De bandieterijen in Frankriik DE Gameanteraadszilting Een laatste aanslag van Bonnet Eene dramatische huiszoeking. -- M. Jouin gedood en een brigadier doodeiijk gekwetst. De Moordenaar door de policie omsingeld. rijtuigmakerij A. WINNEPEHCKX, Zoon, StadsiTieuws SPORTNIEUWS Wielrij den Scliieten. FEESTW8JZER BOUWGRONDEN Veldstraat, 10, Aalst (nabij'de statie) Gebroeders PODEVYN, lb APRIL 1012 t>E VOLKSSTEM Woensdag morgend rond 9 ure 30, ging M. Jouin, onder-overste der veiligheids poli- cie, vergezeld van M. Colmar on een inspec teur êene huiszoeking doen bij een oudlieids- kooper van Klein Ivry. zekeren Gallo, dien men verdacht in nauwcf betrekkingen te zijn met Bonnot en Garnier. Talrijke ago.iten waren in den omtrek ver borgen. De policie hield e-rst Gallo aan en deed dan eene huiszoeking in de beneden- plaatsen. Toen deze geëindigd waren, verzochten zij Gallo, hen te willen vergezellen naar de bovenverdiepingen. Toen de policiemannen, met M. Jouin aan het hoofd, eene kamer der eerste verdieping wildon hini;ontreden, werd de deur eensklaps opengerukt en vooraleer de policie zich kon in tegenweer stollen,weerklonken vijf revol verschoten. M. J.ouin kreeg een kogel in tret linkeroog en word op den slag gedood. Brigadier Col- mar, dezelfde, dio Carouy ten gronde ge worpen had, kreeg een kogel in de borst en stortte doodelijk gekwetst naast zijn overste neder. De moordenaar vluchtte in eene naburige kamer, waar zich eene vrouw alleen bevond bedreigde baar met zijn revolver en sprong door bet openstaande venster in den hof. Deze kerel die men verdenkt Bonnot, de de aanvoerder der bende, zelf te zijn, ver borg zich in den hof. Onmiddelijk was echter bet signaal gege ven en do kerel zit in den hof omsingeld. 'Twee honderd agenten, onder het hevel van M. Hamard, gewezen overste der véilig- heidspolicie, blijven ter plaats, en hebben ge zworen, levendot dood den bandiet in han den te krijgen. Het is zoo goed als zeker dat de kerel niet kan ontkomen. Gallo en zijn broeder werden door de ver woede volksmenigte uit do banden der po licie gebaald en vreesolijk mishandeld. Zij werden in bedenkelijken toestand naar het policiebureel gebracht. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Denderhautem. Overreden. Dinsdag middag is de landbouwer Jean Seminck, Dries, is onder zijne driewielkar gevallen en overreden. De man kloeg over hevige inwen dige pijnen en moest naar zijne woning ge dragen worden. Wijding. De plechtige wijding en in huldiging van het orgel der Parochiale kerk van den H. Marliims te Aelst, zal plaats hebben op Donderdag 25 April 1912, om 3 1/2 uren. Ingangskaarten van 5 en 3 franken zijn te bekomen bij den E.H. Van Laere, schatbe waarder van bet kerkfabriek. Het org'T zal bespeeld worden door de keeren Leander Vilain, leeraar bij 't konink lijk conservatorium van Gent, orgelist der hoofdkerk en van de kuursaal te Oostende, en A. Volckaert, eerste prijs van 't konink lijk conservatorium van Gent, orgelist der kerk. Orde der plechtigheid Wijding van het orgel door den Zeer Eer waarden Heer Kanunnik Roelaiwlls,Pastoor- Doken van Aelst, ;s Programma der muziekstukk)enj;\velke zul-' Ion uitgevoerd worden door M.A.Vqlckaerlr: 1 'Fantasia in sol min. X. s. Raeh 2 ir'hrisimaé'mnstel'e A.'Maillv ij Ik ken een lied (2 stroplven) a .W. De Mol 4 Grqnd, Chccpr, Guilmaqt" Door-M. Leander Vilain 1 Symphonic gothüjue Boéllmann ai Choral, b) Alle Minuëtto, c)Prière a N. D 2 PnsSacaglia Bach 3 Triptniue Vilain al Elógie, b) Invocation, c) Alleluia. A Fantasia Plechtig Lof gezongen door de leden van St-Gregorinsgilde zangerskoor der kerk. Verwen in alle kleuren van mans- danien en kinderkleeren. Verwen en friseeren van pluimen en boas. K.irel Alt. Gérante Melle- Céline VAN LANDUYT, Lange Znut straat, 40. 771 Morgendzilling van 24 April. De zitting wordt geopend om 10 ureonder voorzitterschap van M. NerincxJe ondervoorzitter. Begrooting van Financen. M. De Sadeleer sin-eek t ten voordeele van bet aanvaarden der internationale postkre- dietiiricven en voor hel betalen der belastin gen bij middel van kredietbrieven. M. Gendebien bedankt den minister voor betgeen bij reeds voor de douaniers gedaan heeft on haalt nog eenige verbeteringen aan welke zouden kunnen aangebracht worden M. Ozeray klaagt over bet voordeel welke sommige douaniers genieten in de benoemin gen en bevorderingen. f M. Daens zeevert, als gewoonlijk, over zaken die geen betrekking hebben met dr begrooting en toen de voorzitter hem lot de orde roept, begint hij een deel uit het Evan gelie te lezen. (Algemeen gelach). M. Demblon. Wij zullen er uit ont houden wat ons goed schijnt. M. Victor Delporte klaagt over de pro vinciale belastingen in Ilenegouw. Do .be volking meent dhar, dat zulks de schuld is van den Staat. M. Vekemans klaagt over de erfenisrech ten en zegt dat de kloosterlingen te kleine rechte!) betalen. M. Levie minister, bewijst hem, dat het voor de kloosterlingen gaat als voor de vrij metselaarslogiën Spreker houdt zicli verder bezig met de Belgische rente en toont aan, dat de daling in andere landen minstens zoo groot is als bij ons. De zitting wordt om 12 ure 20 gelieven. Namiddagzil ting. De zitting ivordl om 2 ure geopendonder voorzitterschap van M. Cooreman. Begrooting van Financen M. Ant. Delporte breekt een lans ten voordeele der bediende der belastingontvan gers. M. Van Gauwelakrt klaactdat de vlaam- sche agenten slachtoffers zijn eeuer al le groote strengte. M. Hektor Denis spreekt evenals voor gaande jaren over liet muntstelsel. Hij sluit zich verder aan bij de verbeteringen voorge dragen door M. De Sadeleer. Stemmingen. Om 3 ure wordt bij naamafroepiug gestemd over bet wetsontwerp eene verandering brengende aan artikel 44 over de provinciale wet. Het. wetsontwerp wordt aangenomen met 131 stemmen en 2 onthoudingen. De begrooting van buitenlandsche zaken wordt aangenomen inet92 stemmen tegen 40. Het wetsontwerp betrekkelijk de vermeer dering van het getal leden der wetgevende Kamers, wordt gestemd met 125 stemmen tegen 9 en 4 onthoudingen. Het wetsontwerp betrekkelijk de afschaf fing van den talon der kiesbrieven wordt met algemeene stemmen aangenomen. van 23 April, te Aalst. Ongehoords aanvallen van Heer Daens tegen 0 ze heldhaftige gasthuisnonnen. De huldebetoo ging door den heer Burgemeester Gheeraerdts voor resield, ten gunste van die engelen van Liefde, en den Zeer Eerw. Heer Pastoor, tegenover dien schandelijken; walgelijken en latten laster, wordt door katholieken en liberalen geestdriftig bijgetreden. De heer Ghysselinckx onthoudt zich. De zitting begint om kwaart na zes uren. Er is veel volk, doch minder als de vorige malen. Al de leden zijn aanwezig uitgezon derd de heeren De Glerck en Baron L. de Bothune. Het verslag over de zitting van 13 Fe bruari wordt door den heer sekrelaris gele zen, en zonder opmerkingen goedgekeurd. M. Moyersoen vraagt de hernieuwing van de machtiging oin vow een tijd verloop van 5 jaar, de gemeentelijke belastingen te be 1 ouden van 2 ceuliemeu per ton voor hel lossen en laden aan de kaaien, en van 1 cen tiem zoo bet slechts eene halve ton bedraagt. (Aangenomen). Rol van 1912, Pc opbrengst van de 6 percent beloopt <30504 fr. 24 clm., in de begrooting was 82,000 fr. voorzien. De belasting op de hon den bedraagt 2984 fr. Er was voorzien 3000 frank. De belasting op de sl oom werktuigen en de motoren b-loopt 40,973 fr. 50,ctm.\V> zullen voor «lie 3 belastingen nog een bijge- voogden rol moeten maken. De rol voor de muziekiurichting bedraagt 300 fr. (Alles wordt ongewijzigd en zonder bemerking aan genomen). Burgerlijke Godshuizen. De godshuizen vragen den verkoop goed te keuren van een stuk grond te Hehiergem, gr'oot 31 aren 34 cent. aan tien lieer P. Goe man, van die gemeente. (Toegestaan.) Verbetering der straten. De heer D. De Wolf, Schepen van open- baro Werken, vraagt don aankoop goed te keuren van een stuk grond van 1 aar 72 cent. aan 2408 fr., door de Stad, om de ope ning eener nieuwe straat mogelijk te maken, lusschen de Dirk Marlenselraal en de Lede- buan het zoo genoemde Wellekensstraatje. M. Ghysselinckx, vraagt wanneer deze straat zal aangelegd zijn, om langs daar de vuile walers der Ledehaan af te leiden. M. De Wolf.Die straat zal er zoo gauw mogelijk komen, zij zal er nochtans niet noodig zijn om bet vuil water der Ledebaan te verspelen, daar ik le dien einde, binnen kórt, de grachten in den omtrek zal doen sluiten, na zo voorzien te hebben van de noodige buizen. Nu vragen de leden opnieuw verbeterin gen van allo kanten M. De Windt. Voor de kiezing hebben wij beloofd verbeteringen le vragen voor Schaarbeek, aan de Moten andere plaatsen. (Algemeen gelach.) M. De Wolf. Welnu M. De Windi. toij zulb'ii trachten uwe beloften te vervullen. (Goedkeurend gelach langs alle kanten.) Nieuwe straat aan de 3 sleutels. M. De Wolf, Schepen van Openbare Werken, vraagt de opening eener nieuwe straat, aan do 3 sleutels, die loopt van de 3 Sleulelsslraat naar de Boudewijnkaai. M. Db Blieck. Hoe lang mogen de eigenaars wachten om die straat te kasseien M. De Wolf. De stad moet dat doen. Do heer Scliopene van Openbare Werken, vraagt ook de goedkeuring om bijgangen te leggen in de Onrferwijssfraat, Lange Ridder straat, Hooge Vesten. Vorkensmarkt, Mout- slraat. Molendries, enz. (Alles wordt geree- delijk toegestaan.) M. De Blieck. Wanneer verdwijnt de brug der zuchten M. De Wolf. Dg aannemer is deed en Wed° Olta beeft geweigerd de werken uit te voeren omdat do goedkeuring niet bijtijds werd gegeven. Wo móéten dus de werken in nieuwe aanbesteding geven. M. Moyersoen vraagt don aankoop van een huis voor rekening der stad in de Wind- molenstraat goed to keuren. (Toegestaan). De stad heeft de gelegenheid gehad grond aan te koopen in de Kloosterstraat van de Gebroeders Van Goethem voor eene som van 550 fr. per are. Ons plan is do straat eene verbreeding te geven van 25 meters. Wij hebben reeds een huizpken gekocht in de Groenstraat dio vau, achter mogen blijven staan. Wij willen do straat trapsgewijze ver beteren. Aanwijzingsplaten. De heer gouverneur vraagt aanwijzings platen te stollen op de groote gemeen- schapswegon. Voor Aalst heeft dit weinig belang, omdat al de gTOOte banen van den Slaat zijn. Wo zouden er nochtans eene kunnen plaatsen aan den G' eraerdsberg- sclien steenweg, aan de Drie Sleutelsstraat en aan de G» Idhofstraat. De provincie zal die platen leveren voor eene som van elf fran ken per plaat. M. Do Wolf deelt mede dat de stad ver scheidene pancarlen of aanduidingsplaten heeft laten maken, die duidelijk de wegenis zullen aanduiden. Voor hot openbaar Park. M. Moyersoen^Wij hebben van M. Ed. Van der Smissen een 'meersch aangekocht van 4 h. 47 a. 50 c. voor de som van 12500 fr. per h. (Goedgekeurd). Grondafstanden op het Kerkhof, Grond wordt afgr' sla,an aan M. Van Sinay aan de gewone voorwaarden. Legaat van M. De Deyn. De burgemeester van Ninove, M.De Deyn heeft eene verzameling van 181 verschillende voorwerpen, ontdekt hier in de stad of in het arrondissement, hij testament overgelaten aan ons stedelijk museum. De heer hürgertièegter meent dat de ge meen ter* ad .wJe»v h"".iRe Deyn-zijn. dank zal betpó'nen, én zijii steehen afbeeldsel zal bewafêh in'ons muséum. (Algemeon© goed keuring). qV Do bëer burgenieëèter verzoekt iedereen ons museum binnen kort te bezoeken. Hel zhI nog vóór Kermis gansch in orde zijn. (Zeer wel). Stichting aan Sint Martenskerk. Een advokaat van Parijs, M. Hussenot, wiens grootmoeder een zekere Moert uit Aalst afkomstig was, .«heeft bij akte dooi den gewezen "notaris M. Moons, eene som van 2500 fr. in Belgische rente aan 3 0/° aan liet kerkfabriek van Ht-Marlens overge maakt. op voorwaarde jaarlijks 2 missen te doen voor den vader en de moeder van den stichter. Gezien er jaarlijks nog eene scboone som overblijft, heeft het kerkfabriek die sticli ting aangenomen, en wij nieenen ze insgelijks met dankbaarheid le mogen aanvaarden. Prachtige muurschilderingen in St, Martenskerk M. De Hert. Zooals ge weet, werden er onlangs in deO.L.V.Kapel, scboone fresco's ontdekt. Da Koninklijke Harmonie heeft het kerkfabriek aanbevolen de noodige maatre gelen te nemen om alle beschadiging aan die fresco's to voorkomen of le beletten. Daar voor zullen 2000 fr. uit ga ven gedaan worden waarvoor de stad voor geen centiem moet tusschenkomen. De Kerkfabrieken De Kerkfabriek van St. Martens sluit met een batig slot van 606 fr. 95ctin.; dit van O. L. Vr. Bijstand mot een tekort van 4039 fr. daar de laatste annuïteit nóg niet uitbe taald is. Middelbare Scholen Er komen twee leergangen bij van gym nastiek in beido middelbare scholen. Dit wordt goed gekeurd. M. De Windt spreekt van eene handelsafdeeling heer Daens wil er tussclien komen en babbelt gelijk een babbelkous over nijverheidsschool. Als men zijne dwaling doet opmerken, klinkt zijn antwoordt Het steekt zoo naaste niet, han del en nijverheid is toch 't zelfde (Dat een gewone mensch dat zegt, laat slaan maar zoo'n domheid in den mond van een wetge- gever van een volksverlegenwoordeger!?? Het schepencollege belpoft met welwil lendheid de kwestie eener handelsafdeeling te onderzoeken, en zoo liet gegrond is, vol doening te schenken. Prinskensdag Het Staatsbestuur stelt voorden verlofdag voor Prinskensdag van 9U April op 8n April to brengen, gezien den gebóortendag van den koning. (Algemeen aangenomen). Nieuwe scholen M. Daens geeft herhaaldelijk de pap in den mond aan zijn collega Ël\nkakrt en deze vraagt eene school te- houden aan den blokhuizen van Burrcman^Er zijn 12. huis houdens rfjk aan kinderen. Blarwhaert moest zijii lesken vergeten zijn, want M. Daens moest hem uit den nood helpen en bijsprin gen. (Eene school voor 124 huishoudens 1 Welnu rekent 3 kinderen per huishouden, dat maakt 375 kinderen in 't geheel. Laat ons op de 3 kinderen 2 kinderen nemen in schoolouderdom, wat blijkbaar te veel is. Dat geeft 248 kindoren nemen we do helft voor ieder geslacht dat geeft 124 jongens en evenveel meisjes. Eene school moet be staan normaal uit zes klassen dat geeft 20 kinderen per klas. Doch dan blijft nog af te rekenen dat de stad hot recht niet heeft de kinderen eene stadsschool of eene vrije school op to dringen. Ge ziet, babbelen en praten is allemaal niets, maar eene zaak instudeer©», dat is heel wat anders (N. d. Redactie). Ook was het te.recht dat M.Achiel Eeman zegde: Wol dan zullen wij in alle straten maar eene school maken (gelach), jaarwedde der gemeenteontvangers De hoer gouverneur vraagt aan den ge meenteraad het advies over de verandering- van den loonrooster der gemeenteontvangers. M. Moyersoen stelt voor dio zaak over te laten aan de Bestendige Deputatie. (Instem- ming.) Voorstel van den heer Burgemeester. Protest tegen de aanvallen op ons gasthuis Mot ontroerde stem spreekt do welgeachte heerBurgemeestor deze uit het hart vloeiende woorden. Mijne Heeren, Ik moet den gemeenteraad over een droe vig feit onderhouden, door een lid van den gemeenteraad gepleegd. Het betreft de zaak van het hospitaal. De Eerwaarde Zusters en de E. II. Pastoor van 't gasthuis, zijn op eene onrechtvaardige, leelijke wijze beschul digd geworden van vervalscble eetwaren op to dienen aan de noodlijdenden. Het is voorzeker onwaardig onze liefda dige, onze brave zusters van zulke zaken, die niet in het minst gegrond zijn, to be schuldigen. De leden van de hospiciê en de zusterkens zelf hebben onmiddeHjk protest aangeteekend tegen die aanvallen. Doch verre van zich te verontschuldigen, rfeeft de plichtige de zaak nog verergerd. Mochten de werklieden spreken, zoo schreef bij Dan wilde bij de zaak verplaatsen met te spreken over de zaak Gliilain. Het is eene gewoonte dat de stad 25 fr. geeft aan iederen gouden jubi laris. Do ouderling Ghilain heeft de som ontvan gen even als alle andere jubilarissen... Ik weet waarlijk niet hoe ik de daad van het betrokken raadslid moet bestempelen. Ik kan niets dan lof en hulde brengen aan onze gasthuisnonnen, en ik stel voor, in deze omstandigheid, een brief te sturen aan onze gasthuiszusters, om hun onze innige hulde; diepe genegenhèid, en w&re dankbaarheid aan to bieden, «n Onze openbarV afk^irino uit te spreken tegen die onverdiende en onrechtvaardige beschuldigingen. Heel de raad en gansch het publiek zijn diep ontroerd door de gevoelvolle woorden van den ouden burgemeester. Men vraagt zich-af hoe het mogelijk is zv.lken laster te durven verspreiden... Ook worden in de zitting onze engelen van liefde schitterend gewroken door alle eerlijke lieden. Morgen zullen wij dit gedeelte van het verslag mededeelen. Wij kunnen verzekeren dat het de nioeit3 waard is oin het te lezen on dat de gunsche bevolking die openbare lasteraars, met ons en met allo rondborstige lieden, openbaar en verontwaardigd aan den schandpaal zullen spijkeren. Te Erpe-Vijf Huizen. Groote Baankoers voor beginnelingen, op Zondag 28 April 1' 12, om 3 uren nanoen, bij de Wed. Crookaei t, le Erpe, Vijf Huizen. MaatschappijDe Vrijschutters Prijskamp met den Comblain van Zondai 14 en Maandag 15 April. 1° Afdeeling Fixo. 1 Van.den. Eynde Jh. - 30-35 2 Snoeck Remi 35-30 3 De Valckeneer A. '35-23 4 Bonner Gust. '34-33/6 5 Peireboom Leon 34-33/4 Volonté. 1 Bonner Gust. 32-26 2 Snoeck Remi 31-30 3 Spanoghe René 31-27 4 De Valckeneer Adli. 30-27 2e Afdeeling Fixe. 1 V.in Branteghem L. 39-39 2 De Wolf Adli. 37-25 3 Van Landuyt Felix 35-35 4 Coppens René 35-24 5 De Bisschop Louis 34-31 Volonté. 1 Van Landuyt F. 32-31 2 Van Branteghem L. 32-28 3 Coppens René 29-23 4 De Somer Jan 29-22 5 Delaforlerie J. 26-26 3° Afdeeling Fixo. 1 D'Haese Victor 37 34 Podevyn Victor 35-29 3 Tbumas Jean 32-29 4 Lejeuue Oscar 30-26 Volonté. 1 D'Haese Victor 31-29 2 Podevyn Victor 30-22 3 Tliumas Jean 29 27 4 Lejeuue Oscar 27-27 voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 29 April om 7 uren. Voordracht met Licht beelden en Zang, over Z. H. den Paus. Rome en bet Valicaan. Ten voordeelo van de Ambachtschool. In don Kath. Werkmanskring. 5 Mei. Groot Festival voor harmonie-, fan faren- en zangmaatschappijen, 225 fr. premiën, gegeven door do Mei boommaatschappij Willen is Kun nen, om 4 uren namiddag, in d» Hoveniersstraat en Varkensmarkt. 19 Mei. Groot Festival voor harmonie, fan faren en zangmaatschappijen, inge richt door de zangmaatscbappij De Ware Vlamingen 200 fran ken premiën. GEERAARDSBERGEN 19 Mei. Jaarlijksch banket der katholieke Veroeniging van het Arrondisse ment. LEEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en betooging van Xaverianen. LEEBEKEN. 27, .28, 29 April. Ter gelegenheid der kermis stichting der nieuwe geestelijke gemeente in Leebeken. Plechtige Wijding der nieuwe kerk in de Leebeken door den Zeer Eerwaar den Heer Deken van Ninove. N. B. Dc katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement toorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declcn. Opentoare verKooping TE AALST De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wion het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openhaar verkoopen Stad Aalst. Koop 1. Een perceel Bouwgrond, aan de Drij Sleutelstraat, gekadastreerd sectie D, deel van nummer 751 F, groot 94 centiaren. Ingesteld fr. 650 Koop 2. Een perceel Bouwgrond, gelegen alsvoren, groot 94 centiaren. Ing. fr. 650. Koop 3. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 94 centiaren, Ing. fr- 600. Koop 4. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 94 centiaren: Ing. fr. 600. Koop 5. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 94 centiaren. Ing. fr. 600. Koop 6. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 29 centiaren. Ing. fr. 600. Koop 7. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 57 centiaren. Ing. fr, 7ö0. Kpop 8. ^en perceel Bouwgrond ijsvaren, ;i:qpt. 1 aar 56 qeptiaren. Ihg. Tr. 'oO., gï-oot 1 aar r Kpop 10. Eep perceel Bouwgrond ntsvorep, gi^qpt 1 aar 54 centiaren. Ing. fr. 750.^ Koop II. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 53 centiaren. Ing. fr. 750. Koop 12. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 20 centiaren, Ing- t'r. 350. Koop 13. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot I aar 25 centiaren. Ing. fr. 400. Koop 14. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot S8 centiaren. Ing. fr. 250. Koop 15. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 20 centiaren. Ing. fr. 350. Koop 16. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 12 centiaren, Ing. fr. 350. Koop 17. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 80 centiaren. Ing. fr. 350. koop 18. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 80 centiaren. Ing. fr- 300. Koop 19. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 22 centiaren. Ing. fr. 400. Koop 20. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 1 aar 54 centiaren. Ing. fr. 400. VERBLIJF Dondkrdac. 25 Aprii. 1912. Ter herberg van den heer Frans Dc MoorDrij Sleutelstraat, te Aelst, om 2 uren namiddag. "---if perceel Bouwgrond alsvoren, qiitkiren. Ing- li1. 751). ?rnnd iilsvorej Ing. fr. 750. MARKTPRIJZEN Aalst. 24 april. Hopmarkt vast, fr. 2'/.5. Nieuw gewas 127.50 fr. Scttegem 23 april Tarwe 22,00. masteluin 2o,UU. rogge 18.uO. haver 24.00. boonen 00,00 aardappelen, S, konijnen 3,00 a kiekens 2 a boter 3,50 «eieren 2,30. viggens 25 a 35. Ninove, 23 april Tarwe 20 a 21; rogge 15al6; haver 23 a 21 gerst 00 a 00 koolzaad >0 a 00 boonen 00; aardappels 7,00 a 8,00 boter 2.50 a 2,70 eieren 2,25 a 2,50 viggens 65 a 75. Andcrlecht. 24 april Ossen, 426 prijs per kilo op voet 0,9-S a 1,25. Sl ieren 31.2, prijs per kilo op voet 0,88 a 1,08. Koeien 805, prijs per kilo op voetO,78 a 0.98. gelast zich met bel HERSTELLEN on SCHILDEREN van allesoorton van Rijtuigen Nieuwe drooge wielen gestadig in het magazijn. 68£ Men vraagt b-kwame keukenmeid, 30 tot 40 jaar oud, alsook eene bovenmeia, kunnende een weinig fransch spreken, voor katholiek huishouden. Zicli te wenden nr 13, Korte Zoutstraat, Aalst. 797 IJL BEKOMEN BIJ DE Zaadliandolaars, Bergeatraat, 3, Aalst, 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMATEN- PLANTEN. 728

De Volksstem | 1912 | | pagina 3