m 2 Juni De lijkplechtigheden van M. Rudolf Eeman. Baron ie KercSwva fl'Exaerde, Gouverneur van Oost - Vlaanderen R.ioyersoËaja naam der Katholieke Kiesfereesiying van liet arrondisse ment Aalst. SPORTNIEUWS Prevmcis Wsst-VlaaBferea Godsdienstig Kronijk. Provincie Nansen. Provincie Luxemburg Ooot-VlaaMsrea Voor de besteZaden 31 MEI 1912 Donderdag morgend hadden de lijkplech tigheden plaats van den diepbetreurden heer Rudolf Eeman, lid der Bestendige Deputatie. Van rond half tien ure, heerschte er rond het sterfhuis eene groote drukte, door de overtalrijke hooggeplaatste personen, die een laatsten groet kwamen sturen aan de achtbaren aflijvigen. Wij bemerkten er onder andere den heer baron de Kerchove d'Exaerde, gouverneur van Oost-Vlaanderen, de leden der Besten dige Deputatie, het bureel en eene belang rijke afvaardiging van den provincieraad, verscheidene heeren Volksvertegenwoordi gers, het schepencollege en verscheidene gemeenteraadsleden van Aalst, eene afvaar diging der Advokaten van Dendermonde en verder nog eene overgroote schaar vrienden en bekenden. In het sterfhuis werden lijkreden uitge sproken door de heeren. MIJNE HEEREN, ln naam van de Bestendige Afvaardiging van Oost-Vlaanderen, kom ik eene opperste en laat ste hulde brengen aan den onderscheiden en ver kleefden medewerker dien zij nu heeft verloren. Door zijn mandaat hem den 7 Juli 1885 toever trouwd, vond de Provinciale Raad hem ganscli voorbereid door een reeds langdurig administra tief verleden, om het Vertrouwen te toonen dat deze vergadering in hem stelde. Hij was sinds 1882 lid van den Provincieraad hij had 10 jaren in den gemeenteraad der stad Aalst gezeteld, en gedurende ditzelfde tijdperk maakte hij deel van het Weldadigheidsbureel dezer stad. Wij, die hem sinds zoovele jaren aan den ar beid hebben gezien, wij hebben zijne zeldzame bekwaamheden kunnen waardeeren, zijn ruste- looze werkzaamheid, zijne doordringende ver standsbegaafdheid en de overgroote zorg die hij aanwendde in het onderzoek der zaken die hem waren toevertrouwd. In 1894 werd hij lid genoemd van den Provin ciale Kommissie der pensioenen, waarvan hij opvolgentlijk secretaris en voorzitter werd be noemd. In 1899 werd lii.) afgevaardigde benoemd van Oost-Vlaanderen in den schoot van liet College der Kommissarisien van de Nationale Buurt spoorwegermaatschappij en in 1909 werd hij voorzitter van dat college, De koning, zijne verdiensten erkennend, be noemde hem in 1895 Ridder en in 1911, verhoog de hem tot Officier van de Leopoldsorde. In 1910 ontving hij het Burgerkruis van lc klas. Al dezen die Eeman gekend hebben, hebben dit hoffelijk, karakter bemind, dat onder eene soms eenigermate ruwe vrijpostigheid, zich ver openbaarde vol goedluimigheid, vol vroolijklieid en ook vol krachtdadigheid en beslistheid in zijne overtuiging. In deze laatste jaren was hij vreeselijk getroffen geworden in zijne vaderlijke gevoelens, en eene natuur als de zijne moest er des te dieper door aangetast zijn, daar zij uiter lijk minder zijne innerlijke smarten liet uitschij nen. Sedert lang bespeurden zijne vrienden in hem een natuurkundige en zedelijke verandering zijne gelaatstrekken veranderden hij had zijne .goedluimigheid verloren hij verdroeg minder 'gemakkelijk de geksclieerderij en de tegen spraak. Sinds de eerste dagen van April kwam hij niet meer naar de wekelijksche zittingen van de Be stendige Deputatie hij ging echter voort met belang te slellen in hare werkzaamheden, maar het ging per briefwisseling; dan werden zijne brieven zeldzamer en weldra wisten we door geene ons zijne genee.sheeren en zijne omgevin. toevertrouwden hoe ernstig zijn toestand was en wat vrees hij inboezemde. Vandaag staan wij voor de wreede werkelijk heid van een vroegtijdig wegsterven, op een ouderdom waarop wij van hem nog lange en kostbare medehulp mochten verhopen. Anderen zullen u zeggen wat Eeman was in de Advokatenorde, het belangrijk deel dat hij ge- nomenJteeft in de politieke zaken van het arron dissement Aalst. De Bestendige Deputatie verliest in hem een uitmuntend en "betreurd medelid, waarvan de verdiensten in een beter leven de belooning zul len vinden die God heeft voorbewaard aan dezen die hunne familie en hunnen stand hebben ver eerd. die de zaak van hun vaderland en van hun geloof wei hebben gediend. Mijne heeren, Een gevoelig verlies komt de katholieke partij van het Arrondissement Aalst te treffen. M. Rudolf Eeman wordt haar ontrukt op het oogenblik zelf dat zijne ervarenheid, zijne werkzaamheid, zijn wijs beleid z.ulke groote diensten aan de katholieke zaak .kon bewijzen. Zondag laatst verspreidde zich de droeve mare in de stad dat hij aan de ziekte, die hem sedert lang ondermijnde, kwam te bezwijken. Die mare verwekte alom de grootste verslagenheid. Geboren den 28 Oogst 1847, wierp M. Rudolf Eeman zich van jongs afin den politieke» strijd. Ofschoon nog student telde hij reeds in 186b onder die koene schare katholieke mannen die voor de eerste maal de katholieke partij zegevie rende naar het stadhuis brachten en sedert die 46 jaar wierd er geen strijd geleverd, gcenen zege praal behaald zonder dat hij er, met iëvèrigen moed en kloekmoedige opoffering, zijne mede werking had aan verleend. Slechts 28 jaar oud was hij, toen in 1875, zijne medeburgers hem vereerden met een kandida tuur voor den gemeenteraad en wanneer vier jaar later de schoolstrijd geheel hef, land door losbarste,telde hij onder de eersten om in de bres te springen en zijne edelmoedige medewerking te verleenen voor verdediging van het gods dienstig onderwijs. Voorzitter van het canlonaal schoolcomiteit spaarde hij zich geene moeite. Zijn krachtdadig woord weergalmde onverpoosd van dorp tot dorp om het gevaar van het goddeloos onderwijs aan de bevolking aan te klagen. Heugelijke dagen onzer katholieke geschiede nis, dagen van zelfopoffering en van verhevene toewijding; weldra rezen katholieke scholen uit den grond tot in de kleinste gemeenten van ons canton om de zielen der volkskinderen te redden. ln 1882 werd Rudolf Eeman als lid van den provincieraad gekozen en drie jaren later werd hij reeds door het vertrouwen van zijne collegas lid benoemd der bestendige afvaardiging. Sedert lange jaren maaktd"hij ook deel van het DE VOLKSSTEM Midden Comiteit der Katholieke Kiesvereeni- ging' van het Arrondissement hij was Onder voorzitter van de Vereeniging der stad Aalst en Voorzitter der Kantonale Vereeniging. In die verschillige hoedanigheden bewees hij ontelbare diensten aan de katholieke partij. Groot was zijn gezag; met ongewoi.e werkkracht bezield, was liij een man van wijs en vast beleid, van helder verstand, van groote wilskracht en onverpoosde werkzaamheid. Hij beminde zijne partij en was haar steeds verkleefd. Nooit deden zijne vrienden te vergeefs beroep op zijne mede werking. Tot op het laatste oogenblik bekom merde hij zich met de toekomst en ofschoon ondermijnd door eene ongenadige ziekte nam hij nog deel-aan onze laatste besprekingen. Zijn aandenken zal steeds in eer bewaard worden in ons midden. Dat zijne ziele in vrede ruste. Dat God onze gebeden aanhoore en aan den trouwen strijder voor het goede, aan den moedigen verdediger van Godsdienst en Kerk, te midden van den strijd bezweken, de eeuwige belooning geve Ds Rlemacher, soorzitter der Bestendige Deputatie namens den provincieraad. MIJNHEEREN, In naam van den Provincieraad van Oost- Vlaanderen valt mij de droeve zending te beurt een uiterste vaarwel te zeggen en een laatste hulde van spijt en van dankbaarheid te brengen aan den uitmuntenden Collega die gedurende een onafgebroken tijdstip van dertig jaren aan de werkzaamheden van onzen Raad een zoo voornaam deel lie^eft genomen en die al de be gaafdheden van eenen schranderen en helderen geest, van een scherp vooruitzicht van eenen taaien wil en eene onvermoeibare werkkracht ten dienste van het algemeen welzijn gesteld heeft. Rudolf Eeman was, van jongs af, in het open baar leven getreden. Geboren te Aalst in 1847 en aldaar, na schitte rende studiën, als advokaat gevestigd, had hij weldra het vertrouwen en de genegenheid zijner medeburgers verworven en, in 1875, bij den nog jeugdigen ouderdom van 28 jaren werd hij als gemeenteraadslid der belangrijke stad Aalst verkozen. i Daar reeds wist hij duidelijke bewijzfïÏÏ te geven van zijnen geest van orde en werkzaam heid en ook van grondige kennissen en bestuur lijke zaken. Ook toen in 1882 eene plaats van Provinciaal Raadslid voor het kanton Aalst te bekleeden viel, achtte het kiezerskorps het zich eene gunst zijne belangen te mogen toevertrou wen aan de vlijtige handen van dengene die tot 't einde zijner levensbaan dien keus heeft weten te verrechtvaardigen aan zijne ambtelijke plich ten en door greuzelooze verkleefdheid aan de Stad en het Land van Aalst. Deze voorkeur belette hem echter niet zijne wakkerste aandacht te verleenen aan alle de veelvoudige vraagstukken die al de gewesten van Oost-Vlaanderen, zonder onderscheid, aan belangen. In 1885 werd hij door den Raad benoemd ais Lid der bijzondere Commissie gelast met het onderzoek van den geldelijke» toestand der Provincie, toestand die ten gevolge der toepas sing van de wet op den openbaren onderstand en de landlooperij, als' bedenkelijk voorkwam. In het volbrengen dezer taak gaf hij aan zijne medeleden blijken van merkwaardige bekwaam heid en buitengewone bevoegdheid daar ook vatte hij die grondige kennissen op die hem voortaan gingen toelaten dé moeilijkste vraag stukken in zake van openbaar geldwezen met gemak en zekerheid op te klaren en bij het af sterven van onzen diep betreurden.en nog altijd onvergeten Raadsgenoot, M. Mussely, werd M. Rudolf Eeman eenparig aangeduid om dezen in het voorzitterschap der zoo belangrijke Com missie van flnancièn te vervangen. Op welke meesterlijke wijze hij deze zending heeft gekweten,hoef ik niet te zeggen. Wie van ons, immers, herinnert zich niet met welke gewetensvolle bezorgdheid hij telken jare de Provinciale Begrooting voorbereidde en met welke hardnekkige, bewonderenswaardige over tuiging hij dezelfde gedurende den zittijd wist te verdedigen. Tot zijnen laatsten stond, toen hij reeds door de kwaal die hem naar het. graf moest leiden was aangetast en door de kille hand der dood geteekend, dacht hij nog op den aanstaanden zittijd van den Provincieraad en de flnancieele belangen van Oost-Vlaanderen waren nog het voorwerp van zijnen gestadigen kommer. Mijnheeren, welk voorbeeld en welke les voor ons allen diemet een openbaar ambt bekleed zijn. Een man die op zulke eerlijke wijze zijnen burgerlijken plicht verstaat en die hem zoo ge wetensvol komt te kwijten, zal immer in het dankbaar geheugen zijnen medeburgers blijven herleven. Vaarwel, waarde, hooggeachte, diepbetreurde Collega, vaarwel trouwe rechtzinnige vriend Rudolf. Onder den uitwendigen schijn van een stren^. voorkomen verborgt gij in den grond des harten niet alleen de edelmoedigste gevoelens van recht schapenheid en van rechtvaardigheid, van be reidwilligheid voor alles, maar ook nog van op rechte verkleefdheid voor uwe collega's en van onbeperkte verknochtheid van uwe vrienden. Mochten de welgemeende gevoelens van eer biedige deelneming en van spijt der leden van den Provincie-raad van Oost-Vlaanderen den rouw en de smart uwer zoo diep getroffene we duwe, kinderen en nabestaanden eenigzins ver zachten. Vaarwel, Rndoli', God geve u de eeuwige rust. Indrukwekkend door zijn eenvoud, trok de lijkstoet nu naar de St Martenskerk waar de dienst })laats had. De ruime kerk was propvol en de offerande duurde er bijna eene 'gansclie uur. Daarna zette de treurige stoet zich op nieuw in beweging, om het stoffelijk over schot vrn M. R. Eeman naar zijne laatste rustplaats te brengen. Een laatste roerend afscheid werd er genomen van hem,die door zijn afsterven aller herten in rouw dompelt, en in treurige stemming trok men .van den doodenakker huiswaarts. Rust zacht, M. Rudolf Eeman, in afwach ting- dat de Heer u in het eeuwig leven,weder met d6 uwen vereenige DUIVEN NIEUWS LEDE. Prijsvlucht uit Dourdan met 257 duiven, op Zondag26Mei 1912, bij Kamiel De Glerq, Nieuwstraat. Uitslag 1. Pauwels Frans, Schellebelle 2. Gor- thals Fr., Lede 3. Kennof Cyr., Lede 4. Melckenbeek A., Wanzele 5. De Graecker Heet., Lede; 6. Smelryns Joseph, Lede; 7. Lievens Gustaaf. Sinetlede 8. Moens A. Schellebelle; 9. Uyltendaele A., Schelle belle 10. De Grauwe Louis, id. De vereenigde vrienden. Op Zondag 2 Juni 1912, Groote Prijs vlucht uitTourij met inschrijving. 1100 fr. gewaarborgd. Inkorving Vrijdag morgend bij Jozef Lievens, Nieuwstraat, Lede. Volledige lijst der kandidaten voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers. Kiescijfers van 1908 en 1910, B&'esgge Cijfers van 1910 4 zetels. Katholieken 31,012. 3 Kartel 15,736. 1 gekozene. Daensisten 2,726. 0 gekozene. Landbouwers eenige stemmen. Kiesdeeler 10,337. Kandidaten in 1912 4 zetels. KATHOLIEKEN KARTEL Effectieven (Lib. soc. en christene Visart de Bocarmé, u. democraten vereenigd) Standaert, u. Effectieven Ruzette. Thooris, u. Goppieters. Fonteyne. Plaatsvervangers Dumon. D'Hondt. Mostaert. Schramme. Plaatsvervangers Peesleen. Delanote. Dautricourf Minnebo. De Clercq, G. De Clercq, II. Kotrijk Cijfers van 1910 5 zetels. Katholieken 41,802. 3 gekozenen. Kartel 22,791. 2 gekozenen. Daensisten 3,801. 0 gekozene. Kiesdeeler 11,395. Kandidaten ih 1912 5 zetels. KATHOLIEKEN K ARTELISTEN Effectieven Effectieven Liebaert, u. Debunne, u. Reyhaert, u. Van Leynseele, u. Peel, u. Plaatsvervangers Goethals. Gillon. Bouckaert. Vandevelde. Plaatsvervangers DAENSISTEN Peel. Effectieven Bouckaert. Vanschamelhout. Van Wassenhove. Vamlerschelden, Goethals. Verscheure. Delen. Corne. Plaatsvervangers Del wan te. Depoortere. 1 Vanderschelden Delen. P.ousselare-ThieSt Cijfers van 1910 4 zeiels. Katholieken 45"963. 4 gekozenen. Liberalen 9,116. 0 gekozene. Daensisten 1.048. - 0 gekozene. Handelaars 682. 0 gekozene. Kiesdeeler 11,490. Kandidaten i\i 1912 5 zetels. Nationale Belgische Bedevaart naar O.-L.-V. van Lourdes, van 25 Juni tot 3 Juli 1912. Van af 30 Mei zullen de prijzen van 5 frank verhoofd worden ten voordeele van het Werk der arme zieken. De inschrijvingon zullen bepaald gesloten worden den 7 Juni. Voor inlichtingen en inschrijving zich wenden tot de HH. Aghille VAN IN, Lisp- straat, te Lier A. GODENNE, uitgever, Engelenstraat, te Namen A. JAMOULLE, notaris te Faimes (Borgworm); Oscar VERMEERSGH, notaris te Dendermonde. KATHOLIEKEN Effectieven Beernaert, u. Gilleês de Pélicliy, u. Van de Vyvere, u. Delboke, u. Mahieu-Liebaert. Plaatsvervangers Goethals. Mahieu-Liebaert. Van Naemen. Baert. KARTEL Effectieven De Laere. De Groix. Dierkens. De Ven. Steen. Plaatsvervangers Hoste. De Clercq. Moeyaert. Van Witberghe» Oostends>Veurne-iléxmude Cijfers van 1910 4 zetels. Katholieken 36,146. 3 gekozenen. Karlelisten :-20,297. 1 gekozenene. Kiesdeeler 12,046. Kandidaten in 1912 5 zetels. LIBERALEN Effectieven Buyl, u. Serruys, Jean. Lesaffre. Van der Heyde. Van Vlaanderen. Plaatsvervangers Van Sieleghem. KATHOLIEKEN Effectieven Hamman, u. Maes, u. Pil, u. Ronse. Huyghebaert. Plaatsvervangers Baels. de Gon. de Merckem. Van Glabbeke. Bieswael. Van Biesbrouck. Vander Heyde. De Gock. Glorie. Yprsn. Cijfers van 1910 3 Zetels. Katholieken 28,508, 2 Kartel 12,245. 1 gekozene. Kiesdeeler 12,245. KATHOLIEKEN Effektieven Golaert, u. Van Merris, u. Begerem. LIBERALEN Effektieven Nolf, u. Plaatsvervangers Glorie. SOCIALISTEN Effectieven Groymans. De Brouwer. Gryson. Plaatsvervangers Gryson, Vanraes. cSix, Namen. Cijfers van 1910 5 Zetels. Katholieken 40,896. 2 gekozenen. Kartel 46,390. 2 gekozenen. Afgesch. Katholieken 922.0 gekozene. Kiesdeeler 15,130. Kandidaten in 1912 5 Zetels. KATHOLIEKEN KARTEL Effectieven: Effectieven Mélot, u. Furnemont, u. Petit, u. Hamhui-sin, u. Saintraint. Bologne, u. Lahaye. Lalour. Devolder. Daussogne. Plaatsvervangers Plaatsvervangers Golenvaux. Lapierre. de Montpellier. Grafé, de Dorlodot. Sevrin de Beauffort. Sarton Dinant, PhiSip&faiJ.V Cijfers van 1910 4 Zetels Katholieken 31,096. 2 gekozene. Kartel 30,034. 2 gekozenen. Democraten 7,388. 0 gekozene, Kiesdeeler 15,017. Kandidaten in 1912 4 Zetels. KATHOLIEKEN KARTEL Effectieven Effectieven d'Huart, Albert, u. Horlait, u. Brifaut. Capelle, u. Le Boulenger. Félcenne. Vincent. Lahruyère. Plaatsvervangers Plaatsvervangers de Pierpont. Périquet. de Jonghe. Duchateau. Everard. Van der Schueren. Gérard. Lenger. CHRISTEN DEMOCRATEN Effectieven Plaatsvervangers Cousot. Gèrard. Baklève. Derenne. Derenne. Gérard. flarJsn-tïïai'ctïe-Sastsnaken Cijfers van 1910 3 zetels. Katholieken 25,294. 2 gekozenen. Liberalen 20,259. 1 gekozene. Afgesch. Katholieken 1,288 0 gekoz, Kandidaten in 1912 3 zetels. KATHOLIEKEN KARTEL Effectieven Effectieven du Bus de Warnaffe, u. Ozerayu. doLimburg-Stirum, u.Schmitz. Wilmart. Glesse, Plaatsvervangers Plaatsvervangers Wilmart. Schmitz. Bosseler. Reuter, de Rosée. Hohschette. Neufchateai^Virion Cijfers van 1910 2 zetels. Katholieken 23,055. '1 gekozene. Kartel 18,033. 1 gekozene. Kandidaten in 1912 3 zetels. KATHOLIEKEN KARTEL Effectieven; Effectieven; Heynen, u. Lorand, u. Poncelet. Colleaux. d'Huart. Baudrux. Plaatsvervangers Plaatsvervangers Braffort, Rahlonbeck. Van den Corput. Hustin. Pierlot. Dufort. £ent*£ecbo Cijfers van 190S 11 zetels. Katholieken 78,865. 6 gekozenen. Liberalen 39,783 3 gekozenen DAENSISTEN Effectieven Daens, u. Afzonderlijke Van den Bruele. kandidaat Ghyssolinckx. Joseph De Koltér. Haelterman. Meert. Afgescheurd en Plaatsvervangersdaensist Van den Bruele. Alphonse Dumont. Ghysselinckx. Haelterman. Van der Poorten. Aurïettaarde. Cijfers van 1908 3 Zetels. Katholieken 22,076. 2 gekozenen, Kartelisten 13,221. 1 gekozen. Kiesdeeler: 11,039. Kandidaten in 1912 3 Zetels. KATHOLIEKEN CARTELISTEN, Effectieven Effectleven de Gh. d'Elseghem, u.d'Hauwer, u. Thienpont, u. Sturbant Behaghel Soudan Plaatsvervangers Plaatsvervangers i Behaghel Amelot De Raedt De Waele Van Goppenholle d'Hollander DAENSISTÊN Dffectieven Buysschaert Provost Plaatsvervanger: Provost Deiidernu!inds> Cijfers van 1908 3 Zetels. Katholieken 29,550. 2 gekozenen Kartelisten 11,908. 1 gekozen. Kandidaten in 1912 4 Zetels. KATHOLIEKEN KARTELISTEN Effectieven Effectieven Tibbaut, u. Van Damme, u. Bruynincx, u. Van Gauteren Van Sande De Bruyoker Vermeerscb Ver tongen Plaatsvervangers Plaatsvervangers j Vermeersch Van Gauteren Maeyens. Boddaert Rubbens. De Naeyer Neerinex Janssens DAENSISTEN Effectieven Du Gatillon Vermeiren Plaatsvervanger Vermeiren Sint Nikolaas- Cijfers van 1908 4 Zetels. Katholieken 38,610. 3 gekozenen. Kartelisten 12,584. 1 gekozen. Afgesch. Katholiek 341.0 gekozenen. Kiesdeeler 12,584. Kandidaten in 1912 4 Zetels. KATHOLIEKEN KARTELISTEN Effectieven Effectief Raemdonck, u. Persoons, u. Nobels Plaatsvervanger Van Brussel, u, Van Hoeylandts Tayart de Borms Plaatsvervangers Van Brussel Tayart de Borms Wauters Heyman. Socialisten 23,118 2 gekozenen. Kiesdeel jr 11,559 Kandidaten in 1912-12 zetels KATHOLIEKEN Plaatsvervangers Effectieven De Visch Cooreman, u. Bogaerts Begerem, u. Heynderyckx Van Cleempulte, u. De Reyzei- Maenhaut, u. De Vynck Verhaegen, u. Meyer Huyshauwer, u. LIBERALEN Siffer Effectieven Eylenbosch Braun, u. Van de Wattyne Mechelynck, u. De Bock Buysso, u. Goeminne Lippens Galens De Saegher Plaatsvervangers Boddaert Siffer f Van Doorn© Passemier Willem s De Munnynck Terlzweil de Smet Guielte K. de Volkaèrsbeke. Cox Vergauwen" Lagrange SOCIALISTEN Plaatsvervangers Effectieven Lippens Anseele, u. Hallet Lampens, u. Boddaert Cambier Van Doorne Van de Weghe De Saegher Bruggeman De Henau De Pauw VLAAMSCHE BLOG Gevaert Effectieven Gilson Plancquaer* De Smet Goossens De Vylder Van Roy Van Sweden Demuynck Lefèbvre Aalst. Cijfers van 1908 5 Zetels. Katholieken 35,333. 3 gekozenen. Kartelisten 13,209. 1 gekozen. Daensisten 16,396. 1 gekozen. Kiesdeeler 11,777. Kandidaten in 1912 5 Zetels. KATHOLIEKEN Effectieven Woeste, u. Moyersoen, u. de Bélhune. Van der Linden. Gosyns. LIBERALEN Effectieven Rens, u. De Windt. Verbrugghen. Belin. De Sivarte. Plaatsvervangers Plaatsvervangers Van der Linden. Gosyns. Van der Taelen. Rollier. De Windt. Oan Ileglie. Van fiisseghem. Janssens. MARKTPRIJZEN Aalst. 30 mei. Hopmarkt prijzen kalm, beschikbaar fr. 230. Nieuw gewas fr. 150 Lokeren 29 mei Boter 2,90a 2,99, eieren 2.17 a 2,36, aardappelen 8,00 a 9,00, raapkoek 12,00, lijnkoek 00,UÓ, rogge BRUSSEL, 29 mei Graanmarkt. Inland- sche tarwe 22 1/4 a 22 3/4 Amerikaansche Win tertarwe 23 1/4 roode Kurrachée 22 3/4 inland- sche Rogge 19 1/4 a 19 1/2 Gerst Donau en Odessa 211 /2 a 22 inlandsche Gerst 23 a 00 0/0 Haver van Courlande 22 3/4 a 23 Gerst der Pol ders 23.50 a 00 0/0 inlandsche Haver 22 1/2 a 23 1/2 Amerikaansche Maïs 17 3/4 a id. van Odessa 16 1/2 Graan van den Donau 22 1/2 a 24 id. Rio dela Plata 19a 22 1/4 Handelsbloem. 26 1/4 Bakkersbloem 27 1/4 Zemelen 18 1/2 a 00 0/0. Oliemavkt. Koolzaadolie t.e Brussel 76 in provincie 74 Lijnolie te Brussel 104 in provin cie 102 inlandscli Koolzaad 33 1/4 Boter 2,77 a 3,13. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 553: Vette koeien 94; melkkoeien 00; groote ossen "8 jonge ossen 109; vaarzen 116 stieren 126 varkens 825; kalveren magere beesten schapen Weiteren, 30 mei —Boter 2,80 eieren 2,00 a 2,10; viggens 35 a 45 kiekens stuk 3,00 aard appelen roode 9"a;10; id. witte 7 a 8; konijnen 1,70 jonge duiven 1,40. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST gesticlit sedert 1 5 j aai* Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Belteraven, Eckendorf, vauriac, enz.. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, dhaliaplanten, enz... 485bis BERIG H T Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele soorten verscheu ZEEVISGH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VftN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST» TELEFOON Nr 44. 215

De Volksstem | 1912 | | pagina 3