Helena Middietoa NIEUWSBERICHTEN. flRME paARRY EN ^IJKE [ENA Brusselsche briefwisseling. Ons EH©3ïg©S^©aak Arme Earry en Rijke Lena 2 m DE VOLKSSTEM Te Montegnée hebben de stakers Donder dag nacht de ruiten verbrijzeld bij de werk lieden, die aan den arbeid gebleven waren. De policie" is er tusschen gekomen en heeft de stakers op de vlucht gedreven. Een onder zoek is ingesteld. Tijdens deze beroerde dagen werden or te Luik, in 't geheel, een vijftigtal aanhoudin gen gedaan. Het drama van Maandag avond Het onderzoek over de feiten van Maandag avond wordt naarstig voortgezet. Talrijke getuigen worden voortdurend gehoord, doch de verklaringen zijn zoo zeer uiteenloopend. dat het schier onmogelijk is er iels uit te houden. De liberale Journal clc Liège schrijft over deze feiten: Verscheidene gendarmen hebben ver klaard, dat vooraleer er door de gendarmen geschoten werd, hun bevelhebber luidop geroepen heeft, dat de gendarmen zouden schieten ingeval er nog naar hen geschoten werd. Ondanks die verwittiging, werden er nog revolverschoten gelost in de richting der gendarmen. Alsdan maakten dezen ook van hunne wapens gebruik. De gendarmen beweren geenszins hunne koelbloedigheid verloren te hebben. Meer dan een uur werd er naar hen geworpen met stoenen, stukken houttafels, stoelen, or.z. Een stoel deed l>et paard van luitenant Wauthier struikelen en deze werd erg ge kwetst. Talrijke revolverschoten werden op de gendarmen gelost. Indien de gendarmen niet vroeger tus- schengekomen zijn, lis te zeggen 11a dat zij eene eerste maal gepoogd hadden 0111 d<- Groenplaats te ontruimen, is hel, omdat zij de gevolgen vreesden «ener botsing. «De muiters waren tot het ergste besloten en wanneer de gendarmen de noodige som- maliën doden, bleven de werkstakers niet alleenlijk ter plaats, doch scholen voortdu rend. I>e gendarmen zich in staal vanwellige zelfverdiging ziondo, hebbon dan gescho ten Nog een bewijs dat de gendarmen io le vensgevaar verkeerden, is wel het volgende. Uiteen officieel verslag aan het parket overgemaakt, is gebleken, dat vijf paarden van gendarmen, door revolverkogels getrof fen waren. De wonden zijn wel niet erg, doch zij bewijzen dat het do schuld niet is der stakers indien d© paarden en niet de gen darmen getroffen werden. De schuld ligt alleenlijk aan de slechte hoe danigheid der wapens waarvan de stakers zich bedienden. Ook weid een paard erg ge kwetst door eon dolksteek. Nog eene droeve plechtigheid te Luik De. begrafenis van liet derde slachtoffer, Michel B'onje^n', briefdrager-, lvoeft Vrijdag morgënd plaats gehad. Het lijk werd Van lied dooikmhuis lo Luik afgehaald ë'n naar de kapel van het1 Beierseh gasthuis gebracht. De burgemeester M. Kloyer, een schepeno en eene afvaardiging postbedienden volgdén den sloet. In do kapel var. hel gasthuis werd eene mis gecelebreerd. Daarna werd liet lijk naar het kerkhof van Robermonl gevoerd, waar het bijgezet werd in den familiekelder. Er werden geene lijkredeii uitgesproken. Erge woelingen in Luxemburg Nog een doode Te Musson in Luxemburg, hebben er zeer erge kieswoelingen plaats gehad. Er ont stond eene hotsiug tusschen twee groepen betoogers. Er werd gevoelden met sc'iuppen, knuppels, kasseisteenen. kortom met alles wal de betoogers konden in handen krijgen. I)e E. H. pastoor van Musson werd door eene bende apachen vastgegrepen en deerlijk mishandeld. De geestelijke werd eene rib gebroken en erg over gansch het lichaam gewond. Een rr.onteerder, Jos. Fossoul, afkomstig van Lize Seraing, werd een vreeselijken knuppelslag op het hoofd toegebracht. Hij werd d-n schedel gekloven en Donderdag avond, ten 5 ure, is de man overleden zonder nog een woord te hebben kunnen spreken. 83c vervolg. Zonder een woord te ze-geren ging de Squire naar Hazeldean en reikte lieru de hand. Goeden avond, Hazeldean zeide hij vol vuur. Wij willen vergeten wat achter ons ligt, 0111 onzer kinderen wil In Gods heiligeu naam zeide Hazeldean toeslaande. Toen volgden de verdere ophelderingen, de voorstelliug van de overige gasten, eene ge meenschappelijke wandeling naar de Hall. De Squire scheen verjongden vertoonde den vlug gen, oplettemlen gastheer. Al de dienstboden van het landgoed werden in 't werk gesteld. Het gold immers 0111 den lang verdwenen roem van gastvrijheid weder te hernieuwen. Een uur later zaten allen aan eon prachtig avondmaal, zooals liet op eenen zomeravond past, 111 liet park, en de beste wijnen, dio lang onaangeroerd in den kelder gelegen had den, versierden de tafel. Vreugde met ernst vermengd, was de hcerscheilde stem ming. Zelden kon aan eene tafel onder zoo weinig gasten zoo veel stof tot gesprek govonden zijn. Maar midden onder liet gesprek word de Squire bij de oude Rezia geroepen, die men te bed had moeten brengen. Zij liet hem ver zoeken zijne dochter Aurora en Primrose mede te brengen. Vol verwachting traden alle drie het kleine Het slachtoffer was 28 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Er werd eene aanhouding gedaan. Het parket van Arlon is ter plaats et 11 onderzoek komen doen. Er zijn meer dan 25 gekwetsten. De vechtpartij werd uitgelokt door eene bende kartellisten, die het lokaal der Katho lieke Jonge Wacht kwamen bestormen. Ver scheidene revolverschoten werden gelost door karlclapachen, die huilden Leve Bonnot Leve Garnier Propere ordehandhavers te Antwerpen In heel de stad hoort men fel de hoïiding beknibbelen van een gedeelte der manschap pen van de Jagers-Verkenners der Antwerp- 3che burgerwacht. In uniform brachten zij het Zondag nacht reeds van den man, toen zij het geweer, den kolf in de lucht en huilend van d bas la calotte over de de Keyserlei trokken. Geen dag, of ten minste geen avond is sedert voorbijgegaan of in de rangen van die bur gerwachten, opgeroepen om de orde te hel pen handhaven, klonken kreten van ophitsing en haat. Gisteren avond nog kon men chaskens die in dienst icaren a. u. b. in de Leopoldstraat liooren schreeuwen d bas la calotte en viel hun van het rood en blauw carlelgespuis eene ovatie ten deel. Zoo laten deze ordemannen zien dat zij liever mede zouden loopen met de apachen dan dezer baldadigheden te onderdrukken. Dezelfde politieke voorvechters blijken bo vendien nog walgelijke personaadjes op den hoop toe te zijn. Zoo heeft Mad. Cornetle, bestuurster van de middelbare school voor meisjes, Eikenstraat, eene klacht moeten indienen tégen de jagers-verkenners die binst de woelingen in die school onder dak waren. Die deftige heerschappen hadden zich niet ontzien in de lessenaars der meisjes hun gevoeg te doen en in hunne boekon en cahiers walgelijke teekeningen ie zetten. Daar er niets gedaan wordt om die plicht- vergetenen tot de orde te roepen, schijnt het wel dat de oversten er mede 't akkoord zijn. Het korps der Jagers-Verkenners zal geen aanzien meer hebben zoolang het niet ge zuiverd is van zijne onweerdige elementen. Si. 2m Li. Twee pestgeval len op een schip. Er worden twee gevallen van pest gemeld, voorgekomen op de Ville de Clotat, gisteren nacht aangekomen. Het schip is ontsmet. Drama onder zee. - Een zeemonster doodt eeh duiker. Een overgroot© acht armige poliep viel een fna-troos-ddi-ker bij Toulon aan. Deze was in zee gedaald, 0111 in h,et water gevallen voorwerpen te zoeken. De duiker had zijn dolk vergeten en kon zich niet verdedigen. Hij trok aan de alarmbel, maar het zeemonster had ften tijd gehad zijii S meters lange voelarmen om het lichaam van den man te slaan. Toen deze aan boord der boot was opgehaald, had hij het bewust zijn verloren. Do poliep liong nog aan zijn lichaam en werd niet dolksteken afgemaakt. Hel monster woog 60 kilos en zijn zuigorga- neh waren dikker dan een vijffrankstuk. Groote brand te Valenciennas. Te Valenciennes is een groote bouwonderne ming afgebrand. De schade bedraagt 200.000 fr. In tijd van oorlog. In Frankrijk zooals enze le/crs weten, is M. Millerand, een bur ger, een socialist, Minister van Oorlog. Personen vroegen hem, hoe Frankrijk zou bestuurd worden in tijd van oorlog. En Millerand, bij de socialist antwoordde De militairen zouden algcheele en volledige vrijheid van handelen krijgen. Alles zou ondergeschikt blijven aai. diteenig gedacht. De zegepraal verzekeren aan Frankrijk. Zulke woorden in den mond van een der hoofdmannen van het socialism in Frankrijk, duet des te beter de bespottelijkheid van liet socialistisch geschreeuw uitschijnen. kamertje binnen, waarin Rezia, vroeger altijd gewoond had. Men kan het niet weten, zoo begon de oude op zwakken toon. Ik kon vandaag nog wel door onzen lieven Heor opgeroepen wor den, want ik bevind mij in het geheel niet wel, mijnheer, en ik ben zeer oud, zeer. oud, mijnheer En ik zou niet gaarne mijn geheim mede in het graf nemen, want het betreft u, mijnheer. Zie dit lieve, vriendelijke meisje hier, mijnheer, dat ik goed verpleegd heb en dat een prachtige edelsteen geworden is, mijn heer, dat is uwe kleindochter en jufvrouw Aurora is Primrose's moeder, mijn heer. De Squire keek ongeloovig, en naar het scheen onaangenaam ontroerd, nu eens naar Rezia, dan naar Primrose en eindelijk naar zijne dochter. Zij is de wettige dochter van Seymour Hazeldean, mijnheer de gentleman, zooals hij genoemd werd en die in Amerika gestorven zou zijn. Hier zijn de papieren, mijnheer. Zij trok een lederen zakje uit hare borst en nam twee geelgeworden papieren eruit. Het eene gaf te kennen,dat voor meer dan twintig jaren te Chepsow in Wales een huwelijk, ge sloten was tusschen Seymour Hazeldean en Aurora Proudfoothet andere was de doop akte van Rosa Hazeldean," dochter van Sey mour en Aurora Hazeldean, geboren Proud- fout, van dezelfde gemeente in Wales. De Squire kon de echtheid van de akte niet in twijfel trekken, maar verlangde nadere ophelderingen. Rezia verhaalde dat het huwe lijk had plaats gehad by gelegenheid van een Italië Een martelaar der wetenschap. Prof. Lanfranchi, die de slaapziekte bestudeert, heeft zichzelven hij ongeluk deze ziekte ingeënt. Men zal hem naar Parijs brengen 0111 hom te verzorgen. Dpcli 't is te vreezen dat niets zal helpen om hem l© redden. Zweden Aanvaring. Verscheidene slachtoffers. De stoomboot Ingermanland is Donder dag morgend in aanvaring gekomen met den sleeper Stirbjorndie onmiddellijk gezonken is. Van de elf opvarenden van den Stirbjprn zijn alleen de kapitein en twee matrozen gered. Portugal Het mobilier des konings wordt hem teruggegeven. De Kamer lieett een wets ontwerp aangeno.men, aan den Manuel de Braganza en zijna familie toolatend terug in liet bezit te treden van liet hun toebehoo- rende mobilier. De opvolger van Vasconcellos. Presi dent d'Arriaga heeft groote moeite om een opvolger te vinden van M. Vasconcellos. JVIonfeaxegro Naar Oostenrijk. De koning van Bul- garië is reeds in Berlijn nu is op -l.. .0 beurt koning Niklaas van Montenegro naar Weenen vertrokken. De koning van Bul- garië, alvorens naar Berlijn te vertrekken, was reeds te Weenen afgestapt. Canada De stad Cobalt afgebrand. In den schouwburg van Cobalt is een brand uitge broken, die bijna de heele stad verwoest heeft. Duizenden menscheu zijn zonder dak. vV Uit Brussel dozen blief Zaterdag 8 Juni 1912. Roemrijke week De dag van 2de" Juni zal met gouden letteren prijken in de anna len der Belgische politiek. De bijval is schooner dan al wat wij hadden kunnen vèr- hopen. Te Brussel veroveren wij voorde Kamer 12 zetels. Het is wel de liberale bur gerij die gespuwd heeft op het rood-blauw kartel. De Etoile Beige moet het zelf bekennen. Het kartel is di>od en hegraven. De katholieke, onafhankelijke lijst heeft boven de 150,000 stemmen bekomen, hetzij op 2 jaar eene aanwinst van Doven de IS,000 stemmen. Ook is die bijval in al de kantons gevierd gew orden, het groot banket der vic torie van 2r,ea Juni afwachtend. Na de eerste kattekoloire maant de Pou- ple aan tot kalmte en sfcheurt zich af van de liberal© studenten/Het zijn die snotneu zen niet, maar:de werklieden die energie en klabrzienigheid gonoeg zullen hebben om op 't gepast oogenblik-le welen, wat er hun te doen staal, en desnoods <Te algemeene werk staking- uit te roepen. Ondanks dat hebben de apachen eene kerk van Schaarbeek en een van Cureghem in brand willen steken. M. Goffin, socialistisch gemeenteraadslid van Sint-Gillis is in don bak gestoken.Deftig volk Woensdag zijn er een dertigtal perso nen aangehouden, waaidusschen oen onzij dige onderwijzer van Andorlecht en een coiffeur van Schaarbeek. Vóór de kiezing werd er eene meeting ge geven te Vleurgat Ukkel, onder mijn voor zitterschap. De stichter-voorzitter der libe rale faufaar van de wijk. met een bende liberalen, waartusschén de zqon van Doctor Thiriar, dei: geneesheer van wijlen Leopold II, liberale wachten van Elsene eu Sint- Gillis en socialisten van het Volksbuis, waren afgezakt en wilden bet lokaal van den ouden Koning van Spanje belegeren. We moesten de hulp inroepen der policie en der gendar men, om onze sprekers, heeren Prins de Caraman-Gliimay, De Bue en De Winde te beschermen. Bij bet uilgaan, weiden onze vrienden schandalig aangevallen, wat heel de wijk verontwaardigde, 's Anderendaags kwam ik den zoon van Dr Thiriar legen ik verweet hem zijn gedrag hij ging loopen bezoek zijner dochter bij hare tante, mevrouw Lewellijn. Hij zelf had in den waan verkeerd, dat Aurora het kind, dat in tegenwoordigheid van Rezia geboren was, in hare krankzinnigheid om het leven gebracht had. Maar dit was het geval niet zij Re/ia, had het kind gered en. hot naar Greenfield bij Hazeldean gebracht. Daar was liet als een eigen kind vau den landbouwer in tucht en eere opgevoed, maar nooit was Primrose gewaar geworden, wie zij was, en had geeiie aanleiding gehad, om door overmoed bedorven te worden. Het is mij nu geruster om liet hart, mijnheer, nu dit geheim van mijne ziel is. Ik mocht het niet langer bewaren, omdat alles zoo goed uitge komen is en de goede Aurora u 'even eens weergegeven is, mijnheer. Het hart van den Squire was tot barstens toe vol wat den ouden man op eens te beurt viel, was bijna te veel. Hy drukte zijne doch ter en zijne kleindochter in sprakelooze vreugde aan zynharten verliet toen met haar het vertrek. Rezia was zeer vermoeid en wenschte te slapen. Nog op den zelfden avond werd de nieuw ontdekte familiebetrekking aan de gasten be kend gemaakt. De tegenwoordigheid van me vrouw Beech maakte aan Sim 011 Primrose de kennisgeving en de toestemming van hunne stille verloving gemakkelijker. Ashbrook en-zijne omgeving kreeg nu voor den naasten tyd, tengevolge van de laatst© gebeurtenissen en de tegenwoordigheid van gelukkige gasten, een helder vroolyk voor gelijk een haas. hoewel hij nog steeds een dikken kluppel bij had. Geheel de week hebben de policieman- nen liet niet onder do markt gehad. Minstens 16 uren onder de wapens. Woensdag kregen ze voor al dat overwerk 1 frank. De meesten hebben die aalmoes geweigerd. De pompiers reclameeren ook. Sinds Zondag moeien zij zich gestadig afwisselen om de orde te hou den in de straten. Zij hebben niets belooning ontvangen. De pompiers zijn zeer ontevre den, wat zeer gemakkelijk is te verstaan. sjc In Brussel is het Daensisme dood, mors dood. In 1902, werd priester Daens gekozen met meer dan 11000 stemmen. In 1906 bad hij er nog 8631, in 1910 kreeg ex-priester Fonteyne nog 5510 st. Nu is het einde geko men, de lijst kreeg nog 1533 st. Maandag namiddag heeft in Terkameren- bosch, hel bloemengevecht plaats. Zoo 't we der schoon is, zal heel Brussel daar zijn en de affairen zuilen goeden handel doen. Burgemeester Max is beslist niet pp hoogte zijner zending. Hij beeft aan iederen afdee- lingsoverste gevraagd een lijst temaken van de toegebrachte schade aan de eigendommen. Hierin gaat hij wat vlugger te werk doch hij had wat rapper moeten zijn 0111 de samen scholingen te verbieden, zooals zulks liet ge val was in de voorsteden. Maar hij moet zijn profecij doen bewaarheid worden, dal zoo de katholieken wonnen, er oorlog zoude zijn i-11 't land, doch hij nam de voorzorg er bij te voegen, dat hij zijn plicht zoude doen. Belgie is niet geschud. M. Max is mistevreden. Hij benijdt de pluimen van den 7e Sep tem herman, lieer Buis. Niet meer als hij, zal hij zijn .borstbeeld hebben tusschen d© groote burge meesters van Brussel. Mo gen is het provinciekiezing, te Laeken, te Elsene, Molenbeek en St-Joosl is er strijd. Te St - Gillis zijn' de liberalen gekozen zonder strijd. De katholieken zullen andermaal goed hunnen plicht doen. -+ De heropening der Kamers zal plaatsheb- hen Dinsdag 9 Juli. Er zullen talrijke nieuwe figuren zijn. M. de Broqueville zal met fier heid vooruit mogen komen, sterk door zijne buitengewone meerderheid. Kobe Brussel.Rusische ingenieur geplun derd.M. C., Russische ingenieur. Gre- tryslraat, v erd gisteren avond op het pla: .form van een tram ontlast van zijne porte feuille, bevattend biljetten vali 500 l'oebels< één van 100, twee van 50, twee van 25 en een paspoort voor Rusland. Drie welgeklee- de personen, die afsprongen terwijl de tram voortreed, zijn ongetwijfeld de daders. De policie is verwittigd. Jonge dieven.Sinds weken pleegden vier jonge schelmen. Uit de ouderlijkè woonst verdwenen, en snachts hier en daar slapend, allerlei diefstallen in magazijnen, aan uilstallingen en op stootwagens, en zij konden maar niet worden gesnapt. Donderdag avond nu was de kapitein der bende, de 13 jarige V.. al 3 weken uit den huize, in de gang van een magazijn der Noordiaan geslopen en pleegde er.eene nieu- wen diefstal, terwijl zijn 3 medeplichtigen verder wachtten. Eene vrouw die alles had gezien, toonde de jonge dieven aan een agent, doch dit ziende, gingen de kereltjes op do vlucht. V. werd niettemin aangehou den. Hij was in bezit van allerlei gestolen goed en van een portret van Bonnot. Hij weigert zijne medeplichtigen aan te klagen. De schelm zal ter beschikking der regeering worden gesteld, daar zijne ouders weigeren hem terug te nemen. Een geheim ontsluierd. Teen reizend muzikant, werd vóór acht dagen op genomen op de binnenplaats zijner woning, vreeseü.k gewond aan de keel. Men dacht aan eene misdaad, Donderdag kon men T..., komen, dat slechts een weinig gestoord werd door den dood van de oude Rezia. De oude werd nog zieker in den zelfden nacht, die op de openbaring van haar geheim volgde zy werd wel overgegeven aan de behandeling vaneenen bekwamen geneesheer maar stierf twee dagen later aan verval van krachten. Nog voor dat Lirnley met zijne dochter en Harry naai' Londen terugkeerde, bewerkstel ligde hij op de meest kieselie wijze, dat de landbouwer Hazeldean door middel van een kapitaal, dat hij hem voorschoot, de boer derij Greenfields weder over kon nemen zijn zoon Seymour zou, naafloop van zijnen dienst tijd bij den jongen graaf Beech, de steun van zijnen vader worden en met Primrose huwen. Drie maanden later werd in d© oude kerk te Ashbrook het huwelijk van twee beminne lijke paren ingezegend Harry en Lena, Sey mour en Primrose. Spoedig daarop volgde de rouw op liet vroolijke dubbele feest de Squire stierf en John trad in zijne rechten, maar deze droeg dezelfde over op Sim en zijne liefelijke Rose. Ilij bleef met zijne zuster op Ashbrookliall wonen, en leefde evenals zij van zekere voorbehouden inkomsten. Harry werd de deelgenoot en rechterhand van zijnen schoonvader. Het bezit van de meest beminnelijke, verstandige en toege- negene echtgenoote volmaakte het geluk van den voormaals armen maar moedigen zwer veling, EINDE. ondervragen. Hij verklaarde dat hij vrucli» teloos had gepoogd zich de keel door te snij den met een scheermes en dan door een ven ster. uitgevend op het tweede trapportaal gesprongen was. Charles S Antoine Dansaërtstraat32-34, BRUSSEL HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officiëele beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. SIS Gestolen. Mevrouw Dexhatter, Le Titienstraat, legde Donderdag namiddag, haar werkzakje, inhoudend twee bankbrief jes van 10Ö fr. en een zijden regenscherm op eene bank in een koffiehuis aan de Naamseh© poort. Dan begaf zij zich naar de binnen plaats. Als zij terug in het koffiehuis kwam waren zakje en paraplu verdwenen. Rijivieldief geknipt. Een kerel kwam Donderdag bij eenen opkooper der Kaatsspel- plaats en bood er voor 20 frank een splinter nieuw rijwiel te koop. De opkooper. die ver moedde dat hij met een dief le doen had, verwittigde de policie, die den verkooper aanhield. Het is een oud veroordeelde Fiiip V..., zonder vaste woonst. De aangehouden© bekende het rijwiel gestolen te hebben in den gang van eene herberg van Sl-Gilisplein. Zulks werd echt bevonden. De dief is in verzekerde bewaring gebracht. Op de vlucht- M. X..., handelaar, koopliedenstraat, gelastte gisteren zijn nieu wen bediende Z... met het ontvangen eener som van 500 frank in eene bank. De jonge ling streek liet geld op, doch keerde bij zijn patroon niet meer weer. Zijne persoonsbe schrijving werd naar al de kommissariaten in den Brusselse hen omtrek gestuurd, op hef, adres dat hij als dat zijner ouders aangegeven had, was hij onbekend. Eene kindermoord. Donderdag avond werd uit het Schippersdok, het lijkje opgevischt van een meisje, slechts eenig© dagen oud. De politie, denkend dat de moe der, 11a haar kind in 't water te hebben ge worpen, zich op hare beurt verdronk, beval peilingen in het dok, welke echter geene» uitslag opleverden. Overleden. Het 5-jarig kindje Th, Coppieters, wiens ouders in de Abrikoze- boomslraat wonen, dal door kokend water erg verbrand naar liet gasthuis werd ge bracht, is aan zijne wonden overleden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigst© geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gautliier, Mechelen. 1505 Laeken. Brand in eene houtzagerij- Donderdagavond, 10 uur, brak brand uil in de houtzagerij van M. Leemans, Molen straat, 141, te Laken. Het vuur ontstond in het magazijn. Dank aan het spoedig optreden der pompiers, werd eene ramp vermeden. De schade is groot en de oorzaak niet gekend. St-Gi11Is. Diefstal. Bij de echtge- nooten Sibilis, kooplieden in* steenkoolen, Jamarlaan, stal men gisteren, tijdens hunne afwezigheid, eene som van 4.500 frank, juweelen, kleedingstukken en linnen. Men heeft geen spoor van de dieven. Wat vraagt het volk De Chicoróe der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 150O Leuven. Een soldaat uit het venster* gevallenHet ongeval in de kazerne van van het 10* linieregiment dat wij gisteren gemeld hebben, heeft een slechten afloop gehad. De soldaat Salliën, is aan zijne door den val. bekomeiie kwetsuren, verleden nacht overleden. 32&aiveftcache£3en, 1,25 fr. met flesclije inkt, te verkrijgen tenbureele dezor. dat zoozeer in den smaak onzer lezers viel loopt ten einde.Na de dramatische,roerende- aandoenlijketafereelen en toestanden,waarin zich beurtelings de hoofdpersonen van ons verhaal bevonden, zullen onze lezers weldra zien, hoe alles ten beste gekeerd is. Wij moesten dus op zoek naar een nieuw verhaal en nogmaals konden wij een perellj© opvisschen, uit de zoo belangrijke menigte mengelwerken welke reeds de wereld wer den ingezonden. is bet werk van de Engelsche schrijfster Lady Geogenia Fullerton, elke na deel gemaakt te hebben van de Engelsche her vormde kerk, tot den Roomschen Katholie ken Godsdienst overging. Het is bet eerst© werk, dat zij na hare bekeering schreef. Ofschoon niet^meer van gisteren daglee- kende, twijfelen wij er geen oogenblik aan, of HELENA MIDDLËTON zal door al onze lezers en lezeressen volgaar ne gelezen en herlezen worden.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2