NIEUWSBERICHTEN. Een drama te Meulebake. Een jongeling deer een revolverschot gedood. DE VOLKSSTEM 12 JUNI 1912 De vreemdeling is dus gezien geworden omtrent het oogenblik dat de misdaad moest voltrokken zijn geworden. De mis van 7 1/2 ure geëindigd zijnde kwam de kleine terug naar huis gestapt. Twee harer vriendinnetjes liadden haar nog gevraagd of zij niet bang •was tusschen de velden, nu het strooi hoog stond. Zij gaf voor antwoord dat zij gewoon was langs daar hare wegen te korten, en niet de minste vrees koesterde. Een 15 jarige knaap die tusschen acht ure dertig en acht ure veertig langs daar kwam heeft duidelijk zuchten vernomen in het koorn. Hij sloeg er echter geen acht op en zette zij nen weg voort. Franltrij At Combes tegen Poincaré. M. Combes, de leider der radikalon, oud-premier in Frankrijk, heeft eene redevoering uitgespro ken over de kieswethervorming. M. Cornbes is tegen de Evenredige Ver tegen woordigin. en blijft voorstander van het majoritair- stelsel. In andere woorden, als ge met 10 tegen 9 staat, dan hebben die 9 niets, en die 10 alles te zeggen. Dat is liet stelsel van de Fransche radikalen'. De oorlog op politiek terrein is dus ver klaard tusschen M. Combes on M. Poincaré. Dxiitscliland. Een zoon die zijn moeder van 't leven berooft. Te Mülheim bij Keulen, is eene vreeselijke misdaad gepleegd. Een 17jurige jongeling heeft tijdens eene afwezigheid zijns vaders, zijne moeder vermoord en het lijk toen in den kelder verborgen. Toen de vader thuiskwam, heeft hij zijnen zoon aan den rechter overgeleverd. KuslandL De internationale conferentie. Rusland zou graag eene internationale conferentie bij eenroepen, om een einde te stellen aan het Italiaanseh-Turksch conflikt. DeRossva, otlicieel orgaan van 2$t. Petersburg, ver klaart zelf weinig of geen vertrouwen te hebben in den praklisclien uitslag van deze conferentie. Italië zou zijne toelating maar schenken onder zekere vaste voorwaarden, vaar de Turken niet zouden van willen hoo- ren. De vrede zal enkel komen, zegt dit hlad nog, van de zedelijke en stolfolijke i.rermoeiënis zoowel van Turkvë als van Italië... In andero woorden, Europa kar niets doen, niets bijbrengen om een eindt te stellen aan een oorlog die reeds 8 maandei duurt, en die nog immer voortduurt, zonder liet minste belang. •gTi-ü-» Schoone erfenis. M. James Coat, de beroemde garen fabrikaat te Sheffield, over leden den 22 Maart laatst, op TSjarigoi ouderdom, heeft geen testament nagelaten. Zijn fol'tuiir bedraagt nagenoeg 50 ïmllioe: frank. Men .denkt dat dit het grootste fortuii is. ooit zonder testament nagelaten. Do erfenisrechten beloopen 290.000 pond ster ling. Oostenrij It Da ontploffing in een poade-rfabriek. In het gebouw tol bewerking van het poeier, vernield door de ontploffing van Wöllersdorf. bevond zich 1400 kilo poeier. Tal van aan wijzingen laten toe te vermoeden, dat er eei misdadige aanslag in 't spVl is geweest. Do (3 vliegloodsen op liet vliegveld zijn volkomen vernield. De daken zijn 6 meters ver weggeslagen. Ook 5 vliegtuigen zijn volkomen vernield- Een militaire auto mobiel, die op hot oogenblik van de ontplof ling magazijn 48 voorbijreed, is zoo goéd als spoorloos verdwenen. Men heeft slechts hier en daar een stukje van de machine gevonden Toen de sneltrein uit Weenen de plaat passeerde, waar juist de ontploffing gebeur do, werden bijna alle ruiten van de wagons vernield, waardoor 20 i%izigers gekwels werden. In hot geheel is er 150,000 kilos poeier in de lucht gevlogen. Het getal dooden wordt nu als 16 opgege ven. Het is niet onmogelijk, dat er nog meer lijken onder de puinhoopen bedolven liggen. Spionnenzaak van belang. Eene be langrijke zaak van bespieding voor rekening van Rusland, waarin baron von KOnig, zijne vrouw en verscheidene andere personen betrokken zijn, neemt groote uitbreiding. Te Lemberg heeft men barones Nora Hoffmann, van Kiew, aangehouden, die lot dezelfde bende schijnt te behooren. Men verwacht nog verscheidene aanhoudingen. Aanslag van een student op den ban van Kroatië. 1 doode en 2 gekwetsten. De ban Cuvaj. koninklijk commissaris van Kroatië, keerde Zaterdag middag in gezel schap van zijne vrouw, den raadsheer Hero- vitch, hesluurder van het departement van onderwijs en secretaris Pavlitch per automo biel van een feest terug, te Agram gegeven naar aanleiding van't25jarig dienstjubeleum als inspecteur van de scholen, toen een student, die zich in eene groep jonge lieden bevond, in de Fleischavorgass^ een volver- schot losle op de auto, en M. H ch in den hals trof. M. Cuvaj werd niet getroffen. De pleger van den aanslag vluchtte ver volgd door de policie en voorbijgangers. Hij schoot op een agent die op den slag gedood werd. Hij kreeg een voorsprong en kwetste nog een ander agent in de zijde. Verder werd hij aangehouden door een voorbijgan ger. Hij werd tijdens de vervolging o.k ekvïelst. De pleger van den aanslag is zekere Lukas Sukilch, 20 jaar oud, uit Bosnië. Hij is in de hoogeschool van Agram als student in de echten. Tijdens de ondervraging heeft hij bekentenissen gedaan, 't Is een opgewonden dweeper. Hij ontkent medeplichtigen te heb ben gehad en hangt den zinnelooze uit. Ver scheidene studenten zijn aangehouden. De toestand van den gekwetste is hopeloos. Oproer in eene gevangenis. In de ge vangenis van Meslre. bij Venetië, heeft een oproer plaats gehad. De gevangenen, die klaagden over slecht voedsel, rukten op de binnenplaats de steenen uit den grond en wierpen ze tegen deuren en vensters, po gend aldus buiten te geraken. Zij barrika- deerden ook sommige uitgangen, de bewakers belettend hen te naderen en deze overigens met den dood bedreigend. De snel bijgeroe pen gendarmen belegerden de gevangenis. Eenige gevangenen en bedienden werden -ekwelst. Na verscheidene uren eerst werd de orde hersteld. Door honden opgeëten na Iaffelijk te zijn vermoord. Uil Benevento wordt gemold Een jonge veehoeder was op zoek gegaan naar eene weggeloopon koei. Tot groote ver wondering zijner meesters, dia hem lief hadden als een zoon, keerde hij 's avonds niet terug. Dé gendarmen werden verwittigd en de opzoekingen begonnen. Op eenige kilometers van hét dorp be merkten de hoeren honden, die niénsohelijke overblijfselen verslonden. Men joeg de die ren weg en eenige meters vorder vond men de stukken van het lijk van den veehoeder. De policie vernam dat een boer het slacht offer eenige dagen vroeger bij een twist met don dood had bedreigd. De hoer werd aange houden en bekende spoedig. De bevolking wilde hem lyncheeren. Finland Ontmoeting tusschen Keizer Wilhelm en dan Czaar. In de eerste week van Juli zullen de Keizer van Duitschland en den Czaar aller Russen eene ontmoeting hebben in de Finsche wateren. Bovendien is er spraak van eene hijeen- komst tusschen den Czaar van Rusland en Joris V, Koning van Engeland. Dit laatste nieuws moet nog bevestigd worden. Maroklto. De rust hersteld. Voorden oogenblik is de rust hersteld in Marokko. De sultan en zijn gevolg zijn te Sidi-Kassem aangeko men. Generaal Gourand, die hem vergezeld had, is te Fez met vier bataljons teruggeko men. De stammen van Gherarga en Hayaina, hebben laten weten dat zij zich onderwerpen. De afgevaardigden van de Haouaras heb ben een onderhoud gehad met generaal Alix om de vredesvoorwaarden te bespreken. Generaal Alix heeft de strenge voorwaarden doen kennen. De afgevaardigden hebben niet tegengespreuteld en zijn met de voorstellen naar hun kamp vertrokkenMen hoopt wel dat de Haouaras zich ook zullen overge ven. - lc vervolg. Zondag avond werd Meulebeke door een vreeselijl* drama, dat het leven kostte aan een 18 jarihen jongeling, in opschudding ge bracht. Dichtbij de herborg Den Hast staat een nederig huisje, bewoond door August Van de Weghe en zijn echtgenoote, beide rond de 40 jaar oud. De echtgenooten Van de Weghe,die geene kinderen hebben, houden een winkeltjen man is borstelmaker van stiel en werkt in Ingelmunster. Rond 9 1 ure 's avonds kwamen vier be schonken jongelingen, de gebroeders Adiel en Alois Van Severen, twee andere zingend angs de groote baan. In de woning van Van de Weghe licht ziende branden, staken zij deze deur open, traden binnen en begonnen daar te huilen en te tieren als bezetenen, zoodanig dat de ge- buurvrouwen Gustaaf Van Steenhuvze en Edmond De Deken en haar zoon, die daar in huis waren, voor d9 vier kerels erg bevreesd waren. August Van de Weghe gebood hen heen te gaan zeggende dat zijn huis geene herberg was en zij elders hunne baldadigheden kon den bot vieren. Zulks viel niet in den smaak der dron kaards zij begonnen alsdan te vloeken, uitten doodsbedreigingen tegen allen en dreigden zelfs den huisraad kort en klein te slaan. Van de Weghe nam alsdan zijnen revolver waarop de kerels, die als razend waren, hunne messen trokken. Een schot knalde en Adiel Van Severen, 18 jaar oud, metser van stiel, wonende dicht Het Leestje viel door eenen kogel in het. hart getroffen, dood tên gronde. Zijne makkers namen hem op en legden hem aan de voordeur. Inmiddels was Vaade Weghe naar boven gesneld en loste nog drie schoten uit zijii zoldervenster, waa-rqp d£ geburen ^kwamen toegesneld, die den geneesheer De Roo out- boden. ®- Alle hulp was echter vruchteloos de ko gel had het liart doorboord waardoor de Üöod oo^ènblikkelijk1 \vas. Zijne drie gezellen brachten met eenen kruiwagen het lijk van hunnen vriend naai de pachthoeve van Karei Van Hee, van waar het met een paard en kar, naar het. doodenhuis werd overgebracht. De heer policiekommissaris die spoedig ter plaats, was onderlioorde dadelijk de per sonen die toen het drama plaats had, in huis waren, alsook de drie makkers van Var. Severen. De dader August Van de Weghe, die over het gebeurde zeer bedroefd is, verklaarde dat ij 'enkel geschoten had om de woestaards schrik aan te jagen, daar zijn leven, alsook van zijne vrouw en de personen die in zijn huis waren, in gevaar. Het was slechts, na ze driemaal verzocht te hebben, zijn huis te verlaten, dat ik mijnen evolver genomen heb. Onmogelijk kon men haren ouderdom raden; want alhoewel de zachtheid van haar gelaat en de wondere schoonheid harer wezenstrek ken in haar de jonkheid deed veronderstellen, nochtans was er in haar aangezicht eene wilde uitdrukking te zien, welke rnen zelden ontmoet bij degenen, die nog niet zeer gevor derd zijn op het pad des levens. Haar arm rustte tegen eenen der pilaren, en juist met liet begin der diensten legde zij haar hoofd erop, en verroerde zich niet meer gedurende al den tijd der gebeden. Zij knielde niet met de anderen, of stond met hen niet recht. Een maal, wanneer bet orgel de eerste noten van eenen prachtigen voorzang deed galmen rechtte zij zich onwillekeurig op, doch een oogenblik daarna hernam zij hare vorige houding. Na den dienst, wanneer de geloovigen de kerk verlaten hadden, naderde M. Lacy de plaats, waar die vreemde in dezelfde inge keerdheid scheen te zitten het gerucht zijner voetstappon wekte haar op zij vertrok haas tig, liep spoedig de kerk uit en begaf zich langs een der smalle straatjes, did rechtop de kerkdeur uitkomen. Nog twee of driemaal in de volgende veertien dagen bemerkte M. Lacy datzelfde mensch, op dezelfde plaats en iltoos in dezelfde houding. Hij was bovenmate ttieuwsgierig doch hij stuurde haar nooit iet woord toe, en kon noch door de kerkbe- lienden, noch door een of twee andere lieden welke hij daarover ondervroeg, iets over haar vernemen. Het toeval nochtans, zooals het menigmaal gebeurt, bracht hern de gewenschte inlichtingen aan. Zekeren avond, dat hij in zijne kamer druk bezig zat met het bereiden eener preek voor het feest van Allerheiligen, dat den volgenden dag plaats had, werd hij gestoord door eenen klop op de deur, en door het verschijnen eener oude vrouw, welke hij sinds menige jaren kende, en die gewoon was hein te raad plegen, wanneer zij eeuigen kommer of ver legenheid in haren stand ontmoette. Zij was herbergierster. M. Lacy was zqo welbekend met den aard van deze oude vriendin en met de soort van moeilijkbeden, die zij hem door gaans voorstelde, dat hij haar verzocht bij het vuur neder te zitten, en onmiddelijk daarop sprak Wel, goede vrouw Denley, waarschijn lijk hebt gij eenige dronken lieden aanvaard, die door niemand dan door u denken inge- laten'te worden, en om te slapen geen slechter plaats dan een bed verkiezen of twijfelt gij uwe rekening te overhandigen aan die twee heeren, die uwe meubelen beschadigd hebben en hunne huurwaarde niet betalen, en daar door u beletten uw Jantje, volgens uwe schik kingen, naar school te zenden Neen, neen. Mijnheer er is geen spraak van dronken lieden, noch van den kleinen Jan naar school te zenden, nog van huurwaarde te doen betalen daar ben ik geenszins mede bekommerd, integendeel. Het was zeer moeilijk, zonder verdere uit leggingen, andere zaken' te veronderstellen, die, buiten deze drie, vrouw Denley konden bekommeren ook bezag baar M. Lacy met aandacht, terwijl zij vervolgde Zie, mijnheer, er is eigenlijk geene kwes tie van mijne zaken; ik versta zeer wel wat er in den brief van den H. Paulus aan Timolheus August Van de Weghe werd niet aange houden. Het parket wordt verwacht. Twee broeders van den ongelükkigen Van Severen, werden ook vermoord. De eene, Kamiel, werd vier jaar geleden op de groote baan, tijdens een gevecht met stokslagen gedood. De andere. Cyriel, werd door zijn vader, tijdens een hevigen twist doodgeschoten. Brussel. Wanhopige. Mej. D..., 22 jaar, T'Kinlstraat, gehukt onder liefde wee, poogde zich vóór drie weken te vergif tigen. Men kon haar redden. Vrijdagavond, vergiftigde zij zich nogmaals op den drempel van een huis in de Radstraat. Na verzorging bracht men de wanhopige naar hare woning over. Geheimzinnige aanslag.Mevr. X.., van Molenheek, werd Zaterdagavond op de Anderlechtlaan plotseling door een revolver kogel getroffen in het been. Het slachtoffer, slechts lichtelijk gewond, denkt dal het schot werd gelost in een nabu rig huis Het onderzoek om uen plichtige te ontdekken, leverde geenen uitslag op. Mevr. X.... kent geen enkelen vijand. Rijwielongevallen. Zondagavond werd het 5-jarig knaapje Jan Declerck, Visitandienenstraat, aldaar door een wiel rijder omgeworpen, gekneusd en erg ge wond aan het hoofd. Het kind werd naar St-Pietersgasthuis vervoerd. Mevr. S..., 63 jaar, Voydtstraat, 74, werd Zondag op de Louizalaan, door een wielrijder omgeworpen, nadat zij eene auto ontweek. Zij werd erg gewond aan het gelaal en haar hoofdsbeen gebroken. Na verpleging in eene apotheek, werd zij, op haar verzoek, naar hare woning vervoerd. Botsing. Gisteren morgend ontstond brand in de Van Arteveldestraat. De auto mobiel der kazerne van de pompiers, onder de bevelen van luitenant Dubois, reed spoe dig ter plaats, doch kwam aan den ingang van gemelde straat in botsing mei eene elektrische train. De schok was geweldig. Luitenant Dubois werd op den grond gewor pen en gevaarlijk gewond aan het hoofd. Men bracht hem over naar cie kazerne, waar hij de noodige zorgen ontving. Rij wiel ongeval. Op de St. Jans plaats werd Zondag morgend vrouw de Bont ridder, Samaritaanscheslraat. door een wiel rijder omgeworpen en met erge kwetsuren aan het gelaat on hel hoofd gansch bebloed naar St-Pietersgasthuis gebracht. Daar stelden de geneesheeren inwendige kneuzingen vast. De onvoorzichtige wielrij der is.niet gekend. Slachtoffer van den drank. Zekere P. daglooner, wonend Vergniesstraat, ging gisteren langs den steenweg van Elsone,toen hij dronken zijnde het evenwicht verloor en tegen den boordsleen van het voetpad viel. Hij werd erg aan de keel gewond en in erg en toestand naar het gasthuis gebracht. Eene goede vangst. Een ver dachte kerel kroop Zondag morgend, Katha- rinaplaats, op eene boerenkar en nam een twaalftal kistjes aardbeziën. De dief werd aangehouden en op hetkomissariaat herkend als zijnde een dief van beroep. Een woedende vrouw. Vrouw X... wonende Kandelaarsstraat, leefde sinds lang in ruzie met eene gebuurvrouw. Dronken zijnde viel zij gisteren hare vijandin aan en greep ze vast aan de haren, wat de andere ook deed: Vrouw X. had hare tegenstreef ster reeds deerlijk toegetakeld, toen men ze van haar slachtoffer rukte. Dit ziende begon de dronken vrouw de ruiten in de woning van hare vijandin te verbrijzelen met de vuisten, doch kwetste zich erg aan de pol sen en moest in T Sint Pietersgasthuis wor den verpleegd. Zij zal haar leven lang een stijven arm hebben. te lezen is, dat vrouwen niet babbelachtig noch moeial mogen zijn doch ik hoop dat het geene zonde is een jóng schepsel te helpen dat men onder zijn dak liggen heeft, en dat stillekens sterft, van iets, ons Heer weet het maar Doktor Reid weet het niet. Hg zag haar onlangs binnen komen, mijnheer en ik verstoutte mij haar te vragen om hem aan te spreken maar zij weigerde. Hij zeide dan dat hij niet kon gissen wat haar onpas selijk maakte en indien hij niet kan, wie zal het dan kunnen Eh wel, mijnheer, zeide ik. ik hoop dat het geen kwaad is te wenschen t zulk een arm jong wezen niet sterve zon der geneesmiddelen voor het lichaam, of zon der de hulp der genade voor dè ziel. - Gewis gij doet volkomen wel met zoo te denken, en met zulk een spijtig geval te voorkomen. Maar wie is dat mensch, waar van gij spreekt - Nauwelijks zes weken woont zij bij mij in, mijnheer. Hoe is haar naam vroeg M. Lacy .3 Madame Rodney, mijnheer. Weet gij, of zij vrienden heeft?Hoe heeft zij uwe hé' :rg leeren kennen He wel zij kwam (ik meen dat het een Maandag was) in de Poos, en zy verzocht den heer Chapman haar eene goede en treffe lijke herberg aan te wijzen. Nu, M. Chapman is altijd bereid iemand te helpen. Hij was het, mijnheer, die Dinsdag laatst Jantje, wanneer hij zich aan den voet verstuikt had, me' de postchees, naar Ashby terug zond. M. Chapman is een braaf man en een goed gebuur en gelijk ik zeg. altijd bereid om iemand dienst te doen. Wanneer de juffer hem naar een betamelijk huis vroeg, antwoordde hij haar dat hij juist iets kende dat haar ge leek, en waarlijk, 's anderendaags kwam zij Rijwieldief aa ieho\iden.Terwijl ieder Petit-Breton Zonuag 4 uur zag vallen aan den velodroom van Karreveld aan het einde van den koers Parijs Brussel, nam een kerel het rijwiel van den gekwetsten renner, reed er mee heen en bood het te koop te Brussel, in de Aanvullingstraat. De schelm werd er aangehouden. Wat vraagt het volk De Ghicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 4500 Schaarbeek. Brand. Maandag, rond den middag, is brand ontstaan bij M. Deligne, schilder, 39, Victor Hugoslr'aat. De huurders waren afwezig. Het vuur brak uit op den zolder. Geburen gaven het alarm. Na een half uur werk ens, konden de pom piers alle gevaar afkeeren. Al wat de zolder bevatte werd vernield ook het dak heeft veel geleden. De oorzaak is niet gekend. Nog een brand. Zondag avond, rond 7 1/2 ure, zagen voorbijgangers vlam men opstijgen uit de vensters van het eerste verdiep dier woning van M. Hennequin, fa- briekant in regenschermen en wandelstok ken, 217, Poslstraat. Het noodsein werd gegeven en de pompiers snelden in aller- haast toe. Daar de bewoners afwezig waren, moest de deur ingebeukt wordeu. Ladders worden legen den gevel geplaatst en 't vuur werd met verscheidene spuiten aangeval len, doch niettemin tastten de vlammen weldra het tweede verdiep aan. Na een uur werken was alle gevaar geweken. De schade is aanzienlijk. Men weet niet hoe de brand ontstaan is. Do policie had een ordedienst moeten inrichten om de talrijke nieuwsgie rigen op afstand te houden. St-Jans-Molenbeek. Erg ongeluk. Zondag namiddag, korts voor de aankomst van de rijders Parijs-Brussel, had op den Gentsehen steenweg een droevig ongeluk plaats. Gendarmen te peerd baanden eenen weg door het volk om de straat vrij te ma ken. Een lljarige knaap, Frans Bonneir, wonende Schoolstraat, werd omvergeworpen en door de peerden verlrappeld. De arme kleine werd opgenomen en in allerhaast naar 't gasthuis overgebracht, waar zijn toestand hopeloos geoordeeld werd. Lijk ontdekt in eenbosch. Kinderen ontdekten Zondagnamiddag in het Schuit bosch het lijk van een man hangend aan een boom. Zij verwittigden den politiekom- missaris. Het lijk werd vervoerd naar het doodenhuis. Op hetzelve vond men papieren op den naam van Hartel Jan, geboren te Anslaus (Oostenrijk-Hongarije), in 1852. Men vond ook op het lijk een reiskaarlje, heen en weer, Brussel-Namen en een getuig schrift van een nijveraar van Asty, nabij Namen, waar hij zou gewerkt hebben. QuivencacSieHen, 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen tenbureele dezer. Leuven.Gevaarlijke .fierel.De ge naamde Emiel At., ^eu gémeene kerel, had Zondag namiddag, om 5 ure, twist gezocht de Cinema Royal, Boogaardestraat. De baas zette den kerel aan de fleur en zonder de minste reden plofje hij zijn mes in den Schouder van den ginaamden ,Frère, wonende Dagobertstraat. Geiukkiglijk is de wonde niet erg. Twee agenten van policie hebben den kerel aangehouden, hetgeen hoegenaamd niet ge makkelijk ging. De brutale kerel bood hevi gen tegenstand en sloeg de agenten als een bezetene. De agenten hadden alle moeite om den wildeman in een rijtuig te krijgen en heiden liepen stampen op. De kerel was dronken en half razend. Een kwartier nadien lag hij in den amigo te sla pen dat hij ronkte Wat is Cats 't beste maagbitter. Aerschot. Messteek. Zondag avond gingen Louis Van Cleynenbreugel en Louis Kennis samen naar huis na den geheelea namiddag en avond in vriendschap te hebben doorgebracht. Op zeker oogenblik, en zonder de minste reden, bracht Kennis aan Van Cleynenbreu- mijne kamers nazien en huurde ze dadelijk ik kon haar niet beletten van in ééuen keer zes maanden huiswaarde te betalen en toen ik zoo vrij was baar qp te merken dat hot beter ware zulks niet te doen, uit vrees dat zij misschien van gedacht zou kunnen verande ren, werd zij boos en ofschoon zij een goed kind is, zegde zij met hevigheid Het moet zoo zijn, neem liet geld. Dan dacht ik in my zelve, hetzij zóó zy beeldt zich in dat ik haar niet begeer te ontvangen en ik zeide haar met vriendelijkheid Hewelmadame als de zes maanden om zijn, hoop ik dat gij een nieuw half jaar zult beginnen. Maar neen, antwoordde zy, zes maanden zullen genoeg zijn en dit zegde zij met zekerheid, als eene zeer natuurlijke zaak doch ik nam het in 't geheel niet natuurlijk op, zoo als gij ook niet zoudt gedaan hebben, mijnheer, haddet gij haar hooren spreken. Is die juffer, waarvan gij spreekt, in diepe droefheid en lcóhit zij soms de diensten der hoofdkerk bijwonen Ja, mijnheer, en zij is altijd in 't zwart gekleed zij zit aan den pilaar waar mevrouw Jones, bij God mag zij rusten, in haar leven gewoon was te zitten. Ik heb gaar eens opgemerktzij ziet er inderdaad ziek en ongelukkig uit. Weet gij iets van hare geschiedenis Geen enkel woord, mijnheer zij draagt eenen trouwring, hare kleederen zijn getee- kend met H. M. en nochtans noemt zij zich mevrouw Ronney. Komt zij ooit in gesprek met u Somtijds een weinig. De verledene week bracht mij Joseph Irving, de hovenier van Clörnby, een geschenk van eenen overgrooten bloemtuil met dahlias en Chineesche rozen. -Ik droeg hem naar boven, en terwijl mevrouw Rodney ter kerk was, plaatste ik hem in do vazen ten deele op hare tafel en ten deele op den schoorsteen, 't was wezenlijk een schoon zicht. Wanneer zij terugkwam en het be merkte, bedankte zij mij en toonde zich zeer vriendelijk terwijl wij er eenige stonden over bozig waren, liep een ondiertje van tus schen de bladeren ik wilde het dooden, maar zij greep mijne hand en wederhield mij en hare hand mijnheer zij geleek meer aan die gloeiende kool daar, dan aan eene zachto witte hand en toen ik haar aangezicht aan schouwde, was er op iedere wang een vurige koorts te bemerken bare lippen waren zoo wit als krijt!.... Gij zijt zeer onpasselijk, madame, zegde ik haar uwe hand is brandend heet. Zij bracht ze aan haar voorhoofd zij schijnt mij niet heet, zegde zij, en zij ging tot het venster om het te openen, alhoewel d» lucht zoo koud en stuur was, dien avond. Nu, mijnheer, daar is de reden waarom ik kom zij ligt te bed, en verkeert inderdaad in eenen zeer slechten toestand' Wat En heeft zij den geneesheer nog niet gezien In 't geheel niet, mijnheer Lacy zy wil hem zelfs niet in huis laten komen. Wanneer zij zich zoo ziek bevond dat zij haar eigen zelve niet kon helpen, zond zij mij om eene kloosterlinge uit het ziekenhuis, en daar wy Maria Evans, dezelfde diegij verleden jaar zoo goed behandeld hebt als zij haren arm gebro ken had, konden verkrijgen, verzocht ik haar te kernen. Nu is zij sedert twee dagen btf haar Hoeft zij nooit gesproken om een gees telijk man te zien (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2