OORLOG NIEUWSBERICHTEN. - v Brussslsciie briefwisseling. JjRME ||ARRY EN fjSJKE |_ENA Italië en Turkyë. - 25,000 fr. te verdienen. 2 Op 7® April 1910 bevond de kapitein van de Cairnova zich in een kritisch geval. Er varen 900 landverhuizers aan boord, en de ikapitein kon er orde onder houden, doordien hij zijne matrozen beval, zich rond de red dingsbooten te stellen en te beletten dat iemand ze naderde. Er werden geene andere getuigen geboord en de kommissie verdaagde hare zitting tot Dinsdag aanstaande. In de Amerikaansche onderzoekskommissie Een der geredde passagiers heeft ver klaard, dat een matroos hem zou gezegd heb ben dat do Titanic op geen ijsberg botste, doch dat de ketels sprongen, toen men poogde hot snellieidsrecore van den overtocht te kloppen. Een 21jarige Ier, zegde, dat hij gered werd, doordien eene vrouw hem een door dien eene vrouw hem een doek over het hoofd geworpen had en men hem voor eene vrouw aanzag. Hij voegde er bij, dat toen de ramp gekend was, de matrozen eerst de: passagiers van derdé klas wilden beletten bij de reizigers van tweede en eerste klas to komen en hen brutaalwegstamplcn. Later lieten zij hen echter volle vrijheid, te gaan ■waarheen zij wilden. Zij hadden dus zoowel gelegenheid, gered te worden, als de antiéren. M. Franklin, agent van de White Star Line, zegt, dat het valsch is dat li ij de berich ten over de ramp aan de dagbladen heeft medegedeeld. Uit de hoofdstad ontvangen wij volgende nieuws. Zaterdag, 4 Mei 1912. Zondag was het plechtige Kommunie in verscheidene parochiën van Brussel en voor steden. Overal kleine meisjes iii ?t wit gesto ten, gaande naar of komende van de kerk of zich begevende lot den fumiliedisch. Maandag, wandeling naar Terkameren- boscii, Laelvon of andere voorgeborchten. Roede dag voor vele café's. In Anderleehf was het Maandag naden noen gemeenteraad. Alleman is op post, een liberaal verklaart de gemeente te heipon besturen, tot den dag «lat zij de 2 liberale verraders aan de deur zullen kunnen zetten. De socialisten maken een belsch gedoen. er wordt gestemd voor een nieuwen sclie- pone. M. Graindor, katholiek, wordt geko zen mot 15 stemmen tegen 14. Do obstructie herbegint en do burgemeester moet de zitting eindigen. De socialisten geven meetingen in do dichtbijstaande herbergen, maar liet kan niet baten, zij zijn en blijven hunnen zotel kwijt. Zondag 12 Mei heeft de provinciale iand- kouwprijskamp plaats voor peerden, veos, zwijnen, kiekens en landbouwinachienen.* meer dan 3ÖÖ0 fr. prijzen worden toegekend*! Een groot deel van 't marollenkwartier is in afbraak. Reeds meer dan 40 van de 100 af te breken huizen ligger, ii; puin, de andere buizen zullen ook spoedig tot op den grond afgebroken zijn. Op 15 Juli moe ten zij allen opgeruimd zijn. Daarna gaat de stad beginnen met er hoo- ge werkmanswoningen te bouwen met de zelfde haast als thans de huizen neer zijn ge veld. In 't arrondissement Brussel voeren de katholieken eene moedige propaganda. Zon dag hadden 20 kiesvergaderingen plaats. Overal is 't volle bak. De liberale meetings worden weinig gevolgd. Te Overrijssche in den Boerenbond werden heeren Staatsminis ter Schollaerl, Alexander Hulot, Bourgeois en E. De Winde geestdriftig toegejuicht.IJoe dichterbij de kiezingen hoe duidelijker onze 59" Vervolg. Ga thee drinken, lieverdje, en haast u wat, want ik moet hier zoo lang blijven om op u te wachten» Als .gij binnen vijf minuten niet weer hier zijt, dan krijgt gij slagen .'.zeg de Tom Crump tót-Sim.. Harry schrikte bij. dit gezegde, want hst leverde een nieuw bewijs vau Sims treurigen toestand op. Hoort gij niet wat Tom u belast? schreeuwde M&ry Jane, toeu Sim talmde. Deze schepte eenige» moed uit den toorni ge», verontrusten blik van Harry, die intus- schen hem meer gold dan de beido kinderen van het huis. Tom is mijn heer niet, hervatte hij op half bedeesde» toon. Maar hij kan u geducht afrossen hernam het meisje. Ja, dat kan ik merkte Tom op, en ik zal u dadelijk eene ferme les geven, laffe jon gen, als gij het waagt, mij niet te gehoorza men Tot nu toe had Harry geen woord gespró ken hij stond evenzeer ontsteld over de laf hartigheid van zijnen broeder, als over de brutaliteit van de kinderen. De laatste», die Harry heel wel kendeu, verwaardigden hem, als de broeder van hunnen loopjongen, vol strekt niet met eenen blik zg hielden hém voor eenen even blooden haas voor eenen mof en lafaard als Sim, dien zij wegens zijn fraai voorkomen en zijn zwak karakter, den naam van jong heertje gaven. Maar nu, loeu Tom een dikken, in perkament gebonden en met koperen hoeken voorziene» foliant bijval wordt. De 12e zetel zal zeker door de katholieken gewonnen worden. De 1® Mei werd te Brussel gevierd als vorige jaren. In den stoet niets bijzonders, weinige afwisseling. Enkel drie fanfaren in den optocht. Om half vier verliet de stoet het volkshuis en kwam om half zes op de Grooto Markt waar de 1° Mei-Cantate werd uitgevoerd, door SO zangers en zangeressen. De socialistische gemeenteraadsleden en de 2 roode schepenen stonden op 't balcon. Verders niets bijzonders voorgevallen. De kiesplakkaarten komen af. De muren zullen gauw volgeplakt zijn. Do socialisten stellen op eene kaart arme afgesloofde werk lieden voor en van den anderen kant, vette renteniers of kapitalisten die zitten te smul len en le drinken. Men zou niet beter kun nen doen dat langs dien kant de portretten t© plaatsen van de roode milliounairs. Het kenmerkend van deze kiozingen zal voorzeker zijn hot groot getal voorkeurstem men die zullen uitgebracht worden. De massa der kiezers zullen liet rondeken zwart maken nevens den naam van den kandidaat die hun nen voorkeur bezitte meer dat iedereen thans weet, dat men aizoo niet de minste schade berokkent aan de partij. De voor keurstem alleen dat gevolg dat men een punt voorgeeft aan den kandidaat die volgens u meest waardig is naar den Senaat of de Kamers te worden gezonden. Iedereen weet overigens dat iedere kan didaat bij zijne vrienden aanklopt om hem dezen blijk van genegenheid te geven. De Kamer is niet willen uiteengaan alvo rens eerst nog eens alles 't onderste boven te zetten. Donderdag veranderde de sitting in een bokserszaal. De deurwaarders moesten zich tusschen de vechters plaatsen. Het is waarlijk eene schande zulke parlementaire zeden in te voeren. En 't wordt hoog tijd dat de kiezers ©enige socialisten aan de deur zet- 'en met de aanstaande kiezingen. Koek. TUSSCHEN De Darrianellenkwestie. Het zit scheef tusschen Rusland en Engeland Engeland is het eens mot de zienswijze van Turkyë, dat vrij. blijft hij hot eerste gevaar do Dardanellen le sluiten. Rusland is niet van dat gedacht en nu zit er niet beters op dan dat Rusland mot Engeland overeen kom e over die kwestie. De zinking van een Italiaanschen kruiser Italië logenstraft krachtdadig het gerucht, dat er eed Italiaansche kruiser zou gezonken zijn: l^rankrij k. Vrijepraak van een brandstichter van 15 jaar. Het aesisenhof der Seine heeft een knaap van 15 jaar vrijgesproken die op 2 December laatst den zolder bad in brand ge stoken Van don kruidenier Antony, in wiens dienst hij was. Hij had do hooibundels die op den zolderingen, waar hij sliep, in brand gesteken en het vuur vernielde verscheidene gebouwen. De knaap werd aangehouden en verklaarde dat hij zich bad willen wreken op zijnen patroon en op den eersten knecht, die hem gedurig mishandelden. Do knaap had zijne mieder verloren en was verlaten van zijn vader, die, om er zich van te ontmaken ge vraagd had hem in een verhelcringsgesticht op te sluiten. aangreep en naar den ongehoorzamen Sim slingerde, ving Harry dien en pakte den be- leedigermet zooveel kracht bij don kraag, dat deze blauw in het gezicht werd. Harry sloeg hem hevig op de schouders en gaf hem eenige oorvijgen. Mary Jane wilde haar broeder ter hulp komen. Tot hare verrassing pakte Harry haar om het middel, en droeg haar,*iu weer wil van hare zwaarte, en ondanks dat zg hem krabde en beet, uit den winkel naar de werk plaats. waarna hij de deur voor haar neus sloot. Mary Jane schold achter do glazen deur op Harry, balde de vuisten en stak de tong tegen hem uit. Tom week achter de toonbank en dreigde zich op Sim te wreken, als zijn broeder weggegaan zoude zijn. Maar ik zal niet weggaan hernam Harry, niet voor dat de heer Crump gekomen is, en ik hem alles verteld heb wat hier ge beurd is. Zoolang blijft het boek. (lat gij naar Sim geslingerd hebt, hier op den grond lig gen. Ik geloof dat ik den heer Crump hoor komen het andere zal wel te recht komen Deze bedreiging, op zoo beslissenden toon uitgesproken, verschrikte Tom, die voor zijp strengen vader bang was. Hij luisterde angstig of hij diens voetstap hoorde, en nam plotse ling tegen Harry eene geheel andere houdiug aan. Zog maar niets van dat standje, het zal niet meer gebeuren fluisterde hij. Mary vader komtHij opende de deur en liet er zijne zuster uit. Ook deze liet haren angst merken, want de heer Crump had hun eens voor altijd verboden, in deu winkel ruzie to maken Goed, voor dezen keer zal het nog ver zwegen blgven, zegde Harrv, maar ais ik nog eens van mijnen broeder hoor, dat hij, balda- i DE VOLKSSTEM Het kind verklaarde weenend voor de rechtbank dat het veel spijt had van wat het gedaan had. In eene roerende pleidooi vroeg zijn advo caat dat het kind onder de voogdij van eene patronagie lot bescherming dor kindsheid zou geplaatst worden. Daarop sprak de jury vrij en de leden legden uit, om het kind in eene patronagie le plaatsen. E>uitscliland. Ongeluk. Op de lagerplaats van de kolenfirma Stroomeyer, in Rheinauhofen, zijn vier werklieden door de instorting een er brug verongelukt. Drie zijn dood en de vierde is levensgevaarlijk gekwetst. Misdaad. Vrouw Marianne Schulz van Grimberg vermoordde acht dagen geleden bare 19jarige schoondochter en begroef het lijk dat gisteren gevonden werd. De moor denares heeft zich 's nachts in de gevangenis verhangen. Brand in het kasteel van de Salm-Salms. Gisteren inorgend is er .hrand uitgebroken in het kasteel van den prins Salm-Salm te Anholt, dis trilt t Borken, bij de Nederland- sclie grens. Het vuur ontstond tusschen drie en vier ure in do dakkamers en verspreidde zich met groote snelheid door de andure kamer. Door het krachtig .ingrijpen van de ook uit de omliggende plaatsen snel toege schoten brandweren, gelukte men erin eene groolere uitbreiding van liet vuur te voorko men, zoodat slechts eenderde van het slot vernield werd. Geheel uitgebrand is liet dak- ruim en eenige daaronder liggende woon kamers. Toch is men er in geiuk$ al de voorwerpen van waarde en zelfs het meeste mobilier te redden. In de eersto plaats had men reeds in l«et achtergedeelte van hel slot, in de zoo gezegde prachtvertrekken,' al de zich daar bevindende voorwerpen van waarde, waar onder werken van Albrecht Dürer, Murillo, voornamelijk schilderijen! van do oud-Hol- landscbe school, schels*»} van Rembrandt en Gobelens, in veiligheid gebracht.Tegen 8 ure 's morgens was bel vuur gel>1 useht. Engeland. Teleurgesteld® dieven. Aan een koop man in diamanten uit Manchester werd gis teren te Londen, op hot oogenblik dat hij op éen omnibus wilde klimmen een zakje ont rold, waarin bij diamanten, robijnen, paar- len en saffieren had ter waarde van 3550 p. st. Hij merkte het dadelijk en zette met poli- cieagenten, den zakkenroller en diens tra wanten na. Slechts oen hunner werd gepakt, maar de dief iiad liet zakje laten vallen en geen enkele steen ontbrak, aan den schat. vereenigdle-Staten. De mijnwerkers blijven voortstaken. De onderhandelingen tusschen de mijnwerkers en patroons, der ajilliracietmijnen zijn mis lukt. Het werk wordt niet hernomen en de kolen slaan pp, IJsland. Slachtoffers op zee. Volgens een tele gram uit Kopenliggen aan Lohat. Anzeiger is de Fransche stoomboot St-Yves, bij de zuidkunst van Ierland tijdens een hevigen sneeuwstorm, in botsing* gekomen met de Uslandsclie visschersboof Sioanur. Van de 26 opvarenden van de Sicamir waren er slechts 12, waaronder de kapitein, op het dek tijdens de aanvaring èil deze konden door het Fransche schip gered worden. De 14 andere, die in de kabienen sliepen zijn ver dronken. Het tempeest maakte hunne redding onmogelijk. Eene andereIJslandscho boot is in dezelfde streek gezonken met 6 man. Monaco. Het geldspelen. De spelen van Monte Carlo hebben opgebracht in 1909-10, fr. 17,700,000 in 1910-11fr. 17,860,000 in 1911-12, fr. 18,040,000, zuivere winst. Verleden jaar zijn er 7,300,000 fr. ge bruikt voor het bestuur van liet prinsdom. dige rekels, hem mishandelt, dan zult gij on dervinden wat er gebeurt 1 Hierop verliet Mary Jane den winkel, en dadelijk daarop kwam dan beer Crump. Harry groette hem beleefd en zeilde dat zijn patroon, de lieer Limley, die hem Aijne komplimenten liet doen, hem nog eens veroorloofd had zij nen broeder te bezoeken, omdat liij hem eenen brief van zijne bloedverwanten mede te dee- len en wegens dezelfs beantwoording iets met hem af te spreken had. Tevens verzocht lig verlof voor zijnen broeder, het huis voor eenige uren te mogen verlaten. De boekhan delaar trok wel een zuur gezicht,maar de naam van den rijken Limley, die hem veel in zijnen handel gunde, gaf do toestemming. Hij liet Sim toe zicli te verwijderen en beval aan zijnen zoon in zijne plaats in den winkel te blijven. Ootmoediggehoorzaamdo^fom. Zijn vader was een hard man, die wel bewust was dat zijne kinderen niet vrij van ruwheid waren, maar die de fout beging,hen slechts door vrees voor straf in toom te houden. De zweep speelde bij liern eene groote rol. Daardoor maakte liij do kinderen nog ruwer dan zij waren, kwaadaar dig en geveinsd. Voor de straf die zij kregen, wreekten zij zich op anderen. De moeder daarentegen vertroetelde beiden,hield ze voor toonbeelden van volmaaktheid, zoowel wat hunne zeden als wat hun lichaam betrof, en wanneer iemand over de;lichamelijke schoon heid van Seymour Hazeldean sprak,dan smart te dit haar diep, want zij wilde als eene ijdele moeder er op zweeren, dat haar Toni veel knapper was dan de ondergeschikte loopjon gen van haren echtgenoot. Deze bevoorrech ting verleidde haar, zboals wg in 't vervolg zien zullen, tot eene schreeuwende onrecht vaardigheid tegen den knaap. -o)X(o- Itstliö. Eigenaardig proces. De hertog de Rivera, grooto eigenaar in de Abbruzen, was erg geheten op een zijner ex-pachters hij liet voor het buis, dat deze onlangs verlaten had, een opschrift plaatsen, de nieuwe huur ders verbiedend hem in hunne woning te ontvangen, op straf van uitdrijving. De huur ders spanden een proces in tegen den hertog en deze werd tot 500 fr. boete veroordeeld. X Volgende bekendmaking wordt aangeplakt Uit haat tegen den Godsdienst en de vrij heid, willen de vrijmetselaars hol vrije on derwijs vernietigen, dat ieder jaar aan de Belgische belastingschuldigen méér dan VEERTIG MILLIOEN spaart. Om het publiek te bedriegen, hebben zij de legende uitgevonden van de 20 MILLIOEN AAN DE KLOOSTERS 't Is dezelfde leugen welke de Fransche vrij metselaars verspreidden,naar aanleiding van de Fransche kloosters. HET MILLIARD. Hot is.thans bewezen dat.de duizend mil- lioen van het beruchte milliard geen... dertig millioen weerd waren. Om do leugens te verijdelen van den On derwijsbondgesticht en bestuurd door de Vrijmetselarij, verbinden de ondergeteeken- den er zich toe 25,000 frank te betalen aan hem die bewijzen zal dat de schoolhervor ming, voorgesteld door de Regeering om de onderwijsvrijheid der huisvaders te waarbor gen, 20 millioen aan de kloosters geven zal. De kosten van hot geding, dat te dien einde vóór 20 Mei moet aangelegd voor de recht banken of voor scheidsrechters, blijven ten laste van den verliezer. De 25 duizend frank, neergelegd op de Bank zooals uit liet bijgaande ontvangstbewijs blijkt, zullen er Ier beschikking blijven van de opeisciiers tot 15 Juni 1912. Men zegge bet voort Bericht aan de liefhebbers Dit stuk is geleekend door Heeren graaf de Renesse-Breidbach Valentin Brifaut Pierre du Bus de Warnaff'e graaf Alfred Legrelle; Paul de Lhoneux; Fernand Orban de Xivry. Solvabele mannen dus. De plakkaat moet bij duizenden aangeplakt worden, tot in de minste gehuchten. De plakkaat is tweetalig en is te bekomen, aan 0,20 fr., in den Boekhandel der Katholieke Actie, Nijverheidstraat, 21, Brussel. Brussel. Aftruggeladr. Éen lféor met onderscheiden manieren, zich uitgevende voor een Braziliaan en wonende in een ho tel dejri Louisa! aan, ploegde aftruggejarijen ten nadeel© van M. Pirard, huurhouder, Werkzaamheidstraas, van dezes schoonbroe der, juwelier, Brouwerijstraat, te Elsene, en van verscheidene andere personen. Per automobiel, deed hij zich naar groote maga zijnen vervoeren en wist er zich op bedrie- gclijke wijze koopwaren te doen afleveren. Het heerschap poetste eindelijk de plaat en wordt ijverig door de policie opgezocht. Talrijke diefstallen.Sinds verschei dene maanden stelde M.Vander Gucht, eige naar van een confecliënmagazijn,de verdwij ning van allerlei koopwaren vast. Hij ver dacht een zijner verkoopers, G.V... Agenten volgden dezen Donderdag avond, toen hij het magazijn had verlaten, en zagen hem binnengaan bij een oud-kleerkooper waar hij koepons sloffe, die hij onder zijne kleeren had verborgen, te koop bood. Hij werd aan gehouden en bekende zijn meester sinds meer dan acht maand te hebben be®tolen. In de XL. SIM MOET BOKSEN LEEREN. Sim had. nadat Harry het verlof tot zijne verwijdering verzocht had, slechts weinige minuten noodig om zich wat beter te kleeden en verliet daarop, vrij als een vogel in de lucht het huis van den heer Crump, om met Harry te wandelen. Harry had hein gezegd, dat hij zich niet óm het theedrinken ophouden moest, omdat hij voor een avondmaal zou zorgen. Toen beiden de deur uit traden, kwam hun een oude wit harige hond te gemoet, met korte poolen, een lang uitgerekt lijf, een dikken kop en afgesneden ooren en staart, een wonderlijk dier met waarlijk menschelijke uitdrukking in zijne oogen. Hij liep naar Sim toe en keek vriendelijk vragend naar hem op. Zijt gij daar, goede Solo vroeg Sim hem liefkozend. Wat is dat voor een hond vroeg Harry nieuwsgierig. Dat is mijn kameraad in alle vrge uren en op al mijne wegen, Harry. Hij behoorde aan een oud man,die hier naast woonde en nu gestorven is. Sedert dien tgd is de hond zon der meester en zonder verblijf maar hij ver laat het huis niet waarin zijn gebieder woon de,hoe dikwijls hij ook door de onmeedoogen- de bewoners weggejaagd wordt. Uren lang blgft hij met hangenden kop voor de deur zitten, alsof hij op de terugkomst van zijnen meester wachtte. Het deed mij leed te weten dat die hond evenzoo zonder verblijf is als wij waren. Ik gaf hem dikwijls wat te eten en sedert dien tgd is hij mg genegen, komt naar mij toe, als ik op de straat kom of in het voorhuis bezig ben; en loopt mij na als ik uitga. Ik geef hem alles wat ik aan voedsel missen kan, en als ik 5 EN^6 MEFA91V' laat9te dagen verkocht hij 47 broeken tegen 2 frank per stuk. Kind gekletterd. Donderdag namid dag is het 6jarig knaapje Jan Deboeck. Slacht- huisstraat, aldaar vóór een kamion gevallen. Een der wielen pletlerde de helft van zijn hoofd en van zijn gelaat. Het kind werd in een jammerlijken toestand naar het St-Pie- tersgaslhuis vervoerd. Zijn toestand is hope loos. Aanhouding van een Franschen anar chist. Zekere Lortot, Fransche anarchist, oud 30 jaar, reeds uit het land gebannen en in banbreuk, begaf zich elke week naar Gent en verkocht er revolvers aan de aarde werkers in de Tentoonstelling. Hij gaf mee tings en preekte de revolutie aan, Lortot woonde met zijne vriendin op den Waterlooschen Steenweg, ouder een val- schen naam. Het koppel word Donderdag aangehouden. Na ondervraging, werd de Fransche anarchist, die een geladen revol ver op zich droeg, in de gevangenis van Vorst opgesloten. Zijne vriendin werd terug in vrijheid gesteld. Papieren en revolvers werden op zijne kamer in beslag genomen. Not ten dronkaard uitspeelde. X., Zwaardstraat, dronken zijnde, kwam Don derdag avond,-in bet kommissariaaf der 2® afdeeling, strekte zich uit op eene bank en lag weldra te ronken. Men was verplicht hem wakker te maken en in den amigo plaats te verleenen. Vrijdag morgen vernam X... met verbazing dat er een aanhoudings mandaat ten zijnen laste werd afgeleverd. Ondanks zijn verzet, werd de man naar de gevangenis van Vorst overgebracht. Een bediende met 30 000 frank juicee- len verdwenen. De Zwitser Paul P..., geboren le Cliaudofonds in 1860 wordt opge zocht. Hij verdween sinds enkele dagen op geheimzinnige wijze en nam twee valiezen mede, voor 30.000 fr. uurwerken en juwee- leiij toehoorend aan zijn meester M.G. Bloem, wonend Drukpersstraat te Brussel. P... was sinds 18 maanden in dienst en nooit bad men eene onregelmatigheid vastgesteld. Men vraagt zich af of de beambte niet in eene hin derlaag is gelokt geworden. Aangehouden. X... gevaarlijk oud- veroordeelde, in banbreuk van waakzaam heid, stal de papieren van een anderen kerol en deed zich onder dezes naam inschrijven op de registers der bevolking. Donderdag avond werd bij op de Koolmarkl aangehouden. Men sloot hom op in de gevangenis va:; Vorst. Magazij n geplunderd.K wa a d d oeners kwamen Douderdag in bot modenmagazijn van Mevrouw Logobardi, Kerstemannekens- straat, en stolen talrijke kostbare koopwaren. Zij openden de deur met een valsohen sleu tel. De policie der 2° afdeeling heeft een onderzoek geopend. r— Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel, tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Tervuren. Stoutmoedige inbraak. Terwijl Donderdag namiddag M. Ferdinand Jules, wonend gehucht Duysburg onder Ter vuren, in een zijner broeikassen was, brak een misdadiger bij hem binnen. In de slaap kamer opende de schelm de meubelen en stal 300 frank. Een gebuur zag den dief de woning verlaten, maar de schelm kon vluch ten. Men zoekt hem op. Schaarbeek. Dievenbende aangehou den. De policie hield Donderdag inorgend in de Jerusalemstraat, in een inopbouwzijnde huis, vijf jonge dieven aan, oud van 14 tot 16 jaar, allen wonend in do Landbouwstraat. Zij bekenden reeds vele diefstallen van kope ren kranen, looden huizen en zink gestolen te hebbèn en deden de vcrhelers kennen bij wie zij hunnen buit verkochten. De jeugdig© kwaaddoeners werden opgesloten. niets over heb, dan koop ik hem iets voor één of twee stuivers. De dankbaarheid van het dier is grenseloos. Ik heb hem Solo genoemd, omdat hg geheel alleen is en niemand toebehoort. Sinds Tom en Mary Jane weten, hoe lief mg het verlaten dier geworden is, vervolgen zij het bjj elk© gelegenheid, maar de hond gaat toch niet weg en schijnt alles stil te verdragen om mijnentwil. Ilarry streelde den werkwaardigen hond, die een armzalig straatleven leiden moest, zooals de menschelijke trekvogels van Londen, en Solo likte hem voor dit teelten van deelne ming, dankbaar te hand. Ongeroepen volgde Solo de schreden van de beide broeders. Harry bracht zijnen broede, naar eene van de restauraties van de Victoriastraat en be stelde twee boterhammen en lamsribbetjes met aardappelen. Solo ging bedaard onder tafel liggen, waaraan zij zaten. Sim was ten gevolge van den slechten kost, dien hij bij den heer Crump kreeg, zeer hongerig en liet zich het kosteloos middagmaal heerlijk smaken. Solo kreeg de beentjes en het overschot van de boterhammen. Na dien maaltijd trok Ilarry eindelijk zijnen brief van Primrose te voorschijn en reikte hein Sim ter lezing over. De kaap las «le mededeelingen en ontboezemingen van de beste vriendin die hij bad en die liet werkelijk goed met hem meende,met groote ontroering; maar zij deden in zijne borst ook opnieuw het verlangen ontwaken, om uit den slaafschen toestand te geraken, waarin hij door zijne laf hartigheid geraakt was, en liever naar een armhuis te trekken, zooals dat van de zusters Crowne, om de vrijheid van de armoede to genieten. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2