BUITENLAND. Antiklerikale Apclieiistreken NIEUWSBERICHTEN. flBME fjARRY EN fjiJKE |_ENA GH0ER Ho 2. De Kempenaar de lSfste Spiegelfaliriek A. L. MEïVAERT Stadsnieuws 2 Op al de vragen, welke hem gesleld wer den, antwoordde Soudy alléén, dat hij on- plichtig was. De onderzoeksrechter zegde hem dan, dat Srij niet liever vroeg dan hem te kunnen vrij laten, docli dat hij moest bewijzen onschuldig te zijn, waarop Soudy de volgende verba zende verklaring Ik weiger te antwoorden, omdat het mij onverschillig is, te sterven of niet. Daarmede liep het verhoor ten einde. Waar is Bill De opzoekingen naar den anarchist moor denaar Charles Bill zijn tot hiertoe vruchte loos gebleven. De agenten zijn nochtans overtuigd dat hij liet land niet verlaten heeft maar te Nancy of in den omtrek verblijft. Hij zou zelfs te Nancy een advokaat gekozen hebben. Het gerucht was woensdag' in omloop dat Bill zich ging gevangen geven. Zijn advokaat zou hem zelf aan liet gerecht overleveren. Van den anderen kant werd er verteld dat Bill'zich in het bosch van Hay verhangen had. Men heeft er een jonge man opgehangen gevonden, wiens signalement goed overeen komt met dit van Bill. De dood dagteekende van over eene week. Later werd gemeld dal de zelfmoordenaar Bill niet is. Eïollancl Belangrijke diefstal. Terwijl zij op eene boodschap uit was, zijn er bij de weduwe Poepjes, in de Nieuwe Teertuinen, te Am sterdam. dieven binnengedrongen en hebben er voor 7000 gulden waarden en geld gesto len, benevens juweelen. De weduwe, die 72 jaar oud is, woonde slechts sedert vier weken in die woning na hare zaak te hebben overgelaten, om nu van haar spaarcentjes te gaan leven. Frankrij k De bevolking van Frankrijk. Volgens het jaarlijksch verslag van den bestuurder der al°;emeene statistiek over de beweging der bè'volking in 1911, overtreft het aantal overlijdens 34.S60 dat der geboorten. Dit laatste cijfer bedraagt 742,114. liet laagste dat men nog ooit heeft vastgesteld. De statistiek voegt er bij dat in geen enkel ander land het geboortecijfer zoo zwak is. Zoo zal Frankrijk zich zelve ten onder gang voeren Een policie-inspecteur door een oud col lega aangevallen. Dinsdag nacht, rond 4 ure, toen de inspecteur der veiligheid B.tt- tisti, te Parijs, in de rue Forest, eene vrouw wilde aanhouden, dié een barer vriendinnen met een mes getroffen had, werd hij door eenige kerels aangevallen, onder dewelke zich ook bevond een genaamde L. Monteil, oud-inspecteur, in de rue Carpeaux wonende. Heer Battisti maakte gebruik van zijnen re volver. en vjjf kogels troffen Monteil in den buik. Battisti bekwam twee messteken in den rug. De toestand van Monteil is beden kelijk. Engeland. De staking en hare gevolgen. Het comi- teitder werkslakii g heeft geprotesteerd tegen het leger voor de uitvoering van policie- maatregelen tijdens het vervoer van het vleesch uit de dokken naar de vlee'schhalle. Het dreigt met geweld indien regeering en ©verheden tot de uiterste maatregelen over gaan. De slaking van de aangesloten dragers op de markt van Govent Garden geeft wel ceni- gen last, maar goederen van de buitenland- sche afdeeling zijn gisteren zonder stoornis naar de wagens van koopers overgebracht, door niet-aangesloten arbeiders, die in over vloed te krijgen zijn. Aan de dokken rotten de waren en de vruchten. De toestand aan de dokken is ongewijzigd. Duizenden kisten appelen, ba nanen, sinaasappelen en aardappelen kun- 77® vervolg. Waarop hij op zijn lessenaar ging zitten en Harry schreef dat hij zoo schielijk mogelijk naar Engeland terugkeeren moest, omdat hij hem niet meer missen kon. Dit oponthoud kwam goed overeen met Harry's voornemen, om zijnen vader naar Engeland te vergezellen. Harry stoinl op het punt van te vertrekken, toen Limley's brief kwam, en hij verheugde zich over het gunsiig toeval, omdat hij de plicht jegens zjjn eigen zoo zwaar mishandelde, vader boven alle an dere plichten stelde, en zonder en tegen den wil van Limley naar Engeland zou gegaan Eenige weken na Hektor's verwijdering kwam vau het vaste land eenen brief van zijne hand, waarin hij vroeg, of de heer Lim ley nu tot andere gedachten gekomen was, en of hij als Lena's verloofde terugkeeren Icon, daar liij wel veronderstellen kon, dat door den tijd, dat lcleiue rampzalige tusschengeval. waar hij door eene opbruisende natuur en de verleidingen van zijnen vriend ingesleept ge worden was. vergeten geworden en het mis noegen geheel geweken was. De heer Limley spoedde zich met dezen brief naar de kamer van zijne dochter. De krisis van Lena's ziekU» was wel voorbij, zy was echter zwak en al hare vroegere opge ruimdheid was verdwenen. Lees dezen brief, duurbaar kind zegde de teedere vader. Misschien kan hy dienen, om uwe vroolijkheid terug te geven, want als ik goed oordeel, dan bemint gij Hektor in stil te en wenscU de schande en de herinnering nen tengevolge van de staking van de ver- voerar'neiders niet afgeleverd worden en rotten bij gebrek aan werklieden. De policie palroeljeert op de haventerrei nen. De stakers zijn gegriefd door hun tegen woordigheid. Op de vleeschmarkt te Smithfield gaat belbedrijf nagenoeg als gewoonlijk. Er is geen last met de verzending van het vleesch door de stad. Bevrozen vleesch is 2-4 stuiver de 14 Eng. pond in prijs gestegen de prijs van schapen en varkensvleesch, alsmede van versch vleesch is onveranderd gebleven. Portugal De Portugeesche monarchisten. Het blad Païz bevestigt dat kapitein Paiva Gouceiro en zijne manschappen voor Jarez samengetrokken zijn om een nieuwen inval in Portugal te wagen. BRIEFWISSELING Denderleeuw, den 29 Dec. 1912. Heer Hoofdopsteller Gelief eene kleine plaats te verleenen in uwe Strijdklok, voor hot volgende artikeltje. DE STATIE-MANNEN, Liberalen en socialisten wenden zich graag tot de statie-mannen om hunne slem af te smeeken doorsclioone beloften. Maar, ze vergeten dat ze zich tot mannen wenden die de verdedigers van hunnen stand naar waarde kunnen schatten die hunne weldoeners met dankbaarheid zullen weten te beloonen. Ja het zijn mannen die hunnen Minister de Broqueville hoogachten omdat ze onder vondenhebben dat hij. op korten tijd, vele verbeteringen aan hunnen toestand heeft kunnen brengen. En wat heeft hij nog beloofd voor eersten December aanstaaude 'i 55 °/p van het verschil der tcerkloonen die verleden jaar niet konden vergund worden uit oorzake van de reeds overgroote uitgaven. Een liberaal schrijft, dat over eenige dagen aan lederen bediende en werkman eene kaart werd besteld, om te zeggen dat de 55 na de kiezing moeten komen en tracht aan zijne lezers te doen gelooven dal het slechts kiesbeloften zijn die niet zullen verwezentlijkt worden. Nu, de statie mannen weten al te goed dat hunne Minister de Broqueville, tot nu toe al zijne beloften heeft volbracht en dat ze bijgevolg ook aan deze niet mogen twijfelen. Om nog deze voldoening te bekomen wer ken ze allen tot het behoud van het Katholiek Ministerie en roepen allen uit We zijn wel, we houden ons wel. Leve Minister de Broqueville Leve het tegenwoordig Ministerie. (Een slatieman). TE BRUSSEL De schitterende katholieke meeting maakt de goddeioozen razend. Volksvertegenwoor diger Colfs wordt erg gestampt en moet met der haast weggevoerd en onderzocht worden, Zijn toestand is erg. Woensdagavond was liet katholieke mee ting te Brussel in de overgroote zaal Pallia. De zaal was gestampt vul. Nooit hiel der. de Brusselsche katholieken grootschei: meeting. De hoeren ministers de Broqueville en Levie zouden er spreken. Morgen zeggen wij een woord meer over hunne redevoeringen, doch dit moogt ge nu al weten. Hun bijval was iets ongelooflijks. Zulke geestdrift zulke strijdlustigheid bij onze vrienden. Wie had zulks ooit gedacht. De goddeioozen waren met honderden afgekomen. Toen de katholieken buiten kwamen, werden onze vrienden aangevallen. M. Colfs werd van een tram getrokken, op van zijnen gedwongen aftocht uitgewisclit te zien. Lena wierp eenen blik in den brief en richt te zich schielijk in haar bed op haar oog vlamde en hare bleeke wangen gloeiden. Hoe durft hij het nog wagen, om aan spraak op mijne hand te maken'? riep zij hevig. Karakterloos en zondig, als hij is, is er voor hem geene plaats in mijn hart. Vindt-gij een mensch verbeterd, die vier of vijf weken vol doende acht, om de zwaarste misdaden te boeten en te doen vergeten Maar ik meende dat gij hem bemindet. Lena Nooit, vader, nooit heb ik hem bemind. Uit gehoorzaamheid zou ik mij aan uwen wensch opgeofferd hebben, zoodra gij eere aan hem had kunnen beleven aan eenen leugenaar, verleider, verkwister en eenen vijand van het werk, verbind ik mijn lot niet. Liever wil ik sterven, beste vader Spreek zoo niet Lena Gy weet dat ik nimmer iets zou wenschen of doen, wat niet met uwe wenschen overeenkwam. Maar gij zij t mij een raadsel kind Als het Hector niot is, wiens gedrag u gezondheid en vroolijkheid roofde en eene zoo geweldige ontroering in uwe ziel te voorschijn riep wat was het dan Onmogelijk kunt gij willen dat uw vader, wiens duurbaarste schat gij zyt, lan ger buiten uwe geheimen blijft. Hebt gij mij niets te vertrouwen, Lena Het meisje zag met onbeschrijflijke liefde, maar bevreesd en smeekend tot hom op. Jawel, lieve papa, ik heb u iets te beken nen antwoordde zij talmend. Ik bemin Harry Hazeldeau Limley was zeer verrast, maar werd niet toornig over zijn gelaat vloog een vriende lijk goedkeurend lachje. Vol ontroering >U DE VOLKSSTEM hevel van twee heonsens, ontving stooten, stampen, en steenworpen. Hij werd zoo erg gekwetst dat hij als een steen ten gronde plofte. Spoedig werd hij opgenomen, en naar een geneesheer gevoerd. De toestand van M. Colfs is erg hij heeft veel koorts en zal verscheidene dagen bedlegerig blijven. Geheel den nacht is er te Brussel ge vochten. Onze vrienden hebben zich echter kloek verdedigd maar wacht echter tot Zondag, dan zal gansch liet deftige en treffelijke Bel gië zich verdedigen en eene verpletterende neerlaag toedienen aan die apachenpartij. Leven onze koene vrienden &§ei ©ï®dewoorar3 Bsïj ons Ka- thc&SBekeBïjBsta steBSDEMees «ooif efe yaKScitoe KathaËieke llaas- cSÊdaten lijst, Oasi»eiiï mnksfti ssSiew kaai wit puntje zwart vara st wakje rsmen der ËCaiSso- fieke ksendadateRo Brussel. Door het venster gesprongen. De echtgenooten 1».., wonende Voorzie- ningheidstraat, maakte'Dinsdag avond eenige opmerkingen aan hunne tienjarige dochter Julie. Deze klom naar boven en sprong door een venster van het tweede verdiep. De kleine viel op de ijzerendraden die boven de koer gespannen zijn qn als een net vormen. De kleine Julie, wier val hierdoor verzacht was, kwam er vanaf met den schrik en eene kleine wonde aan het heen. Een franschman aangehouden. Policieagenten hielden Dinsdag Y... aan een Franschman, oud 24 jaar, veroordeeld tot zes maanden gevangenis, wegens diefstal. Sedert zijne veroordeeling, bij verstek, woonde hij te Amderlecht onder een valschen naam. X... werd in de gevangenis van Vorst opgesloten. Nog de'brandstichting. Dinsdag namiddag is het parket afgestapt in de woning van M. D... Br ey del straat, om liet onderzoek over de brandstichting der Antwerpsche laan voort te zetten Men heeft er flesschen ont dekt, die rozenwater hebben ingehouden en gelijk zijn aan die welke naphte bevatten en gediend hebben om den brand te stichten. Men heeft ook in de woning van D... een korfje gevonden in porcelain van Sèvres, waaraan Mad. Putzeys veel scheen te hou den. Men vraagt zich aj: of deze laatste hem dit korfje niet heeft toevertrouwd, omdat het alzoo zou gespaard blijven. D.., loochent nog immer voor iets in de brandstichting betrok ken te zijn. Wat vraagt het volk De Chicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 St-Jans-Moienbeek. Eene erge zaak. De policie van Molenheek zoekt eene zekere vrouw X.,. op. sedert eenige dagen verdwenen. Zij wordt beticht van ongeoor loofde feiten, gepleegd op een jong meisje. Deze werd aangehouden en opgesloten. St.-Joost-ten-Noode. "Voertuig on geval. M. L. Rombaut. bediende in de Steenslr. n. 45, werd gisteren avond in de Lazarus- straat omgeworpen door een huurrijtuig, komend uit de plantenstraat. Zijn rechter been werd gepletterd. Het slachtotter werd naar het gasthuis vervoerd. Vlucht van een d^ief langs de dakken. Opschudding heerschle gisteren avond in de wijk der Molen- en Verboeckhaven- straat. Een dief op hee'terdaad betrapt op eene kamer in de woning van M. Soyez, handelaar op den hoek van gemelde straten, moest vluchten. De policie werd verwittigd, verscheidene agenten deden twee uren lang opzoekingen op de daken zonder den kwaad doener te vinden. sloot hij zijn kind in de armen en zy kusten elkaar. LI. UI T DE VLAMMEN. Bijna acht jaren waren er verloopen, sedert dat de verstoot.en jongste zoon van Squire Proudfoot zich in het krankzinnigengesticht van dokter Smyles bevond. Wij hebben reeds medegedeeld, waarom hij aan de inrichting verknocht bleef en waayom de krankzinnigen doktor hem behield. De tyd speelt bij de krankzinnigen die voor ongeneeslijk gehouden worden, geene aanmerkelijke rol hij had Aurora wel ver ouderd, maar hy was voor het ongelukkige schepsel vervlogen, zonder dat zy wist, of het acht jaren of acht dagen waren. Aurora Proudfoot bevond zich nu reeds elf jaar in de inrichting van doktor Smyles en was reeds in haar negen en dertigste jaar. Jack met de lantaarn droeg zijnen bijnaam weer met alle rechthij gebruikte, als hij 's avonds en 's nachts als oppasser van de krankzinnigen zijne omgangen deed, dezelfde kleine, oude lantaarn,die hy reeds als student gedragen had, maar hij, was nu'een ernstig man, wiens geleerdheid, ondervinding, geest kracht en goedhartigheid voor de ongeluk kige bewoners van Hearts-ease-hall tot groo- ten zegen waren. Meer nog dan de wakkere Samson, maar steeds in eene trouwe overeenkomst met dezen, was Jack er op bedacht zulke ongeluk- kigen, die ten gevolge van zelfzucht, wraak of eenen anderen slechten hartstocht vau hunne bloedverwanten en de omkoopbaar heid van de geneesheeren, met gezond ver stand, als krankzinnig in de inlichting, opgesloteu waren, de ruwe behandeling te Verslikt. Woensdag morgend stelden de geburen van mad. P..., welke in de Botaniekstraat een winkel van specerijen en groenten houdt, vast, dat hare woning geslo ten bleef. Rond 8 ure verwittigden zij de policie, die weldra ter plaats kwam en de deur deed openbreken. Depolicieman en een dokter die hem vergezelde, drongen in huis en namen een hevige» gasreuk waar. Toen de deur der kamer van mad. P. geopend werd, kwam een verpestende gasreuk hen te gemoet. Zij lieten eerst wat lucht in de kamer komen en traden vervolgens binnen. Mad. P..., lag gansch gekleed te bed en was reeds volgens de bestatigingen van den doktoor, sedert verscheidene uren dood. Al de gaz- bekken waren geopend en er w as dus geen twijfel of mad Phadzichg ezelfwoord. Leuven. Erg ongeluk. 3 kinderen ge pletterd. Dinsdag avond, om G ure, kwam een kar in de Gautereelstraat gereden. Deze straat is smal en met bouwmaterialen ge deeltelijk versperd. De kar moest dus om er door te geraken op het gaanpad rijden met het ongelukkig gevolg, dat tusschen de kar en den muur drie kinderen gepletterd wer den, die op het gaanpad speelden. Men nam Van Bel'linghen, oud 3 jaar. op. met den bil op twee plaatsen gebroken Thon, oud 10 jaar, met uitwendige en inwen dige kwetsuren en K est ens, oud 7 jaar, met kwetsuren en inwendige kneuzingen. De drie slachtoffers werden naar het gast huis overgebracht. Duiveaicachetten, 1,25 fr. met. fleschje inkt, te verkrijgen ten bureele dezer. Antwerpen. Bloedige hoist. Tus schen twee foorkramers, staande op de fooi- der Handelslei, was gisteren avond een lie vige twist ontstaan, daar beiden een en de zelfde vrouw liefhebhen. Een hunner, de genaamde Rin, geboortig van Parijs, wo nende te Brussel, nam een scheermes en bracht er zijnen tegenstrever, Jean Cosseaux, eene snede mede toe in den hals. De ongelukkige werd in liet Verbandhuis de noodige zorgen toegediend, en is vervol gens naar het Walburgisgasthuis overge bracht. De dader is ter beschikking van het ge recht gesteld. Vitriooldrama. De genaamde J.-L. oud 62 jaar, van Brussel, had drie jaren kennis gehad met Pauline Van O...., oud 36 jaar. Hel meisje had onlangs de betrekkin gen afgebroken en verbleef sinds twee dagen in eene herberg der Osystraat. Gisteren is J. Lhaar komer. opzoe ken, en vond ze. Een twist ontstond. Eens klaps haalde hij een ileschje vitrool te voor schijn en goot het op het meisje, dat brand wonden aan den hals bekwam. Terwijl de getroffene in de herberg verzorgd werd. kon mee den plichtige aanhouden en naar het policiebureel overbrengen, alwaar de poli- cieoflicier. heer Van der Veken, hem onder vraagd heeft. J. L. is ter beschikking van het Parket gesleld. Mechelen. Avondmarkt 29 MeiEr waren 645 manden met verschillige vruch ten ter markt gebracht. De prijzen waren aardbezie» 2,25 bloemkolen 19.00 tot 33.00 nieuwe erwten 1,00 tot 1,20 witloof 0,00 rhobarber 9.00 tot 13,00 aspergiën, de busel 1,00 tot 1,50 aardap pelen 9,00 tot 11,00 Grammene. Brand. Langs de Lei stonden verscheidene mijten vlas. behoorende aan de handelaars Huys en Deleu en bevat tende 90,000 kilos vlas. Eene misdadige hand heeft, zoo wordt er beweerd, rond den middag het vuur aan de mijten gestoken, die volkomen opbrandden. De schade, slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt, wordt op 16,000 fr. geschat. Een onderzoek is geo pend. besparen en de opgeslotenen beminden nie mand zoozeer als hem, terwijl zonder uitzon dering de doktor door allen gehaat werd. Gewoonlijk kwam Jack met de vrouwlyke krankzinnigen in geene aanraking intus- schen had hy gedurende de afwezigheid van den geneesheer meermalen de gelegenheid gevonden, om ongehinderd in Aurora's nabij heid te komen; want hij moest zich nauwkeu rig overtuigen dat zijne arme zuster volsla gen krankzinnig was en tengevolge van dit voornemen gaf hij elke poging op om zich aan haar bekend te maken. De nooit rustende doktoor sleepte altijd nieuwe slachtoffers aan het was de hoogste bloeitijd van de partikuliere krankzinnigen gestichten in Engeland en meer en meer ontwaarde Jack met huivering, dat Smyles niet aarzelde, om geheel gezonde men sch en door wreedheid van hun verstand te berooven, wanneer dit maar winst opbracht. Eens keerde doktor Smyles terug uit Schot land, met eenen rijken landeigenaar, die krankzinnig zou wezen, en bijna gelijktijdig werd hém van Londen eenen patient van de derde klas gezonden. Toevallig was voor den laatste» geen cel in gereedheid; de avond viel reeds en de dokter was zeer vermoeid van de reis. Daarom beval hii zelf den krankzinnige die van Londen was, voor den eersten nacht in eene voorloopige bewaarcel te brengen, die zich in den vleugel bevond, welke door Smy les en zijne echtgenoote bewoond werd. Jack herinnerde zich flauw, het gelaat van den nieuw aangekomene reeds gezien te heb- bdn het was een lomp, ruw uitziend man, met opge-f-tte ooven, brandende lippen en zwartachtige tauuen, blijkbaar uit den minde- reu stiuul. Wordt mvoJgii, J 31 MEI 1912 Bavichove. Woestaards. In de her berg- van M. Glourieux ontstond er 's nachts eene vechtpartij, tusschen jongelingen van Cuerne. Na eens goed gevochten te hebben, sloegen de kerels al het. herberggerief en de ruiten aan stukken. Verscheidene der woest- aards werden met pintglazen verwond. Eyne. Dood gepletterd. De knecht Cyr. Dhoudt, oud 17 jaar, kwam van Cruys- liautem met een zwaar geladen wagen naar Huvs.se toe. Op de wijk Kapelle viel hij van den dissel waarop hij zal en rolde onder de wielen die hem doodpletterden. Audenaerde. Overleden. Do onge lukkige Richard Rouckhout die Dinsdag van een semaphoor, binnen de statie, viel. is Woensdag aan zijne wonden bezweken. Het lijk werd naar Erwetegem overgevoerd, om ter aarde besteld te worden. Ingelmunster. Verdronken. De genaamde B. Vercruysse, oud 21, strooi- dekker, is in een put gevallen niet verre van de hofstede van landbouwer Meurinne en jammerlijk verdronken. Gent. Erge feiten. Marie Bral, wo nende in den omtrek van de Vrijdagmarkt, eenige dagen geleden voor erge feilen aan gehouden, werd Woensdag morgend door den heer onderzoeksrechter Minnens ondér- hoord en met vier getuigen gekonfronteerd. Daarna werd de vrouw opnieuw in het ge vang opgesloten. Wetteren. Lage schurk. Toen de drie kinderen van Adolf Van Hecke wonen de Boschkant, die achter do schuur gespeeld hadden te huis kwamen, vertelde het 7 jarig dochlerken Irma, aan hare moeder, dat zij vijf centiemen hehad had van eon onbekende manspersoon om met hem mede te gaan. De schurk lokte het kind in 't kuorn en pleegde er onnoembare feilen op het meisje. Aan bet zustertje van Irma gaf de vuilaard ook twee centiemen waarna hij zijnen weg voort zette. Vrouw Van Hecke heeft eenen onbeken den kerel, waarschijnlijk de plichtige op een wegel achter hare schuur gezien. Zij kon slechts een onvolledig signalement van den kerel opgeven. Eene klacht is neergelegd. SpiegelsKadersVitraux Baguette n Werf', 3Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Nog de die/te van 321,000 fr. Leon Li em. die zooals men weet, ten nadeele der firma, waar iiij in bediening was, eene som van 321,000 fr. heeft verduisterd, werd Woensdag morgend in liet gerechtshof on- derhoord, alsook de bediende M. L. Van L.., die het nazicht der boeken en rekeningen heeft gedaan en het aanzienlijk bedrog ont dekt heeft. Lede-Driesch. KiekendiefteDezen morgend rond 5 uren, toen den landbouwer Joseph De Smet, naar zijn hoenderhok ging bestatigde hij dat er 12 kiekens waren ge stolen, ter waarde van 40 fr. te zarnon. De daders zijn onbekend. Smetlede. Laffe aanval. Woensdag namiddag ging de wed. Schockaert, 62 ja Al oud, naar haar lanrt de boterhammen enkolfie dragen aan hare twee knechten welke bet- teraven kapten, op het veld de Rompelplaats genaamd. Terwijl zij aten, zegde de knecht Melckenbeeck Ach, 37 jaren, dat het gras der weide slecht stond om te maaien. Zij ging zien en hij achtervolgde haar. De kleine knecht bleef zitten. Toen hij met de landbouwster achter het bosch was, greep hij haar vast wierp haar in den grond en wilde een aanslag met geweld op haar plegen. Zij riep Moord moord De kleine knecht dit ziende liep om hulp. Er kwamen drie landwerklieden afgeloopén. Intusschen wilde den dader zijn slachtoffer verwurgen en sloeg haar op het hoofd. Toen hij hulp zag opdagen nam hij den vlucht in het bosch. De gendarmerie van Oordegem verwittigd richtte een klopjacht in, 's avonds werd hij aangehouden bij zijn® zuster te Oordegem (Dries). Hij werd ter beschikking gesteld van den heer Prokureur des Kónings te Dendermonde. Het slachtoffer werd naar huis gedragen, zij had het bewustzijn verloren. Erpe. Brand. Woensdag morgend, rond 8 1/2 ure, is op de wijk Zevenkoot, d© woning- met stalling van René De Troyes, met alles wat erin was afgebrand, terwijl man en vrouw op hun land aan 't werken waren. Ook eene som van 85 fr.. die de vrouw Zaterdag van de verzekeringskas voor werk ongevallen getrokken had, daar haren man eenigen tijd geleden aan de werken der lijn Gent-Brussel aan een ongeluk kwam, is in den brand gebleven. De schade wordt op 2000 fr. geschat. Kerk der EE. PP. Jezuieten. Vrijdag 31 Mei Feest van O. L, Vrouio van het H. Hert. 's Morgens, kwart voor 6 uur Onderrich ting en gebed te 6 uur II. Mis ter intentie der leden van het Broederschap van L. Vrouw van het H. Hert. Algemeen© Com munie. 's Avonds, te 8 uur Sermoen door den E. P. Van Eecke, bestuurder van het Broe derschap, Plechtig Lof, uitdeeling van gedenkenissen. jJZelfmoord.Woensdag namiddag, kwam de genaamde Jozef P63 jaar oud, wo nende bij zijn schoonzoon, Gulden Boom plaats, te huis. Hij begaf zich reehtstreeksch naar boven en verhing er zich aan een nagel boven zijn bed. Toen men hem vond had hij reeds opge houden te leven. Het lijk is naar 't doodenhuis overgebracht;

De Volksstem | 1912 | | pagina 2