De Rernffl Novaramfeesten NIEUWSBERICHTEN. flRME JjARRY EN |IJI(E [ENA Samson Kina ge6,tSht8a 2 DE VOLKSSTEM 14 MEI 1912 weer geopend werden ten einde er een zuig- Ipijp uit te halen. Voor zoover aan getuige bekend was, zijn de toen geopende beschot ten niet weer gesloten. Loing, ook een advo caat van de While Star, merkte op, dat Scott's getuigenis onwaarschijnlijk was bii wateraandrang sloten de deuren der beschot ten zich automatisch. Dezelfde getuige gaf een eenvoudig en indrukmrkend verhaal, hoe wonderdadig hij, na een paar uren rondgezwommen lo hebben, gered was. Hij had in 't geheel geen onder scheid zien maken, bij de redding van vrou wen van verschillende klassen. Het testament van kolonel Astor. De Deily Mail wijdt eon kort artikel aan hot testament van kolonel Astor, die zijne jonge weduwe liet vruchtgebruik liet van 24,000,000 fr. maar daaraan de voor waarde verbond, dat zij die inkomsten zal derven, indien zij opnieuw in bel huwelijk treedt. Is dil feitelijk geene immoréole bc- 1 perking, aan do weduwe opgeled, vraagt hel blad. De vraag schijnt bier weinig ter zake to doen, want het moge al waar zijn dat mevr. Astor bij een eventueel hertrouwen ii; ai- inkomsten aanzienlijk ziet slinken zij houd toch buitendien nog zooveel over dat zij zon der de 20,000,000 franken als eone rijke vrouw mag worden beschouwd. Ook de Amerikaansche gazetten schrijven druk over het geval. Vele New-Yorksche bladen betreuren bet testament en vinden bet gansch niet in den baak. Zij achten de door Astor gestelde beperking vernederend voor de weduwe en feitelijk een ontoelaat bare daad, vooral omdat hier de beperking der vrijheid om weer in liet huwelijk te tre den werd opgelegd aan een twintigjarige. Enkele bladen nemen wijlen Astor in be scherming. Zoo wijst de - New-York Times er op, dat liet in de familie Astor gebruik, is te streven naar het zoovoel mogelijk samen houden van het familiefortuin. Enkel om deze linancieële familiepolitiek ©ok in dit geval te handhaven, was het testa ment opgesteld, niet om mevrouw Astor te dupeeren. En de New-York Press betoogt zelfs, dat Astor door zijn testament den besten dienst aan zijn vrouw heeft bewezen. Want liet testament beschermt de gouden we duwe tegen de aanslagen van fortuinzoe kers en beroofde adellijke heeron uit Europa. Het was trouwens bekend, dat Astor een krachtig tegenstander was van huwelijken tusschen ongefortuneerde Europecscho aris tocraten én Amerikaansche erfdochters en weduwen. Frankrij li- Een baron, aftruegelaar voor't gerecht. Ilet-parket van Parijs heeft ónder.bescfewl- diging'van af truggel arij voor de boetstraffe lijke rechtbank verzonden zekeren baron Alexander de Bernicey, 40 jaar oud, aange houden op 28 Maart, ingovedge talrijke klachten. Men heeft nooit juist geweten wie 'hij was. Hij beweert in Ierland, hij Duhlyn, geboren le zijn. liet onderzoek heeft doen vermoedon dat men te doen heeft met een avonturier van I-longaarschen oorsprong. ■Velen hebben hunne klachten ingetrokken, cr blijven nog enkel die van drie groole con- fectiehuizen, die de Bernicey voor 7000 fr. goed hebben geleverd. Te zijner verdediging brengt hij in dat hij in geldverlegenheid zit daar hij in een jaar 1,750,000 fr. hooft uit gegeven. Hij is eigenaar van het kasteel Belmont Hill, hij Londen, zegt hij en bezat renstallen te Ghantilly en te Brussel, die nu verkocht zijn. Woensdag komt do zaak voor de 10'10 ka mer. 60° Vervolg, van de afscheiding neder. Dadelijk spoedden zich do mannelijke krankzinnigen, die vrij mochten rondloopen, er heen. om den tak weg te brengen. Gelukkig was dokter Smyles af- ,wezig, anders zoude hij deze krankzinnigen hard behandeld hebben. De oppassers gingen zoo behoedzaam moge lijk te werk en verwijderden de krankzinni gen zonder eenig opzien Jack kreeg last, do verwoesting, welke de tak op een tuinbed van de afdeeling der vrouwen veroorzaakt had, te herstellen. Ilij deed dit door middel van een houweel en een klein rolblok. Plotseling bespeurde hij in een prieel eene vrouwelijke gedaante, in een wit kleed, met blonde bijna wit geworden haren, die vrij om halsen schouders hingen. Het was eene krank zinnige. die eeno groote pop als een levend kind in hare armen wiegde, er mede sprak, ze liefkoosde, bekeef of met roerende stem hare kleine kinderliedjes voorzong. Hare ge- haren waren zeer levendig. Nu drukte zij het gewaande kind wild aan haren boezem, dan hield zij het lachend van zich af ep gaf het de teederste namen. Jack bleef ontroerd staan, een diep mede lijden boeide zijnen blik aan het ongelukkige wezen. Hij kon haar gezicht nog niet zien; nu keerde zij zich naar hem om hij schrikte hevig, toen gaf hij een luiden gil en stond op het punt naar het prieel te vliegen; maar op hetzelfde oogenblik zegde hem zijn verstand, dat hij de oplettendheid van de oppassers niet moest gaande maken. Rentenierster aangerand. Te Courbe- voie is eone rentenierster van 70 jaar aan gerand door drie bandieten. Twee van de misdadigers werden aangehouden na tal van revolverschoten met de agenten gewisseld te hebben. De helft van de gestolen waarden is teruggevonden. Bloedig drama. Te Villefranclie-sur- Saóne, Rhone, heeft er gisteren nacht een bloedig drama plaats gehad. Men denkt dat list is uitgelokt door leden van de bende Bonnot. Drie kerels hadden verscheidene magazijnen bestolen. Er werd eene huiszoeking gedaan bij iemand, die nog niet lang in de streek woon de en vordaclit werd tot de dieven Lo belmo ren. Toen de agenten bij hem kwamen, ont ving de bandiet ze met revolverschoten. Er ontstond toen een.gevecht en slechts met de grootste moeite kon men den misdadiger hem eesl eren. Hij heeft geweigerd zijn naam en die zijner medeplichtigen op te goven. Men denkt nochtans dat hier weer de vrienden van Bon not en Garnier in 't spel zijn. Bill, de jonge bandiet, die te Nancy den timmermansknecht Blanehet doodschoot, is nog altijd niet gepakt, en dat zou de schuld zijn van twee van elkaar afgunstige policie- mannen, want men heeft op zekeren dag per telefoon bericht waar Bill zich bevond. 't Was echter de andere die moest ver wittigd worden, maar zijn collega zegde niets. Mej. Bellot, die tegen de Reinerts heeft getuigd, zooals onze lezers weten, en die zich nu ergens verborgen houdt, heeft niette min in hare afzondering een kaartje gekre gen uit Longwy, met do woorden Vindt don tijd maar niet te lang, beste meid het zal gauw genoeg uwe beurt zijn. Bijna 29 graden hitte te Parijs. Giste ren is hel don heelen dag buitengewoon heet geweest te Parijs. De hoogste temperatuur was 28 7, te 2 ure 35 namiddag nooit beeft men op dit tijdstip van het jaar dergelijke temperatuur waargenomen. Verleden jaar had men 23 aangestipt en dat was reeds bui tengewoon. Volgens de weerkundigen is deze zomertemperaluur le wijlen aan een© anlicyloon en do aanhoudende zuiderwinden. Maar, voegen zij er bij, dat zal niet duren. Er is onweer in aantocht. Kanunnik Duployé. Men meldt liet overlijden, nabij Parijs, van kanunnik Duployé, uitvinder van het alphabet en het leesstolsel dat zijn naam draagt en die in gebruik zijn voor het onderricht der doof stommen. Kanunnik Duployé is 79 jaar oud. Duitsclilanci Verspieder aangehouden. Do smid Bol-, laert van Leipzig is veroordeeld wegens yer- spieding tot vier jaar dwangarbeid en ver lies van zijne burgerlijke rechten gedurende vijf jaar. Me?;ifco. Talrijke aardbevingen. Er heefScht groote schrik in het land van Guadalajara, waar 'cr sedert Woensdag morgend 35 schok ken van aarbeving hebben plaats gehad. De menschen slapen buiten. Kerken en maga zijnen zijn beschadigd door de schokken, die evenwel slechts in eene beperkte streek ge voeld zijn. De geleerden vragen zich af van welken aard dio schokken zijn. ■vereenigde-Stateii. Onlusten. Uit Scranton, Pennsylvanië, wordt gemeld dat er weer onlusten zijn uit gebroken te Cayuga en Broaker, arrondisse ment Lacbawanna. De policie werd met re volverschoten aangevallen, alsook met stok ken en steenen. Twee agenten zijn erg ge kwetst. De gendarmen tc paard gelukten er in de rust te herstellen. Er zijn veel gekwet sten en veel aangehouden van beide geslach ten. Nieuwe staking. In New-York dreigt thans een kellnerslaking, welke reeds uiige- Aurora fluisterde hij half luide. Zuster Aurora De krankzinnige zag, toen zij dien naam hoorde, naar hem om, zij liet echter niet de minste ontroering blijken waaruitopte maken was, dat zij er de beteekenis niet van begreep, noch den persoon herkende reeds lang had zij elke herinnering van het verstand verlo ren. Maar nog hartelijker, nog wilder drukte zij hare pop aan haren boezem, alsof zij bang was dat deze haar ontnomen zou worden. Vele jaren van smart hadden Aurora's ge laat veranderd, zij was ouder geworden, dan dit onder gelukkige omstandigheden geschied zoude zijn. Haar gelaat wasbleek en als zij lachte, had het iets droevigs, maar zij was nog altijd schoon en haar oog was stralend even als vroeger, zoo niet de akelige glans der krankzinnigheid erin geflikkerd had. Aurora, riep Jack voor de derde maal. Kent gij uwen broeder niet meer, lieve zuster? Herinnert gij u niet meer den goeden John van Ashbrookhall en de schoone dagen der jeugd, die wij tc zamen beleefd hebben. Oh God! de ongelukkigo kent mij niet meer, zij heeft geen gevoel meer voor bekende klanken, zij leeft in den diensten nacht Misschien is dat haar gelijk Zij waant moeder te zijn wel haar, dat zij in de leelijke pop haar kind hiet mist Met tranen in de oogen verliet hij het onge lukkige wezen. Sainson naderde, om te zien wat er gebeurde, maar de diepe indruk, die Aurora's aanblik op Jack gemaakt had, Avas zoo machtig, dat deze midden onder het gaan bleef staan en nadenkend met het lioofd schudde. Nu wat scheelt er aan, oude jongen broken is in liet groote hotel Bel Mont Zij dreigt zich over alle hotels uit te breiden, ofschoon de leiders van den Kneller-Bond moeile doen, om het eerst later tot een uit breiding der beweging- te laten komen. Desiemarkeii. Scheepramp. 8 dooden. In 't zicht van Kullen heeft eene ontploffing plaats gehad aan boord van de stoomboot Snorre, die zich naar Stettin begaf mot mest, komonde van Adde, op Hardangefjbrd. Acht man, waar onder de kapitein, zijn verdronken. Vijf man zijn gered en naar Kopenhagen gebracht. Italië. De Duitsche Keizer te Genua. De Ho- benzollern met keizer Wilhelm aan boord, is Vrijdag te 2 ure namiddag begeleid van den kruiser Kolberg to Genua aangekomen. Zij Averd begroet met kanonschoten. De ge zant van Duitscliland, do overlieden der stad, de notabilileiten van de Duitscho kolonie hebben zich aan boord begeven om den kei zer te begroeten. Te 5 ure 15 is de keizer ontscheept met de prinsessen en is met bij zonderen trein naar Duitschland vertrokken. IoF s3.Et3a.cl. De aardbeving. Een nader telegram uit Reykjavik meldt, dat de' aardbeving- op IJs land grooter schade beeft veroorzaakt dan men eerst dacht. In de buurt van de Hekla zijn negen boerderijen ingestort en vela andere zijn beschadigd. Er is ook veel vee omgekomen. In grooten omtrek zijn er scheuren in den grond, ontstaan. Zoover men weet heeft de aardbeving zich uitgestrekt van Akranes tot de Véstmannaöer. $=?LCS.S! 1 si jtx c3. Muiterij aan boord. De bemanning van de Russische pantserboot Gesa re witch is aan 't muiten geslagep. Zestig zeelieden zijn aangehouden en zullen' vervolgd worden. en i;et landelijk kristen mutuaüslenconjres Machtige betooging. Grootsche bijval op gansch de lijn. Zondag was het katholieke Antwerpen in feest. Do wereldbriof van den Paus Leo XIII, het Rerum Novarum. werd herdacht en tevens het congres der kristene mutualisten van gansch het land geopend. De stoet. Een stoet van 12000 kristen werklieden, met prachtige kleurrijke vaandels, afgewis seld met '13 muziekkorpsen doorkruiste de Sciieldestad. Policieagenten in zeer groot golal verzekerden.de orde die op gansch den doortocht niet is gestoord geworden. De katholieken hebben Zondag geloond dat wel wezenlijk de slraat hun ook toebehoort. In den Dierentuin. De grootste zaal van Antwerpen, de feest zaal van de koninklijke Ambachten in den Dierentuin was tot barstens toe gevuld. Het' gotal aanwezigen wordt geschat tusschon de 4000 a 5000 man. Dè geestdrift was oh beschrijf el ijk. Yoer- den er het woord Ccmfrater M. Winkelér, Heeren de Kerckliovo d'Exaerde, P. Sogers, de Ghellinck, Do Meester, A. Henderickx, volksvertegenwoordigers. Op dit punt komen Avij voorzeker later nog terug, want er is iets plechtigs belooft, dat ons volk ten hoogste zal verheugen! Op het Banket. 's Avonds had het banket plaats met boven de 600 deelnemers. Alles eindigde zooals het begonnen was in volle broederlijkheid, en uilbundige geestdrift. Maandag. Maandag was de 2e dag. De werking der roulualislen Averd er breedvoerig- van uiteen gezet en vooral behandeld door onzen acht baren volksvertegenwoordiger M. Romain Moyersoen. Voorwaar prachtige werking, de schoonste voorbode voor de toekbmst van ons dierbaar vaderland. vroeg hem Samson. Heöftde tak u misschien het verstand ontroofd f O neen, vriend, ik heb daar zoo even eene ongelukkige krankzinnige gezien en dat heeft mij zoo getroffen. O, lio, hoe zwak vhn zenuwen. Gij meent de Avitte dame daar in de priëel Waarom heet zij de Avitte dame Heel eenvoudig Gij hebt immers reeds gehoord van den afkeér dié vele krankzinni gen koestoren tegen zekere kleuren. Eenigen kunnen geen rood zien, anderen geen zwart, Aveer andere geen groen of grijs zonder in afkeer of woede te geraken. Nu de Avitto dame heeft co» vreosolijken afkeer van zwart en eene bepaalde voorliefde voor witdaarom draagt zij altijd Avit een wit kleed, eenen witten halsdoek,eenen 'witten paletot; daarbij, zooals gij bemerkt zult hebben, hebben hare vroeger blonde haren zeer veel weg van het Avitte en zij kan op eene zeer blanke huid roem dragen. Daarom Avordt zij algemeen de witte dame genoemd. Ifare krankzinnigheid is kinderAVoede en dat is zooals het is, oude vriend Zij verkeert dus werkelijk in den AvaaD, dat hare pop een levend kind is Natuurlijk; dat is het verschijnsel in alle dergelijke gevallen, en dat Is juist een gevalletje voor onzen doktor Smyles. Zij is overigens iemand van zeer goede familie, de dochter van eenen rijken Squire, zij is krank zinnig geworden, omdat haar vader eene liefdeshistorie tegengewerkt moet hebben ten minste dit zegt zij zelve. Zij houd staande dat zij in het geheim getrouwd geweest is, en ik denk dat men haar haar kind ontnomen heeft, of dat zij liet zelf gedood heeft. Ik be hoef er mij niet aan te storen. In elk geval Brussel. Bestolen. Zaterdag namid dag, Averd in de Middenhallen Mej. X...., wonende Souverainestraat, le Elsene, van haar geldbeurs beroofd, inhoudende meer den 170 frank. Botsing tusschen vrachtwagens. Za terdag namiddag, kAvamen in de Naamsche straat, twee vrachtwagens, ieder met één paard bespannen, met elkaar in botsing. Een der voerlieden Averd op de steenen geslingerd en bekwam kwetsuren, terwijl een der paarden in de spiegelruit van een tabaks winkel terecht kwam. De ruit werd gansch verbrijzeld en liet paard ernstig- gewond. Bankier opgezocht. De policie van Brussel ontving Vrijdag de persoonbeschrij- ving van M. X... bankier te Rijssel, oud 48 jaar die verdwonen is. Hij is beticht van misbruik van vertrouwen en af truggel a rij. Hel Fransch gouvernement vraagt zijne uit levering. Valschelijk beschuldigd. Een voer man van Linkebeek, X., verklaarde dezer dagen in het kommissariaat der 3® afdeeling dat tweo kerels hem ep de Oude Graanmarkt aanrandden en hem 250 frank ontnamen. Men vond de aangeklaagden, twee deftige werklieden van Cureghqro, die bewezen dat zij valschelijk werden beschuldigd. X..., die zijn geld zou verbrast hebben, zal rechterlijk worden vervolgd. Misdaad verijdeld. Wij hebben dezer dagen gemold dat de policio een paar kerels had in hechtenis genomen, die zich voorstelden eeno handelaarster der Goffar- straat te vermoorden en te bestelen. Een kerel van do Marollen in de zaak betrokken, verwittigde in t ij cl s de politie, zoodat do ban dieten werden gesnapt vooraleer zij hun plan konden uitvoeren. Een der aangehoudenen verklaarde aan den ondorzoeksrechter dat de misdaad werd op touw gezet en voorgesteld door een inwoner van Elsene. die hun reeds velo dergelijke voorstellen deed. Zij moesten namelijk Avcduwe V... in de Viaducstraat en oen persoon in Luxemburg vermoorden. Zolfs hadden zij op de Oude Markt liet noodigo materiaal aangekocht om lood le gieten en eon looden bol te maken Avaarmedo zij hunne slachtoffers zouden neerslaan. De onderzoeksrechter deed in bet aange wezen huis huiszoekingen doen en het gezegd materiaal Averd er ontdekt. De aangeklaagde persoon wérd dienten gevolge in hechtenis genomen en te Vorst opgesloten. Die/stal van 10.000 frank. Mej. S., stapt® alhier afin een hotel. Zij deed haren koffer door eene vriendin afhalen in do Noord statie. Deze poetste er d© plaat mee. De kof- fier bevatte voor 5.000 frank bankbriefjes en voor ongeveer 5.000 fr. juweelen en kant. Eeno klacht werd ingediend. Wie eischt de pluimen XVan- dcr Elststraaf, Werd Donderdag aangehouden op het oogenblik dat liij uit een gebouw kwam in Augustijnenstraat, in Avelk hij ging niet 'een Valschèn sleutel. Huiszoeking te zijnent leidde Vrijdag tot dé ontdekking van kostbare pluimen van struisvogels ter waarde van 80 frank elk. Do vrouw van X. beweert ze gekocht te hebben voor 25 frank, doch kan den verkooper niet aanduiden. Ongetwij- feld werden deze pluimen in modemagazijnen gestolen. Wie eischt z© terug Doodelijh ongeval. Pachter F. Gae- reis, van Erps-Querps, reed Zondag morgend met zijn gespan over den Leuvenschen steen weg. Een man Avierp zich onder de wielen zijner kar, ondanks al de pogingen van den landbouwer om zulks te vermijden. De borst van het slachtoffer werd ingedrukt en de gewonde, stierf eenige minuten later. Het slachtoffer was slechts 27 jaar oud. Onder een auto. Zaterdag avond, werd het 15jarig jongetje Frans De Goster, van Vorst, op de Anspachluan, door een automobiel omgeworpen. De wielen rolden heeft dit mensch veel geleden, voor dat zij zoo ver gekomen is. Het is zooals 't is. Ik hoop dat zij goed behandeld wordt, Samson O, wat dat betreft, vriend, daarover heeft jufvrouw Strugg, de opzichtster, eens een mooi lesje gekregen. Deze was zoo gek de witte dame hare pop te willen ontnemen. Ha, dat had gij eens moeten zien Zij liad de bewaakster bijna verscheurd. De witte dame kreeg haar kindje terug en jufvrouw Strugg verliet haren dienst, waarvoor zij ovorigons ook niet erg deugde. Dit was alles Avat Jack van zijne zuster ge- Avaar konde worden. Van nu af aan verlangde hij niet meer de inrichting te verlaten, maar dankte God, dat Hij hom in de onmiddellijke nabijheid der teerbeminde zuster geleid had, en had geenen hoogeren wensch, dan dien, van met haar vrij te worden of haar lot in het gekkenhuis te deelen. Hoe schrikte hij dus, toen, na verloop van een jaar, waarvoor Herbert Proudfoot betaald had, doktor Smyles hem verklaarde, dat hij gezond was en gaan kon waar hij wilde. Jack verzocht smeekend hem te houden, en Smyles liet zich overhalen, hem als opzichter van don tuin en als een der bewakers van de krankzinnigen in dienst te houden. Zoo werd het Jack mogelijk in de nabijheid van Aurora te blijven, en zoo hij ook al zei den met haar in aanraking kw am en haar nooit sprak, zoo kon hij haar echter zien en wist ieder oogenblik hoe het met haar ge steld was. XLIV. SOLO. Vriend Sim had, onder leiding van zijnen broeder Harry, in den tijd va:i zes Aveken zeer goed boksen geleerd. Hij kon nu «zijne partij» reeds staan, dat wil zeggen, een vuistgevecht over het knaapje, dat bewusteloos»in eene apotheek werd gedragen. Met de twee bee- non gebroken, bracht men den gekAvetata over naar hot Sint-Jansgasthuis. De policie opende een onderzoek. Uitgeplunderd. M. J. S...., rente- tenier, van Boom, werd Zaterdagavond al- bier ontlast van zijne portefeuille, inhoudend 1,020 frank in bankbriefjes. Eene klacht werd neergelegd in liet commissariaat der derde afdeeling. Brievenbus in brand. Zaterdag morgend, rond 3 ure, stelde een policie- agent vast, dut de brievenbus op liet Vos senplein, in brand stond. Het vuur werd aanstonds gebluscbt. De inhoud der bus, be slaande uit slechts drie brieven en een paar gazetten, avas tot asch vergaan. Een onder zoek is geopend. Rijwieion gevalZekere Wilhelm Wals, werd Zaterdag namiddag in de Hoog straat door een wielrijder omvergeworpen. D© man werd opgenomen mét wonden aan da beenon, do borst en aan het voorhoofd, on in hot Sl-Pietersgas:huis verbonden. Wat vraagt het volk Do Cliicoróö der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 Elsene. Woeste dronkaardIn de Cité Vanaf, te Elsene, keerde Zaterdagavond de werkmdn Pieler B... dronken thuis. Hij mishandelde zijne vrouw en zijne dochter die gewond en bebloed op straat vluchtten en begon daarna zijn huisraad stuk te slaan dat hij op straat wierp, eenegebuurvrouw hierbij zwaar kwetsend. De gebuien gingen hem te lijve gaan, wanneer twee agenten toeschoten. De dronkaard sloot zich op ten zijnent en de politie was verplicht de deur in le stampen en den dronkaard geboeid naar liet policie- bureel to sleuren. Ontroostbare weduwe. Mevr. X. Dantzenbergstraat, verloor haren man, eene maand geleden. Zij werd wanhopig. Men vond haar gisteren verhangan in hare keu ken. Een dokter kon slechts de dood vast stellen. St-Jans-Molenbeek.Lijk opgehaald. Zondagmorgen, rond 3 uur, trok men uit do vaart van Charleroi, aan de Nijverheidskaai, het lijk van een jongeling. Het is datgene van J. V..., 23 jaar, Sorbeboomgang. Sedert Donderdagavond had men hem niet meer gezien. De vader is bet lijk gaan herkennen in het doodenhuis. Zijne wanhoop is groot. ËuivencacSieftieng 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen tenbureale dezer. St-Joost-ten-Noode. Erge botsing. Op de Bisciioffsheimlaan te St-J.oosl-len- Noode, had er Zaterdag morgend tusschen de pölicïe-aiito en een olcctrieke tram eene schrikkelijke botsing plaats. De auto kwam tamelijk snel.rijdend, uit;de Boriolslraat ge bold, doch aan den draai der slraatjbotste hij vlak op den tram. De aulp werd gansch ver nietigd. De agent Merbils, die in den auto zat \verd legen de steenen geslingerd en bekwam eene erge hoofdwonde. Eeno dame dio op het oogenblik dor bot sing voorbij kwam, bekwam insgelijks vrij erge kwetsuren. De chauffeur kwam er zonder eenig letsel van af. De twee slachtoffers werden, na in liet gasthuis verzorgd le zijn geAveest, naar hunne woning overgebracht. Wat het tramrijtuig betreft, dit werd erg beschadigd. Onderlinge verstikt. Dezen mor gend heeft men in het huis n. 114 der Grens- slraat te St-Joost,de 73jarigeAdêle Hanssens door g-as verslikt gevonden op hare kamer, zij had een gasbek vergelen toe te draaien. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwcnkleederen, bij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutslraal, 4i, Aalst. 758 met eenen anderen knaap aangaan, om. niet meer geplaagd of voor laf gehouden te Avor- den, Maar hij volgde nauwkeurig den raad van zijnen broeder, om npoit op eene onnoo- dige Avijze twist te verwekken en nooit ge dachten van wraak te koesteren. Aan dezen raad dacht hij telkens, wanneer de kinderen, van Crump hem met woorden beleedigden. Ik moet er bedaard onder blijven, zeide hij dan in zich zei ven. Vooreerst zijn het do kinderen van mijnen patroon, en ik zou mij zeiven in de oogen van den heer Lirnley ver kleinen, als hij gewaar werd dat ik met hen vochtten tweedon zou ik nooit klaar komen, als ik bij ieder plagend woord, dat Tom en Mary Jane uitspreken, er op los wilde slaan. Hun mond is ais een modderpoel niets aan genaams kan er uit voortkomen. Sim had het genoegen gehad, als model te dienen voor eene karakteristieke schilderij van eenen der beroemdste schilders van Enge land, en opnieuw had do heer Truly (hij droeg eigenlijk eenen anderen naam) hem verzocht op zekeren dag weer bij hem te komen. Voor dezen keer zou Sim op eene historische schil derij prijken. Zooals van zelf spreekt, had de kunstenaar de toestemming van een heer Crump verzocht en de boekverkooper had die zonder beden king gegeven, in weerwil van do opruiende praatjes van zijne echtgenoote, omdat voor eerst de schilder een goede klant van hem was, ten andere omdat deze hem wegens zijne vele vrienden veel nadeel kon berokkenen. Sim had verscheidene malen zijn trouwen hond Solo achter zich aan laten loopen, als liij naar het Oxfordsquare veor do zitting ging en gewoonlijk had Solo bedaard gewacht voor het huis, waarin de heeer Truly woonde. (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2