BUITENLAND. Anliklsrikale Apachestreken. NIEUWSBERICHTEN. fliM |ARRY m PSI1KE |_ENA Kathelieken m het Arrontlissenteiiï Oënt-Eecluo, St-Hiklaas en Dendermonds kiest allen onder W Goed nieuws 02 gehelmzinriigs zaken m Sahvies 't Wit Stoopke van Jac^aes Nsefs - 2 Ir Dokter Janssens, van Moerbeke, ontboden, snelde ter plaats. doch hij kon enkel de dood van Van de Vijvere vaststellen. Hel slacht- offer woont te Meerbek© en is vader van twee kinderen. Nog een doode. Te Got them is, rond 12 ure. Woensdag middag, de molenaar van M. Meliuys, de 50-jarige Kamiel Verstichelon, doodgeblik- semd. De man laat eene weduwe met twee kin deren na. Toen het ongeluk plaats had, stond Verslichelen beneden er is ook veel schade aan den molen. Te Do Cling© is de bliksem gevallen op de brouwerij van Piel er Naels. Stallingen en woning zijn in asch gelegd. Niels is kunnen gered worden. Er bestaal verzekering. Ook te Gent heeft de bliksem eenige huizen beschadigd. De regen viel er zoo geweldig neder, dat verscheidene bellende straten, als de St-Pielers-, Nieuw- en Vrouw©uslralen, de Plateaustraat, de Lammerstraat, de Lau rens Dclvauxstraat, en de Muinkbrugstraat in ware rivieren herschapen waren. Vele kelders liepen onder water en moesten dooi de pompiers ontruimd worden. Te Aalst en omstreken, kregen wij eene goede regenbui, doch de bliksem scheen nog al ver verwijderd te zijn. Wij boorden nog van geen© ongelukken in doze streek. I*. De prins van Wales is to Toulon aange komen, Dinsdag, en heeft zich met zijn ge volg ingescheept op de Dantonliet admi raalschip van liet eskader. Admiraal Boué de Lapeyrère gaf een ontbijt ter eere van den prins en daarna is heel de vloot vertrok ken voorde oefeningen in volle zee. Goed gedekte leening. Naar op het stadhuis lo Parijs verzekerd wordt, zou de leening dier stad meer dan SO maal zijn inge schreven. Eoguerrand de Marigny. Voor de cor- reetionecle rechtbank van Parijs verscheen Dinsdag Enguerrand de Marigny, afstamme ling van den beruchlen Enguerrand dc Ma rigny, die in 1315 aan de galg van Monlfau- con werd opgehangen. Hij werd vervolgd voor misbruik van ver trouwen. In Maart laatst had hij zijne vrien din een berg lm of je ontstolen cn zijnen pa troon. een advocaat, M. Gilles, eene som van 215 fr. De besehuldigde is 24 jaar oud en is reeds vijfmaal veroordeeld, driemaal door den krijgsraad en tweemaal door de burgerlijke rechtbanken. Hij is veroordeeld tot vier maanden ge vangenis. Het spoorwegongeluk. M. Jourdy, ge kwetst bij het spoorwegongeluk aan de brug; Doudeauville, is Dinsdag overleden, zoodat or nu in 't geheel 12 dooden zijn. Verschok done gekwetsten verkeeren nog in ernsligen toestand. HJnitsclilaiicl. Groote erfenis. Wij hebben gemeld dat een consortium van erfgenamen een proces inspande legen den prins van Wied, schoon zoon van koning Wilhelm van Wurtemberg, tot teruggave eener erfenis van 3S millioen, nagelaten door zekeren Giirtner. De prins ontkende het bestaan van do erfenis. Ilel beroepshof van Frankfurt heeft den prins gelijk gegeven en de eiscliors wandelen ge zonden. Deze gaan nu in beroep naar Leipzig. Een gevecht met' inbrekers. Bij de vervolging van twee inbrekers in de nabij heid van hel dorp Bredow schoot eon inbre ker een dienaar van het gerecht neer. De gendarmen vuurden terug en raakten een inbreker, die vervolgens door zijn meder plichlige werd doodgeschoten, opdat hij niets zou verraden. Ten slotte word ook dc tweede 73' vervolg. Als gij dus iets voor mij deedt, deedt gij het nog veel meer voor Lena, die gij immers hoog vereert, zooals ik wel weet. Harry bedekte zich het gelaat met de han den. Toen Hector deze beweging zag, vloog er een straal van vreugde over zijn gelaat. Neem spoedig een besluit, beste vriend vervolgde liij talm^ nietWat schade kan het u doen Ik ben immers geheel in handen van mijnen aanstaanden schoonvader, die u alles vertrouwt. Ed ik. hernam Harry met vastheid, ik zal dit vertrouwen nooit beschamen. Welaan, dan zijt gij verantwoordelijk voor de gevolgen riep Hektor op zielroeren- öen toon en wilde de deur uitstormen. Wacht nog één oogenblik riep Harry verontwaardigd. Ik zou liever mijne rechter band verliezen, dan den man bedriegen, die mij van het eerste oogenblik af niet met min achting of argwaan, maar met achting, liefde en vertrouwen behandeld heeft. Maar er is echter nog een uitweg, dien gij misschien wel inslaan zult, om de rust van jufvrouw Limley «iet te verstoren. Sedert zes jaar heb ik een strengstelsel van spaarzaamheid volgehouden. AI de geschenken, die de oneindige goedheid van den lieer Limley mij gaf en het grootste deel van mijn dagloon, alsmede de winst van verscheidene ondernemingen, waaraan de heer Limley mij deed deelnemen, zoodra ik dezeive voorgeslagen had, heb ik in dry ten honderd uitgezet. Met deze- spaarpenningen had ik, wel is waar, een ander plan. In elk geval hebt gij ervan gehoord, dat de heer inbreker neergeschoten. Men weet nog niet wie het geweest zijn. Dr Solf naar Afrika. Dr Solf, de staats secretaris van koloniën, zal don 25 Mei Berlijn verlaten, om over Antwerpen naar Duitsch Xpid-West-Afrika te reizen. Zijn reis is op ongeveer vier maanden berekend en zal misschien ook naar Duitsch Oost-Afrika uitgestrekt worden. Schipbreukelingen. De Agence Havas meldt, dat niet de Kronprïnzessin Gecilie, zooals een telegram ons eergisteren meldde, maar de Kaiserin Augusta Viktoria schip breukelingen van een onbekend schip aan boord heeft genomen. Er is hier waarschijnlijk kwestie van do hij Borkum op 16 Mei opgenomen bemanning van den zeilkotter. A.zië De Chineezen ta Lhassa ingesloten. Volgens een bericht uit Lhassa van den 15" dezer zijn de Chineezen nog steeds in Zuide lijke voorstad ingesloten. Hun levensmidde len en hun patronen zijn op. Zij qioeten zich voeden met lastdieren. De terugtocht is hun afgesneden door 15.000 Tibetanen, die beide zijden van de.rivier bezet houden, Egypte Oudheidkundige ontdekking. Men heeft bij opgravingen van belang de necropool van Heliopoüs ontdekt. Dit was het verstan delijke centrum van Egypte, 4000 jaar gele den. Daar werd Muses bekleed met de pries terlijke en militaire macht, dio hom toeliet de Israëlieten uit Egypte te voeren. Men vond er verscheidene graven die ge balsemde lijken bevatten en geraamten van heilige dieren. Men vond zelfs geheel onge schonden eieren van den ibis, of heiligen vogel. V ereenigde-Staten Het huis van een millioenrijken republi- keinschen Senator. Senator Clarke be woont te New-York met zijne vrouw en twee kinderen een groot hotel, dat vijf-en-twintig kamers bevat twee bijzondere liften en een lift, die 25 personen kan meenemen drie motors van elk 275 paardenkracht drie generators met elektrische turbinen 30 bad kamers voor een half millioen dollars tapij ten en voor twee millioen dollars schilderijen. De grootste dreadnought van de wereld. Zaterdag is te Newport de super-dread- nouglit Texas van slapel gelaten, en daarmee li oef t Amerika do grootste thans bestaande dreadnought. De waterverplaatsing hij volle lading is 28367 ton de lengte is 573 Engelsche voet, de snelheid21 knoopen. De machionen hebben 27.000peerdenkracht. Het schip heeft 50 millioon fr. gekost. Mot Juli wordt New-York ook te water ge laten. De heer Minister van Spoorwegen, heeft aan de katholieke Volksvertegenwoordigers van het Arrondissement Aalst laten weten, dat, ingevolge hunne werking, van af 1 Juli aanstaande 1° Trein, 2000 (S. D.) thans om 4 ure 35 uit Aalst-Noord vertrekkende naar Brussel (Turn en Taxis), te Erembodegem om 4 ure 38 zal sloppen. 2° Trein, 2806, uit Brussel-Noord om 4 ure- 41 vertrekkende naar Korlrijk, zal s' Dinsdags te Ilillegem stoppen. Limley in Australië ecu agentschap oprichten en mij met deszelfs leiding belasten wilin dit geval dacht ik aan mijnen broeder, voor wiens uitzet mijne spaarpenningen dienen moesten. Intusschcn wanneer gij mij door ee nige regels van nwe hand beloven wilt, na bet verkrijgen van uw. vermogen dit geld aan mij of aan mijnen broeder terugtebetalen, ben ik bereid u morgen de som ter hand te stellen, die gij noodig hebt. O. hoe goed zijt gij jegens mij, mijnheer Hazeldean hernam Hektor met gekunstelde ontroering. Ik gevoel mij verlegen, want ik weet wel dat mijn gedrag jegens u niet altijd zoo geweest is, om mij uwe vriendschap te verwerven. Maar, mijnheer Jlarry, zouden de kleine sommen, die gij liebt kunnen sparen, wel toereikend zijn Gij weet niet hoe het geld aangroeit, als. de gewoonten van den bezitter er naar inge richt zijn. Wat is de minste som, die genoeg zaam is oinu uit uwe tegenwoordige verlegen heid te redden Ik heb beloofd aan Vacant Stare en aan Lackwitt Ogle tweehonderd pond te bezorgen. Ten tweede kan ik niet van Fanny afkomen, zonder haar tenminste honderd pond te beta len, om eene zaak over te nemen, waar zy van leven kan. Zij is mij zoo genegen en het zal haar zwaar vallen, van mij af te zien maar als zij hoort, dat ik trouw, zal zij zich wel'naar de omstandigheden weten te schik ken. Boven die honderd pond houd ik mij ver plicht haar elko week een pond te betalen maar dat is eene zaak op zicli zeiven. Verder moet ik ten minste driehonderd pond gebrui ken, 0111 schulden van eer te betalen. Dat zou met elkander zes honderd pond uitmaken. Maar ik zie u verrust en verlegen gij hebt DE VOLKSSTEM Markgraaf Imperial! gestoken en erg gekwetst door den broeder van een liberalen burgemeester. Woensdag morgend kwam markgraaf Imperiali, katholieke kandidaat voor Hoei- Borgworm te Nai.drin aan. Hij was in gezel schap van heeren Dejageen Lboneux. Toen M. Imperiali wilde binnengaan in de herberg van Danas, schrijnwerker, kwam deze woedend met een mos builen goloopen, bracht M. Imperiali en M. Dejace verschei dene steken toe zoodat het bloed overal uitvloeide, totdat eindelijk M. Lhonenx zijn nies kon afnemen. De liberale apache is de broer van den liberalen burgemeester van Nandrin. Over dien schandaligen aanval is er niets te lezen in degoddelooze bladen. De liberale schoolie is niet aangehouden Het geval van Stekene. Dc liberal en waren to Stekene, een paar uren van St-Niklaas toegekomen en daagden daar de inwoners onbeschaamd uit, zoodal er eene botsing is ontslaan lussclien de vrou wen en mannen van Stekene en do liberale en roode uitdagers. De goddelooze bladefi schreven dat Jan Persoon? erg gekwetst was. Welnu, weet ga wat er van is Per- soons is met van Hooylandt gaan vluchten, en al loopende heeft Jan zijn hoed achter gelaten. Van kleisen is or geen spraak ge weest. Dat belet niet dat in de goddeloozé bladen M. Persoons al bijna zoo goed als dood was geslagen. AhWij kennen don truk van die apachen. In Antwerpen gaan zij' om met messen, looden hollen, revolvers, in Henegouwen en te Hoei steken zijn levensgevaarlijk onze katholieke workers, en om den huilengewo nen slechten indruk weg te nemen van hunne schaudodaden, zoeken ze nu de mensehen ook wijs fe maken dat do katholieken hier en daar ook de kartelmannen aftroeven, leder weet genoeg wat er van is. De katho lieken laten elk met rust, maar we moeten het bekennen, er is iels veranderd; vroeger lieten de katholieken zich„al te veel afrossen alsof zo bloemzakken waren nu is dat liedje uit en zijn er die op do katholieken durven kloppen, dan wachten onze vrienden niet om tegen te kloppen.>En hierin hebben zij over schot van gelijk. Het onderzoek. liet parket is Woensdag namiddag ander maal te Saintes afgestapt-,, om hot onderzoek betrekkelijk do geheimzinnige zaken van Saintes voort te zetten. Hel parket onderhield zich eerst met de ïiioord op den landbouwer Vierendeel ge pleegd. De magistraten bestudeerden eerst al do inlichtingen, door hen zeiven en door de gendarmen vereenigd. Vast en zeker is het, dat de ongelukkige vermoord werd kort nadat li ij geëten bad. dus kort nadat hij te huis kwam en zijne drie jongste kinderen 24, 17 en 13 jaar ojud, de woning verlaten hadden om naar do kermis te gaan. Het parket heeft echter uit de bewijsvoe ringen van de wetsdoktors en uit de vaststel lingen door de gendarmen gedaan,nog andere gevolgtrekkingen kunnen opmaken. Toen liet lijk ontdekt werd, stelde men vast, dal de armen van den doode uitgestrekt waren en dat hij zijne jas maai'hulf aan had slechts een arm stak in oene mouw. Men be sluit hieruit dat toen het lijk in den poel geworpen werd, de ongelukkige reeds lang moest dood zijn en dat de moordenaar er niet meer in gelukte zijn slachtoffer eene jas aan te trekken. Uit de lijkschouwing is gebleken dat Vierendeel gedood werd, terwijl hij zat misschien ten hoogste aan honderd pond ge- Jacht, die gij mij geven kunt. Neen, daaraan dacht ik niet Ik dacht veel meer aan het lot, dat vele vrouwen uit de hoogere standen te wachten staat, als hare mannen het zoo maken ais gij, mijnheer Hole- tor. Onder zekere voorwaarden ben ik bereid u zes honderd pond te leenen. Ik behoef u niet nogmaals tejierinneren, dat het mijne spaarpenningen' zijn, en dat, wanneer dit geld verloren ging. mijn broeder een bedelaar zou worden. Ik beloofde aan mijn moeder toen zij op haar sterfbed lag, altijd voor mijnen jong- sten broeder te zullen zorgen. Intusschen, wanneer met betrekking tot Sim's belangen alles in orde gebracht is, dan heb ik geene bedenking u het geld te bezorgen. Hektor bracht zijnen zakdoek aan zijne oogen. O, hoe weinig heb ik u gekend,mynheer Hazeldean riep hij zielroerend. Nooit luid ik geloofd, dat gij mij "zoo genegen waart, beste Harry, Bedrieg u niet, mijnheer Hartwell 1 Onder dit voorwendsel zoudt gij geen duit van mij krijgen, en wel het allerminst voor uitgaven die ik ten hoogsten afkeur. Ik ben u niet genegen en bemin u ook niet. Slechts om den wil van juffrouw Limley, de dochter van mijnen braven weldoener, is mij dit mogelijk en daarom voer ik ook de verdere voorwaar de aan de uitbetalingdat gij een geheel nieuw leven beginnen zult, voör den heer Limley, wanneer ik naar Australië vertrek in mijne plaats een vasten steun in de zaken worden, dat gij den omgang met het meisje, dat gij Fanny noemt, geheel zult opgeven cn mij op uw woord van eer belooft nooit vrijwillig weer een woord met haar te wisselen of ecnen regel aan haar te schrijven, of lag. De onderzoeksrechter is van gedacht dat het moet geweest zijn, terwijl hij op zijn bed uitgestrekt lag. Het hemd van den ongelukkige was inder daad gansch bebloed en noch op de vest, noch op do broek vond men bloedsporen. Wat zulks nog schijnt te bevestigen is dat het behangpapier der slaapkamer, alsook liet onderste paneel eener kus met bloed be smeurd zijn. Eene bijzonderheid van groot belang is, dal het den nacht van Donderdag lot Vrijdag fel geregend heeft en dat de muts van liet slachtoffer, noch zijne klompen nat waren, toen men ze in de weide, op den boord van don poel terugvond. Zulks schijnt te bewijzen dat de muts en de klompen in de weide gelegd werden, kort voor de ont dekking van hel lijk, om to doen gelooven dat de werkman aldaar vermoord werd. Verscheidene personen werden gisteren ondervraagd. Een bouwmeester heeft het plan der plaatsen opgemaakt. Geene misdaad. Het lijk van den persoon die op de baan van Sainte-Renilde naar Bierst gevonden werd, is herkend als zijnde dat van een duitscher. de 36jarige Zeiler, die sinds ©eni gen tijd teekèns van zinsverbijstering gaf. Uil do lijkschouwing is gebleken-, dat de mail niet vermoord werd, doch dat hij aan de gevolgen van een bloedopdrang bezweken wa-s. Het onderzoek betrekkelijk deze zaak is dus gesloten. Brussel. Eene aanhoudingVan bet begin uf van den kiesstrijd, werden de aan- plakbrieven der katholieken te Brussel aan houdend van de muren gel rokken. De policie kon er maar niet in gelukken de kerels te vatten, daar er altijd medeplichtigen op loer stonden om de vernielers te verwittigen. Dinsdag nacht, rond 11 1/2 ure bemerkte een policieagent in de omstreken dor Visch- markt, nachtridders aan het werk. Op bel zicht van de policieagent, vluchtten de kerels weg, doch een kon aangehouden en naar het commissariaat gebracht worden. Hij moest bekennen Karei Solau te heeten, zoon van het socialistisch gemeenteraadslid Solau. Proces-verbaal is legen hem opge maakt. Zijne drie gezellen, waarvan het signalement gekend is, worden opgezocht. Laffe aanrandingEen ouderling ging Woensdag morgend langs de Huiden- marktstraat, toen hij aangevallen werd door twee kerels van Fransche afkomst. Een policieagent snelde toe, doch de twee schur- ken'trol^ken hunne dolkmessen en vieleu den agent aan. De menigte, welke samenge stroomd was, koos partij voorden ouderling en don agent en ging de aanvallers te lijf. Al de agenten die zich in de policiepost van het stadhuis en in de naburige straten bevon den kwamen toegesneld en moesten al hunne krachten inspannen om de twee bandieten uit de handen der vorontxwerdigde menigte t© halen. Daaiin gelukten zij eindelijk met de kerels in eenen oulomohiel te duwen welke in volle vaart naar hei policiebureel der 4® afdeeling reed. Na eene eerste onder vraging werdén de twee Franschmans naar het gevang van Vorst gebracht. Tijdeus do woeling werden verscheidene uniformen van agenten gescheurd. Wat vraagt het volk De Chicoréo der Trappisten Vincart, Het volk heeft gelijk. 1500 An der! echt. Brand in eene steenbak kerij. De dekzeilen, liggend in de nabij heid eener barak van de steenbakkerij, Weezenhuisstraat, te Andcrleclit, hebben verleden nacht vuur gevat. De vlammen tas ten spoedig de barak aan, welke totaal- werd vernield. De pompiers der gemeente, kon- Hector onderwierp zich spoedigerdan Harry verwacht had. aan de gestelde voorwaarden hy deed het slechts om geld te krijgen en Harry deed, met overwinning van zichzelven, alles om Lena's wil. Wauneer zij nu toch één maal niet voor my bestemd is, dacht hij, dan moet zij ook met een ander gelukkig zijn, en ik moet dien andere haar waardig zoeken te maken, zoo veel in mijn vermogen ligt. Het verwende en zedelijk bedorven geluks kind lachtte heimelijk in zich zeiven, toen Harry hem den volgenden morgend werke lijk de volle zes honderd pond uitbetaalde en daarvoor vijf regels van Hektors hand in den zak stak. Hektor, die or geen oogenblik aan gedacht had, om de op zijn woord van eer aangenomen voorwaarden werkelijk te ver vullen, had 's nachts eenen list verzonnen,die geheel 8aar Harry's oprecht karakter bere kend was. Om aan Harry de oprechtheid van zijn voornemen te bewijzen, om met Fanny te breken, sloeg hij zelf aan zijn helper voor, dat deze in persoon haar liet meisje, juwier naam Fanny Frank was, zou gaan, om haar Hektor's besluit te verkondigon en haar door middel van honderd pond een modewinkel te bezorgen, alsook haar in persoon ieder week een pond sterling tot levensonderhoud uit te betalen, om hierdoor aan Hektor elke reden te benemen, om weder met Fanny in aanra king te komen. Als Harry aan dit verzoek voldeed, zooals zeer waarschijnlijk was, dau zou Hektor er wel voor zorgen, dat Lena zijn bezoek gewaar werd en tot de overtuiging zou komen, dat Harry's schijnbare streng heid van zeden en vroomheid slechts een dek mantel van lichtmisserij was. Sedert korten tijd woonde tegenover Harry de zuster van Lena's kamenier. Met ©enige handigheid kon door deze zeer schielijk in het 24 MEI 1912 den na een uur workens alle gevaar afkeeren. St. Gillis. Brand. Dinsdagavond, 9 1/2 ure, is brand ontstaan in de onderver diepingen der woning van Mevr. Smeraldy, die een magazijn van kramerswaren on papier openhoudt op den Waterlooschen Steenweg. 120, teSl-Gillis. De pompiers waren verplicht zich te voor zien van hunne adernlialingsloëstëllen om niet Ie verstikken, Het duurde een vol uur vooraleer dal zij meester waren van don brand. De schade beloopt toi 10,000 frank. Men denkt dat een nog brandend allumetj© door een dor keldervensters geworpen ord. Groenendaal.Doodelijh ongeluk tijdens een paardenkoers. Woensdag is het paard Bobine toebehoorende aan burggraaf de Buissëret en bereden door den jockey Ghes- ner, bij het overspringen eener haag geval len. De jockey werd met geweld ten gronde geslingerd en moest met erge inwendige ver wondingen naar het gasthuis overgebracht worden. Het paard dat de heide voorpooten gebroken had. moest afgemaakt worden. is het eenige echte Vieux Système. Gent. Bijna een vreeselijk ongeluk. Heden morgend rond 10 ure was Alfons Dickson, oud 15 jaar, loodgieter wonende in liet weezenhuis, werkzaam op liet dak van een buis in do Korte Meire. Eensklaps ver loor hij bet. evenwicht, viel, maar bleef aan de dakgoot hangen. Voorbijgangers staken eene ladder toe en haalde hem naar beneden. Daar viel hij huiten kennis. Men bracht hem over naar het weezengesticht. Ziek geworden. Dominicus Lully, oud 63 jaar. glazenmaker, wonende Vrede- straat was Dinsdag namiddag, werkzaam op het dak van een huis in de Kabotstraat. toen hij eensklaps ziek werd. Hij werd naar be neden gehaald en naar gasthuis overgebracht. Gruwelijke ontdekkingToen de vrouw van Pieler V... fabriekwerker, wo nende Groot Meerhem, die uit de stad was geweest Dinsdag avond rond 10 ure te huis kwam, vond zij haren man dood. Het lijk werd naar liet dooden huis overgebracht. Ledeberg. Erg verbrand. Een werkman van den schilder Ysabie, wonende in do Hoveniers!raat, te Ledeberg, die Woensdag voormiddag een kruik vitriool wilde opheffen, welk© hem op een gegeven oogenblik ontglible, is daarbij door het bijtend vocht erg aan het aangezicht ver brand geworden. Hamme. Schielijke dood. Dinsdag nacht is Maria Van Goethem, vrouw Isidoor Goossens, oud 60 jaren, schielijk overleden, ten gevolge eener hartaderhreuk.- Parket afgestapt. Dinsdag1 namid dag, is liet parket van Pendermondë alhier afgestapt om liet ónderzóek voort të zetten, aangaand® de brandstichting gepleegd den 29 April, eersten dag der werkstaking, bij Dame wed. Louis Vermeire, Damslrd'at. Naar het schijnt zou Vérc'au teren Jacobus, welke voor dit feit aangehouden werd, eenig licht aan den dag gebracht bobben. Petrus Peelers, fabriekwerker, wonende op den Hooirt. is na onderhoor aangehouden en gevankelijk naar Dendermonde overge bracht. Hij loochent het feit. te zijnen laste gelegd. Aankomst der Zomerstoffen. Groote keus voor mans- en vrouwenkleedereri, hij Van den Bergh-Jouret, Korte Zoulslraat. 41, Aalst. 758 Welle.Doodelijh ongeluk. Verleden Zaterdag was men bezig met de leemen schuur van René Li evens af te breken. Eens klaps stort te de lange zware muur in en viel op den jongste zoon van den landbouwer, Aimé Lievens genaamd en 14 jaar oud. Dezen nacht is de jongeling aan de gevolgen van het ongeluk overleden. huis van den heer Limley verspreid worden, dat Harry heimelijk een op zichzelven wonend meisje bezocht. Dat de punt van den vergif tigen pijl tegen hem zeiven gericht koude worden, daaraan had de onnadenkende niet gedacht. XLVIII. HARRY S AFSCHEID. Volgens zijne belofte begaf Harry zich naar de hem aangewezen woning van Hartwell's geliefde Harry had gemeend een evenzeer dubbelzinnig en onbeschaamd vrouwspersoon te ontmoeten, en hy vond eene jonge vrouw met een zuigeling, eenvoudig en beschroomd van voorkomen. Fanny Frank was als een zestien jarig meisje van het platte land naar Londen geko men, om als leerling in eenen modenwinkel geplaatst te worden. Door eenige oudere on behaagzieke gezellinnen naar eene balzaal gebracht, waarin het overmoedig drietal, Stare, Ogle en Hartwell de slachtoffers voor hunne slechte hartstochten zochten, was Hektor haar genaderd, liad haar onder val- sche voorspiegeling liefde ingeboezemd en was met haar in eene innige betrekking ge treden, die over het jaar voortduurde. Hij had haar een fraaie bovenwoning gehuurd en be loofd haar tot vrouw te nemen. Fanny weende bittere tranen, toen zij van Harrv vernam, dat Hektor er niet aan dacht met haar te trouwen, maar dat hij op het punt stond zich met eene rijke en deugdzame dame in echt te begeven. Diep ontroerd verliet de bemiddelaar de on gelukkige en bczucht liaar toen geregeld elke week. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2