Eeleaa Middleton BÜITElfLAND. De Provinciale Kaden Se geheimzinnigs zeken vaa Zeelsriiip es Brugge NIEUWSBERICHTEN. Se staking in Engeiand verworpen. uw 2 Luitenant generaal benoemd tot belooning Generaal Reisoli, de bevelhebber van Homs, is wegens zijne verdiensten voor de verdediging van de Italiaansche stelling daar tot luitenant-generaal bevorderd. Bezetting van het strategisch punt tusschen Tripoli en Barka. Van boord van het oorlogsschip Koning Umberto, wordt 't volgende gemeld Dezen morgend heeft generaal Fara met een bataljon matrozen en andere troepen een hoogte ten Zuiden van het eiland Boesjeifa hezet. Tezelfdertijd dreef de Koning Um berto door gescliulsvuur afdeelingen Arabie ren, die beproefden zich tegen de landing te verzetten, op de vlucht. Om 6 ure werd ook de maraboot van Boesjeifa bezet, terwijl de ontscheping van manschappen en oorlogs- inaterieel voortging. Boesjeifa is een eiland in het Zuidelijkste gedeelte van de Groote Syrte, de grootste golf aan de Noordkust van Afrika, en ligt ongeveer op de grens tusschen de Turkscue provinciën Tripoli en Barka (Cyrenaika.) Voor de gemeenschap tusschen de twee provincies moet de hoogte ten Zuiden van Boesjeifa eon punt van strategisch belang zijn. Het doel van de landing der Italianen zal dan ook wel zijn, orn de verbinding tus schen de Turksche troepen in Tripoli en in Barka af te snijden, wal daar gemakkelijker is dan op eenig ander punt aan de kust, om dat het Turksche gebied daar op zijn smalst, in elk geval niet breeder dan 80 kilometers is. Eene stemming, onder de Schotsche ver- voerarbeiders nopens de staking gehouden, heeft eene verpletterende meerderheid tegen de staking opgeleverd. De uitslag van de stemming onder de leden van het nationale verbond van matro zen en stokers, gehouden over de kwestie of hot verbond zich al dan niet bij de staking zou aansluiten, is gisteren avond te Londen bekend gemaakt en wel als volgt vóór sta king 2137 tegen staking 3678. De toestand buiten Londen Behalve te Southampton schijnt de slaking in de havens buiton Londen vrijwel te zijn verleppen. De stemming, gehouden onder ue bootwerkers te Glasgow, heeft eea*3 groote meerderheid tegen de staking opgeleverd. Hetzelfde is geschied ie Newport, terwijl in Plymouth en Swansea de bootwerkers den arbeid hebben hervat. De bond van sleepers te Liverpool beeft vandaag besloten om niet te staken, ofschoon zij met do stakers te Londen sympathiseeren. Dezen blijken vol te houden, ofschoon ook in Londen de sla king achteruit gaat. Volgens do opgave van het bestuur van de haven van Londen werkten er vandaag 9.609 bootwerkers aan 110 schepen. Van veel be- langis,dal deeigenaars van sleepbopten erin geslaagd zijn eenige ervan te bemannen. Déze zullen ook als licliterschepen dienst kunnen doen, met behulp van nieuwaange- worven werkwilligen, onder bescherming van de policie. In Glasgow spreekt het volk krachtdadig tegen de staking De meerderheid van stemmen te Glasgow tegen de staking uitgebracht door vervoerar- Leiders, bootwerkers, matrozen en stokers blijkt overweldigend geweest te zijn. Hef heet dat de meerderheid tien legen een was. Solidariteitsgevoel in andere natiën Volgens eene modedeeling van bet stakings- comileit van Londen aan de pers, is het tele grafisch met de vakvereenigingen in de havens van alle werelddeelen overeengeko men, dat deze zullen weigeren schepen voor of van Londen te laden en te lossen. 8C vervolg. Zij heeft haar vermoord zij heeft haar vermoord waren in mijnen geest als met een vurig stift geschreven, en dag en nacht ■weêrklonken zij in mijne ooren. Wie had die woorden uitgesproken Daarin lag het geheim van geheel mijn lot II. Bekommering van Helena. Droefheid van jMevr. Middleton. Ter aardebcstelling van Julia. Hoe de tijd te Elms leg door gebracht wordt. Edward verlaat Elm- sley. Ik weet niet, hoe lang ik, als aan den grond vastgehecht, op dio plaats bleefhet bloed klom mij zoo geweldig naar het hoofd, dat het scheen alsof het door de aderen wilde breken. Ik voelde daarna een koud zweet op het voor hoofd en eene schrikkelijk vrees in het hart. Ik kon my niet verroeren myne tong kleefde mij aan het gehemelte van den mond; mijne oogen stonden om hunne holten te ver laten ik trachtte ze te sluiten, maar ik kou niet! Daar voor hen lagdie stroom: hy vloeide, hij schuimde, en dat, schuim geleek aan een doodskleed, en de woeliug der wateren scheen als een geschreeuw ik ook schreeuwde afgrijselijk schreeuwen en aan in eens bedaarde ik, want ik hoorde haastige stappen cp de gallery. De vrees verlamde mijne ledeu. Het was de huishoudster met den genees heer wanneer zy tot my kwamen, sprak deze laatste Breng dit ander kind bij haar, misschien zal zy kunnen weenen als zij het ziet. Dinsdag zijn do Provinciale Raden bijeen geweest om de mandaten der nieuw geko zenen te onderzoeken en goed te keuren, en na eene aanspraak van den heer gouverneur ofwel na enkele besprekingen, de buitenge wone zittingen te sluiten. In het vorig num mer hebben wij verslag gegeven over den Provincieraad van Oost-Vlaanderen thans nog enkele woorden van de overige Provin cieraden. Antwerpen. Voor de eerste maal zitten er 4 socialisten in, goedzakkig binnengelaten door en ten koste van de Antwerpsche liberalen. Gezel Verlinden beeft reeds van af 't begin aan zijn ropublikeinsche gevoelens lucht gege ven. Liberaal Leclercq protesteerde in ge weldige termen tegen den opslag toegestaan aan de staatsbeambten en staatswerklieden. Wat zegt M. Daens daarvan Het bureel is uitsluitend samengesteld uit katholieken, daar de liberalen geen man daat wilden aanvaarden. Hot zal ook wel zonder hen gaan ze moeten niet bang zijn De gewone zitting zal gehouden worden in Juli Brabant. Hot bureel wordt regelmatig samenge steld. Een rouwbeklag wordt toegestuurd aan den heer gouverneur Beco, zoo diep ge troffen in zijn familiebanden door 't afsterven zijner gade. De bestendige afgevaardigden worden ge kozen, het zijn de hoeren Lacourt. Janson, Richard en Gheude. De gewone zitting wordt vastgesteld op 1 October. Henegouwen. De kiezingen van Chièvres en Flobecq worden betwist, doch weldra goedgekeurd. De raad heeft gansch zijn bureel samenge steld uit kartellisten. Heeren Pastur en Druyman worden besten dige afgevaardigden gekozen. In Juli heeft de gewone zitting plaats. Luik. M. Francott* vraagt eene bespreking over de kieziugen van Avenues, waar de kartol- rnannen schandige verdrukking hebben uit- geoefond. Daarmee zal vandaag begonnen worden. Het bureel wordt vastgesteld en de besten dige afgevaardigden worden gekozen. Namen. De kiezingen worden goedgekeurd, de eeden afgelegd, de heeren de Gaiffiër, Develette, Lahaye en Dehaut als afgevaardigden aan gesteld. De gewone zitting zal beginnen op 1 Juli. West-Vlaanöeren. Op lu Juli wordt de gewone zitting ge- ppend.Thans gaat men efikel over tot bet be noemen van de bureelleden eh de^bestendige afgevaardigden. Limburg. Het bevallige Limburg beeft weer een zuiver, uitsluitelijken katholieken provincie raad. Het bureel lean niet anders zijn dan samengesteld uit katholieken, en de besten dige afgevaardigden worden allen herkozen. Luxemburg. Niets bijzonders. Zooals in de andere raden wordt het bureel samengesteld en de bestendige afgevaardigden benoemd. De datum der gewone zitting wordt vastgesteld, waarna de buitengewone zittijd wordt ge lieven. Zooals ge kunt bemerken, er is niets mel denswaardig aan te stippen. Alles is op zijn kalmste vergaan. Enkel dit zoudt ge kunnen vermelden, dat in Antwerpen de liberalen En daar ik zoo geweldig beefde, en niet scheen te hooren wat zij my zegden, alhoewel ik ieder woord verstond, nam hij mij in zijne armen, en droeg mij iu de zaal als een klein kind. Mev. Middleton zat daar bleek als de dood hare lippen beefden toen zij mij zag maar zy liet noch spraak noch geluid hooren. Zij be woog hare hand en legde haar hoofd tegen de ontslotene deur, als scheen zy met het hart te luisteren. Mij docht dat ik het hoorde kloppen tot op mijne plaats. Na vijf of zes minuten kwam M. Middleton schielijk binnen. Zy zag hem aan en gaf eonen luiden schreeuw zooals ik er eens vroe ger eenen gehoord had... Hij nam haar de handen, die zij krampach tig bewoog, legde zijnen arm rond haren hals, en zei haar op zachten toon Nu, Maria, alles is verloopen toon mij, dat gij in God gelooft. Zij verweerde zich een oogenblik hare borst hijgde hevig en daarna barstte zij in luidruchtige kreten los. Hij droeg haar buiteu de kamer, en beide verdwenen. Do huishoudster naderde den sofa, waarop ik zat/en een mijner handen Vastgrijpende, vroeg zy En waar waart gij, toen het arme schepsel viel Ik sprong op alsof ik door een schot getrof fen was ik vloog buiten het vertrek, door de voorzaal, langs de kronkelende gangen, en begaf my boven naar myne kamer. Ik sloot de deur, en knielend leunde ik tegen mijne bedstede ik hield mijn hool'd met beide handen vast, als om zyue kloppin gen te bedaren. Gedurende de twee of drie volgende uren, deed ieder stoot tegen myne deur mij opspriu- DE VOLKSSTEM geen doel meer willen maken van het bureel; en dat in Henegouwen de kartellisten de katholieken huiten het bureel gesloten hou den. Het fanatisme kpmt dus wel in heide gevallen van de tegenstrevers. Het zijn on- noozele kinderstrekeiL die niet verdienen er meer aandacht aan te verleenen. A-4 _ir' 'r aulirij It Nationale werkstaking in de Fransche havens. -Men oponbaart het volgende snel- bericht uit Havre Het bevel tot de nationale staking in al de Fransche havens is telegra fisch gegeven. De neerlegging* van den arbeid zou's Dinsdags algemeen zijn. De schepen zullen worden ontloop©», en de zeelieden zullen vergaderen in hunne gewone hijeen- komstplaalsen, waar hun bijzondere aanbe velingen zullen worden volstrekt. Dezelfde oproeping tot staking is tot de dockers ge richt. Men beweert dat do scbeepsreeders be sloten te weerstaan, docb dit erg bericht wordt w ordt niet bevestigd. Een dagblad van Pafijs, meent te weten dat er Dinsdag eene beslissing zou genomen worden, voor wat betreft Marseille alleen. Juweelendiefstal bij eenen rijken Turk. De agenten der veiligheid te Parijs heb ben Maandag morgend zekere Emile Tuery, 25 jaar, geboren te Beyrouth, aangehouden die verleden week eeif belangrijken diefstal van ju weel en had gepleegd ten nadeeie van den zoon van Navuin pacna,, Said bey. Men heeft kostbare ringen gevonden bij een ande ren Turk, die verklaart ze te goeder trouw te hebben gekocht. Een wagon die door deuren en muren loopt. In de gare dés Invalides te Parijs werd een stilstaande wagon met zooveel ge wold door een locomotief aangereden, dat hij tegen de buffers liep, deze vernielde, op het voetpad klom, de afsluiting eèner wacht zaal verbrijzelde en in liet bureel drong van den bijzonderen commissaris. Drie policie- ambtenaren die zich in dat bureel bevonden, worden omgeworpen maar niet ernstig ge kwetst. De wagon hield eindelijk stil op het gemetste geweif van de' statie en drong er gedeeltelijk door. Er is enkel stoffelijke schade. Belangrijke diefstal'Ie Tourcoing.Over eenige dagon was mén*in de woning gedron gen van heer Alexander Joire-Rasson, die tijdelijk og zijn buitengoed lo Waeregem (België)verblijft en waar men voor minstens 5000 fr. zilverwerk had gestolen. De dieven op wie» men vermoedens had, werden in het oog gehouden en zijn thann aangehouden. Het zijit Gaston Théry, Paul Van des BalcUe en Pufel Desi'Jüx. Zondag morgend om 10 ure werden zij gevankelijk naar Rijsel overgebracht. - Kusianci 'I. I j:- i:V Bij eene muurinstorting verongelukken 70 mannen. In Prokofsk, in de buurt van Saratof, is een tnuur van een beende- renfahriek ingestort. Zeventig arbeiders wer den gedood. Stoutmoedige band|etentiaad.De elek trische tram vau. Lods' naar Pablanitz werd aan eene afgelegen statie door twee gemas kerde mannen aangevallen die op het voorste platform 3prongen waar wattman en ont vanger stonden en verscheidene revolver- scholen losten. De ontvanger, door een ko gel in 't hoofd getroffen, werd gedood, maar de wattman liet zich vallen en deed als of hij dood was. Dank zij dien list, redde hij zijn leven. Terzelfder tijd waren drie andere ban dieten op het achterste platform gesprongen. In de tram bevonden zich 20 personen, waarop eveneens werd geschoten. Twee reizigers worden gedood en vier gewond. De gen, alsof er een kanoirèchot aan mijne ooren losbarstte elke reis, dat ik ze ontsloot, ver wachtte ik mij over Julia's dood beschuldigd te worden, te vernertien dat ik haar ver moord had. Eens, wanneer ik deil'stap van mijnen oom hoorde naderen, opende ik het venster, en was te weeg er uit te springon wonder iets de reden, die my belette zulks te doen, was de vrees dat ik Mevr. J Middleton nog meer verdriet zou veroorzaakt hebben... Ik denk dat de overdxevene vrees, die ik gevoelde van beschuldigd te worden of my- zelven te verraden, mij vau eene hersenkoorts bevrijd heeft. Do lievigheid vau deiij angst overtrof mijne buitensporige wanhoop,-en ik gebruikte ge weld om bedaard te schijnen. Ik nam wat voedsel, ómdat ik onwillekeu rig gevoelde, dat ik sterkte en moed noodig had. Nooit schoot het mij t©i binnen mijne daad kenbaar te maken. Ik meende dat indien mij iemand beschuldigde, ik önmiddelyk zou ge- storveu zijn of dat ik my een ongeluk zou aangedaan hebben Ik weet niet hetwelke niettemin, evenals ik in de eersle stonden na Julia's dood niet kon spreken, zoo had ik nu ook vast besloten uiet te willen spreken. Elk voorbijgaand uur verstérkte dit voornemen want ieder uur dat in de stilzwijgenheid ver vloog, ieder woord dat tot mij of in mijne tegenwoordigheid uitgesproken werd, maakte mijne eigene beschuldiging hoe langer hoe meer onmogelijk. Wapneer het duister werd, was mij de eenzaamheid myner kamer onver draaglijk ik doorliep ftet huis om gezelschap te vinden doch als ik het gerucht van eene stem of van voetstappen hoorde, vluchtte ik in verschillige inrichtingen. bandieten beroofden al de reizigers van on geveer 1000 roebels en juweelen en verdwe nen daarna. De baanslroopers konden nog niet worden aangehouden. "V ereeixigdLe-^taten Een orkaan maakt 26 dooden. Eeu orkaan hoeft over een paar dagen midden en westelijk Missouri geteisterd. Er zijn 26 menschen dood en er is veel schade aange richt. De toren van de kerk van Zonesville in Ohio is verwoest door een wervelstorm. Een geestelijke en twee andere personen zijn ge dood. De in Ohio aangerichte schade wordt op een millioen dollars geschat. De lijken herkend. Het parket van Brugge had toelating ge geven. Maandag de lijken welke in het hotel dor Geldmuntstraat gevonden werden, te hegraven. Daar enkele vreemdelingen, Franschmans en Duitschers, die vermiste familieleden op zochten, laten weten hadden dat zij de lijken zouden komen aanschouwen, zoo word de begrafenis der twee geheimzinnige personen uitgesteld. Twee jonge mannen, afkomstig van Nan tes (Loire Inférieur), kwamen Dinsdagna middag te Brugge de lijken herkennen. De zelfmoordenaar heet Paul Cardinal, 24 jaar oud, van Nantes. Het is door zijn broeder en zijn kozijn dat bij herkend werd. De vrouw heet Marie X..., eene gescheidene echtgenoote. Dit drama heeft niets gemeens met de Portugeesche samenzweering. Het geheimzinnig schip. Het onderzoek van het parket wordt in hot grootste geheim voortgezet. Het paleis van justicie te Brugge, lijkt thans een echt arsenaal. Daar treil men talrijke kisten mausergeweren, kardoezen, drinkbussen, revolvers, enz., aan. Volgens deskundigen zouden er daar voor meer dan 200.000 fr. wapens zijn. Men heeft ook verscheidene kisten ontplofbare stoffen aangeslagen. Deze zijn in verzekerde bewa ring gebracht. De leden der bemanning van den Tos Bruges zijn ondervraagd geworden. Allen verklaarden, dat zij in Engeland aangewor ven werden, zonder juist te weten waarheen zij moésten, doch dat hunne voorwaarden hoogst gunstig waren en zij derhalve niet meer vroegen. Daar de matrozen nu vrij zijn, hebben er reeds verscheiden© dienst genomen op een ander schip. Uit het onderzoek is gebleken dat er niet alleen te Zeebrugge? tnaar ook te Brugge, te Blankenberghe en te Heyst talrijke Por- tugeezen verbleven. Te Bruggè hèhbeh d© Portugeezen ook eene groote hoeveelheid schietvoorraad ge kocht. Te Blankenberghe bleven zij nooit twee achtereenvolgende dagen in hetzelfde hotel. Zij verteerden er veel geld. Tot hier toe kent men slechts de identiteit van eenige der leiders, namelijk Antonio de Lunso, ingenieur, te Madrid Fernando de Bareos, eigenaar te Madrid Serafiuo Dias Perravia, officier. Dezen waren in een hotel van Zee- brugge afgestapt en kwamen van Parijs. Het gerucht liep gisteren te Brugge, dat het gouvernement, op aandringen der Por tugeesche overheden besloten had, de samen zweerders over de grenzen zetten. Zulks zal waarschijnlijk niet noodig zijn, want Dinsdag morgend zijn een dertigtal Portugeezen naar Parijs vertrokken. Daar de poging nu toch mislukt is, zijn anderen in de richting van Duitschland getrokken. De wapenen, van Duitsche» oorsprong, Eindelijk kon ik onbemerkt in de zaal tre den ik zat daar of wandelde op en neer, totdat, ten laatste, de deur openging, en mijn oom binneDtrad. Hij kwam recht op mij, legde zijne hand op mijne schouder, en sprak met eene bedwon- gene aandoening in de stem Gij zijt nu ons eenig kind, Helena. Ik meen dat mijne houding in dat oogenblik een zeer verward voorkomen had, want hy bezag mij met verwondering aan, en vervolgde op eenen nog zachtere» toon Ga tot uwe tante, dierbare Helena, zij zal zich nog kinderloos achteu. als gij ons nog bewaard zijt. Ik gevoelde mij inwendig geschokt eeu koud zweet overdekte mijn voorhoofd doch ik stond op, en begaf mij onbeschroomd naar tante's kamer. Zij was door droefheid overvallen hare handen beefden en haar hoofd gloeide. Ik zette mij naast haar en met koud water verkoelde ik hare slapen. Nu en dan legde zij haar lijdend hoofd op myne schouder, en weende luid ruchtig. Dit scheen haar te verlichten. Zij vroeg mij waar mijn oom was en daar ik het op den trap door de dienstboden verno men had, kon ik haar zeggen dat hy naar den stroom teruggekeerd was, om op nieuw naar het lijkje van het kind te zoeken. De maan schoot lichte stralen verschillige lieden doorzochten het snelvloeiend water ik wees naar dien kant, en zij scheen mij terstond te begrijpen want een diepe zucht was haar eenig woord. Eens zeide zij mij Bid voor mij, Helena en dau voor de eerste maal kwam het leed wezen zich nevens de vrees in mijnen geest plaatsen. Ik gevoelde da ik niet kon bidden. Er was geen wezenlijk gedacht van plichtig- 20 JUNI 1912 doch uit Frankrijk in Belgie gebracht, zullen vernield worden. Blijft dan nog de kwestie van het schip, welke moet geregeld worden. Daar zullen zeer kiesche zeevaartrechlen in gemengd wurden en wellicht zal er daar geprocedeerd worden. Anderzijds wordt over het schip ook nog liet volgende vermeld De kapitein M. De Pauw zou de volgende verklaring afgelegd hebben Over twee maanden hadden MM. Depauw en Nolso» het sohip in Engeland gekocht. Zij bestemden hel voor toerislenreizen en hadden Zeebrugge als haven gekozen. Over vijf weken, terwijl bet schip in de haven van Glasgow lag, kregen zij het aanbod om eene lading van drie ton koopwaren te ver voeren naar Las Palmas. De koopwaren zouden geen smokkelgoed zijn. Depauw en Nelson sloten een kontrakt met de aanbiedende partij, die toekende Pilt, Caa Soexpo Paris De verzendings- brief meldde in volle letters den aard der koopwaren Geweren, schietvoorraad M. Depauw zegt dat er dus geen reden tot wantrouwen bestond. Wat zijne passagiers, een honderdtal, betreft, dat waren niet alleen Portugeezen, maar ook Oostenrijkers, Duitschers, Engelschmaiis, enz. De kapitein dacht dat al de Portugeezen eenvoudig naar bun land wilden weerkeeren. Zij verborgen hen voor niemand. De wapens komen niet voort van eene Belgische fabriek maar zijn uit Berlijn verzonden, langs Antwerpen naar Brugge. Op verzoek van Depauw hieven de drie wagons wapens drie woken in bewaring te Brugge. Over 10 dagon werden de wagons naar Zeebrugge gestuurd, waar de Vos ze moest aan boord nemen. De wapens moesten te Las Palmas ontscheept worden, doch de kapitein kent de verdere bestemming der verzending niet. Men heeft gemeld dat de papieren aan boord van de Vos niet in regel waren. Dat komt eenvoudig hierdoor, dat de Belgi sche kónsul te Glasgow eene vergissing begaan heeft. Brussel. Nog de aftruggelarij met den verborgen schat. Sinds eenige dagen zeil den de Spaansolie aftruggelaars met don verborgen schat, eene massa brieven in de Brusselsche omgeving, brieven aanlokkende aanbiedingen bevattend. Maandagavond ont ving een rijk eigenaar uil de Grensstraat, 62 jaar oud, volgenden brief Mijnheer, ik ben hier gevangene voor failliet en ik ver zoek u mij eene som van 800,000 fr. die ik bezit iu banknoten in een reiskoffer die zich in eene statie van Frankrijk bevindt, te hel pen redden. Daartoe zoudt gij hier ter griffie van de rechtbank de onkosten van mijn von nis moeten betalen, om de beslaglegging .pp mijn pakgoed te beffen en zoo in bezit te komen eenor geheime valies' waarin iiet spoorwegbewijs, noodig om der. reiskoffer uit de statie te balen, zit verborgen. Tot belooning zal ik u het 3e dor som geven. Ik kan nw antwoord niet rechtstreeks in het gevang ontvangen, maar als gij wilt aanvaarden, moet gij het volgende telegram aan een mensch van vertrouwen zenden die mij dit zal overhandigen Arturo Plaza, Vnluudes, 15 Principal Ros, Madrid. Uit vrees dat de brief u niet toekome, zal ik op uw antwoord wachten alsvorens mijn naam te teekenen en u mijn geheim toe te vertrou wen. Telegrafeer. Schrijf niet. De brief werd aan de policie overhandigd. De grijze klakken. Drie kerels tra den Maandag in het koffiehuis der echtge noote» Nuytens, Virgeniesstraat, te Eisen e, en pleegden er wanordelijkheden. Zij moe sten huitengezet worden. Zij verklaarden te beid in mijn geweten doch in myn ooren ruischten onophoudelijk de woorden Zij heeft haar vermoord Zy heeft haar ver moord Dikwijls was ik bevreesd van in eenen schrik zelf luidop te roepen Ik heb haar vermoord Hot gedacht van een gebed deed my beven. Eens zeide ik onvrijwillig O God, vergeef mij en deze woorden deden mij sidderen. Zij klonken in mij als eene belijdenis van moord. Ik dierf God niet meer aanroepen zooals te voren. Somtijds dacht ik van mijzelven dat ik eene plichtige ongelukkige was. onwaardig van te leven, onwaardig van een gebed te lezen, of de oogen tot den zuiveren stillen hemel te wenden. In andere tijden verbeeldde ik mij dat God wat streng te mijnen opzichte gehandeld had; ik had medelijden met mijzelve en 'mijn hart werd wederspannig in zijn verdriet. Ik sprak inwendig als Caïn Mijne strai is grooter dan dat ik ze kan onderstaan en dan verwenschte ik mij, omdat ik over Gaïn gedacht had want ik had mijne nicht niet omgebracht, alhoewel iemand zegde dat ik haar vermoord had. Een oogenblk van angst had mij uitzinnig gemaaktzonder achterdenken, zonder inzicht had ik haar gestooten een onvoorzichtige duw heeft'mijne jeugd geschandvlekt; de vredt mijns geestes is verdwenen de bron van alle zuivere vreugd, van heilzame gedach ten is in mij verdord. Ik zou in 't vervolg nooit meer de treffende stilzwijgendheid van eenen schoonen nacht mogen bewonderen nooit meer door de spe lende windjes eenige tijdingen van eene betere wereld vernemen. (Wordt voortgezet^.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2