Mhanketvande Rsehterzijde. NIEUWSBERICHTEN. flRME jJARRY EN RIJKE [ENA Ds vrouw vau ALF3NS BÜMÖNT. DB VLaSSTEM de dat alle hoop op ontkomen hem ontzegd was, zijnelaatste kogels gebruikt om zich zelf recht te doen en aan de wrekonde hand van den beul te ontsnappen. Valei leefde nog, doch hij bezweek wei nige oogonblikkcn later. Ongetwijfeld hebben de bandieten ook C3ranuur in hun bezit gehad, en zich daarmede omgebracht. De Volkswoede. Nauwelijks had de inonigte gezien dat de policieagenten de twee bandieten buiten- brachten, of zij snelde ter plaats. De policie had de grootste moeite om de verwoede menigte op afstand te houden. Beide lijken werden naar het doodenhuis van Nogent overgebracht. Eene groote me nigte achtervolgde den automobiel, welke slechts mot de grootste moeito vooruit geraakte. De toestand der gekwetste policiemannen. Brigadier Flcury had behalvo een kogel in den buik, ook nog een kogel in den arm gekregen. Beido kogels zijn kunnen uitge haald worden. De toestand van Fleury, alhoowel gevaarlijk is niet geheel hopeloos. De opzichter Couyrouzo kreeg een kogel in den rug, doch word niet erg getroffen. Na verzorging is hij kunnen huiswaarts gaan. De 'opzichter Lepino werd in de borst getroffen door een kogel. Deze is nóg niet kunnen uitgehaald worden. De toestand van Lupine, wordt ook als gevaarlijk aanzien. Twee andere agenten werden getroffen door kogels, die op de muren wegkaatsten. Zij zijn echter niet erg gekwetst on werden naar het gasthuis overgebracht. De laatste dagen der bandieten Eene Parisienne dio de villa naast deze van Garnior bewoonde, heeft verklaard, dat zij Zondag morgend Garnier en Vallet ge zien had toen de twee mannen* in den hof bezig waren eene soort van paviljoen te maken. De dame meende alsdan, dat de beide mannen twee jonge Parijzenaars waren, die «enigen tijd op den buiten wilden uitrusten. Dinsdag morgend ontmoette zij de minnares van G.rnier, die in de nabijheid om water geweest was en sprak eenige woorden mot haar. Zij zegde haar namelijk, dat hare hou ding do minnares van Garnier droeg de kruik water op do schouders zoo onge dwongen en liof was, en zij wel een schoone model voor eene schilderij zou zijn. Do min nares van Garnier antwoordde met een glim lach en zette haren weg voort. De verklaringen van Garnier's vriendin Ondervraagd door een dagbladschrijver, heeft de minnares verklaard, dat Garnior naar Nogent gekomen was, in de hciop er ongemerkt te kunnen blijven. Garnier wilde gaan werken, doch hij kon zich onmogelijk onder zijn waren naam aanbieden cn wacht te op papieren welke hom een anderen naam zouden geven, llij hoopto voorlaan oen beter bestaan te kunnen leiden. De minnares van Garnier De minnares van Garnier is zekere vrouw Guillomin, geboren Felicia Schoofs. Men veronderstelt dat zij van Belgischen oor sprong is cn dat Garnier met haar kennis maakte, toen hij in de omstreken van Char leroi verbleef. De vrouw is thans in het ge vang opgesloten. Zij werd door de menigte uitgejouwd, toen zij in automobiel naar het gevang gevoerd word. Zij had zich de blonde haren in het zwart laten verwen en zal vervolgd worden wegens liet verleenen van eene schuilplaats aan de bandieten. Het is inderdaad vrouw Gtiillemin, die de villa gehuurd heeft. Zij deed ook het huishouden. Oktaaf Garnier Oktaaf Garnier was 22 jaar oud. Hij was mot Bonnot en Carouy het hoofd der bende. Hij heeft deel genomen aan al do bandie- terijen, door de vreeselijke bende gepleegd, uitgenomen te Chatelet-en-Brio,waar Bonnot alleen handelde. Hij was echter verdacht van verscheidene misdrijven in België, namelijk in de Walen- streek, gepleegd. René Valet. René Valet was ook 22 jaar oud. Van hem wordt niet veel in de misdaden gespro ken, doch daar hij steeds bij Garnier was, lijdt het geen twijfel, of hij heeft ook alle bandieterijen medegemaakt. Eindelijk Eindelijk is het dus den policiemannen gelukt, do bloedige bandieten onschadelijk te maken. Hot is voorzekers niet te vroeg. Het krachtig optreden der policie was hoogst noodig om de niets vroezende bandieten te overmeesteren, 't Is te hopen, dat de Parijzer policie zulks zal onthouden en schurken van liet slach Garnier, Bonnot en Carouy zonder handschoenen zal blijven aanpakken. 68* Vervolg. De kunst tegenover brutalp kracht zal tot lijn voofdeel zijd, zegde de heer tot (Te om1 ringende'knapen'de jonge kérel "weet zijné thimers (vuisten) zeer netjes te gebruiken Sen krachtige slag op de brcfedmand (maag) lou den sterksten gauw op den grond helpen tk .wenschte /lat de kleine hém wat claret (bloed) aftapte, en hem de kijkgaten (oogen) toestopte. Die vette olifant (daarmede doelde hij Tom) is lang zoo vlug niet.Pas maar eens op,.de groote jongen krijgt zijne behoor lijke portie slagen en loopt huilend naar huis hij zijne lieve moeder Op dit oogenblik echter kreeg Sim eenen slag voor (le borst zoo dat hij achteruit tui melde Tom vervolgde het behaaldo voordeel, maar zijn tweede slag was afgeweerd en op «ons kreeg hij zulk eenen vreesélijken slag midden op het gezicht, dat hij tuimelde en nederviel. Het bloed spoot hom uit don neus. zijne lip was opengescheurd, zijn rechter oog zwol op en werd bont en blauw. Een groot gejuich volgde op dezen slag Het gevecht was geëindigd, en Sim werd van alle kanten gelukgewenscht. Maar deze was 'bleek geworden over het zichtbaar uitwerksel van zijnen slag. De gevolgen traden hem le vendig' voorden gèest. Mijn vader zal u daarvoor een goed pak ransel geven, nietswaardige knaap zegde Mary Jane dreigend, terwijl zij haren bespot ten broeder ter hulp spoedde. Sim sloop zeer beteutert weg. Holland. Vermoedelijke misdaad. De landbou wer J. de B., wonende nabij-do Wijkbrug onder de gemeente De Wijk {Zuid-Deen te), is, naar do Tel. meldt, aldaar met afge sneden hals gevonden. De policie heeft de zaak in handen. Moord en poging tot zelfmoord. Ten hüize van den opzichter over de Noorderbe graafplaats, te Groningen, den hoer Dussel, vertoefde tijdelijk diens dochter, gehuwd met zekeren P. J. M.. wonende te Boclium, in Westfalen, met het 3 l/2jarig zoontje uit dat huwelijk. De beide jonggehuwden waren geschei den. Het kind bleef bij do moeder. Dijnsdag heeft P. J. M., het kind gedood en daarna gepoogd zich te zelfmoorden. Hranltrij lt Een drama. Uit Rijsel wordt gemeld dat men Maandag ingevolge een brand, ont staan in eene kamer te Belhune, die spoedig gebluscht was, twee lijk er. vond, dal van eene 47jarige vrouw, Sylvie H. en dat van den 56jarigen Charles B., haar vriend. Deze laatste moot haar in eenen aanval van ja- loerschhoid hebben gedood en zich dan heb ben gezelfmoord. Enselancl Dreigende staking. De kolenladers van verschillende centrums aan do Firth of Forth, dreigen do North Britisch spoorweg maatschappij mot onmiddelijke staking, in dien zij de gevraagde loonsverhooging niet bekomen. Ds staking der kleermakers geëindigd. Zaterdag is er op een bijeenkomst van de vakvereoniging der kleermakers-gezellen en gezellinnen gestemd over do vraag of men hervatting van hot werk verlangde. Er war ren er 3(37 voor en 339 tegen. Aan het be? stuur werd overgelaten met de patroons te onderhandelen. Velen gélooven, dat deze stemming het einde van dé staking voor spelt. Aldus een bericht in een Londensch blad. Sr blijkt echter niet uit ot' de stemming ge schiedde onder afgevaardigden of onder toe- allig aanwezige leden van het verbond. Naar schatting staakten er Zaterdag in West- en Oosteinde 50,000. 3>To> oï*"we §5© n. Nog de schipbreuk van de Snorre. Over do ontploffing, die in het Kattegat het Noorsche stoomschip Snorre vernield heeft, worden aan de Lokal-Anzeigor, nog de vol gende bijzonderheden gemeld Hel scliip was met mest geladen. De stuur man stak onder het dek een stekske aan en daardoor ontvlamden de gassen, die zich uit de mest ontwikkeld hadden. Een geweldige vuurzuil steeg omhoog on het schip brak in twee stukken, die onmiddelijk naar de diepte gingen. Do vijf overlevenden van de beman ning dreven 20 minuten lang op de planken rond, voordat zij door een Deensch stoom schip gered weldon. ..Zooals gemeld wordt zijn acht man, t,««ronder de kapitein, omge komen. Italië. Keizer en socialist. De keizerlijke trein, die keizerWilhelm naarLuzern bracht, werd van Chiasso naar Bellinzona bestuurd door den mecanicien Tamo, een in de streek welbekend socialist. Oostenrij k. Vroeg rijp, vroeg bedorven. Een scho lier van 15 jaar to Borndorf, heeft zich gezelfmoord onidat een meisje van elf jaar zijn liefde had verstoolen. Bloedige betooging te Lemberg. Ver scheidene honderden studenten hebben een anti-Russische betooging gehouden, waarbij het tot eene botsing met de policie kwam. Dertien agenten werden door steenworpen gedood. Verscheidene studenten liepen sabel houwen op. De betoogers werden uiteenge jaagd. Een driedubbel drama. In den nacht van Zondag tot Maandag heeft de eigenaar koopman Ado'f Horn, te Reichenberg, Bohe- men, zijne vrouw, zijn 18jarige zoon en zijne 11 jarige dochter doodgeschoten. Horn, die na deze vreeselijke daad zelfmoord beging1, schijnt eenen aanval van zinneloosheid ge handeld te hebben. V' EN 17 MEI 1912 De Rechterzijde van do Kamer vergaderde Dinsdag in het lokaal Patria aan een banket. Bijna al de leden waroji aanwezig. Heer Davignon door de dood van zijn schoonzoon, den verongelukten luitenant Terlinden belet, was niet aanwezig. Heer Cooreman, voorzitter der Kamer stelde een heildronk in op de gezondheid van den Koning en Koninklijke familie. Als tolk dor Katholieke partij ganse!) aan de Grondwet, verknocht on om do toe komst van het land bekommerd, groet ik den Koning on als middenpunt van de politiek en als pand dor vredelievende buitenlandsche betrekkingen. Do Katholieken zijn. hem dankbaar en drinken op do gezondheid van hunnen Vorst. Aan het Gouvernement betuigt hij Tervolgens zijnen dank, voor'net vertrouwen dat het heeft in do Rechtorzijde. Hij toont do over\vonncn moeilijkheden aan en doet uitschijnen dat tot op den laat- sten dag, spijts de langdurige zittingen, geen enkel lid der Rechterzijde ontbrak. De tegen strevers zeggen dat hct'gouvernement schuld heeft aan de daling der rente, -doch men kan vaststellen dat ons gouvernement klimt in plaats van te dalen. (Lang. toej.) Hoer de Broqueville, kabinetsoverste, be dankt den voorzitter der Kamer voor den lof gebracht aan de leden van den Minister raad. Het gouvernement is sterk omdal de Rechterzijde nauw ver'écnigd staat. Hot land gevoelt déze macht, .zdo'als het ook dé stijgende zwakheid onzer tegenstrevers ondervindt. Uit al de arrondissementen van het land komen de beste tijdingen toe, overal wordt er dapper gewerkt om de overwinning van 2 Juni. schitterend lei ïpaken. Het Gouver nement is vast. besloten eene schoolwet te doen stommen, welke do vrijheid van allen eerbiedigt. De redenaar eindigde met een heildronk in te stellen op de Rechterzijde. Verleden Zondag, 12, Mei, stond de vrouw van den afgescheurdên Daensist, Alfons Dumont van Erpe, aan* de kerk te Lede met twee barer kinderen, en deelde na al de mis sen manifesten uit var. haren man. Het volk verdrong zich met honderden en honderden langs alle kanten rond haar om manifesten le ontvangen en moest zelfs door de policie beschermd worden om de manifesten te kun nen uitdeelen. Langs alle kanten hoorde men roepen 't Is de vrouw van Dumont 't is de vrouw van Dumont en langs alle kan ten trok het volk weg,-.het manifest lezende. Brussel. Lijk opgevischt. Maandag rond den middag, heeft men uit de Wille- broecksche vaart nabij de brug van den ijze ren weg, het lijk van een 40 jarigen man opgevischt. Het was in gevorderden slaat van ontbinding.In het doodenhuis kon men de identiteit van den verdronkene vast stel len. Het is E. D.., wonende op den Haacht- schen steenweg, te Schaarbeek. Hij was sedert verscheidene dagen verdwenen. Opstand tegen de policieMaandag avond vocht een dronkaard in de Hoogslraai met twee andere kerels.Hij randde de agent G... aan, die hem poogde te bedaren. Nu snelde ook dé agent D.., ter plaats om zijn konfrater te helpen en eene hevige worste ling met de kerel ving aan. D.., werd zoo geweldig door den dronkaard gestampt dat hij ineen zakte. Twee burgers hielpen den agent G..', en"de woestaard werd naar hot kommissariaatgesleept. Het is X.., werk man, Neubourggang. Deze werd opgesloten De valsche rentetitels. Al de opzoe kingen gedaan to Antwerpen om den geheim- zigen V... terug to vinden, die aan M. C..., om zo te verkoopen, de acht valsche rente titels van 2.:000 frank zou overhandigd heb ben, zijn vruchteloos gebleven. Op bevel van M. Delandtshoer, onderzoeks rechter, is M. Ertel, officier der rechterlijke brigade. Maandag terug naar Antwerpen vertrokken, vergezeld van M. C..., om de opzoekingen voort te zetten. Uit inlichtingen gowonnon door den heer onderzoeksrechter, schijnt te blijken dat de valsche titels ge maakt werden in Holland. Oneerlijke loerhman. M. X.., fa brikant, Twiststraat, was sedert eenigen tijd het slachtoffer van talrijke diefstallen. Hij verdacht oen zijner werklieden on verwittig de Maandag namiddag de politio der 2® af- deeling, die huiszoeking deed bij den ver dachte, te Cureghem. Men vond er voor ver scheiden© honderden franks gestolen koop waren. Woest tooneel. De weduwe X... Abrikozeboomstraat, haar minnaar on haar nicht, zaten Maandag avond in een drankhuis der Hoogstraat. Zoon X.., kwam er binnen. Een hevige twist ontstond, welk© op straat werd voortgezet. Eensklaps feracht zoon X... zijne moedor een geweldigen vuistslag tee op het hoofd. De vrouw zakt© ineen. Haar min naar onderging hetzelfde lot, viel met het hoofd tegen den boord van het voetpad en bleef liggen in een bloedplas. De brutale jongeling sloeg vervolgens ook de nicht op 'den grond. Do twee vrouwen konden woldra opstaan, doch de minnaar moest naar hel St-Pielersgasthuis vervoerd worden. Dè plichtige werd naar het kommissariaat der 1® afdealing geleid, waar proces-verbaal te zijnen laste werd opgesteld. Dief aangehoiidfin. Een kerel bood Maandag namiddag in de Ooievaarslraat voorworpen te koop aan tegen bespottelijke prijzen. Een agent werd verwittigd en hield den man aan. Het is een oud-veroordeeldp Donderdag-1.1. ontsnapt uit de bedelaarsko lonie. Hij weigerde de herkomst der koop waren te doen kennen en werd opgesloten. Wat vraagt het volk? De Chicorée dei- Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 a geliefden ontstond eens- Schaarbeek. Liefdedrama. Een schrikkelijk drama had Maandagnacht plaats in de Schijfstraat, te Schaarbeek. Me}. E. D., oud 19 jaar, sigaretmaakster, wonend op den Leuvensclien steenweg onderhield liefdebetrekkingen met een jon gen schrijnwerker G. V., oud 23 jaar, bij zijne ouders wonend in de Schijfstraat. De jongeling was Maandagavond met zijne vriendin naar de foor geweest op de Ste-Kruisplaats, te Elsene en leidde haar naar de woning zijner ouders. Sim's angst vermeerderde, toen hij, bij deri schilder gekomen, gewaar werd, dat (leze te vergeefs op liem gewacht, zelfs eene vigelanto naar den winkel van zijnen patroon gestuurd had en nu uitgegaan was. Langzaam keerde Sim terug, maar de vrouw van den schilder liet hem nog oens terugroepen het nadenken had er haar toe bewogen. Bij deze gelegen heid werd zij de reden van Sim's uitblijven .gewaar, - Juist Solo had den flinken jongen tot den overijlden stap aanleiding gegeven, en daar zij het was, die gewenscht had dat Sim den hond zoude medebrengen, werd hare belang stelling in den hond zoo groot, dat zij Sim verzocht het dier aan haar over te doop. Ten hoogste verheugd, dat hij zijnen trouwen vriend zulk een goed heenkomen verschaft had, bewilligde Sim den weusch van de dame en keerde een weinig bemoedigd naar den heer Crump terug. Het was avond,geworden, de winkel geslo ten. In liet huis was groote drukte. De heer Crump zeil trad Sim het eerst te gemoet en zag hem met eenen somberen blik aan, zon der te spreken. Jufvrouw Drump kwam met eene azijnflesch uit de woonkamer, Mary Jane volgde haar met eene lampetkom, vol bloedig water. Daar komt het monsterriep vrouw Crump. O, gij wreedaard en moordenaar.ik zóu u de oogen wel uit willen krabben schreeuwde zij tegen Sim. Stil, dat is mijne zaak zegde de heer Crump, ombaar te doen bedaren. Nu, ik hoop dat gij den jongen voorbeel dig straffen zult onze zoon kan voor geheel zijn leven ongelukkig worden! riép zij toornig. Ja, ja, ik heb liet u beloofd en liet zal gebeuren, hernam de huisheer maar van Tusschen de twe klaps twist. V... haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op het meisje. Deze werd aan het kaaksbeen getroffen. De gekwetste wilde vluchten, dóch h&ar minnaar schoot haar een tweeden kogel in het hoofd. Het slachtoffer zakte in een bloed plas ineen. De dader, denkend het meisje gedood to hebben, daalde snel de trappen af en vluchtte weg. De ouders van V...., waren toegesneld en ontboden Dr Stallaert, die het meisje ver pleegde en deed overbrengen naar het gast huis. M. Deerly, policieofficier, deed den dader door verscheidene agenten opzoeken. Deze werd ontdekt in eene herberg, in de nabij heid der Daillyplaats. Hij werd ter beschikking van het parket gesteld. Anderlecht. Kind gepletterd door den tram. Hét 7-jarig meisje, Elisa Van Mieghem. wonend le Veeweyde, werd Maan dag in de Wayezstraat door eenen tram ver rast, omgeworpen en verscheidene meters ver voortgesleept. Het arme kind werd zwaar gewond aan don schedel en de beenen. Vorst. Valschspelers. Tijdens de paardenkoersen van Maandag namiddag, oefenden eenige valschspelers hun stieltje uit nabij de renbaan."Een Gentenaar D^.., erloor in eenige minuten eene som van (00 frank anderen werden voor sommen van minder belang bedrogen. De agent Decerf hield een dezer valsch spelers aan, wonend op de Zuidlaan en nam den inzet, zijnde 26 frank, in beslag. Valschspelers werken op al de open bare wandelingen. Zondag zag men van die mannen in het park van Laken, in de dreef van de Van Praatbrug tot aan de brug der Van Praetlaan. Daar insgelijks maken zij eiken Zondag talrijke slachtoffers. EBuivencacBiet3en9 125 *r- rnet ileschje inkt, te verkrijgen ten bureele dezer. Elsene. Nog het komplot. Het par ket zal het onderzoek herbeginnen over de oude misdaden. E. L..., gemeentebediende, te Elsene, zoa niet alleen eenen aanslag beproefd hebben in do Goffartslraat, doch hij zoo ook den moord ontworpen Lebben opMej. B., landbouwster in liet land van Laroche. Hij zou don slag oorgesteld hebben aan den brouwersgast. A. T..., opgesloten gelijk hij. T..., deed deze veropenbaringen aan M. Babut du Marès, onderzoeksrechter en legde uit hoe het moorddadig plan bij Mej. B..., moest uitgevoerd worden. T..., trok zich terug, als het er op te doen was hij durfde niét. Diefstallen van verin den Brusselschen omtrek en van N ij vel worden ook ten laste van L. gelogd, niet of zonder medeplichtigen. 1-Iet parket zal ook een nieuw onderzoek doen over de misdaad van Öttignios, waar eene oude rentenierster werd verwurgd vóór drie jaar. Wsat 5© Caitz 't beste maagbilter. Sinte Catharina-Lombeek. Droevig. Het weder van Zondag was als een waar luchtverschijnsel. Van 's menschen geheugen zag men in Lombeek nooit zulke lucht. Het warén als echte vuurwolken die dooreen warrelden en de grootste onheilen voorspel den. Inderdaad, zulk een rukwind stak op, dat in een oogenblik de dikste boomen als rietjes overbraken. Egidius Van der Borght werd er bijzonder bij beproefd Zijn huis was laatst onverzekerd afgebrand. Door den verkóop van al wat hij bezat, kon hij toch zijn onderkomen heropbouwen, en ziet ia een oogwenk is het weer ten gronde vernield. Do arme man zat 's anderendaags weenend hij zijnen puinhoop. Aan elk medelijdend hart van hem ter hulp te komen. avond niet. Morgen zal''ik hem het vechten eens afleeren, en met Tom zou ik hetzelfde doen, alslnj nu niet ziek te bed lag... Kom, naar uwe kamer geboqd hij Sim. Dezo gehoorzaamde, maar voor dat hij zich verwijderde, kon hij zich niet weerhouden, een woord tot zijne verontschuldiffiug te zeggen. - -» Tom heeft mij eerst geslagen, mijnheer O, die schandelijke leugenaar riep Mary Jane. Gfj moet" hét niet gelooven papa Ik wil er niets meer van liooreh zegde de heer Crump tot Sim. Voeg maar geene leu gens bij uwe gemeene daad.Marsch! naar uwe kamer, zeg ilc Sim verwijderde zich'vol verontwaardiging. Nauwelijks was hij zijne kamer binnengetre den, of hij hoorde dat 4e deur achter hem gesloten werd. Dit duidde het ernstige voor nemen van zijnen patroon aan om zijnen leer jongen zwaar te straffen. Deze gedachte pijnigde hem zeer. Het -werd liem duidelijk, dat, na het voorval van heden en dat, wat hem morgen te wachten stond, hij in dit huis niet blijven kon. VluchtDeze gedachte steeg in hem op. Maar hoe zou hij zijne vlucht ten uitvoer bren gen Zijne kamer was op de vierde verdie ping onder het dak, zij bad maar één venster en dit was rond. Men opende het door het wegschuiven van de ruit. Het dak was vlak. Het was nietmoeielijk op het dak te klimmen zoo hij .slechts van daar naar beneden kon komen, zondorden haJs.te breken. Die waagt, die wint t; dacht hij. Een wei nig van het zijne verwijderd, was op hetzelfde dak een venster van eeoe meidenkamer. Dit meisje kende Sim als eene goede buurvrouw. Hij besloot, haar in de hoogte een bezoek te brengen. Dadelijk pakte hij zijne weinige zaken in een pakje, telde den inhoud van zij non spaarpot over hij vond er ongeveer één pond sterling in schreef toen eenige regels aan Harry, die lig in de naaste brievenbus wilde werpen en klom door zijn venster op het dak. Het meisje was neg niet op hare kamer, hij moest eene korte poos op het dak blijven. Eindelijk kwam' zij j zij sóhrikte hevig, toen. zij haar venstertje sluiten wilde en eene stem van buiten hoorde maai- Sim gaf spoedig te kennen wie hij was, zfj herkende hem, liét hem zeer verwonderd hare kamer binnen komen, hoorde in korte trekken de oorzaak van zijnen vlucht en bleef om zijnentwil den geheelen nacht in de kleeren, om den onge lukkige niet in de nacht op straat te jagen. Eerst bij het schemeren van den dag verliet Sim het huis van zijnen buurman en verdween uit de nabijheid van de woning van den heer Crump. XLY. DE VLUCHTELING. Toen Sim na zijne vlucht uit het huis van Crnmp de straat bereikte, sloeg hij den naas ten weg in naar het Paddingstatibn. Altijd in angst, dat iemand uit het huis van den heer Crump hem volgen en zijne vlucht verijdelen zou, zag hij niet om en liep met groot© schre den voort. Maar in de nabyheid van de statie veelde hij plotselings eenen duw tegen zijn been verrast keek hij om en bespeurde Solo achter zich, die dadelijk vol vreugde, dat bij zich opgemerkt zag, blaffend om hem heen sprong. Daaruit kon Sim ontwaren, dat de trouwe hond in weerwil van het hem aangeboden ge mak, geenen smaak in zijne nieuwe meesters had kunnen vinden. Hij had gedaan als Sim hij was bij nacht en nevel op de vlucht gegaan, en Sim hield het nu voor recht en billijk deze getrouwheid van Solo dankbaar te erkennen. Hij vond er een zeker geluk in, eenen makker op zijn© reis in de weide wereld bij zich te hebben want zulk eene reis was het, die hij nu aan vaardde, hij wist niet waarheen. Hij nam een kaartje naar Bristol, betaalde tevens vracht voor den hond en nóg op den- zelfden dag'b'èvond hij zich, zonder eenig bij zonder voorval, aan de deur van het klein© huis, dat Rezia Crowne bewoonde. De oude was zeer verrast, toen zij den jon geling gewaar werd, dien zy niet dadelijk herkende. Sim was zeer gegroeid,zijne gelaat strekken hadden zich sterk ontwikkeld en zijne kleeding was net en naar de mode. Zg geloofde niet anders, dan dat Sim van zijnen patroon verlof gekregen had, haar en zijn© nicht een bezoek te brengen maar toen hg zijne avonturen vertelde en er mede eindigde, dat hij zich door de vlucht aan de hem drei gende straf en mishandelingen onttrokken had en niet naar zijne oude betrekking te Londen terugkeeren zou, toen mengde zich ontstemmingen treurigheid in Rezia's vreugde. Zij kon het van haar beperkt standpunt, dat slechts op het praktische gericht was, niet recht goedkeuren, dat Sim, zooals zij het noemde, zijne fortuin met de voeten geschopt had. En nu sleepte liy zelfs nog eenen twee den mond die eveneens voedsel noodig had, namelijk den hond, mede in de wereld rond. Wat wilt gij nu beginnen, mijn zoon vroeg zij angstig. Het overschotje, dat de hemel mg voor mijne oude dagen geschonken (Wordt, voortgezet)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2