OORLOG NIEUWSBERICHTEN. Italië en Turkyë. flRME [JARBY EN f|IJKE [ENA Wereldtentoonstelling van Gent 1913 De Kempenaar de E?3te 2 DE VOLKSSTEM 10 MEI 1912 Toen stonden de socialisten tegenover de Duitsche liberalen, en van weerszijden werd .hel hart uitgestort. Ge zijt de Bonnot's van Weenen, de partij der anarchisten, riepen de liberalen.... Ge moet niet vragen wat rumoer er daar door ontstond. Hier in België gaan diezelfde liberalen met diezelfde soort socialisten in kartel Engeland. In het Lagerhuis. Austen Chamberlain, zoon van den ouden Chamberlain, heeft ge sproken tegen liet Home Rule voorstel. Minister Herbert Samuel heeft het verde digd. Vlootrevue. Koning Joris was naar Portsmouth vertrokken om de vloot te inspecleeren. Te Yarmouth, in het eiland Wight was het overal dikke mist en de honing moest een dag wachten om verder te varen. De socialist Tom Mann vervolgd. De Grand Jury ie Manchester heeft de aanklacht legen Tom Mann wegens poging lot ophitsing van soldaten tot muiterij gegrond verklaard. De zaak zal Donderdag voorkomen. Naar men zich herinnert, had Mann tijdens de kolenstaking een artikel in de Syndica list n geschreven om de soldaten er toe aan la zetten bij opstootjes niet op de stakers te schieten. In nood op zee, geen et9n meerHet zich op reis van Philippeville (Algorië) naar Marseille bevindende Fransche stoomschip Felix Touache kreeg op 39' 59' N.B. en 3' 58' O.'L. het Engelsch zeilschip Wirk- dale in zicht, dat het volgende noodsein gaf Levensmiddelen uitgeput. Sterven van honger. De gezagvoerder Yan de Fe lix Touache liet onmiddellijk levensmidde len aan boord van iiet zeilschip brengen, welks kapitein vertelde, dat hij voor 22 da gen Gibraltar had verlaten en sedert tenge volge van averij in de Middellandsche Zee had rondgedobberd. Staking van zeelieden. Matrozen, sto kers en koks van de schepen der P. and O. hebben een onderhoud gehad met hot bestuur v iu de lijn en eischten vermeerdering van het aantal blanken aan boord, alsook ver meerdering van hot aantal reddingsbooten. Het antwoord op hunne eischen, gisteren gegeven, hoeft niet bevredigd, en do blanke bemanning van de P. and O. schepen te Tilbury is in staking gegaan. Er dreigt dus eone ernstige crisis, want volgens anderebericliton zijn diezelfde eischen ook gesteld aan andere lijnen. Het bestuur van deOrient-lijn beeft ze ook afgewezen. Nog beterEen kindercongres. Binnen eenige dagen zal er te Winchester een con gres van kinderen, jongens en meisjes, wor den geopend. Driehonderd kinderen hebben hunne toetreding gezonden. De meeste zullen vergezeld zijn van hunne ouders. Men was voornemens ook «de misslagen, door de ouders begaan op liet congres te bespreken, maar wegens de aanwezigheid der 'oudérjs heeft men dit punt weggelaten. Men zal np spreken ovor het onderwijs van zekere vak ken in de scholen en de manier waarop zij gegoyen worden Dit lijkt meer op een aprilvisch' dan óp e*eh ernstig bedoeld nieuws, wij hopen het ten minste. TUSSCHEN De Italianen driemaal geklopt. Van officieel© Turksche zijde komen snel- herichten, waaruit blijkt dat de Italianen den 3lleu dezer te Lebda, tegen Homs eene neerlaag hebben geleden. Den 4<lcn was het een gevecht tegen Homs. De Italianen trokken terug met 19 dooden en 6 gekwetsten en denzelfden dag kwamen 63e vervolg. Ik verzoek dat gij wat fatsoenlijker voor den dag komtGy ziet eruit als eene bede laarster on men moet zich voor u schamen. Dat heeft men er van als men eene blonde neemt; blondesöhoonhéid houdt geenen stand. Dan moest gij de vróuw van Dupré 'ééns zien, de kleine allerliefste brunette, Eglantine, ja, dat is een vrouwtje Voor den duivel, die moet men beminnen of men wil of niet Zoo en gij bemint haar dus Wel, kom aan Een fatsoenlijk man moet, al zucht hij ook in de ketens van het huwelijk, ridderlijkheid genoeg bezitten, om ook andere vrouwen aangenaam te vinden. Eglantine schonk haren echtgenoot over vier weken cenen kostelijken zoon, en zij ziet er nu frissclier en jonger uit dan te voren; zij is, met één woord, beminnelijker geworden dan uit. Ik moet zeggen, dat zij zich tijdens ons verblijf te Spa als een engel gedragen heeft. Ja, dat is een vrouwtje voor eenen man, die van zijn eigen'schranderheid moet leven. Als met duizend dolken troffen de gemeene ongevoelige gezegden het hart van do arme vrouw; maar de laatste ondankbare uitdruk king. die maar al te duidelijk openbaarde, wat Adair beoogd had toen hij Blauche schaakte, prikkelde haar tot tegenspraak. Die van zijne schranderheid leven moet herhaalde zij. Dat mag misschien bij den heer Dupré, met betrekking tot zijne vrouw het geval zijn—uw geval had het niet kunnen zijn, als gij spaarzaam hadt willen zijn. Niet Denkt gij dat een ellendig paar duizend pond altyd duren, als men eene ver- de vijanden slaags ton Zuiden van Krona, langs de kanten van Tripoli- De Turken en Araben lieten toen 21 dooden en 2 gekwet sten, de Italianen moeten toen zware ver liezen hebben geleden. De Italianen logenstraffen die gezegdens en zeggen dat zij de overwinnaars waren. Op 't eiland Rhodes. De gouverneur en twee zijner sokretaris- sen die dachten weg te snipperen met een zeilboot, zijn gevangen genomen. 4 Turk sche officieren en 28 soldaten hebben zich overgegeven. Zo zullen bij de eerste gele genheid naar Italië worden gestuurd. Gc3de meed. Het is waarschijnlijk dat er in Afrika niets bepaalds zal verricht worden door de Ila- liaansche troepen vóór de maand October. Niet vóór de maand October En dan koint stillekens aan den Winter voor de deur, zoodat er ook niets meer kan gedaan wor den. Komiteit voor Huisvesting. Dit komiteit vergaderde om bepaald zijne werkzaamheden aan te vangen. Tot lid werd nog benoemd de heer Loon Van Hollebeke, advocaat, adjunkt algemeene secretaris der Tentoonstelling. Het lokaal van het komiteit zal zeer waar schijnlijk gevestigd worden in een gebouw aan hel Rondpunt der Vlaanderenstraat. De kommissie begon de bespreking van haar algemeen reglement. De kamers zullen verdeeld worden in vijf afdeeling 1°, 15 fr. per dag, licht en ontbijt inbegrepen 2®, 10 fr. 3®, 7 fr. 4®, 5 fr.; 5®, 3 fr. Het komiteit zal de aangeboden kamers doen bezoeken door eone bijzondere commis- sio om de afdeeling te bepalen, waarin zij moeten gerangschikt worden. Door de zorgen van het komiteit zal dit met een bordje aangekondigd worden. Eerstdaags zal de volledige tekst van het reglement verschijnen, en tevens de oproep tot het publiek. Do volgende zitting van het komiteit is bepaald op Maandag, 13 Mei, om 4 ure 's namiddags. De deelneming van Frankrijk. In een banket ingericht door de Fransche Handelskamer van Parijs, waar ook liet woord gevoerd werd door den heer Gerard Cooreman, een der Voorzitters van de Ten toonstelling, is door den Minister van Koop handel een warm® oproep gedaan tot de deelneming der Fransche kunstenaars, nij- veraars en handelaars. De algemeene commissaris van Frankrijk deeldo terloops mede, dat er reeds 7000 Fransche deelnemers waren ingeschreven. Brussel.Een zonderling avontuur. De misdaden der bende Bonnot, Garnier en andere bandieten hebben zelfs het hoofd van sommige gendarmen op hol gebracht. De kunstschilder, M.N., door een Engolsciien konfrater, M. D.., vergezeld, deed eene wandeling in het Zoniënbosch. Wanneer zij zich naar Alsemberg wilden begeven, werden zij door twee gendarmen aangehouden en ondervraagd. Het duurde geruimon tijd vooraleer zij de gendarmerie, waar de twee pandooren hen hadden naartoe geleid mochten verlaten. M. N.., heeft eene klacht gestuurd naar de hoogere overheid en M. D... gaf kennis van het gebeurde aan den Engolschen kon sul te Brussel. Ongetwijfeld zal een onder zoek geopend worden. Inliet Vcrgotedok.M.X.., koffiehuis- bedienda oud 33 jaar, gehuwd, wonende kwistende vrouw te onderhouden heeft? En daarbij, als men door zijne bloedverwanten in den steek gelaten is Gij hebt mi.j reeds meer gekost, dan ik van u gekregen heb, Blanche Dus hebt gij wezenlijk alles reeds ge bruikt, Edmond Wat alles De armzalige paar duizend ponden die gij van uwen gierigen oom geërfd hebt IIa> ha! hoe-lang is het geleden dat zij verdwenen zijn als rook in de lucht! Ach, vrouwtje, gij hebt mij reeds zooveel gekost het is schande van uwen vader liever zijn geld aan dieven en spekulanten te verliezen en mij u zonder hulp op den hals te laten zitten Voor dit uitvaagsel van al de trotsclie, wraak zuchtige en geldzuchtigo vaders heb ik slechts verwenschingen over. Maar waarom maak ik mij driftig, en wat zit ik mij te vervelen in uw zenuwachtig ge zelschap ik wil vroolijk gezelschap opzoe ken en mij aan de stralende zou verwarmen, die in dit seizoen Eglantine heet Vaarwel, vrouw! Adair greep zijnen hoed en verwijderde zich. Blanche stond als versteend. Weenen kon zij niet meer zulk een man verdiende geene tranen; zijne zelfzucht had de heilige bron in hare borst doen opdroogen. Hai'telooze, ontrouwe, verraderlijke man! zeide zij in toorn, llwe vrouw treedt gij met de voeten terwilte van eene slang, die u het laatste overschot van zielenadel ontstolen heeft Zij wierp zich op de sofa, bedekte haar ge laat met beide handen en leed roerloos uit gestrekt de schrikkelijke folteringen van ver dwenen zinsbegoocheling en jaloerschheid. XLII. IN DE HEL. Eglantine Dupré, een op den eersten oog opslag ton uiterste liefelijk, vriendelijk en in de Schaarbeekstraat, viel gisteravond in hel Vcrgotedok. Hij werd door schippers uit liet water getrokken en de noodige verzor ging werd hem toegediend in het kommissa- riaat der 7® afdeeling. Zijne vrouw werd verwittigden kwam hem afhalen. Drama der dronkenschap. Sinds lang gaf een persoon der Kleine Vest, zekere X..., zich over aan dronkenschap en had in de laatste tijden krisisseh van delirium tre mens. Dinsdag avond nu' nam hij een revol ver uit eene lade der nachttafel en schoot zich door het hoofd. Hij werd in onrustwok- kenden toestand naar het gasthuis gebracht. Poging tot zelfmoord eener barmeid. Gisteren avond schoot zich de 23-jarige Rika B..., barmeid, op de Zuidlaan een kogel in de richting van het hart. De kogel schampte af en drong in den arm. Een agent van polilie bracht de jonge wanhopige naar het hospitaal. Gevaarlijke dief geknapt. J)e policie hield verleden nacht in de Augustijnenstraat een kerel aan die uit een huis kwam met verscheidene zakken geladen. Het is zekere S.., gevaarlijke oudveroordeelde, die reeds tien jaar in 't rasphuis doorbracht. Men vond in zijne zakken een volledig dievengerief en gestolen voorwerpen. Noodlottige ontknoopingTijdens denbrand welke op deii eerste kommunie- dag ontstond in de Zennestraat, worden liet docliterken Sarah Stordeur en hare groot moeder gevaarlijk verbrand op gansch liet lichaam. Het meisje is Woensdag morgend te 5 uur, na een langen en vreeselijken dood strijd, in het St-Pietersgasthuis overleden. Rij tuig on geval. De beambte H. Marcbal, wonend Serviëstraat, werd op de Henegouwlaan door een rijtuig omgeworpen. Hij werd opgenomen met ontwrichten schou der en had kneuzingen op gansch liet lichaam. De gekwetste werd naar zijne woning ge bracht. Dramatische zelfmoord. F. I..., 23 jaar, Theodoor Verhaegenstraat. leed aan eene ongeneesbare ziekte en werd wanhopig. Woensdag morgend vond men hem dood in zijn bed liggen. Hij had zich een revolver- kogel in het hoofd geschoten. Bloedopdrang. M. Dom. Slerckx, geboren te Heerne in 1841 en alhier wonende op eene zolderkamer van het huis n. 20 der Spaarzaamheidstraat,werd Dinsdag morgend doodgovonden aan den voet van den trap. De dood moet toegeschreven worden aan bloedsopdrang. Het lijk werd naar het doo- denhuis overgebracht. Wat vraagt het volk? De Gliicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 St-Joost-ten-Noode. Door gas gestikt. Gisteren avond vond men de 65jarige Hertel, in do HemelvaaiHstraat,te Sint-Joost- ten-Noode, dood in hare kamer liggen. De medebewoners hadden een ergeo gasreuk gfj .vaar geworden, nabij de kamer der vrouw en zij.besloten liet vertrek binnen te dringen. Gas was ontsnapt uit. eene leidingsbuis van een vuurtje, dat voortbrandde. Het is wonderlijk dat er geene ontploffing plaats bad. St-Giliis. Liefdedrama. Mej. H. D., Van Helmontslraat, ging Dinsdagavond met haar minnaar over deLpixplaats. Het koppel kreeg twist. Het meisje haalde eon revolver te voorschijn en schoot zich een kogel in den rechterslaap. Na verzorging in eene apotheek, werd de gewonde naar liet gasthuis ver- voord. Haar toestand is zeer onrustwekkend. Jaloerschheid was de drijfveer dezer wan hopige daad. DuüveracacC-sefcS®^, 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen ten bureele dezer. Etterbeek. Bijna een erg ongeluk. Een balkon gevallen. Woensdag mor gend, rond 7 1/2 ure, gebeurde aan een huis der Auderghemlaan, een ongeluk, dat zeer ergo gevolgen had kunnen hebben. Een bal kon, aan het eerste verdiep geplaatst, ging vurig schepsel, maar vol behaagzucht, valsch- heid. zelfzucht, als de meeste van de fijne vrouwelijke lokvogels, 'die er toe bestemd zijn, de mannen van geld op de badplaatsen te verstrikken en te bedwelmen, sloot zich uiterlijk aan Dupré echter het was volstrekt niet uitgemaakt dat zij zij no wettige echtge- noote was zij liet zich ten minste door hare betrokking tot den spelei', dio zich voor eenen Franschen baron uitgaf, volstrekt niet in hare vrijheid van handelen weerhouden en Dupré zelye toonde geen spoor van jaloerschheid over de teedere betrekkingen die Eglantine met verscheidene hoeren onderhield. Kapitein Edmond Lovett Adair behoorde onder hare vertrouwden en begunstigden, en om den wille van deze schitterende slang, verwaarloosde, hoonde en mishandelde hij zijne trouwe brave vrouw*, wier schoonheid hij schandelijk geknakt had en die hij van zich stiet, omdat zij hem naar het scheen, geen voordeel meer kon aanbrengen. Adair was een geheel Ander man toen hij het hotel binnentrad, dat Èglantine bewoonde; hij scheen vroolijk, opgeruimd, ofschoon het nacht in zijne ziel was. Do behendige Fran^aise kwam hem als een fladderende vogel in het bekoorlijkste avond-toilet te gemoet, en hij gevoelde zich recht in zijn element, toen hij haar naar do Kursaal vergezellen mocht. Er werd gelachen, geschertst en keurig gesoupeerd. Eglantine scheen eene koningin van den nacht, om welke zich de schitterend ste starren als in zalige bedwelming groepeer den. Adair bleef tot na middernacht aan de speeltafel, om zijn handwferk uit te oefenen hij speelde in dienst van den boekhouder, om andere gasten in het net te lokken. Na de sluiting van de bank vereenigden zich een doziju gelijkgezinde keeren en dames mot h los en word op den grond verbrijzeld. Eenige voorbijgangers, hadden juist den tijd weg- te springen, anders werden zij or door getrof fen. Een hunner werd niettemin do teenen vermorzeld dooreen zwaren steen, die er op gevallen was. De policie heeft maatregelen genomen om nieuwe ongelukken te vermij den, daar er verscheidene borsten zijn in den voorgevel van het huis. Laeken.Dieven in het Koninklijk Park. Eene aanhoudingWoensdag morgend heeft de policieagent De Kempeneer twee kerels betrapt op 't oogenblik dat zij in het koninklijk park van Laeken planten stolen. Hij wilde de tweo dieven aanhouden, doch zij kwamen in opstand en sloegen don agent met de vuist, nadat zij hem op den grond geworpen hadden. Er daagde hulp op en een der kwaaddoeners kon aangehouden worden. 'I Is een 20jarige kerel van Neder-over- Heembeek hij heeft zijn medeplichtige ken baar gemaakt. Esschen. Doodelijke messteek. In eeno herberg der Heidestraat, ontstond twist tussclien Fr. Van Geel, 22 jaar, sigarenma ker, wonende op liet gehucht Molenheide en zekeren Van H.., 22 jaar, insgelijks siga renmaker, wonende Calmpthout. Van H.., heeft aan Van Geel een messteek in de borst toegebracht. De ontboden genees heer stelde vast, dat het slachtoffer doodelijk gekwetst was. Do dader werd in eene herberg, waar hij in slaap gevallen was, aangehouden. Turnhout. Smartelijk ongeluk. Gis teren middag had to Oosthovcn een smarte lijk ongeluk plaats. De voerman Polrus Van Mechelon, bevond zich met zijnen wagen te Ooslhoven. Hot paard verschrikte zich op zeker oogenblik en sprong vooruit. De voerman viel van den wagen met het ongelukkig gevolg dat een der wielen hem over de borst reed. Hét slachtofter 60 jaar oud, werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en naar het gasthuis gebracht. Men vreest een noodlotligen afloop. Schilde. Laffe schurk. Dinsdag avond, rond 7 ure, kwam het löjarig meisje X...., langs een eenzamen weg door het veld naar huis terug. Op do hoogte van Sl Anionius werd het kind aangevallen door eenen kerel, die zich in eenen gracht had verborgen. De kwaad doener greep het slachtotter bij de keel, en onder doodsbedreigingen mishandelde hij haar. Bij de aankomst van eenige landbouwers, ging de schelm op de vlucht. De gendarmen van Schilde, verwittigd, richtten eeno klopjacht in, en zonden liet signalement in alle richtingen. Emelghem. Razende hond. De land; bouwer De Gaigny, ging gisteren zijne melk rondventen, toen een hónd uaar hem toe sprong en hem erg in de beenen beet. Inden loop van den' dag werden door dunzelfden houd verscheitioive personen der gemeente geboten. Eindelijk kon men het razehd dier dooden. Een veearts heeft vastgesteld dat de hond inderdaad razend was. De gebelene per sonen zijn naar het gesticht Pasteur van Brussel gegaan. Middelkerke. Brand. Een gewel dige brand heeft alhier de groote brouwerij van M. De Wulf. gedeeltelijk in asch gelegd. Ai do koopwaren en benoodigheden tot het brouwen zijn verbrand. De schade rokent men op 18Ó00 frank. Lichtervelde. Brand. Woensdag in een geweldige brand uitgeborsten in de pachthoeve der kinders Lamiot. De stalling stond weldra volop in brand. Moedige geburen konden de koeien er uit halen. Al het overigo werd in ascli gelegd. Het vuur sloeg over het huis, doch de pom piers konden liet gelukkiglijk busschen. De schade, door verzekering gedekt, is groot. elkander in eene kamer en volgde er eene zwelgpartij, waarbij de champagne eeno hoofd rol speelde, welke tot den morgend duurde. Eene diepe verslapping volgde op deze op gewondenheid Adair begaf zich echter nog niet naar zijne vrouw terug, dio hem in ver driet en ontbering wachtte, maar vergezelde Eglantine naar haar hotel, terwijl Dupré in eone gesloten koets zich met eeno anderé Fransche liet rondrijden, die na de sluiting van het jaargetijde gewoon was haren tijd te Frapkfort-aan-den-Main door te brengen, om de zachte zomerlucht te genieten. Eerst tegen 8 ure 's morgends verwijderde Adair zich van Eglantine. Vermoeidheid, wal ging spraken uit zijn gansche voorkomen met een gevoel van verveling dacht hij aan Blanche, wier verwijtend gelaat hem tegen stond, en hij vroeg zich af, wat hij eigenlijk nog voor eene vrouw doen moest, die zoo weinig bij zijnen toestand en zijnen smaak paste. Het besluit, zich geheel van Blanche te scheiden, vormde zich langzamerhand in zijne ziel... Te midden van deze overleggingen kromp hij plotseling van schrik in elkander de grijze elegant gekleedé man, die hem tegenkwam, was de lieer Melville. Zijn somber gelaat deed niet veel goeds vermoeden. Adair kon hem niet meer ontwijken, want Melvile schoot als een gier op hem toe. Adair trachtte vriende lijk te zijn, een vroolijk gelaat te toonen, om misschien den vader zijner gade door min zaamheid nog voor zich te winnen. Melville greep hem bij den arm en hield hem krampachtig vast. Wat hebt gij met mijne dochter gedaan, lage roover riep hij wild. Adair zag schuw in het rond gelukkig was or niemand in de nabijheid. Om Gods wil Thielt. Verpletterd. Woensdag reed in de poort van den houtkoopman Dauw, gehuwd en vader van vijf kiiideren, wonende op de Hoogstraat, een zwaar geladen wagen binnen. De man werd tussclien den muur en den wagen gevat. Een wiel reed hem over den voet, die verpletterd werd. Drie genees- heeren werden geroepen zij onderzochten den voet en oordeelden dat hij moest afgezet worden. De ongelukkige werd naar het hos pitaal overgevoerd. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij Van den Bergli-Jouret, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. 758 Zelzate.Ontdekt.Zooals we gemeld hebben, werd op 25 April laatst het lijkje van een boorliiigjo uit de Terneusche vaart, alhier, opgevisciit. In afwezigheid van den heer hevelhebber der gendarmen die in verlof is, hebben de manschappen der brigade zich aan het werk gesteld en dank aan hunne ieverige opzoe kingen zijn zij er in gelukt de dadcres te ontdekken. Het is zekere Alice De Meurichy, 18 jaar oud. Zij had in Gent als kamermeid gediend en was op 2'1en Paaschdag naar haar huis gokomen.Zij heeftbekentenissengedaan en werd Dinsdag naar het gevang van Gent overgebracht. Antwerpen. Onrustwekkende verdwij ningen. Bij de policie is kennis gegöven van de verdwijning van don schipper K. Van Akelijen, 45 jaar oud, vuu zijn schip, liggen de op nummer 4 der Willemdok. De schipper was bij zijn heengaan gekleed met blauwen frak, fluweelen broek, schoe nen met nestels en klak. Sedert Maandag namiddag, is de diamant slijper, J. Verbeock, end 40 jaar, wonende te Berchern, Vredeslraat, 24, verdwenen. Deze werd hel laalst op de Sl Jansplaats, in gezelschap van twee personen gezien. Gevallen. Dinsdag namiddag, waren werklieden bezig eene piano langs de balcon van het huis 29, Lambermontslraat, binnen le halen, en hadden daarvoor de horstwering van den balcon afgenomen. Men was bezig zulks terug t6 plaatsên, wanneer de genaam de Ant. Peerens wononde Isabellalei, er te veel tegen leunde, met liet gevolg dat hij in de ruimte viel. De man werd met eene won de aan het hoofd opgenomen. Erg automobielongeluk. Dinsdag avond rond 9 1/2 ure, ter hoogte van de Sint Jansstraat.werd zekere Lod. Goenon, 50 jaar oud, wonende Steenbergslraat, door eenen automobiel verrast en ten gronde geslingerd, waarna liet voertuig hem over het lichaam bolde. De ongelkukige werd in de apotheek van M. Scnillebeeckx, voorloopig verzorgd, en vervolgens naar het St-Elisabethgasthuis overgebracht. Daar. werd vastgesteld dal de ifïan slechts kneuzingen aan hel hoofd bé; kómen had. Hij werd er ter verpleging; ge hóuden. Poging tot z.elfmoord. Een 20 jarig: indisje, dat gisteren in een hotel der Keysër- lei afgestapt was, poogde zich op hare kamer te vergiftigen, door eeno hoeveelheid subli maat in te nemen. Het meisje werd in bedenkelijken toestand gevonden en moest naar het gasthuis overge bracht worden. Belangrijke diefstal ontdekt. Op het einde van verleden jaar drongen kwaad doeners in het postkantoor van den Haag ou ontvreemdden er voor 80.000 fr. waarden. Drij der dieven werden aldaar aangehouden on bekenden ts Antwerpen verschillige dier waarden verhandeld te hebben. Een policieofiicier van Holland kwam naar Antwerpen en ontving van den heer onder zoeksrechter Goederlier eone toelating om eene huiszoeking te doen. Bij eenen wissel- agent ontdekte men voor 6000 frank van dio gestolen waarden. rustig, bedaard zegde hij zacht tot den ver toornden man. Denk aan mijnen goeden naam, mijnheer Mel.ville! Spreek liever van eeno verzoening, zoo het geluk van uw kind, mijuo gade u ter harte gaat. Gij zyt den verwoester van dit geluk, schurk Gij hebt mijn dierbaar, eenig kind, aan den rand van den afgrond gebracht, en ik zal mij nooit met zulk eenen schurk ver zoenen. Ik wil mijne dochter hebben —r breng mij bij liaar, ellendeling. Maar ik zal den weg alleen vinden Eh wee u, als ik mijne Blanche in ellende weder zie verbrijzelen zal ik uwen vervloekten kop, verleider Adair wist genoeg hij zag in dat er geea vergelijk treffen was met eenen vader die bij na tot waanzin gedreven was, hy zag dat hij Melville als eenen doodelijken vijand moest beschouwen. De wanhoop gaf hem eene ge dachte in, met welker uitvoering hy niet dra len mocht. Uwe dochter is gelukkig, mijnheer Mel- velle, zegde hij bedaard. Kom mede om u hier van le overtuigen Hij bracht Melville langs eenen omweg-, buiten de stad, onder voorwendsel, dat hij om Blanche's gezondheid eene vrijliggonde villa bewoonde. Beiden hadden juist een boscbje bereikt. Nogmaals beproefde hij den weg der verzoening. Slechts eenige oogenblikken, mijnheer Melville, zegde hij als vermoeid. Laat ons op deze bank plaats nemen. Ik moet uitrusten, wantik begin moede te worden. Hij ging zitten. Melville weigerde dit,-hy beefde van woede. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2