der lamer van Volksver- tegenwoirdigers en Senaat f» 'e b CJ3" 2ZZ3 2E_i -^rX_ I 3 Senaat JilpsyiNjysB 63i siynmu de dood van Garnier en Valet Achttiende jaargang sT f 16 2 CENTIEMEN HET NUMMER Zaterdag 18 Mei 1912. ABONNEMENTEN! Zes maanden 4 franken. Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle pioslbureelen van het land. EERSTE UITGAAF, 4 uren 's avonds. 43 TWEEDE UITGAAF, 7 uren 's avonds. 728, BUREEL-EN TE E7IUSSEL I Steenweg van Waterles, 72S. I TE AALST Telefoon 114 BestuurderJ. Van Nuffel-De Qendt. AANKONDIGINGEN I KJ. aank. (1 tot 4 kl. reg.) fr. 0.60 3® bladz. (de regel) fr. 0,50 4® bladz. (de regel) fr. 0,30 Financ. aankon, (per regel) fr. 2,00 Reklamen (per regel) fr. 1,00 Gemengd nieuws (per regel) fr. 2,00 Recht, hers teil. (per regel) fr. 2,00 Overlijden (per regel) fr. 2,00 Oia.~t33±ii.d:EJti.f5 D® Senaat telt 110 leden 83 rechtstreeks gekozen door het kiezerskorps en 27 gekozen dooi'do provincieraden. Er waren 63 katho lieken, 38 liberalen, 8 socialisten en 1 onaf hankelijke. PROVINCIE ANTWERPEN 13 SENATORS. Antweipen. 6 gekozenen 3 katholie ken, MM. Le Glef, de Ramaix et Biart 3 liberalen MM. Van den Nest, Van de Walle en Van der Molen. Er zullen voortaan 7 gekozenen zijn. Mcckelen en Turnhout. 4 gekozenen 3 katholieken, MM. Charles Cools, Wittman en baron Van Reynegem de Buzet 1 libe raal, M. Bergmann. Er zullen voortaan 5 gekozenen zijn. Senators gekozen door den provincie raad.3 katholieken, MM. Auguste Cools, Fris en Rjmkmans. Bet getal provinciale senators wordt ner gens vermeerderd. BRABANT 20 SENATEÜRS. Brussel. 11 gekozenen 4 liberalen, MM. Hanrez, Wiener. Lambiotte en Catteau; 5 katholieken, MM. Braun, Mesons, Claes, Dupret er. Du Bost; 1 onafhankelijke, graaf do Marnix de Sainle-Aldegonde 1 socialist, M. Henderickx. Er zullen voortaan 13 gekozenen zijn. Leuven. 3 gekozenen 1 liberaal, M. Vander Kelen 2 katholieken, MM. De Becker-Rsmy en baron Descamps. Onveranderd. Nijvel. 2 gekozenen 1 liberaal, M. Bi'ulé 1 katholiek, M. Pastur. Onveranderd. Senators gekozen door den provincie raad.3 liberalen, MM. Delannov, Berger en graaf Goblet d'Alviella 1 socialist, M. Eibers WEST-VLAANBEREN. 13 SENATORS Brugge. 2 gekozenen 1 liberaal. M. d© Lanier 1 katholiek, M. Van Ockerhout. Onveranderd. Veurne-Dixmtcde. Oostende. 2 gekoze nen 1 liberaal, M. Verbeke 1 katholiek, M. Vanderheyde. Onveranderd. Ronsselacre-Thielt. 2 gekozenen 2 katholieken, M. Mulle de ter Schueren en burggraaf de Jonghe d'Ardoye. Er zullen voortaan 3 gekozenen zijn. Kortrjk en Yperen. 4 gekozenen 1 liberaal, M. Vande Venne 3 katholieken, MM. Georges Vercruysson, baron Gaston de Vinck en Paul Vandenpeereboom. Onveranderd. Senators gekozen door den provincie raad. 3 katholieken, MM. Capelle, Jules Vandenpeereboom et de Spot. OOST-VLAANDEREN 17 SENATORS Gent-Eecloo. 5 gekozenen 2 liberalen, MM. De Bast en Van Zei© 3 katholieken MM. de Korchove d'Ousselghem, Astère Vercruysse en graaf t'Kint de Roodenbeke. Er zullen voortaan'6 gekozenen zijn. Dendermonde en St-Nikolaas. 4 geko zenen 1 liberaal, M. Coullier 3 katholie ken, MM. Mertens, Van Naemen en baron de Nevo de Boden. Onveranderd. Audenaerdc en Aalst. 4 gekozenen 1 liberaal, M. Bernaeyge; 3 katholieken, MM. Van Vreckem, Raepsaet en baron de Kerc- hove d'Exaerde, Onveranderd. Senators gekozen door den provincie raad.4 katholieken M. Cleays-Boüüaert, baron della Faille d'Huysse, graaf de Smet de Naeyer en M. Léger. HENEGOUWEN, 18 SENATORS Bergen en Zoningen. 5 gekozenen 3 liberalen, MM. De Fuisseaux, Demerbe en Dufrane 2 katholieken, MM. Armand Hubert en burggraaf Adr. Vilain X1III. Onveranderd. Doomijk-Ath. 3 gekozenen 2 libera len, MM. Huet en de Séjournetjl katholiek, baron Stiénon Du Pré. Onveranderd. Charleroi en Thienen. 6 gekozenen 3 liberalen, MM. Piret, Steurs en Houzeau de Lehaie 1 socialist, M. Libioulle 2 katho lieken, graaf Werner de Mérodo ©n M. Derbaix. Er zullen voortaan 7 gekozenen zijn. Senators gekozen door den provincie raad 2 socialisten, MM. Baslieh èt Lekeu; 2 liberalen, MM. Iiiard en Vanderborght, PROVINCIE LUIK. 13 SENATORS. Luik. 6 gekozenen 2 liberalen, MM. Van Hoegaerden en Magis 2 socialisten, MM. Goppieters en Francq 2 katholieken, MM. Van Zuylen en Berryer. Er zullen voortaan 7 gekozenen zijn. Hoei-Borgioorm. 2 gekozenen 1 libe raal, M. Naveau; 1 katholiek, baron Ancion. Onveranderd. Verviers. 2 gekozenen 1 liberaal, M. Edouard Peltzer 1 katholiek, burggraaf Simon is. Onveranderd. Senators gekozen d-oor den provincie raad. 2 liberalen, MM. Braconnier en Magnette 1 socialist, M. Lafontaino. LIMBURG. 5 SENATORS. Hasselt-Tong er en-Maeseyck. 3 geko zenen 3 katholieken, baron Whettnall, raaf de Ren esse en burggraaf Dssmaisières. Er zullen voortaan 4 gekozenen zijn. Senateurs gekozen door den provincie raad. 2 katholieken, MM. Meyers en l'abbó Keesen. LUXEMBURG. 5 SENATORS Arlen-Marche - Bastogne - Neufchdleau- Virton. 3 gekozenen1 liberaal, M. Jadot; 2 katholieken,""MM. De Volder en baron Orhan de Xivry. Onveranderd. Senators gekozen door den provincie raad. 2 katholieken, baron de Favereau en baron de Pittcurs-Hiegaerts. PROVINCIE RASSEN, 6 SENATORS. Namen-Dinant-Philippeville. 4 geko zenen t 1 liberaal, baron ue Selys Lang- champs 3 katholieken, baron d'Huurt, baron de Mévius en baron de Giay. Er zullen-voortaan 5 gekozenen zijn. Senators gekozen door den provincie raad. 2 katholieken markies'de Beauf- fort en Baron Mincé du Foulbaré. De nieuwe Senaat zal dus 120 leden lellen. IS SI IOHL De Kamer telt 166 leden, verdeeld alsvolgt 86 katholieken, 44 liberalen, 35 socialis ten, 1 daensist. PROVINCIE ANTWERPEN. 20 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Anttoerpcn. 13 gekozenen 7 katholie ken, MM. de Winter, Segers, Alf. Hende- rickx, Van Reelh, Van Gauwelaert, de Kerchove d'Exaerde en De Meester 5 libe ralen, MM. Delvaux, Franck, Augusleyns, Royers en Vekemans 1 socialist, M. Ter- wagne. Er zullen voortaan 15 gekozenen zijn. Mechelen. 4 gekozenen 3 katholieken, MM. Lofcbvre, Van Cauwenberg en Ortegat; 1 liberaal, M. Vandewalle. Er zullen voortaan 5 gekozenen zijn. Turnhout. 3 gekozenen 3 katholieken MM. de Broquevilie, Versteylen en Le Paige. Er zullen voortaan 4 gekozenen zijn, PROVINCIE BRABANT, 31 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Brussel. 21 gekozenen 9 ka tb olieken MM. Edm. Nerinckx, De Lanlsheere. Ren; kin, Carton do Wiart, Theodor, De Bue, Golfs, Wauwermans en de Jonghe d'Ardoye, 7 liberalen, MM. Louis lluysmans, Paul Jan, son, Hymans, Feron, Monville, Gocq, Le- monnier 5 socialisten, MM. Vandervekle, Ant. Delporie, Meysmans, Camiel Huys- mans en Bertrand. $r zullen voortaan 26 gekozenen zijn. Leuven. 7 gekozenen 4 katholieken, MM. Rosseeuw, Poullet en Do Wouters d'Oplinter 1 liberaal M. Raoul Claes 1 socialist M. Théophile Claes. Er zullen voortaan 7 gekozenen zijn. Nijvel. 4 gekozenen 1 katholiek, M. De Lalieux 2 liberalen, MM. Jourez en May 1 socialist, M. Allard. Geene verandering. PROVINCIE WEST-VLAANBEREN. 20 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS Brugge4 gekozenen 3 katholieken, MM. Visart de Bocarmé, Standaert en Strubbo 1 liberaal, M. Tliooris. Geene verandering. Kortrjk. 5 gekozenen 3 katholieken, MM. Liebaert, Ern. Reynaert en Poel 1 liberaal, M. Van Leynsele 1 socialist, M. Debunne. Geene verandering. Veurne-Dixmude- Oostende4 gekoze nen 3 katholieken, MM. Homman, Jean Maes en Pil 1 liberaal, M. Buyl. Er zullen voortaan 5 gekozenen zijn. Rousselaere-Thielt. 4 gekozenen 4 katholieken, MM. Beernaert, Gilléa de Pe- lichy, Julien Delbeke en Vande Vyvere. Er zullen voortaan 5 gekozenen zijn. Ieperen. 3 gekozenen 2 katholieken, MM. Bollaert en Van Merris1 liberaal, M. Nolf. Geene verandering. OCST-VLAANBEREN. 26 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Aalst. 5 gekozenen 3 katholieken, MM. Woesto, De Sadcleer en Moyersoen 1 daensist, M. Daens 1 liberaal, M. Rens. Onveranderd. Audenaerde. 3 gekozenen 2 katholie ken, MM. de Ghellinck d'Elseghem en Thienpont 1 liberaal, M. D'liauwer. Onveranderd. Gent-Eecloo. 11 gekozenen 6 katho lieken, MM. Gooreman, Begerem, Van Gleemputte, Maenhaut, Verhaegen en Huys- hauwer 3 liberalen, MM. Braun, Mecbo- lynck en Buysse; 2 socialisten, MM. Anseele en Lampens. Er zullen voortaan 12 gekozenen zijn. Sint-Nikolaas4 gekozenen 3 katho lieken, MM. do Brouchoven de Bergeyck, Van Brussel on Raemdonck 1 liberaal, M. Persoons. Onveranderd. Dendermonde.3 gekozenen: 2 katho lieken, MM. Tibbauten Bruynincx 1 libe raal. M, Van Darn me. Er zullen voortaan 4 gekozenen zijn. PR0VIKCIE HENEGOUWEN. 28 V0LKS|'ERTEGENW00KDIGERS. Charleroi. '9 gekozenen: 3 katholieken, MM. Levio, Pirmez on Drion 1 liberaal. M. Bu'isset, 5 socialisten, MM. Deslrée, Caetuwacrt, LainbiTlolto, Leonard enCavrot. Er zullen voortaan 11 gekozenen zijn. Bergen. 6'gekozenen 2 katholieken, MM. Hennignê'e en Victor Delporie, 1 libe raal, M. Massoi>„ 3 socialisten, MM.Maroille, Brenez en Pépin. Er zullen voortaan 7 gekozenen zijn. Zoningen. 4 gekozenen: 2 katholieken, MM. Mabillo en Gravis, 1 liberaal, M. Boël, 1 socialist, M. Mansart. Onveranderd. Thienen. 3 gekozenen 1 katholiek, M. Gendobien, 1 liberaal, M. Warocqué, 1 socialist, M. Berloz. Onveranderd. Doornik-Ath. 6 gekozenen 3 katho lieken, MM. Henri Duquesne, Hoyois en Böval, 2 liberalen, MM.Asou et Ouverleaux, 1 socialist, M. Royer. Onveranderd. PROVINCIE LIMBURG. 6 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Hasselt. 3 gekozenen 2 katholieken, MM. Garluyvels en Palmers 1 liberaal, M. Pelen. Onveranderd. Tongeren-Maseyck. 3 gekozenen 2 katholieken, MM. Hellepulle en Schaetzen 1 liberaal, M. Neven. Er zullen voortaan 4 gekozenen zijn. PROVINCIE-LUIK 21 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS Hoei-Borgworm.4 gekozenen 1 ka tholiek, M. Pitsaer 1 liberaal, M. Giroul 2 socialisten, M. ilubin en Joseph Wauters. Onveranderd. Luik. 12 gekozenen 3 katholieken, MM. Francotte, Dallomagne en Polet 3 Liberalen, MM. Neujean, Van Marcke en Fléchet 6 socialisten, MM. Denis, I)em- blon, Troclet, Donnay, Scliinler enDejardin. Er zullen voorlaan 13 gekozenen zijn. Verviers. 5 gekozenen 2 katholieken, MM. Davignon en Borhoux 1 liberaal. M. Mullendorlf 2 socialisten, MM. Louis Pi- rard en Dauvistor. Onveranderd. PROVINCIE LUXEMBURG. 5. VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Arlon-Marche-Bastogne3 gekozenen 2 katholieken, MM. Van Limburg-Stirum en Van Bus de Warnalle 1 liberal, M.Ozeray. Onveranderd. Neutfchdteau- Virion.2 gekozenen 1 katholiek, M.Heynen; 1 liberaal. M.Lorand Er zullon voortaan 3 gekozenen zijn. PROVINCIE NAWEN. 9 VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Dinant-Phitippeville4 gekozenen 2 katholieken, M.M. d'Huart en Hubert 1 liberaal, M. Gapelle 1 socialist, M. Hor- lait. Onveranderd. Namen. 5 gekozenen 2 katholieken, M.M. Melot en Petit 1 liberaal, M. Ham- bursin 2 socialisten, M.M. Furnémont en Bologne. Onveranderd. De nieuwe Kamer zal dus 186 leden tellen. NADERE BIJZONDERHEDEN In het doodenhuis. Zeer strenge maatregelen waren in het doodenhuis genomen, opdat niemand er zou kunnen tot de lijken der twee beruchte ban dieten naderen. Het lijk van Garnier is Woensdag mor- gend om 2ure 45 in het doodenhuis gebracht. Dat van Vallet, volgde rond 4 ure. Om 9 ure werden de lijken eenigszins op geschikt, omdat M. Bertillon eenige noodza kelijke proefnemingen moest doen. Valet had een kogel in liet hoofd en eenen in den rechterschouder. Garnier had de beide slapen doorboord. Hij had ook een kogel in de linkerzijde gekregen, welke heel het lijf doorboorde en aan de rechterzijde uitkwam. Garnier en Valet waren geheel met bloed besmeurd. De twee bandieten hadden een kalm uit zicht. Zij schijnen niet geleden te hebben en men zou zeggen dat zij slapen. Zeer duideijk, kan men bemerken dat hunne haren geverfd zijn. Hunne wonden werden veroorzaakt door browningkogels, waaruit men dus kan op maken, dat beiden zich gezelfmoord hebben, om niet levend in handen van het gerecht te vallen. De bandieten bereidden een nieuwen aanslag. Uit verscheidene inlichtingen, door de po- licie ontvangen, sinds liet vertrek der ban dieten uit het huis der Saint Ouenlaan, mag opgemaakt worden dat de bandieten in geld gebrek verkeerden en een nieuwen aanslag voorbereidden. De policie vond inderdaad het bewijs dat de schurken in betrekking waren met eon anarchist uit Fransch Vlaanderen, zekere Millet, die onlangs nog in Belgie woonde. Deze kerel moest Woensdag morgend aan komen. om in den slag te helpen. M. Guichard deed do statie bewaken en de kerel werd geknipt toen hij van den trein slapte. Te Parijs is ook nog eene vrouw aange houden, doch de policie weigert inlichtingen le geven over deze aanhouding. Men ver moedt dat het de vrouw is, die de kamers in het huis der Saint Ouenlaan gehuurd had. De gekwetsten. M. Steeg, minister van Binnenlandsche Zaken, vergezeld van M. Moret, onderstaats- sekrelaris is de gekwetste policiemannen Fleury en Gayrouze in het gasLhuis gaan bezoeken. Brigadier Fleury heeft een karabijnkogel door den arm gekregen. Deze kogel door boorde hem daarna de recliterlong en moest langs den rug uitgehaald worden.De toestand van Fleury is gevaarlijk doch niet hopeloos. De opzichter Gayrouze werd getroffen door een kogel welke reeds zijn schild doorboord had. Gayrouze kreeg den kogel in de borst, doch deze drong niet ver door en Gayrouze kon reeds Donderdag naar zijn© woning overgebracht worden. In de villa. Woensdag morgend heeft M. Guichard in gezelschap van verscheidene andere policie mannen eene huiszoeking gedaan in de villa Garnier. Zeer zorgvuldig werden alle plaatsen door zocht, daar het gerucht verspreid was dat de bandieten bommen in het huis verborgen hadden. Er werd echter in het huis alleen eene dynamietkardoes gevonden, doch deze was er tijdens de belegering ingeworpen door de belegeraars zelf. De huiszoeking was ook nog onder een ander oogpunt teleurstellend. Onmiddelijk nadat de bandieten gedood en weggevoerd waren, had do menigte reeds eene huiszoeking gedaan. Al wat in den zak kon geborgen worden, werd als aandenken medegenomen. Men hoopte eene som van 10.000 fr. on talrijke andere geldwaarden, voortkomende van de gepleegde bandieto- rijen terug te vinden, doch er word niets ontdekt. In don haard vond men eene groote hoe veelheid assclie, hetgeen doet veronderstel len, dat do schurken, toen zij zagen dat er geen© hoop meer was, nog te kunnen ont snappen, do papieren verbrand hebben, welke voor de bende konden bezwarend zijn. Men vond oven wel twee zakboekjes, het eene loebehoorende aan Garnier en het an dere aan Valet. Garnier had in zijn boekje dag aan dag aangeteekend wat het leven hem bracht. Zoo legt hij onder andere uit, hoe hij anarchist werd, uit haat tegen don arbeid welke door de kapitalen geëxploi teerd wordt. In liet boekje van Valet waren talrijke portretten van policiemanneu ge plakt. Onder de puinen werden nog 7 revol vers gevonden. De lijkschouwing van Garnier en Valet. M. Paul, wetsdoktor, heeft Woensdag namiddag de lijken van Garnier en Valet geschouwd. Valet is gedood geworden door twee re volverkogels welke hem het hoofd doorboor den. Hij bad ook drie kogels in het lijf ge kregen, doch dezen hadden geene doodelijke woeden veroorzaakt. Garnier is gedood geworden door een ko gel in den rechterslaap. Deze kogel heeft geheel het hoofd doorboord. Deze kogel is ongetwijfeld door Garnier zelf gelost, zoodat men mag veronderstellen dat Garnier zich gezelfmoord heeft. Het lijdt ten andere geen twijfel of Valet heeft ook een einde aan zijn leven genteld. Een verhaal van vrouw Guillemin. Vrouw Mario Guillemin, heeft den bloe» digen avond van het beleg teNogentin een kleine tuin, waar men haar na hare aanhou ding in het oog hield, een omstandig vei haal gedaan yan haar met den persoon van Gar nier verbonden lotgevallen. Men leest er een merkwaardige bekentenis van een hyp notische vrees voor den bandiet uit, die haar steeds weer onder do macht van zijn schrik- aanjagenden invloed wist terug te doen kee- ren en te binden. Zoo hatl zij den 16 April de woning van van de moeder Garnier te Parijs verlaten om in de buurt eenige boodschappen te doen, toen zij in de rue Jeanne Ilachetle in een terugwijkende open ruimte voor de deur van een huis plotseling haar ten doode opge schreven minnaar onbeweeglijk zag staan, die reeds sedert weken door de policie overal gezocht werd. Hij bad hoar een eind medegetroond, geen acht slaande op haar stamelende protesten, en een oogenblik later een taxi-auto aange roepen om zich naar het rëeds bekends adres Avenue Saint-Ogen n. 96 te begeven, waar do bandieten later te vergeefs gezocht zijn. Hier bevonden zich ook Valet en zijn geliefd®, La Dondon, en men dineerde er dien avond vroolijk. Doch daarna deed ieder geluid in huig Marie Guillemin opschrikken, de geheele atmosfeer, die om het viertal benauwend hing, joeg haar steeds een ontzenuwd© schrik aan, dien Gan.ier door gerusstellingen niet vermocht te verdrijven en door een dreigende houding niet onderdrukte. Onder voorwendsel, haar linnengoed te gaan halen en binnen een uur terug te keeren is zij heen kunnen gaan en weer bij do moeder van Garnier gebleven. Doch Garnier wist haar weer te vinden. Op een avond kwam zij hem opnieuw tegen en zonder een woord te zeggen nam hij haar met zich mee om spoedig weer in een taxi auto te stappen, en haar daarin de les te lezen en met den dood te dreigen, indien zij weer ontvluchtte. Ik zal u dooden zooals ik met den agent gedaan heb in de rue du Ha vre, den agent die denzelfden naam droeg als ik had hij gezegd. Zij bedden dien avond in een restaurant bij de gare du Nord geelen en in een naburig hotel den nacht doorgebracht. Vier dagen hadden zij daarna door Parijs gezworven, nadat zij beur haar had laten verwen en an ders laten opmaken. Toen hadden zij Vallet weor ontmoet in... een restaurant van den boulevard Bonne Nouvelle. De uitslag van een beraadslaging werd beide bandieten was geweest, de tocht - naar de villa te Nogent, die zij van een zekeren Bonhours, een ouden man, gehuurd hadden. Garnier en Vallet hadden bij dat onderhoud langzaam en met een vreemd accent gespro ken. Vallet droeg een bril en veinsde een sterk Engelsch accent, waarbij hij voor geestelijke speelde. En den daaropvolgenden morgend was het vreedzame leven begon nen, dut zij zich gedacht hadden, maar dat vooral vóór haar en Vallet vol ongerustheid was. Totdat eindelijk de langgevreesde dag kwam, dat men drie verdachte wielrijders voor het huis zag Guichard met zijne twee inspecteurs. Hot einde van het drama was aangevangen. Arme vader De vader van Valet, die te Parijs woont, is in het gasthuis het lijk van zijn zoon gaan herkennen. De arme man was zeer ontroerd, toen hij zijn zoon, die sinds verscheiden® maanden alle betrekkingen met do familiö afgebroken had, terugzag.

De Volksstem | 1912 | | pagina 1