DE RAMP VAN DE TITANIC DE KAIV5ER Droeve "tij De kiesstrijd in het arrondissement Aalst Stadsnieuws De Slaking aan de haven te Gent. SPORTNIEUWS Kootlaall Wielrij den Rechterlijk kronijk. GERECHTZAKEN. FEESTWIJZER Gebroeders PODEVYN, 24 APRIL 1912 Nlnove. Verdronken. Maandag- voormiddag. rond 9 ure ging het 5 jarig zoontje van Prosper Roggemans, wonende te Ninove, Savooistraat, speelen langs de heek van Herlinckhove, genaamd de Plank. Ongerust door de lange afwezigheid van den knaap, ging de moeder op zoek in het veld doch hij was nergens te vinden. Een ander knaapje dat met het zoontje Roggemans ge- gespeeld had verklaarde dat hij hem zien in het water vallen had. Men ging onmiddelijk pijlingen in het water doen en een 500 tal meters verder werd het zoontje Roggemans opgevischt. Het arm kind had reeds opge houden te leven. De vader een koopman in vodden,kwam juist de straat in gereden toen men zijn zoontje.in zijne woning binnen droeg. De droefheid der ouders is onbe schrijfelijk. Machelen-bij-Deinze. Brand. Een geweldige brand, aan kwaadwilligheid toe geschreven, heeft de groote vlasmijt van M. Aug. Voet in ascli gelegd. De schade beloopt 6000 fr. Er bestaat verzekering. Ronse. Ongeluk. Eene vrouw uil de Olifantstraat is Maandag door het venster van hel tweede verdiep gevallen. 7'j is er met een gebroken been van af. Zij word naar het hospitaal overgevoerd. Caster. Groole brand. Om 11 ure 's avonds, is er brand uitgeborsten, in de hofstede van Remi De Smet. De bewoners moesten zich haasier., om uit hun huis te zijn. De woning, de stallen, de schuren, wei den tot op den grond toe vernield. De koeien, kalvers, varkens, 150 hennen, al de meube len on kleederen, de wagens en karren en al het landbouwgerief, duizenden kilos hout, hooi en strooi, zijn de prooi dor vlammen ge worden. Do schade, door verzekering ge dekt, wordt op 18,000 fr. geschat. Het parket werd verwittigd, daar men aan kwaadwilligheid denkt. Melden-bij-Audenaarde. Ongeluk. Maandag namiddag gebeurde er op de wijk Meersche, een erg ongeluk. De zoon van den heer gemeentesekrelaris, oud 9 jaar, kwam daar op een rijwiel aangereden. Daar kwam ©ok eon meisje gegaan. De wielrijder, om een ongeluk te vermijden, stak af, doch met het ongeluk gevolg dat hij met het hoofd' op de sleenen stuikte. De jongen kwetste zich erg inwendig, er vloeide bloed uit een oor. Hij lag buiten kennis. Seffens werd een geneesheer ge haald om het slachtoffer te verzorgen. De jongen was zóó erg gesteld dat hij naar de woning zijner ouders niet kon ver voerd worden. Zij leven is in gevaar. Lede. Zonderling effekt. Maandag namiddag rond 5 ure ontmoetten twee juf fertjes op de kermis eon jongeling. Deze ,betaalde eene portie Grême a la glac©, voor een der meisjes. Daarop ontstak de andere in woede, greep de bevoorrechte l>.ij hot haar vn eon gevocht ontstond. Spoedig waren er partijgangers voor beide|i en vyareu zijj in iwee kampen verdqohk Een 20Lal vrouwen Ramen doel aan het gévecht en' vlogen 'elkaar in het liaar. De veldwachter kwam ter plaats Dit stelde een einde aan het gevecht. Moeder Justitia zal het geschil verdeelen. Zonder ling effekt van crème a la glacé, voorwaar. Antwerpen. Lijk opgevischtUil het water der vesting nabij den Molen is hel lijk opgetrokken van den dokwerker Alfons Bonne, 42 jaar oud,op logist Lage Iioboken- steenweg-. Het lijk, dat een 15 lal dagen in het water vertoefd hoeft, werd naar het doo- denhuis van hot Kielkerkhof overgebracht. VerdioijningZaterdag avond kreeg de policie kennis van de verdwijning van den genaamden Pietcr Van Golder, 50 jaaTOud. wonende Weilandslraat. Do man was Don derdag avond aan nummer 4 van Willemdok gaan waken en is sinds niet meer gezien ge weest. Men vreest een ongeluk. DE VOLKSSTEM Morgendzilting van 23 April. I)e zitting wordt geopend om 10 ureonder voorzitterschap van Al. NerincxJfe ondervoorzitter. Begrooting van Buitenlandsche Zaken. M. Verhaegen herinnert aan uen minister aijno ondervraging betrekkelijk de mossel- visschers van Bouchoule. M. Van Leynzeele spreekt voor de uit breiding van onzoii handel in den vreemde, en zou namelijk een Belgischen konsul wil len zien benoemen te Casablanca. M. Davignon. -minister. Er is reeds zeer ▼eel gedaan, en wij zullen geene kosten spa ren, om onze belangen overal te doen gel den. M. Fléghet beknibbelt de hooge uitgaven ▼oor de consulaten gedaan. M. Davignon verrechtvaardigt die uitga ven, en zegt dat zij onontbeerlijk zijn. M. du Bus de Warneffe drukt zijn spijt uit, dat do Belgische nijveraars zou weinig trachten hunne zaken in den vreemde uit te breiden. M. H. Denis vraagt de instelling eener internationale commissie voor het onderzoek der voedingswaren, nu voornamelijk, gezien de levensduurte. M. Davignon is er niet tegen, doch houdt er aan, er op te wijze, dal hij ons het leven veel goedkoopcr is dan overal elders. M. G. Huysmans brengt hulde aan den bond voor den Wereldvrede, voorgezeten door M. Beernaert en hoopt dat de onzijdige staten zich zullen verstaan, om de ontwape ning der legers te bekomen, jf. Davignon.Hot zijn de groote mogend heden, die dat zouden, moeten doen. De onzij dige staten kunnen daar niets aan doen. De minister belooft al te doen wat hij kan, om steeds België overal en hij allen te doen eer biedigen en wardeeren. Maandag avond is te Denderhautem de tijding toegekomen, dat de genaamde Jozef Van de Velde, in de ramp omgekomen is. Jozef Van de Velde, was 36 jaar oud en laat eene weduwe met vier kinderen achter. Het was nu do derde maal dat hij naar Amerika trok, daar hij do eerste malen om Begrooting van Financen. M. Gilles de PÉLiCHYdoet eene opmerking en wenscht den minister geluk over de loor.svermeerdering aan het personeel toe gekend. M. Schinler spreekt eerst ten v.oordeele der douaniers en belasting-ontvangers. Ver der vraagt hij dat de looneelmaalschappijen zouden aangemoedigd worden, in plaats van rechten te moeten betalen. M. Lemonnier vraagt voor de douaniers koslelooze kleedij en half plaatsgeld op de spoorwegen. De zitting wordt om 12 ure 25 geheven. Namiddagzitting. De zitting' wordt om 2 ure geopendonder voorzitterschap van M. Cooreman. De vermeerdering van het getal volksvertegewoordigers M. Rosseeuw verklaart dat hij geen par- tijganger is van de gedurig© vermeerdering van het getal volksvertegenwoordigers. Hoe meer er bijkomen, hoe min werk er afgele verd wordt. M. Mechelynck beweert, dat de linker zijde 16.000 stemmen meer beeft dan do rechterzijde, zonder de daensisten mede te rekenen. Een deel der rechterzijde is tegen vermeerdering van getal volksvertegenwoor digers. De ontbinding der Kamers is sinds lang noodzakelijk. Spreker beknibbelt de cijfers der volksop- tëlling en zegt dat er maar 18 volksvertegen woordigers zouden mogen bijkomen. Er zou moeten een vaste regel zijn, waar over alle partijen 't akkoord zijn. M. Berryer. Maar gij zij t zelf niet 'tak koord met de socialisten. M. Lorand. En gij wilt er van profileeren om 2 zetels bij te nemen. M. Mechelynck. Gij hebt de cijfers over dreven. Uwe berekeningen waren op voor- handgemaakt, omdat gij zeker zijt een zetel te winnen te Neufchateau, en er hoop is voor u een tweede te nemen te Brussel. M. Berryer. Wij hadden zekers moeten wachtten naar de goedkeuring der linker zijde.Gij beschuldigt ods steeds, on 'tis uwe onrust over den afloop der kiezing van 2e Juni die u zoo gejaagd 'Riaakt. Spreker handelt ook over de cijfers der volkopstelling en protesteert tegen de bewering der linkerzijde dat do katholieken feitelijk de minderheid hebben. Wij hebben vertrouwen in den uit slag der kiezing. Er moeten 20 nieuwe volksvertegenwoor digers zijn, want bij de verdeeling hadden wij als uitslag 19 en 4/6 als overschot. Du vermeerdering gedurende 1911, wet tigt de bijvoeging van een 20® zetel. M. Woeste is in grondbeginsel 'takkoord met M. Rosseeuw, doch de overleveringen willen het alzoo en wij zuilen er ons naar gedragen. Spreker bestrijdt de vaststellingen van M. Mechelynck. De meerderheid van zes stemmen beantwoordt aan de wet. M. Hymans, steunt op zienswijze van M. Mechelynck. Het is mij ten andere onver schillig of or 18 of 20 zetels bijkomen. Ik houd er aan te zeggen, -dat wij u do ontbin ding der Kamers opgedrongen hebben. M. de Broqueville. Nooit Wij laten ons niets opdringen. M. Hymans. Jawel, wij hebben ze u opgedrongen. Wij gaan den strijd met ver trouwen aan. Sinds 10 jaar verliest gij voortdurend. Gij vertegenwoordigt hier de helft van het land. (Geroep rechts En gij het kwaart. Op 2® Juni zult gij omvergekegeldzijn.(Toej. links). M. de Broqueville. Ik zal niet lang op de kiesreklaam van M. Hymans antwoorden. Het gouvernement volgt nog steeds zijne ge dragslijn. De laatste kiezingen hebben ons volkomen vertrouwen gegeven. Met zulke uitslagen mogen wij nog lang verliezen. Wij zullen ons weervinden op 2° Juni en ik wacht u glimlachend af. (Toej. rechts). M. Vandevelde, Wij ook hebben vertrou wen in den uitslag. De werkende klas blijft met ons. Wij moeten niet bang zijn. Ik stel met M. Hymans vast, dat gij in de kamer slechts eene slem meerderheid hebt. M. de Broqueoille geeft een overzicht van hetgeen in de laatste tijden gedaan werd door het katholieke gouvernement^ De soci alistische partij slorpt de liberale partij op. M. Mechelynck. Wij zijn overtuigd de zegepraal te zullen behalen. - M. Lorand zal de wet niet stemmen, omdat hij aldien de uilslag der kiezingen aan zijne verwachting niet beantwoordde hij niet wil verantwoordelijk zijn, bijgedragen te hebben tot het vorineerderen van het getal volksvertegenwoordigers. In den Dender. Maandag avond rond 8 ure, is een paard in een rijtuig gespannen, aan de Damkaai verschrikkende door het voorbijtrekken van een muziekkorps, in den Dender gedeinsd. Dank aan de spoedige hulp van schippers en andere ooggetuigen, kon den paard en rijtuig op het droge gehaald worden. reden van ziekte was moeten terugkeeren. Thans had een vriend hem uit Amerika ge schreven dat hij eene goede plaats voor hem gevonden had. De arme man aarzelde niet en vertrok opnieuw" om voorde zijnen den kost te win nen. Het moest helaas zijn laatste reis zijn... De toestand aan de haven bleef gisteren namiddag en lieden morgend onveranderd. De kalmte duurt voort. Gisteren zijn ander maal een tiental Stakingsbrekersnaar Duilschland vertrokken. Heden morgend had ten stadhuize, eene bijeenkomst plaats tusschen de patroons en do werkstakers, in het kabinet van den heer burgemeester. De patroons vernieuwden hunne voorstel len. van 50 centiemen verhooging voor do dockers, die maar 5- fl ank winnen. Na be spreking, moesten da dockers verklaren, dat zij eerst hunne mandatarissen moesten raad plegen. Dit zou lieden namiddag gedaan wor den. In afwachting duurt de Staking voort. TE AALST. Zondag hadden op het speelplein der pupillen, de aangekondigde voetbalmatchen plaats. De eerste match, lussclien de gewezen pupillen en de ee/ste ploeg van L'Effort, van Brussel, werd door de ex-pupillen ge wonnen met 2 goals óm 1. De tweede match, tusschen de ploeg der pupillen en de tweede afdeeling van L'Effort werd door de püpillen gewonnen met 4 goals om 1. De pupillen eindigen dus hun voetbalsei zoen zonder een enkele maal verloren te hebben. Velodroom van Zurenborg (Antwerpen) 20 kilometers vGor onafhankelijken. 1. Van Wetter 2. De Baerc 3. Mécliant 4. Vandervliet 5. Jean Verhoeven. 100 kilometers achter motoren. 1. Van Jerstuyft, in lir.14 m. 31 s.; 2. Linart, op verscheidene ronden 3. Gunther4. Ebert. Eerste koers vóór onafhankelijken. 1. Van Wette/': 2. Garremahs 3. Méchant; 4. Dh Luet 5. Vonde Vliet 6. Verhoeven 7. Roelandt 8. Baere. Tweede koers. 1. Volckaerts ?|t VerróyJt 3. Van öerle 4. Van Aeynbeek; Blauwers 6. Mainpaye 7. Morgan 8. Pauwels. Terechtwijzing. M. Jozef Van Damme, Korte Zou'straat, 5, Aalst, verzoekt ons te willen vermelden, dat hij niet mag verward worden met den genaamden Jozef Van Damme, die eènige dagen geleden veroor deeld werd tot 3 jaar gevang, wegens erge feiten. Rechtbank van Dendermonde DIEFTE MET BEZWARENDE OMSTANDIGHEDEN Gustaaf Van Hove, en Jozef Van Damme, van Buveren, zijn belicht, in den nacht van van 19 tot 20 Maart, in de fabriek Tiuchant gedrongen te zijn en er 26 kistjes sigaren ge- sltdeii te hebben. Van Hove krijgt 1 jaar ge vang en 50 fr. boet en Van Damine 4 maand en 50 fr. boet. VERNIELING VAN AFSLUITING. André Poppe, van Berlare,krijgt 4 maand iTö'vang, om ten nadeele der melkerij af sluitingen vernield te hebben. Assisenhof van Brabant EENE BOM NAAR EEN ONDERZOEKS RECHTER GEZONDEN. Maandag morgend begonnen de debatten der'zaak Hernalsteen. Deze wordt beschul digd op" 19 Juli 1911 eéne bom gezonden te hebben, in vorm vaii een kistje, naar den heei' Fromés, onderzoeksrechter te Brussel. De opening van het kistje moest voor ge volg hebben dat het mecanisme van een revolver in werking trad, eene vlam teweeg brengende en zoo.de ontploffing veroorzaken. De bom was govuld met nagels en bouten. Hernalsteen bad vroeger eene veroor deeling opgeloopen -en schreef die toe aan M. Fromès. In het verhoor van Maandag morgend werd lezing gebonden van den beschuldigingsakt. De meeste bezwaren ten zijnen laste gelegd, zijn de volgendo: De Colli werd met een trein verzonden, waarin Hernalsteen had plaats genomen. De experton beweren dat het geschreven adres van den colli het geschrift van den belichte is. Ten zijnent vond men nagels en bouten die overeen komen met die welke in de colli aanwezig waren. Daarna ging men over tot de ondervra ging van Heil beticht©. Hij loochent alles stellig en wil geen uitleg geven over de samenvloeiing der omstandigheden die tegen hem koeren. In de zaak moeten 65 getuigen gehoord worden. De betichte wordt verdedigd door MM. Huysmans en Karei Dumont. De zaak zal 3 dagen duren. De meetingen van onzen Katholieken pro- pagandistenbond van Aalst, op Zondag 21 April. Omreis door ons Denderland bij zonnig lenteweder. Xe Aygem Soepsoldaten en deserteurs f Om 3 1/2 ure, bij Alfons Van Cauter, Dorp. Ruim 250 man Eer aan Aygem 's Morgens om 10 ure. bij Van Driessche, op de liberale meeting, juist twaalf menschen- koppen, de liberale candidaten er bijbegre- pen Dat is 'n affaire hs Leo Crickwas in zijn schik 't volk was geboeid aan zijn lippen. Pieter Daens, noemt ons katholieke propagandisten, soepsolda ten, zei lnj. 't Is goed, riep hij, wij strijden voort, al hadden wij voor kost niets als een teiloor soep maar liever dat als deserteur, of overgeloopen soldaat, liever dat, als ver rader want dat is de naam der Daenson die uit ons katholiek leger gedeserteerd hebben naar de antiklerikalen Dst woord heeft daar een geestdrift ver wekt dat de grond daverde 't Woord is gevonden wij-soepsoldaten, zij deserteurs! Petrus Van Schuylenbergh, hield eene gloedvolle aanspraak, over de volksgezind heid van 't katholiek ministerie, en bewees hoe de Daensisten afgeweken zijn van de ware christene democratie Advokaat De.Clercq, besloot de meeting, terwijl de liederen klonken over Aygem- dorp Te Ressegem Een kop boven 't muurhen Om 4 ure in open lucht bij Hipp. De Vuysl. Meer dan 100 kiezers, veel vrouwen en kinderen aan 't hoofd E. H. Pastoor Notaris De Vuyst, en advokaat Van der Maeren die voorzat en de sprekers inleidde. Joseph De Vis, bestreed krachtig de god- delooze schoolpolitiek Albrecht Bauioens, bewees meesterlijk dat de Daensisten geen reden van bestaan hebben. Alexander Van de Velde, volledigde met een bijval die ongelooflijk is de verplettering der Daen sisten. Te midden der uitbundige opgetogen heid, kwam er een kop eens vluchtig kijken boven 't muurken, met een beteuterd drij ellcngeziclil 't was de baas der herberg waar de Daensisten acht dagen te voren meeting gegeven hadden voor 15 mannen Daar is nu natuurlijk eens hartelijk gela chen Ressegem galmde nog lang van onze strijd liederen. Te Mocrsel-Dressel. Om 4 1/2 u/o bi] G. Houdt. Ruinv^QCLtj5e\iQ^yde«., daarenboven nog vrouwen erf "kinderen. Van 4 uren waren wij uan 't zingen, met onze Jonge Wachten vriend L. Meert aan 't hoofd. Onze zanger Boinon had veel bijval meesterlijke redevoeringen van HDe Veylder, ('t volk hoort, zoo gaarne een kloeke forsche stem zooals een klok) werkman Lr. Coppens en C. Van VaerenberghElk had om te meer bijval. De Hopkwestie wierd volledig uitge legd door burgemeester Cooreman en advo kaat Bosteels. Flinke meeting Veel geestdrift Te Burst. Voor de derde maal waren wij te Burst, ditmaal aan de Statie in 't Hof van Vlaande ren, om 6 ure. Wederom meer dan 100 toehoorders nog meer geestdrift als vroe ger J. De Vis legde klaar de pensioenkwestie uitAlbrecht Bauwcns bestreed krachtda dig de drij tegenpartijen, en Alexander Van de Velde stond weldra in volle vuur en gloed en bekwam zijn gewonen bijval De Zangersbond der gemeente voerde nu zelf de strijdliederen uit Felle stemmen, prachtig koor Eer aan Burst, en aan de vrienden Philips. Burst en onze propagan disten, dat is een hartelijke verbroedering geworden In Burst komt een vurig, strijd lustig geslacht op Dat is de toekomst Te Nieuwerkerken, Pijpenbeek. 't Was onze derde meeting op Nieuwer kerken. Om 4 ure bij G. Peirlinck. Het was feest op 't dorp, en daarmee was er minder volk op onze meeting. Zij lukte opperbest er werd duchtig gezongen. G. Van Nuffel sprak eene lange redevoering uil. Elk be loofde propaganda to maken zoo móet het zijn Iedereen moet propagandist zijn in zijne omgeving. Al. Lauwereys dankte. Te Heldergem-Mottenhoek. Om 5 1/2 ure, wachtte het volk onze pro pagandisten reeds af hij J. Haesaert en ver welkomde ze hartelijk. Onze mannen dank ten met vriendelijke handdrukken Er wierd gesproken in open lucht aan den straatkant Er waren meer dan honderd kie zers vrouwen en jonkheden kwamen ook luisteren Leo Crick, weerlegde het pro gramma der liberalen, socialisten en daen sisten 't volk van Heldergem luisterde met luid uilgesproken genoegen voor de tweede maal haar vriend Griek bij valt er oprecht in de goesting Advohxiat De Clercq sprak met gloed over de katholieke politiek en hare werking voor werklieden en landbouwers. Ferm gesproken Veel, veel bijval te Heldergem, daar is 't een dapper, vurig volk 'I Is een opwekking met zulk volk te mogen verbroederen. De liberalen van Aalst hebben er ook meeling gehouden bij Ch. Antheunis. Het schijnt dat er wel ticintig man was, de can didate!)den baas en de bazin meegerekend Te Herdersem-Boschkant. Om 6 ure, door den groenen, afhellenden kouter naar Heidersem-Boschkant! Een zeé van schoonheid langs alle kanten Heerlijk© zonneavond Meeting in ©pen lucht by J. Rmgoot. Omtrent 130 toehoorders Aft redenaars heeren De Veylder, Fr. Coppens C. Tan Vaerenbergh. advokaat Bosteels sloot de reeks. In 't volle manelicht stonden onze redenaars nog aan 't spreken op de tafel, te midden der herhaalde toejuichin gen Herdersem is verrezen tot een nieuw katholiek leven dat alles zal overweldigen Herdersem boven I e Zond^jf 21 April was een dag van drukte en forsche werking Over gansch onze la chende en bloeiende Dendervallei weerklonk het blijde woord, wierd het goede zaad ge» strooid Geve God dat het rijke en degelijke vruohten voortbreng© Wij voelen ons sterk in den strijd, geest driftig in ons jeugdig pogen, gelukkig en leefkraebtig te midden onzer vlaamsche na tuur, in nauwe voeling en verbroedering met ons vlaamsche volk I Naklank onzer meetingen. De Congoschrik te Ottergem At. De Veylder, toonde te Ottergem aan welke schromelijke leugens M. Daens in 1908 verteld had over den Congo, over de menscheneters, de vergiftige pijlen, over kinderkens die zouden moeien soldaat wor den en vermoord in den Congo Dat alles om kiezers te bedriegen, om de moeders den schrik op 't lijf te jagen Vele vrouwen knikten ja en een zegde na de meeting dat is waar, Mijnheer, ik ben nachten geweest zonder slaptn van schrik over dien Congo en dat allemaal door de fout van Pie Daens maar hij zal het er dezen keer hunnen voor doen M. Petrus Daens bij de tong geknipt! M. Daens die niemand verwijt... zoolang hij de gelegenheid niet heeft, had ons in zijh Werkman van Vrijdag 19 April uitgeschol den voor leugenaarskwakzalverssoepsol daten Op al onze meetingen, nadat wij met het volk verbroederd hadden en hun de waarheid hadden verkondigd, met de stuk ken in de hand, wierd er 't oordeel van het volk gevraagd over de gemeene verwijtin gen van M. Daens, tegen ons Ge moest er bij geweest zijn, M. Petrus Daens, ge zoudt niet fier geweest zijn over u zeiven Verwijt en scheld maar op, man, wij hebben- er alles hij te winnen dat 't volk u kent, en dat wij u mogen doen kennen -VVV- voor de Stad en liet Arrondissement Aalst. AALST. 29 April om 7 uren. Voordracht met Licht beelden en Zang, over 7.. H. den Paus. Rome en het Valicaan. Ten voordeele van de Ambaohtschoel. In don Kalli. Werkmanskring. 5 Mei. Groot Festival voor harmonie-, fan faren- en zangmaatschüppijen, 225 fr. premie», gegeven door de Méi- boommaatschappij Willen is Kun nen, om 4 uren namiddag, in de Hoveniersstraat en Varkensinarkt. 19 Mei. Groot Festival voor harmonie, fan faren en zangmaalschappijen, inge richt door de zangmaatschappij De Ware Vlamingen 200 fran ken premiën. GEERAARDSBERGEN 19 Mei. Jaarlijksch banket der katholieke Vereeniging van hot Arrondisse ment. LEEUWERGEM 12 Mei Gruote gewestelijke vergadering en betoogine- van Naverianen. LEEBEKEN. 27, 28, 29 April. Ter gelegenheid der kermis stichting der nieuwe geestelijke gemeente in Leebeken. Plechtige Wijding der nieuwe kerk in de Leebeken door den Zeer Eerwaar den Heer Deken van Ninove. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en hel Arrondissement worden beteejd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 'l beheer van ons blad mede te dee ten. XE SEKOMEN BIJ DE Zaadhandelaars, Bergestraat, 3, Aalst, 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMA'ftSN- PLANTEN. 728 MARKTPRIJZEN Aalst. 23 april. Hopmarkt vast, fr. 2k5. Nieuw gewas 127.50 fr. Anderlecht, 23 april. Verkensmarkt, tekoop 3001, prijs per kilo op voet 1,0? a 1,18. Dendermonde, 22 april. Tarwe 22,50, rogge 19.fil): haver 24.00: lijnolie ö6; koolzaadolie fügid. gezuiverd72,50: lijnkoeken 2O;koolzaadkoekén meststof 15,25boter eieren ~,2o aardap pelen y.uO; graan van La Plata :;9.75 id. Indië Campliore 32,75; 190 groote hoornbeesten. Leuven, april. Lajrdbouwtarwe 23.25 a 24,-5; huudelstarwe 26,0') rogge 20.00; voe- derhaver 2-1,50 brouwhaver 25,— koolzaadolie 7~LÜU; lijnolie 90,(jÜ strooi 4,>0 hooi 7. 0 bo ter 3,i.ü tarwebloem 29,"O gort Romy 33.00 tarwezemelen 17,50; lijnkoeken 23,50 eieren 2,50. aardappelen 11,00 a 11,50. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen lc kwal. 1.40 de k. jonge konijnen, 0.50. uude duiven ".80 jonge duiten. 1.4?'t koppel. bnt» r T.öO tot o.ih}. eieren de 25, 2,25tot 0.00, viggens't ko|., e: 7n tr. Assche, 5 april. Tarwe .0,00 a 21.>0 rogge 17,u0 a 18,00 haver 21,00 i 22,00 aardap pelen 7.U' a 9,00 boter a 3,00 nieren 2,25 a 0,00 kiekens 3.ÜO a 4,00 konijnen 2.75 a 3,75; hesp 0,00; viggens 3t> a 40; hop 20u 220.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3