Helena Mlddleton BUITENLAND. De ijseiijke misdaad van Wattrelos Da baaflietsrijsn van Gai'Guy-Gariiier-BGMöt NIEUWSBERICHT,EN. Holland Ministeriëele Cris in Aantocht. Dokter CSuyper, schrijft in de Standaard, da noodza kelijkheid der bespreking-te staken over de verzekering tegen de ziekten, om de een dracht onder de rechterzijde te behouden. M. Talma, minister van Arbeid, zal naar alle waarschijnlijkheid niet willen afzien van dit ontwerp en zoo zou er ook in het Hollandsch ministerie eene crisis komen. De krijgsbewegingen. De keizerlijke krijgsbewegingen zullen toekomende jaar plaaïs hebben in den Eiffel, nabij de Belgische en Fransche grenzen. De overste van den Staf. generaal von Moltke, reist nu naar 't schijnt met zijne generaals in die streek om alles te verkennen. Engeland. 150 mijlen op een buffer. Twee zeelie den hebben eene buitengewone spoorwegreis gedaan op de lijn van Londen naar Glasgow in den nacht van Zondag. Verlangend gratis te rij den, hebben zij plaats genomen tussehen twee wagons van den sneltrein, in de statie van Euston.De trein vertrok te middernacht Zijne gemiddelde snelheid is een mijl per minuut. De twe© stoutmoedige reizigers reden tot Grewe, op 158-mijlen van Londen. Hoe zij in die gevaarlijke positie kondei blijven, vraagt men zich met verbazing af. Zij verborgen hunne vreugde niet to n zij te Crewe konder. afstappen, te 3 ure 's mor gens. Zij waren meer dood dan levend. Hunne reis was verschrikkelijk.Zij haddon vreeselijk koude. Met de eene hand hielden zij zich vast aan eene ijzeren stang, terwijl zij de andere in den zak hielden om ze beur telings te verwarmen. Zij reden door drie lange tunnels. De gensters van de locomotief verbrandden hen, de rook deed lien stikken. De twee zeelieden zijn te Crewe aangehouden en .zullen vervolgd worden, om zonder kaartje gereisd te hebben. Wijziging in 't Ministerie. Er is veel spraak van eene wijziging in 't Engelsch ministerie, Lord Haldane zou, naar'tschijnt, belust zi/.i om lord-kanselier te worden, en veel kans bezitten bevrediging te krijgen. Daardoor zou er eene crisis bestaan in liet ministerie. Spanj e Bloedig straatgevecht. 3 dooden.Onder eene bende Zigeuners, gelegerd hij den hip podroom te Madrid, waar sedert lang baat en ruzie heerschten, is Zondag- een algemeen gevecht ontstaan.Toen men erin gelukte den strijd te stillen lagen er drie dooden.cn ver scheidene gekwetsten op het slagveld. De hoofdman en zijne vrouw zijn onder do slachtoffers. Portugal Nqg een nieuw ministerie Vasconcel- los zoti gSarnè zien dal M. Duarte-Léile gelast Verff met het vormen van liet nieuw kabinet! M. Duarte zou echter voor te.groote moeilijkheden slaan Vier partijgangers van Costa zouden in het nieuw te vormen ministerie worden opgenomen. Ftuslaud. De Tsaar is te Moskou. Voor het eerst na neger, jaar is Maandag de keizer, verge zeld van de keizerin en zijn kinderen, weer in de oude residentiestad aangekomen. Na de ontvangst aan de statie, waar grootvorsten en grootvorstinnen, ministers, vertegen woordigers van overheid en adel en andere liooge ambtenaren aanwezig waren, reden de keizer en de keizerin, in gezelschap van de inmiddels uit Kopenhagen aangekomen kei zerin-weduwe, onder het gelui dor klokken, door de versierde stralen naar het Kremlin, overal door de bevolking met geestdrift begroet. Geweldige regen, groote schade. Door een plasregen zijn aan do haven te Odessa DE VOLKSSTEM 14 JUNI 1912 groote hoeveelheden opgeslagen koopwaren verloren gegaan. De verliezen zijn geweldig. 59 manspersonen verbrand. In een afgelegen boerderij te Davidof, behoorende aan graaf Orlof, zijn 59 landarbeiders, die in een droogoven sliepen, verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Cliili. Spoorwegverkeer door storm onderbro ken. Een geweldige storm in de Cordil leras de Los Andes heeft de telegraafdraden vernield. De telegrafische verbinding tus sehen Chili on Argentinië is verbroken. Het spoorwegverkeer is, waarschijnlijk voor drie weken, stop gezet. Culoa Amerika ontscheept troepen.De Ameri kaaiische kanonneerboot Nashville heeft 305 man troepen met veldgeschut ontscheept, om de mijnen van Woodfred, bij Hayari, te beschermen. De zeeinfanterie zal de matrozen komen vervangen. Ierland. Het Home Rule. De leren vernemen met buitengewoon genoegen dat het Home Rule eene groote meerderheid verwerft in het Lagerhuis. Bij de eerste stemming waren er 102 stemmen voor de regeering. Nu gaat. men over tot het bespreken der verschillende ar- t tikelen. ~%7~ ereesiigde-Stateii Een vulkanische uitbarsting. Een tele gram uil Seward, in Alaska, meldt Het stoomschip Dora is hier Zondag geheel met aseh bedekt aangekomen. De bemanning en de reizigers hadden eene uitbarsting gezien van den Katmai op de Aleoetische eilanden. Zij gelooven, dat verscheidene visschorsdorpen aan de Tsjeligof-straat ver woest zijn geworden. Eerst hoorden zij het geluid van een ont ploffing daarna daalde een vreeselijke regen van stukken rots en ascli op hel land neer, die de zon verduisterde. Ofschoon het stoom schip op een afstand van 110 kilom. was heerschte er Domlerdagnarniddag om 4 uur volslagen duisternis. Een dikke aschlaag viel up de dekken van het schip. De passagiers werden ziek van de benauwende atmosfeer. Een paleis van 23 millioen. DeNew- Yorksclie rijkaard Henry C. Frick, laat aan Fifth Avenue een huis zetten, dat 13 millioen frank zal kosten het terrein kostte boven dien nog 10 millioen. Hot Frick-paleis (het wordt een gebouw van 4 verdiepingen) komt te staan op de plek waar thans het gebouw der oude Lenox-bibliotheek zich verheft. Frick heeft dat gebouw aan de stad ten ge schenke gegeven om het te kunnen afbreken en elders (bijv. in Centrai-Park) weer te ia- ten opbouwen. De nieuwe woning van Frick zal vooral van belang zijn om de prachtige schilderijen- zalen, die er in zullen voorkomen. Frick is naar, in -n weet de bezitter van de schoonste bijzondere verzameling oude mees ters in de Unie, waaronder vier Keinbrandts,' een Velasquez, enz. Azië Afgrijselijke verwoestingen in Thibet. Via Simla is bericht gekomen uit Kalim- pong, dat de Dalai Dania van Lliassa, die reeds geruimen lijd in Dalimpong vertoefd, na uit Thibc: ie zijn gevlucht voor hem ver volgende Ciiineeschö troepen,weer naar zijn nd terug wil. Alle toebereidselen lot bet vertrek worden genomen, en einde Juni begint de terugreis. De Dalai Lama koestert de hoop, dat ziji terugkeer een eind zal maken aan de on lusten in zijn eigen land, waarde vaderland lievende strijd lol uitdrijving van de Clii- neezen langzamerhand ontaardt in een nood- lottigan burgeroorlog tussehen -verschillende raclies onder de Thibetaausche geestelijk heid. In het Lagerhuis hoeft de minister voor In dié de laatste tijdingen uit Thibet meege deeld. De Chineezen en Thibetanen hebben zooveel huizen verbrand, dat de twee-derden van Lliassa vernield zijn. D© strijd duurt voort. Geen der strijders toont zich geneigd toe te geven. Alle pogingen om eene over eenkomst tot stand te brengen, zijn mislukt. Het Chineescho garnizoen, met drie mitrail- leuson in het klooster van Tingyt Ling- opge steld, weerstaat alle aanvallen. De Thibeta nen bezetten vijf forten ten noorden van de stad en omsingelen de Chineezen. Deze zijn meester van de gehouwen ten Zuiden, maar hun voorraad is uitgeput en zij lijden hon gersnood. Zij hebben het paleis van Potala gebombardeerd, zonder echter groote schade aan te richten. De nationale vergadering van Lliassa heeft gevraagd dat er troepen zouden ge zonden worden ten laatste voor 10 Juni, om te helpen aan de beweging tegen de Chinee zen; de Dalai Lama heeft al ne beschikbare mannen van de streek van Sjigalse gemobi liseerd. De Dalai Lama is nog altijd te Lalinpong. Eene aanhouding te Pecq (België.) Maandag, rond den middag, werd te Pecq, bij Doornijk een verdachte kerel aangehou den. Deze verklaarde Julien Francq tehee- ten, geboren te Gosselies. Alhoewel hij 30 jaar oud schijnt, beweert hij er maar 2ü te zijn. Daar hij geen middelen van heslaan had, bleef hij aangehouden. Ondervraagd over het gebruik van zïjiten tijd sedert Zon dag morgend, zegde bij dat hij zich Zondag- te Gent bevond en or 's avonds uit vertrok ken was. Hij was te voet naar Pecq gekomen. Men deed hem opmerken dat de afstand 70 kilometers is en hij er in 't geheel niet ver moeid uitzag. Francq antwoordde dat hij over eenige dagen te voet van Charleroi naar Rijssel was gegaan. Hij voegde er echter hij dat li ij Roebaais noch Wattrelos kende. De man werd onder aanhoudingsmandaat plaatst en opgesloten. Hun werk te Gent. 3° vervolg. Zij zeide dit met zulke» drift, dat vrouw Denley den koolbak liet vallen en er gansch door ontsteld was. Maar, zoudt gij niet binnen komen, mijnheer Neen, ik kwam enkelijk naar de gezond heid van madame Rodnov vragen en daar zij volgens gij Verhaalt, niet zeer geneigd is om mij te zien, zal ik over die zaak niet verder spreken. Den volgenden Zondag, eonige minuten nadat de avonddienst begonnen was, zag hij de arme vrouw, die de vorige week zijne ge dachten zoo beziggehouden had,traagzaam tot hare gewone plaats naderen. Haar vermagerd aangezichten blozende wangen bewezen hem den voortgang der ziekte, diehare slachtoffer: met zekerheid weet te teeltenen, met hen somtijds eene valsche sterkte te verschaffen die hen tot pogingen aandrijft waardoor het akelig einde nog meer verhaast wordt. Wauneer M. Lacy den kansel opklom, stortte hij een vurig gebed om in zijne woor den iets te mogen mengen, dat vrede in dit arm hart, en eone lichtstraal in haren geest mocht doen nederdalen. In den loop van zijn sermoen lasehtehij den volgenden z\n Wanneer iemauds hart staat om te bre- keD, en dat zijn geest gaat dwalen, tot wien zal hij zich wenden, tenzij tot Hem, die ge zegd heeft komt tot my, gij die arbeidt en beladen zijten ik zal u verkwikken wanneer iemand in zijne ziel gekwollen is, en zich ver acht waant, tot wien zal hij zich wenden, tenzij tot Hem, die eens van op het kruis uit riep Mijn God, mijn God, waarom hebt gij mij verlaten 1 wanneer afgrijselijke beelden Zooals men weet had bet parket van Gent zware vermoedens, dal de moord op den chauffeur Maurev, in dienst van M. Hye, Antheunisstraat, en de moordpoging op den policioagent Tombuysor in de Lange V: ieltenslraat, wel door de bende Garnier-Ca- rouy-Bounot gepleegd w;as. Woensdag morgend zijn bij het parket van Gent, hij den heer onderzoeksreichter Min- nens. die de» zaak van ffen diefstal van .den auto van M- Vernieuw*©, en de moord op- den chauffeur in haaiden had, de venklaoïtlgeiVy van Carouy en een afschrift der-gedenk schriften van Garnier, een lijvig dossier, toe gekomen. Daarin bekennen de bandieten op welke manier zij de auto van dp» geneesheer ge stolen en den chaulfeuj* Maurey vermoord hebben. Op 20 Januari laatst waren Carouy, Gar nier en Bonnot uit Parijs vertrokken en kwamen te Gent aan, waar zij zich met oenen persoon van Gent. die Carouy goed kende, in betrekking stelden. Carouy, die, zooals men weet, vier jaren lang te St-Nikolaas verbleef waar hij werk zaam was in d© werkhuizen van Mechelen- Ternéuzo», sprak zeer goed Vlaamscli en ide de stad Gent, daar hij er 's Zondags dikwijls kwam. He.l was in den nacht van 23-24 Januari dat zij de garage van dokter Vernieuw© openbraken en er de automobiel stolen, waarmede zij de vlucht namen naar Amsler- slam. Het was Bonnot die altijd voerde» Daar zij weinig- geld bij zich hadden ver kochten zij de automobiel in voor eene som van 8000 fr. Vandaar vertrokken zij naar het Fransch- Noorden waar zij eene rentenierster bestolen en keerden dan terug naar Gent, waar zij den persoon die hen inlichtingen moest geven om een andere auto Le stelen, ontmoetten. Er werd besloten in eene garage in de Antheunisstraat te dringen, waar zij inder daad twee automobielen aantroffen, doch dien zij onmogelijk konden in gang brengen. Het was rond middernacht toen de chauffeur Maurey in de garage kwam. Bonnot dwong den chauffeur met den revolver in de hand de auto in gang te ste ken, hetgeen Maurey weigerde. Maury antwoordde in het Duilsch, eene taal die Bonnot ook machtig was. Alsdan besloot Garnier er een einde aan te stellen, doch wilde niet vertrekken zonder deze getuige (Maurey) van kant te maken. Garnier nam een stuk hout en sloeg er mede op het hoofd van den chauffeur die dood ten gronde zonk. Haastig verwijderden zij zich, zoo ver- verklaart Carouy en op den hoek eener straat sprak een nachtwaker, die ons reeds eenige minuten achtervolgde, sprak ons aan en vroeg wat wij bij ons hadden. Alsdan keerde Garnier zich om en voor alle antwoord schoot li ij den nachtwaker omver. Men weet dat tie man in de borst getroffen was en genas. Nadien zijn de bandieten langs den Brus- selschen steenweg gevlucht totaanQuatrecht sloegen daar den weg in naar Wetteren en hebben aldaar twee koepons genomen voor Antwerpen en twee voor Amsterdam. Te Antwerpen beeft de kerel die hen te Gent den weg had aangewezen hen verlaten en gedrieën zijn zij naar Amsterdam voort- gereisd. waar zij 's anderendaags alweer een automobiel hebben gestolen om naar Frank rijk terug te keeren. Toen zij naar België terugkeerden geraak ten zij verdwaald en bij bet oinkeeren van eene baan reed den automobiel, het was dan 3 uren 's morgends. in eenen wal, waar zij hem, niettegenstaande de hulp der boeren, niet konden uitkrijgen en verplicht waren hem geheel om te kantelen en te laten lig gen. Na 30 kilometers te voet hebben afgelegd kwamen de bandieten, die reeds wisten dat men op bun spoor was, te Antwerpen i vanwaar zij don trein naar Parijs namen en daar de aanslagen pleegden .die wij reeds in ons blad hebben medegedeeld. Het parket van Gent zal nu ieverig den kerel opzoeken die met deze bende bandieten in nauwe betrekking was en dus deel geno men, heeft aan den .diefstal en de misdaad. en spookachtige droomen de ziel des men- scheu bestormen, tot wien zal hij zich wen den, tenzij tot Hem, die eens in zulken dood strijd verkeerde, dat zyn zweet in bloeddrup- pelen ter aarde viel wanneer spottende schimmen iemand omringen, tot wien zal hij zich wenden, tenzij tot Hem, die bespot en op het kruis gehoond werd, omdat hij anderen verlost had en zich zeiven niet wilde verlos sen Wanneer de dood, de hel, de duisternis iemand tot zinneloosheid drijven, tot wien zal hy zich wenden, tenzij tot Hem, die zijn zegepraal uit het graf behaald heeft, zijn prik kel uit de dood, zijne prooi uit de hel tot Hem die stierf en den dorden verrees, omdat de dood, de hel en de duisternis nooit den mensch tot zinneloosheid meer zouden bren gen 's Avonds van dien dag ontving M. Lacy het volgende briefje. Het scheen haastig en met moeite geschreven, ©n was ten deele ondui delijk ««Indien gij nog wenscht my t© zien, M. Lacy, indien gij niet verbitterd zijt om vruch teloos getracht te hebben iemand te komen bezoeken, die niet waardig is het stof uwer voeten te reinigen, kom dan tot mij. Gij spraakt my heden aan doch nooit wenddetgy uwe oogen naar mij. Ik bezag u in 't aangezicht, en 't scheen mij alsof ik een engel aanschouwde en wanneer uw mond de woorden uitsprak, die mij no hand geschreven had, dan hing ik aan uwe lippen het was als eene stem des hemels mijn hart was ont roerd, ik weende niet zooals ik vroeger weende, want mijne oogen zyn door 't schreien ontsteld het waren geene tranen, die de oogen verschroeien maar tranen die den stalen band rond mijne hersenen verzachtten. en mijn steenen hart in mijnen boezem ver brijzelden. Ik kwam te huis en knielde voor mijn bed, met mijn gebedenboek in de hand ik opende liet en mijne oogen vielen op deze woorden Wijze om de zieken te bezoeken Ik sloot het boek en las niet verder. M. Lacy, ik ben ziek van lrèbaam en ziek van hart. Wilt gij mij komen bezoeken l Gij zult mij niet ondervragen gij zult mij niet vra gen waarom mijne droefheid niet is zooals el li andere droefheid maar gij zult vooru en met mij bidden. Misschien zult. gij eenige woorden spreken zooals dezen morgend, geen woor den van versterking of van hoop, maai woorden die mij doen weenen zoo ik nu ween. Helena. 's Anderendaags 's middags stond M. Lacy voor't huis van vrouw Dpnley. Hij had zijn gebedenboek in de hand, en wanneer hij bin nentrad, sprak lhj met stille stem de gewone zegening uit Vrede aan dit huis en aan allen, dieer in weenen.»» Vrouw Denley leidde hem naar boven en opende de deur der kamer, waar Helena op eene met kussens bekleedde sofa te rusten lag. Haar aangezicht was blee- ker dan den dag te voren, doch by 't inkomen van M. Lacy begon het schielijk te blozen. M. Lacy bemerkte hare angstige begeerte van in eens de plechtigheid te zien aanvangen zonder met haar in gesprek te treden hij was innrglijk overtuigd dat zijne woorden zul ken krachtvollen troost in eene door droef- beid neergeslagene ziel niet konden storten, noch de boosheid der zonde zoo wel konden doen begrijpen aan eenen geest, door misdaad en berouw gefolterd, dan die, welke de Kerk hem nu in den mond stelde daarom knielde hij dadelijk bij Heiena's legerstede, en met meerdere aandoening dan 'hy*misschien ooit Brussel. Diefstal. In een koffiehuis der Hoogstraat, werd M. G..., yvonende in de Taziauxstraat, fo Molenbeek, .ontlast van 600 frank, welke hij had laten steken in zijne overjas, hangend aan den kapstok. Vermoedens wegen op eene vrouw, met welke hij eenigen tijd zitten praten bad, en welke het koffiehuis verliet, terwijl hij zich even naar den koer begaf. Motocyclist geplettcrd door eene tram. De student, EmielGhyka, per motocyclet rijdend, werd Dinsdagnamiddag in de Edin- burghstraat, waarbij woont, dooreen© tram omgeworpen. De student, oud 19 jaar, viel onder de tram. Zijne beenen werden geptet- terd en bovendien werd hij erg gewond aan het hoofd. Na voorloopige verzorging in een apotheek, werd het slachtoffer naar het St-Jansgasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Ongevallen op den openbaren loeg. De stootkar van een linnenbleeker, M. Jan Vanbosin, wonend Karabiniersslraat, 23 Amsterdam werd in de Nieuwstraat door eene tram-car omgeworpen. De voerman dér handkar werd inwendig gevaarlijk gekneusd en werd in het huis eens dokters verzorgd. Rond 4 uur, op de Louizalaan, werd het 11-jarig zoontje Frans Vandeput, wo nende in de Engelsche straat, 25, te Molen beek, door eene tram omgeworpen en ernstig gekwetst aan de knieën. Verdwenen personen. De policie heeft Dinsdag in alle richtingen de persoons beschrijving gestuurd van 4 personen, die sedert verscheidene dagen uit hunne wonin gen verdwenen zijn. Ilot zijn Mej. Irma Van R.., IS jaar oud, wonende Leon Guissetslr. 52, M. Fritz D.., geboren te Ronsdorf, 28 jaar, uit de Mayenceslraat.59; een 1 1 jarig m«-isje,.Mcj. Blondine D.wonende Vaart- straat, 41, en van M. Louis R... 19 jaar, student, wonende steenweg van Charleroi, 231, te St. Gilis, di»1 den dag zijner verdwij- ing. Zond ag V) dezer, eene som van 600 fr. in zijn bezit had. Erg gekwetst. Een loopjongen, Henri Verbas, kwam Dinsdag namiddag langs de Wollendrie torens tra at en werd er tegen gehouden door vier jonge kerels, hoogstens 15 tot 16 jaar oud. die hém be gonnen te slaan.Verlias nam dan eene flesch en bracht er een dor aanranders een slag- mee toe op de beenen. Deze, de genaamde Désiré Vanham, wonende Robianoslraat, te Schaarbeek, werd een ader overgesneden. Hij verloor veel bloed en werd inderhaast naar't gasthuis overgebracht. Met groot© moeite kon het bloed gestelpt worden. De doktors vreezen dal hij gebrekkelijk zal blij ven. Een tramgeleider gedood. De 38 jarige tramgeleider Henri Glaes, wonende Gillonstraat, liep Woensdag rond 2 uur de Kouiiiginnelaan over om zich op een train to begeven. Hij zag een tram uit de tegenover gestelde richting niet aankomen. De man werd omgeworpen en rolde onder de wielen van het rijtuig. Eenige minuten later over leed de ongelukkige, die eene weduwe en verscheidene minderjarige kinderen nalaat. Wat vraagt het volk? De Ghicorée der Trappisten Vincart. Het volk heeft gelijk. 1500 Sint-Jans-Molenbeek. Kind gepletterd. Het 10-jarig knaapje, Karei Dutoii. hij zijne ouders wonend in de Zwarte Vijver- straat, te Molenbeek, keerde Dinsdagnamid dag* uit de school weer naar huis. Op den Vlaamschen steenweg werd het jongentje door een huurrijtuig omgeworpen. Het jeug dig slachtoffer werd onder de wielen verplet terd en in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Vorst. Huiselijk drama. Gisteren avond viel er opNeerslallest^enweg te Vorst een huiselijk drama voor. Iij^iet huis N?227 van den.(bovengenoemde» steenweg wónen enaamden A. Velge, 3^ jaar oud,.; en Maria Van den Berg. 30 jaar oud. De ech telingen moesten gaan verhuizen en daar de vrouw geen geld genoeg hacj, verkocht 7-ty eenige meubelen. Dit ging,; me» aan. dou man overbrieven. Des 's avonds kwam, hij dronken en woedend tehuis en troefdezijne vrouw af. Hij sleurde de ongelukkige over den grond en bracht haar verscheidene mes leken toe in den hals, boven het rechteroog en in den rug. De policie werd verwittigd, de dader aangehouden en het slachtoffer naar het gasthuis gevoerd. De echtelingen Velge hebben drie kinderen. Waver. Doodeiijk tramongeval. Langsheen den buurtspoorweg van Waver naar Grez, vond men Dinsdag, te midder nacht, een verminkt lijk. De armen en het hoofd werden van de romp gescheiden, welke in twee werd gesneden. In het doodenhuis, werd de identiteit van dien man vastgesteld. Het is A. Gosterman, daglooner, 66 jaar, wonend te Waver. De ongelukkig© zal waarschijnlijk door den laatste» train, van Waver komend, verrast geworden en vermorzeld zijn. in het uitoefenen van dit deel zijner heilige bediening gevoeld had, las hij de plechtige gebeden ter vergiffenis, met dewelke deze dienst aanvangt. Na 't gebed des Heeren, hetwelk Helena in stilte mede las, antwoordden beurtelings M. Lacy en de twee vrouwen, die aan de over zijde knielden, aan da indrukwekkende uit roepingen der Litanieën die onmiddelyk erop volgen. Er was in deze smeekingen iets dat op eene wonderbar© wijze met d© gesteltenis van Heiena's geest scheen overeen te komen. Wanneer de dienaar bad Dat haar vijand nooit over haar zege- prale sprong zij stuiptrekkend op zij keek bedwelmd rond als do vrouwen antwoordden: Noch dat de boozehaar naderen om haar te hinderen. Als de woorden Van 't aan schijn baars vijands werden uitgesproken, verdook zij haar gezicht in hare handen en eene lichte siddering doorliep hare leden. Na eene korte poos vervolgde M. Lacy de gebeden, en dan rechtstaande keerde hij zich naar Helena, en stuurde haar de schoon© en aandoenlijke vermaning toe, die in dezen dienst voorkomt maar wanneer hij op 't, eind© wat Aangezien er na dit leven rekening te geven is aan den rechtvaardigen Rechter door wien iedereen, zonder onder scheid van personen, geoordeeld zal worden verzocht hy haar zich te onderzoeken no pens hetgeen zij misdaan had voor God en voor de menschen om zich dan te beschul digen over hare zonden, berouw te hebben en alzoo de barmhartigheid te verwerven van den hemelsehen Vader, door de verdiensten van Christus. Alsdan viel Helena aan 't beven. Wanneer hij haar 't symbolum der Apostels herinnerde, en haar vroeg, of zij alle deze geloofsartikelen vastelijkbelijdde, gaf zij haro toestemming. Zij waren nu tot dit deel van den dienst ge komen, waar de dienaar door. zijn ambt ver plicht was haar te ondervragen of zij rechtzin nig berouw over hare zonden had, en of zy met iedereen in vrede was waar hy haar moest aanmoedigen om uit den grond des har ten vergiffenis te schenken aan al degenen, die haar misdaan hadden en indien zij iemand kwaad of hinder aangedaan had, het, zooveel in hare macht was, te herstellen. Hij deed zulks in woorden van plechtige vermaning, maar te gelijk van zachtmoedige teederheid doch geen antwoord ontging hare lippen zij keerde zich naar den muur, verdoofde hare stem en begon te weenen. De heer Lacy gebood vrouw Denley en Maria Evans hem met Helena alleen te laten en in de nabijheid t© wachten in geval zij van dienst zouden wezen. De deur gesloten zijnde, sprak hij haar met de volgende woorden aan - Er ligt een zwaar gewicht op uw gewe ten. De last der zonde drukt op uwe ziel, als ook die van den diepsten angst, voegde hij erbij toen zij zich schielijk naar hem wendde, en bij de gevoelens haars harten en de hevig heid haars lijdan op haar gelaat bespeurde. Misschien is er ook tegen u meer gezondigd dan gij zelf gedaan hebtwant gij hebt, nog jong zijnde in de wildernis der wereld ge wandeld, en geenen vasten grond ontmoet om er uwen voet op t© rusten misschien ver- langdet g\j, als de duif, om weg te vliegen en vrede te hebben. Met heesche stem murmelde Helena Er is geen vrede voor de boozen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2