Oe kiesstrijd in list arrondissement Aalst Stadsnieuws SPORTNIEUWS V^^elrijcaeii RONDE 1TAN BELGIË- Kaatsspel. 0. L. VSOÜW VAN LOÜRDES FEESTWIJZER Gebroeders PODEVYN, .9 MEI 1912 naar huis moest komen. In het Ixriekerij- jtraatje sprong haar man schielijk uit eenë herberg, met eene groote vijl in de hand en wilde er haar mede te lijve. De vrouw riep om hulp en vluchtte de pompierskazerne binnen, waar Grootjans ontwapend en in verzekerde bewaring gehouden werd. In de Hamerstraat was het de schipper Ernest Verschaeve, die zijne vrouw met een scheermes wilde afmaken. Hij werd door de policie ontwapend. Beide ontaarde eclitge- nooten zijn ter beschikking van het gerecht opgesloten. Sleidinghe. Geweldige brand. Om 3 ure 's morgens is een geweldige brand uit geborsten in de schuur van den landbouwer Goenaert, wijk Putte. De vlammen sloegen op de stalling over, die weldra aan 't bran den was. Blusschen was onmogelijk. Verscheidene koeien en varkens, al het landbouwgerief, duizenden kilos hout, hooi, strooi, zijn in de vlammen gebleven. De schade, door verzekering gedekt, be draagt 12.000 fr. Mon kent de oorzaak der ramp niet. Zomergem. Erg ongeluk. Do knecht P. Dossche kwam per velo de Zandstraat afgereden. Opeens brak de stuurtang en do man stuikte met het hoofd op do steenen. Hij lag buiten kennis. Geburen vonden hem lig gen en droegen hem in eene herberg waar Dr Van der Haeghen hem kwam verzorgen. Zijn toestand verergerde zoodanig dat hij moest berecht worden. Men vreest voor een doodelijken afloop. Hamme. De werkstaking. Woens dag morgend is het werk hernomen in de volgende fabrieken «Hot Hofken Fer dinand Van Damme en zoon. Désiré Van Damme, Vader en zoon, P. en B. Van Haver, Marten Vcrmeire, B. Delhièse. Do andere fabrieken zijn nog tot geene overeenkomst gekomen, doch men denkt dat bet slechts eene kwestie van uren is. De staking mag als geëindigd aanzien worden. Kerk van St. Martinns. Triduüm van de H. Familie. Maandag, Dijnsdag en Woensdag aan staande om 5 Lof en Sermoen. Donderdag O.II. Hemelvaart, om 6 ur© H. Mis mot algcmeeno Communie, om 4 ure Lof met Sermoen en Pauselijke Benedictie. Do Sormoenen zullen gepredikt worden door don Eerw, Pater De SmetRedomp- torist le Sint-Truiden. Verwen in alle kleuren van mans- damen- en kinderkleeren. Verwon en friseeren van pluimen en boas. Karei Alt. Gërante Mella Céline VAN LANDUYT, Lange Zout- straat, 40. 771 De tweede'rit Luik-Luxemburg (306 kim). Dinsdag morgend om 6 ure, zijn 45 rijders op de 47, die te Luik aangekomon waren, uit Luik terug vertrokken naar Luxemburg. Do Pauw en Deloflre werden door onge vallen aan hun macliion spoedig achtergela ten. Te Verviers was het hoofdpelolon in eene vlucht voorbij. Er waren er nog 43 rij ders bijeen. Masselis bleef er met zijn rijwiel in de riggels van den tram haperen, vloog op de kalseiden en werd don pols verstuikt. Daar zij ft rijwiel ook ontredderd was, gaf hij liet met tranon in d'oogen op. Blaise, Defraye, Heusghem, Pelissier, Pelit-Breton, enz. duwen de borgen op, dat het een plezier is omzien. Talrijke anderen, die liever op de Vlaandersche wegen rijden, hebben moeite ben te volgen, doch in de afdalingen komen zij dikwijls wederom samen. Te Sart, na eene lange afdaling is bet hoofdpeloten noguit25rijders samengesteld. Verstraeten, Tapin, Trousselier, Van den Berghe, Dierickx, Govaerls, Cornet, Mon- seur, Dupont, Deruytter, Deloflre, enz. moesten reeds een of meermaals hunne ban- en herstellen. To Trois Ponts, 93 kim. bestaat de hoofd groep uit 26 rijders, een tweede groep, ge lrokken door Ernest Paul, volgt op 2 minu ten. Dierickx komt zes minuten later. De andere zijn ver achter Aan de vaste kontrool van Vieilsalra zijn nog een twintigtal rijders samen. De premiën worden er gewonnen door Defraye, Vandevelde en Petitjean. De eerste ploeg heeft een voorsprong van 10 minuten op de tweede groep, bestaande uit Monseur, Deruylter, Cornet, Deloflre en Fastré. De anderen volgen met korte tus- sclienpoozen. Te Bastenaken bestaat de hoofdgroep nog uit de volgende rijders Defraye, Lamon, Buysse, Thys, Vaiule- velde, Petiljaon, Thibergliien. Lambot, Pe lissier, Egg, Heusghem. P. Heusghem, H. Spiessens, Salmon, Blaise, Petit-Breton, Alavoine, Engel. Eene tweede groep beslaande uit Delhier, Ernest Paul en Devroye volgt op 5 minuten. Te Larochette, zijn zij nog slechls met 12 aan 't hoofd, doch op een honderdtal meters nog eon drietal renners en in de vaste kon trool van Grevenmacher zijn deze vijftien rijders samen. De anderen zijn verachter en hebben weinig hoop op de 50 kim. koers die nog te blijven, de 13 minuten achterstel in te halen welke hen van de hoofdgroep scheiden. In de berghelling van Schuerberg werd de beslissende strijd geslagen. Pelissier trachtte te ontsnappen, doch Defraye heeft hot be merkt en volgt hem als eene schaduw. Slaven nemen zij 10, 20, 100 meters voor sprong, de anderen doen al wat zij kunnen, DE VOLKSSTEM doch Christophe, Salmon, Thys, Egg, La mon, Alavoine, verliezen zelfs het tsveede peloton. Defraye bemerkt eensklaps dat ook Pelis sier niet goed meer volgt. Als een pijl uit den boog schiet hij vooruit en Pelissier moet achterblijven. Hij deed nog wonderen van wilskracht, om te beletten, dat het tweede peloton hem inhaalde, doch Defraye is te veri weg en hij moet niet meer hopen dezen nogi weer te zien. Defraye werd bij zijne aankomst teLuxem- burg geestdriftig toegejuicht. Twee minuten na hem kwam Pelissier er aan. Ook deze behaalde zijn deel der toe juichingen. De derde aankomst was echter zeer be twist er waren negen rijders samen, en een verwoede strijd had plaats. Het was Ver- schoore die zich de snelste toonde in den eindsprint en er in [gelukte zijne tegenstre vers to kloppen. Ziehier ten andere De Orde der Aankomsten Officieele uitslag. 1. DEFRAYE ODILE, in 11 u. 12 m. 2. Pélissier Henri, in 11 u. 14 m. 3. Veischoore Omer, in 11 u. 23 m. 4. Blaise André, in 11 u. 23 m. 0 s. 3/5 5. Petit-Breton Lucien, inllu.23in.ls.2/5 6. Van Ingelghem Jaen.in llu.23mls.3/5 7. Buysse Marcel, in 11 u. 23 m. Is. 3/5; 5. Lambot Firmin, in 11 u. 23 m. 2 s. 9. Heusghem Hector, in 11 u. 23 m. 8 s. 10. Spiessens Alphonse, in llu. 23m. lis. 11. Vandevelde Pierre 12. Christophe Charles 13. Salmon Félicien v 14. Alavoine Jean 15. Lamon Robert 10 Thys Philippe 17. Egg Oscar 18. Petitjean Luc 19. Engel Louis 2C. Vandenberghe Renó 21. Tiberghien Hector 22. Petitjean Louis 23. Devroye Henri 24. Ernest Paul 25. Heusghem Pierre-Joseph 26. Deruyter Charles 27. Delhier Victor 28. Plateau Eugene 29. Monseur Georges 30. Dupont Albert 31. Devroye Albert j 32. Cornet Henri 33. Depauw Acbille 34. Van Lcerberghe Henri .35. Everaerts Pierre 36. Mortier Benjamin 37. Trousselier Louis 38. Deloffre Jules i 39. Fastré Victor 40. Goovaerts Arsène; i- 41. Tapin Léon 42. Dierickx AuguSto, in 13 u. 47 m. Defray© legde den afstand af met eene gemiddcldb snelheid van 2t' kilom.' 318 meters per uur. De Algemeene klasseering na de twee eerste ritten 1. 2. 3. 4. 4. 6. 7. 7. 9. 10. 11. 12. 13. 13. 15. 16. 16. 16. 19. 20. 21. 21. 23. 24. 25. 26. 27. 2S. 29. 30. 30. 32. 33. 34. 35. 36. 36. 38. 39. 40. 41. 42. PELISSIER HENRI (1,2) 3 Punten. DEFRAYE QDILE (2,1) 3 Pelit-Brqton Lucien (5,5) 10 Blaiso André (7,4) 11 Verschoore Omer (8,3) 11 Christophe Charles (3,12) 15 Salmon Félicien (6,13) 19 Van Ingelgcm Jean (13,6) 19 Lamon Robert (10,15) 25 Thys Philippe (11,16) 27 Dethier Victor (4,27) 31 Vandcnherge René (12,20) 32 Engel Louis (14,19) 33 Alavoine Jean (19,14) 33 Vandevelde Pierre (23,11) 34 Tiberghien Hector (15,21) 36 Heusghem Heetor (27.9) 36 Lambot Firmin (28,8) 36 Egg Oscar (21,17) 38 Buysse Marcel (32,7)39 Spiessens Alphonse (31,10) 41 Heusghem P.-J. (16,25) 41 Devroye Henri (20.23) 43 Ernest Paul (22,24) 46 Dupont Albert (18,30) 48 Petitjean Luc (33,18) 51 Monseur Georges (24,29) 53 Plateau Eugèné (29.28) 57 Petitjean Louis (37,22) 59 Deruyter Charles (34,26) 60 Everaerts Pierre (25,35) 60 Cornet Henri (30,32) 62 Trousselier Louis (26,37) 63 Devroye Albert (36,31) 67 Depauw Achille (38,33) 71 Deloflre Jules (35,38) 73 Van LeerbergeHenri(39,34)73 Mortier Benjamin (40,36) 76 Fastré Victor (41,39) 80 Govaerls Arsène (44,40) 84 Dierickx Auguste (43,42) S5 Tapin Léon (47,41) 88 DUIVEN NIEUWS Bond Pamel, Ledeberg, ten Lokale bij Emiel Van der Plas. Uitslag van den prijsvlucht uit NOYON, op Zondag 5 Mei 1912, met 147 ingeschreven duiven. 1. Van der Plas, Ledeberg 2. Elpers, Strylhein 3. G. De Coen, Poulok 4. El- pers, Strythem 5. De Smedt, Pamol 6. Leon Gouek, Pamel 7. Var. do Spiegel, Strythem 8. Th. Wauters, Pamel 9. R. De Vos, Pamel10. Evenepoel, Pamel 11. F. Van Laer, Pamel 12. A. Praet, Le deberg 13. Th. Van Cutsem, Pamel 14. Wauters, Pamel 15. Kestens, Pamol 16. Jos. Van den Eeckoudt, Borg-Lombeeck17. J. Van Triclit. Ledeberg 18. Fr. Van den Eeckoudt, Borg-Lombeeck 19. De Smedt, Pamel 20. Van Istordael, Pamel. Öp Zondag 12 Mei 1912, prijsvlucht uit PONT ST. MAXENCE, Nieuwerkerken-Dorp. Op Zondag 26 Mei aanstaande, om 2 uren zeer stipt, zal er eencn belangrijken wedstrijd plaats hebben met den dikken bal, naar 250 frank prijzen tusschen de 3 sterkste partijen van 't land. Flenu, A. Louvrier. Etterbeek, Delin- Putmans. Herdersem, Moens-Meganck. Meetingen van den kath. propagandisten- bond van Aalst op Zondag 5 Mei Te Nieuwerkerken-Kwalestraat De xcare inhoud der daensisten de erg ste socialisten zouden niet durven zeggen wat daensisten op meetingen verklaren Om 3 1/2 ure bij P. De Ryck. Eenige daensisten hadden ter post gevat en waren op voorhand reeds aan 't ruzie maken met oogen gelijk tiegers. Zekere Perdaens die eenige weken to voren door P. Van Schuylenbergh op eene meeting duchtig geklopt was ge weest, stond aan het hoofd tot tweemaal toe sprong hij op onzen jongen propagandist G. Van Nuffel en schudde hein geweldig bij de schouders, zoodat deze dreigde zich te verdedigen als 't nog gebeurde Ge ziet van hier hoe ze zouden te werk gaan tegen de katholieken als deze op hunne meetingen kwamen ze zouden er gauw gebroken armen en hesnen maken Erger als bij de socialisten Er waren 30 a 40 man om te beginnen, later kwam burgemeester Calle- baut en 't getal aanwezigen klom tol 60 a 70. G. Van Nuflei verklaarde dat men op eerlijke wijze zou mogen tegenspreken, en vroeg kalmte. Dan begon hij gedurende drij kwart- uurs de daensisten te doen kennen en uit te kleeden, mot stukken' en bewijzen in d« hand, gedurig onderbroken door de daensis ten ge liegt 'lis valsteh «Do Volksstem» en de «Slrijdklok» doch niets dan liegen al de bewijzon kwamen uit de gazelten van Daens zelve... dan sprongen zij op eon ander kapittel, zo kunnen hup losj© goed, de daen sisten. M. Petrus, do held der waarheid leert hun dat lief, he? Zoo wierden de daensisten daarin den zak gestoken, tien. twintig koe ren, altijd opnieuw, en dieper er in maar hun ongelijk bekennen Dat nooit. Want een echte daensist zou liever steendood vallen als de waarheid te bekennen fanatiek, kop- kig als een sloenezel, valsch en schijnheilig. Dal hebben ze aan hunnen hoofdman, zegt Planckaert altijd maar foppen fopperij in alles Maar het volk juiphte toe dat liet een 'plezier was. en er zijn, daar dikwijls tranen gelachen. Ziehier eenige enormiteiten van Pier Daensist, die geqn socialisten zouden durven verklaren. Wij zijn dè beste christenen, want wij lezen alles en weten alles best. Wij lezen de gazetten van socialisten eh liberalen, De Vooruitde werken van alle schrijvers, god- deloozen en andere enz... Ja Ja daar lezen xcij de xoaarheid over alles, en wij hennen al zoo best den godsdienst 't Zijn die nieuwe kristenen, die deii gods dienst lecrcn en 't geloof bij de socialisten Wij zijn beter christenen als gij xoij strijden voor 't heilig algemeen stemrecht Dat is onze godsdienst Is er ooit grooter heiligschennis gedaan Middelerwijl wierd de daensist steeds ge rold door onze dappero sprekers G. Van Nuffel, F. Clotman eh Fr. Boeykens. Advokaat Bosteels kwam juist nog op tijd om den tegenspreker den bok te snoeren over do opzeggen van Herdersem, over de batooging van Brusself over stemrecht enz.. Dit laatste was kostelijk. Gij roept als een bezetene Allemaxx ge lijk alle Belgen zijn gelijk .voor de wet zegde advokaat Bosteels, goed manneken Wij x-oepen dus met u f elke man een stem, elke vrouw een stemelk kind een stem, is 't nu gelijk geen antwoord. «- Ge hebt het zuiver algemeen stexnrecht gehad xnet de hiezing voor den Werkrech- ttrsraaddat was dus volgens u derechtoeer- digheid'twas zelfs uwe godsdienst Was dat goed Antwoord Neen xoij tcillen daar niet meer van Wij hebben nu geziexi xcat de vrouxcen doen en kunnen 't is den eersten keer dat ze gestemd hebben, en zij hebben ons gefopt, tnaar xoij zullen er wel voor zor gen xnet de liberalen en de socialisten dat het den laats/en heer zal zijn. "De vrouxcen zijn.xiog te christelijk, hein, riep advokaat Bosteels. Uwe recht- veerdigheid en uwe godsdienst voor alge meen stemrecht ligt daar al. Dan is er daar gelachen met het dacnsistje dat de tafels en stoelen kraakten. Daarmee wierd de meeling gesloten onze propagan disten moesten dan nog- naar Herdersem. Te Denderhautem-Dries Om 4 ure meeting in de open lucht hij P. Van dor Burghl. Er waren zoowat 150 aan wezigen, waaronder een twintigtal vrouwen. Flinke meeling, voor een gehucht. Aanwezig vriend Th. Sonck en scliepene Brijs. J. Van Damme weerlegde woord voor woord liet propagandanummer De Volkswil van de daensisten, en deed uilschijnon welke leu gens de daensisten gebruiken als strijdmid dels. C. Van Vaerenbergiï roskamde de drij tegenpartijen en sprak over de schoolwel. Advokaat J. Df.Ci.erok ontwikkelde mees terlijk de landbouwpolitiek der katholieken en weerlegde het programma der legenslro- vers. De sprokers wiördön duchtig toege juicht Veel goesldrift. Te Sint-Lievens-Hautem - Crapenwyck Om 4 ure meeting bij A. Van Boven, in 't Bierhuis, in open lucht. Rond de 200 aanwezigen. Werklieden en landbouwers. Fr. Coppens toonde aan de vruchtbare werking der katholieken voor hoer en werk man (veel bijval). H. De Veylder sprak meer dan een uur met welklinkende stem, met afbeeldend woord. De toehoorders waren geboeid aan zijne lippen. Zijn laatste oproep wierd door stormachtige toejuichingen beantwoord. Er wierd dan verbroederd onder het zingen der strijdliederen, en het gozellig drinken van een pinte van 't Bierbuis Puik opperbeste meeting Te Vlierzele-Huylebroeck Meeting om 6 ure in open lucht, op den grooten koer van de herberg In de Smis Grooten toeloop van volk rond de 200 kie zers vele kinderen en vrouwen. Petrus Van Laethem deed een vurige aan spraak en toendo meesterlijk de werking acn de katholieken voor landbouwer en werkman (algemeene toej.) Alex. Van de Velde viel krachtdadig de liberalen cn socialisten aan. Verders bestreed hij de daensisten cn toonde de vruchtbare werking der katholieken. Onze vriend be kwam zijn gewonen bijval. Eenige daensis ten misnoegd, brommen van onder Opper beste meeting Te Denderhautem-Vondelen Om 6 uro meeting bij Emeri Van der Stock. Rond de 100 man. J. Van Damme bestreed de tegenstrevers, C. Van Vaerenbergh toonde aan wat de ka tholieken doen voor 't werkvolk, en advo kaat J. De Clerck sprak een kleine uur lang te midden eener plechtige avondstilte over het katholiek programma. Deze redevoering liet den besten indruk op al do toehoorders. Uilstekende meeting op do Vondelen uitstekend Vriend Tl). Sonck was er ook aauwezig met gemeenteraadslid De Genet. Te Herdersem-Broekstraat Advokaat Bosteels was er door de daen sisten beroepen geweest over de beruchte zaak der opzeggen Wij geven er meeting om 6 1/2 ure op don grooten koer van Arts. De groot® poortmoest open gedaan worden om 't volk binnen te laten. 150 man, daarbij nog vele vrouwon en kinderen. Fr. Boeykens sprak een lange redevoering uit en in klaren betoogtrant weerlegde hij liberalen, socialisten en daensisten. Puike redevoering een klein model ook veel toejuichingen. G. Van Nuffel vertelde de meeting van Nieuwerkerken en bestreed de daensisten met veel bijval. Niemand antwoordde. Advokaat Bosteels kwam aan de beurt en langdurig sprak hij over de opzeggen van Herdersem op eene fijne humoristische wijze. De toehoorders hadden or deugd van, zoo hartelijk hebben ze dan gelachen, bijna zon der uitscheiden Daarna deed de spreker een warmen oproep die door stormachtig handgeklap en gejuich begroet wierd. Er waren daar velo daensisten, onder andere twee gekende van Aalst die er opzet telijk henen gekomen waren 't Schijnt dat zo meer goesting hadden om te zwijgen dan om nog tegen te spreken nadat ze dat alles gehoord hadden Naklank. De daensisten worden kwaad, gelijk gestampte duivels De waarheid treft hun de waarheid kwetst hun Dat ze ant woorden op de meelingen opperbest Maar als zij hier willen in onze streek de gebruiken invoeren van de socialisten uit de groote steden, van de apachen roepen, onderbreken, ruzie maken, de meeting stoe- ren, schuddingskens geven en vloeken, dan verwittigen wij hun dat zij er zullen naar varen Wij willen een deftigen strijd, een eerlijken strijd, maar als 't moet zijn.hebben wij ook haar op de tanden Begrepen Voor de rest 't deftig volk zal ze oordee- len en veroordeelen SV3E DEDEELRNGEffl. BERICHT De Katholieke vrienden van liet arrondis sement Aalst, die verlangen deel te nemen aan het arrondissementsbanket, welk dit jaar te Geeraardsbergen plaats heeft op 19 Mei aanstaande, worden vriendelijk verzocht hunne inschrijvingslijsten seffens aan M. Aug. Van Assche te zenden. De inschrijvingslijsten zullen op Zondag 12 Mei gesloten zijn. AALST Bij de Sterrekensvrienden. In de Ztn- nestraat waren Maandag avond eeri veertig tal strijders vergaderd in de herberg van M. Maltbys. Om 9 u. begon M. De Clerck eene redevoering die om 10 ure nog immer voortduurde en door allen met de vurigste belangstelling werd gevolgd. Voorwaar als men zóó de werking der katholieke partij kan voorstellen als men zoo beslagen is in de politieke wetenschap dan moet men noodzakelijk hulde brengen en dankbaarheid toonen aan de katholieke regeering. Dit vonden de aanwezigen ook, en zij waren zoo geestdriftig dat zij er om middernacht nog volop van aan 't praten waren. Leven de Sterrekensvrienden. In de sectie der Nazarethstraat. Hier was het Maandag avond te doen bij M. Meganck er waren meer dan 80 katholieke strijders aanwezig. Om tien minuten na tien uren deed M. De Clerck eene aanspraak tot tegen den elven. Gij zijt het schoollied aan 't zingen, zoo begon spreker, welnu dan meen ik U genoegen te doen U te spreken over de schoolkwestie, en dit op eene wijze die U waarachtig op de hoogte van de zaak zal stellen. Met het grootste gemak der we reld waaruit bleek dat de redenaar de school kwestie tot in den grond der zaak kent, en weet uiteen te doen besprak hij geheel den strijd voor en om de school, sinds 1815 in België geleverd. Hoe kwam toen helderklaar voor de oogen de rechtvaardigheid van de nieuwe schoolwet die door allen op 't aller beste werd begrepen. Er was warmte in de herbergzaal, en nu was er vuur, hevig strijd- vuur in alle harten gekomen. Geestdriftig werd de Vlaamsche Leeuw en de Leeuwen dansen gezongen, en al de sectiemannen ver klaarden ten hoogste verheugd te zijn deze overprachtige vergadering niet te ^nebben gemist. Dirk Martenszonen. Maandagavond om 8 1/2 ure, had eene Sectievergadering plaats ter herberg van M. Ardyns, in de Statiestraat. Ter dier gelegenheid was Gustaaf Van Nuffel, aangeduid geworden om er het woord te voeren. De spreker stelde de ver gadering op de hoogte van den politieken toestand deed hun inzien dat het Kartel,noch de Daensisten recht hadden op de stemmen van welmeenende burgers. Hij stelde hun daarna de katholieke partij voor en weêrlegde met klinkende bewijzen de opwerpingen welke tegen onze partij ingebracht worden. Hij besloot zijne rede, welke de 60 aanwe zigen gedurende eene uur met gespannen aandacht aanhoord hadden, met een oproep tot de Vaderlandsliefde die de aanwezigen deed losbarsten in geestdriftig handgeklap. Prachtige Sectievergadering. Schoone opkomst, veel geestdrift, voorwaar goede voorteekens voor den strijd 1 BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Twaalfde Pelgrimstocht van den 4n tot den 12n September 1912. (Zes volle dagen verblijf in Lourdes, tcaax' xoij dexi eerstexi l rijdag vieren en Maria's Geboortefeest). Onder het eerevoorzitterschap van Z. D. II. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van den Eerw. Heer pastoor Bruloot, te Kortrijk. Men rijdt in reiswagens met zijgangen en W. G. van den Belgischen Staat. Prijzen der plaatsen (heen en terug) uit Kortrijk Eerste klas, 148 fr. Tweede klas, iOO fr. Derde klas, 65 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot den Eerw. Heer pastoor Bruloot,JVeldstraat, 62, Kortrijk E. H. De Meester, onderpastoor op Sint Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. yoor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 19 Mei. Groot Festival voor harmonie, fan faren en zangmaalschappijen, inge richt door de zangmaatschappij De Ware Vlamingen n, 200 fran ken premiën. 9 Mei. Donderdag aanstaande, loting voor de tweede ronde van den Prijs kamp met de platte holle, hij de We J.-B. Wellekens, «In de Groen- poort AFFLIGEM. 16 Mei. Als alle jaren zal de stad Aalst den tol van haren eeredienst bren gen aan Onze Lieve Vrouw van Afiligem, op Ons Heer Hemelvaart, 16 Mei, aanslaande. GEERAARDSBERGEN 19 Mei. Jaarlijksch banket en vergadering der katholieke Vereeniging van het Arrondissement. N1NOVE. 12 Mei. Aartsbroederschap van O.-L. Vr., van 't H. Hart. Afdeeling Ninovo en omtrek, in don Werkmans- kring om half vier plechtige verga dering. LEEUWERGEM 12 Mei Groote gewestelijke vergadering en betooging van Xaverianen. N. B. De katholieke Maatschappijen vaxideStadcn het Arrondissement xcorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 8 mei. Hopmarkt onveranderd fr. 230. Nieuw gewas october-november 125 fr. Sctiegcm 7 mei Tarwe 22,00. masteluin 20,Ou. rogge lS.uO. haver 24,00. boonen 00,00 aardappelen, S, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 4; boter 3,4C, eierén 2,30. viggens 25 a 35. NinovSy 7 mei Tarwe 20 a 21; rogge 15 aid; haver 23 a 21 gerst 00 a 00 koolzaaff 'JO a 00 boonen 00; aardappels 8,00 a 9,00 boter 2,66 a 2,86 eieren 2,25 a 2,50 viggens 65 u75. Anderlecht. 8 mei Ossen, 163 prijs per kilo op voet 0,93 a 1,20. Stieren 322, prijs per kilo op voet 0,83 a 1,03. Koeien 814, prijs per kilo op voet 0,73 a 0.93. Gevraagd Een jong, deftig meisje, om in het huishouden te helpen. Zich te be vragen bij de Wa Van der Taclen, Nazareth straat, 20. Aalst. 825 EVIen vraagt eene goede MEID, kun nende allo huiswerk, goed loon, zich to be vragen ten bureele dezer. 826 TE BEKOMEM BIJ DE Zaadhandelaars, Bergestraai, 3, &aBstv 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMATEN PLANTEN. 10.000 Reine-Margueriteplanten, 728

De Volksstem | 1912 | | pagina 3