeeg. Holland. De muilplaag. Die droeve plaag is nog steeds in Holland binnen, 52 stallen zijn tlraiïs' bésmet. En zeggen dat de tegenstre vers, op gevaar af onze Belgische landbou wers de grootste schade toe te brengen, zeg gen dat zij met geweld de openihg der gren zen willen. 't Is alsof zij zeggen zouden "Wees Welkom, muilplaag, komjnaar -bin nen. Gelukkig dat onze boeren er anders over denken. IPrankrij k: Senaatkiezing M. de Langenhagen, radikaal is gekozen geworden als opvolger van generaal Langlois. Aanhouding van een Belg. Op man daat van den onderzoeksrechter De Landts- lieere van het parket van Brussel, heeft de bestuurder der veiligheid van Parijs Zater dag O]) het koersveid van S^Cloud zekere Louis Arts aangehouden, geboren te Andèr- lechtop 16 Februari 1879. Die kerel heeft eene som van 50.000 fr. ontvreemd, ten »a- dcele eener Belgische maatschappij, waar van hij de boekhouder was. Er werd huis- Boeking gedaan in zijne woning rueSlLa- zare. 57, maar deze leverde niets op. Hij is opgesloten in afwachting van liet voltrokken der pleegvormen lot uillevering. 49° Vervolg. Anderen die dwangbuizen onder donkere mantels van grof linnen droegen, gingen door oppassers bewaakt, als wilde dieren in de lanen op en af. De dronkenschap -van Jack was nu bijna geheel geweken,.en ziju geest was, in weer wil van de verwoestende werkingen van den spiritus en hei vergif niet'zooi benéveld, of hij bemerkte dadelijk dat hij zich in ecu krank zinnigengesticht bevond. Bij deze opmerking kromp li ij ineen, schreeuwde wanhopig en stelde al zijne overredingskracht in het werk, om den doktor te overtuigen, dat hij niet krankzinnig was. Doktor Smyles sprak geen woord, zoolang do vigilante met de policieagenten aanwezig was, maar toen drie sterke wachters de poli cieagenten afgelost hadden en de vigilante met de laatsten weggereden was, toen tooude eene uitdrukking van wraak zich duidelijk op Smyle's gelaat. Zie, zoo, myn jongen, zeide hij spottend lot Jack, nu zyt gij in mijne macht, en is do beurt aan mij om leefregelen voor te schrij ven. Breng hem naar cel n. 13, Samson Wat is er met uw oog gebeurd, mijn heer? vroeg de aangesprokene oppaser het ziet er geheel en al zwart uit en is zeer opge zwollen. O. dat is het werk van dezen knaap, Samson. Maar wij zullen hem wel betere manieren leeren, al was hij zoo gek als eene Maartsche katMaak een stortbad gereed en houd de kat en het groene braakpoeder iu gereedheid. Ik wil eerst wat eten, dan mijn Duitschland Een schilderij van Van Dyck ontdekt. In de Rhenaansche provincie, te Rees, heeft men bij eene familie een Van Dyck gevon den. Dit kunstwerk dat overheerlijk moet zijn, werd zeer zorgvuldig op den zolder be waard. Niemand mocht net zien. Nochtans onlangs mocht een muscumbe- stuurder de schilderij meedoen om ze t' on derzoeken. De schilderij was gevernist hij nam er den vernis af en hij vond eene ware schilderij van Van Dyck toen de meester in zijn volle kracht was. Gevolg der zonsverduistering. Met blindheid geslagen. Eene dame teStraats burg die met onbeschermde oogen naar dé zonsverduistering gekeken had, is gisteren geheel blind geworden. Volgens de dokters, is haar blindheid ongeneeslijk, Oos tenrij k-Hongarië Het ministerie Lukacs. M. Lukacs is gauw met zijn ministerie gereed doch dit valt niet te verwonderen, al de ministers uitgenomen 3, zijn gebleven. Het is nu af te wachten wat het Hongaarsch Parlement over dit kabinet zal zeggen. Vereenigcie-Staten. De overstroomingen maken 200 slacht offers. Volgens een telegram uit Jackson, Missisippi, zouden er hij de overstroomingen in die streek 200 personen omgekomen zijn. Portugal De Portugeesche Bisschoppen ontvangen een brief van de Braziliaansche Bisschop pen. De Braziliaansche Bisschoppen heb ben aan het Portugeesche episcopaat een schrijven gezonden waarbij zij hulde bren gen aan de zelfopoffering der Portugeesche bisschoppen en verzet aanteekenen tegen de snoode vervolging der Republiek. Verschrikkelijke dood van een godslaste raar. In een correspondentie uit Portugal staat te lezen, dat gedurende de Goede Week eene republikeinsch echtgenoot zijne vrouw in de k«rk te Benavente betrapte dat zij de H. Communie ontving. Juist toen zij de H. Hoslie uit de handen des priesters ontving, stormde de vrijgeest ziedend van drift hot kerkje binnen en sloeg de vrouw. De man wilde daarop den priester te lijf, maar viel plotseling dood neer. De correspondent voegt er als zijn meening hij Vermoedelijk kreeg hij van drift en opgewondenheid een beroerte Dit is moge lijk, maar deze plotselinge dood voor do Communiebank van een man, die zoo'n gru welijke heiligschennis bedrijft, is in ieder geval in het oog van een katholiek treilend, om geen ander woord te bezigen. De correspondent zegt verder, dat deze dood in 't volle kerkje een geweldigen indruk maakte. Algetneene uitslag BRUSSEL geeft aan de kristenen 10.000 stemmen, en aan het kartelgekonkelfoes 28.000. Pe katholieken zijn zeor tevreden. ANTWERPEN geeft aan de kristenen 18000, aan de socialisten, neutralen en libe ralen 21.000, en dat, ondanks dat de stad al leen 5000 stemmen meerderheid gaf aan de socialisten en de neutralen. Op den buiten en in de voorsleden hebben de katholieken dus eene meerderheid van meer dan twee duizend stemmen. De uitslag is opperbest. LUIK. Daar waren de kristenen niet op gekomen tegen do socialisten stonden de darnen en jufvrouwen die 9000 stemmen be haalden, ietwat te weinig om in aanmerking- te komen. GENT. Hoe bet mogelijk is weten wij niet, maar in do vroegere forteres van de socialisten, daar is de overwinning geheel en al aan de katholieken. Het rood blad van oog wasschen en een klein bezoek bij mevrouw Moeke afleggen. Vervolgens willen wij ons met onzen waarden vriend hier bezig houden. is derde klas, Samson eene steenen cel' past liet beste voor hom. Pas op, de knaap is gevaarlijk. Goed, mijnheer! antwoordde de oppasser, wenkte de beide anderen en greep Jack bij den arm, Deze zag wel in, dat een voortdurende tegenstand zijnen toestand slechts verergeren koli hij schikte zich'gelaten; maar diep be droefd in zijn lot. De weg leidde door eene lange galerij over eene duistere plaats, dan eenige trappen omhoog, door een vochtig, zwak verlicht gewelf en van hierin de genoem de cel vier enge koude muren, half duister, eenzaam en treurig. In eonen hoek was een strooleger, waar naast eene ijzeren ketting aan den muur bevestigd was deze werd met eenen reus achtige» riem van zoolleder van eenen duim dikte Jack om het lijf bevestigd, zoodat bij zich slechts drie schreden heen en weer be wegen kon. De ongelukkige liet zicli dit alles welge vallen, bij was als verpletterd. Wij weten immers, dat, wanneer hij nuchter was, de edelste gevoelens in den beklagenswaardige» man de overhand hadden. Op dit oogenblik kwamen lieni de tranen in de oogen en hij zag bedroefd door het tralievenster naar den hemel. Dat deed een broeder fluisterde hij treurig. - Als hij zoo bleof, dan hadden wij den riem niet noodig, mompelde Samson tot zyne makkers. Jack had de opmerking gehoord. Myn woord daarop, dat ik rustig als Gent geeft den volgenden uitslag De socia listen 18923 stemmen,do katholieken 21020; liet is eene verbluffende overwinning DENDERMONDE. Volledige uitslagen Werkelijke» Hebben 'bekomen Lijst N. 1 (katholieken) Kanton Dendermonde 1247 stemmen kanton Hamme 1153 kanton Wetteren 1725 en kanton Zele 802 stemmen. Te zamen 4927 stemmen. Lijst N. 2 (karlellisten) Kanion Dender- monde 966 stemmen kanton Hamme 692 kanton Wettere» 1347 en kanton Zele 513 stommen. Te zamen 3ol8 stemmen. De katholiekeu hebben dus eene meerder heid van 1400 stemmen. Zijn gekozen Katholieken Vander Ha rent J., Dendermonde BunneghemG., Wet teren Van Hoorde L., Wetteren Bracke G., Zele De Beul© Th., Hamme Maes O., Wetteren Pouillart L., Dendermonde en 5 kartellisten. Plaatsvervangers! Zijn gekozen Ka tholieken Bursseiis G.. Dendermonde Gysens P., Zele Berlin J. F., Baesrode Willems L., Denderwonde en 2 kartellisten. HET WALENLAND. Namen, Seraing, Hoei, Doornik geven ons alle reden om dankbaar te zijn aan liet wer kerskiezerskorps. Sinds enkele jaren doet de katholieke geest grooten vooruitgang in bet Walenland. IN DEN VLAAMSCHEN BUITEN. Op eon of twee uftzonderingën in, zijn do uitslagen schitterender als ooit te voren DE SOCIALISTEN. Wel geven d© socialisten zich min of meer moeite om victorie te kraaien, maar men gevoelt zeer goed aan den aango slagen toon dal zij door den uitslag ontgoo cheld-rijn. Zij sprekenj dat zij de partij zijn der werkende klasse» en op zeer vele plaat sen hebben de katholieke werkers eene ver pletterende meerderheid op do socialisten. DE KATHOLIEKEN. Al de katholieke bladen, zoo Fransche als Vlaamsche, zijn uiterst tevreden over de kiezing. Geen enkele confrater, of hij overtuigd dat het een gelukkige voorbode is voor den slag van 2ji Juni. DE LIBERALEN. Ge zoudt er compassie mee krijgen de liberale bladen slaan alsof ze niet tot de we reld behoorden, nergens komen zij in aan merking, tenzij in Doornik, de eenigsto plaats van gansch het land.Hoed af voor die partij!?? 24 APRIL 1912 Brussel. Door een hond geheten. De 12-jarige zoon der echtgenoot©» Meganck wonende in de Raym. Bleyckaerlsstr., werd Zondag in de Belvédèrestraat, vreeselijk door een schapershond gebeten. Het dier werd opgesloten om onderzocht te worden en tegen don eigenaar werd proces-verbaal opgesteld. Dé talrijke wónden van het slachtoffer wer den uitgebrand. AanhoudingZondag morgend hield de politie op eene kamer in de Gaanderij van het Parlement, F...' aan, Franschman, ii 1908 bij verstek veroordeeld tot 10 jaar op sluiting wegens solrrifvervalsching. In af wachting zijner uitlevering, werd hij inde gevangenis van Vorst opgesloten. Lijk herkend. Hot lijk van den ver hangen© Zaterdag avond gevonden in het Ter Kamcrenbösch, werd Zondag in het doo- denhuis herkend als zijnd© dat van J. B. H., metser, te Ukkel. Men weet niet waaraan zijne wanhopige daad toe te schrijven. Rond êen leurder. M. V..., van Huysingen, stond Zondag op da Anspachlaan tusschen de menigte, welke een leurder aan hoorde. Als dez© gevluófit was bij de aan komst van een agent, stelde M. V.. vast, dat hij word ontlast van zijn gouden chronome ter met ketting ter waarde van 600 frank. een lam zal blijven, vrienden, vanneer gij mij niet plaagt en deze toestand niet te lang duurt! hernam Jack. Waarom zou ik u, de werktuigen van eens anders wil, het leven lastig maken Ik hoop, dat het u bij ons zal aanstaan, ofschoon gij maar tierde klas zijt, zegde Sam son. Als gij bedaard blijft, dan zal u reeds morgen de riem afgenomen worden! Nu, houd u maar stil Hiermede lieten de oppassers den ongeluk kige alleen. De nacht kw am de eerste nacht voor Jack met de lantaarn in een krankzin nigen-gesticht De .onbarmhartige monschen hadden hem vóór ffe opsluiting onderzocht en hem zijnen laatsten troost, de lantaarn, afgenomen. Het werd (luister om hem heen, maar hy kon niet slapen. Allerlei gedachten streden met elkander in zijn verstandig hoofd. Zyn hpofd en zijn hartWaren vol onrust terwijl zijn starend oog de duisternis in de cel niet meer doordringen ,kon. Het was hem eene zekere geruststelling, wanneer liij zijn tot nu toe schandelijk leven overdacht en zeggen moest, dat hij daardoor straf verdiend had. In het diepst van zijn hart koesterde hij echter de hoop, dat de pijn niet lang genoeg duren zou, om hem werkelijk van het ver stand te berooven. Nu trad hem levendig het beeld van zyne ongelukkig© zuster voor de oogen, die reeds zoo menig jaar op zulk eene treurige plaats had moeton doorbrengen. Nu deelde hij in haar Jot en dit was eene voldoe ning voor zijne trouwe liefde voor Aurora. Door vermoeidheid overmand sliep hy ein delijk in. Zijne ziel was als een vogel, die onder het groen verborgen het hoofd onder de vleugels steekt en stil in slaap valt. Welke. Aangerand. Ed. S...., van den ijzeren weg, Zonder Zorgstraat, te Elsene, werd Zondag, rond middernacht,, op de Ter- vurenlaan aangerand door drio kerels, welke hem met geweld zijn geldbeugel afnamen, inhoudende 30 frank. De kwaaddoeners vluchtten, na hun slacht offer gestampt en geslagen te hebben. De polici© bezit het signalement van de daders. Gauwdieverij op de trams. M. Au gust Shandelaar, Paleizenslraat, te Schaarbeek, werd gisteren avond op den tram, Karei Rogierplaals, ontlast van zijne gouden horlogo met dito ketting. Het schijnt dat de liefhebbers van goeden koffie in jubeleering zijn, sedert zij de Bit- terpeeën der Trappisten Vincart ge bruiken. 1500 D St.-Joest-Ten-Noode. Tijdens den slaap bestolen. M. X..., Lauterstraat, viel gisteren avond in slaap in eene herberg der Vooruitgangstraat. Bij zijne ontwaking stel de li ij vast de verdwijning van zijne porte feuille, alsook zijne gouden balsdoekspeld. Een bandiet. De portier van eon buis der Bolwerklaan, kwam Zondag morgend te 1 uur thuis. Een kerel met een revolver gewapend, plaatste zich voor hem en dreigde hem door don kop te schieten indien hij geen waskaars ontstak. X. vond het goraadzaam het gebod te volbrengen. De bandiet ging uit en sloot den portier op. Wanneer X... er in gelukte zich te verwijderen, verwittigde hij de politie. De dief had een pak meegeno men, inhoudend fijne linnen en zijden bloe- sen voor eene waarde van meer dau 1000fr. Elsene. Bloedig gevecht. X..., Brouwerijstraat, ging 's nachts over den Waverschen steenweg, te Elsene, in gezel schap der gebroeders A. en G. O... De drie mannen ontlhoetten eene groep van acht per sonen, die Duitsch spraken en dronken schenen. Een hunne zocht moeieijkheden met A. Zijn broeder G. trok zich de zaak aan, doch werd ten grond geworpen en in bet gelaat geslagen met eer. kneukelijzer. Het bloed stroomde- A... kon zich ontlasten en poogde zijnen broeder te verdedigen. Dezelfde kerel, dio zijn broeder had aangerand, bracht hem een messteek toe boven de linkerzijde. De agent Janssens snelde toe, vergezeld van een kollega. De aanranders vluchtten en konden niet ingehaald worden. De twee ge- kwel sten werden vóór den policiofficier Paul geleid, die onmiddellijk een dokter ontbood. Deze verzorgde de slachtoffers. Een wanhopige. Een genaamde X.., wonend© Jaargetijdenlaan, oud 50 jaar, sloot zich Zondagmorgend in zijne slaap, kamer op. Men vond hem eenige uren later verhangen aan het uiteinde van zijn bed. Werkongeval. De loodgietersgast Jozef Hardy, wonend© Wayezstraat, te Au- derlecht, werkte in de dakgoot Van een huis der Macaulaan, te 'Elsene. Hij verloor liet ovenw icht en viel in de ruimte. In zijnen val kwam hij terecht'op den metsersknaap, An- toon Vandeput, staande aan den voet van het gebouw. Hardy werd zeer erg gewond en naar het gasthuis der gemeente vervoerd. De inelserdiender, ofschoon ernstig gewond werd per rijtuig naar zijne woning overge bracht, nadat £en dokter hem voorloopig had verpleegd. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 41, Aalst. 758 Sterrebeok. Onderzoek. Het parkot van Brussel stapte Zaterdag af, betreffende de zaak ten laste van zekeren X..., die erge aanslagen pleegde op minderjarige kinderen. Verscheidene getuigen werden nogmaals on- derhoord en bet onderzoek wordt in 't groot ste geheim voortgezet. Een nieuwe konfrontatiehad op't gemeen tehuis plaats. toestand, zaliger dan slapen kon er wel voor hem zijn In den beginne verhoogde de droom zijn geluk. Het was hem, alsof hij zich in den be koorlijksten .Zomer iu den schaduw van het park van Ashbrookhall bevond en voor hem uit waren twee vroolijke knapen, Harry en Sim, en vingen vlinders. Maar de droom veranderdeeen rood licht flikkerde voor-zijne oogen en verlichtte ee» spottend gelaat met eenen bril en een blauw zwart opgezwollen oog. Maar dit was geen droom, het was tusschen droomen en waken, en het gezicht was werkelijk voor hem. Nauwelijks was Jack ingeslapen of de deur van zijne cel werd geopend en doktor Smyles met drie oppassers trad binnen. Samson lichtte met de lantaarn in den hoek, waar Jack op stroo lag. De droomende had eene levendige voorstelling van de personen, die voor hem stonden, hy hoorde zelfs het gedruisch, het licht van de lantaarn verblindde hem en hij hoorde wat er gesproken werd maar slechts langzamerhand verhief zich zyn geest weer uit de banden van de verdooving, waarin hij gezonken was. Hij is nu rustig geworden zegde Sam son. Houdt gij het stortbad nog voor noodig, mijnheer Zeer zeker hernam Smyles met nau welijks verbeten wrevel, omdat hij den wel- gemikten slag niet vergeten kon en de vreese- lijke mismaking van zijn gelaat hem gedwon gen had. vooreen avondpartijtje te bedanken. Deukt gij dat de woede van eenen bezetene, die duidelijk te lezen is op dit gezwollen ge zicht, eensklaps kan verdwijnen, Pas op, io© hij zich aanstellen zal, als gij hem aan raakt. Daarenboven is het beter, dat hij getemd Marcinelle. Door een trein gedood. Em. Davister, baaiuverker, werd gisterei avond in de vormingstatie van Marcinelle door een trein verrast en omgeworpen. De ongelukkige werd op den slag gedood. Hn was slechts 23 jaar oud. Het lijk werd naai de woning der ouders overgebracht, te Mar chienne-au-Pont. Leuven. Overreden door eene automo biel. Aan den molen van Puischeren U Blauwput. is een persoon dooreen automobie! omgeworpen. Men vond don man op de baaii liggen. Aanstonds heeft men hulp aangebracht an hem met de draagberrie van den. Central naar het gasthuis overgebracht. Gent. Eet drama der Koestraat. Maandag namiddag is Frans DeWilde.de moordenaar van M. Simoens, langdurig oji liet gerechtshof ondervraagd geworden. Hij blijft loochenen, doch de bewijzen tegen hein zijn al te'klaar en zijn verleden spreekt ook niet ten zijnen voordeel3. De dokwerkers hebben Maandag morgend in hunne meeting het drama besproken der Koestraat, gepleegd door Frans De Wilde, die zooals zij zegden.niet bij hen aangesloten is en. van geen enkel socialistische instelling deelmaakt. Zij verklaren dat het valsche souchen zouden zijn of wel dat hij deze onder eenen valschen naam bekomen heeft. Zij protesteeren tegen deze laffe misdaad en hebben een dagorde gestemd waarbij zij aan de familie Simoens hunne oprechte deel neming aanbieden, in liet schrikkelijk onge luk welk hen komt te treffen. Gekwetst. Heden morgend, rond 9 ure, wilde August Temmerman. 60 jaar oud, voerman, wonende te Sint Martens- Lathem, op de Dierentuinlaan, al rijdende van den wagen springen, gevoerd door zijn zoon. Hij rolde onder de wielen en werd het linkerbeen vermorzeld. Men bracht hem over naar liet hospitaal. Verdwenen.Heden morgend, rond 6 ure, heeft men op de Philip de Goedekaai bet valies gevonden van den oppermachinist Pieler Ballieu, wonende Marie van Burgon- diëslraat. Hij was sedert gisteren namiddag, 3 ure van zijn werk verdwenen Men denkt dat hij bij ongeluk in het water is gesukkeld. W er kon geluk. Alfons Meuleman, die de kleine locomobiel van een Decauville- spoorbaan bestuurde, is or afgevallen hij werd bet rechterbeen gebroken en klaagde van inwendige pijnen. Na verzorging is hij naar zijne woning overgebracht. Geheimzinnige zaak. Het parket heeft een onderzoek geopend over eene po ging t.ot vergiftiging, die een man der stad op zijné vrouw zou gepleegd hébben. De winkeldochter zou ook ongesteld geworden zijn doorliet drinken-van koffie, waarin ver gift zou gedaan geweést zijn. Wat is Catzt t beste maagbitter. Geeraardsberger». Zaterdag avond is het parket van Audeuaardo in de fabriekLa Suédoiso alhier afgestapt, om een onder zoek te doen over den brand, die er over weinige dagen is uitgebroken. Een 16jarige werkjongen werd na ondervraging aange houden. Zulte.Een schandaal in de kerk. Zondag morgend, om 7 1/2 ure, tijdens de tweede mis, was zekere Van Lancker, van Waregem, bier ook in de kerk tegenwoor dig. Deze was bezig met klappen. De suisse, Th. Roohroek, beval hem te zwijgen. Van Lancker gedroeg zich zoo onbeschoft dat de suisse hem dreigde buiten te zullen zot ten. Een twist ontstond, weldra gevolgd door een gevecht, tijdens hetwelk de staaf van den suisse op twee plaatsen gebroken werd. Geheel de kerk stond in rep en roer. Proces-verbaal is ten laste van Van Lancker opgemaakt. wordt. Goed bewaard is beter dan beklaagd. Het slortbad zal zijn© uitwerking niet missen. Hoe is het vandaag den ouden schelm, Bald Bok, bekomen Mij dunkt dat wy hem dezen morgend eens flink bediend hebben. Ja wel, mynheer, het is heel wel gegaan. Ik ben geen vriend van het stortbad, liet is te zwaar, vooral voor de arme kerels van de derde klasse. Kom. kom heeft Bald Bok heli grpeno braakmiddel wel gekregen Zoo goed als wij het hem door de keel konden gieten, mijnheer. En nu ligt hy als dood in zijne cel. Dood dat zou dom zijn. De oude kna pen, zyne vrienden, hebben nog niet voor hem betaald. Maar gij leunt er op aan dat hij nog niet geheel en al dood is. Onkruid vergaat nietik wed, dat de oude rakker ons allen overleeft. De zaak ligt er toe, mijnheer, hy is zo» koud en stijf als een steen. Vroeger mijmerde hij over zijne moeder, zijne schooljaren en groene velden, waarop hij vlinders en mei kevers ving en over eene geliefde ik zeg u, dat ik van mijn leven niets treurigers gehoord of gezien heb. Dat komt van het stortbad, mijnheer. Wat begrijpt gy van mijn stelsel riep Smyles toornig. Doe gii uwe plicht en laafc het aan mij over den goeden naam van mijne inrichting en van mijne genezingen verder te grondvesten Nu aan 't werk met deze hier, hij zal zijn bad hebben, zoo goed als het maarkan. Jack was reeds lang wakker. Met wijd ge opende oogen had hifde mannen aangestaard, met schrik had hij de wederzydsche uitleg- - gingen gehoord. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2