BUITENLAND. DE KAMER NIEUWSBERICHTEN. JUBELFEESTEN TE ASSCHE flRME jjARBY EN fjiliCE [EN 't Wit Stoopke van Jacnues Neefs SPORTNIEUWS De zaak van Heimet. De schurk was er over een muur geklom men en zoo langs eene nauwe straat kunnen ontvluchten. In de kamer van Bonnot vond men een grijze overjas, en in een der zakken een bril verder nog een reiszak in geel ieder en een geldbeugel, inhoudend eene som van 800Jrank. Al deze voorwerpen werden aangeslagen. Simentoff is ook aangehouden. De beruchte kerel Simentoff, die ook deel maakte van de bandietenbende Bonnot, Gar- nier enz., werd sinds een achttal dagen door de policie achtervolgd. Men liet hem vrij, daar men door hem op het spoor van Bonnot on Gamier trachtte te komen. Inderdaad men bevond dat Simentoff ver scheidene malen naar Klein Ivry kwam en er in den winkel van den oudkleerkooper een vriend bezocht. M. Jouin kreeg weldra zekerheid, dat deze kerel niemand anders kon zijn dan Bonnot en men vernam ook, dat Gauzy als anarchist bekend stond. Woensdag morgend werd Simentoff onop gemerkt aangehouden en onmiddelijk in vei ligheid gebracht. Daarna trol; M. Jouin met de brigadiers Colinar en Robert naar Klein Ivry, hopende er juiste aanduidingen te krij gen over Bonnot. Hij verwachtte er zich weinig aan, door Bonnot zelf gedood te wor den. Zekeren Cardy, ook een gevaarlijke anarchist, die Bonnol kwam verwittigen dat Simentoff aangehouden was, werd als mede plichtige aangehouden, evenals Gauzy. Gelyncheerd Toen Gauzy, omringd door inmiddels toe gesnelde gendarmen en policieagenten, weg gebracht werd.werd hij door eene overgroote volksmenigte op doodskreten onthaald. Het was den policiemannen onmogelijk hem terdege tegen de gewettigde volkswoede te beschermen, en de handiet kreeg- weldra ruim zijn deel vuistslagen en voetstampen, bij zoovere dat hij heel bebloed in liet policie- bureel aankwam. De kabinetsoverste bij brigadier Colmar M. Poincarré is naar liet ga6thuis van Ivry gegaan, waar hij het lijk van M. Jouin ging groeten. Hij scheen zeer ontroerd. Daarna begaf hij zich naar de zaal waar de policicbrigadier Colmar verzorgd werd. Dezes toestand was zoo voldoende mogelijk. De kogel is kunnen uitgehaald worden en als door een wonder was geen enkel levensor gaan geraakt. Er is dusgoedo hoop op her stel, en daar Colmar als een herkuul ge bouwd is, zal hij wellicht spoedig genezen »ijn. M. Poincarré wonschle den brigadier go- luk om den betoonden moed eu kondigde hem aan, dat hij hem zoo voordragen voor liet Eerelegioen. De lijkschouwing van M. Jouin Hel lijk van M. Jou ill werd Woensdag namiddag door Ij1' Paul.geschouwd, Daanpt bleek", dal M. Jouin gedood wqrd, toen hij ten gronde liggeiido met Bo'iiiot wor stelde. Hij had twee kogels in het hóófd ge kregen en een in .het linkerbeen. Do tweede kogel, die de ruggraat jitist aan deii hals wervel doorboord had, moest oogenblikkelijk de dood veroorzaakt hebben. De VOLKSSTEM FrankriJ k Eene bom vooreenen winkel. Dinsdag morgend heeft men te Montrouge, voor den winkel van eenen harbier, eene bom gevo»- den, gemaakt met drie dyuamietkardoezen. Do bom is naar het gemeentelijk laboratorium gebracht. Stoutmoedige juweelendiefstal te Parijs. Dinsdag is ar in de de rue de Provence te Parijs weer een stoutmoedige juweelendief stal gepleegd. Terwijl de juwelier en zijn be diende aan het ontbijt waren, zijn er dieven binnengedrongen en hebben voor 40.000 fr. juweelen gestolen. Een valschmunter die veroordeeld Is, poogt zich te zelfmoorden. Door het assisenhof van Melun werd do 19jarige Hue, valschmunter en anarchist tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Toen hij" dit vonnis hoorde, poogde hij zicli te zelfmoorden met eenen beitel, dien hij had weten meester te worden. De gendarmen konden het in tijds beletten. bestrooid, 's avonds als een liohtpriëel zullen schitteren. 't Zal feest zijn voor onze ©nmiddettijke en onze verwijderde omstreken want wij ver wachten ze talrijk, zij die de Kruisen van liefde en genegenheid toedragen, om in dit 600® herdenkingsjaar met gansch Assche iranne nieuwsgierigheid rijkelijk te verza digen aan de feestelijkheden,an hunne vreug de uit te jubelen, omdat in de West-Bra- bantsche streek, gunst en tioost verleend werd in een oord, zelf uilverkoren door de Goddelijke» Gekruisigde. Het omstandig feestprogramma icordt later meegedeeld. Zeshonderdjarige vereering der Mirakuleuze Kruisen Door gansch de Westerstreek van Brabant, hetPayottenland. Klein-Brabant, en bet aan palend deel van Vlaanderen.is de godsvrucht tot de Mirakuleuze Kruisen van Assche tot op den huidigen dag levendig bewaard ge bleven. Schouwen wij verder de Terledén eeuwen in, zoo vinden wij ze verspreid tot in liet verre West-Vlaanderen, tot bij onze Waal- sclie landgenoolen en onze stamverwante Noorderburen. Jaar in jaar uit komen bedevarende men- schen de plaatsen bezoeken, getuigen van Gods wonderen, en liet heiligdom waar de kostbare herinneringen aan de mirakuleuze gebeurtenissen bewaard blijveti het Kruis- borre en de kerk van Assche. Het Kruisborre, waar, door de aanrakin. der H. Hostie, de verdorde boom in vollen bloei schoot en zij afgehouwen spaanders, met druppels bloed besproeid, kruisgewijs nn (1 n /In 1i 1 tiir.l/tn J41. Lïollanci Groote branden te Gemert. Te Gemert zijn gisteren tijdens de voorjaarmarkl 13 wo ningen en 1 boorderij in do Boeckelstraat afgebrand. Op een na waren allo woningen verzekerd. Vermoedelijke oorzaak is liet vuurtjestoken van een kleinen jongen. Luisterrijk Koninklijk bezoek te Arnhem. Gisteren heeft H. M. de Koningin, ver gezeld van prins Hendrik een officieel bezoek gebracht aan de hoofdstad van Gelderland en is door de gansche bevolking feestelijk ontvangen. 51® Vervolg. Bedorf de handen van de kleine juffer niet met uw ruw werk, zeido zij geraakt. Nooit wordt eene vrouwelijke hand weer zacht, als zjj in de jeugd mishandeld word. Ik bezit een goed recept van amanrlelzeep en wil eens zien of ik deze bandjes goed verple gen kan maar als gij het kleine juffertje den vloer laat schuren, dan zijn zij nooit weer te genezen. Nooit weer te genezen riep Rezia vol vuur uit. Het meisje moet eenmaal van den arbeid harer handen leven. Waar is zij goed voor als zij niet schuren kan Maak maar niet zoo'n leven, Rezïa. Zjj is een kind van fatsoenlijke menschen en eene dame van geboorte, en zy is zoo teer en be vallig,dat haar in elk opzicht eene beschaafde opvoeding toekomt. Zij kan ook licht eenmaal een goede partij doen,waarom niet, ook is het voor haar veel beter, dat zij kamenier wordt, dan arbeidster of waschvrouw. Van mijn leven heb ik zulke dwaasheden als gij daar uitkraamt, niet gehoord. Noch voor ruw,noch voor huiswerk heb ik het ding medegenomen, mijne goheele hoop is op het weeshuis van Ashleydown gevestigd. De mijne ook, Rezia, de mijne ook her nam Tabitha met vlugge tong Ik btfn immers ook in oen weezenhuis opgegroeid en weet, welke fatsoenlijke taal daar gesproken wordt en hoe de manieren er beschaafd worden. Bij de kleine meisjes wordt het baar wel tot eene zekere lengte afgesneden, om geenen tijd met het vlechfcn en kammen te verliezen, ni.-iar niet met zulk eene ruwheid als in de Union onder de bijl vielen de kerk van Assche waar liet Kruisbeeld, mirakuleus verschenen aan de pelgrims rond 't hof te Vrijhout, alsmede hot kruis vervaardigd uit den ver dorden elsenboom, aan de voreering der ge- loovigen uitgesteld zijn. Door grootsche plechtigheden wil Assche de wonderlijke gebeurtenissen, van de welke wij door omtrent zes eeuwen gescheiden zijn herdenken. Kerkelijke plechtigheden en godsdienstige oefeningen zullen de gods vrucht tot de Mirakuleuze Kruisen opwekken en doen toenemen feesten op onze openbare plaatsen zullen het beloon zijn der hulde en der dankbaarheid, welke Asscheen gapsch 't gewest hui) toewijdt. Do jubelfeesten worden gevierd van 16 tot 30 Juni. De wijdbekende processie, te dezer gelogenheid nog rijker aan groepen en kostuinen, zal tweemaal haren omgangnia- ken. Een historische stoet, welke op zich zeiven eené praclitvborslelling uitmaakt, zal driemaal uitgaan, on eene gelegenheids- cantate zal even een drietal keereu worden gezongen. De praalstoet welke het hoofddeel der feestelijkheden uitmaakt, herinnert niet al leen aan dc merkweerdige feiten,betreffende de Mirakuleuze Kruisen, maar nog aan ge schiedkundige gebeurtenissen van liet Heilig Kruis van den Zaligmaker. De tegenwoor digheid op de jubeldagen, onzer hoogstge- plaalste geestelijkheid en van groote wereld lijke gezagvoerders is reeds toegestaan. 't Zal feest dus zijn in Assclm ook zal Asscho zich in zijn feestkleed hullen Eene plaatselijke vereeniging ijvert om de huizen met groen on bloemen te verfraaien, waar- tussclien in onze onlangs verkregene andere kleuren, wit en zwart fonkelnieuw zullen waaien, on waarboven alles uit kerk en toren, met electrische lichlbloemekens het haar blijft altijd lang genoeg, om aan de de beide zijden van liet voorhoofd achter net oor gestreken te kunnen worden en liet gezicht niet te mismaken. Daar heb ik nooit iets van gehoord riep Rezia weer. Ik geloof dat gü, voorname lieden,in uwe salons en boedewaars (boudoirs) heel uw leven niets anders gedaan hebt, dan u op pronken het haar kamman .Maar ik denk, dat het eene arme, hongerige wees weinig schelen kan,of hour het haar zoo of zoo op het hoofd zit. Daar komt het zeer op aan, mijne beste Wezenlijk fatsoenlijke menschen zijn op een aangenaam uiterlijk gesteld, bijzonder is dit voor meisjes van belang. Al is de kleeding schamel, is het haar slechts rijk en schoon, dan zal zelfs do arme getooid verschijnen rnaar laat zoo iemand eens met een verwilderd hoofd te voorschijn komen,men draait onaan genaam getroffen het gelaat af. Heeft de Schepper ons, meisjes, lang haar gegeven om het af te snijden? Maar mijn hart bloed bij de gedachte, dat Primrose bij de intrede in hot weeshuis hare schoone.lange lokken verliezen moet, maar het is toch een zekere troost voor mij, dat er ten minste nog iets van overblijft, eu dat de schandelijke, bar aarsolie scheerderij van de Union en van de werkkuizen daar niet plaats heeft. Allemaal gekheid Van langen van kort haar kan zij niet leven. Tabby lie heb mij al mijne levensdagen niet veel met het haar op gehouden, en ben toch de jongste van ons bei den. Maar nu is het tijd aanstalten te en liet kind er heen te brei want w. /.ijn reeds drie maanden in de bekrompen arm en- woningen. Goed, wij zullen er Woensdag tusschen tweeen vijf ure 's middags heengaan; dan Brussel. Oostcnrijkschc bedriegers. Een drietal Oostenrijkers waren in oen loge ment van den Ouden Brusselschen steeuweg ©komen om er te logeeren.Daar zij 's ande rendaags van geen betalen spraken, werden zij door don haas aangesproken zij zegden naar het postbureei te moeten gaan om geld te halen, doch daar zij naar de statie niet gingen, sprak de haas een agent aan, die do vreemdelingen verzocht mede te gaan twee der kerels namen de vlucht, doch de derde werd medegeluid. 11ij heeft geweigerd te zeggen wat hij in de stad kwam verrichten. Lijk herkend. Het lijk dat Zaterdag morgend uit liet Vergotodok getrokken werd is datgene van eer. zóón der echtgenoolen B..., van Utrecht (Holland).M.B.. isWoens- dag naar Brussel gekomen om in het doo- denhuis het linnen te herkennen van zijn zoon gemerkt J. B. De verdronkene had p«i orlef aan zijno ouders laten weten dat hij naar Brussel ver trok om zich aldaar te zelfmoorden. GrondinzakkingEene gevaarlijke inzakking had Dinsdag morgend, rond 9 u. 30, plaats op den' openharen weg,recht over hot huis n. 499, Louisalaan. De policie deed de straat afsluiten en de noodige lier- stellingen werden uitgevoerd. Erg ongeluk. Woensdag morgend had een erg ongeluk plaats in den gewezen Alcazar. Arenhergstraat, welke men bezig is te breken. Een balk viel en trof een werk man, Alfons Do Balseleur. aan het hoofd. De ongelukkige werd naar liet gasl huis overge bracht. Men vreest eene schedelbreuk. Het schijnt dat al jd»> huishoudsters, lief hebsters van uitgelezen koffie, de Bitlerpeeën der «^rappislen Vincart gebruiken. Zij weten wat lekker is. 1500 F. Vorst. Stoutmoedige schurken. Kin deren vonden Dinsdag namiddag in eene weide, nabij den barreel van den iizerenweg Brussel-Hal, ter hoogte van het Molen straatje, eene groote hoeveelheid leder, dat op die plaats in den grond gedolven was. De pólie.iekommissai'is M. Van den Houdt werd onmiddelijk verwittigd. Hij vërnam Vyohlr'a dat het leder v^prtliwam Tfjn eenen diefstal, Maandag nacht bij eene» schoenfabrikant der Moleiilöi gepleppd. Di kwaaddoeners hadden er voor vérscbe m duizenden frank koop waren gestolen, en wat ze niet hadden kun nen meenemen, hadden zij in den grond ge dolven, op do'plaats Waar de kinderen liet ontdekten. Men steldé zich op loer en rond 9 ure 's avonds zag men de dieven naderen. De agenten sprongen naar hen toe, doch de kerels liepen over den ijzeren weg, juist toen een trein nad©rd->. De policiebedientlen moes ten oen oogenbüi; wachten, en toen de trein voorbij was, waren de sclmlmen reeds ver dwenen. Twee hunner zijn niettemin her kend en zullen niet lang muer-op vrije voelen loopen. Zij zijn eerst over eenige dagen uit het gevang gekomen en maken deel van eene dievenbende. is het eenige echle Vieux Syslème. Laken. Villa's dnor dieven geplun derd. Dinsdag morgend. rond 2 ure, wa ren drie kerels bezig met do ingangdeur open te breken, der villa van M. Stevens, algemeen bestuurder in liet Ministerie van 26 APRIL 1912 Binnenlandsehe Zaken, Medoristraat. De portier loste revolveraohotoo ia hunne rich ting en dreef hen alzoo op da vlucht. In de villa von M. Hermans. Romein- scho Steenweg, word een belangrijke dief stal gepleegd. Deza villa is gelegen op de greus Laken-Strombeek. Koperen en tinnen voorwerpen werden in de keuken gestolen en verkocht te Ganshoren. Een der dieven. 16 jaar oud, wonende Fransclimanstraat, werd aangehouden. Hij weigert zijne medeplichtigen ta doen kennen. Cniivencacketfen, 1.25 fr. met flesclijo inkt, le verkrijgen ten bureel© dezer. Leuven. Echtelijk drama. De policie heeft een inwoner uit de Rediiigemnolen- straat aangehouden voor slagen toegebracht aan zijne vrouw. Deze was Maandag avond wat laaf te huis gekomen, iels wat den man in gramschap bracht, zoodat hij zijne vrouw van al de trappen wierp en daarna met een stoofhaak diepe wonden aan het hoofd toe bracht. De geneesheer die hel slachtoffer ver zorgde deed haar seffens naar het gasthuis overbrengen. W.mnsdag was haar toestand nog zeer bedenkelijk. Aankomst dsr Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 41, Aalst. 758 Gent. Schielijk.overlijden. Gisteren namiddag, rond 2 ure^ kwam do genaamde Gustaaf De Sloover, oud 62 jaar, met den tram aan de Dampoort. Daar hij' naar Loo- christi moest gaan werken, was hij zinnens te veranderen van tram. Bij bet opstappen zakte hij ineen en was een lijk. De man woonde in de Meerschstraat, 5, te Gent. Hel lijk werd naar het doodenhuis der Bijloke, overgebracht. Moerbeks. Diefstal. Verleden nacht zijn dieven in bet magazijn der suikerfabriek gedrongen, door oen venster waaruit zij eene ruit uitgesneden hadden. De schurken stolen oene groote hoeveel heid koper en lederen riemen, alles ter waarde van 16 tot 1700 frs Men hoeft het spoor der dieven kunnen volgen tot aan de Moervaart, van waar zij etwijfeld met een boot zullen vertrokken zijn. Een onderzoek is geopend. Hamme. Brand. Verleden nacht, rond 4 uro, is brand ontstaan in een achter gebouw van het huis van Alfons Van Osselle, herbergier, IJzeren wegstraat. Het ach ter- huis met gansch den inboedel werd totaal vernield. Hot woonhuis kon gevrijwaard worden. Er is verzekering. De oorzaak is onbekend. Goede vriend, Tiebt gij al booren spre ken van de THEOBROMA Ja, niet waar de heelo stad Aalst door spreekt men van dit wonderbaar volksmiddel om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven de THEOBROMA -verkloekt zoo rap de-zenu wen;- hij kost maar 3 franken em dit is voor 1'4 dagen goed. Beproeft-eens vriend, gij zult erjn zoo good mede bevinden, gelooft de ondervinding. Iloofddepot Apotheek DE MpOR, Geiit, te Aalst bij al de heeren aip'olkekers. Ninove. AanhoudingMen zal zich herinneren, dat dn de maand Oktober laatst leden, een© belangrijke diefstal gepleegd ten nadeelo van M. Alfred De Mol. vindt gij arm en rijk, en dan zullen wij eens zien, of juffer Primrose eenen aangenameu indruk ontvangt. Zij behoeft volstrekt geeneu indruk te hebben, Tabby. Indrukken zijn overtollige dingen. De dag is mij onverschillig, als het maar niet op Vrijdag is dus gaan wij Woens dag Dit voornemen werd spoedig onder de geza menlijke bewoners van armenwoningen be kend, en daar de bevallige Roze Priin bij al de oudo dames zeer bemind was, kwamen zij allen bij elkander en konden hare droefheid over de aanstaande scheiding niet ontveinzen. Op den morgend van den dag, bestemd tot het bezoek aan het weezenhuis, gevoelde Tabitha zich teruggebracht in den schoonsten bloeitüd der toiletkusten. De kleine onooge- lijke spiegel, dien zij bezat, was blank ge schuurd en als toiletspiegel,in eene schuinsche richting, op de tafel bev« stigd. Zij had hare beste kleeren voor den dag ge haald en hersteld hare eenigzins ouderwet- sclie hoed was met nieuw gewasschen zijden lint en met frisch gesteven ruches opgemaakt, en eene goede kanten voile uit betere tijden een geschenk van hare laatste meesteres was er schilderachtig op bevestigd. Ook voor hare jeqgdige lievelinge had de oude juffer met kunstvaardige hand een sier lijk hoedje met eenen krans van korenbloe men, eene blouse, uit eene overoude rood bruine fluweel©» mantille, een zijden rokje en witte op'Miirnbreide kousjes gereed gemaakt. De klording van het aanvallige kind was een klein meesterstuk, waaraan Tabitha hare ongen niet verzadigen kon, terwij! Rezia het hoohl schudde n zegde, dat zij nooit van haar leven zulke» opschik gezien bad. werd, garenfabrikant, Statiestraat. Eene belangrij v geldsom, kleedingstukken, zilverwerk z. waren verdwenen. Thans is men er Woensdag morgend in ge lukt, den dader in de statie van Geeraards- bergen aan te houden. Hij werd gevankelijk naar Ninove en van daar naar Audenaarde overgebracht. Tijdens do konfrontatio te Ninove, hadden do gendarmen de grootste moeite om het toegesnelde volk, dat den ban diet wilde zien, op afstand te houden. Arsegem. Brand. Een geweldige brand brak 's avonds uit in do woning van Aug. Van den Heeae. Gansch het gebouw en de afhankelijkheden stonden weldra volop in brand. Do meubelen, de kleederen, bet landbouwalm, enz., zijn de prooi der vlam men geworden. Er bestaat verzekering. In weerwil van hare tachtig jaren zag Tabitha er prachtig uit. Ondanks alles was Rezia niet on tevreden geweest.aan haar ouder- wotsclie gewone kleeding iets te %laten ver nieuwen, terwijl zij er ditmaal juist tegen aanvoerde, dat bare dracht geheel voor haren persoon pastte. De kleine mandewagen van den bakker stond reeds lang voor de deur, toen eindelijk van Tabitha's verflenste lippen een koket Gereedklonk en de drie dames instapten. Uit alle vensters keken nieuwsgierige, knik kende, groetende hoofden, toen de wagen dooreen vrij mager Schotsch paard op een sukkeldrafje voortgetrokken werd. Het was lang geleden, dat Tabitha in een rijtuig gezeten had de oude tyden, waarin zij dikwijls als gezelschapsjuffer naast hare meesteres in eene prachtige koets had mogen zitten, rezen in haar geheugen op, toen zij het hoofd trotsch opstak en met eenen afkeuren den blik op hare zuster nederzag. Schnone pluimen maken schoone vogels! zeide Rezia spotachtig. De menschen zullen mij wel voor uwe kamenier aanzien, Tabby. Ik zou wel gezorgd hebben dat mijne kamenier er fatsoenlijker uitzag antwoordde Tabitha spijtig een© opmerking, die de broerin een tijd lang niet goed kon ver kroppen. Na eenen verkwikkenden. rit van verschei dene urén door eene vlakte.di« in den schoon sten Lentebloei prijkte, hield do wagen stil voor het portaal van het grootste weezenhuis \fan Ashleydown. Een wakkere Duitscher, Georg Muller, afkomstig uit een klciu Prui sisch dorpje, had in de vorige eeuw deze stichting in het aanzijn geroepen. (Wordt voortgezet). Morgendzitting- van 25 April. De zitting wordt geopend om 10 ureonder voorzitterschap van M. Harmignie2C ondervoorzitter. De bogrooting der onwaarden en terugbe taling en die der ontvangsten en uitgaven voor order, worden niet besproken. De stemming zal morgen plaats hebben. Begrooting van Spoorwegen M. De Voorzitter. De algemeene bespre king wordt van kant gelaten en de spreek beurten opeen kwart uurs bepaald. M. Bkrtrand betreurt liet laattijdig neer- leggen van het belangrijkste budget van den staat. Zooals gewoonlijk beknibbelt hij eene gansche reeks werken en zelfs verbeteringen. Van deze laatste zegt bij dat ze enkel ge daan werden uit kiesbelang. Hij verklaart ten slotte dat hij uit teeken van verzet,tegen debegrooling zal stemmen. M. Lemonnier beknibbelt ook eenige staalswerken en vraagt verbetering vour stokers en machinisten. Wij krijgen van alle kanten'klachten. M. Royer klaagt dat de belangen van den staat verwaarloosd worden, tegenover do belangen van sommige personen. Ilij klaagt ook de buurtspoorwegen aan, die ten nadeele van den slaat groote winsten doe'n. M. Van Limburg-Stirum. M. Bertram! j beeft groot ongelijk, ie denken, dat hij do eenige verdediger is van het staatsper- soneel. De katholieken hebben veel meer voor hen gedaan, dan ooit een onzer tegen- strevers deed. M. Bertrand. Het gouvernement doet i nu veel voorde staatswerklieden, omdat do kiezingen naderen. De katholieken houden alle plaatsen voor hunne vriendjes. M. De Jonghe. Wat doet gij te Schaar- i beek. M. de Broqueville. Ik word lieden aanbevolen door alle partijen, en ik tracht voldoening te geven aan allen. M. Pepin beknibbelt d© loontarieven van het adiiiinislratiebureel en de bevorderingen toegestaan nu daags voor de kiezingen. M. de Broquevilee. Gij hebt zoolang die vermeerdering gevraagd, en nu wij zo toestaan, zegt gij dat het kiesroklaam is. Dat is niet reohtvaardig. Namiddagzitting. De zitting wordt om 2 ure geopendonder voorzitterschap van M. Nerinckx, i® ondervoorzitter. M. Ozeray bespreekt eenige verbeteringen welke in de provincie Luxemburg zouden noodig zijn, M. De Bue verdedigt zijn verslag over do voortzetting is van dat verleden jaar. Hij verklaart dat de minister steeds met meer «org voor <io werklieden sral «organ. Hij .oliLt lpedt.zijn verslag en,-duidt er de bijzonderst© punten van aan,. M. Bologne spreekt over de betrekkingen lusschen den staat en de Noordermaatschap pij en beweert dat de werklieden van de Compagnie botor betaald worden dan deze van den Staat zeiven. M. Dauwer vraagt eenige verbeteringen in den omtrek van Ronse. M. C. IIuysmans vraagt ook verbeteringen in de adminislraliën. Hij klaagt ook over strenge straffen welke toegepast worden. M. nr. Wouters d'Opltnter roept de wel willendheid van den minister in over zeker© kategoriën werklieden. öLoin. De kampioenaten van België. Het Belgisch sportkomiteit heeft beslist dat de snelheidskampioenaten voor beroeps rijders en onafhankelijkon, op 5 Mei aan slaande, in den velodroom van Evergem zullen betwist worden. Het sportkomiteit hoeft de velgende ren ners aangeduid Beroepsrenners. Ciselet, H. Janssens, Otto, Samson, Pilafe, Vanbever, J. Vanden- lioeck, Luyckx, Fr. Verlinden, Deleu, Wil mots, Ed. Micbiels, F. Bujd, J. Michiels, Deullens. A. Vandenbroeck, Lasson, Reych- ler, L. Charlier, J. Vandenbroecke. Cntullo, Renard, P. Verstraete. Burggraeve, Dos- sche,^Mariakerke), D'Hondt en Provoost. Onafhankelijken. m Grand Barllio, Meers, Carlo, Desanthoine, Uonreur, Vanwaesber- ghe, Al. Vandenbroeck, Morgan, V. Parmen- lier, Charbonnier, G. Gceckelbergh, Redig, Mam pay e, Hallein, L. Buysse. Cooreman, Tevels, Declercq. en Tuytten. 't Is de eerste maal dat de kampioenschap pen van België in Vlaanderen betwist wor den. Prijzen der plaatsen Pelouse, 4 fr. tri buun, 3 fr. le2 fr. volksplaats, 1 fr. Burgerlijke Rechtbank van Gent. Zitting van 24 April. Gisteren heeft de rechtbank in deze zaak uitspraak gedaan Dg twee verantwoordelijke schrijvers der artikelen in Vooruit worden veroordeeld Rodolf Veroammen a) tot bet inlasschen van het vonnis in-vijf dagbladen naar keus van Broeder Quintilliaan b) tot hel uitplak- ken van 250 plakbrieven op de plaatsen aan geduid door den broeder; dit alles mag nochtans niet meer dan 1500 frank kosten, met lijfsdwang van drie maand. Vercammen wordt insgelijks to12/3 der kosten verwezen. Henri Holemans a) tot het inlasschen van het vonnis in twee dagbladen naar den keus van don Broeder b) tot liet uitplakken van 50 plakbrieven; dit alles mag niet meer dan 500 frank kosten. Holemans moet hot 1/3 der kosten betalen.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2