itei Biets» N03 slachtoffers tier bende Bonnet en Gle NIEUWSBERICHTEN. v/V Ee dramas der ztmnloosMd. flRME |]ARRY EN JjlJKE |_ENA ©tas ffiien«gelw©sBk Arme larry es Rijks Leua' Be Kempenaar 2 DE VOLKSSTEM 8 JUNI 1912 Donderdag namiddag werd de tram Ber- gen-Boussu, opnieuw aangevallen. Allen dienst werd gestaakt. Tramgelei ders, die toch poogden door te rijden, wer den door de stakers bedreigd. Er werd besloten de trams door soldaten te doen beschermen, doch de trambedienden hebben verklaard, bevreesd te zijn voor de weerwraak der stakers en hebben het werk verlaten. Op vorscheidene plaatsen werden tele graaf- en telefoondraden doorgesneden. Te Jemappes werd 's namiddags een op tocht gehouden. Gezel Bastion, de nieuw gekozen volksvertegenwoordiger noodigde de stakers uit kalm te blijven. Te 's Gravenbrahel is alles rustig. Daar zijn geene stakers. Te. Zoningen is alles kalm. Donderdag namiddag werd eene betooging gehóuden, waaraan 4000 stakers deel namen. Er werden geeno kreten geuit. Ten andere, de bevelhebber der gendarmerie bad 's mor- gends eene bijeenkomst gehad met de socia listische leiders, die hem verzekerd hadden, dat er geene verwikkelingen te vreezen wa ren, indien de gendarmen zich niet toonden. ToTrazegnies werden na eene meeting de de volgende wenschen gestemd 1° Het werk onmiddelijk .hernemen in afwachting dat er verdere bevelen komen van socialistische en liberale leiders 2° Aan de mandatarissen vragen, op het gepaste oogenblik eene beweging ten voor dode van het algemeene stemrecht op louw te zeilen. 3° Als teeken van verzet tegen het meer voudig stemrecht, zouden al de antikatho lieke volksvertegenwoordigers, provincie- en gemeenteraadsleden bun ontslag geven. 4° Deze administratieve werkstaking steu nen, door eene algomeeno werkstaking, in volle kalmte en zonder muiterij. Rosstl L&aik. Donderdag morgend, ten 7 ure, waren te Luik i\\ ee bataljons der burgerwacht opge roepen. Men vreesde dat de werkstakers van den omtrek naar de stad zouden gekomen zijn en dat ei'woelingen zouden ontslaan. Rond 11 ure liepen eenige gioepen mijn werkers rond. Er stonden er ook veel voor do Populaire, doch de órde werd niet ge stoord. De toestand der werkstaking in liet Lui- kerland was Donderdag nog verergerd. Té Luik alleen waren er 5,000 stakers. In de omliggende plaatsen was Donderdag mor gend de toestand als volgt te Séraing 12,000 mijnwerkers en 4,000 metaalbewer kers in staking te Ougrée 1,500 stakers te Tilleur, L700 te G race-B erlfeur, 500; te Sclossin, 200 te Sainl-Nicolas, '1,500 tè Ans, 1000 te Jemappe 1,500 te Hvze tnont, 500 te Rocour, 200 to Renory, 800; le Herve en omtrek 1,500. In 't geheel telde men er 35,000 stakers. Donderdag avond waren te Luik bijzon dere voorzorgen genomen, daar men veron derstelt, da-t de-stakers uitliet omliggende naar Luik zouden komen en men alsdan erge moeilijkheden zou hebben. Al de troe pen van Luik, de gendarmen, policie ei burgerwachten zijn gekonsigneerd. Drie bataljons van het 11° linie van Has selt en het le regiment lansiers, thans te Beverloo verblijvende, zijn ook gereed om op het eerste ©ogenblik te vertrekken. 's Avonds was alles rustig. Alleen op de Groenplaats moesten nog eenige samenscho lingen uiteen gedreven worden. Om 11 ure werd de burgerwacht vrijge laten. Te St-Giliis-bij-Luik, hebben de woelma kers revolverschoten gelost door de vensters van den E. H. Onderpastoor. Ook werden al deruiteu verbrijzeld. Te Seraing -werd gisteren morgend bier en daar liet werk hernomen. Verscheidene aanhoudingen werden gedaan wegens oprui ing lot muiterij. Te St-Nikolaas-brj-Luik, hebben de woel- makers de poort van een katholiek lokaal met petrool overgoten en gepoogd er liet vuur aan te steken. Zij konden er echter niet in gelukken en werden op de vlucht gejaagd. Te St-Wulburgis, te Voltem en le Rocour werden gisteren morgend meetings gehouden. Verscheidene sprekers voerden er het woord en raadden de werkhernemmg aan, doch de stakers wilden van niets hooien en schuifel den zelfs de sprekers uit. Te Uss*wï©5*3 Alles is hier rustig. Donderdag morgend werd nog een der aangehoudenen in vrijln.ul gelaten. Er zitten nu nog vi«?r personen acl: ter slot wegens de woelingen van Maandag en Dinsdag avond. Be liJkgilecMigheden des* sBéicLitofffaPS van Las:!? Donderdag avond, om 5 ure, hadden te Dlain de lijkplecbligliedcn plaats van Peu- verade en Bayot, twee der slachtoffers dor botsing van Maandag avond, te Luik. Gezel Troclel sprak in het huis van Peuverade de de lijkrede uil, terwijl gezel Henault voor de lijkkist van Bayot sprak. De twee lijkstoeten, bevattende verschei dene duizenden beloogers met talrijke roode vlaggen, vereenigden zich en richtten zich naar bet kerkhof van Gluin. Voorop stapte de burgemeester met zijne twee veldwachters. Alleen de vaandeldragers en de familie werd op het kerkhof toegelaten. De twee lijkkisten werden achter l.et hok ken van het kerkhof geplaatst en MM. Van der Velde, Demblon en Troclel hielden daar nogmaals lijkreden. Daarna werden de twee kisten in een voorloopigen kelder geplaatst. De gemeenteo.verheid van Glain heeft eslist op de kosten der gemeente een edenkteeken op te richten, op het graf waarin de twee kisten samen zullen begra ven worden. rrrji 3D ixi't s eta.1 stxa. c3L De handel in Blanke slavinnen. Twee smacMkoppers aangehouden. Voor een paar weken zijn twee jonge meisjes, de eene 17 de andere 15 jaar, behoorendo tot zoer rijke burgersfamilfes to Dresden, tijdens eene schouwburgvoorstelling verdwenen, en al de opzoekingen van de policie zijn vruch teloos gebleven lot Maandag. Uit brieven gevonden in den lessenaar van een der mcis- j -s, pernamón de ouders dat zij heimelijk* in l>qtrc-l( king waren gekomen met een hypno- ti$u'.rd*r, die/zijn* kunst op de twee meisjes moot Jiebben toegepast, o:r. ze over le leveren aan handelaars in blanke slavinnen. Dal blijkt pok uit de opzoekin: "n,, gedaan dooi de policie. De twee slachto. s zouden met twee mannen le Fiume de hooi naar Amerika genomen, hebben. De Duilsche consul van Gibraltar heeft aanstonds last gekregen' zich in betrekking le stellen met de boot in kwestie, wanneer i..j Gibraltar voorbij vaart, en de uitlevering van de twee meisjes te •iischen. Een telegram, Dinsdag te Dresden ont vangen, meldt dat men inderdaad de twee meisjes aan boord heeft gevonden, en zij zijn afgeleverd om aan bare familie te worden teruggegeven. De twee mannen, die ze ver gezelden, zijn aan de policie van Gibraltar overgeleverd. Strenge straf.Een dokter te Regens burg kreeg in December van vesleden jaar een poêtpaket'. Hij haalde den postzegel van 50 yf., die op de adreskaart was geplakt, van de kaart, omdat hij hem nog niet in zijn poslzegelverzameling had. De postbode waarschuwde hem, dat hij daar het recht niet toe had, maar de dokter behield den postzegel. De rechtbank te Augsburg heeft hem nu wegens diefstal tot een gevangenis straf van 3 maanden en 1 dag veroordeeld. Engeland De staking der kleermakers is gedaan. Eindelijk, na zes weken, is de staking dei- kleermakers te Londen afgeloopen. Op eene vergadering werd met 1103 stemmen tegen 761 besloten op de oude voorwaarden aan het werk te gaan. De Vakbonden zullen dan verder mei de patroons onderhandelen. Hoewel in de laatste weken van die sla king niet veel meer gesproken werd, staak ten er toch nog een 10.000 mannen ei vrouwen. ideii De bakkersbeweging. lOOO man zon der werk. Na de mislukking van de on derhandelingen in liet bakkersbedrijf in Zwe den, hebben patroons le Stockholm en in do provincie hun gezellen gedaan gegeven. Vele patroons hebben echter met hun werkvolk nieuwe contracten gesloten. De uitsluiting omvat voorloopig een duizend man. De infant Don Jaime is geopereerd. [Iet tweede zoontje des konings, de infant Don Jaimo is gisteren door prof. Moere uit Bordeaux en Dr Compairad van Madrid, ge holpen door de geneeshceren van 't hof, geopereerd wegens een gezwel iu het linker oor. De operatie is zeer goed gelukt en do algemeen® toestand van den prins zeer vol doende. 3 kamerleden gerechterlijk vervolgd. De kamer heeft toelating gegeven de radi- kale afgevaardigden Ozzati, Iglesias en Ler- roux gerechtelijk te vervolgen. De staking duurt voort. Uit Ovieda wordt ge r.cld dat de staking kalm voort duurt. Het werkliedensyndikaat heeft Woens dag de algetneene staking uilgeroepen in de Asturiën. Te Lar.goro hebben de werklio- denraaatschappijen, waarondsr ook de hak kers, het werk neêrgclegd uit sympathie voor de mijnwerkers. Men poogt ook die van Gyon enAvila lol staken over le halen 3FS.i5.sL au 50 aanhoudingen onder de roode syndi- kalisten. De policie heeft in den nacht \an Dinsdag op Woensdag e n vijftigtal leden van het bijzondere werkliedencomiteit aangehouden. Deze maatregel werd genomen om de slakiugbewegirfg le verhinderen in de fabrieken van St-Pelershurg. itie ernstig de plaatselijke nijverheid bedreigde. De veiligheidspolicie onderzoekt op het oogenblik eene zeer geheimzinnige zaak. Eenige dagen geleden werd Jan Veber, wonende Rosierslraat, le St-Ouen in het gasthuis door vier verdachte kerels binnen gebracht die zicli daarna vlug uit de voelen maakten. De gekwetste die was aangevallen en erg mishandeld, bezweek aan zijne beko men wonden. In bet eerst dacht men dat Veber in.eenen twist was gewikkeld, doch liet onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat Jan Veber. in zeer goede betrekking was met Valei en Garnier, en hij door Zijne vrienden verdacht werd deze twee ellendelingen aan de policie verklikt te hebben. Veber had reeds dreigbrieven ontvangen en zijne moedor werd Maandag door eene onbekende vrouw verwittigd dat haar zoon door verscheidene kogels getroffen en gedood was. Deze vrouw wordt ieverig opgezocht. Woensdag morgend had in de wijk Jolliette een vreeselijk drama plaats, dat verscheidene slachtoffers hoéft gemaakt. Karei Canepa, 41 jaar oud. metser van beroep, die sinds eenigen tijd teekens van zinsverbijstering gaf, heeft op zijne vrouw, terwijl zij sliep, twee revolverschoten gelost en haar daarna nog zes messteken tuege- bracht. Vervolgens loste bij een revolverschot op zijn 6jarig kind, dat op hare knieën haar va der smeekte haar niet te dooden. Zijne twee andere kinderen 7 jaar en twee maanden oud, ondergingen hetzelfde lot. Toen de gehureri, opgeschrikt door het gerucht der losbrandingen, toesnelden, joeg de moordenaar zich een kogel in het hoofd en was op den slag dood. Onmiddelijk diende men de moeder en de drie kinderen de eerste zorgen toe en wei-den zij nau: jet gasthuis gevoerd. Do toestand der drie kinderen is hopeloos. Men hoopt de moeder te redden. Men hoopt te Bedeilla (Ariège) heeft zekere Maury in eene vlaag van ijlhoofdig heid zijne vrouw verwurgd en vervolgens de vlucht genomen. Eenigo cogenblikken later ontdekte men li el lijk van het dochtertje van don zinue- looze. Hij had het meisje insgelijks gedood. 82° vervolg. Eene korte opheldering, eene vroolijk ver rassing, een hartelijk handdruk volgde er. Het teeken tot het instappen brak dit tooneel af, dat in eene wagen van de eerste klas voortgezet werd. De lezers zullen zeker reeds geraden heb ben, dat de beide Hazeldeans, Limly en zijne dochter, John en Aurora Proudfoot te zamen naar Bristol reden. Gedurende de reis wer den de lotgevallen verteld en het verbond van de vriendschap bezegeld. Welke reeks van afwisselende lotgevallen knoopten zich aan deze zes menschen. Met welke eene diepe belangstelling, met welke eene spanning spoedden zij zich nu naar liet doel van eene reis, die menig raadsel oplos sen, veel vreeselijks ter zijde schuiven,menige wonde sluiten moest. Zou zij ook weer nieuwe slagen toebrengen Hoe verbaasd waren de oude bewoonsters van de armen-woningen toen liet zoo aanzien lijk gezelschap bij hare verblijfplaats uit het rijtuig stapte, en na bekomen inlichtingen te voet het overige van den weg tot de woning van Rezia Crowne aflegde De oude zat bijna roerloos, denkend in den zelfden leuningstoel, die vroeger hare zuster bezeten had zij was in den rouw, want hare Tabby was ontslapen en had haar alleen ge laten, en dit verlies, gevoegd bij het bericht van den dood des erfgenaams van Ashbrook- liill enten laatste do tijding van het afbran den van het krankzinnigengesticht, waarin Aurora zich bevond, hadden de natuurlijke verzwakking des ouderdoms zoo kracktdadfj dat zoozeer in den smaak onzer lezers viel loopt ten einde.Na de-dramatische, roerand©- aandoenlijkélafereelen en toestanden,waarin zich beurtelings de hoofdpersonen van ons verhaal bevonden, zullen onze lezers weldra zien, hoe alles ten beste gekeerd is.' Wij moesten dus 'op zoek naar een nieuw verhaal en nogmaals konden wij oen pereiljo opvisschen, uit de zo'd belangrijke menigte mengelwerken welke l-eeds de wereld wer den ingezonden. is het werk van de .Engelsche schrijfster Lady Gbo'genia Fullerton, welke na deel gemaakt te hebben van de Eugelsche her vormde kerk, tot deii Roomschen Katholie ken Godsdienst overging. Het is het eerste werk, dal zij na hare bdkeering schreef. Ofschoon niet meer van gisteren dagtee- kep.de, twijfelen wij er geen oogenblik aan, of HELENA MIDDLETON zal door al onze lezers en lezeressen volgaar ne g -lezen en herlezen worden. Eruss9l. Slachtoffer zijner onvoorzich tigheid. Henri Martens, machinist van den ijzerpnweg, oud 48 jaar, Koninginne- laan, wilde Woensdag a rond in de Vooruit ga ngstr;#at fa'1 eenen tram, springen terwijl deze voortreed. Hij viel onder do wielen, werd erg gewond aan hel hoofd en zijne rechterhand geplellerd. Na verzorging in eene naburige apotheek, werd het slachtof fer naar liet gasthuis der gemeente vervoerd. Aflruggelarij bij middel eener aankon diging. Een persoon deed vóór eenige weken in een Brusselsch blad eene aankon diging verschijnen, waarin hij vaste plaatsen beloofde meimaaudelijksche jaarwedden van 150 frank, Do belanghebbende moesten 1000 frank storten. Velen lieten zicli beetnemen, .doeli wachten thans nog altijd naar de beloofde plaats. Het'regent klachten bij de politie ton laste van den bedrieger. Deze woonde op eene zolderkamer en ontving de slachtof fers in den salon van den voornaamste!» huurder. Geknipt. De policie zocht een ge- naamden Honoré P.., op, die over eenige baar vernielingswerk ondersteund, dat Rezia slechts op een ineengekrompen, ver bleekt geraamte, met een klein overschot van leven geleek. Slechts een flauw gerucht van Aurora's redding was tot haar doorgedrongen zij had eenen bode naar Squire Proudfoot gezonden en hem laten verzoeken, óf haar voor een kort oogenblik te bezoeken, óf eene koets te zenden, hoewel haar oud vervallen lichaam eene reis, al w as die nog zoo kort, nauwelijks zou kunnen verdragen. Zoo, al wachtende, vond het gezelschap de oude vrouw. Hare vreugde was grenzenloos, maar vooral de bevrijding van den landbou wer roerde haar tot tranen toe het was ech ter duidelijk merkbaar. dat aide tijdingen, die Rezia uit den mond van deze zoo beminde menschen hoorde, haar hevig aangrepen. Zij liet afgebroken woorden van dankbaarheid aan den hemel hooren en hijgde naar lucht. Lena reikte haar het zilveren reukfleschje toe, dat zij bij zich had en streelde de ver welkte wangen van do oude en Aurora sloot haar in hare armen. Rezia's blik richtte zich met eene zonder linge uitdrukking op de 'laatste, en in dit oogenblik gaf zij een schielijk besluit te kennen. Ik ben volstrekt niet ziek, lieve hoeren en damen, zegde zij, met den mond van een slachtoffer, en wanneer gij mij zonder uitstel mede naar Ashbrookhall wilt nemen, clan zoude gij aan mijne ondo trouwe ziel eene grooto gunst bewijzen. Ik bob iets gewichtigs met den Squire to verhandelen en men kan toch niet weten.. Zij voltooide den volzin niet. Hazeldean, die in stille de oude voor zeer zwak hield, wilde hare gedachte verder uitspieken, maar zij dagen in de woning gedrongen was van eene zijner bloedverwanten, uit de Van Campen- houtstraat en er na al do meubels openge broken te hebben, rie hand gelegd had op een tiental obligaties van Brussel en Antwerpen. De dief, die van Charleroi naar de hoofdstad gekomen was om zijne bloedverwante lo bestelen, keerde zijne stad terug, verbraste er zijn geld en is zich eindelijk Woensdag op bet hoofd policichureel van Brussel komen orange» geven. Hij bezat geen rooden duit meer. De kerel is in 't gevang van Vorst [•gesloten. In kokend tcdler gevallen. Het 3 1/2 jarig kind van Mevr. Coppieters, Hoog straat-, is Woensdag namiddag, tijdens de afwezigheid der moeder, in een kuip kokend water gevallen. Met vreeselijke brandwon den op gansch het lichaam is liet arme schaapke naar het St-Pietersgaslhuis ver voerd. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Wat vraagt het volk De Chicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 Dieven aangehouden. Een achttal dagen geleden drongen kwaaddooners des nachts bij middel van braak en beklimming in de villa waar verleden jaar M. Agneössens vermoord werd. De dieven hadden de zegels afgerukt, die op al de deuren gelegd waren, en hadden al de meubels doorsnuffeld. Een aantal juweelen en andere weerden werden buit gemaakt. Het parket werd onmiddelijk verwittigd, en deed een ieverig onderzoek. Doch ondanks al de opsporingen der Veilig heidsbrigade gelukte men cr niet in de die ven le ontdekken. Over drie dagen vernam de policie dat de diefstal gepleegd werd door twee kerels van de Hoogstraat, de genaamden M...., en Ka- rel S...., kwaaddoeners van de ergste soort, M...., werd Woensdag aangehouden en naar het policichureel geleid, Hij deed vol ledige bekentenissen on voegde er bij dat het gestolene weggeborgen was in een veld achter de villa Agneessens. De policie begaf er zich heen met den gevangene en ontdekte er inderdaad de gerobberde voorwerpen. S...., werd op zijne beurt aangehouden doch loochende. Beiden zijn opgesloten. Anderlecht. Familiedrama. De -echtgenooten X.., pas gehuwd, vestigden zicli dezer dagen op-de Anderlechtlaan. Zij waren niet gelukkig en leverden nu en dan slag. Woensdag avond mishandelde X..., zijne vrouw weldra verloor zij veel bloed uit talrijke wonden. Dan verbrijzelde hij zijne meubelen en wierp het boeltje door de ven sters. Op hot noodgeroep van het slachtoffer, loverden geburon X.., aan de politie over. Een onderzoek werd ingesteld. Schaarbeek. Twee bdhdielen aange houden.Mevr. Klintjuem^ïlle, 'Paleizen- straat. uit de stad terugkeerend, rond 1 u.30 van dei) morgen, werd in de Kcal en straat aangerand door twee kérels. Dezen slóegen ten, gronde en ontrukken baar een werk zakje., haren geldbeugels inhoudend. Op hot noodgeroep van het slachtoffer, achtervolg den twee policieagenten de bandieten. Een dezer werd aangehouden. Het is X..., wo nend in de Telefoonslraat de andere Z..., van Stroombeek, werd Woensdagmorgen*!, insgelijks bij den kraag gevat. Deze laatste werd reeds veroordeeld wegens moordpo- ping en diefstal. Beiden werden opgesloten. de gezondst® Elixir. verklaarde er zich tegen, zij moest den Squire spreken, en ook Sim en Primrose moesten onderweg medegenomen worden. De oude bleef op haar stuk staan en èén uur later redeu allen naar de villa van rnevrouw Beech. Sim en Primrose hadden zich door trouwe liefde aan elkander gesloten, en hunne vrien delijke beschermster'had "reeds bepaald, dat zij zelve, na de meerderjarigverklaring van haren zóón, de bruiloft van beiden bereiden en voor een eigen bestaan voor Sim zorg zóu dragen. Het tooneel van het wederzien kan niet ge schilderd worden. Oin Jmtgene Sim en Prim rose zoo dikwijls gebedon hadden, om het behoud en do redding van den -goed® vadem dat had de hemel toegestaan. O verrijk was de zegen die hun ten deel viel; zij zeiven hadden zich aan de ellende en ar moede ontworsteld. De onschuld was beloond Jack met de lantaarn was weer van top tot teen een heer, het geestelijk oog van Aurora was weer ziende geworden Mevrouw Beech wier zoon voor een korte poos afwezig was, wilde volstrekt Sim en Primrose naar Ash brookhall vergezellen, om bij dezegelegenheid haren buurman, den zwaar bezochten, maar geheel veranderenden Squire, te bezoeken. De zon neigde ten ondergang en vergulde de daken en de koepels van Ashbrookhall, de groene en gele velden, de toppen, de liooge eiken en dc beuken van het park en het bosch, en veranderde de kleine beek in eene breede streep van diamanten, toen twee koetsen met gasten op het ruime voorplein der Hall reden. John was de eerste die den grond zijns vaders betrad. Dc- oude grommige hofmeester kwam nader bij en begroette de komenden, i Iiy herkende John, bij'herkende Aurora, hij I zag deu ouden landbouwer Hazeldean uitstap pen ai deze verschijnselen brachten hem van verwondering builen zichzèlven. Waar is rntfn vader vroeg John zacht. Niet tehuis, mijnheer, antwoordde de bediende. Ik denk dat hij weer naar het kerk hof gegaan is, want dat is, sedert ook het lijk van den jongen heer Herbert uit Italië over gekomen en daar ginds begraven is, zijn ge woon verblijf. Moet ik om hem sturen 1 Neen. neen, ik zelf zal hem opzoeken. Hij wendde zich naar het gezelschap en zegde, dat hij voornemens." was, met zijne zuster, zijnen vader het eerst op het kerkhof te bezoeken. Hij verzocht, dat de overigen zoo lang in de bibliotheek zouden wachten. Ik verlies liever eene wandeling en eene toevallige ontmoeting met mijnheer uwen vader, zegde mevrouw Beech en de mannen gaven haar gelijk. Slechts Rezia werd in huis gebracht. In de nabijheid van het kerkhof verdeelden de gas ten zich in twee groepen. De landbouwer, Harry en Sim gingen stil naar de graven van lmnne dierbaren John en Aurora wandel den naar hun familiegraf. Reeds van verre zagen zij den Squire naast het versche graf van zijnen kleinzoon op eene steenen bank zitten. Hij leunde tegen het marmeren gedenkteeken op het graf van zijne echt.genoote en staarde in diepe gedach ten voor zich heen. Hoe was deze man uiterlijk veranderd Hoe grijs, mager en zwak was hij geworden Hij meende alleen en onbemerkt te zijn. Een zware zucht, eerder een gesteun ontsnapte I aan zijne borst. Toen vernam hü een licht ge- j druisch, hij zag op en bespeurde, op eenen afstand van nauwelijks vijf schreden, arm in 'arm door het traliewerk tredende, de ge- Leuven. Erge val. Donderdag mor gend vond men op de koer der gemeente school n° i 1 hier.schqstraat een soldaat lig gen met gebroken beenen en armen en erg® kwetsuren en kneuzingen. Men haaste zich aanstonds hulp te halen ia de uabijliggende kazerne. De jongen was goed tot bezinning en gal volgende uitleggingen daan ten van eene dame in rouwgewaad ea var. eenen heer. John h.;d zijnen hoed afgenomen en keek met zijne groote heldere ougen vol ontroering op den ouden man neer. Vader riep hij zacht, dc handen uitste kende. Vader in deze enkele woorden met hunnen zwaarmoedigen, smeekenden klank lag alles wat John kon zeggen. John riep de Squire verrast opsprla- e'nde. John, gij zijt het werkelijk 1 Ja, vaderen hier is Aurora O God, is liet mogelijk Ook gij, myn kind En hoe goed, hoe kalm ziet gij er uit Mijn God, mijn God. De eenzame man weet niet, wat hij denken en zeggen moet. John was voor don oude op de knieën ge zonken. Ik ben boter geworden, vader, fluis terde hij. De Squire stond schielijk op en drukte hem, drukte Aurora aan zijne zwoegende borst. Stil daarover hernam hij. Ook ik br:b in mijn leven dikwijls en erg gedwaald, en daarom heb ik zooveel verloren, en ziet, toen ik beter werd, toen ik stil tot mij zeiven inkeerde, toen heeft God mij u teruggeschon ken, en God zij geloofd I Komt, kinderen Hij geleidde beidon weg. Plotseling bleef by verwonderd staan. Wat is dat daar 1 Menschen bij de gra ven van Hazeldean Ja, vader, het is de landbouwer met zijne zonen. Zijne onschuld is als door een wonder gerechtelijk bewezen, en zijne kinderen qjn brave en gelukkige jongelingen geworden. By toeval zijn wjj te zamen van Londen naar Bristol gereisd. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2