In (ten LaMe. A flRME ||ARRY EN ^U!!E [EHA Bloedigs wraakneming. meer dan half weg, want nog slechts veer tien dagen scheidon ons van den beslissenden dag. Het moet onze zegepraal zijn; onze kan didaten moeten den triomf behalen. Hier aan dit feestmaal komen wij ons samen versterken en na dit feest, trekken wij moediger dan te voren, weer ten strijde. Hier in deze streek, hijzonder hoog en droog gelegen, zijn wij goedgeplaatst en zien wij als in een cinema geheel den politieleen strijd voor onze opgeri afrollen. Wij zien onze moedige propagandisten van Aalst, onder do leiding van hunnen hoofdman, advokaat Bostecls (ovatie) altijd en gedurig op do bres en met hart en ziel in den strijd. Wij zien ook onze drukpers, die krachtdadig en onge nadig onze togenstrevers bekampt, en daar binnendringt, waar meelingen goe- zouden kunnen bijbrengen. Uat alles moet onze zegepraal op 2 Juni verzakeren. Wij groeten M. baron Louis deBélhune. die hier niet kan tegenwoordig zijn, daarbij te Aalst eene moeting geeft voor 700 ijze- renwegbedienden. Dezen zullen hunne stem geven aan hunne weldoeners, dé katholie ken. Wij groeten hier alle vrienden onzer partij Ik zal geene namen noemen, want" ik zou er kunnen vergeten. Laat mij evenwel toe, eene bijzondere hulde te brengen aan Sena tor Van Vreckem, den ve-grijsden strijder die om de kroon te zetten op zijn roemrijk politiek verleden,'zijn ontslag gegeven heeft. (Toejuichingen). Onze uittredende gekozenen hebben heel hel jaar onze zaak kloek verdedigd. Nu strijden zij nog. Wij moeten hen een vierden Volksvertegenwoordiger toevoegen. (Geest driftige toejuichingen). Overal is do toestand gunstig. Uit Aalst, uit Sollegem. uil Horzele, uit. Ninove, uil Geeraardshergen. hooron wij enkel goede lijdingen. Zijt gij besloten voort te werken (Geroep ja ja Welaan,de 4° zolcl is de onze. Ik heb de diepe overtuiging, dat de vierde lotel aan ons is, indien gij werkt. Daarom doo ik eon krachligen oproep tol allen,om te toonen wal do katholieke partij vermag. Er is voor ons veel te winnen.Nu gaan do oogen open wie de Daensislon zijn. Nu ziel men, dat het daar nog alleen een kozijntjeswinkel is. Er is tweedracht hij hen en volgens hunne eigene bekentenis, is hunne partij oen groote zero. Zij kan niets te weegbrong- Dat is do toestand. Ons glas dus geledigd op de gezondheid onzer uittredende leden, bijzonderlijk Senator Raopsact on M. Woeste en hunne jonge en oude medekandidaten. BI. Woeste rechtstaande om in naam der gekozenen en oraals op''eë!ie"gec-sl(lrif ïigo ö'valTe ïiegruet. Onze voorzitief, zegt hij, heeft daar nog maals mot zijne gewone wreedaardigheid mij vorwelen oud te zijn. Welnu ik ben liet met hem daarover niet eens en ik heb de pretentie te beweren dat ik nog jong ben. feela.ll). Evenwel zal ik toch maar don lieor Voor zitter bedanken, omdat hij inij de gelegen heid verschaft, u allen te bedanken, gij hal puik der strijders van 0"s arrondissement, door uwe positie, uw werkuwe toewijding. Boven alles staat thans de zelfverloochening van M. Van Vreckem. PI ij geeft zijn ontslag als senator, doch hij blijft onder ons. Hij zal zich nog toewijden, nog werken, nog hel voorbeeld geven en ons met raad en daad bijstaan. Zijne raadgevingen zullen niet verloren gaan. In al de toasten tot hiertoe uitgebracht, pnrankt gij over de toekomstige zegepraal d-r katholieken. Men moet het bekennen, s DE VOLKSSTEM wij lijn op een lasligen weg. Wij lijn reeds I dat de toestand van het land niet ronder ii. gevaar is. Sinds 28 jaar hebben wij alle rechten •jvrijwaard en geëerbiedigd. Thans echter zijn de geesten verkeerd. Er zijn mannen die zich onmogelijk langer kunnen bedwingen. Om aan het bewind te komen, beschuldi gen zij ons valschelijk. Achter hen. komt do troep kortzichtigcn. Ongetwijfeld zijn er ook talrijke personen, die. ten gevolge van eon verschil van denkwijze, tegen ons stemmen doch met spijt het gouverneinont zouden zien vallen. Men beschuldigt ons'omdat wij goed be sturen, want indien het niet zóó ware, dan zou men ons zooveel niet aanvallen. Het ligt in de natuur van den mensch, steeds te trachten naar verbetering. Wij ook ij hehbon vele verbeteringen voorgesteld en gesteund. Wij bobben de kleine burgerij uit den ellendiger, toestand gered waarin zij zich bevond vele openbare werken, voor alge meen nut doen uitvoeren den Congo tot eene prachtige kolonie voorbereid de hoogere en middelbare klassen verbeterd en den maalschappelijkeu vrede bevoordeeligd. Maar voor alles is hel vrije onderwijs het voorwerp geweest van al onze aandacht. Men heeft ons gevraagd of het schoolwi is- oiilwerp van verleden jaar nog bestond. Welnu ja, hot bestaat nog in grondbeginsel. Wij zijn voorstaaiiders van hel vrij onderwijs (Toejuichingen). Wij willen niet dal men de vrijheid van onderwijs zoude verminderen, dal men in iets hel vrij bestaan der scholen zou aanra ken. Reeds is veel gedaan op dien weg, doch er blijft nog veoi te doen. Verloden jaar had de s'choolhon vele te genkantingen veroorzaakt, zelfs onder goed- denkende leden van het onderwijzend perso neel. Wij moeten tot eene trapsgewijze gelijk stelling met de oflicieëlo scholen komen. Gelukkige dag, waarop deze gelijkheid, elke ik hoop nog te zien, zal kunnen inge voerd worden. den zijn, want do libertiesjkirtij is geheel in de sooialistischo verzwi^en.' Ik wil mij nu echter Mot uwen voorzitter verzoenen, en ik ook, ik bon -verzekerd, dat do vierde zetel bier te Aalst voor ons zal zijn. (Toejuichingen). i llet is noodig, want overleggen wij bet wel Er zijn twintig nieuw zetels te winnen, en om er daar 10 van te hebben, dus de huift, moeten wij do nieU' o zetels te Roese- laeie-Thiell en leTurnhoit veroveren. Hel Voor de vrijheid van den huisvader in zalio kous uoner school, streden do katho lieken reeds in 1884 en in 1895. Dan reeds werden maatregelen genomen, om die beid te waarborgen. De kristolijko opvoeding onzer kinderen moet verzekerd blijven. Gij moet echter niet denken, dal ik hier eono verbintenis aanga. Neen Ik ben een oude zondaar en nooit neem ik verbintenissen aan omdat ik niet zeker her;, deze te kunnen houdon. Het is zeker boel gemakkelijk, in eene of andere vergadering de verhintonis aan te gaan dit of dal te '/uilen doen. Maar wanneer m iamera zit, wanneer men dn at tegenover dë an de omstandigheden. De mensch wikt, maar God beschikt Dat spreekwoord is dan vooral waar. Wanneer mon overtuigd is, van de verant woordelijkheid die men zich op de schouders laadt, kan men geene verbintenissen aan gaan. Ik bedank mijne kiezers die steeds mijne iilmid geëerbiedigd hebben. Ik toon mij aardig van hen, on steeds verantwoordelijk handelen naar gelang de omstandigheden Ziedaar in eenigo woorden mijne gedrag! lijn. Ouzo tegenstrevers stollen ons ook voor als judassen. Hunne groote goddelooze le mannen kunnen niet anders. Zij hebben onze issioimarisseii, onze katholieke scholen gelasterd. Waarom? Omdat de schoolkwestie - inzet is van den kiesstrijd. Socialisten en liberalen heulen samen en motsten wij de meerderheid verliezen, het zouden do socialisten zijn, die de bazen zou- G9e Vervolg. Een hau uur later, kort voor do aankomst van dën trein, bevonden dedrie reizigers zich op den perron van het sta iegebouw tcBristol. Meer dan zes jaren lagen er tussclieu den eersten rit. welke deze drie personen eens bij de verhuizing naar Londen op dezen -spoorweg maakten, en den tweeden, die hen naar eoi: doodziek lid van de familie Hazeldaen bren gen moest.Floevele gebeurtenissen lagen daar tusschen en wolke veraiideringon waren er niet voorgevallen Hoe geheel anders zagon er Sim en Primrose uit I Beiden hadden zich heerlijk ontwikkeld, hij tot een hoopvol jon geling, zij tot eene lioflijke bloeiende maagd. Slechts Rezia, met uitzondoring van eon do zijn rimp'öls meer, zag er uit als vroeger; zij ïrorg dezelfde kleoding, het zwart kleed, don icharlaken rooden omslagdoek en den hoed lie op een kolonschuit geleek. Zooals bekend is, had Sim voor zijn vertrek eenige regels aan Harry geschreven, waarii hij dozen berichtte, dat hy liet hui3 van den heer Crump ontvluchtte,omdat htm eene be straffing en vernedering voor den heer Limley te wachten stond dat hij naar Bristol naar Rezia en Primrose reisde en vandaar hem verdere berichten zenden zou. Pezon brief bad Sim,dat wist hij heel nauw keurig, in eene brievenbus gedaan hij had er echter mogelijk geen nauwkeurig adres op geschreven, misschien was dit do reden dat de brief niet terecht gekomen was. De sneltrein kwam op den minuut aan liet Paddingstation te Londeu aan, en Sim be is dus klaarblijkelijk, dat .ot noodig is, hier en daar nog eon der bestaarde zetels te kun nen bemeosleren. Wij hehbon in het arró ulissement Aalst, twee tegenstrevers. Van ijcn eouen weet ik niet wat hij reeds gedaan heeft. Ik ken liet nuttig werk niet dat hij Kn-Js zou afgelegd hebben (gelach). Jlcl eenk'O wit hij dood. was altijd on overal zijne, Kenieentcuvorlieid aanvallen. Onlangs nog.' Viol hy ecu besluit aan. waardoor de stad GèHrakirdsbüfgen eene groote hesparingdeed,zon,dor daarom iemand te kort te doen. Naast dien volksvertegenwoordiger is er nog con andoro, die hot bjji;oiidcrlijk op mij gemunt heoft. Ik heb steeds voor steliogel gehad hem in de Kamer le laten zeevenen en mij niet de verwaardigen hem to antwoorden, dóch toen hij wat te ver ging. heb iic hem eens op zijne plaats gezot en liein bety&zeu hoeverre zijne leugentaal .onbetamelijk was. Deze volksvertegenwoordiger doet aan de kiezers beloften op b'lof foil, uomt onophou dend mot voorstellen vodi ach dag. Beloften doen. welkw'nien weet niet te :unncn houden, dat is yöBlsbediiegerg. De vaarheid is ons wapen. (Toejuichingen). Verspreidt overal do waarheid, hy allen. Be wijst hem ook dut hij liegt en bedriegt. Wij winnen overal génégenhoid. Er blijven ons nog yéertien dagen over. maar het zal bijzonderlijk in de laatste acht dagen zijn, dut hij ons zal lasteren en leu gens op leugens stapelen. Ik vraag dus eene bijzondere werkzaam heid gedurende dio laatste dagen, gouvernement en onze inslellingou te vrij- aren.. Ik herinner mij nog eone treffende gelij kenis. De Heilige I-odewijk, Koniji. Frankrijk, was bezield met liefde tut liet geloof, do liefde lol do instellingen, de liefde- tot de faiuibe. Wij ook wij moeien met die liefdo bezield zijn, in alles wal wij doen. Wij .aanvaarden de laak welke gij ons oplegt. Wij zullen ons uw er waardig looiieii. doch gij. gij moet ons waardig zijn. Gaat era], van stad tot stad, van dorp tot dorp, ,n huis tol huis, van perso'on lot persoon. Werkt overal, gedurig, onophoudend. Gij moogt op onze erkentelijkheid rekenen, lóewel wij weten, dal w ij hel U niet kun- Onze tegenstrevers hadden vroeger in hunne bladen hel beste strijdmiddel. Wij ook wij hebben thans in onze dagbla den, weekbladen en in ons strijdblad een eerste klas van aanval- en verdedigings middel. Wij 'nebben grooten vooruitgang gedaan. De pers is een machligo hefboom,een wapen, krachtig gebruiken iu den strijd wel ken wij voeren. Ik hen gelukkig te drinken aan do afge vaardigden der drukpers. Mochten zij steeds hnnno machtige hulp verleenen voor do verdediging der goede zaak en hopen wij. dal zij binnen drie weken mogen aankondigen, dat de katholieken niet alleen in liet arrondissement Aalst maar gehcol liet land door, oen schitterenden triomf behaald hebben, (toejuichingen). M. Pauwels, uitgever van Het Zondagblad van Geeraards- bergen, antwoordt in naam dor drukpers. Hij bedankt M. Muyersoeu en de aanwezigen voor de aanmoedigende woorden, en schand vlekt op heftige wijze don ovcrlooper M. Daens, di« zijne pen ton dienste der tegen strevers stelde. Die man is eene vlok in de drukpers van Aalst. Dio mun moet weg. (Geestdriftige toejuichingen). Daarmede waren de heildronken goeindigd. Toen M. Woeste eenige ooeenhlikkon later de zaal zou verlaten om zich naar de statie te begeven, werd ham nogmaals eene krachtige ovatie gebracht. Heel de zaal door, rechtstaande, klonk het onophoudend - LEVE WOESTE Zichtbaar ontroerd, deed M. Woeste een teoken met de hand om stilte te vei zoeken en 'ze°'do dan, in zuiver Vlaamsch Mijne vrienden, ik bedank u voor uwe getrouw heid. Ik reken op u on gij kunt op mij reke nen. Nieuwe geestdriftige toejuichingen be sloten die recht uit bot hart vloeiende woor- don. Daar het uur der treinen naderde voor de talrijke vreemde deelnemers, werd weldra na een laatste aanmoedigend woord aan allen, de afscheidsgroet gewisseld. Alle aanwozigen waren uiterst tevreden. Zij hebben kunnen vast stellen, dat de groot ste geestdrift in onze rangen heerscht.en dat er orde en eendracht, onmisbaar in alle legers,bij ons is.Wij inogen nog niet rusten. Deze laatste dagen allen nog eens flink ge en dan zal de 2 Juni voor ons een dag van zege en triomf zijn. V— 21 MEI 1912 cent sprong zijne vrouw ter hulp, doch hij ook kreeg drie revelverkogels in het li chaam. De moordenaar drong alsdan in de sohuur, herlaadde zijn wapen en loste vier schoten op zijne gewezen vriendin, waarnahij weg vluchtte. De schoonzoon der eehtgenooton Vincent achtervolgde den moordenaar, deze ziende dat hij ging gevat worden, joeg zich een ko gel in hel hoofd. Spoedig was liet drama in d" streek be kend en eene jrroöfe Menigte' snelde naar de plaats waar zicii de moordenaar bevond, over rompelde de policie en mishandelden den moordenaar op erbarmelijke wijze. De toestand der echtgonooten Vincent, hunner dochter en van den moordenaar is bedenkelijk. •beiooneu, voor helpeen gij' ypqr. de' heilige zaak doét. (Geestdriftige toejuichingen)..Een donderende ovatie wqrdl aan M. Woeste ge bracht. BI. Mo^ersoen wordt ook op eene ovatie begroet, toen hij rechtstaat om een l.c ïldronk voor te stellen. Hij zegt, dat aangezien ,M. De Sadeloer weerhouden is het banket bij te wonen, M. Diericx hem verzookl een heildronk voor te stellen aan de drukpers. Wij beschikken in onze partij over twee strijdmiddelen liet woord ei: de ren. In overvloed wordt bet heel het arrondissement door verspreid door onie knappe schaa propagandisten en wij verwachten dat hun moed do beste vruchten zal afwerpen Wij hebben cclilvr ook dc Pers, welke daar binnendringt waar het woord niet kan gehoord worden. De gazet kan binnen, wkar een propagan dist niet Linnen kan. Een afgewezen minnaar lest rovolver- col.ntan np yijnft vriendin en hare ouders en zelfmacrdi zich. speurde reeds van verre het welbekende rijtuig van den heer Limley. De oude koetsier Burly was bijna van verrassing van den bok gevallen op het onverwachtle gezicht van Sim dien ook hij voor dood gehouden had. Mijnheer Sim riep liy, toen het hem gelukt was met zyn rijtuig te naderen zijt gij het werkelijkIedereen hield u voor dood. Maar nu gaat Mijnheer Harry de groote reis ook nog niet doen, dat zeg ik, al geven al de doktors van de -wereld hem op Hoo durft gij dat beweren, Burly. Dat zal ik u zéggen, mijuheer Sim. Mijn oudtjo heoft een droom gehad, en wat die droomt, dat komt uit. En wat heoft zij godroomd Dat zoodra inijiiheef Ilarry zijne oogen opent, en zijn blik op u valt,hij beter zal wor den. Al mocht iedereen hem naar den loop dor natuur opgegeven hebben ik geef hem niet op, want mijn oudje is mij als het op droonien aankomt, veel moer waard, dan doktor Thomcon met al zijn medecijnen. Do drio aangekomene stapten in de koels en deze rolde naar Gardensti eet, Sim's hart klopte angslig,- maar plots was hel hem alsof het bloed hem stil bleef staan. Dc koets reed namelijk op eens, bijna zonder geraas, ovei stroo en mot, waarmede do straat voor liet huis van don heer Limley bedekt was, om Harry's ontstelde zenuwen niet in do war to brengen. Om dezo reden was ook dc klopper aan do deur vastgebonden, en hadden de poli cieagontcn den last alle orgeldraaiers, straat zangers en zoo voort, van het liuis verwijderd te houden. In het huis zelf heersclite een< diepe stilte, niemand maakte eenig gedruisch. Iedereen poogde zelf zjjne stom te verzachten Zij, wie het wol de meeste moeite gekost zou hebben, zich aan de vrijwillige overeen Te Bauzonville-Bosch. nabij het woud van Orleans, had Zaterdag avond een vreeselijk drama plaats. Do 26 jarige Paul I-ecocq. had er kennis met de 23 jarige Gabrielle Vincent. Onlangs echter had het meisjo hem afge zegd. Lecocq was daarvoor uiterst verbolgen en liet doodsbedreigingen hsorem Zaterdag avond slenterde hij rond de hoeve van Vincent, en zijne ouJe vriendin uit den stal ziende komen, liep hij er heen, met een rovolver gew apeitd. Het meisje gelukte de schuur binnen te vluchten en sloot de deur. Moeder Vincent, die zich op den lcoèr be vond, vroeg aan T-ecocq wat bij verlangde, doch op hetzelfde oogenblik loste Leoocq drio revolverschoten op Laar. De vrouw werd in hoofd en borst getrof fen en zakte bewusteloos ten gronde. Vin komst, van a'gemeenede'stilte te bewaren, te onderwerpen, Miss M'Alpine, bevond zich eeds lang in het land van liare voorvaderen. Zelfs wanneer de eigen eenige zoon van den heer L-imloy ziele gelegen had, zou de zorgvul digheid niot grooter, de oplettendheid niet teerderdcr, de smart niot sterker geweest zijn dau in Harry's geval, Drie van. do beste ge- neeslieerou van Loitdea liepen al en toe, en gebruikten al de midueleü van de kunst om den zieke te redden. Juist bij do aankomst van de drio vurige ge- wensohte waren degeneesheeren iu de biblio theek van den heer Limley,zijne zuster,wasin Hurry's kamer, eene van de schoonste, van de schoonsten van het huis. niot ver van de kamer, waarin eens do moord gepleegd was. Lena bleef stil, vol vrees en hoop, in het ge bed haar hart tot God heffend, iu hare kamer; eerst voor weinige dagen had zij toevallig eene ontdekking gedaan, welke haar een vol komen licht gaf ovei^ Harry's gevoelens omtrent haren persoon. Hare tante, namelijk, had voor Harry's verpleging en om het nacht waken bij het ziekbed te verlichten, eene om- zichtigo vertrouwde verpleegster, juffrouw Gamp, genomen als deze tegenwoordig was, of in gezelschap van hare tante, ging Lena zeer dikwijls naar de ziekenkamer. Bij deze gelegenheid had zij bemerkt dat Harry een smal zijden lint om den hals droeg, waaraan op do borst .Verborgen, een talisman of medaillon, of iets dergelijks bevestigd was. In weerwil van hare nieuwsgierigheid, waag de Lena het niet de oplettendheid van andereu op dit voorwerp te vestigen en kon daarom ook niet gewaar worden, wat Harry zoo zorg vuldig bewaard bij zich droeg. lntusschen was ook Juffrouw Gamp daarop opmerkzaam gowordci» en eens in den nacht, 3C30 katholieken in den Burcjerskring te Antwerpen. Zondag voormiddag werden de kandidaten der meeting .voorgesteld. In (!o zaal waren el 3000 kiezers. De heeren Rvckinans, Schilt/., P. Segers, A. Ilendetickx en Fr. Van Cauwelaert sproken.or vlammende rede voeringen uit die uitbundig werden toege juicht. Verzet tegen den lijst der meetingpartij De antiklerikalen verzetten zicli Zaterdag tegen het aannemen van den lijst der meeting, omdat, zoo zegden zij, de lijst niet in regel was. Na eene discussie die vijf uren duurde, hebben de goddeloozen van armoe do lijst moeten aannemen. Te Hoboken In deze groote nijverheidsgemeente had de vlaginhuldiging plaats van den katholieken volksbond, die op 3 maanden al lot 400 leden is geraakt. Aan vele huizen liong het natio nale vlag. Do liberalen razend als bezetenen, floten als de stoet voorbij een hunner her bergen kwam. maar de katholieken ge- neorden er zich niet aan en trokken zege vierend door do gemeente. In de feestzaal ruim 1000 man, daar spraken de heeren kandidaat-Vermoeien. D' Coen, oud-burge- nieesler, C. De Clerck en Dr Van Cauwelaert. Dit geestdrift der katholieken is niet te be schrijven. Te Deurne-Zuid. In de vijftig maatschappijen namen deel ui den groeten katholieken optocht. De tegenstrevers stonden letterlijk ver stomd over de heerlijke krachtoiitvonWiiig onzer steeds even jeugdige katholieke partij. Te Scraing. Willems erg gekwetst door de roode apachen. M. Tehoffen kwam meeting geven te Seraing. Hij was vergezeld van M. Willems, sokretaris van de katholieke d< mokralische partij van Luik. Na de meeting werden onze dappere vrienden door het janhagel aange vallen. M. Willems werd erg gekwetst met een looden hol. Hij viel in bezwijming de vrienden namen hem op en droegen hem ;n de statie. Zijn toestand was zoo erg dat hij niet naar Luik kon vertrekken en terstond de hulp van den dokter behoefde. Wat zou het hier voor de deftige menschen toch worden, zoo wij nu in plaats van eene katholieke, eens eene kartolregeering moes ten hebben? Het zou er lief uit zien. En 'zeggen dat er sommigen zoo verblind zijn die droeve vooruitzichten niet in te zien. Gelukkig dat do overgroote meerderheid die kerels eene klopping van belang zal toe dienen. toen zij alleen bij hem waakte, nam zy zich voor, om, zoo goed als het ging, in het ge heim te dringen. Zachtjes hief zij Ilarry's hoofd een weinig in de hoogte en nam hem het lint van den hals, toen trok zij aan hetzel ve een klein blauw zakje te voorschijn; dat op Harry's borst rustte. In weerwil .van den diepen, oprustigen slaap, waarin de zioke zich ton ge\ o.lge van het Ingegeven slaapmiddel bevond, tastte hij met de machtelooze hand naar dó plaats.waar liet zakje gelegen had, en mompelde eenige onverstaanbare woorden. Daaruit besloot de ziekenoppastcr, dat Ilarry grooten prjjs op den inhoud van het zakje stellen moest. Overtuigd zijnde, dat de zioke veel te zwak was, om in deze oogenblikken tot bezinning te kunnen komen, liet zij zich in hare naspo ringen niet storenzij opende het zakje en trok er een klein, met bloed bevlekt kanten zakdoekje met den daarin geborduurden naam Lena uit. De oppaster was echtér niet in staat, dezen naam met zjjne oud Engelsche letters en ver sierselen te ontcijferen.Zy waardeerde slechts de fijnheid van het ontwerp en beschouwde de bloed vlokken.Strak staarde zij op het raad selachtig doekje en schudde bedenkelijk het hoofd. Op dit oogenblik hoorde zij iets en keek verschrikt uit hare gepeinzen op. Zij zag hare geheimzinnige daad verraden. Lena was in haar nachtgewaad gekomen. Eene zekere ontrust had haar den slaap ontroofd, en in don angst, dat Harry's ziekte erger geworden mocht zijn, had zij, door niemand bemerkt hare slaapkamer verlaten.Zy was reeds zacht jes in de kamer gekomen,toon juffrouw Gamp hot lint van Ilarry's hals nam. Dezo handel wy zo griefde haar diep. Wat had deze vrouw te doen met de geheimen van den jongeling, die in elk geval van eenen zeer teedoren vroomen aard waren? Zij vroeg zacht maar met duidelijke teekenen van verwonde ring, wat de oppaster gedaan had. Deze ver schrikte en werd zeer verlegen. Zij meende zich hot best te rechtvaardigen, als zij eenige yerdenking op die bloeddruppels wist Ld schuiven. Zie eens, lieve juffer, zegde zij,wat (lezen fijne doek bevatZonder twijfelen zyii het bloedvlekken, maar als ze van eene neusbloe ding afkomstig wateujdan zouden zij er anders uilzien. Ik vermoed, dat dezo doek gediend heeft, om eene gevaarlijke wonde te verbin den. Waarom bewaart de zieke dio zoo ge heimzinnig Ach, lieve hemel, als op hefc laatst die wilde, ijlhoofdige gedachten van moord, roof en verdwijnen van menschen,die den zieke kwellen,nog maargeene betrekking hebben op dezen doek wie weet of hij niet hot geheim van eene zware misdaad, mis schien van eenen moord iu zijne borst ver bergt Lena sloeg eenen blik op den doek zy her kende dadelijk het geschenk, dat zy voor by na zeven jaren aan Ilarry in de zondag school van hare tante, half in scherts, gedaan had. Dat Harry dezen doek zoo trouw bewaard en op zijne borst gedragen had, zonder haar daarvan bet minste te doen blij ken, toonde haar duidelijk de gevoelens van den jongeling. Het raadsel van zyn gedrag jegens haar was daarmede opgelost, maar ook van hare eigene gevoelens viel in dit stille nachtelijk uur do sluier, die dezelve verborgen had zij gevoelde nu onwederstaanbaar, dat zy Harry.bemiude, zooals liij haar beminde.. Wordt vervolgd.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2