Wie zijn de leugenaars ZAAILANDEN Oa kiesstrijd in tiet arrondissement Aalst KERKELIJK NIEUWS. MEDEDEELINGERI. "t ca. S1TL i e XX "W" s Koliioüeken m liet Arronöissemont Brussel, kiest allen onder 3 SPORTNIEUWS Wielrij den Kaatsspel. MARKTPRIJZEN GFF/CIEELE KW0TEERING Weerkundige waarnemingen Voor de besteZaden WOONHUIS Z&ASLaNÜEN te Görsfcefee en Herzeis. SCHGONE HOFSTEDE Gebroeders PODEVYN, 24 MEI 1912 DE VOLKSSTEM In de Volksstem van Dondei-dag 23 Mei (en niet van werle- deei Woensdag zooals M. Daens zelf LE0JJGE83ACISTISS schrijft, want M. Daens ziet de strooihalm in de oogen van anderen en ziet den balk niet in zijn eigen oogen; stond er een verslag over eene meeting van M. Daens te Eede, waarin tegenspraak van wege katholieken belet wierd door vloeken en bedreigen van wege daensisten. Onze letterzetters hadden echter gedrukt Lede in de plaats van ETedle, nemende op 't handschrift eene T-H voor eene T ,3 eene kleine drukfout. M. Daens in zijn Werkcnan van deze week schrijft in dikke vette letter, als naar gewoonte Be S3 essi LES5GE- HAAR een LASTERAAR enz. enz., iii iasss te Lede nie geweesï 2 M. Daens weet heel goed dat het feit gebeurd was TE EEBE, en dat onze gazet enkel eene drukfout had begaan- J..OOO ÜJ-S&jOLlxorö. aan M. Daens als ons verslag over zijne meeting te E®ii© (in de plaats van LEDE) niet waar is ttfaar sijïj nu s5® leugensaD-s? ï®se aijss de Bsastepaissa-s! Lede. AanhoudingWoensdagmor- gend werd de genaamde Leander Bogaert. 30 jaren oud, mijnwerker Tan Lede, door de Rechtbank van Charleroi veroordeeld bij verstek, tol eene gevangzilting van 9 maan don en 50 fr. boete uit hoofde van moord poging op de genaamde Marie De Vuyst, echtgenoote Koppens, herbergierster te Monligny-sur-Sainbre, alwaar Bogaert kost ganger was. Deze bad hem verzoclid elders zijne kosten te koopen, gezien zijn slecht gedrag Bogaert in gramschap onlglokèr. kocht een revolver, kwam terug, zocht ruzie en loste Uvee revolverschoten op Marie De Vuyst. Deze werd in liet voorhoofd ge troffen en moest naar liet hospitaal gedragen worden. Doch zij is nu genezen. Een hevel van aanhouding was tegen hem afgeleverd, Donderdag namiddag ontdekte de politie-kommissaris van Lede zijne schuil plaats en hield dm kerel aan. Hij bracht hem naar de gendarmerie van Aalst over, van waarde kerel naar hel gevang van Dender- - monde overgebracht werd. Zwijnaarde. Geheimzinnige dood. Pol Verbeke, wagenmaker, ongehuwd, die met zijnen broeder Alois, die hetzelfde be roep uitoefent cn ook jongman is, samen woont, en zich bijzonderlijk met het huis houden bezighoudt, moest Dinsdag avond rond 9 ure nog ter winkel gaan daarop verzocht hij zijnen broeder Alois, zich maar ter ruste tq begeven. Toen AJo'(^ Vevbeke, Woensdag morgend, rond 2 ure, wakker wej-d, zag jii.) licht, bran den, hetgeen hem zeer zonderling- voorkwam. Hij riep ap zijnen broeder Pol,-doch bekwam geen anl.wqord. IIij dporzocbl de woning., doch nergen^ was zijn broeder Ie hespeuren. Dadel ijk'stelde hij zich op zoek en'vond op een vijftal minuten van hunne woning, zijnen broeder op de straalsteenen bewuste loos liggen. Met behulp van eenige geburen werd de man naar zijne woning gebracht, waar dok ter Kremer ontboden werd en de noodige zorgen aan het slachtoffer toediende. De ongelukkige is rond 5 ure zonder tot het bewustzijn t. rug tekeeren, overleden. De geudarmeii' van het geheimzinnig overlijden verwittigd, heeft een onderzoek ingesteld. Antwerpen.Wcrkongeluk. De dok werker. Frans Do Theye, 32 jaar oud. wo nende Sanlvlietstraat, is tijdens zijn werk aan boord van den stoom er Vaderland, eene rib gebroken geworden. De man is in het Verband huis der Kipdorpvest verzorgd. Ge-red. Verleden nacht is een passagier, Alex. Frisch, die aan boord van den sloomer Erlangen had plaats genomen, toevallig in de Schelde gevallen. Hij kon door de bemanning gered worden. Geknipt. Zekere M...., die gisteren morgend uit het magazijn van M. Bccher. Wijngaardstraat, twee zakken paardshaar stool, werd door de policie verrast en aan gehouden. Een medeplichtige kon ook gevat worden. Brand. Woensdag morgend is brand ontstaan op eene slaapkamer van een huis der Nederstraat. Het mobilier, van deze kamer, alsook dat ccncr andere kamer werd geheel vernield. De pompiers moesten ruim een half uur werken, vooraleer het vuur te kunnen uitdoovon. De schade bedraagt 3000 frank. Jeugdige dieven aangehouden. Twee jonge gasten, J. De V... en Eug.V..., 15 en 16 jaar oud, heiden wonende in een huis der Dylestraat, waren gisteren in een huis der zelfde straat binnengedrongen. Toon zij door de inwoners verrast werden, hadden zij reeds den inhoud van twee gas meters geledigd. De twee jeugdige schurken zijn opgesloten. Liefdedrama. Verleden nacht poogde de genaamde Cl.., zijne bijzit, de 24jarige Barbara H..., wonende Egmontstraat, in hare woning te vermoorden. Na eerst ge poogd te hebben haar te verwurgen, poogde hij haar den hals over te snijden. Hij bracht haar eene gapende wonde aan de keel toe. Do vrouw kon nog tijdig vluchten. De brutale minnaar is aangehouden. De diefstallen aan de haven. Eene kist, artikelen in caoutchoux inhoudende, werd gisteren gestolen ten nadeele der firma Steinmann, Jordaankaai. Onder hangaar n. 16, aan het Kattendijk- dok heeft men ten nadeele van M. Somers, verzender, 12 slaven antimoino gestolen. - Deserteur aangehouden. Een ge naamde Gwandelde gisteren avond, in gezelschap eener vrouw langs de Koeien- gracht, toen hij aangerand werd door eene andere vrouw, dis'hem een messteek in het aangezicht toebracht. Een policieagent snelde toe en bracht heiden naar het policie- bureel Daar bevond men dal G... reeds verschei dene weken zijn regiment ontvlucht was. Na verzorging w erd hij ter beschikking van het krijgsgcrecht gesteld. Ook de vrouw is aangehouden. Baarle Nassau. Kindermoord. Het parket van Turnhout is alhier afgestapt om eene erge zaak te onderzoeken. Uit een gracht had men Dinsdag het lijkje opge haald van een pasgeboren kindje. Het onder zoek deed weldra do vermoedens vallen op -eene ITjarige boerendochter uit den omtrok. Deze werd aangehouden en deed volledige bekentenissen. Op het exaam. Professor. Wal zijn microben Recïpiendaris. Microhen of krieldieren zijn oneindig kleine levende wezentjes die besmettelijke ziekten veroorzaken. Professor. Goed zoo. Hoe en waar woekeren de krieldieren Recipiendaris. Aks het lichaam ver zwakt is en geen en tegenstand kan bieden. Professor. Wat gevolg trekt u daaruit met hel oog op het voorkomen en genezen der ziekten Recipiendaris.Dat men den menschen een krach (herstellend geneesmiddel moet geven om ze sterk te maken in den strijd te gen de ziekten. Professor Noem dat geneesmiddel. Recipiendaris. Vrö'egér prees mén Ki na. Kola, Ï.Tzerzoulen, thans altijd en overal THEOBROMA. Uilslag Met toejuichingen van oen jury, de grootste onderscheiding. In alle apotheken. Hoofddepot Apotheek DE MOOR. Burgstraat, 3S, Gent. Te Aalst, hij al de lieeren Apothekers. Bergen. Doodclijk spoorwegongeluk De spoorwegwerkman Oscar Leduc, 35 jaar oud, was gisteren in de statie van Bergen aan het werk, toen hij. zich uit don *weg makende voor eene versporende lokomotief, door eene andere lokomotief. verrast en omvergeworpen werd. De arme man werd overreden en vreeseljjk verminkt. De twee been ei) werden afgesneden, den huik ver pletterd en het hoofd bijna geheel afgesne den. De ongelukkige bezweek kort nadien. Do heide broeders van Leduc kwamen eenige maanden geleden, in soortgelijke ongelukken ook om het loven. Plechtige novene ter eere van de H. Moe der Anna in de parochiale kerk van Bolte- lare, beginnende op Maandag 2de Sinxendag. Zondag, hoogfeest van Sinxen, om 3 ure, de vespers ten 4 ure, inhaling der bede vaarders van Doer!ijk. Maandag, 2,le Sinxendag, eerste dag der novene, de eerste mis om 6 ure, ten 9 ure de plechtige hoogmis, waaronder sermoen na d'hoogmis processie met 't vermaard mi- rakuleus beeld 's namiddags om 4 ure lof, (bedevaart van Berlare). Dinsdag 3de Sinxendag ten 9 ure zeer so- iemneele mis en sermoen. Do sermoenen zul len gepredikt worden door Z. E. Pater Isi- door, overste der Augustijnen. Op de andere dagen der novene, do eerste mis om 6 ure, ten 8 ure solemneels hoogmis, ten 4 ure hot lof. Op al de Dinsdagen van het jaar wordt er ten 8 ure eene solemneele mis gedaan, tor eere van de H. Moeder Anna. AALST. De Aalstersche Kunstkring houdt zijne ITP jaarlijksehe Tentoonstelling ter Aka- demie achter de kerk, gedurende de Aalster sche feestdagen. De tentoonstelling zal open zijn van 9 ure 's morgends tot 6 u. 's namid dags. AALST (ST-JOB) Maandag 27 Mei aanstaande om 8 ure, mis'in de St-Johs'kapol. Ónmiddelijk na de mis, groote vergadering hij M. L. Schouppe, ••In het Hof van Rogelsbrugge». Do heeren Propagandisten ztïllen er het woord vooren. MALDEREN. Groententeelt. Do hoer II. Willems, voordrachtgever te Wolverthem zal alhier 5 voordrachten geven in de Gemeenteschool op 27 Mei 9 en 23 Juni 7 en 21 Juli, telkens na do Hoogmis, Welverdiende onderscheiding. M. Èdrnond Scheerlinck, referendaris der Koop- handelsrechtbank is ridder genoemd der Leopoldsorde. Hartelijk proficiat aan den vereerde, we gens deze welverdiende onderscheiding. Erg ongeluk. Sinds eenige dagen werkt men in de danszaal van M. Leo Van Goe- them, Nazaretbstraat, aan herstellingswer ken. Donderdag namiddag, rond 3 1/4 ure, is eene stelling ingestort, Leo Van Goelhem, en een schrijnwerker, Gustaaf De Decker, wonende Genlschen Steenweg, werden ten gronde geslingerd en kregen nog een deel der materialen op liet lijf. Spoedig snelde men de slachtoffers ter hulp. Van Goelhem werd de rechterhand erg gepletterd en klaagt over inwendige pijnen. De Deqjker was gekwetst aan do schouders en kloeg ook over lievige inwen dige pijnen. Spoedig werd dokter Schelfhout ter plaats geroepen, die do slachtoffers ver zorgde. Hun toestand is geruststellend. Op de stelling stond ook nog- een derde werk jongen, doch deze ontkwam liet ongedeerd. Eene zonderlinge meeting der Daensisten op Moorsel-Waver. Verleden Maandag avond, 20 Mei togen onze propagandisten naar Moorsel orn er meeting te geven, die dóór eene plaatselijke misgreep niet belegd was: Ter plaats gekomen vernamen zij dat ze onverrichter zake moesten weerkeeren, leen er hun gezegd wierd dat er eene meeting was van de Daensisten op Moorsel-Waver met, als aangekondigde sprekers, Van den Bruclc, Caudron en Bodjué. Onze propagandisten G. Van Nuffel, J. Van Dammebesloten er henen te trek ken met eenen makker en eenige katholieken van Moorsel om tegen te spreken. Als zij binnen kwamen, ontstond er seffens de grootste ontstelling hij de Daensisten. Komt ge tegenspreken vroeg M. Coudron. Natuurlijk, antwoordde Van Nuffel, 't is tegensprekelijko meeting, en ik wenschte hier ééns te spreken met Van den Bruele De Daensisten schenen kiekenvleesch te krijgen... M. Caudron nam het woord en zegde Vrienden. M.'Van den Bruele heeft laleliWelen' dat hij onpasselijk geworden is. er zijiv hier heeren onV tegen de spreken. Maar het zal nu geen meeting zijn. Ik sluit de meeting Men lachte eens met den heldenmoed uer Daensisten en G. Van Nuffel antwoordde; Wij willen hier geen móester spelen, 't is ons recht niet maar ik verzoek alleman ons te volgen hier rechtover ia een katholiek lokaal Alleman volgde, en daar begon nu een katholieke meeling voor meer dan '100 toe hoorders, waarin onder onbeschrijfelijke geestdrift, onze sprekers toegejuicht wier den. Doch.nu de groote knoop Toen onze propagandisten 's avonds rond 11 ure te Aalst.kwamen,, in de Molenstraat liepen zij vlak op Van, den Bruele die er verduiveld goed gezond uit zagen door onze mannen aangesproken Wjierd Wat voor dat Wie heeft er nu gelogen Of heeft men zoo'n schrik gekregen van 't snotneusheh Van Nuffel Te Burst. Meeting op Stokt. De katholieke meeting is prachtig gelukt. Om kwaart voor 8 ure begonnen, was de vergadering nog bezig om half twaalf. De lieeren Frans Coppens en G. De Glerck spraken er geestdriftig tot de strijdlustige mannen van Burst. Vriend Benjamin Nokl zong vele prachtige liederen waarvan alle man liet refrein meezong. M. do brouwer Moreels heeft ons feestelijk ontvangen. Bij het huiswaartskeeren heeft Frans zijn para plu verspeeld, wij verzoeken de vrienden van Burst en Erpe-Meire, die den paraplu zouden gevonden hebben, hem aan Frans Coppens te willen terug bezorgen. Aalst. Groote baankoers voor beginnelingen (met of zonder licence), op Maandag 27 Mei (2rte Sinxendag), hij den heer Constant Van den Steen, Geeraards- bergschen steenweg. Vooruit 10 franken ge waarborgd. Inleg 1 fr. De afstand bedraagt ongeveer 45 kilom. zijnde Aalst-Ledeberg, (Arsenaal), en terug. Vertrek om 1 3/4 u. Inschrijving bij Constant Van den Steen. Erpe, Vijf Huizen. Maandag 27 Mei, om 3 ure 's namiddags groote Velokoersen, hij Alfons Christiaens. Nieu werkerken-Dorp. Op Zondag 26 Mei aanstaande, om 2 uren zeer slipt, zal er eenen belangrijken wedstrijd plaats hebben met den dikken hal, naar 250 frank prijzen lusschen de 3 sterkste partijen van 't land. Flenu, A. Louvrier. Etterbeek, Delin- Pulmans. Ilerdersem, Moens-Meganck. Aalst. 23 mei. Hopmarkt prijzen kalm, beschikbaar fr. 230. Nieuw gewas fr. 150 Lokeren 22 mei Boter 2,72 a 2,00, pieren 2,09 a 2.17, aardappelen 8,50 a 2,00 raapkoek 12,00, lijnkoek 00,00, rogge BRUSSEL, 22 mei Graanmarkt. Inland- sclie tarwe 23 0/0 a23 1/4 Amerikaaiisclie Win tertarwe 23 1/4 roode Kurrachée22 3 1 inland- sclie Rogge 19 1/4 a it 1,2; Gerst Donau en Odessa 22 a 22 12 inlnndsclie Gcr.'t '23 a 00 0/0 Haver van Courlande 23 1/4 a 24 Gerst der Pol ders 23.50 a 00 o/O ml: adsehe Haver 22 1/2 a 23 1/2 Amerikaaiisclie Maïs 17 3/4 a id. van Odessa 16 1/2 Graan van den Donau 22 1/2 a 24 id. Rio de la Plata 20 a 22 0,0 Handelsbloei» 27 1/2 Bakkersbloem 29 0/0 Zemelen 14 1/2 a 00 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 74 in provincie 72 Lijnolie te Brussel 104 in provin cie 102 inlandsch Koolzaad 33 1/4 Boter 2,ST a 3,00. Cèesfiftf Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 577: Vette koeien 82, melkkoeien 00; groote ossen jonge ossen !'<9; vaarzen 141 slieren 209; varkens 798; kalveren magere beesten schapen VI?etteren, 23 mei Boter 2,80 eieren 2,00 a 2, t<)viggens 35 a 45 kiekens stuk 3,00 aard appelen roode S a-10; id. witte 7 a S;konijnen 1,70 jonge duiven 1,40. rrix. ÉS-tOXT-OXlS!» WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL22 MEI Leen van Staat, Pravin>j Steden Belgische leening le r r 3* r Kongo uitvoerbaar Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet 1868 Buurtspoonv Jan -Juli. Obl. Mei-No v. (loten) 2 A&derlecht 1S073 Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel '1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1696 Klsene 1880 1908 I.alten 1902 Luik 1860 1897 1905 Mechelcn 1885. 1897 Oostende 1852. 1898 fit.-Gillis 1904 St-Joos-tojrnoodel881 Schaarbeek (100 frJ (500 fr.) Spa 1909 Doornik Ï50 fr.) Verviers 1873 1893 86.75 86.60 93.50 79.75 85^50 100.25 103.25 94.30 77.— 69.50 69.— 94 82.95 129.75 69.— 76.— 84.— 88.25" 130.25 76*25 van M. CamieS Pratt, opticien-specialiste Aalst, lange Zoutstraat, 6 •23 mei, 15 ure: Barometer 750-3 Thermometer 18 J2 Wind: noord-west Vooruitz.regenachtig wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gestieht seclert I5jaar Aldaar te hekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Bettera'ven, Eckendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzade», dhaliaplanten, enz... 485bis E) E R I G II X Allo Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele sooi ten verschen ZEEVISGH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeolige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. P9ï. VAN STYVENtSAEL Eenig Huis der stad scdort 25 jaren in de Oostendsche VisscJierijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST. TELEFOON Nr 44. 215 OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te MÖQRSEL en BftERDEGEM. De Notans DE VIS, te Aalst, zal ten aanzoeka van wie» het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeenten Moorsel en Baordegem. Koop 1. Een perceel Land, aan Spruithoek, B. doel van n. 260ben Ie Baerdegem, A. deel van n. S6a, groot 34 aren 80 e nt. Ingesteld 1'r. 2350. Koop 2. Een perceel Land, alsvoren, groot 34 aren 24 cent. Ingesteld fr. 2150. Beide koopen in gebruik bij 1*. De Wolf. Knop 3. Ken perceel Land, alsvoren, sectie A, deel van S7.\ en te Bnerdeccm, alsvoren, seetip A, deel van n. 87a, groot 31 aren 48 cent. Ingesteld fr. 1700 Koop 4. Een perceel Land, alsvoren, groot 32 aren 48 cent. Ingesteld fr. 17U0 Koop 5. Een perceel Land, alsvoren. groot 31 aren 48 cent. Ingesteld fr. 1700. Koop 6. Een perceel Land, alsvoren, groot 27 aren 75 cent. Ingesteld fr. 1640. Koop 7. Een perceel Land, alsvoren, groot 27 aren 75 aren. Ingesteld fr. 1700. Koop 8. Een perceel Land, alsvoren, groot 24 aren. Ingesteld fr. 1700. Gemeente Baerdcgem. Koop 9. Een perceel Land, opBaerdegem- kauter, A, deel van n. 176, groot 28 aren 94 cent. Ingesteld fr. 1580. Koop 10. Een perceel Land. alsvoren, groot 30 aren 22 cent. Ingesteld fr. 2120. Koop 11. Een perceel Land, alsvoren, groot 30 aren 13 cent. Ingesteld fr. 2200 De koopcii 3 tot en met 11 in gebruik bij de ge broeders De Waegeneer te Moorsel. Koop 12. Een perceel Land, alsvoren. groot 30 aren 13 cent. Ingesteld fr. 2220. Koop 13. Een perceel Land, alsvoren, groot 31 aren 42 cent. Ingesteld fr. 2220 Deze twee iaat.ste koopen in gebruik bij Pe trus De Wolf, te Moorsel. Verblijf, Dijnsdag 2S Klej 3982, om 2 uur namiddag, ter herberg van Petrus Moortgat, le Moorsel, aan Stevenskapelle. GS-el cl., te bekomen ten kantore van voor noemden notaris DE VIS. OPENBARE VERKOOPING van een te WICHELEN, Bohemen, De Notaris MOYERSOEN te Wichelen, zal tertusschcnkomstvan zijnen ambtgenoot Meester LE1RENS, Notaris te Wettsren, ten verzoeke van wie bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen openuaarlijk verkoopen: Een Woonhuis- met afhankelijkheden en Grond, gestaan en gelegen te Wichelen, wijk £o- hemen, bekend ten kadaster sectie B, nummer» 603b, 603c, 603d en 605d. met eene grootte van 6 aren 80 centiaren, groot volgens meting 7 aren 5-1 centiaren, pélende noord den Steenweg van Deridermonde naar Wettere», oost Juffrouw SvlVie D'H'OQghé. zuid den IJ/.eroinveg en west "den'lieer Gustaaf Van Driusschc-De Bruycker. Ojnbewoond: Ónmiddelijk in genot cn gebruik- treding. ingesteld fr. li-00. ZITDAGEN Instel Maandag 20 Mei ,Qi2 Verblijf Maandag 3 Juni Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg be woond door Dame Weduwe Charles Schuddinek te Wichelen, wijk Bolieman. Ter studie van genoemden Notaris zijn er fmsL-dig kapitalen in léeniirg te bekomen aan gematigden intrest, mits goed bezet. 817. Opentoare verkooping De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, ral ter tussclienkomst van den Notaris TALLOEN, to Ste Mpria-Audenhove, ten verzoeke van wie het behoort, krachtens vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Audenaarde, in Date 16 Januari 1912. op HijfvsuAG 28 Mei 1912, om 2 uren namid dag. ter herberg van Pieter Van Impe De Gus» sen, te Borsbeke, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen to Borsbeke. op d'Heye of Waelekens, zijnde den wesüielfl van meerdere, bekend ten kadaster sec tie A, nummer 357, groot voor deze helft 15 aren 50 centiaren, palende dees deel oost dc kinderen Pieter Van Impe, zuid de Straat, west de erven van Mijnheer Antoine-Theodoor De Vuyst-Van der Straetcn, noord de Voetweg daarover M. Jo zef Matthys cn de erven Quintvn. Tweede koop. Een perceel I-and. gelegen te Borsbeke, aan den Heykant, ten kadaster sectie A, nummer 409 met eene groote van 18 aren 40 contiaren, bij titel groot 20 aren 29 centiaren, palende oost de Voetweg,. daarover de heer Do- inien Verstraeten", zuid Cesar D'hacscleer. west Nathalie Beckers, noord de weduwe Charles Hansscns-Van de Keevc. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Herzele, Heye, ten kadaster sectie B, nummer 33k, groot 15 aren 70 centiaren, palende oost Vic tor Eerman, zuid Benoit Brackeva, west Frans Vidls, noord de Baan. Openbare verteooping van eene TE 3QRS3EKE. De Notaris DE VUYST, te Borsheke. zal, ten verzoeke van wie het behoort, op Dijnsdag 28 Mei 1912, om 3 ure namiddag, ter herberg van August Ba eten-Man sa ert, le Borsbeke, open baar verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd Woonhuis met afhangen en medegaande erve, gestaan en gele gen te Borsbeke, R uiveld, ten kadaster sectie A, nummers 560h en 56üi, groot 4 aren 40 centiaren, palende oost Charles-Louis Delclef, zuid Remi Gysels, west den weg, noord de Kalseide. XE BEKOME1V BIJ DS Zaadhandelaars, Bergesiraat, 3, AaEsf» 6,000 GERANIUMS 5,000 TOMATEN PLANTEN. 10.000 Reine-Margueriteplanlen. 728

De Volksstem | 1912 | | pagina 3