BUITENLAND. fes geldig gestemd Dramatische brand te Luik, NIEUWSBERICHTEN. Dg Bandiatsrijen In Frankrijk LIBERALE APOSTATEN |jjAO EJ glJKE [ENA Samson Kina geett en E Nieuwe navolgers van Bonnot en Cie. Twee jonge gasten van 17-18 jaar, stegen Zaterdag namiddag aan de Monlparnasse- statie, te Parijs, in eenen auto en vroegen den chauffeur naar de vallei der Clievreuse gebracht te worden. Hoöwel de geleider niet veel betrouwen had in hun apachenuilzicht, wilde hij wel aan hunnen wenscli toegeven. Op eene afgele gene plaats gekomen, zegde een der rare lilionten dat hij nevens den geleider wilde plaats nemen, hel geen de andere verklaarde niet te mogen toelaten. Daarop ontstonden woorden, en het besluit was. dat de auto onverriehter/.ake terug naar de place Rennes zijne standplaats, werd gebracht. Daar gekomen, zochten de aankomelingen een andere auto. en richten zich tot Alfred Jean, die er in toestemde, mits belofte van een goed drinkgeld,dezelfde reis aan te van- gen. Onderweg wilde weer een der twee oprij- ders nevens Jean plaats nemen maar toen de andere er zich tegen bleef verzeilen en bij ook sprak van terugkeeren, vloog een kogel langs zijn oor, en kon hij enkel, metgezwind weg te vluchten, eene gewisse dood ontgaan. Nog wel tienmaal voor het minst, vuurden de jonge schelmen hunne wapen op hem af, en de man mocht zich gelukkig achten, dat hij dit akelig avontuur heelhuids ontkwam. OmWtussclien hadden de losbrandingen een doel inenschen op het tooneel der mis daad doen verschijnen zij zagen twee reizi gers die mei zichtbare onbehendigheid poog den weg te komen met hun tuig. Toen zij daarin niet lukten sprongen zij het hosch in en verdwenon. Beiden werden achternage zet. Een ontsnapte, de andere geraakto in de handen en werd door M. Guichard, hoofd der veiligheid, ondervraagd. De jongen be kende onmiddolijk alles en verklapte zijnen handlanger, die in de omstreken der Bastille woont. De aangehoudene is een genaamde Sou- chelto, woont te Poullan-sous Bois, en is 18 jaar oud. Hij bekende het tuig gestolen te hebben om liet terug te verkoopen.Mon deed eene huiszoeking to zij neut, die niets ople verde. De tweede bandiet, zekere Bosancon kwam zich 's anderendaags morgends gevangen geven. Hij ook bekende alles. Hot onderzoek wordt voortgezet daar geburen van Souchette zouden verklaard hebben, dat deze dikwijls in gezelschap van Garnier,'Bonnot en Garouy gezien word. Te "Waver. Zondag ging M. de Lalieux meeting geven te Waver. De meeting lukte wonderwel. De socialisten razend over dien bijval, wilden zich wreken, en zij de zoogezegde kerels van de werkliedenpartij vielen den chauffeur aan en mishandelden hem vroeselijk. Hunne leugens. De karlelhladcn schreven dat de chauffeur gescholen had. Welnu, daar is niets van. Niemand iiad een revolver op zak. Doch wat waar is, het is dat eene klacht is neergelegd bij het parket tegen-de liberale apachen. Te Hot>olcen. De katholieken hadden besloten Zondag meeling te houden in hun lokaal. De socia listen hadden juist dien dag betooging en zij overrompelden de zaal en beukten zelfs de deur in. De kerels zijn door de policie moe- ton buitengezet worden. Die roode heeren meenen, dal hun alles toegelaten is. Wat zou liet worden als dat leelijk gedoen hier eens meester moest wor den God zij dank, de treffelijke lieden wa ken en zullen er voor zorgen,.die mannen nog voor lang van 't bewind te houden. 75® vervolg. Snel sprong Harry van zijn paard, zette zijnen voet op Renard en ontrukte hem zijn geweer met dubbelen loop. Intusschen was Skipwit met allo teekenen van doortangst voor den tweeden roover nedergevallen. Genade, erbarmen smeekte bij bevend Ik zal alles doen, wat gij verkiest, heeren. Hier, hier is al het geld ik ben de kassier van hot gezelschap Hier in mijnen rokzak is de portefeuille De roover trad, lachend over den lafaard, eenigeschreden torugen verwachtteden schat. Skipwith groep ook werkelijk in den rokzak en trok een revolver voor den dag. Met de snelheid van den bliksem legde hij aan en met twee welgemikte kogels velde hij de beide roovers. Meeke riep een klinkend bravo over deze sluwe krygslust, waarop Skipwith, die volstrekt geen lafaard was, zich niet weinig verhoo vaardigde. Nu wendde hij zich tot Harry, die op eenen afstand van omtrent dertig schreden, nog al tijd den voet op Sly Renard gezet hield, maar niet had kunnen besluiten, een schot op hem te lossen. Hij wilde, behalve de dringendste noodzakelijkheid van zelfverdediging geenen moord begaan. (Renard lag onbeweeglijk en stelde zich als dood aan. Dat is niets! riep de zendeling. Ik heb de vaste overtuiging, een goed werk te doen, als ik het land van dit monster verlos. Een van beiden hij is vervoerbaar, en dan dwingen wij hem, inet ons te gaan, om aan liet gerecht overgeleverd te worden of een zekere kogel Engeland Verbond met Frankrijk. Engeland zou er aan denken een verbond le sluiten met Frankrijk, om in geval van oorlog elkander te steunen. Dnitsclilaiid. De Rijkskanselier van Oostenrijk te Ber lijn. Graaf Berchtoldis thans te Berlijn om te onderhandelen over de politieke aan gelegenheden. Die bespreking wordt met de grootste aandacht gevolgd. Onnoodig er bij te voegen dat Oostenrijk en Duitschland goed overeenkomen. Belangrijk proces tijdens de voorvallen van Moabit. Tijdens de onlusten in Moa- bitin September laatst, was een werkman, zekere Hermann, erg gekwetst door een u sabelslag, die een policieagent hem in d<-n rug had toegebracht, hoewel de man ruslig zijnen weg ging en hoegenaamd niet gemengd was in het oproer. Hermann stierf aan de gevolgen zijner wonde. Zijne weduwe beeft legen de policie een proces ingespannen. Schoons erfenis. Du bij het 70 infan terie te Leipzig dienende soldaat Henkcr, heeft een 'erfenisje gekregen van zos millioen mark. De erfenis koint ran eenen oom. in Zuid-Amerilta overleden, die zijne familie 125 millioen mark lieefl nagelaten. Magazijn ingestort, 2 dooden. Te Keulen, is een ijzermauazijn ingestort. Twee werklieden werden gedood en twee gekwetst, waarvan een erg. De Rijnschippers eindigen de staking. Het voorstel van bet bestuur van do vak- vereen-iging der Rijnschippprs om de staking op te heffen is door de schippers aangeno men, ofschoon de stokers- en machinisten- vereenigiug en de hond van vervoerarbeiders voor volhouden waren. Oostenrs-rinJ le. De rust is hersteld in Budapest. De rust is nu heelemaal hersteld le Budapest. De stad beeft haar gewoon uitzicht herno men. Volgens meedeelingen van de policie zijn bij de opstootjes 236 porsom-n gewond. Hel aantal schotwonden is betrekkelijk gering, 't zijn meest sabelhouwen. Tot nu toe zijn meer dan 800 personen door de policie ondcr- hoord. 67 aangehoudenen zijn aan den on derzoeksrechter overgeleverd. Vrijdag komt de Kamer weer bijeen. P'ortugal Oproer bij de studenten. De studenten van Porto hebben na eene vergadering over examen, een waar oproer verwekt. Heel het materieel der hoogeschool werd verbrijzeld en door de vensters op straat geworpen. Rui terij en voetvolk van de republikeinse he garde, hebben de gebouwen ontruimd en de policie kon eindelijk de rust herstellen. De bestuurder der hoogeschool deed de leergan gen sluiten en zond verslag aan de regeo- ring. Spanj Algemesne staking op de spoorwegen. Er is eene staking begonnen onder de spoor wegbedienden van Audalusië. Er zijn veel stakers in al de diensten. De posttrein kon opzijn uur vertrékken, maar hij gebrek aan bedienden aan de winketten, moesten de rei zigers zonder reiskaarten vertrekken. Hel verkeer der koopwaren trein en ligt stil. Tot hiertoe worden geen andere incidenten ge meld. De staking wordt algemeen Te middernacht is de algemeene staking uitgeroepen. De toestand wordt erger. M. Canalejas is gerust. M. Ganelejas ondervraagd over de Murokkaausche aange- legenln den, zegde volkomen gerust te zijn over den afloop der zaak. Ik wensch echter, zoo voegde hij eraan toe, dal de zaak zoo spoedig mogelijk uit de voeten moge zijn. zendt hem zijne roofgezellen na. Wij willen ons overtuigen, of de vos werkelijk dood is Misschien gelukt liet ons liet raadsel van zijne afkomst op te lossen, meende Harry. Sly Renard, die op het gezicht lag, werd om gekeerd bij deze gelegenheid ontviel hem het geheel rosachtige hoofdsieraad, baard en pruik en een hoofd met kórt zwart haar en zwarten bakkebaard kwam tevoorschijn. Ha, ha, daarom viel het den gerechtsdie naars zoo moeilijk, om den knaap op te spo ren riep Meeke. Hij heeft zich vermomd. Maar ik ben toch nieuwsgierig om gewaar te worden, wat er zich achter die vossenhuid verborg! Sly Renard was werkelijk bewusteloos eene bloedende wonde aan de rechterslaap toonde dat een hoefslag hem doodelijk ge troffen had. Nadat hem een weinig brandewijn ingegoten was, gelukte het hem in zooverre weer tot zich te brengen dat hij onsamenhan gende woordou uiten kon maar hij was niet in staat om overeind te komen of de oogen te openen Ik moet. sterven mompelde hjj. De klucht loopt nu naar het eind Spreekt, wie zijt gij riep Meeke. Wij willen u het leven sparen Gü, sukkelaars, wat kunt gij doen hernam de roover niet een honend keelgeluid. Hoe kunt gij den dood wegjagen, die mij bij den kraag heeft 'i Neen, met Quinten Schnaffel loopt het ten einde. Die domkop van een Ilazeldean had gelijk, toen hij mij kortelings eenen schrikkelijken dood voorzegde. Wij moeten hem in 't leven houden, om Gods wilfluisterde Harry ademloos tot den zendeling. Die mensch heet Schnaffel en ge waagde vau mijnen vader. Hij is zeker dezelfde DE VOLKSSTEM Switserlandl Bezoek van keizsr Wilhelm aan Zurich. Bij zijn bezoek aan Zwitserland in het najaar zal de keizer ook Zurich aandoen. Hij zal er. naar thans is uitgemaakt, verblijf houden in de villa Wesendonck, zoo beroemd gewor den door Richard Wagner en zijne vriendin Malhilde Wesendonck. Te Interlaken zal ëen hotel ter beschik king van den keizer gesteld worden. 3LtSi.li.ei Kolossaal persproces. Wij hebben voor eenige dagen het begin gemeld van het proces tegen luitenant Patcrno, die de hofdame gravin Trigona vermoordde. Gezien den aard der zaak en denkelijk ook om de hof kringen te sparen, werd hel proces met ge sloten deuren behandeld. Veel dagbladen, die op schandaal aasden, waren hierover woedend.' en deelden toch eiken dag versla gen over het proces mee. Al die bladen in heel Italië zullen nu gerechterlijk vervolgd worden. CETüïosi.. Het negeroproer te El Silo. Volgens telegrammen uit Guba.. heeft eene bande negers te paard do plantalie van El Silo aan gevallen op 15 mijlen van Santiago, en do lókalon geplunderd. De regéering zendt troepen uil Guantanamo over zee, omdat de spoorweg stil ligt. Eene groole bende negers, heeft do plan- tagie Sanla Lucia, in de provincie Oriente aangerand. Er zijn geen troepen in de huurt, maar de bedienden bieden weerstand. Te Havana dreigen schippers en lossers le slaken, wat de beweging der troepen zou hinderen. 3=il"o.sl£>,:ra.c3. 300 menschen vergiftigd. Meer dan driehonderd werkmenschen zijn vergiftigd to Tchita. ingevolge oxytleering van koperen vaatwerk. De afgevaardigden van Siberië bij de Doema hebben ebnu klacht neergelegd bij liet ministerie van landbouw, 'l welk liet bestuur beeft over du landverhuizing van Russische boeren en werklieden in Siberië. Eene aardbeving. Zaterdag avond ten 8 ure heeft men in heel Rumenië een schok vanaardbevng gevoeld. Vooral le Focsani was de schok hevig en koorde men onder- aardsch gerommel. Er is schade aangericht. Re menschen waren vol schrik. Te 10 ure 's avonds kwam er een tweede schok maar minder lievig. De bevolking is in hare hui zen teruggekeerd. Één puntje zwart maken, maar één puntje. Dit puntje mag zwart gemaakt zijn boven de namen der kandidaten. Dit puntje mag ook zwart gemaakt zijn-. nevens den naam can éénen kandidaat. Stemt niet hoven op'de lijst en nevens den naam van eenen wel'kelijken kandidaat 'l ware ongeldig. Stemt niet nevens namen van kandidaten uil verschillige lijsten 'l ware ongeldig. Stemt niet nevens verschillige namen e.ener zelfde kandidatenlijst 't ware ongeldig. Weet wel dat gij op dezelfde wijze niet moogt stemmen in eene Ivamerkiezing gelijk in eene gemeenlekiezing. Maakt slechts één puntje zwart, EEN PUNTJE. En om niet te missen Een sSqji van teoweira op den kop die in Engeland de wissels vervalschte, waar voor mijn vader moest boelen. Er werden nieuwe pogingen in het werk gesteld om liet bewustzijn van den zw aar ge wonde op te helderen, en door eene zorgvul dige ondervraging, in tegenwoordigheid van den zendeling en Skipwith ontlokte Harry den roover de bekentenis, dat liy waarlijk de uit Eugelandgevluchte spekuIantQuinten Schnaf fel was, dat hij de wissels, assignaties, bank- billetten en hoe dé papieren van geldsw aarde ook mogen lieeten, waarom de voormalige landbouwer Hazeldean getransporteerd ge worden was, in gemeenschap met Simon Skulk en Snugly Deepe vervalscht liad en dat do landbouwer volkomen onschuldig veroor deeld was. Ook deszelis broeder Seymour was maar verschalkt geworden. Op zijne stroop tochten had hij onlangs den vrijgelaten boef Hazeldean aangetroffen en bespot. Nadat Schnaffel nikt groote moeite deze mededeelingen gedaan en verlangd had meer rhum te drinken, werd hij opnieuw bewuste loos en stierf den reizende» onder de handen. Harry gaf zijne begeleiders de verklaringen, welke dienstig waren tot opheldering van de bekentenis van den gevluchten misdadiger en eisclite van lien nauwkeurig te onthouden wat de stervende gesproken had, omdat hij hen als geldige getuigen .bij den heer gouverneur wilde noemen. Nog op denzelfden dag bereikten de drie rei- reizigers de armoedige hut welke Harry's vader tot verblijf diende. Van hier uit had li ij het gezicht over de talrijke kudden en de uit gestrekte weidevelden van zijnen meester en had twee schaapherders onder zich. Harry trad eerst in do hut. Hij schrikte ovor het uitzicht vau zij nep vader. Yerdiiet, ontbe ringen, vermoeienissen hadden hem bijna tot Vier Slachtoffers, In eene blinkfabriek der St. Laurensstraat, te Luik, ontstond Zaterdag avond brand ten gevolge van het ontploffen eener kruik ter pentijn. In hot werkhuis bevonden zich de arbeid sters Maria Bernard en A. Binamé. Hunne kleederen vallen vuur en de ongelultkigen vluchtten, door de vlammen omringd, op eene weide, waar Mevrouw Renaux. eclit- genoote. van den eigenaar der fabriek weldra gevolgd door haar man, hun hulp bood. Beide slachtoffers werden vreeselijk ver brand. Ook M. en Mevr. Renaux werden zeer erg verbrand. Da vier gewonden wer den naar bot gasthuis der Eugelsclien over gebracht waar zij thans verzorgd worden. De toestand van de arbeidsters is volko men wanhopig. Brussel. Echtelijk drama. De echt- liooten X... wonend in de Spaarzaamheid- straat, komen niet goed overeen. Zondag- morgend kwam de man zeer opgewonden thuis. Hij viel uit tegen zijne vrouw mishan delde haar weldra en sleepte haar hij de haren over den vloer. De ongelukkige kon zicli losrukken en bracht haren beul twee geweldige slagen toe op hel hoofd met een strijkijzer. X..vreeselijk gewond aan den schedel, was in eenige stonden gansch be bloed. De gekwetste werd overgebracht naar liet St. Pietersgasthuis en de policie der 2e afdeeling opende een onderzoek. Een xooestaard. De agenten G... en V..., ontmoetten Maatidagmorgend, rond 2 uur, op du Papenvost, een dronkaard, die de rust stoorde. Zij maanden hem aan zijnen weg voort le zetten, docli de kerel greep dun agent G... bij do keel en bracht hem een geweldigen stool loo met het hoofd op de borst. Eene lievige worsteling met de agen ten ving aan. De woeataard bracht do policiemannen vuistslagen on stampen toe, scheurde hunne uniformen. Na een gevecht van een kwart uurs konden de agenten den kerel boeien en naar het kommissariaat op du Nieuwe Graanmarkt sloepen. De brutale man werd vervolgens in den amigo opge sloten. Een onderzoek ten laste van den pliohtige, X... Zoele Naam Jesusstraat, werd geopend. Aftruggelarxj. Een 30-jarig persoon bood zich bij M. Dievuorl, juwelier, Beurs straat, 26 aan, en dood zich eene verzame ling juweelon voorleggen. Hij deed aankoo- pen tot een beloop van 5,000 frank. Dan Verklaarde hij 1).., te herten, wonende in de Rnïsselsclioshv.at te Brussel on verzocht dén juwelier hem de ju woelen tiaar zijne woning le -.enden tegen betaling. Na zijn vertrek be- slatigde M. Dievoort dat hij met een atlrog*- gelaar te doen had, die hem behendig twee gouden ringen tor waarde van 275 frank had ontfutseld. Automobielongeluk. De 50 jarige dagloonor Gigenveld, wonende Rossinistraat is Hij hei oversteken van de Kruidtuinlaan dour een automobiel aangereden en omge worpen. Badend in zijn bloed werd de onge lukkige bewusteloos opgenomen en naar liet St-Jansgastliuis vervoerd. Gigenveld bekwam een zware hoofdwonde r. klaagt over inwen dige pijnen. Zijn toestand is bedenkelijk. Bestolen. Een onbekende is bij middel van vaische sleutels up du kamers gekomen va;. Mej. Eugenie Van Wayeuherg, Blaasslraal. S6. De kwaaddoener, die al de meubelen openbrak, heeft de hand gelegd op twee gouden zakuurwerken met dito kettin gen, twee paar oorbellen van hetzelfde metaal, kledingstukken en andere voor werpen eenen zwakken grijzaai-d gexilaakt. zijn haar was geheel vergrijsd. I-Iij zat aan eene ruw bewerkte tafel brood, boter, kaas en melk stonden op den eenen kant. een opengeslagen boek lag op den anderen kant van de tafej voor hem, en las er in terwijl bij zijn avond brood at. Vader riep Harry en vloog naar den grijzaard toe. Deze lichtte langzaam het hoofd op, hij her kende dadelijk zijnen zoon en stak hem beide handen too. In zijne oogen vol grenzëlooze gelukzaligheid stonden tranen. Harry gaf hem zoo kort mogelijk de noo- dige verklaringen en stelde hem zijne begelei. de'rs voor als twee persoonen, die van zeer veel gewicht waren voor zijn lot. De oude Ha zeldean verschafte hun zitplaatsen zoo goed als lip kon, en noodigde allen uit om deel aan zijnen matigen maaltijd te nemen. Toen verhaalden Harry en Meeke het voor val met Schnaffel, zijne bekentenissen voor zijnen dood, en de zekerheid van de redding zijns offers uit ellende en schande. Eene aan merkelijke poos was de landbouwer buiten staat te spreken. Toen onboezemde hij betui gingen van dank en van hoop. God zij geprezen riep hij. O, ik wist wel, dat zoo dikwijls ik tot hem had hij mij niet verlaten zou Uwe goede moeder, Harry, heeft in zijnen hoogen hemel steeds voor mij gesmeekt, en hare gebeden zijn verhoord ge worden. En nu zal mijne onschuld toch einde lijk nog openbaar worden te Londen te Green- field, Sundydale en Bristol. Ik zal myne kin deren terugkrijgen en een gelukkige oude man zijn Vier menschen vierden op dezen namiddag in de armoedige hut een feest,zooals het zeld zaam op aarde voorkomen kan. Harry had 28 EN 29 MEI 1912 Aanhouding. Een politieagent hield Zondagnamiddag een kerel aan, die vóór eene uitstalling in deZuidstraat de geldbeugel stal van eene dame. Het is een Franschman, die reeds dikwijls wegens gauwdiovei ij werd veroordeeld. Hij werd tor beschikking van het gerecht opgesloten. Rijtuigongeval. De dienstmeid Ca- tharina V..., 34 jaar oud, wonende Orloy- straat, te Schaarbeek, werd Zondagavond, op de Grasmarkt, omgeworpen door een heerenrijtuig en erg gekwetst aan het hoofd en dun rechterarm. Na verpleging in eene apotheek, werd hel slachtoffer naar de wo ning barer meesteres vervoerd. Wat vraagt het volk De Chicorée der Trappisten Vincart, Het volk heeft gelijk. 1500 Eene gansehe reeks tramongevallen. De vrachtvoerder Frans Vandermolen, 42 jaar. Beekstraat, 5, to Molenbeek, met oen geladen wagen naar du Handelskaai rijdend, werd omgeworpen door eenen Iram. Ondanks het alarm van den wattman, had hel slachtoffer zich niet bijtijds kunnen uit de voeten maken. Hij werd erg gekwetst aan de beenen en naar liet Sint-Jansgasthuis overgebracht. De kamion van M. Foulon, drogist, Ant- werpsche steenweg, werd aan de Onderwijs- straat lussehen twee trams gevat welke in tegenovergestelde richting reden. De kamion word vernield, doch du voorman en het paard bekwamen geen letsel. Op de Zuidlaan. nabij do Spiegelstraat, is een zeer ernstigtramor.geluk gebuurd.Zekere M. Huygens, wonende Krakeelstraat, 20, werd namelijk aangereden door dc electri- sclie tram van de lijn Rouppeplaals-Kleine Hut. Zwaar gewond is het slachtoffer naar hei St-Pietersgastiiuis gebracht.Zijn toestand is zorgelijk. Ter hoogte van de De Lignestraat is Zater dagavond een tramrijluig in botsing gekomen met liet gespan van M. Bonnet, wonende Bondstr&at. Het paard werd aan de voorpoo- ten gekwetst, en de kar zelf is gansch ver nield. De koetsier bleef ongedeerd. Schaarbeek. Zonderling geval. In de herborg van M. S... hoek der Heislraat en van den steenweg van Heimet, zakte Zaterdag namiddag de vloer in M. S... viel in de onderverdieping en werd ernstig ge wond aan hel hoofd én de armen, De ge- meenteoverheid nam de noodige maatrege len. Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublemenlstolfei), opspellen en creraeoren van lullen on kanten gordijn. Karei Alt, Geranle Mlie CELINE VAN LAN- DUYT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 Anderlecht. Brand. Zaterdag ont stond brand iir eene fabriek van scheikundi ge voortbrengselen, Steenweg {van Bergen, 238. De pompiers "bevuilden zich zeer spoe dig ter plaats en waren na een half uur meester Yan 't vuur. Hr' onmiddeiijk optre den der pompiers deed hier eene groote ramp vermijden. Elsene WerkongevalDe schrijn werker Karei Kuypers, oud 77 jaar, Beier- scheslraat, 29, vieT Zaterdag namiddag in een werkhuis der Aasstraat met een zwaar stuk hout van de trappen. Hij werd zwaar gewond aan den schedel en een zijner armen is ontwricht. Lokeren. Messteek. Zondag nacht, rond 1 ure, zag vrouw August Hagen wo nende op de wijk KeersnineLor, i* mand voor liet venster haror slaapkamer staan. Zij verwittigde haren man, die huilen ging zien. De kerel sprong ep Hagen en bracht nem eenen steek toe in du bil, waarna hij do vlucht nam. De gekwetste verloor veel bloed. Dr Lerno in der haast geroepon, heeft hem verzorgd. zijnen vader zooveel treurigs en blijdends te vertellen, dat de nacht hem overviel, voor dat hij ten einde was. Er werd besloten dat d® landbouwer uit aanmerking van de bijzonde re omstandigheden, dadelijk zijne bediening moest opgeven,om mede naar Sidney te gaan. Meeke verklaarde zich bereid de reis weder mede terug te maken, om zijne getuigenis af t.e leggen. Na twee dagen, toen er voor eenen tijdeüjken plaatsvervanger van Hazeldean gezorgd was, ging de kleine karavaan welge moed op reis naar Sidney. Na de aankomst aldaar verzocht Harry voor zich zeiven,zijnen vader en de beide getuigen gehoor bij den gouverneur, droeg het geval voor en verwek te de grootste deelneming. Deze betreurde het slechts, dat het niet gelukt, was, den roover don moordenaar, die lang genoeg de policie aan 't werk gehouden had, lovend in de han den van het gerecht over te leveren,en beloof de met geheel zijnen invloed voor de zaak van den landbouwer op te treden. Het is eene groote onregelmatigheid in de Engelsche wetgeving, dat een persoon, die door de jury schuldig verklaare en door den rechter veroordeeld is,als later zijne onschuld blijkt, niet wegens zijne onschuld van rechts wege vrijgesteld wordt, maar tot genade dos Konings zich wenden moet. Ook voor den on schuldig veroordeelden landbouwer was geen anderen weg open. Dit is de Engelsche wet. L. IIET LOON VAN DEN VERRADER. Terwyl Harry Hazeldean in Australië met zijnen zwaarbeproefde vader de gelukkige uren van het wederzien vierde, lag te Londen de dochter van van zijnen patroon op het ziekbed. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2