BUITENLAND. O O RL O G Bloedig gevecht te Smetlede. De ramp van den Titanic. NIEUWSBERICHTEN. flOE f|AHHY- EN RiJXE [ENA Italië en Turkyë. Vreeselijk drama Ie Lodelinsart De zegepraal der Weenschs katho lieken wordt nog soiiitterender 8 Verscheidene gekwetsten. Maandag avond werd de Gemeente Smet lede in opschudding gebracht door een bloedig gevecht. Sinds lang reeds bestond er eene veete lusschen de jongelingen van Smetledo en O-11'degem. Zes jongelingen van Oordegem, bevonden zich maandagavond in de herberg van Vital Da Pauw, te Smetlede, toen een éertiglal Smetledenaren hen kwamen beroe pen om te vechten. Een vreeselijk gevecht ontstond weldra. Revolvers en messen kwamen te voorschijn en speelden weer eens hunne droevige rol. Toen men er eindelijk kon in gelukken de vechters te scheiden, waren er verscheidene gekwetsten. Leopold Van der Sluyft, 22jaar •ud, had een kogel in den hals en een in den uug gekregen Leopold Dauwe, 21jaar oud, bad verscheidene messteken in hoofd, borst en beencn. Do toestand dezer gekwetsten is aeer bedenkelijk. Twee andere jongelingen. Frans De Smet en Emiel De Voghelaere werden ook gekwetst, doch min erg. De herberg werd geheel aan stukken ge slagen. Een onderzoek is geopend. Frankrij k. De radikalen hebben bondag: 4 zetels verloren. Zondag hadden er in Frankrijk vier gedeeltelijke wetgevend© kiezingen plaats. Al de radikalislische kandidaten zijn ge klopt, en vier voorslaanders van de Evenre dige Vertegenwoordiging gekozen. Zoo was bet te Ghartres, te Gliateaudun, te Castella- nes en te Bergerac. Het is duidelijk zegt de Temps, het land wil, wil absoluut, de Evenredige Vertegen woordiging, en die er tegen is, is op voor band zeker door het kiezerskorps geklopt te worden. En moeten bekennen, dat zoo die weodloltige voor hun wel te verstaan Bvenredige Vertegenwoordiging er door komt, er zoovele radikalen zijn die hunne $5000 jaarlijksche ballekens, zien gaan vlie gen Veroordeeld. Hamon, de bestuurder der eomplabiliteit van het ministerie van Buiten- landsche zaken, die 216,000 fr. van den Staat had verduisterd en het bekend had is öot 5 jaar gevangenis en 20,000 fr. boet ver oordeeld. Na zijne gevangenisschap kan bij op zijn revenuën gaan leven. DuitsclilaiidL Hel oproer van Moabit.Na een langdu rig proces hebben de rechtbanken van Berlijn -den Pruisischen fiscus veroordeeld eene scha- deloosst.elling te betalen aan de weduwe va» den werkman Hermann, die in September 1910 door een agent van policie gedood werd tijdens het oproer in Moabit. Tegen het verplicht tweegevecht. Onze lezers zullen verwonderd staan te vernemen dat in Duitschland, liet tweegevecht in 't le ger nog bestaat, ja, dat liet daar verplichtend rs. Zoo een officier eer. anderen officier uil- daagt, moet deze het aannemon, hij is ver plicht. Het Centrum strijdt sinds lang tegen dit goddeloos voorschrift. Het heeft deze week aijn veldtocht heraangevangen en zal nog vóór het einde dezer week een ontwerp in dienen,waardoor de verplichting om in twee gevecht te gaan, zal w orden weggenomen. Do overgroote meerderheid der bevolking is met liet Centrum, alsook de meerderheid in bet leger zelf Er zal nog kranig dienen gestreden, maar er bestaat veel kans dat het voorstel van het Gentrum eindelijk worde aangenomen. 50® vervolg. Uit zijnen toon en uit de ondankbare aan merking, dat het goede gestel van de Proud- footszich zeiven eindelijk geholpen had, er kende de oude, dat de tro.tsche man, nadat de zorg van hém geweken was, wéder de oude, «ugevoelige dwingeland werd, die bij altijd voor zijne familie geweest was. Herbert brak in tranen uit, toen hij vernam dat Primrose, zijne beste vriendin, van hem zoude verwijderd worden. Wat zal ik zon der haar beginnen? vroeg hij angstig. Dan heb ik niemand meer, die vriendelijk met mij epreekt, die met my speelt, met my leert, met mij bidt. Wij pasten zoo mooi bij elkander want wij zijn beiden weezen. Gij gaat nu naar de andere weezen,Primroso en ik kan niet bij u zijn. Ik wildo dat ik bij mijne moeder in den hemel ware Toen de Squire deze woorden hoorde, zeide li ij norsch Gij zijt gek, Herberten verliet in toorn de kamer. Span in beval hij den koetsier, die reeds in het portaal w achtte en wien het reeds ge zegd was, dat er nqg een rit naar Bristol ge daan zoude worden. Hij liet zich niet weer aan Rezia en aan 'de kleine Primrose zien, hetgene de oude trouwe aiel zoo diep griefde, dat zij besloot zich met. haar pleegkind, zonder afscheid van den Squire te nemen, te verwijderen. Toen /ij op het punt was Primrose voor de afreis te kleéden, verschëón een bediende en bracht Herbert bevel over dat hij bij den Squire zoude komen, die hem, zoo als hij Oo9tenrij k-Hongarië Een nieuw Hongaarsch ministerie. Zaterdag heeft het ministerie Lukacs den eed afgelegdin de handen van den Keizer.Maan dag werd het nieuw kabinet voorgesteld aan liet Parlement. M. Lukacs beloofde de kieshervorming door te voeren. De programredevoering van M. Lukacs, werd door de meerderheid geestdriftig toe gejuicht maar de oppositie behield het volle digste stilzwijgen. Deze wil eenvoudig het puur en simpel. Vereenlgde-Staten. Een tapijt van 22.000 dollars. Een Perzisoh tapijt van de XVIe eeuw is te New- York verkocht voor 22,000 dollars. Zwitserland. Voor 250.000 fr. diamanten gestolen. Gisteren nacht hebben dieven de brandkast opengebroken van de diamantslijperij van M. P. 1). teGenèv#, en trokken er van door met 250,000 fr. diamant. Een streng onder zoek is onmiddelijk begonnen. Italië. Medalies gestolen. In het muntenmu- zeum van Ferrare heeft men een aantal antie ke en kostbare medalies gestolen. Paraguay. Burgeroorlog. De bladen bevatten tele grammen uitAsuncios. waarin gemeld wordt dat do burgeroorlog opnieuw is uitgebroken, zooals wij al gemeld hebben. Vier regeerings- scliepen hebben de opstandelingen aangeval len onder den oud-president Jara, die zich verschanst hadden in het fort Encarnacion. De opstandelingen hebben de schepen terug geworpen en daar schade aan toegebracht. TUSSCHEN De bezetting van 't eiland Stampalia. Italië heeft dus het eiland Stampalia be zet. Het eiland Stampalia ligt tusschen bet eiland Rhodes en het eiland Greta. Deze be zetting nioet diehen als steunpunt in de La gere Egeïsche wateren. Italië zal nog andere eilanden bezetten, om alzoo naar volle goed dunken te kunnen handelen in do Egeïsche wateren, en de loop naar do Dardanellen te bewakenTurkyë zal zoo van den invoer van de vreemde landen beroofd blijven en genoodzaakt worden den vrede te vragen. Als 't maar waar is, zegt Katrien Rusland klaagt. Dat in soortgelijke omstandigheden Turkyë weigert de Dardanellen opnieuw open te verklaren, dat kan niemand euvel opnemen. Natuurlijk het is onaangenaam» hoogst be droevend voor Rusland, Engeland en andere natiën» wier belangendaardoor erg bena deeld worden, gnaar dat kan Turkyë niet gebeteren. Rusland heefteen krachtdadig betoog naar Turkyë gezonden doch Turkyë beeft geantwoord, dat liet onmogelijk is de Dar danellen nu reeds voor den handel open te verklaren. De honderd stoombooten liggen voor de zeeëngte ze zullen nog lang kunnen blijven liggen, zoo ze niet van armoede terug koe ren. Een persoon zeifmoordt zich na zijne minnares doodelijk gekwetst te hebben. Maandag nacht had to Lodelinsart een vreeselijk drama plaats. Een glasblazer, Charles Quiévrair., 27 jaar oud, had ruim vier maanden bij een gebuur, Ernest Prince, gewoond. Zaterdag was hij naar huis teruggekeerd en bleof tot Maandag reeds wist, mede nemen wilde naar de ten toonstelling'van bloemen. Vaarwel, jonge lieer, God zij met u zegde Rezia geroerd tot Herbert en streelde hem de tengere hand. Primrose stortte tranen en beloofde zeer dikwijls aan hem te zullen denken. Herbert kon van droefheid bijna geen woord spreken. Vijf minuten later bevonden beiden zich op den zounigen straatweg naar Bristol. Het duurde niet lang of dê sierlijke koets van Proudfoot, met vier moedige paarden bespan nen, rolde voorbij. De Squire knikte eventjes tégen Rezia, maar draaide ook dadelijk liet gezicht weer af. Herbert keek echter verscheidene malen naar Primrose om, en wierp haar handkus jes toe. De Squire trok somber de wenkbrauwen te zamon, toen hij dit bespeurde. Laat dat, Herbertzeide hij. Het is eene vernedering voor u, zulke menschen hand kusjes toe te werpen. Het zijn, wel is waar, goede, dienstvaardige menschen, maar zij zijn niet van onzen stand en slechts eenen van uw s gelijken komt een gebaar van vriend schappelijke vertrouwelijkheid, zooals een handkus, toe. Bedenk dat gij mijn erfgenaam zijt, Herbert, de erfgenaam van al de lande rijen van Ashbrookhall en dat het kind, waaraan gij zoo veel oplettendheid betoont, spoedig uit armoede van de arnienwoniiigen naar het weeshuis gaat! Het was eene eer voor dit meisje in uwe na ijlieid te mog-ui vertoeven, maar lmt is g> e u eer voor u, een Proudfoot, haar met voorkomendheid te be handelen. Dat past u niet. Dmk niet meer aan haar. Gedraag u mijner waardig, mijn zoontje mmmmmmm DE VOLKSSTEM. namiddag bij zijne 'ftlopder. Hij was echter nog in vriendschappelijke.betrekkingen met het gezin Prince en Maandag avond ging hij hen wederom bezoeken. Hij bleef er vernachten. Rond 2 ure 's morgends vertrok Ernest Prince naar zijn werk. Een drietal uren later werden de geburen door revolverschoten gewekt. Eene buur vrouw kwam buiten zien en ontmoette er de moeder van Quiévrain, die op zoek was naar haren zoon. Daar de deur van Prince open stond tra den zij binnen. Op het gelijkvloers was alles stil, doch toen zij.op- hun herhaald geroep geen antwoord kregen, gingen zij boven zien. Zij bevonden er zich tegenover een vreese lijk schouwspel. Charles Quiévrain en vrouw Prince lagen er in bloedplassen uitgestrekt, en gaven geen teeken van leven meer. Spoedig werd een. geneesheer bijgehaald. Deze stelde vast dat Charles Quiévrain reeds had opgehouden te leven. Hij had zich een kogel doör het hoofd gejaagd. De vrouw had eene gapende wonde aan den linkerslaap en haar toestand was hopeloos. Het 10 jarig zoontje Prince, dat als ver steend van schrik het drama had bijgewoond, verklaarde dat een persoon in de kamer ge- gekomen was en geschoten had; Vrouw Prince is niet kunnen ondervraagd worden. Het drama heeft te Lodelinsart eene groote opschudding verwekt. Het onderzoek. De onderzoekskommissie heeft to Was hington andermaal M. Ismay onderhoord. M. Ismay verklaarde, dat de postpaketten niet mogen medegenomen worden door een schii».dat min dan 16 knoopen aflegt, doch er wordt geene snelheid vastgesteld, boven de 16 knoopen. M. Ismay loochent dat hij met kapitein Smith aan een banket zat, toen de botsing plaats had. De Titanic was ver zekerd voor 5 millioen dollars en het schip bad 7,500,000 dollars gekost. Indien de stoo- mer met den voorboog op een ijsberg gebotst ware zou er geen gevaar van zinken geweest zijn. M. Ismay beweert ook, dat hij tijdens heel de reis slechts tweemaal tegen kapitein Smith gesproken hoeft. Na deze getuigenis heeft M. Ismay toela- tinggekregen naar Engeland terug tekeeren. Eene akelige lading Dinsdag morgend is de stoomer Mackay Bennet met 100lijken te Halifax aangeko men. Al deze lijken werden naar het dooden- huis overgebracht, alwaar zij zullen gebal semd en tentoongesteld worden. Er werden ook nog 116 andere lijken opgehaald, doch deze w'arbii reeds in "ziifken gevorderden staat van ontbinding dat zij onmiddelijk terug ill zee moesten geworpen worden. ,et VOLLEDIGE VICTORIE. Gisteren hebben wij meegedeeld dat in de kiezing van de vierde klas, de katholieken 11 zetels, de socialisten negen en de libera len één zetel hebben behaald. Dit was een machtige overwinning. Nu komen de uitslagen toe van.de kiezing voor de tweede klas. Er moesten daar 48 leden herkozen worden, van die 48 plaatsen hebben de katholieken er 32 gewonnen, de Duitsche liberalen tweo, ener blijven nog 14 hallotteeringen. Ziedaar hoe de WeenscHe katholieken ant woorden op het gebluf en gezwets van het liberaal en socialistisch en Joodsch gekon- kelfoes. Maar ik heb Primrose recht lief gekre gen, grootpaantwoordde Herbert. Wel foei, wat hebt gij beiden met elkan der gemeen Eén vader grootpa, wij zijn beiden wee zen Ja, ja, mijn jongen, maar er is een ge weldig onderscheid tusschen een weesmeisje, dat ten laste van de liefdadigheid komt en eene wees, die erfgenaam is van 20.001) poud 's jaars hervatte dè Squire gemelijk. Vergeving, grootpa Ik meende dat wij allen voor God gelijk waren Deze opmerking deed den trotschen man verstommen. Hij bracht het gesprek op andero onderwerpen. Na anderhalf uur rydens hield zijne koets stil voor, het prachtigste hotel van Bristolde kastelein vloog met zijne knech ten naar buiten, om den mammon, in de ge daante van den trotschen Squire, de nederig ste blijken vau eerbied tebetoonen. Veel later kwamen Rezia en Primrose in de kleine arnienwoniiigen aan, waar zij, helaas de profetes Tabitha de hoop moesten ontne men, juffer Primrose nog eenmaal als Lady van Ashbrookhall te zullen zien. XXXVIII. SIM VAN IIARRY GESCHEIDEN. Terwijl Prim roste kort na haren terugkeer van Ashbrookhall naar het weezenhuis teAsh- leydown, bij Bristol, verhuisde en aldus eene nieuwe woonplaats kreeg, nam de heer Lim- ley, zooals bekend is, Harry op zijn kantoor en bestelde Sim in eenen boekwinkel. In tus schen belli' id sim-|afel en bed in het huis van Limit y, zoo lat de heide broeders een <!e«d van den nacht met elkander konden dooi bi --ugeu. Aan de/6 kortstondige scheiding gewenden zij zich gemakkelijk en stelden zich des avonds Er was niets meer aan te doen. De Ween- sche katholieken gingen eene verplettering oploopen gelijk de geschiedenis er nooit enne zou gekend hebben En wat is de uilslag Nooit was de triomf in soortelijke omstan digheden, vollediger en beslissender als thans. De katholieken hebben zoo maar. 22000 stemmen bijgewonnen. De kartellis ten schreven .- deze kiezing moet een protest zijn tegen het H. Sacramentscongres de katholieken van Weenen hebben geant woord Wij zijn voor Christus en zijn Kruis. De Belgische karlelparlijen van alle kleur en geur, roepen en huilen ook, weg met de katholieken heel ons kristen Vlaanderen zal door zijne stemming als één man uil roe pen Leve Christus en zijne scholen en zijne kinderen Brussel. Hevige brand. Dinsdag niorgend rond 7 ure, barstte een erge brand uil in de Kerzenstraat. te Brussel. Db brand was op de eerste verdieping van het huis n° 7 ontstaan. Het verdiep werd bewoond door eene 24 jarige vrouw, die ijlings de vlucht nam met haar kindje in de armen. Zij ging op eene mansarde eene schuilplaats zoeken. De brand breidde zich met verbazende snel heid uit. Weldra waren de pompiers ter plaats. Korporaal Nicolas drong in huis, naar de vrouw zoekende die hij half verstikt op de mansarde vond. Moeder en kind wer den gered en door een dokter verzorgd. Na een half uur werd de brand door de pompiers bemeesterd. Drie aanhoudingen. Een Duitscher, zekere X..., bediende bij een koopman van Schaarbeek, stal ten nadeole zijns patroons, op aanhitsing van Z..., oud-veroordeelde, voor 2,000 frank koopwaren, welke hij aan dezen laatste afstond tegen zeer lagen prijs. M. Ertel, policieofficier, met bet onderzoek gelast, begon met X.., aan te houden. Maan dag morgend legde hij de hand op Z.., en zijne minnares, welke beticht wordt van ver heling. Het koppel werd opgesloten. Voerman gepletferd. De voerman Ad. Germain, Anlwerpschen Steenweg, gleed Dinsdag morgend uit op de Sleeckxlaan nevens zijn geladen kamion en viel onder de wielen. Zijn linkerbeen werd vreeselijk ge- pletterd. De ongelukkige werd naar het gast huis van Schaarbeek vervoerd. Men meent dat de afzetting zal kunnen vermeden wor den. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de hitterpeën der Trappisten Vincart aan, alleen of vennen- geld met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J Schaarbeek. Het echtcljk drama: Men heeft het spoor van d-n dader nog niet gevonden. Sedert lang h-ersclil'e er oneenjg- heid tusschen de echtgenooten' en de vrouw- vroeg zelfs de echtscheiding. f De persoonsbeschrijving'van Huet Arsène- Jozef, werd in alle richtingen gezonden. Vruchteloos deed de policie Zondagnacht en Maandag morgend opzoekingen naar hém in de hotels en logemeiïthuizen van Brussel en voorsteden. De lijkschouwing van het slachtoffer had Dinsdag plaats. Het lijk werd vervolgens ter beschikking van de familie gesteld. De lijkplechtigheden zullen Donderdag te Luxemburg plaats hebben. Aarschot. Gevecht tusschen broeders. Twee broeders kregen twist in eene her- befg en geraakten aan het vechten. De eene sloeg den andere op het hoofd met eene flesch en bracht hem alzoo twee erge won den toe. Sint Giills. Belangrijke diefstal. Mad. M., die te Sint Gillis in de Tyrolsfraat woont, was met hare meid gaan wandelen. Toen zij terugkeerde, vond zij hare woonst schadeloos, als zij naar hunne zolderkamer gegaan waren, door wederkeerig hunne avonturen te verteilen. Harry maakte als eerstbeginnend klerk snelle en groote vorde ringen, zoodat de heer Limley van hem zegde, dat bij liet hoofd van eenen man op kinder schouderen liad. Sim daarentegen was on standvastig en verstrooid van aard, lcoö zich niet aan zijne ondergeschikte stelling als loop jongen gewennen en wissêl 'e in deu tyd van nog geene vijf 'jaren, zesmaal van patroon. Eindelijk kwam hij bij een boekverkooper Crump, wiens winkel ver verwijderd was van het huis van den heer Limley. De heer Crump had een lang-gesprek met Sim's beschermer, waarin de beide heeren de meening deelden, dat de al te menigvuldige verwijdering van Sim uit de zaak, zoowel wegens verkwisting van den tijd, als wegens Sims's neiging tot vermaak, onaangenaamheden tengevolge zou den hebben waarvan de voorkoming raad zaam was. Daags na dit gesprek deelde de heer Limley de beide broeders mede, dat hij met den heer Crump de afspraak gemaakt bad, dat Sim kost en inwoning in het buis van den laatste zoude hebben en slechts eenmaal in de week, des Zondags in het huis van Limley zou ko men eten. Ilarry schrikte en werd bleek gedachtig aan de laatste woorden zijner ster vende moeder, had hij zich gewend, bij voort during het opzicht over zijnen jongeren broe der te houden. Tot nu toe was Sim, omdat hij altijd zijne woning met hem deelde zijn onaf scheidelijke makker geweest en nu moest hij voor goed van liem scheiden. Welk een gerin ge troost dat hij maar ééns in de week met hem eten zou. De schikking van den heer Limley was eenen slag, die ziju hart trof, maar hij was m 2 MEI 1912 het onderste boven gekeerd, dieven waren bij middel van valsche sleutels binnenge drongen, en badden al de meubels openge broken en doorzocht. Zij namen al bet zilverwerk en de oudi juweelen medo, die op eene waarde van 20000 fr. geraamd worden. De commissaris der wijk heeft, bij gemii van de persoonsbeschrijving van den dief, de beschrijving der geroofde juweelen opge nomen. Groenendael. Ongeval op het koers plein. Maandag namiddag, werd de jockey Hopper, in de 6<le koers, wanneer bij ovei eene haag sprong, uit den zadel gew orpen, Zijn rechterbeen werd gebroken. Hij kloeg over lievige inwendige smarten. Na voor- loopigo verpleging in de ziekenzaal van Let koersplei», werd het slachtoffer naar eene kliniek der stad vervoerd met den ambulan- ciewagen van liet Roode Kruis. Leuven. Een auto-taxi in brand. Maandagavond, om 8 ure, kwam heer An- toons, rijtuigverhuurder, wonende Blijdt Inlcoomstraat, naar huis met een auto-taxi, toen eensklaps aan zijn huis de auto in brand vloog. An toons sprong van den bok 9n kwam ei ongedeerd van af. Men viel aanstonds aan 't blussclien en daardoor kon men gelukkig de vergaarbak met naphte vrijwaren. De vlammen sloegen meer dan 10 nieters hoog. De heele automobiel is vernietigd] voor wat rijtuig aangaat. Het machien bleei ongeleerd. Van eene stelling gevallen. E°n voegersgast stond Maandag aan een liuis op een stelling te werken en viel op eens met een paar planken naar beneden. Een der planken was omgeslagen en sleepte den jon gen op de straatsteeneiK Men heeft den jon gen. die nog al erg gekwetst was met een rijtuig naar zijne woning gebracht. Naar het gasthuis. Maandag namid dag, bracht men een man naar liet gasthuis, die in liet werkhuis de la Dyle, een erg on geluk had hekomen. De'man was door den plethamer geraakt geworden. DuivencacheHen, 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen lenhureele dezer. Ansegem. Ongeluk. De genaamde Achiel Commune, wonende te Harelbeke, kwam in den namiddag aan de Klokke per vclo gereden. Opeens brak de stuurtang en de ongelukkigen botste niet geweld op de steeuen. Hij kwetste zich zoo erg dat hij naar zijne woning- moest gevoerd worden. Zijn toestand is bedenkelijk. Cuerne. Brand. Een geweldige brand is om 9 ure 's avonds uitgeborsten in de schuur van de kinders De Goen. De vlam men sloegen op de stalling over, die weldra ook volop aan 't brapd.en was. Al wat dn ge bouwen bevatten, werd dejjrooi der vlam- men. Met groote. moeite kop men het huis vrijwaren. De schade is, groot. Aankomst der Zomerstoffen. Groote 'keus voor mans- ei» vr'»uwenkleed«réu, bij j Van den B rgh-Jouret, Kurie.Zoulstraat. 41, Aalst. 758 St-Blasius-Boekel. Doodelijk ongeluk. Over eenige dagen reed de werkman Lodens met eene hondenkar naar de statie. Met tekort tekeeren, sloeg het rijtuig om en de man werd legen een paal geslingerd, waar hij zich doodelijk aan het hoofd kwet ste. Niettegenstaande de beste zorgen, is (ie ongelukkige gisteren in de hevigste pijnen overleden. Grooien berge. Wraakroepend. Het parket van Aiidenaarde is vi sferen in de ge meente afgestapt, om eene erge zaak i« onderzoeken. Eb.i kerel drong in de woning van M. B.-yens en maakte zichplichtig aan een ergon aanslag. Het slachtoffer, vrouw Beyens, oud 30 jaar, bevindt zich in bedenkelijkcu toe stand. De plichtige w erd te Audenaaide op gesloten. veel te dankbaar, om zich niet naar elk bevel van zijnen weldoener te schikken. Daarom liet by niets van zijne inwendige ontroering blijken en vermaande zijn broeder recht ge hoorzaam en verstandig zich in zijn toestand te schikken. Maar gemakkelijk zoude de scheiding den Hinken koopmansklerk, die nu tot jongeling opgegroeid was, niet vallen. De troost, dien hij zijn zwakken broeder insprak, had op hem zeiven geeneu invloed. Den eersten dag dat Sim niet, als gewoonlijk naast hem aan tafel zat, kon hij nauwelijks eene bete over zyne lippen brengen. De heer Limley, die de reden wel vermoedde, was zoo kiesch hem geene vragen te doen over zijnen geringen eetlust. Harry sloop stilletjes naar zijn kamertje en brak in tranen uit. Het was hem te moede, alsof hij zijn broeder nimmer weder zoude zien. Zijn grootste verdriet werd veroorzaakt door de gedachte, dat hij niet wist, hoe de zwakke Sim zich buiten zijn opzicht zoude gedragen. Maar hy schepte spoedig weder moed. De hoop op de toekomst, het vertrouwen op Gods wijze voorzienigheid beurde hem op. II y droogde zijne tranen en begaf zich weer naar het kantoor. Toen hij, na de sluiting van hetzelve, zich 's avonds voor het eerst alleen op zijn zolderkamertje bevond, had hij een nieuwen aanval van smart te verduren. Eene treurige eenzaamheid omringde hem, het kwam hem voor, alsof de gansche wereld uitgestorven was. In dezen toestand schiep hij zich een zekeren troost door het voorne men,zijnen weldoener om verlof te verzoeken, Sim behalve Zondags, elke week éénmaal te mogen bezoeken, (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2