OORLOG Nog do ramp van don Titanic, Eene zonderlinge heloonlng. NIEUWSBERICHTEN. fjUKE j_EHA ItaSië en Turkyë. Ce Feeslslljko préjaganialaclit dar Caeisén in laarslepm. BLOEDIG DRAMA De Kempenaar de Sdst" SjJieaelfaïiriak A. L. MEYVAEKT zx cisBira. i o TLX-w i-i 2 DE VOLKSSTEM is voorbij gelrokken van landbouwer De Maesschalk, bij wijn hij destijds verdacht werd 3000 franken gestolen te hebben. Over Moerbeke en Overslag trok bij Holland bin- nern Nu hij gold had was hij zinnens naar Rotterdam over te steken. Hij droeg wonden aan hoofd en hand.Deze laatsten worden veroorzaakt door beten die i hij tijdens de worsteling met zijn slachtdier bekomen hoeft. Te Terneuzen. Toen men te Terneuzen met den moorde naar aankwam bevonden er zich honderde menschen voor de static. Tusschen ecno dubbele rij nieuwsgierigen werd Vermeulen, sterk geboeid, van de statie naar bet gevang overgebracht. Vooraleer men hem opsloot, onderging hij nog eene korte ondervraging. Vrijdag voormiddag zal de heer Inspecteur Klaessens don moordenaar naar hot gevang van Middelhuig overbrengen. Binnen drie vier weken zal Vermeulen aan het Belgisch gerecht uitgeleverd worden. Het is dank aan bet scherp doorzicht van den heer opzichter Klaessens en aan den moed van don veldwachter Meulbrocck dat de moordenaar zoo spoedig in de handen is gevallen.De lieer Klaessens is een der flinkste policiomannen van Holland. Hij is ridder der orde vaii de Kroon, 't Is hij die to Terneuzen destijds de gevaarlijke Russische Anarchis ten aanhield en in de laatste dagen de dieven ontdekte van een diéfsla-1 van 70,000 franken in Antwerpen gepleegd. Voor hem is aan het Ministerie een wel verdiend eere-teeken gevraagd. De begraving van het slachtoffer. Vrijdag morgen, om 8 ure is het slacht offer begraven. Eene groole menigte volk volgde het lijk. De droefheid van den man en de kinderen was pijnlijk om te aanschouwen. Toen d» gendarmen Donderdag avond van Terneuzen terug keerden bevonden er zich voor de statie duizende menschen, die dach ten dat de moordenaar naar Lokeren zou gebracht worden. Het onderzoek Het verhoor van de mannen van de Cali fornian werd eergisteren voortgezet. Maar het werd al meer en meer waarschijnlijk, dat liet de Titai.ic is geweest, welks lich ten van zeer nabij, een 8 kilometers onge veer, op de Californian zijn waargeno men. Het maakte den indruk dat de kapitein en de tweede stuurman van de «Californian» niet ronduit antwoordden. Lord Mersey, de voorzitter van het hof van onderzoek «voegde op èen oogenblik den tweeden stuurman toe: Antwoord eerlijk.-Gij niaakt.ièen slechten indruk Zoo bekende deze getuige dat dn seinen, die hij van het onbekende scüïp' V.a opgaan, zoo waren als bij geleerd had, dus dat het noodseinen waren,maar hij wilde niet herkennen, dat hij ze 'pende, had gedacht, dat het noodseinen waren. De kapitein b weerde zich niets te herinneren van wat hij had gezegd tegen don leerling, die zijn hul was binnen gekomen met de boodschap, dat het vreemd schip seinen zond. De kapitein hield vol, dat het vreemde schip niet de Titanic kon geweest zijn, omdat eei: schip als de Titanic een zee van licht afstraalt en dadelijk te herkennen zou wezen De bewering van den kapitein, dat het een ander schip moet geweest zijn, lijkt hierom al onhoudbaar, omdat de schipbreukelingen van de Titanic dat noodseinen oplatende vreemde schip, dat zich, volgens den kapitein van de Californian op denzelfden tijd ongeveer bevond waar de Titanic is ge zonken, stellig ook gezien moesten hebben De kapitein van do Californian getuig de ook nog, dat hij don Zondag van de ramp, 's avonds om half zeven, d© Antillian dra- deloos had gewaarschuwd voor drie groote ijsbergen, die op 42.5 N.B. en 49.9 W.L. dreven in de buurt waar de Titanic is gezonken en dat de Titanic later meldde, dat zij dat bericht had opgevangen. Lijken in eene boot. De White Star Co. heeft een radiogram ontvangen van de stoomboot Oceanic gedagteekend van 13 Mei, op 39'56 breedte en 47'1 lengte, meldende dat het schip eene opvouwbare boot had gevonden, met drie lijken in, waarvan een waarschijnlijk was van een passagier, het andere dal van een sloker. De lijken zijn in zee gelaten. De boot moet die zijn, waarvan Lowe getuigd heeft voor het comiteit. van den Senaat te Washington, dat er 20 mannen en drie vrouwen in waren en zij er drie lijkon in lieten. Eene sohoone gift. M. Bruce Ismay, do voorzitter der White Star Line, heeft aan de onderstandskas van weduwen en weezen der zeelieden, eeiie som van 250,000 fr. geschonken. Zijne vrouw gaf ook 25.COO frank aan hetzelfde werk. Een misdadiger aangehouden, toen hij een kind uit het water redde. Do agenten Retiard en Dehoux hielden gister avond op bevel van het parket van Charleroi, een Franschman, zekeren X... aan'("24 jaar, beticht van moordpoging. Het schijnt dat X... messteken zou toege bracht bobben aan een kerel die hem het hart zijner geliefde betwistte. Hij had de vlucht genomen en stapte dezer dagen af te Charleroi. Eene heldendaad gaf aanleiding tot zijne aanhouding. Voorhij den Irekweg gaande, rechtover do Zuidstatie, bemerkte X... eene samenstrooming van volk op de kaai. Een kind was in het water gevallen en op het punt te verdrinken. Zonder aarzelen, duikelde X.., en gelukte er in hot kind uit het water to trelcken. De kleine kon nog terug tot het leven geroepen worden. Daar men X... omringde om hem geïak te wenschen, verwijderde hij zicli snel, ten oiudo, zegde hij, geene verkoudheid op te doen. Dit kwam de politie verdacht voor, die den redder opzocht, hom gisteren ont dekte en zijne identiteit, na ondervraging, vaststelde. X.., word aangehouden en opge sloten in afwachting dat hij aan do overheid van zijn de overheid van zijn vaderland worde uitgeleverd. Vrijdag namiddag, tóen wij pas ter pers waren, vernamen wjjYmet diep spijt, het afsterven van M. Frans-Jan Claus, genees heer, alhier. D© achtbare aflijvige was in Aalst eene personaliteit, een manvan aanzien, door iedereen geacht en bemind. Zijne rechtschapenheid en rondborstigheid, gepaard aan zijne uitgebreide geneeskundige wetenschappen, hadden hem hier te Aalst eikeens genegenheid verworven. Doktor Claus werd gemeenteraadslid ge kozen in Oktober 1887 en maakt© deel van den gemeenteraad tot in 1895. Sinds 1876 was hij geneesheer van hot Weldadigheids bureel. In 1890 werd hij bestuurlid benoomd van do Staatsmiddelbare meisjesschool. Op 13 Juli 1897 werd hij bijgevoegd hoel- meester benoemd in het Hospitaal vooronge- neesbaren en op 4 Oogst 1897 werd hij in het hospitaal hoofdgeneesheer. Sedert 11 Januari 1^04, was hij nu ook hoofdheelmeester van'"het gasthuis. Hij was lid van do Provinciale geneeskundige Veree- niging, Voorzitter van de afdeeling Aalst en omstreken van het Davidsfonds bestuurlid van het Hoofdcomiteit van het Davidsfonds te Leuven oud oppergeueosheer der Burger wacht van Aalst, enz., enz. Mot hem verdwijnt een dapper en kloek strijder, die niet aarzelde, waar het noodig was, krachtig do verdediging te nemen van de katholieke zaak en het christen geloof. Toen hij paseenigo dagen geleden, onver wachts door de vrceselijke ziekte neerge worpen werd. begreep hijdat er voor hem weinig hoop was, doch kalm en gelaten, in het bewustzijn steeds zijn plicht gedaan te hebben., hoefde hij niet bevreesd te zijn. Met. de diepste godsvrucht ontving hij do laatste Heilige SukrameaLen, on ontsliep zachtjes in den llevr. Dat zijne ziel in vrede ruste De Volksstem biedt aan zijne weduwe, zijne kinderen en heel de familie, hare innig ste deelneming in liet smartelijk verlies dat hen komt te treffen. De plechtige lijkdienst, gevolgd van de bijzetting in den familiekelder, zal plaats hebben in de parochiale kerk van St-Jozèf, op Dinsdag 21 Mei, oin'10 ure. en dat er nu het land van doorkruist is. Na zulke doorslaande redevoeringen achtte de edenaar (hum hum het publiek oek genoegzaam overtuigd, dat eene verandering van gouvernement alsoluul noodzakelijk is. Enfin, moet die zegetocht eene weerspie geling zijn van den glansrijken uitslag der aanstaande kiezingen, dan zal het er den 2 Juni hij M. Petrus ook zeer feestelijk uit zien (Een Baardegemnaar). TUSSCHEN De typhus. In Tripoli moet do typhus uitgebroken zijn. Zoo er niet spoedig maatregelen worden genomen, zou de besmetting groote uitbrei ding kunnen nemen. Dubbele Italiaansche tegenslag. Te Tobruch zijn de vijandelijke troepen slaags geweest, do Italianen lieten 20 dooden en hadden 25 gekwetsten. Te Benghazi zijn hij een gevecht ook «en tiental Italianen op 't slagveld gevallen de Turken leden geene verliezen. TeRliodes. DeTurkon zijn bijeengetrokken teTsythos, 20 kilometers van Rhodes. Zij hebben nog 12 stukken geschut. De Italianen omsingelen Tsvlhos en zullen de Turken dwingen zich over te geven. De Italianen buiten. De Turksche ministerraad is nu zinnens al de Italianen uit Turkyë te jagen. Rusland handalt dubbelzinnig. De Rus moet iets in 't schild voeron. De Russische vloot is zeer roerig in de Zwarte Zee. Turkyë is ongerust, uiterst wantrouwig, en houdt derhalve een oog in 't zeil. Wij bobben dus no keer gezien, hunnen fameuze» tochL aangekondigd met trom mel en gros-caisse, opj.O. TL Hemelvaart, rond 5 uren van den acFtsritóeVikuhirrien ze van Meldert'naar het dorp afgedropen, in een weer zoo.prop.er.als^ds. \oclr ie kende naam van hunnen postiljon, -23 muzikanten juist hébben we geteld, de broekventjes- meege rekend, en daarachter diep in de dërtig vas-t beraden mannon, gelaten in hun lot Van Baerdegcm er geen ziel, zelf de natuurlijk aangewezen man niot. De geestdrift was onbeschrijfelijk nikske, en M. Petrus, nihil. TIoo kon het ook Bij twintig hazen aan kloppen en nergens een woordje mogen lossen, Hij, de Ridder dés volks! Gelukkig mocht eeno ster van viorden rang in zijn ouderlijk erf de verlossing van 't menschdoin aankondigen. Uit zij no rede die, laat hel ons te zijner verschooning zeggen, slerk naar den Zon dag-rook, kon het luisterend© volk van Baardegem vernemen," dat er 4 politieke partijen in 't land zijn, dat de Zaligmaker op zijn kruis vermoord is,en dat de aulomobiels nog voortdurend door Bplgiërollen. Dat er over 30 jaren maar hier en daar eenen trein reed TE JEMEPPE AAN-MAAS Donderdag nacht rond 2 ure, had in de Nijverheidsstraat te Jemeppe-aan-Maas een bloedig drama plaats. Een inwoner van Seraing, zekere L..., 25 jaar oud, had eenigen tijd samengewoond met de 23jarige Maria B... Daar'zij echter dikwijls twist hadden, ver liet de jonge vrouw haren minnaar en keerde naar de ouderlijke woning, to Jemeppe-aan- Maas, terug. Donderdag nacht kwam L., rond de wo ning van het meisje slenteren. Daar hij niemand z*g, ging hij in de buurt eeno ladder halen en drong langs een venster der eerste verdieping in het huis. Hij bevond zich alsdan in de slaapkamer van den zoon B., die hem voor een inbreker nam, op hem toesprong en hem vastgroei). L., gelukt© er in zich los to rukken en een revolver tevoorschijn halende loste hij vier schoten op B... Doze word getroffen in het hoofd, de borst en den arm en stortte bewusteloos ten grond© terwijl da moordenaar de vlucht nam. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar het Beyersch g-aslhuis, te Luik gevoerd, waar zijn toestand als zeer gevaarlijk aanzien werd. Vrijdag morgend ror.d 4 ure bemerkten policieagenlen den moordenaar langsheen de Maas, te Seraing. Zij naderden hem, doch de schurk had hen zien komen, sprong op zijn rijwiel en kon ontsnappen. Hij wordt naarstig opgezocht. Erussel. Door een automobiel verplet terd. Een jongentje van 8 jaar Hendrik G..., woonachtig- Tweetorenslraat, die met andere kameraadjes speelde to midden van den Leuvenschon steenweg, werd doer eenen automobiel omvergeworpen en zoo erg jre- kwetsl dat het hij hoogdringendheid diende overgebracht naar 't gasthuis der Wauwer- mansstraat. Het ongeval moet toegeschreven aan de onvoorzichtigheid van het kleine slachtoffer. Erg ongeluk. Een werkman schil der, Ëmiel Franklin, 33 jaar oud, woonach tig, 9, Dontemstraat, werd Woensdag av.ond slachtoffer van een erg ongeval dat zijne overbrenging naar 't gasthuis noodzaakte. Hij werkt© in een huis der Valkstraat, bij het licht eener lamp. Al met eens doofde het licht uit, bij gebrek aan petrol. De man be ging- dé onvoorzichtigheid de lamp weer te vullon voordat zij was afgekoeld. Do petrool vatte vuur en Franklin was oogenblikkelijk door vlammen omringd. Men snelde den armen man ter hulp, doch hij was reeds schrikkelijk verbrand aan de horst, armen en handen. Een doctor kwam hem verzorgen waarna men hem naar 't gasthuis bracht. Charles -A_<122FS:2É3 Antoine Dansaertstraat32-34, BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan on veranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 in fondsen, verschijnende op de 69° Vervolg, manieren in staat was een voordeeligen in- drjk op hem te maken, Sim scheen haar e en, geschikten makker toe zij' sprak zeer lang met hem, ook de kleine lord kwam na ff- hinken, nadat hij zijn wagen, verlaten had en schepte genoegen in Sim. deze bleef dineè- ren, en daarna deed mevrouw Beech hem het voorstel, tegen een zekere belooning, kost en inwoniug, als makker voor haren zoon bij haar tö komen inwonen. Met groote vreugde nam Sim dit aanbod aan en de vergenoegde blik, 'dien Primrose daarbij op hem wierp, bewees de goede dame dadelijk, dat de harten der jongelieden elkan der nader waren, dan enkel bloedverwant schap of gewoonte dit met zich bracht. Dit was voor haar eene rede to meer, om over haar plan tevreden te zijn, want geheel anders dan de zelfzuchtige Squire Proudfoot hield zij er van, anderen naar hare krachten gelukkig te maken. Twee dagen later verliet Sim het huis van deoude Rezia om zij non postte aanvaarden. Solo vergezelde hem en werd, nadat zijn witte pels door eene ondergane reiniging nieuwen glans gekregen had, een geliefde bekende in de omstreken van de villa. De keeshond van den koetsier van mevrouw Beech zocht wel eene innige vriendschap met liem to sluiten, maar Solo bleef or koel voor en scheen gee- ncn andereu wenseh te koesteren, dan in de nabijheid van zgneu redder te mogen vertoe ven. Tusschen den kleinen lord en Sim kwam weldra eene hartelijke vertrouwelijkheid tot stand, zoodat mevrouw Bèech, zich van dag tot dag meer over hare nieuwe aanwinst ver heugde.Zij, haar zoon,Primrose en Sim maak ten op het stille land eene familie uit, in wier kring do diensten, welke de laatste bewezen, meer op vrijwillige daden van liefde dan op gekochte diensten geleken. Op schoone dagen werden er dikwijls rijtoertjes gemaakt des avonds werkte mevrouw Beech on Primrose te zamen. Sim las hard op voor- en de kleine lord strekte zich'gemakkelijk uit op dén sofa of.' in zijnen rolstoel. XLVI. - - EEN BLIKSEMSTRAAL UIT EENEN ONBEWOLKTEN HEMEL. Zoo verliepen er zes weken, en gedurende al dien tijd had Sim verzuimd zijneu broeder te schrijven. Dagelijks nam hij het zich voor maar van den eenen dag tot den anderen stelde hij het uit. Sim beminde zijnen broeder wel oprecht en met do trouwste broe derliefde, maar evenals vele menschen was hij lui in het schrijven. Luiheid in het schrijven is van alle zelf zuchtige, lichtvaardige, nalatige en slordige gewoonten de onveran'twoordelijkste en ge vaarlijkste dit zou Sim met sclu-ik gewaar worden To midden van de kalmte en den zaligen vrede, die het huiselijk paradijs van mevrouw Beech vervulden, barstte opeens een donder slag los. Op zekeren dag verscheen Rezia Crownein eeno vigelanteen gafSimeen brief, dien zij van den hoer Limley ontvangen had Die brief was geschreven op den dringenden wensch van Harry Hazeldaen,dic, zooals men algemeen vreesde, op sterven lag. In heldere oogenblikken had Harry zijne verlangen te kennen gegeven, Rezia Crowne ofïiciëele beurslabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 KindermoordVrouw Van X. Sehaarbeekelraat, kwam het overlijden van haar pasgeboren kind aangeven. De en Primrose nog eenmaal te zien voordat hij stierf. Dc lieer Limley gaf in dien brief als meening op, dat liet raadselachtig verdwijnen van Sim mogelijk wel de hoofdoorzaak van zijne ziekte was. Dag en nacht had Harry geen rust meer gehad als krankzinnig was hij tusschen het huis van den heer Limley, diens kantoor en de waning van Crump heen en weer geloopen had de straten doorzocht, langs de oevers van de rivier gewandeld, de bureelen van de policio bezocht en de dagbladen gelezen, om een spoor van zijuen Térdwonen broeder te vinden allerlei vermoedenswaren er bij hem opgekomen nu eens had hij gemeend, dat Sim, omdat hij van zijn broeder gescheiden was en in liet huis van'Crump zoo slecht be handeld werd, zich ifm het leven gebracht had, dan weer was de vrees in hem weer op- gokomen, dat do arme jongen wegens het voorval in Gardenstreêt en in de i\delphige- w elven ten'offer eener" misdadige wraak ge vallen was. Genoeg, Harry was aangetast geworden door een vreesèlijk pleuris, gepaard aan eene brandende koorts en ging met reuzenschreden zijn einde te gemoet. Er is geen tijd te verliezen, zoo heette het verder.' Ilc, voor mijz«5ven, verlies in Harry eenen trouwen en geachten vriend, mijnen besten, gewilligste» efi verirouwdsteu klerk en boekhouder, die in zich de kracht en vol harding der jeugd, meLde wijze ondervinding des ouderdoms vereéingtle. Ik verlies, als God hem wegneemt, hemj-ïlie mij het leven redde en wiens ongeluk ik eeniijermate medeplich tig hen. omdat ik zijnen broeder, die onaf scheidelijk van hem was, van hem verwijder de en bij den lieer 'CftiVnp bestelde. Wat er van den verdwenen Tknaap ges\ orden i^, is God alleen bekend wij verliezen ons in gis singen. Naar mijne meeniug is hij niet meer in't leven, of hij is niet meer vrij, want hij was t© onbaatzuchtig, te teeder en te zeer aan zijnen broeder gehecht, om zoo lang stil t© zwijgen over zijn verblijf. Eindelijk werd bij den brief het noodige reis geld gevoegd, met het bericht, dat de koets van den heer Limley bij de aankomst van den sneltrein aan het Paddiugton Station zou zijn. Toen Sim dit las, verbleekte hg, begon te beven, sloot de oogen en zonk bewusteloos tor aarde. Primrose ving hem op en liet zijn hoofd zacht op haren schoot glijden. Zij ween de luid. Lady Beech riep om koud water eu haalde haar eau de cologne. Primrose riep Sim met de teederste namen en bad hem tot bedaren te komen en zich niet dood to treu ren. Dit tooneel rnaakte den diepsten indruk. Eindelijk kwam Sim weer tot bezinning, maar hij was buiten zich zeiven van smart, want hij gevoelde5zich schuldig. Voor hem was geene vergiffenis, geene rust en geen ge luk meer op aarde, als Harry stierf hij wilde dadelijk naar hem toe ijlen- Op deze oogenblikken van ontsteltenis en verwarring greep mevrouw Beech de teugels van het beleid. Zij gaf dadelijk bevel van in te spannen, en Sim, Primrose en Rezia naai de spoorwegstatie te brengen, In weinige minuten waren beide jongelieden voor de reis gekleed, de dame gaf hare gezelschapsjuffer toereikend geld. en dreef tot den grootsten spoed aan,om den sneltrein niette verzuimen. De kléine lord reikte Sim de hand tot afscheid en wenschte hem toe, dat hij zijneu broeder gered mocht zien, maar Sim kon van smart en angst niet spreken. (Wordt voortgezet). neesheer van den Burgerlijken Stand be merkte sporen van geweld aan de keel en weigerde de toelating tot Begrafenis. Een onderzoek werd ingesteld en de lijkschou wing deed uitschijnen dat het kind werd gewurgd. De vrouw is in staat van hechtenis gesteld. Zelfmoord eener oude meid. De 70 jarige meid Angelique L..., in drenst in een huis der Orloansslraat, werd verwittigd dat zij haren dienst moest verlaten. Dit ver wekte wanhoop hij die oude meid en gisteren vond haar meester haar opgehangen in eeno kamer. Het oudje had haar testament gemaakt, waarbij haar fortuintje, 14 obligaties en 450 fr. aan hare broeders vermaakt werden .en zij vroeg burgerlijk begraven te worden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr'. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Laken. Een jonge deugniet. Geld werd bij de echtgenoolen X., Claessenstraat, gestolen. Zij verdachten huu zoontje, be waakten hem en namen voorzorgon. Donder dag avond, van eene wandeling terugkomend vonden zij de deur hunner slaapkamer en al de meubelen opengebroken. Hun zoon was met eeno som van 450 fr. verdwenen. De policio heeft het signalement van den jongen deugniet in allo richtingen gestuurd. Vi/at vraagt hot volk De Chicoróe der Trappisten Vincart Het volk heei't gelijk. 150O Ettarbaek. Werkongeval. Vrijdag- morgend is de metsersknaap Antoon Ceorts, oud 23 jaar. wonende te Ma Campagne, in de Karei Legreimeslraat, te Etterbeek, van eene stelling gevallen ter hoogte van de 2® verdieping. Hij werd bewusteloos en gansch bebloed opgenomen. Doctor Joly bestatigde dal een been van liet slachtoffer- werd gebroken en dat dezes lichaam met kneuzingen was overdekt. De gokwetste werd in een zeer bodenkelijken toestand naar het gasthuis der gemeente overgebracht. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleederen, bij V an den Bergh-Jouret, Korte Zoulstraat, ^j1, Aalst. ^58 Ste Catharina-Lombeek. Brand. Donderdag avond, zijn het huis en de stalling van Eugeen De Backer, door een hevigeu brand vernield geworden. De meubelen kon den niet gered worden. Alles is verzekerd. Moerbeke. Heviye brand. Vrijdag morgend, om 5 1/2 ure, is er brand ontstaan in het woonhuis van Baptist Geeroms, op het gehucht Ternath. Het tuur nam zulke lievige uitbreiding, dat er aan blusschen niet le denken viel. Na korten tijd was liet huis ten gronde vernield. Aide meubelen zijn de prooi der vlammen geworden, alsook ver scheidene hennen die men op het hok niet kou redden. De schade is belangrijk. Er ia slechts gedeeltelijke verzekering. Spiegels— Kaders Vitraux Baguetten \i er/,3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Moorsel. Diefstal. Vrijdag nacht, hebben dieven in den hof van Felix De Schryver, een boompje on eene sierplant ge stolen. Aan de voetsporen te oordeelen, wa ren de schelmen op hunne kousen en moeten in de richting van Spruithoek, vertrokken zijn. Een onderzoek is geopend. Een goed en gelukkig huwelijk kun nen do jonge meisjes blij to gemoet zien als zij kloek en wel le pas zijn, blozen en een gezond uitzicht toonon. Dit verschaft ons zeker het gebruik van 2 of 3 ffesschen THEOBROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent, te Aalst hij al de heereii apothekers. Kriebeiachtig. Slien wierd slillekens aan oud en versleten zijn gezicht was ver flauwt, zijn gehoor verhard en ook Zijne gang verslecht. Tuch was hij nog vol couragie en ging regelmatig alle dagen zijn wandelingske doen. Hij was weerom het veld ingegaan en was bezig met zijn jong leven en de schrikkelijke veranderingen van den tegenweordigen tijd... en daar eenige stappen verder in de opene poort van een pachthof, daar stond een Hinken hnan onvermoeid te kraaien? Dat zag Stien aan zijne manier van doen maar hoorde er niets van, en geheel verontweerdigd zei hij bij zich zeiven «Nu moet ik toch bekennen dat tegen woordig alles verslapt en verflauwt Over e jaren konnen de hanen kraaien dat men"het hoorde een kwartier verre in de gebuurte, en nu die kerel daar doet al dat geweld en hij kan hem geen tien meters verro doen hooren ZONDAGRUST.— Zondag 19 Mei 1912, zal de dienstdoende apotheek M. Meirs- schaut, Korte Zoulstraat, alleen open blijven te beginnen van 12 ure tot middernacht. Grot van O. L. V.van Lourdeste Mijlbeek. Zondag 19 Mei. Te 5 u. Bedevaart met Offerande door de inwoners der Brusselsche- straat. Akte van toewijding aan de Allerh. Maagd Maagd Maria. Sermoen door E. P. Grootaert. Lofzang on vereering derReliquie. Programma van 't Concert, welke zal ge geven worden op 'l kiosk ter Groole Markt, door de fanfaar der Kweekelingschool van 't Leger, op Zondag 19 Mei 1912, om 11 en half ure. 1. Allegro militaire, Théo Liesenhorghs 2. La tillageoise, polko Iloppler 3. Fantaisie-Traviata Verdi 4. Retour de la cliasse, Masure 5. Léopoldine-Valso Théo Liesenborghs

De Volksstem | 1912 | | pagina 2