BUITENLAND. Eene vlucht zonder motor, NIEUWSBERICHTEN. flRME f|ARRY EN RIJKE j_ENA 2 te Choisy, door twee kogels van de bandieten in den buik getroffen werd, is plotselings verergerd. De gekwetste klaagt over hevige buikpijnen. De geneesheeren hopen nochtans het slachtoffer te kunnen redden. Op zoek naar Garnier De nieuwsgierigen stroomen nog altijd talrijk toe te Choisy-le-Roy, waar zij do puinen van de garage Dubois komen bezich tigen. Twee werklieden doorzoeken de pui nen. Hetgeen zij er ontdekken is van weinig belang rekeningen, handelskaai-ten, brie ven en reklamatiën, die aanduiden dat Du bois niet heel regelmatig zijne leveranciers en zijne belastingen betaalde. Van den ande ren kant was het gerucht in omloop dat er wel een lijk onder do puinen zou kunnen lig gen, namelijk dat van Garnier. Sommige personnel! beweeren dat er drie mannen in de garage waren voor de belegering. De op zoekingen worden voortgezet. Woensdag heeft M. BI in, te Andresy, eene fïesch uit de Seine opgehaald. In die flosch stak een briefje, waarop geschreven was dat Garnier in de Seine gesprongen is den 20 April, rechtover de Theophile'-Rous- selschool, te Montesson. De flesch en het briefje zijn naar de veiligheid gestuurd. Valsch alarm te Denderleeuw en te Brussel De overste der Noordstatie, werd Donder dag namiddag, per telefoon verwittigd, dat Garnier. -.de bandiet van Parijs, vergezeld van een medeplichtige en eeiie jonge vrouw, te Denderleeuw in den trein voor Brussel geslapt was. M. Angerhausen en talrijke agenten kwamen weldra in de statie. De zoogezegde Garnier en zijne gezellen werden aangehouden, toon zij van den trein stapten en naar het bureel van don statieoverste ge leid. Daar werd hunne persoonlijkheid spoe dig vastgesteld. Het waren drie jongelingen van Lessen, die zich naar do koersen van Groenendaelbegaven. Fr a nkrij k. Eij deradikalen groote misnoegdheid. De Fransche radikalen zijn erg misnoegd over hunne klopping van Zondag. Zij hebben reden want de stemming-is geen louter toe val geweest. Te Chateaudun kreeg de radi- kaal-socialist juist 477 stemmen, en de ge matigde kandidaat over de 4000. Oplichter gestraft. Do strafkamer van Coutances (dop. Manche) hoeft den oplichter Cognel, die zich, naar indertijd gemeld, voor een hooggeplaatsten kolonialen amhtonaar had uitgegeven en talrijke lieden, waaron der ook ambtenaren, voor belangrijke be dragen had opgelicht, tot 6 jaren gevangenis veroordeeld. De 1s,e Mfci.-ft- Do ^fte kleivierders te Parijs .vycy-eyi «dpmolijk talrijk, maar in_,de provincie, vooral in dc arsenalen en in de koolmijoslrekon zeer gering. Er hadden op tochten en vergaderingen plaats, zonder erge incidenten.' Spoorwegongeluk. De sneltrein van Parijs naar Galais, die hier om 9 ure 50 vertrekt, is te Sl-Denis onlriggeld. Al de wagons sprongen uil de riggels. Er zijn 4 gekwetsten. Geheimzinnige diefstal. Men heeft in eene bank van de wijk der Madeleine te Pa rijs, al de bankbriefjen gestolen, die zich in de brandkas bevonden. Er is een onderzoek geopend, maar ir.en heeft den dief niet kun nen vinden. Men denkt dal hot een bediende van de hank is. Do diefstal bedraagt ver scheidene duizenden. Duitscliland. Militarisme. De Duitschers gaan hun leger aanzienlijk versterken doch het Centrum zal maar me'ewillen, als liet tweegevecht niet meer verplichtend zal zijn, en later be paaldelijk zal worden afgeschaft. 58° vervolg. Bijna alsof het lot hem voor zijn verdriet wilde schadeloos stellen, bracht men hem denielfden namiddag eenen brief metiiet post merk «Bristol,» Tot nu toe had de oude Tahltha de brieven geschreven, welke de broe ders Tie lotgevallen van de oude zusters en Primrose berichtten, maar het adres van dezen brief was kennelijk van eene meisjes band, die Harry niet kende. Hij opende haastig den brief en zag den naam Primrose als onderteekening. De brief was niet minder dan zes bladzijden lang. Nog meer dan uit het uiterst nette schrift, herkende Harry aan den stijl en aan de ge dachten van de schrijfster de groote vorderin gen, die zijne nicht in den Joop van vijfjaar gemaakt had. Harry las Lieve neef Harry 1 Ik bezocht gister onze.gQedo oude baker Rezia Crowne, en zij zeide mij. dat hare zus ter Tabitha, die nu bijna 86 jaar oud is, zoo stijf in de vingers was, dat zij niet meer in staat was u te schrijven, zooals zij tot nu gedaan heeft. Rezia verzocht mij dus uwen laatsten brief te beantwoorden, en dit doe ik met genoegen. 0' Het allereerst moet ik u melden, dat na den dood van Tabitha's buurvrouw, Squire Proudfoot voor Rezia het kleine huis gekocht heeft, zoodat deze nu eene woning naast hare zuster heeft. De oude trouwe ziel dankt u har telijk voor den souverein en'Sim voor de halve kroon die gij haar gezonden hebt zij laat u zeggen, dut zij dit geld besteed heeft, Sterke dranken In de kolonieën. De Rijksdag heeft eon besluit genomen, vragen de dat de kanselier maatregelen zou nemen om den invoer van sterke dranken in de kolonieën, tot verbruik door de inbooilingen, te beperken en poge eene nieuwe vergade ring, zoo spoedig mogelijk, van de confe rentie van Brussel uit te lokken, ten einde de artikelen te herzien, die betrek hebben op de sterkedranken in'Afrika. Bruiloftsgasten. Te Wollsradorf-hij Landau, heeft zekere Waas zijne bruiloft gevierd. De 210 uitgenoodigden hebben ver slonden een os. 7 varkens, 14 speenvarkens, 10 kalveren, 6 lammeren en 14 geitjes. Engeland. Groote diamantdiefstal. Den Londen- sehen diamanthandelaar Rosenthal zijn op den overtocht van Boulogne naar Folkestone diamanten, paarien halssnoeren en bank briefjes ter verzamenlijke waarde van onge veer 250,000 fr. ontstolen. De dieven zijn Rosenthal waarschijnlijk van uit Parijs ge- volgd. Tegen het openen van brieven. Een uitvinding is onlangs in Engeland gedaan, die waarlijk wat opgang zal maken. Hoe dikwijls worden niet brieven vooral met. politieke stukken geopend, zonder dat de ontvanger ook maar liet geringste vermoeden of kennis daarvan beeft. De uitvinding is uiterst eenvoudig Aan den binnenkant van de enveloppe is een gegomdo papierstreep aangebracht, eveneens aan den brief zelfs de brief wordt in den omslag gedaan en wel. zoo dat de beide gegomde papierstreepjes op elkaar liggen. Doordruk worden zij te zamen gekleefd en zoo zijn brief en briefomslag aan elkaar gevestigd. Een algemeen bekend middel tot het openen van brieven is waterdamp. Natuurlijk lost zich hierin ook de kleerstof der papierstreep- jes op zoodat men dan toch nog den brief eruit kan nemen. Maar de gom is behandeld met een kleurstof, welke zich in waterdamp oplost en welke dan op het papier een onbe drieglijk teeken van de bevoegde briefope- ning achter laat. Zelfs als de brief weer in den ouden vorm gebracht wordt.' verraadt liet kleurteeken toch steeds aan den ontvan ger, dat onnet zijn brief misbruik gepleegd is. Staking der kleermakers. In de kleer makerswereld te Londen is eene staking uit gebroken. waaraan 600 man deel nemen. Overal zijn posten uitgezet voor de voor naamste magazijnen, om de nog werkenden tot de staking te overhalen. Zweden Voor en tegen de doodstraf. Do tweede Kanier van den Zweedschen Rijksdag had onlangs met 119 tegen 54 stemmen de dood straf afgeschaft. De eerste Kamer heeft het wetsontwerp.ochtersverworpen. Nir zal een vereenigdp zittiiig'moeten beslissen. ZwitserlandL Groot opschrift. Eene maatschappij is voornemens dezen Zomer op eenen berg een lidhteiul opschijft ,te plk'afsen, bestaande, uit ee:; enkel'woord Stduserhonide naam van den berg. De letters zouden.60 meters hoog zijn en heel het woord 700 meters lang. Men izou het heel goed zien te. Luzern. De bladen protesteeren tegen deze poging om een etiket te zetten op do hergen. V ereenigcle-Staten Handteekeningstoestel. In de Ver- eenigde-Slaten is een machien gemaakt, waarmee men in één uur 7 a 800 handleeke- niugen kan maken. Dit toestel is een ware uilkomst voor bankiers, directeuren van groote ondernemingen, ministers en andere grootwaardigheidsbekleeders. Een der direc teuren van deslaaltrust maakt thans 14,000 handtoekeningen in 8 uur, een New-Yorks financier zelfs 6000 in 38 minuten. De Signature Company die deze machien in den handel brengt, verhuurt ze ook. qm zich hare grootste lafenis, thee en suiker te verschaffen. Wij allen zijn ten hoogste verblijd, dat het u beiden zoo goed gelukt, langzamerhand vooruit te komen. Zijt gij nog op het kantoor vaiï den heer Limley en Sim nog in deri win kel vair den heer Crump En mag hij ook de boeken lezen die zijnen patroon te koop heeft Dat zou voor hem eenen grooten ze^en zijn, als Tlij vlijtig lézen wilde want dat is de beste weg om zich té beschaven. Om deze re den ben ik gelukkig dat ik lezen kan. Slechts voor het lezen is mij de tijd karig toegemeten, want ik heb vele andere bezig heden. Gedurende mijn verblijf in het weezen- huis heb ik niet alleen vaardigheid in het lezen, schrijven'en rekeneh verworven, maar ook het naaien, breiden, stoppen, haken, bor duren, knippen en wolnaaien geleerd. Ook in het koken,braden, wasschon, strij ken en andere vrouwelijke bezigheden heb ik, zoowel als de andere oplettende meisjes, on derwijs ontvangen maar omdat ik niet zoo sterk ben als menig ander weesmeisje, beeft de goede opzichtster bevolen, dat ik ver schoond zoude worden van het ruwe werk. Ik ben nu veertien jaar oud en bijna zoo groot als onze beschermster. Eene dame van rangen vermogen,ladv Beech, welke dikwijls het wéezenhuis bezoekt, heeft met mij afge sproken, dat ik na verloop van een jaar ge- zelscliapjuffer bij haar worden zal. Zij zegt jufvrouw van gezelschap, maar datis eigenli,ik niets anders dan haar bedienen, voor haar naaien, breiden, borduren, enz., en haar voorlezen. Wij meisjes zijn in dit huis allen zeer gelukkig en tevreden, maar liet is de plicht van ieder weeeskind, dat op zekeren ouderdom voor zich zelvo zorgen kan, plaats voor andere ongelukkige kinderen te maken, DE VOLKSSTEM Eerst leek het een kwakkel, vervol gens ongelooflijk, doch nu het bericht meer en meer bevestigd word, moeten we 't wel aannemen. Zondag is een mensch er in geslaagd met eigen mid delen te vliegen. Zulks geschiedde in den omtrek van Massy-Palaiseau, bij Parijs, en werd uitgevoerd door Alexan dre Flament.die onder meer, schroeven voor vliegmachines vervaardigt. Jaren lang heeft Flament het vraag stuk bestudeerd om een machine te vervaardigen, waarmee een mensch zou kunnen vliegen, zonder gebruik te maken van een motor. Achtereenvol gens, nam hij verschillige rijwielen, voorzag deze van vleugels en eene schroef, die door de pedalen in bewe ging werd gebracht "Eindelijk is hij er ingeslaagd met zijn 'model n. 7, te vlie gen. Bij dit toestel wordt de schroef door de armen van den vlieger in be weging gehouden, zoo zelfs, dat deze 1200 tieren in de minuut kan maken en niet minder dan 140 kilogr. kan trekken. De Franschen hebben dit nieuwe toestel dadelijk een naam gege ven en aviette genoemd, aangezien de geheele machine van Flament een miniatuur-aëroplaan is en slechts 35 Kilogr. weegt. De machine is van een hoogtestuur voorzien, terwijl er tevens op allerlei wijze mee gezwenkt kan worden. Bij de proefneming werd het toestel geplaatst op een langzaam afloopenden weg. Na 100 meter had Flament reeds een snelheid van 40 kilom. per uur te maken. Op dat oogenblik bracht hij zijn hoogtestuur in werking, waarna hij oogenblikkelijk van de aarde loskwam, en weldra een hoogte van een 5 meter had bereikt. Hij verliet toen den weg en ging over de velden vliegen. Hij legde aldus 3000 meter af en was vlak bij het plaatsje Igny. Hij wilde vervol gens zwenken, doch doordat een draad van de stuurinrichting verward raakte, was hij verplicht plots te dalen. Dit ge schiedde nogal hardhandig, waardoor de machine meteen plof op den grond terecht kwam en gedeeltelijk vernield werd, terwijl Flament zelf een hoofd wonde opliep. Hetgeen niet wegneemt., dat. hij geheel door eigen kracht had gevlogen, gelijk een vogel doet. Deze proefneming werd door enkele automobilisten waargenomen en beves- tigd. De uitvinder zelf is nu plots de man van den dag geworden. Hij is in de wolken oyer zijn succes. De oppervlakte der vleugels i^niet grooter dan7meter. Men behoeft slechts'eenige spier: kracht», zei hij» óm de schroef een- voldoende snelheid He géven. Reeds 1 1/2 jaar geiédèn, hdd Flament dit toe^ stel bedacht'Jileine tecjihische 'moei- lijkheden moesten eerst ;worden opge lost. Nu hij 'zoover 'is,'zal hij' weldra officieel gaan proefnemingen doen. Zijn grootste wensch is straks op de Place de la Concorde, te Parijs te landen. Brussel. ZelfmoordpogingZekere D.24 jaar oud. schilderspast. wonende te St-Pielers-Woluwe. die sedert lang aan eene ernstige ziekte leed, heeft zich Dinsdag avond in Ter Kanierehbosch van het leven trachten te beroovcn, door zich verscheidene revolverkogels in het: hoofd en lichaam te schieten. Op het geluid der losbrandingen snelden voorbijgangers toe, dié den ongelukkige naar liet policie-kommissariaat aan den in- en daarom volg ik gaarne de uitnoodiging van de goede Lady Beech. In de laatste dagen hebben wij, meisjes en jongens, een klein feest gehad in het park van de Lady, die ons trakteeren wilde.... Ik wensch te, dat gij en mijn lieve Sim eens hier waart, om te zien hoe gelukkig men in dit toevluchtsoord van ware kristelijke liefde leeft. En nu het voornaamste, het laatste, mijn goede Harry Re/ia heeft eenen brief van uwen vader gekregen,, waarin hij schrijft,.dat hij tengevolge van zijn goed gedrag vrij ge steld geworden is, en dat hij, tengevolge van zijne kennis'van de landhuishoudkunde, eene plaats als meesterknecht bij eenen boer en eigenaars van vee gekregen beeft. Ik bid God,dat hij het onzen lieven, on- gelukkigen vader ook verder goedlate gaan, en dat Hij hem eens, wanneer de wet hém veroorlooft terug te keeren, ons in volle ge zondheid wedergeeft. Duizend groeten aan u eii Sim van Rezia, Tabitha en van uwe toe- gênegone nicht Primrose Met dezen brief in de hand verzocht Harry z(jnen beschermer één uur voor het sluiten van het kantoor te mogen weggaan,om zijnen broeder te bezoeken. Dit werd hem toege staan, maar nadat hij den verren weg naar den winkel van den lieer Crump afgelegd had. werd hij door de boodschap afgescheept, dat Sim juist bij liet klaar maken van de post- goederen helpen moest en geene minuut ge mist kon worden. Harry zag zijnen broeder met een zeer ver drietig gelaat door eene glazen deur in een zijvertrek, maar kóh niets meer doen, dan hem groeten, en moest zich verwijderen, omdat Uc heer Crunjp blijkbaar in cèn kwade gang van het bosch droegen. Vandaar is D. naar het St-Pietersgasthuis overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Werkongeval. De gaswerker, Jan Van Gyseghem viel gisteren avond aan de nieuwe school in de Rijke-Klarenstraat van zijne ladder. Hij werd gevaarlijk gewond aan den schedel en inwendig erg gekneusd. Door een auto gewond. Albert De- clerck, wonende Rogierlaan, 140, te Schaar beek, werd Donderdag op den hoek der Havenlaan, door de auto Tan een fabrikant omgeworpen, erg gewond aan het hoofd en inwendig gekneusd. Hij werd naar liet gast huis vervoerd. Poging tot zelfmoord op den open baren wég. Woensdag avond, rond 10 ure.vergif lig-de zich eene jonge vrouw welke zich in gezelschap van een man bevond, aan den hoek der Zuid- en Kleerkoopersstraten. De hopelooze werd dadelijk naar het Sint- Jansgaslhuis gebracht, waar haar tegenver- gif werd gegeven. Donderdag morgend verklaarde zij Andrée R... lo wezen, modiste, 19 jaar oud eu nabij de Rouppeplaals te wonen. Zij zeide zich te hebben willen zelfmoorden omdat, hare ouders tot haar huwelijk niet wilden toestemmen. <t" Nog een automobielongevaj.. De inkasseerker Henri Gatti, wonende Ma Campagnestraat, 138, te Etterbeek»- werd Woensdag avond in do Regenciestraat door eene auto-taxi omgeworpen on inwendig ge wond. Men bracht hem over naiir het Sint- Jarisgasthuis. Door een auto gepletterd. Een 65- jarig persoon, wiens indentiteit nog niet is gekend, werd Woensdag avond in de Regen ciestraat door een auto-taxi omgeworpen. Het slachtoffer werd bewusteloos, ganscli bcblood opgenomen, in eono apotheek verzorgd en vervolgens naar het St-Pietersgasthuis over gebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Een pauwdi°f.M. Dupont, wonende Alsembergschen sleenweg-, te Ukkel, stond Woensdagnamiddag tusschen do menigte welke den stoet der socialisten zag voorbij gaan. Hij werd ontlast van zijn gouden zak uurwerk met dito ketting. Onder een taxi. Per velo over de Naamsche Plaats rijdend, geraakte de bak ker Alexander V..., Parmastraat, Woensdag avond onder een taxi. De jongen werd erg gewond naar het gasthuis gebracht. Wat vraagt het volk De Chicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 St.-Joost-ten-Noode. Een kinderlijkje opgevischt. Uit de Zenne, achter de gas fabriek van St.-Joost-ten-Noode, trok men Woensdag het lijkje van een pas geboren kind van mannelijk geslacht,half opgevreten doorratten. Het werd naar het doodenhuis op het kerkhof der gemeente vervoerd ter beschikking vaij.het parket. Een onderzo,ek wèi\d. ingesteld. - j - .- DmÊveracachetfere, 1,25 fr. met flqsehje inkt, t'oirerkrijgen ten bureeïe dezeb. Élèene. Geheimzinnig vuurschot. Woensdagavond" werd naar eoii huis der Elyzeesclio Veldenstraat, lë Elsene, 'een re volverschot gelost. De kogel vloog door eene raam van het tweede verdiep, tegen den muur. Eene meid bevond zich op de ka mer. Eon onderzoek werd geopend, maar van den dader van den aanslag bezit men niet het minste spoor. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat. 41, Aalst. 758 St-Katharina-Lombeek. Laffe aanran ding. Eergisteren avond werd de 25jarige Russin J)e Man bij 't verlaten eener herberg door een onbekende aangevallen en met een mes in de linkerzijde gesloken. De long werd doorboord en het leven van den gewonde is in gevaar. Van den dader heeft men geen spoor. luim verklaarde, dat Sim den geheelen avond bezet was. Treurig keerne Harry naar zijn kamertje in de Gardenstreet terug, waar hij zich eenzamer dan ooit gevoelde. Den volgenden dag beproofde hij het nog eens Sim tot spreken te krijgen, en zonder tegenspraak liet de heer Limley hem gaan. Ditmaal vond hij zijn broeder.alleen in den winkel. De familie was aan hei, thee drinken. En wanneer krijgt gij uwen thee, Sim vroeg Harry. O, als de familie van den heer Crump gedaan heeft, dan giet de jufvrouw water op de afgetrokken theebladen,en dit krijg ik dan met een sneed je brood, waarover een bewijsje van boter gekrabt is. Zoo en is dat uw avondeten Natuürijk Ilarry. Meent gij, dat ik hier zulke goede dagen heb als gij Harry begon wantrouwen te voeden ten opzichte van Sim's behandeling in het huis van den heer Crump. Wat hebt gij van middag geëten Een gekookten varkenspoot en ryst maar beiden waren, misschien omdat het zout er aan mankeerde, zoo onsmakelijk, dat ik het niet naar beneden krijgen kon het bleef mij in de keel steken. En wat hebt gij gister gehad Wel, denzelfden varkenspoot niet water achtige rijstToen ik het gister niet eten kon, zegde jufvrouw Crump dat ik mij geen geweld moest aandoen, daar ik reeds meer dan ver zadigd was zij wilde mijne portie bewaren, en de heer Crump voegde er bij dat honger de beste saus was. Wanneer ik recht hongerig was, dan zou mij zulk een voortreffelijke pot wel smaken. Heden kreeg ik dus mgnen opgewarmden maaltijd van gister, eu toen ik weer niet at. - 4 MEI 1912 Leuven. Brand. Bij den huurhou der M. Anthoons, Blijdo Inkomststraat, is brand uilgeborslen in eene remisie. Eene auto had vuur gevat. Na een uur werkens waren de pompiers meester van den brand. De schade is door verzekering gedekt. Groenendael. Wielrijder gepletterd. De 2-ljarige zoon uit liet. Hotel der Rozen, per velo rijdend, werd nabij de brug van den ijzcrenweg omgeworpen dooreen paard, in oen kar gespannen, dat op hol was gegaan. Men nam hem op zwaar gewond aan het hoofd en met eene dubbele breuk aan een been. Zijn rijwiel werd vernield. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is do goedko&psle. 757 Vorst. Gerechtelijk onderzoek. Het parket is gisteren te Vorst afgestapt en deed zich in .do fabrieken op de Van Volxemlaan door drie aangehoudenen uitleggen, hoe zij de diefstallen pleegden, aldaar begaan. Na dit onderzoek, werden de drie betichten te rug in de gevangenis van Vorst opgesloten. Anderlecht. Brand in eene fab> iek. Woensdag namiddag, is brand ontslaan in de fabriek van M. Boilinckx, lley vaertstraat, tengevolge van eon.e kortsluiting. De vlam: men sloegen door het. dak. De pompiers der gemeente en van Molenbeok snelden ter plaats en konden, na een half uur, alle go- vaar afkeeren. Het dak werd godeeltelijk vernield. Ba ca que Oenfcraie Gaufccise, Na a-mi. Maat.'Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Elsene. Gevaarlijk spel. Het lOja- rig zoontje der eehtgenooten VScarron- straat, liet zich Woensdag namiddag, op den Wavérschen Steenweg, langs, achter aan een voertuig hangen. Door. den voerman be dreigd, loste de kleine en viel. Twee cyclis- tcn reden over "hem. De onvoorzichtige kleine word zwaar gewond aan liet hoofd en in- en uitwendig érg gekneusd: Molenbeek. Overreden. M. Isidoor Schellekens, Maria-Christinastraat. 79, La ken, werd Dinsdag namiddag, op de Leo pold li-laan, door een rijtuig, bespannen niet twee paarden, omgeworpen. Hij werd ver trapt door de dieren en zijn rechterbeen ge pletterd onder een der wielen. De koetsier vervoerde het slachtoffer naar hel huis van een dokter en vervolgens naar zijne woning. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oudé graan- genevers. 757 Aerschot. Op hol. Gisteren namid dag, rond 6 ure, reed Jan Kindermans, voerman, met zijn petroolkar huiswaarts. Op don Leuvensche steenweg, verschrikte eens klaps 't paard van een voorbijrijdende trein, en ging op hol. De voerman viel van zijne kar en werd getroffen door de wielen, aan het rechterbeen enden li nkierkant der borst. iDe ongelukkigen is heel erg gekwetst en men vreest diet ergste.Kindermans is gehuwd en vader jjap.een tab-ijk buis^eziu. Stekene.—Brand.Woensdagnamiddag, rond 5 ure, ontstond brand in de stalling vajn landbouwer c Spiessen aan de.Jipug. Het >ruur nam spoedig eene gi;ootte uitbreiding. Op min dan een half uur lag alles in asch. Dank aan de spoedige hulp der geburen.heeft men de beesten kunnen redden. Al liet landbouwalm en een grootte hoeveelheid vlas bleven in de vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Er is verzekering. Sint-NIkolaas. Diefstal. Ten nadeele van Alois De Smedt, een naarstige en spaar zame werkman, hebben onbekende dieven, Donderdag avond, eene som van 135 frank gestolen. St. Gillis-Waas. Ongeluk. Donder dag is alhier de tijding toegekomen, dat de genaamde Frans de Coninck, wonende op het Kalf, werkzaam in de omstreken van Parijs, verongelukt is. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. De Coninck laat eene weduwe met 5 minderjarige kinderen achter. werd de heer Crump boos, en zijne beide kin deren, die niet van mij houden, aten het op om mij te plagen en om daardoor te tooneu dat het eten uitmuntend was. Alleen van het zien werd ik onpasselijk. Bij deze vertelling kwamen den armen jon gen tranen in de oogen. Is het hier zoo met u gelegen vreegt Harrv verwonderd en bedroefd. Het staat slecht, Harry, gij kunt er op aan Ik gevoel mij hier zoo verlaten, zoo ter néder gedruktEr is niemand die mij bemint of voor mij zorgt. Ik wenschte dat ik dood was, dat ik dan maar te Greenfields naast onze goede moeder begraven werd. Ik zou niet gaarne hier te Londen bij de armen in den grond gestopt worden. Harry kon doorinnerlijke ontroering eenige minuten niets zeggen. Intusschen traden de jonge jufvrouw en de jonge heer Crump in den winkel. De eerste was een meisje omtrent vijftien jaar oud, groot, beenderig en bleek, met eene onaangename uitdrukking op baar gelaat, de laatste een dertienjarige, niet min der hartelijke, diklippige en stompneuzige knaap, wien Ue ruwheid op het voorhoofd ge schreven was. Het meisje, Mary Jane genoemd, werd nog leeiyker, door eene al te kinderachtige klee ding, een kort rokje, een broekje met schul pen bezet, eene blouse, geschikt voor een meisje van negen jaar,en twee dikke vlechten met linten getooid, die over de hoekige schou ders nedervielen. Juvrouw Crump, die zeer laat gehuwd en vijftien jaar ouder dan haar echtgenoot was, wilde, als vele ijdele moeders doen, op deze wijze hare dochter zoo lang mogefljk in de kinderkamer achteruit houden, om daardoor zelve jonger te schijnen, (W. v.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2