Helena li Assisenhof van Brabant Assisenhof van Antwerpen Prijskamp van 't BelgischTrekpaard NlEUWSBEIUCfTEN. De seïieiazlüBige zaak vaa Vorst. DE VOLKSSTEM 19 JUNI 1912 vloot liggen,konden de Turken en Arabieren er niet binnen dringen en trokken zij af, na do stapellmizen van mond-en wapenvoorraad door brand vernield te hebben. De Italianen verloren 17 officieren en meer dan 1000 soldaten werden gedood. Die der Turken en Arabieren 1 luitenant en 100 man gedood, 200 gewond. ZITTING VAN 17 JUNI Het getuigenverhoor wordt voortgezet. Paulina Espenhout was dienstmeid op de hoeve van Willemkroucz. Op 15 October is de beschuldigde gar. se li den dag op de hoeve gebleven. Om 2 ure s morgeus heeft ze de deur geopend voor een knecht. V. Hebt ge niet bemerkt dat Van Eeck- lioudt gekwetst was A. Ik wist dat hij zich daags te voren gekwetst had. Vrouw Lambin, buurvrouw van Agnces- sens geeft eenige inlichtingen over de zede lijkheid van vrouw Agneessnns. De geneeslieeren Quintin on Snoeck wor den teruggeroepen en geven eenige techni sche uitleggingen om hunne besluitselen over het gebit van het slachtoffer te staven. Beiden zijn gedurig in tegenspraak. M. Crisp als, expert, word gelast de goe deren te schatten van Van Eeckboudt's vader. Deze beloopen tot do som van 238 duizend frank. Oosterlinck, hoeveknecht, weet dat Van Eeckhoudt op 14 October een haan doodde. M. Babut de Mares, onderzoeksrechter, gedagvaard op verzoek van de verdediging, verklaart dat sedert de misdaad in de villa werd ingebroken. Niels van belang werd ontvreemd. M. Rouart bevestigt dat daags na de moord, M. Termonia, de bijzonderste getuige ten laste, hem verklaard lieeft des avonds róór de moord, in den hof legen den beminde ran vrouw Agneessens geloöpen to hebben. Vrouw" Termonia wordt teruggeroepen. Zij loochent dat verklaard te hebben. R.Rouart met haar gekoufronteerd houdt zijne verklaringen staande. In don namidd zal eene nieuwe konfronfrontatie plaats hebben. De verdediging verzaakt aan de ondervra ging van een groot getal getuigen. Het verhoor wordt geschorst om 12 1(2 u. en om 2 ure én minuten hernomen. Arthur Fooage, expert-boekhouder, werd door de advokaten van Van Eeckhoudt aan gesteld, ten eiiide eene tegen-expertise te doen aangaande den gang dor overgenomen boerderij. De boeken waren goed gehouden. Op zijne manier gerekend was er 5 lot 600 fi\ winst per maand. De heer Poligiekommissaris van Nijvel, heeft vrm verschillende knechten.der hufster de hooren Verklaren dat Mijn heerware! don Zondag avond 15 October, oiii 8 1/2 ure is gaan slapen.Zulks werd eveneens bevestigd door den algemeen geuchten vroegeren boer der hofstede, die daar is blijven inwonen. Een Veearts weet dat bet paard welk Karei Van Eeckhoudt hielp verzorgen, ge bloed heeft den 14 en 15 October. Frans De Winne. expert, werd aangesteld om de waarde der hoeve en oigendonimen der Van Eeckboudt's, deze van vader Eeckhoudt dio te Oelinghen woont, inbegrepen, te schaten. Hij kwam tot 200,000 fr. Juffer Depercenaire woont nog met hare familie op de hoeve,door do gebroeders Van Eeckhoudt van baar vader overgenomen Den Zondagavond 15 October avond der moord op M. Agneesenswas Karei lus- cclien 8 en 8 1/4 ure nog op de hoeve. Eene Vrouw heeft don avond, 15 October een persoon van de hofstede zien wègïijden, doch het was Karei niet. De treinwachter Jules Philippart geeft uitlegging over het aankomen der treinen te Nijvel. Een kontroleur van den ijzerenweg heeft bevonden dat er den avond, 15 Octo ber, uit Nijvel een velo verzonden werd naar Brussel. Wie de verzender was weet hij niet. Louis D'Hoogiie is den Maandag morgend, 16 October, om 2 ure, op de hoeve der Van Eeckhoudts gekomen. Met den knecht Do}ren moest hij een paard naar Manage brengen. Karei heeft hij niet gezien. Een ander getuige ontmoette Karei Van Eeckhoudt den Woensdag, 18 October. Hij was een weinig geschonden boven het hoofd. Zij spraken over de dood van M.Agneessens en hoe Karei zulks vernomen had; waarop deze zegde door mijn broeder Jan-Baptist. Karei vertelde hem nog dat hij den Zondag avond, 15 October, vroeg was gaan slapen, zicii ongesteld voelende in de keel. Een Notaris heefl vader Van Eeckhoudt den weg gewezen om eene hypothe-kup zijne goederen te krijgen. Er is 41,000 fis. geleend en al do goederen zijn daardoor niet belast. Leon De Ridder is de neef van Deperce naire. en was er aanwezig als de Van Eeck boudt's de hoeve overnamen. Madame Ag neessens kwam er meermalen en immer spraken ze met genegenheid van- haarman, Karei Van Eeckhoudt was werkzaam, eer lijk en een goede landbouwer. Notaris Van den Berghe, van Oelinghe, kent de hofstede van Gustaaf (vader) Van Eeckhoudt. Ze kan wel 100.000 frank waarde hebben, maar getuige kan het niet juist bepalen. Aan Jan-Bapt. Van Eeckhoudt heeft hij 10.000 frank in hypotheek gegeven. De familie Van Eeckhoudt is in de gemeente algemeen geacht. M. Bommaerts, handelaar schepen te Oelinghe. getuigt dat Karei Van Eeckhoudt van het deftigste gedrag was, van iedereen 'geern gezien. August Simons, van Oelinghe, voegt er hij Karei was een beste jongen, goed over goed van karakter. Geen beter jongens in ganscli de gemeente. Jules Caltus en een drietal andere getui gen verklaren dat den avond der misdaad noch velo, noch moto, noch auto langs de baan naar Brussel is gereden. M. Pieters, onderwijzer te Oelinghe spreekt den grootsten lof over 't gedrag van Karei Van Eeckhoudt. Noch nooit heeft hij or een woordje kwaad hooren over zeggen Josephina Jannou, werd eenige dagen na de dood van M. Agneessens, door Madame Termonia. de bijzondere vriendin des huizes, aangesproken. Deze vertelde dat ze, den Zondagavond, het huis Agneessens veria lende, in den hof iels gezien had en zij dacht dat het een manspersoon was. Mad. Termonia, teruggeroepon, houdt hare eerste getuigenis slaande en loochent deze getuige gesproken te hebben. Dinsdag werd geene zitting gehouden, en Woensdag zou het woord gegeven worden aan de advokaten der Burgerlijke partij dend voorwerp, twee gapende wonden aan 't hoofd toegebracht. De meid bleef drie dagen in doodsgevaar thans is zij hersteld. Dcsdader, die gekomen was om te stelen, en gevlucht was, werd te La Louvière ontdekt en aangehouden. Hij had een geldbeugel'met-32.fr. buit gemaakt. Het is zekere Picrard. die uil liet Walenland naar Antwerpen gekomen was om werk te zoeken en er geen gevonden had. De dader heeft volledige bekentenissen afgelegd. Maandag verscheen Trij voor het assisen hof. De jury antwoord}.-bevestigend op de vragen betrekkelijk de d.iefte en de moord poging, doch ontkennend op de vraag betrek kelijk de inbraak. Pierard wordt verwezen tot vijftien jaar dwangarbeid. Assisenhof van Oost'Viaanderen Derde Zittijd le Reehs Ziehier de namen der heoren gezworenen, die zullen de zaken te beoordeclen hebben, die voor het Hof van Assisen der provincie Oosl-Vlaanderen zullen gebracht worden ge durende de eerste reeks van den derden zit tijd, van het jaar 1912, en waarvan d opening vastgesteld, is te Gent. op Maandag 1 Juli aanslaande, onder voorzitterschap van raadsheer Roland. Tilolvoerende gezworenen de beeren V R. Roegiers, gemeenteraadslid. Eekloo B. Rogghé, n ij veraar, Gent; L. Gildemyn, on dernemer, Gent; J. Van de Putte, handelaar. Ledeherg; P. Parré, tuinbouwkundige,Gent- brugge J. Van den Bossche, advokaat, Gent; J. Aps, burgemeester, Doel; F. Ver- straeten, gemeenteraadslid. Melsele L. Verniers, brouwer, Gent; F. Tliienpont, han delaar, Sint Niklaas; B. Spiers, gemeente ontvanger, Aalter Ed. De Vogelaere, han delaar,"Gent; baron G. Kerryn uoVolkaers- beke, advokaat, Nazareth; J. Van Impe, advokaat, Gent C. Hertecant, gemeentese- kretaris, le Berlaere; D- Peelman, gemeen teraadslid t« Gent; L. Van den Bos, sekreta- ris van liet Weldadigheidsbureel, Gent; J Cardon de Lichtbuer, grondeigenaar, Gent- brugge; M. De Poorter, rentenier, Gent; L. Fransman, wijnkoopman, Ninove; Th. De Bus, zoutzieder, Lokeren; W. Van Kerck- hoven, ingenieur, te Gent F. Do Raeve. handelaar,Gent; E.Neyrinck,tapissier, Gent J. Doutreligne, geleider van bruggen er wegen, Gent; E. Van Engelen, ingenieur, Gent A. Van Goethern, burgemeester, Burght K. De Leu, bouwkundige, Gent .T. Goóreman, advokaat, Sint Niklaas; J. De Smedt, handelaar, Aalst. Bijgevoegde' gezworenen de heeren G. Vleurick, ingênieü, Gent; E. FranqoiS, in genieur, Gent; E. Adniaenssens, drukker, te Gerit; E. Lebrun, schilder, Gent. v\A De bandieterij der Koningstraat. Ce meid van den E. H. Van Camp, krijgsal- moezenier, in hare woning aangevallen en bijna vermoord. Onze lezers zullen zich herinneren dat op 12 Februari, rond 4 ure 's namiddags, zich een kerel aanbood ter woning van den E. H. Van Gamp, khjgsalmoezenier. Koningstraat, 12 De meid, Filomena Daelman, 53 jaar oud, was alleen 't huis. De kerel verklaarde- dat zijne vrouw erg ziek was. Daar hij ver nam dal de geestelijke afwezig was, vroeg hij aan de meid om zijn adres te mogen op schrijven. Deze liet hem in de spreekkamer. Daar overviel hij de meid en poogde haar te verwurgen het slachtoffer vluchtte in eene andere kamer en werd daar met een snij- flfRS 7e vervolg. Eene gaanderij of balkon, in latere tijden bijgevoegd, volgde de onregelmatigheid der oude muren, en was zeer wonderbaar gelegen, terwijl hij aan 't een einde met den grond ge lijk kwam, en aan 't ander zich tot hoven eene afhollende diepte uitstrekte. Deze helling daalde tot aan dien oever van eenen snellen stroom, die woedend en schui mend langs den heuvel, waar het huis op stond, wegvloeide. Aan dit uiteinde des balkons was er een grove steenen trap, met dik mos overdekt altijd zeer moeilijk om er langs te gaan, en na den regen, wezenlijk gevaarlijk om de slibberiglieid, dio hij den voeten aanbood. Deze trap leidde tot den oever der reeds ge molde wateren. Aan de tegenovergestelde zijde begon een lang en kronkelend pad, dat op dezelfde plaats uitliep. liet gezicht, dat men op dien balkon aan trof, was een der schoonste, die men kon uit denken ook, in de eerste frischheid eens lentemorgeirds, in de hevigste hitte en stilte eens zoinermiddags, in de praclitvollo schoon heid van eenen herfstigen zonneondergatig, of in de statige grootheid van den winter storm, waren wij gewoon er ons te begeven en te verkwikken bij de verschillige zichten, die dit bekoorlijk landschap voor onze oogen ontrolde. Het was eene verzamoling van hout, stroo men en gebergte, hier en daar met huttekens doorzaaid, alsof de hand eens schilders die op hunne plaats geschikt had. Niettemin, dit vormde een tafereel, waarin het oog geern m i vg iehï ol i cl xl ca. Een nieuw model van gewesr uitgevonden Een Hollander beeft een nieuw geweer uitgevonden, 't welk enhel afgaat wanneer de schutter zeker is dat zijn schot liet doel zal treffen. Deze uitslag wordt bekomen door een mecanism dat den loop belet af le wijken van de miklijn. 't Schijnt dat de Fransche minister van oorlog in onderhandeling is mei den uitvinder. F'raiiRrij k. Groote diefstal op de post. De dief gesnapt. Sedert eenige dagen heerscht er groote ontroering op de post te Parijs. Men bewaart liet geheim over de reden, maar or is uitgelekt dat er een diefstal is gepleegd van gechargeerde brieven, bestemd voor Amerika en Cuba. De diefstal moet drie da gen geleden gepleegd zijn met buitengewone behendigheid. De meeste brieven bevatten waarden, waarvan de som een totaal vormt. Een later bericht meldt de aanhouding van zekeren Rousset. In zijn bezit vond men ne gen brieven van Cuba, Mexico en Midden- Amerika, die wissels bevatten, welko de dief den lijd niet heeft gehad te ontvangen, en waarvan een enkele eene waarde had van 500,OuO fr. Men denkt dat de diefstal ge ploegd is in de bureeleu van de post. Twee terdoodveroordeelden. De ge- naamden Simon en Berllielot die den lius- sierkneclu Lemoine hebben vermoord in Januari laatst zijn door het assisenhof der Seine ter dood veroordeeld. De dubbele terechtstelling zal plaats heb ben te Parijs. Oud-burgemeester aangehouden. Za terdag morgend heeft men te Nice aange houden M. Escarieligue, oud-burgemeester van Toulon en algemeen raadsheer van de Var.Hijwas het voorwerp van een opleidings- mandaat en wordt beschuldigd van schrift- vervalsching in handelsgeschriflen en van medeplichtigheid in schriftvervalsching met zijn schoonbroeder, bestuurder van den be- grafenisdienst van Nice, wiens vennoot hij geweest was. Hij is aanstonds opgesloten ter beschikking van liet parket van Nice. De ramp der Vendémiaire Plechtige lijkdienst. Zaterdag morgend is er een lijkdienst gecelebreerd in de kathedraal van Cherbourg, tot zielerust van de slachtoffers der ramp van de «Vendémiaire». Op do reusaclilige katafalk lagen tal van kronen waaronder vooral werden opgemerkt die van de Russische en Japansche regeeringen. Veel weduwen bloedverwanten woonden weenend den lijkdienst hij. Verder waren er generaals, officieren, vreemde zeegeatlaclieerden, enz. Na den lijkdienst werden in stoet de kro nen naar liet gedenkteeken gebracht van soldaten en zeelieden, die voor het vaderland gestorven zijn. Daar werden ook redevoerin gen uitgesproken, door den bevolhebber der onderzeesciie vloot, Du Merle en door seheepsluitenant Simon, opperbevelhehber der vloot van Cherbourg. Zweden Spoorwegongeluk te Malmslett, 13 doo- den, 11 gekwetsten. De nachtsneltrein van Malmö naar Slokkholm is ontspoord aan de statie van Malmslett, ingevolge eene ver keerde wisselstelling. Er zijn 13 dooden en 11 gekwetsten. O sixu. st c2Lsl De strijd tegen de Mormonen. De do minees van Montreal hebben eene beweging begonnen om te verkrijgen dat de Canadee- sclie stoomvaartmaatschappijen geene Mor monen als passagiers meer zouden opnemen Sedert eenigen tijd wordt Salt Laka City door Mormonen als overrompeld. Wanorde lijkheden braken uit hij de aankomst van 50 nieuwbekeerden uit Engeland. Mormoonsche zendelingen trachten twee Engelsche vrou wen te bekeoren, .die op reis waren naar Toronto. Aanwezigeq kwamen er lusschen wat aanleiding gaf tol een wezenlijk ge vecht," waaraan de policie een eiiide stelde. Li- Nieuwe vloot voor de Middellandsche Zee. Ingevolge de conferentio van Malta heeft Engeland besloten eene nieuwe vloot te bouwen voor de Middellandsche Zee. De vloot van de Noordzee zal tweemaal sterker zijn dan die van Duitschland, en die van de Middellandsche Zee zoo sterk als die van [talie. De koloniën zullen bijdragen in de kosten van dezen houw. Het blad ziet in deze beslissing een bewijs dat Engeland voor nemens is af te zien van liet ontwerp van verhond met Frankrijk. De staking geëindigd. De dokkers van Swansea en Plymouth hebben besloten het werk te hernemen en verklaart, dat de soli- dariteitsstaking met de dokkers was afge- loopen. Zij zullen plakbrieven doen aanplak ken, aan de werklieden meedeelend dat zij terug aan 't werk mogen gaan. Zij rekenen op de regeering om de vrijheid van den arbeid te handhaven. (Vervolg der uitslagen). Tweede dag. Twaalfde reeks, merries van 4 jaar en meer, van lm61 groot en meer: 1° prijs, 800 fr., Heppe, van M. Duchateau, vair Granglise; 2® prijs, Clara, van M. Michiels, van Woubreclitegem. Dertiende reeks, merries van 4 jaar en meer. van min dan lm61 groot1® prijs, 600 fr., A'ida, van M. Duchateau, van Gran glise. Veertiende reeks, merries met hunne veu lens van 4 jaar en moer van lmöi groot 1® prijs 600 fr., Elegante, van M. Ransquin, van Plancenoit. Vijftiende reeds, merries mei veulens van 4 jaar en meer van min dan lmÖl groot ie prijs, 600 fr., Poldine, van M. Pelen, van Velm. Zestiende reeks, merries van 3 jaar van lm59 groot en meer, hebbende geene 8 vol wassen landen 1® prijs, 600 fr., Eva, van M. Michiels, van Pelegem bij Oudenaarde. Zeventiende reeks, merries van 3 jaar, van min dan lm59 groot, hebbende geen 8 volwassen tanden: 1® prijs, 500 fr., Gom- tesse, van M. Gautman, van Remieourt; 4® prijs, Fanny, van M. Vanderscheuren, van Voorde. Achliende reeks, merrieveulens van 2 jaar, van lm57 en meer, hebben geen 4 vol- wessen tanden 1® prijs,450 fr. «Hirondelle» van M. Duchateau, van Grandglise 2e prijs 150 fr. «Madame», van M. Deroo, van Aar- seele. 19e reeks, merrioveulens van 2 jaar van min dan lm57 groot, hebbende geen 4 vol wassen tanden 1® prijs 350 fr. Jeanne, van M. Fraipont van Horion 3® prijs, 100 fr. Coquette, van MM. Braecke en Vandevelde, van Ramskapelle. Vier-cn-tw intigste reeks, groote prijs van de maatschappij van 't Belgisch Trekpaard voor de hengsten die de beste paarden heb ben voortgebracht le prijs lOOOft'. Indigene van M. Van Eeckhoudt van Vollezeele 3® prijs 300 fr. Prince, van M. Vanderschue- ren, van Appelterre. M. Wladimir Sourkevitcli, die de Rus sische regeering op den prijskamp vertege- woordigde, heeft 50 Ardeensclie hengsten aangekocht aan 5000 fr. stuk. Tot hiertoe deed Rusland zijne aankoopen in Engeland. Zondag laatste dag heeft Koning Albert, om 2 ure's namiddags vergezeld van prins Leopold, begeleid door de gidsen, in galarij tuig, een bezoek gebracht in liet Jubelpark, waar de prijskampen van 't Belgisch trek paard plaats hadden. I)e Koning deed zich de bijzonderste paar- kenkweekers voorstellen en wenschte hun geluk. dwaalt en dat het geheugen altijd met vol doening tracht te herroepen. 't Was op eenen van deze vreugdige dagen, wanneer het leven in zich zei ven, buiten alle andere omstandigheden, een ware zegen schijnt te zijn, dat ik stond te leunen tegeD eenen der pilaren van de gaanderij die ik be. schreven heb. In den nacht was een zwaar onweder losge broken, en een stortregen was gevallen doch de lucht was nu zonder wolken. De dunne, doorzichtige nevel, die in Engeland opstijgt, zonder het licht der zon te verduisteren, hing zachtjes aan den gezichteinder licht en sclra- duwe speelden daar verder in den stroom, en het geronk van 't vliegend ongediert was het eenigste gerucht dat tot mijueooren geraakte. De Meiroos en de teedere jasmijn kropen rond de pilaren naast mij. Zij spreidden hunne vriendelijke geuren rondom en schenen hunne liefelijke kopjes, door den storm zoo vreese- lijke geschud, wederom te verheffen. Ik had mijn hoofd ontdekt, om de welrie kende warme luchtbeter te genieten ;en door de pracht des tooneels was ik zoo verslonden, dat ik, voor de tweede maal reeds geroepen zijnde, mij omdraaide, eu Julia op de leuning van den steenen trap, met den arm rond eenen der pilaren bemerkte. De gevaarlijkste toestand in welke zij zich bevond verschrikte mij ik riep haar toe, be neden te komen, en omdat zij weigerde, nam ik haar op, en plaatste haar op den grond. Oogenblikkelijk liet zij'een harer luidste schreeuwen hooren, roepende, dat ik haar verzeerd had. Zij vliegt voorbij mij, en loopt in de zaal, die een der hoeken van 't gebouw uitmaakt. Een smal raam, dat op het halkon uitziet, was alsdan onvolmaakt gesloten, en van de plaats waar ik stond, kon ik al de woorden verstaan, die in dat vertrek gesproken wer den. Ik hoorde Julia bij hare moeder ever mijne kwaadwilligheid klagen hare stem was door snikken onderbroken, en beefde van opge wondenheid. De beweegredenen die het kind bij bracht om mijne tussclienkomst vast te stellen, waren gansch valsch ik voelde my een oogenblik geneigd om haar te volgen en te wederleggen, maar mijn karakter, dat zeer trotsch was en mij de uitleggingeu of de ver- rechtvaardiging deed haten, hield mij terug. Ik hoorde dau de stem van Mevr. Middleton, stil en ernstig tot haren echtgenoot spreken de Dit kan toch niet, zeide zij dit mogen wij niet langer dulden deze kinderen moeten gescheiden worden, eu hoe eerder hoe beter. Maar wat is er te doen '1 sprak hij haar tegen Helena heeft geene andere woonst dan deze. Ik luisterde ademloos naar het antwoord. Hetscheen mij, iu dit oogenblik, alsof mijn leven ervan afhing mijn hart hield bijna op van kloppen al mijne lidmaten beefden. Zij kan voor een paar jaren naar de school gaan, was het antwoord liet zal hard vallen zulk middel te nemen, doch voor ons is er niets te vergelijken met de gezondheid van Julia. Meer hoorde ik niet maar mijn hoed opne mende, liep ik tot het uiterste einde des bal kons. Ik knielde en legde mijn hoofd tegen hot steenen leunsel van de gaaudery elke ader van mijn hoofd was gezwollen om te barsten ik verbeeldde mij, dat ik uit eenen gelukkigen droom ontwaakte, om in eenen staat van zaken te treden, die mijn verstand slecht kon begrijpen. Was het inderdaad mijne tante Was het Mevr. Middleton Was zy het, die gesproken had van mij van haar te verwijderen ver van Elmsley Was zij het, die gezegd had dat ik niets was in vergelijking van liet eigenzin nig kind, dat ik alleen uit achting voor haar had willen dulden Het was maar al te waar. Ik was niets voor haar, stellig was ik daar nu van overtuigd. Het scheen mij in dat oogenblik alsof eene schielijke siddering mij het hart overviel en mijn gansclie lichaam doorliep. Ik heb mij dikwijls met verwondering afge vraagd of de gevoelens van inwendig ver driet in anderen zoo innig als in mij met het lichamelijk lijden verbonden zijn. De uitdruk kingvan een grievend hart is mij altijd voor gekomen als hebbende eencletterlyke zoo wel als eene figuurlijke beteekenis er is eene soort van wezenlijk lijden, dat zekere smarten des geestes altijd vergezelt het is nochtans zeer verschillig van aard met het gevoel der pijn, zelfs in haren hoogsten graad en de teleurstelling in hare verscheidene vormen is misschien de soort van de smart, die zulk lijden doorgaaus veroorzaakt Ik ondervond, in den tijd waarvan ik spreek, deze soort van lijden op de hevigste wijze. Ik was onmachtig om mij te verroeren, waar ik stondhet geluid mijner eigene adem haling was verdrukkend voor mij. Mijne oogen sloten zich opdat het licht der zou, dat zoo helder glansde, ze niet zou aanraken. De klanken, de geuren, die ik eenige ston den vroeger zoo gelukkig genoot, werden onverdraagzaam.Geene stom had mij dan kun nen behagen, want (le stem die ik liet meest beminde.de stem, die altijd tot myn hart woor den vair vrede en van vreugd gesproken had. die stem haü 11; daar hooren woorden uitgal- Brussel. Laffe moordpogingIn den nacht van Zondag op Maandag rond 1 ure 's morgends, ging Mevr. Poelberg, 33 jaar oud. wonende Thomasstraat, te St.-Pieters- Jette. langs den steenweg op Wemmei naar huis. Plots werd zij aangerand door een kerel die haar verscheidene messteken aan het hoofd toebracht. De ongelukkige zonk neer, waarna de moordenaar de vlucht nam. Kort nadien vonden voorbijgangers hol slacht offer en brachten dit in een aanpalend huis. Haar toestand is zoo erg dat zij dadelijk naar het gasthuis moest worden gebracht. Mevr. Poelberg is moeder van 6 jonge kinderen en heeft een zestalsteken ontvangen. De moor denaar wordt opgezocht. Doodgevallen achter de schenhbanh. De herbergier Ophalvens der Michel An- gelostraat, zeeg gisteren namiddag achter zijn sehenkbank ten gronde en gaf geeu tee- ken van leven meer.Een bijgeroepen genees heer stelde vast dat de man aan bloedaan- drang was bezweken. men, dio de zegeningen, waarna ik altijd getracht had, in eens hadden doen verdwij nen. Geene stem, zeg ik, kon mij welkom wezen doch wanneer ik de scherpe en twis tende stem van Julia hooide, o God in uwe barmhartigheid, vergeef mij wat ik dan gevoelde Zij stond wederom aan den kant van den steenen trap op liet een einde des balkons toen zij haren eenen voet op den met most bedekten en slibberachtigeu trap geplaatst had, riep zij uit Ik ga beneden. 11; zal nu mijnen wil uit voeren Ik nam haar by de hand, en haar terugtrek kende, zeide ik Julia, doe dat niet, waarop zij antwoordde Gy zult beter my niet aau- raken gij zult weggezonden worden indien gij mij aanraakt Ik voelde alsof eene adder mij gestoken had liet bloed klom mij naar het hoofd en ik stootte haar weg. Zij rolde van de leuning, haar voet slibberde uit en viel beneden den trap. Eene stem dicht bij mij mompelde Zij heeft haar vermoord Men hoorde een geplomp in het water; haar wit kleed kwam naar boven zonkver scheen nog eens en zonk dan om niet meer te verschijnen. Twee mannen liepen haastig beneden het balkon een van hen keerde zich om en keek bij het voorbijgaan op. Ik hoorde den scher pen schreeuw van wanhoop eener moeder. Niemand sprak nog - Zij heeft haar vermoord. Ik sterf niet ik werd niet zinneloos ik twijfelde ook niet over hetgeen gebeurd was maar deze woorden (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2