OOR LOG Een drama in een sterfhuis Onbeschrijfelijke geestdriftige meeting in de zaal "Pafria,, te Bnssse!. NIEUWSBERICHTEN. Het pensioen en onze Ouderlingen. 118 pensioenen der onderwijzers. flRME HARRY EN RIJKE [ENA Te Erpe, Vijf=Huizen. HET PORTRET van Pistsr Bs:ns en Van ögu Ernsts. 't Portret van Van den Eraols Katholieken van het Arrondissement Brussel Stemt aften onder X^ O DensiepihsHieBEa 3B8G a 40u0 man op eene katholieke meeting. Italië en Turkyë. 't Wit Stoogke van Jacpes Nesfs 2 Een trouwe lezer der Volksstem, schrijft ons Heer hoofdopsteller, gij spreekt van die 9 eens die 150 millioen. dat is heel wel, maar zou er niet kunnen uitgerekend worden wat de ouderlingen van iedere gemeente kosteloos al» pensioen krijgen. Het gedacht van dezen abonné is heel goed. Duch om al de gemeenten op te som men, dit ware al te veel. Het volstaat te zeg gen, dat het op 10 jaar voor al de landelijke gemeenten do formidabele som was vacï 156 ntillben, In de gemeente Erpe, om een voorbeeld aan te halen, was het verleden jaar lusschen do 7 on de 8 duizend frank die aan de Erp- sclie ouderlingen werden geschonken. Veronderstelt nu eens een persoon die alle jaren op elke gemeente, gratis, koste loos, aan de arme menschen 1 of 2 wagons kolen liet uildeelen en daarbij 50 brooden. Dit zou nochtans verre van de 7000 frank blijven, en nochtans, moest er ooit een per soon zulks geven aan de ouderlingen, hoe dankbaar zouden ze zijn. Welnu, onze regee ring geeft veel, veel meer wel tienmaal meer. Is er dus geen groote reden om onze katholieke regeering dankbaar te zij nu Zeker en vast. roepen met een enkel hart, al do ouderlingen zeker en vast en wij allen stemmen met geestdrift, met opgetogenheid, met feestelijke blijheid voor onze duurbare katholieke partij Een jongeling doodt zijn dronken vader, aan het sterfbed zijner moeder. Te Mullheim aan Rijn had gisteren een vreeselijk familiedrama plaats* De vrouw van don schoenmaker Esser was stervend en hare kinderen zaten weenend rond het bed. Een priester kwam de vrouw do laatste hulpmiddelen van den godsdienst brengen, toen de man. die dron ken was. zingend te huis kwam en bij zijne vrouw wilde zijn. De oudste zoon gelukte er in zijn vader buiten te drijven, doch toen de priester weg was, keerde de dronkaard terug en wilde met geweld in de kamer binnendringen. Daar de zoon hem nogmaals hui ten wierp, greep de vader een mes en wilde zijn zoon aanvallen. Deze trok nu ook een mes, en in de kamer, bij het sterfbed der moeder, begon nu een tweegevecht tusschen den dronken vader en den zoon. Deze laatste bracht zijn vader zulken ge weldigen messteek in de borst toe, dat de man dood ten gronde plofte. Geburen liepen de policie verwittigen en liielden den zoon aan, op het oogenblik dat de moeder stierf. Het Staatsblad deelt de nieuwe vet meê betreffende de pensioenen der onderwijzers en onderwijzeressen. Het minimum der pen sioenen, zoowel voor de onderwijzers en onderwijzeressen der aangenomen en aan neembare scholen,als voor die der gemeente scholen, wordt bepaald op de drie vierden der jaarwedde. Elk jaar dienst wordt gere kend voor 1/50 der jaarwedde, die als grond- dag voor het pensioen moet dienen. Hel pensioen der gemeenteonderwijzers en onderwijzeressen wordt berekend op de gunstigste gemiddelde jaarwedde van vijf opvolgende jaren. Dat der aangenomen schoolmeesters on schoolmeesteressen, wordt berekend.op de jaarwedde, welke zij van de gemeente of van den Staat ontvangen. Al de dienstjaren tellen. 77° vervolg. Jack overzag, voor dat hij slapen ging, de «ellen, die aan den toèzichter onderworpen ivaren en ook het verblijf, waarin de nieuwe aangekomene uit Londen gebracht was. Hij hoorde een gesmoord keelgehuil uit dit vertrek komen, deed het open en zag [den man aan de tralievenster hangen hij had zich met zijnen zakdoek opgehangen, maar was nog levend eiT werd dadelijk door Jack afgesneden. Bij deze gelegenheid stootte de naar bene den glijdende krankzinnige Jack's lantaarn om en de kaars die er zich daarin bevond ging uit. Jack haalde een doosje lucifers uit den zak, stak het licht weder aan en liet in tus schen. terwijl hij geheel met den patient be zig was, zijn luciefers uit achteloosheid op den grond liggen. O vrouw, vrouw, laat er mij uit schreeuwde de krankzinnige, toen hij weer spreken kon. Ik zal, de duivel mag mij halen nooit weer de hand aan u slaan. Ik zal u op de handen dragen, zoo waarachtig als ik Dan Underdan heet Laat mij er uit verdoemde filang 1 Ik hel) honger de buik doet mij zeer van honger Geef mij te eten wijf Waartoe hebt gij anders dien mooien pudding gemaakt, als voor mij Jack wist nu niet met wien hij te doen had, hij herinnerde zich, vroeger dikwijls dezen man meteen eindje pijp in den mond, bij den winkel van vrouw Underdan te hebben zien staan. Eene jeneverberoerte liad den ruwen kerel zoo ver gebracht, dat er voor de ouge- Aan de onderwijzers en onderwijzeressen der aanneembare scholen zal de Slaat een pensioen betalen van drie vijfden der jaar wedde. Al de thans in loop zijnde pensioenen var. het onderwijzend personeel zullen overeen komstig de nieuwe wet herzien worden, met ingenottreding van den opslag op 1 Juü 1912. De wet regelt insgelijks de pensioenen voor de weduwen en weezen. M. Moyersoen, Volksvertegenwoordiger komt door den Minister verwittigd te worden dat als gevolg op de dringende voetstappen door hem aangewend hij besloten hacl het Standpunt Vijf-Huizen in een goederen halt te veranderen. Die tijding zal liet grootste genoegen ver wekken bij de inwoners van den Gentschon steenweg on aanpalende dorpen. Kiezers, gedenkt Zondag aanstaande in liet kiesbureel," aan dezen, die zich onophou dend opofferen, voor uw welzijn en geene geene gelegenheid latpn voorbijgaan, om u alle gemak te verschaften. M. Petrus Daens heeft zijn portret laten uitgeven op een manifest, en vol lof staat, het'! uoS eÏ£?e^ S©*£_! Hoovaardij Hciovaardij 2 foei FggS Minister Renkin, zegt M. Petrus, schreef over mij den grootslen lof in 1896. Natuurlijk, Mijnheer Daens. maar 't was in S89G en nu zijn wij in Sedert 1S96 spreekt minister Renkin heel wat anders van u. nu zooals alle ware christenen sedert 1896 betreurt -hij al uwe misstappen, al uwe misdaden- tegen 't geloof en tegen den godsdienst, en weet hij dat gij een gevaar zijt. voor 't geloofen voor ons christen onderloijs door uio samenspannen met de goddeloozen. Van den lof over Van den Bruele zullen wij niets zeggen, 't Is immers Snij ze9f die 't geschreven heeft. Een jongen van 28 jaar die zoo zijn eigenen lof schrijft in t openhaar, is er iets ïeeSijikeB"» Naar den tekst over Van den Bruele moe ten wij dus niet zien. Ziet zijn portret, ziet er twee maal naar, en ge zult ge&i©S£3 zien Dan moet ge niets meer bezien Nooit hebben wij in dezen grooten en gewichligon kiesstrijd eene meeting en eene geestdrift gezieii als in Denderhautem. Heel de groote Plaats stond vol volk; gerust en zonder overdrijven mag men liet schatten op 3500 tot 4000 man. T Was waarlijk onge looflijk. Twee De Clercken spraken er, eerst Advokaat Pe Glerck van Ninove.j daarna Gonst. De Glerck van de Volksslem Do vlammende geestdrift die daar heel Dender hautem bezielde, vergeten wij van geheel ons leven niet meer. Dank aan de pikfijne, de wakkere muzikanten heil en hulde aan liet strijdlustige en hooghartige volk van Denderhautem. Zondag vieren wij samen een triomfante lijken zegepraal lukkige geplaagde vrouw niets overgebleven was, dan hem in 't gevangschap van een krankzinnigengesticht te plaatsen. Jack sprak hem zoo zacht mogelijk aan en beloofde zijnen honger te stillen. In den tij«l van weinige minuten haalde hij een stuk brood en eene houten kom vol havergorten brij.Underdan verslond beide met( dier lijkebegeerte. Toen schudde Jack zijn stroo- legerop en zocht hem te overreden, om naar bed te gaan. Terwijl Underdan zijne brij opslurpte, loer de hij met de oogen over de kom heen, en be merkte het luciferdoosje, dat Jack had laten staan zachtjes nam hij het weg en stak het in den zak, terwijl Jack nog met het bed be zig was. Nauwelijks had dezo zich verwijderd en de deur achter zich gesloten, of Underdan, met den list van een razend dier in zijnen blik, sprong van liet lied. op en liep grijnzend heen en weer in de duistere col. Ik zal u eene streek spelen, dat gij lang aan Underdan denken zult, mompelde hij. Ik zal u de pijp aansteken, dat u de rook om den neus vliegen zal. Hij lachte waanzinnig in zich zeiven, en zonder er van bewust te zijn, dat hij eigen leven in gevaar bracht, stak hij, door middel van achtergebleven lucifers, het stroo aan, dat zich in zijne kamer bevond. De vlammen omringden hem terstond en deden hem be dwelmd ten gronde vallen.Het houtwerk van de cel vatte vuur,dit verspreidde zich al verder eo verder. Nauwelijks was Jack ingesluimerd of eene inwendige onrust deed hem ontwaken li ij meende rook te riekeneneon duf geschreeuw te hooien. Toen hij de oogen pende,bemerk te hij een flikkerenden schi.n aau de muren DE VOLKSSTEM 20,000 man wil onze zoo volkslievende ministers toejuichen. Duizenden kunnen seen plaats «iaden. M. Golfs, katholieke volkswertegenvzoordiger wordt doer de antiklerikale bende, neergeslagen, als dood achtergelaten. De man verkeert in levensgavaar. Woensdag avond hadden de katholieken eene groote vergadering belegd in de over groot© zaal Patria, te Brussel. Nooit, sinds 1884, hebben de katholieken zulken bijval beleefd in de hoofdstad van ons land. Duizenden en duizenden menschen konden, ondanks de zoo uitgestrekte, de zoo over groe te zaal Patria geen plaats vinden en moesten buiten blijven. Heil, o schoone en brave de Broqueville Daar verschijnt onze Artevelde van dezen tijd de roemrijke volksman de Broque ville duizenden klakken en zakdoeken wuiven en waaien minuten lang wordt or gejuicht en gejubeld. Het schouwspel is on navolgbaar en onbeschrijflijk tranen loopen van zalige aandoening over de wangen. We mogen hot zeggen België is gered. Een wind van triomfgedruisch waait en woelt er over 't land en geen enkel deftig mensch zal nalaten Zondag* aanstaande voor hel be houd van 't katholiek miiTisterie te stemmen. Heil, minister Levie Daar hebt ge het troetelkind van Charle roi, don onvermoeibaren volksstrijder, mi nister Levie. Hij, de uitstekende redenaar, is vader van 10 kinderen, en daarvan heeft hij er eene afgestaan aan 't klooster, waar zij zich toewijdt aan de verzorging van de ongelukkigen en de nederigen en zooals M. Levie, eene dochter heeft, zoo heeft minister de Broqueville, twee zusters, eene te Leuven en eene te Thiell, die gasthuisnonuekens zijn.Zij, dochters van begoeden stand, met de heerlijkste toekomst voor hen, zij gaan zich verbergen tusschen de 4 kloostermuren en zich heel en al ten beste geven van het lij dende menschdom. Ziedaar, van wat edel geslacht die minis ters zijn, ziedaar, de onuitputbare bron van hunne grenzenlooze liefde voor het volk. Welnu, kiezers, zijn dat mannen die soms niet waard zouden zijn ons te besturen. 01), noen, niet waar, wij ook, wij beminnen die helden, w ij vereeren, wij groeten, wij be wonderen hen, en wij zeggen Zondag zult gij, o brave katholieke ministers, Zondag zult gij zegepralen Ce schandaligs aanvallen. Ongehoorde lathsid. hi. Coifs wordt zoo goed als dood ten gronde geslagen. Honderden goddeloozen waren naar Pa tria afgezakt het was dus een ordewoord dat overal moet gegevep geweest zijn in de •roddelooze bonden. Razend, schuimbekkend over den nooit geziencn vplkstoeloop op de katholieke vergadering, begonnen die ver draagzame die eerlijkedie deftige kerels te huilen, te fluiten, te sakkeren, te lieren' en te vloekeu. Het leelijksle, hel smerigste, het walgelijkste, hot gemeenste, kwam eerst over hunne treffelijke tong. Bij het buitenkomen word M. Golfs op 't on verwachts aangevallen hij kreeg 3 zware matrakslagen op het hoofd, werd met ge weld legen een huis geslingerd, toen met razernij met het hoofd tegen een lantaarn paal geslagen, waarna .hij bewusteloos, be dwelmd, gansch van zijn zelve, als een zware steen, dof op de Straatsteenen neerplofte. Daar lag onze katholieke Volksvertegen woordiger. Niemand wist of hij dood was of enkel in bezwijming lag". vau zijne kamer.Duidelijk hoorde hij schreeu wen, klagen, knetteren... Metéénen sprong w as hij uit het bed en aan het venster het krankzinnigengesticht stond in volle vlam Hij kon aan de tralie der vensters de duistere omtrekken van de opgeslotene krankzinnigen zien, gedaanten in al de houdingen van de ontsteltenis, woede, wanhoop of razende vreugde. De verschrikte kon zich op eens den toe stand van de bewoners der inrichting voor- stelten, maar het eerst dacht hij aan dien persoon, wier lot hij sedert jaren bewaakt had, aan zijne zuster Aurora. Binnen weinige oogenblikken was Jack in zijne kleederen en den trap af. die reeds vuur gevat had.Rondom was eene zee van vlammen. Het krankzinnigenhuis was grootendeels een oud gebouw met veel houtwerk. Alleen voor de zwaarste gevangene waren in de ruimten van de benedéverdieping steenen cel len aangebracht en het was een wonderlijk geval, dat juist de ergste en gevaarlijkste patiënten gered te voorschijn kwamen. Eer dat Jack namelijk het vuur bespeurde, was Samson in volle werkzaamheid.Hij spoed de met zijn sleutels daarheen, waar hij nog komen kon, van cel tot cel, en opende de deur en de krankzinnigen sprongen grooten deels ongekleed er uit maar een groot deel kwam reddeloos in de vlammen om. Jack zag den vleugel, waarin de vrouwen bewaard werden, reeds in volle vlam staan. De trappen waren aan 't branden. Hij spoedde zich naar den tuin, om het venster van Aurora's cel te bereiken. Hier zag hij de ongelukkige achter de ijze ren tralies staan. Zij stak bare pop door de staven eu schreeuwde. Hulp, redding voor mijn kind De goddeloozen waren nog niet voldaan met hel achterste van hun voet kwamen zij dan met het volste geweld stampen op het tengere lichaam van den bewustelooze Ooggetuigen. Toen kwamen juist een heer en eene dame, waarschijnlijk niet-katholieken, daar aan, en toen ze dien man daar gansch be dwelmd, vol bloed zagen ligger», vroegen ze Wat heeft die man gedaan Wat heeft hij misdaan En kent gij het antwoord 't Is om uit uw vel te springen van verontwaar diging het ware voldoende om een burger oorlog te ontketenen Ah zoo klonk het uit hun helschen mond all I het is een kle rikaal hij moet er aaa Welnu, ze waren razend over het spotprintje van de Sifflet maar mogen zulke schoelies, zulke apachen, zulke schelmen en schurken niet vergeleken worden bij aanhangers, of lochals verwanten van de manieren vanBon- not, Garrouy, Valet en andere anarchisten De burgemeester bij M. Coifs. M. Max, burgemeester van Brussel, is bij M. Golfs aan 't bed geweest. Toen hij hem Zv>o deerlijk gesteld,zag liggen, riep hij plots uit maar, 't is ongehoord, '1 is een laffe een schandalige, eon misd-adigo aanslag Zie daar hoe de liberale burgemeester zelf de handelwijze van zijne politieke vrienden be titelt. De toestand van Coifs. M. Golfs ligt te bed, gansch met doeken omwonden. Hij heeft drie groote wonden hoven het hoofd, al achter, een diepe snede boven hot linkeroog. De geneesheer ver klaart uitdrukkelijk Ware de slag een weinig hooger toegebracht, M. Golfs ware op den slag dood geweest. Verder is hij ge kwetst aan geheel het lichaam. M. Coifs heeft vele koortsen. Niemand mag bij hem komen, want de toestand van M. Golfs is levensgevaarlijk. Wat zegt g'er van Zijn dat de mannen die aan 't bestuur van 't land moeten komen TUSSCHEN De strijd hier in ons land juist voor de zoo groote en belangrijke kiezing van Zondag doet den oorlog zelf op het achterplan schui ven. Het. valt nogal mee dat er uit Tripoli- tame weinig nieuws komt. Tegenslag der Italianen te Boukamech 1500 Italianen waren naar Boukamech gegaan om eene groote Turksch-Arabische karavaan tegen te houden. Doch 't is hun 1 eel ijk legen gegaan de Turken en Araben hebben zich kloek verdedigd en wel zoodanig •lat do Italianen lot aan de zee werden ach- leruilgedreven en niet min dan 135 dooden achterlieten. Brussel. BrandstichtingM. Jans- sens, overste der rechterlijke brigade, begaf zich naar de woning van Zexpert van verzekering*, Broydelstraat, nadat i:et. parket afstapte bij de eclitgenoolen X..., Antwerp- sche laan. De policieoflïcier nam bij Z... ledige flesschen in beslag welke geest van rozen hadden bevat; het zijn dezelfde als de twee llesschen welke men vol naphta vond op hel looneel van den brand en welke niet ontploften. Dank aan die flesschen stelden de pompiers vast dat er brandstichting plaats had. Bij Z... werd ook eene groep in porselein van Sèvres in beslag genomen aan welke mevr. Z... zeer hield en welke zij aan den expert had toevertrouwd opdat ze niet ver nield werde in den brand. Z..., volgens de Jack nam eene groote ladder,die in den tuin lag, zette die tegen het bedoelde venster en klom met eenen ijzeren moker naar boven. Met alle mogelijke krachtinspanning scheurde liij het traliewerk uit de wrakke muren en wierp het omlaag. Red mijn kind, dan wil ik gaarne sterven, kreet Aurora. Om haar gerust te stellen nam Jack de pop aan en verborg haar aan zijne borst, toen slingerde hij zich om het kozijn en omvatte met krachtig** armen de lichte gestalte zijner zuster, trad met dozen last voorzichtig op de ladder terug en steeg lang zaam naar beneden. Hij liad den grond bereikt, toen een losge- raakten steen, die door het uitscheuren van het traliewerk verschoven was, van boven viel en het hoofd van Aurora lichtelijk raakte zoodat deze in Jack's armen in onmacht viel. Langzaam liet hij de bewustelooze op een bloembed zakken. In het volgende oogenblik stortte een deel van het huis knetterend meen en begroef de krankzinnigen die zich niet reeds-in het vrije veld bevonden onder zijne puinhoopen. Tot nu toe was geen mensch ter hulp ver schenen. Het krankzinnigen gesticht lag afge zonderd en het was laat in den nacht. Daaren boven was dokter Smyles in den ganschon omtrek gehaat, en menigeen, die eindelijk den brand bespeuren en de plaats herkennen kon, talmde misschien om den geringen mou- schenplager ter hulp te komen. Jack liet eenige oogenblikben zijne zuster aan zich zelve over en vloog den tuin in, om naar de andere ©ppassers te zien. Midden onder de schreeuwende en dansende zinneloo- zen, die zich over de vernieling van hunne gevangenis verheugden,bespeurde hij Samson en riep hem. 1 JUNI 1912 verklaring der echtgenooten X..., moest een kommissieloon van 10 per honderd ontvan gen op de schadevergoeding welke do ver zekeringsmaatschappij hun zou betaald hebben. Brand. Woensdag avond brak brand uit in eene achterkamer op het gelijkvloers der woning van Mevr. wed. Schoofs, oude- kleerkoopster, Vossenstraat, 14. Kleedings- stukken en andere koopwaren werden door liet vuur vernield. De pompiers waren spoe dig meester van den brand. Do schade is niettemin groot. Gauwdieverij. M. P..., handelaar te Boulogne s/Seine, werd Woensdagavond bij het verlaten van een Franschen schouw burg ontlast-van zijn gouden zakuurwerk mot dito ketting ter waarde van 700 frank. Eene klacht werd in het kommissariaat der 3e afdeoling gedaan. Schielijk afsterven. M. Smeers, aannemer, Zuidlaan,' 18, zakte Woensdag avond ineen in de T'Kintstraat. Een dokter stelde den dood van den man vast, die be zweek aan eene geraaktheid. Kind levend verbrand. Het 2jarig dochtertje dor echtgenooten Van Gleemput, Hoogstraat, speelde woensdag, terwijl de ouders afwezig waren, met stekskens. Het kind slak zijne kleerkens in brand en was op een oogwenk door vlammen omringd. Toen men er in gelukte het vuur uit te dooven was het wichtje ijselijk over gansch het lichaam verbrand. Het slachtoffertje werd naar het St-Pietersgasthuis gedragen, waar het in de hevigste pijnen overleden is. Wat vraagt het volk De Ghicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 Anderlecht. Petroolvuur ontploft. Woensdagavond ontstond er, ten gevolge van het ontploften van een petroolvuur, brand in een der plaatsen van het gelijk vloers van liet huis n. 14, der August Ge- vaertstraat, betrokken door de echtgenooten Kemkommer.Het vuur nam bliksemsnel eene groote uitbreiding, doch de pompiers kwa men weldra toegesneld en-na eene halve uur werkens was alle gevaar geweken. Al wat het vertrek bevatte is de prooi der vlammen geworden. Erg verbrand. Donderdag morgend om 11 ure, gebeurde een zeer erg ongeluk in eene vernisfabriek, Kleine Herlslraat. Een werkman, Daniël Degroote, mengelde ter pentijn en vernis toen deze twee gevaarlijke vochten vuur vatten De werkman was wel dra omringd van vlammen en begon om hulp te roepen. Zijne werkgezellen snelden toe en gelukten erin de vlammen uit te ddoven. Na ter plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd de arme werkman in aller- haast naar 't gasthuis overgebracht. De pom piers kwamen het begin van brand uitdooven dat ontstaan was. EicdSfitzjjiEe CeE?fr38e GsisïSoiséf Na ami. Maat". Hu ring BTandkoIi'érs 10 'frS. 's jaars. Zie annonce. Elsene. Een slachtoffer van den plicht. Over drie weken moesten de pompiers een brand bestrijden, die uitgebroken was in een huis der Lensstraat. Een der pompiers Jan-Baptist Kay, 30 jaar oud, wonende in de Van Aastraat, drong in het gebouw, dat met een slikkenden solferrook vervuld w-as. Hij kwam weldra half verslikt terug builen. Ondanks de beste zorgen, die men hem sedert dan toegediend heeft, is liet slacht offer van den plicht Woensdag overleden. is hel eenige eclrte Vieux Syslèine. Onder een auto. Een elelctriekwer- ker Gustaaf Dewolk, wonende in de Maag denstraat, werd Woensdag namiddag in as Morcelisstraat, door een taximeter omge reden. De man werd deerlijk gekwetst aan de beenen, de schouders en d© horst. Hij wordt iu het gasthuis verzorgd. Deze was verheugd Jack onder de geredden te zien. Waar zijn de andere oppassers waar ia de doktor vroeg Jack. Wat weet ik ervan.Ik denk dat zij allen ver brand of ontvlucht zijn. Gij ziet, kameraad, clat hier niets meer te doen is. Er kunnen wel veertig of vijftig in de puinhoopen gesmoord zijn. Wat den doktor en zijne vrouw aangaat, Gods toorn zal lien getroffen hebben. Het spijt mij van de anderen, behalven den koet sier, want deze was het gemeenste beest onderdo zon jegens deze ongelukkigen. Help mij dan broeder Ik heb mijne de witte Dame gered t Hoe Dan hebt gij een wonder gedaan Waar is zij Zij ligt bewust in den tuin, getroffen door een vallenden steen. Als wij haar niet spoedig onder dak en de verpleging van eenen doktor brengen, dan is zij verloren. Halt, vriend, ik weet raad De vigelante van den doktor staat in den gang, en den paardenstal is gespaard gebleven, zooals gij ziet. Ik zal gauw inspannen. Zoo veel weet ik wel van bot rijden,om naar den Zwarten Hert te Wynside te kunnen komen. Beiden gingen aan het werk en binnen ze3 minuten stond de koets tot het vertrekken gereed. Zij droegen schielijk: de bewustelooze naar het rijtuig eu beurden haar er zachtjes in. Op eens ontstond er onder de bevrijde krankzinnigen, welke deels in hunne fladde rende nachtgewaden, deels geheel naakt eu in dekkens gehuld, als spoken in eenen kring rond dansten, of als dieren op handen en voe ten kropen, eene zonderlinge beweging. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2