BUITENLAND. DeBanflieterijenin Frankrijk Erusseische briefwisseling. van Gent, 1913. SPORTNÏEUWS De kiesstrijd in het arrondissement Aalst Rechterlijk kronijk. Een onderzoek in Holland M. Sibille, algemeen» opzichter der Parij- zer veiligheidspolitie, en twee andere poli ciebedienden, zijn Zaterdag naar Amsterdam vertrokken. Men weet dat toen Belonie, een lid der bandietenbende, aan de Noorslatie te Parijs aangehouden word, hij juist van Amsterdam kwam. Daar men tot hiertoe de titels niet teruggevonden heeft welke ten nadeele van den inkasseerdor Galoy gestolen werden in do Ordenorstraat te Parijs, denkt men dal Belonie de titels te Amsterdam aan een ver- heler bezorgde, die gelast was met ze uil to wisselen, na de nummers gewijzigd te heb ben. Het onderzoek te Parijs. Heer Niclausse, onderoverste der veilig heid, heeft beden cene huiszoeking gedaan in bet nummer 9G der avenue Saint-Ouen, in het logement bewoond van don 9n-tot don 22u April door Garnier en Vallet, en alwaar se dort bel vertrek der bandieten, r.iets meer aangeraakt werd. Do magistraat vond in een emmer water een groot pak kardoezen voor karabijnen Winchester. Deze laatste wapens werden op 9 April door de veiligheidsopzichters geslagen, in een appartement, vroeger door de veiligheidsopzicliters aangeslagen, in een appartement, vroeger door de bandieten be woond in liet nummer 96 der Ordonerstraat Heer Nic lause sloeg ook nog aan, mannen- en vrouwoijkleederen, een lui boeken, brie ven onderleekund. door Garnier on Vallo metalen zagen, hamers, beitels en unde; instrumenten, dienende gewoonlijk voor in brekers. Al deze vo.orwerpen worden onder zegel geplaatst en aan lieer Gilbert, onder zoeksrechter, overhandigd. De 100,003 fr. der Sooiétê Générale De prefektuur van politie te Parijs heeft het volgende bericht openbaar gemaakt Iu strijd met hetgeen door liet publiek verondersteld wordt, is dn schuilplaats van Garnier en Vallet niet onthuld door vrouw Vuillemin, doch wel dooreen man, die zich in hel b£,gin van den namiddag vervoegd' aan de Openbare Veiligheid. Deze persoon zal een zeer groote beloonim ontvangen, doch niot de gansche som, aan gezien een deel van het bedrag reeds werd uitbetaald aan twoe tusschenpersonen, die vroeger belangwekkende onthullingen ge daan hebben. Een portret van Garnier Een inwoner van Brussel, die aldaar kon nis Kreeg met Garnier, geeft over den gedoo- den bandiet de volgendebescbrijving: Do bandiet Garnier-verbleef twea maan den to Brussel,, doch stelde;weinig belang in, de anarchie. Ilij hield, niet van redeneer en kwam zelfs, hoewel hij in do hoofdstad anarchistische kringen bezocht, weinig in redetwisten- Hij was.Hink, gebouwd., eji had oniuslige scherpdoórdringende'oogen. Opge wekt van karakter, was hij steeds goed geluimd. Hij was een. zeer behendig schutter un hezat eene buitengewone krachtdadigheid welke bij de minste gelegenheid zou losbre ken. hit verklaart.mon. in do anarchistische kringen uer hoofdstad, waar men wel de Henry's en da Vaillant's lot de anarchisten rekent, maar goenszins dc Garnier'sBonnot en anderen, die weerlooze menscheii afmaak ten e;i zich enkel als anarchist uilgaven yin een voorwendsel tot stolon en moorden lo hebben, verklaart een d >r Brussclsclie leiders dier Uweopors. Garnier was geen man studie, geen denker enkel een die handelde en die stoutmoedige ondernomingen zocht. Een 'ij 1 lang heelt hij er aan ge lacht vlieger te worden, maar 't geld ontbrak hom korl-nadien ginghij lot do bende over. Zijne stoutmoedigheid en vastberaden heid schenen grenzenloos en hij wist zich op te dringen aan zijne kameradon, zoodat hij als de leider der bende dient te worden aan zien. Hij vatte geen plan op, maar was de man om dit uit te voeren, ilij daagde den dood uit, was steeds onbekommerd, dacht niet aan do gebeurtenissen. Was bij buiten gewoon stoutmoedig, zoo was hij door gebrek aan nadenken overgeleverd aan de omstan digheden. i> Dnitsclilarid. Sinds Vrijdag is bet M. Kaempff zoo goed nis onmogelijk geworden nog langer voor zitter te blijven van den Rijksraad. Toen over een tweetal maanden de libe ralen en een deel socialisten M. Kaempff voorzitter van den Rijksraad kozen, dan was hot omdat alle personen van aanzien in do liberale partij voor de eer bedankt liadden, M. Sclicidcmann op te volgen. M. Kaempff was te Bellijn gokozen als radikaal, en enkel n do ballolteering, met juist zes stemmen meerderheid op den socialist. De socialisten hadden zich vorzet tegon zijne kiezing. Eene kommissie is samenge steld en deze heeft inderdaad de onregelma tigheid on dusvolgen8 do nietigheid der kie- zing uitgesproken. M.' Kaempff weet zulks reeds 14 dagen en toch blijft hij maar altijd voort de voorzitter van den Rijksdag. Eon •nan die weinig begrip moei bezitten van po litieke waardigheid. Men heeft NT Kaempff eindelijk zijn ont slag gegeven en ganscli de zaak staat weer overhoop. Liberalon en socialisten sloten ook Kartel in Januari en thans schrijft hetkar- telblad Do Gazet van Keulen. 't Is oiioeg. socialisten en radikalen, ge doet Duitschland w algen van u. Portugal Tegen de Katholieke Kerk. Het Porlu- jeesche Pariomenl heeft besloten een wets- woordiging verminderd worden en het ge- sanlschap bij den H. Stoel aJgeschaft. Die politieke kerels zijn ook niet togen den gods dienst. Zweden Het vrouwenstemrecht verworpen. In de Tweede Kamer was liet ontwerp van vrou- weiisteinrecht aangenomen mot 140 stommen tegen 66. In do Eerste Kamer is liet verwor pen met 86 stommen tegen 58. Het voorstel is dus vocrals nu verworpen doch het stem recht voor de vrouwen zal or wel komen. PJ oorwegen Spitsbergen. Uit Krisliana komt be richt dat de Noorsche, Zwoedsche en Russi sclie regeeringen liet eens geworden zijn over eon verdrag, krachtens hetwelk Spits bergen onzijdig gebied blijft, voor bet weten schappelijk onderzoek van alle volken open staat en bestuurd zal worden door een coini- teit van vertegenwoordigers van de drie genoemde mogendheden. Hel verdrag is voor 18 jaar aangegaan, maar kan voor Tiet ver strijken van dien tijd opgezegd worden. Vereenigde-Staten. Stakingsbeweging. Do kolenmijhwer- kers hebben besloten 500 vertegenwoordi gers naar de conferentie te zenden die in Wilkosbnrro in Pcnnsylvanië in den loop van do volgende week zal plaats vinden. De stemming onder de arbeiders is tegen bet aanvaarden van een bemiddelingsvoor stel. Vooral de buitenlandsche elementen onder do arbeiders zijn onrustig. Do beslissing over liet slakingsgescliil wordt in den loop van deze weck verwacht. De staking aan do couranten heeft zich nu ook uitgebreid tot do bladen van Hearst, die buiten Ncw-York en vooral in San-Frau- cisco, Atlanta en Chicago verschijnen. Hot plan bestaat cene staking van allen die bij de Hearst-bladen in dienst zijn, te organisecren. Hearst is besloten den strijd tot het eindi te voeren. Uit Brussel ontvangen wij volgend schrij ven Zaterdag 18 Mei 1912. De koninklijke familie woonde Zondag te Boitsfort de koersen bij vaii den grooton Prijs van Brussel. Een macht van volk. Tegen 7 uren word Brusselplots in 't donker gezet, door liet verschijnen eener groote wolk zoo pekzwart als inlet, die stormendei hand kwam aangezeild. Op nen stond zaten al de Cafés vol ieder liep naar binnen en ci viel geen druppol water. In Laekeu echter vielen er stroomen waters. Te St. Joh bij Ukkel. .Zondag ook voel volk,- 't was er kermis. De jagers voorafge gaan-van een lambonr-niayo^r/ een- nftrziok- korpS en een. bevelhebber te paard .liepen van 's morg'efis vroeg de straten op en af. 's Middags hadden zo banket, 's Avonds ont moette men er sommigen te St. Gillis in zwijiiielenden slaat. Dit is reeds 3 a 4 eeuwen dat de oude gilde van Brussel jaarlijks den 10" Mei naar een huis in "do gebuurte van de St. Jobskapel ging schieten. Dit feest ordt voortgezet, maar in anderen vorm. Maandag avond hebben de roode apachen van Anderleclit het van de markt gemaakt. In den kring Franciscus-Xaverius was 'l ka tholieke meeting, en toen de kalliolieki builen kwamen.werden ze verraderlijk over vallen en afgeranseld. M. Broens. katholieke gemeentelijke kandidaat van 1911 legen de grillen geslagen, terwijl ze riepen lordood terdood De vensters der kerk werden met steenen uitgeworpen. Hot lokaal don volksbond werd overrompeld en de archieven stuk gescheurd billiardholle» eegepakt en met stoelen naar de policie geworpen. Het parket i3 ter plaats geweest. Te Sint Joost-ten-Noodo was het Dinsdag >nd kermis. In de Wilsonslraat was katholieke meeting. 200 socialisten wil ze met geweld overrompelen, doch de policie chargeerde on de wilde bende ging builend op de vlucht. Eon der ronden riep schandalig in eene liberale gemcento. de policie partij te zien kiezen vooiv,do klorika- len. Dat geeft den geest weer die do karlel- mannen bezielt en huil eerbied voor de vrij héld en de rechtveerdigheid. Bij de Onafhankelijker) Dinsdag avond hielden zo kiosvergadering in de Brasserie Flamande. Veel volle, waar onder vooral veel kooplieden en oud- mili taire. M. Alex Halol zat voor, M. Tlieodoor deed don blooiondon toestand van België uitschijnen, en dc wanorde die komen /°ou door oen kartolbeheer. Nu moet er gezorgd •den zegde hij, vooral voor den midden stand en de nationale verdediging. M. Goflin legde het programma voor dor onafhanke- ijken op schoolgebied Verplicht onderwijs maar met al do noodige waarborgen voor do vrijheid van den huisvader. Daarna spraken nog heoren Lebon voorzitter dor bakkers, en M. Hallot. I)e Senaat heoft Maandag do wet op do kinder tri bunalen gestemd met 56 stommen en 15 liberale onthoudingen. Dinsdag ver scheen de Kamerontbinding in 't Staatsblad. Het kiezerskorps is bijeengeroepen op Zondag 2 Juni van 8 ure 's morgens tot 1 ure namiddag. Nog 14 dagen blijven ons om allen te strijden en te werken voor liet belang van ons duur baar vaderland, voor het behoud van ons ka tholiek bestuurhet eenig nationaal bestuur, dal bet hoofd kan bieden aan de republikei nen en colleclivislen, die een stelsel willen invoeren dat noodlottig zou zijn voor al do kljrssen der samenleving. Kohe. DE VOLKSSTEM Engeland in de 6entsche Wereldtentoonstelling De Britsche regeering komt te beslissen dat Engeland officiéél zal deelnemen aan de Gontsche Wereldtentoonstelling in 1913. Na do waarlijk geestdriftige ontvangst, waarvan het uitvoerend - comiteit dor Gont- solio Wereldtentoonstelling het voorwerp was van wege de Konphandelskamer van Parijs en do officieele Fiapscho autoriteiten, is de beslissing, genomen door de Engelsche regeering. voor de inric liters der Geulsche World's Fair een nieuwe en groote bijval, welke bet welgelukken groolsche onder neming meer en meer verzekert. Men herinnert zich de uitgestrektheid en de prachtige inrichting der Brilschor afdee- ling in de Brussclsclie 'fijntoouslelliiig. Wel nu hel Voreenigdo Rijk heeft, zoo 't schijnt-, beslist, in do hoofdstad van Vlaanderen, ton minste de zaak zoogoed te doen als in Brus sel. De Britsche afdeelinij zal benevens dn Fransohe sectie, welke' reeds bijna 7.000 tentoonstollers hoeft aangew orven, een groot paleis bezetten, dat eonS'tê meer getuigenis zal geven van de interiialionalè sympalhiën, welke liet kleine België geniet. Wielrij den R&&3E W&EÖ. BELGIË. De laatste rit: Antwcrpen-Brussel 286 kilometers. Zondag morgend om 6 ure 51 werd op de Bredabaan, bij Mêrxem., h ;t laatste vertrek gegeven, aan de 20 overblijvende rijders. Onmiddelijk doen Ver,sclioore on Blaise hun plichL en rijden zoo snel zij kunnen. Zulks heeft voor gevolg, dat Tapin en Mor tier weldra les zijn. Van de Velde moet te Galmpfhout eene lichte Herstelling doon, doch is spoedig wederom hij liet peloton. Van Loibcrglie en Mbhseur moeten hunne handen herstellen. Weldra ondergaan Van de Velde en Devroye hetzelfde lot. Ook Pelissier krijgt zijne beurt, on Chrislophe on Alavoine moe ten ook achterblijven. To Bree zijn zij echter wederom bij de hoofdgroep. Te Eysden staan zij voor eette geopende brug on allen moeten afstappen. Zulks heeft voor gevolg dat te Lanakert Dupont en Devroye ook weer bij bel hoofdpeloto i zijn. Er zijn nu nog vijftien i;ijdors in de hoofd groep. Te Hassell tevkeyeii zij om 1 ure 2 minuten in de volgende orde Defraye, Blaise, Pelissier, Lumen. Van den Bergbo, Alavoine. Devroye. Cnrislophe' Everaerts, Dupont, Liiiiihot. Monseur, Pelitjean, Goo- vaerl's cn'Veïscliqóro. Alavoine, Chrislophe' én Govaerts worden door baiid'ongèvallon Stiilergelaten. Polis sier, Defrays, "VérÜcho'óro cm Blaise nemen een vijftigtal motors 'voorsprong. Voorbij Aarschot, moesten Defraye en Pelissier af stappen om een band Lo herslellon. Blaise heeft hot bemerkt en i.gocft- al wat bij k om to ontsnappen. Everaerts, Dupont en, Pelitjean vallen en een weinig verder ondorgaan Vcrsclioore en Lamol hetzelfde lot Er zijn dus nog slechts 4 rijders aan liet hoofd Blaise, Van den Berglie, Lambot en Devroye. Defray Pelissier en Monseur volgen hen op 400 meters. Eensklaps laat Defrayo de twee anderen achter. Pelissier heeft een ongeval aan zijn inachien en Defraye haalt do hoofdrijders in, juist aan den ingang van den velodroom. Hij snelt zh onmiddelijk voorbij en rijdt de eerste op den plankenvloer binnen, onder de geestdriftige toejuichingen der duizenden toeschouw t-rs. De strijd is prachtig, .doch Defraye toont zich da beste. Ziehier ten andere de ORDE DER AANKOMSTEN. 1. DEFRAYE ODILE, in 9u. 26 m. 12 s. 2. Vandenberghe René in 9 u.26m.58s.l/5; 3. Blaise Aiulré, in 9 u. 26 m. 1? s. 2/5 4. Lambot Finnin, in 9.u. 20 m. 12 s. 3/5; 5. Devroye Henri, in 9 u. 26 in. 13 s. 4/5; 6. Pélissier Henri, in 9 u. 28 m. 33 s. 7. Chrislophe Charles, in 9 u. 28 m. 34 s. 8. Monseur Georges, iu 9 u. 30 in. 22 s. 9. Alavoine Joan, in 9 u. 32 m. 19 s. 10. Everaerts Pierre, in 9 u.32 m.1-9 s. 2/5 11. La mon Robert 12. Dupont Albert 13. Pctiljean Louis 14. Versclioore Onier 15. Goovaerls Arsèiio 16. Vandcveldo Piorre 17. Heusghem Iieclor 18. Mortier Benjamin 19. Tapin Léon 19. Van Leerberghe Henri, in Hu. 36 m. De algemeene eindklasseering is dus. Punten. 1. DEFRAYE ODILE, 2, 1, 1.6,5,1.1, 17 2. Pelissier Heni-i, 1, 2, 2, 1, 2, 5, 7, 19 3. Blaise André, 7, 4, 3, 3, 4, 2, 3, 26 4. Chrislophe Charles, 3,12.5,2,16,6,7 51 5. Lumon Robert, 9, 15, 7,8,3,3. 11, 56 6. Vorschoore Omor, 8.31,26,15,1,9,14. 76 7. Dupont Albert, 15. 29, 6, 9.12.4.12, 87 7. LambotFiritiin, 24,8,10,13,13,15,4, 87 9. Alavoine Joan, 16, 14„24, 7, 7,12.9, 89 10. Housgliem H., 23,9, 4, 11, 14.14.17, 91 11. VandenBergheR.10,19,32,12,9,10,2 94 12. Vandovolde P.. 20,11,14.17.10,7,10 95 13. Devroye H., 17,22, 18, 18 17.13.5, 110 14. Pelitjean Louis,33,21,17,20,15.813 127 15. Monseur G., 21, 2S', 28,24,6,19,10, 141 16. Everaerts P., 22,3-1,29',27,18,li10, 151 17. V. LerbergheH.35,33,30.25191719 178 18. Goovaarts A. 39,38,33,29,20.IS, 15 192 19. Mortier, 36. 35, 38. 26, 21. 18, 19. 193 20. Tapin L., 40, 39, 40, 2S, 23,20,19, 209 Voor de afzonderlijke rijders is de klas- seaiing ais volgt 1VANDEVELDE PIERREXovendeghem ,2. Pelitjean Louis, Gonrieux 3. Everaerts Pierre. Saint-Gilles 4. Van Leerberghe Henri, Lichterveldo 5. Mortier Benjamin, Coeckelaero 6. Gocvuerls A'rsène, Meetkerke 7. Tapin Leon, Parijs. Eon GEHEIM ons door een overwinnaar van den Tour de Belgique toovertrouwd, is dat bij zich bijzonder wel bevonden heeft niet bot gebruik van de pruimtabak DE STER van het buis R. Van Bicson, Aalst. Velodroom Karreveld. In afwachting der rijders der ronde van België werden de volgende koersen betwist Premiënkoers voor onafhankelijken 1. Charbonnier 2. Parir.entier 3. Cassiers. Snelheidskoers voor beroepsrijders l.Van Bever 2. O:to 3. Wilmots. Halfurenkoers per ploegen voor beroeps rijders 1. Meurger-Wilmots met 61 kil. 300 m. 2. Verlinden-Tliijs 3. Catulle- Pol Verstraeten 4. Buyl-Provost 5. Sam- son-Deleu. Velodroom Mariakerka. De vierurenlcoers per ploegen voor onaf- bankolijken gister in uëzon velodroom be twist. behaalde een builengewonen bijval. Uitslag 1. Hcnderickx-Verbaegén, met 461 kil. 750 m. 2. Lefere-Gooreinan op een wiel 3. Vaiideiiberglie-Degrendele, op een wiel 4. Van Waesborghe-Dubois op eene rondo 5. A:ino-Devricze, op 11/2 lengte 6. Verplancke-Vaiidoi'pe. Erpc, Vijf Huizen. Uitslag der koers van Zondag 19 Mei lste Koers. Parochianen 1. Domien Van Eeckbout 2. Karei Van do Sype3. René Van den Bremt4. Isidoor De Sulter. 2' Koers. Beginnelingen. 1. Georges Van de Sype. Erpe 2. Arthur Van Erckhout. Erondc- Pin 3. Arthur "Van Brantegliem, Aalst 4. Louis Van den Este, Hofstad© 5. Jansscns, Aalst6. Van Cro- mingen, Burst 7. Petrus Rutshaart, Lede. DUIVEN NIEUWS Duivenliefhebbersmaatschappij Het Land van Aalst Lokaal Paviljoen Aalst. Priisvllicht uit Dourdan op Zondag 19 Mei. inet 433 ingeschrevon duiven, gelost om 5 ore, wind Noord, klaar. 1 Van Veerdegem Schellebelln; 2 Mortens. Oordegem; 3 Ver motsen, Wieze; 4 Van Veerdogem. Schelle- bc-lle; 5 VanRqntergliejn. Aalst; 6.De Block Ph. Moorsel 7 Hansscns Remi. Sniellode: 8 Coppens Domien, Smetlede; 9 De Munter, P. Ooidcgom 10 Melckenboek Aug. Scliel- lelielle 11 Yjiii y«erdegem, Sohellebollo 12 Voldeman, Hofstaile 13. Vermoesen Winze 14 De Mcvst, Herdersem 15 Van Gulle, Nieuwerkerken 16 Verdoodt, Hof- stade 17 De Ridder, Mespelaere18 Baotens. Nieuwerkerken 19 Sonck Artliür', Nieuwerkerken 20 Sonck Arthur, Nieu werkerken. Lede en omliggende gemeenten. Uit slag van den prijsvlucht uit CREIL, mot 270 duiven, bij Joz. Lievens. 1. Mclckeubeeck. Scl.ellcbello 2. Gee- raerdls, Scliellehellc 3. Kennof, Lede 4. Lievons. Smetlede 5. Gillis, Gberscamp 6. De Munter, Oordegem 7. Van Cauter. Wanzele 8. Cliristiaens. Oordegem 9. Do Spieg leer, Lede 10. Van Huuwermeiren, Wichelen. Staolsnleuws Wefléren op O. H Hemelvaart, in de kerk, pand H. Barbara, eenon langen pater noster met groot nikelen kruis. 3 medal (van «le Kindsheid, O. L. Vr. van Louri in zilver, en O. L. Vrouw ter Muren) en een klein paternosterken van de H. Kindsheid aan de zelfde gehecht. Terug le brengen bureel van 't blad tegen goede belooning. S45. Gevonden tellekelgem aairtKlooster eene rokzak met porlemonnaie, paternoster en zakdoek. Zij mogen bet terug halen Beenhouwerij In Wieze, Molenstraatpoort, Aalst. Roods baldadigheden. Zaterdag nacht zijn roode apachen wederom op trok ge weest aan de Molenstraatpoort. Rond 2 ure 's nachts brachten jonge gasten, gekeiulo socios, aldaar heel de wijk in opschudding door hun rumoer. Aan den hofmuur van Marinus Meert,kan didaat der Daensisten voor de Kamers, ruk ten zij de pannen af en verbrijzelden ermede do versieringen in den omtrok opgericht voor den festival der Ware Vlamingen Een der baldadigaars werd bij den kraag gevat en verklikte zijne medeplichtigen. I)e vijf waardige roodjes zullen streng vervolgd worden. Meetingen van den kath. propagandisten- bond van Aalst op Zondag 19 Mei Belangrijke tegensprekelijke meeting te Ninove. In den Os Geeraardsbergsclieslraat, was er eene meeting belegd op Zaterdag 19 Mei 's avonds. Er waren r6eds in bet begin der meeting een 200 man aanwezig allen katholieken. Toen wij gingen beginnen kwam gezel Pol Dc Mag, lid can den lan- delijhen raad der socialisten met 150 jonge gasten binnen gestroomd, er was reeds veel volk verplicht buiten blijven to staan. De voorzitter opende de vergadering en stelde vast dat de eérsto spreker G. V*N Nuffel 20 minuten zou spreken waarna De May gedurendo 10 minuten roplielc zóu krijgen, waarop een wederrepliek van G. Van Nufiel zou gegeven worden. Di® schikkingen werden volmondig door de socialisten goedgekeurd. G. Van Nuffel, onzen kleinen, vatte den stier bij do horens, en gaf de socialisten daar een rammelingsken dat ze niet licht zullen vergeten. Hunne princiepen vlogen een voor een de lucht iu als zeepbellen. Hij schilderde hunne politiek in gepaste en lastbaro feiten vast en op klokslag 9 ure na 20 minuten bet woord gevoerd te hebben sloot hij zijne rede die bijwijlen door het handgeklap verdoofd werd. De Mey mocht nu tegonsprekon en trachtte het waggelende kraam der socialistische princiepen recht te houden. Hij sprak, bleef steken, zocht in zijne papieren, bleef nog steken en als Hij 23 minuten in plaats van 10 gesproken had sloot hij met een bedekten aanval op den broeder van Helmet. G. Van Nuffel nam getuigen en daagde den tegenspreker uit den naam te willen noemen van dien broeder. De moedige eerroover dierf niet Vervolgens donderden nu de woorden van kleinen Van NutiV-lkon als gew eldige beuk- slagen'op don rotten socialistische» boel en 10 minuten volstonden om al de leugens en dwaalredens van gezel De Mey, lid van enz. in duigen te doen storten. De goesldrift beschrijven welke er heerschtena die meeting bij o::ze katholieken is onmogelijk; erkwara geen einde aan het gejuich en aan de geluk- weuschen. Hel 19jarig Van Nufffj.ken werd met een goede lijfwacht naar de statie geleid en ieder riep hem tot weerziens toe In een manifest zullen wij De Mey eens kammen zooals Hij het verlangt. Met namen, datums en plaatsen Te Aygem. In 't Gemeentehuis om 10 ure. 200 toe- hoorders. E. Van Lierde spreekt met veel bijval over den politieken toestand. G. Van Nuffel bekampt de daensisten. Warme toejuichingen. De meeling duurde tot 12 ure. Assisenhof van Brabant De zaak Vermeersch DE MOORD OP DEN RENTENIER VER MEERSCH IN DEN VESINET (PARIJS). Wij hebben medegedeeld dat de twee be schuldigden in die zaak, J... en zijne minna res Margaretba De B..., werden verzonden de eerste voor liet assisenhof van Brabant, de tweede voor de boetstraffelijke rechtbank. De raadskamer heeft nu beslist, gezien de langdurige voorloopige in hechtenisneming van Margarelha De B.... dat zij dadelijk in vriiboid zou gesteld worden in afwachting dal hare zaak voor de vierschaar worde op geroepen. tyiEBEDEELIEMGEStf. In de abdij van Affligem. Gisteren bad niet grooten luister de bede vaart onzer stadsgenooten naar liet heiligdom van Onze-Lieve-Vrouw van AfHigem plaats. Kwart voor drij ure. traden zij onder het gezang van liet Magnificat de Abdijkerk binnen,overhandigden hunne rijke offeranden aan den ouden Eerbiedwaardigen Abt Don Godelinrdus Heigl en woonden de plechtige Vespers en Lof bij. Daarna toewijding der Stad Aalst aan Maria gevolgd door eene gloedvolle dank en lofrede door een der Abdijheeren. Om zes ure. vergaderden de bedevaarders terug in de Abdijkerk. De Hoogweerde Abt Coadjutor, Don Benedictus hield nog.eene kleine toespraak, en daar Zijne Hoogweer- digheid, verleden week, bij zijne afreis uit Rome, van Zijne Heiligheid den Paus gemach tigd wierd den Pauselijkcn zegen le schen ken aan alle Weldoeners en vrieudon der Abdij.zoo schonkliij dien nu ook plcclitiglijk aan alle aan- en afw ezige medewerkers der bedevaart en sprak liuu een hertolijk, tot naaste jaar toe. STAD LUIK. ,T jeening van 1 ©OS Trekking van IS'"" Mei 1912. De bijzonderste prijzen ztfn gewonnen door de volgende nummers Serie 4705 Nr 24 uitkeerbaar met fr. 10,000 18 17984 4705 15 17984 13 - 12732 24 - Obligatiëu uitkeerbaar met 150 fr. S. 17984 10155 12732 17984 10155 500 250 200 200 S, N. 10155 10 17984 10 4705 21 17984 2 10461 15 Behalve do nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende series uitkeerbaar niet 110 frank 2509 4705 10155 104G1 12731 14899 16558 17984 4705 10461 10151 15 S. 2500 14899 17984 10155 10155 MARKTPRIJZEN Aalst. 20 mei. Hopmarkt prijzen kalm, beschikbaar fr. 230. Nieuw gewas fr. 150 Geeraarsdbergen 20 mei. Tarwe de 100 kilos 21,50; Masteluin 18,50; haver 24,00; Rogge 17,50; hoonen 22.00: Aardappelen 9,50; lijnzaad 33,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,6e 2,S0 eieren per 25, fr. 2.27 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 127, Viggenen 328.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3