Helena Middleion Dramsfisclte aanhouding op een dek Oa bevolking der provincie Oosl-Vlasuderen -.NIEUWSBERICHTEN. TE KOEKELBERG. 2 tijdelijk aan vreemde lijnen worden toever trouwd, die Frankrijk aandoen, of langs omwegen ter bestemming gezonden. De postboot Marsakon heeft Maandag Port Vendres verlaten mot een gelegenheids bemanning. Zij nam 20,000 postpaketlen mee naar Algiers. Dinsdag lagen 60 schenen vast in de haven van Marseille. De post voor Zuid-Amerika en La Plata zal over land naar Lissabon worden gezonden en aan een vreemd schip worden meegegeven. Scheidsraad aangenomen. De zeelieden hebben de instelling van een scheidsraad aangenomen. Gestraft. 27 matrozen zijn tot 11 dagen gevang veroordeeld omdat zij bet schip gede- sorteerd hadden voor 't afloopen van bunnen termijn. HDiiitscMaiid.. De vrouwen als tegenkampsters der man nen, in het Postwezen. De Neue Frau- eu-Korrespondonz vermeldt, dat liet post- he&Juur heeft besloten, als bezuinigingsmid del oen groot aantal bedieningen door vrou- wen te laten innemen. Het aantalbedieningen beloopt tot 8600. Aan de vrouwen zal een gemiddeld loon van 750 mark worden toege staan. De bezuiniging zou ongeveer 6,000,000 mark per jaar bedragen. Engeland. Eigenaardig voorval dat erge gevolgen had kunnen hebben. Zaterdag avond hadden aan de landingsplaats te Liverpool opwindende toonenden plaats, toen de Mau- retania kort voor baar vertrek naar New- York bare passagiers van eerste en tweede klas inscheepte. Door eene onbekende oor zaak brak een der sterke kabels waarmee het reuzenschip lag vastgemeerd. Het schip begon langzaam te draaien, de overige ka bels konden dat niet lang uithouden en bra ken de een na de andere, en het schip begon langzaam af te drijven. Passagiers en reisgoed werden op dat •ogenblik op vier plaatsen tegelijk inge scheept en de toestand was op dat oogenhlik kritiek. De passagiers gelukte bet echter zich spoedig in veiligheid te stellen, maar ile opgewondenheid was algemeen toen de beweegbare scheepsbruggen in 't water vie len. Aan den sleeper Flying Kestrel ge lukte hot ten slotte de reuzenstoomboot aan zijne ankerplaats terug te brengen en de in scheping kon worden voortgezet. Een uur later vertrok de Maurelania naar New- York. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Alleenzijn eeuige pakken in 't water gevallen, toen de landingsbruggen tielen. Zou het weer staking worden aan de ipoorwegen? De spoorwegarbeiders heb- icn eene dagorde gestemd verklarende dat, loo do bond der reeders eu de overheden der ba ven van London weigeren de vertegen woordigers van den bo^d der vervoerwerk- lieden to ontvangen, en met hen te beraad slagen, de ^spoorwegbedienden zich verbin den .Woensdagjte middernacht te staken. De Prins vap Wales terug naar Parijs. Daily Mail meldt dat dé prins van Wales Donderdag naar Parijs zal terugkeeren. In het Lagerhuis. De kiesrechtvrouwen houden hardnekkig stand. Van middag is in het Lagerhuis een merkwaardig toonoel voorgevallen. Het voorval ontstond in verband met de behandeling van de kiesrecht vrouw en in de gevangenis en de zoogenaamde liongerpta- king. M. Timothy Iiealy verzocht M. Asquith de govangenen vrij te laten, maar M. Asquith verklaarde, dal M. Mc Kenna reeds 'had ge- a»'gd, dat als de gevangenen beloofden, hare overtreding niet te herhalen, zij terstond aouden worden vrijgelaten. Dit antwoord maakte de verontwaardi ging gaande van den socialist Lansbury, eei: bekend pleiter voor vrouwenkiesrecht. 15* vervolg. Doch, wat heeft het met dit boek meer ian eene andere bloem, te dóen, Alice Het is eene kleine geschiedenis, maar in dien gij het begeert, zal ik u ze vertellen. Ver- ledenen Zomer, verstuikte ik my den voet, en gedurende menige weken kun ik niet gaan. Grootje of mijn broeder Walter voerden mij ian op eenen stoel tot het open venster om cr de frissche lucht in te ademen, en do bloe men van ons klein tuintje te aanschouwen. Er was daar ook niets anders te zien, tenzij daken van huizen en zwarte schoorsteenen doch op een muur, en zoo hoog als mijn ven ster, klom deze plant, die er nu, arme lieve ling, zoo stervend uitziet. Dagelijks bewon derde ik hare bloemen, alhoewel ik haren naam niet kende, totdat ik er dingen in zag, die ik meende nooit door iemand bemerkt te aijn geweest. Welke dingen, Alice Een kruis, eene doornkroon, nagels en een hamer. De Passiebloem Zoo zeide mij ook eons M. Henri, als bij mij in deze nieuwe soort van boek vond lezen. Die mooie bloem was voor mij een boek zij deed mij, zoowel als een sermoen, op heilige zaken denken. En Henri bracht u dan dit boek uitreden van het dichtstukje over de passiebloem Ja en hij las het mij luid op. Het scheen mij vreemd, doch aangenaam, mijne gedachten door zulke woordeu te hooren uit drukken. Hij ging staan schreeuwen met zijn armen zwaaien en ten slotte liep hij naar de minis- terbank. Daar schudde hij zijn vuist tegen M. Asquith en riep uit Gij moest uit het openbare leven worden gebannen, gij staat te laag voor verachting. In de geschiedenis zpll gij blijven voortleven als de man die onschuldige vrouwen heeft gemarteld. Zestig gevangen kiesrechtvrouwen zijn tot dwang arbeid van verschillenden duur veroordeeld wegens het inslaan van ruiten. Lansbury stond zoo gedurende eenige mi nuten afwisselend de ministers en de unionis ten aan te klagen. Dezen hielden zich vol maakt kalm. Gij weet wel, riep Lansbury onder andere, dat de vrouwen die beiofte niet kunnen doen, het is niet zooals het een man van eer be taamt om baar dal te vragen. Ten slotte ging bij weer naar zijn zitplaats terug. De voorzitter gelastte hem vervol gens liet Huis voor de rest van de zitting te verlaten. Lansbury zegde Ik ga niet, zoo lang deze verachtelijke dingen gebeuren. Doch M. Brooks en andere leden der ar beiderspartij drongen bij hem aan te gehoor zamen. Toen verliet Lansbury bet Lagerhuis. In Westminsterpalois werden weinige uren later door 3 suttragetten talrijke spiegelrui ten stuk geslagen. Oostenrij Is. De brand op de stoomboot Koningin Elisabeth Volgens berichten wordt de brand op de stoomboot Kóningin Elisabeth bij Ciernavoda aan de Donau, beschouwd als een aanslag op den Bulgaarschen gene raal Ivan Sarafow, die van Sl-Petersburg komend, zich met gewichtige documenten aan boord bevond. Vijf honderd huizen in een dorp afgebrand. Vijfhonderd huizen van het dorp Polany (Galicië) zijn door brand vernield. Het dorp Polany was reeds, twee jaar geleden, groo- tendeels door de vlammen vernield. Een dubbel moordproces. Na lange debatten is eergisteren bel proces afgeloopen van den moordenaar Ladislaus Toman, te IIongaarsck-Hradisch. Toman had, zooals men weet, het duivelsch plan opgevat en gedeeltelijk uitgevoerd, eene levensverzeke ring van 50.000 kronen, door onderschuiving van een lijk machtig te worden. Dit lijk ver schafte hij zich door eenen moord op een op hem gelijkend persoon. Zijn medeplichtige was zekere Zelczny. Beiden hebben lang naar personen gezocht, die op Toman gelekei*. Eindelijk trok Toman naar Weenen en vond dajir een kamerdienaar zonder plaats, Schül- ler genaamd. Under belofte hein eene plaats te bezorgen, lokto hij hem mee uit Woenen naar Lundenburg en vermoordde hem in een bofech bij Roliatgz, nad^t bij hem een pak kleeren vair hem bad aangetrokken. Hij verminkte liet lijk op barbaarsche manier, zoodat het geheel onkennelijk was. Zelezny echter haastte zich het lijk van Toman te herkennen. Toch werd het spoedig vastge steld, dat de vermoorde een andere was. Van dat oogenhlik viel liet vermoeden op Tonjan. Deze bood zich ten slotte bij de policie aan en beweerde zijn alibi te kunnen bewijzen. Hoewel dit bewijs hem niet ge lukte, heeft bij tot het begin van het proces de daad geloochend. Eerst in deiv loop der verhandelingen legde hij een volledige be- lcenti is af. Toen gaf ook Zelezny zijn loochenen op, maar hield staande dat bij Toman niet tot de daad bad verleid, maar integendeel bad gepoogd er hem van te weerhouden. De gezwoornen geloofden hem even weinig als Toman. Deze is ter dood door do strop veroordeeld, Zelezny tot 12 jaren kerkerstraat. En gij bracht uwe passiebloem met u mede Ja maar nu sterft zij, en dit geeft mij ook gedachten, die ik soms zoude willen aan- teekenen;ik zoude ze ook graag hooren lezen. Ik nam haar boek, en een potlood uit mijnen zak halende, schreef ik er haastig deze regelen op Oh wensch niet dat uwe stervende pas siebloem herleve want de vrede des doods is beter dan een onrustig leven. Ween niet wanneer baar gebroken stam een droef afscheid voorspelt ween niet, indien uw kweekeling voor zonnen-ondergang verdwijnt, De wind was bijtend, de wintersneeuw koud voor haren boezem en alhoewel de zon nu straalt, laat uwe bloem in rust. Haar tijd is over hare flauwe krachten hebben haar kwijnend hoofd verlaten zij kan het hoofd aan geenen nieuwen storm meer bieden. Leg dus uwe vorvallene passiebloem zach tjes neder om te sterven, en laat haar dit rus teloos leven in een rustig uur eindigen. Alice las deze regelen, terwijl ik ze schreef; wanneer ik gedaan had, schudde zij lieJ'elyk het hoofd, en zeide Dat zijn schoone woorden en ook schoone gedachten doeli het zijn niet do mijne. Zeg mij eens de uwe, Alice ik zou ze wel graag hooren. Ik kan niet, zeide zij. Doe maar Wanneer ik die bloemen zoo zachtjes zie sterven, denk ik, dat zij ons hetzelfde Jee- refi doen. Ik denk, als ik mijne arme bloem haar zoet leven zonder klagen zie verlaten, dat liet is omdat zij al hare plichten volbracht, en er niets van verzuimd heeft. Ik plantte zo - -7 'DE' VOLKSSTEM Rusland. Bandletenslreken. Vele bandieten zijn le Kiew in het huis y%n een rijken boer gedrongen. Zij hebben den ongelukkige ge dood en eenige duizenden roebels gestolen. De bevolking zette de booswichten achterna en kon er twee vatton. Siberië Twee roovers doodgeschoten. Drie gewapende bandieten hebben het pastkantoor te Uk overvallen, doch de klerken verdedig den zich dapper en scholen Iwee der roovers dood. terwijl de derde gekwetst werd. Een gezin van vier personen werd te Kieltzo vermoord door bandieten de schur ken konden met hun buit, een lOOOtal roebels de vlucht nemen. ZwedLen Koninklijk bezoek aan den Czaar van Rusland. Naar uit ^Stockholm geseind wordt, zouden de koning en de koningin voornemens zijn om in de tweede helft van Juli don Czaar en zijne gemalin te bezoeken. Waarschijnlijk zal een ontmoeting in de Scheren plaats hebben. Recht van antwoord Wij hebben oen brief ontvangen van M. Van den Brnele als antwoord op ons. artikel over de deelneming der Daensisten aan de processie. Dat antwoord is niet in regel met de wet, en de beleedigende toon die cr in voorkomt, laat ons niet toe dien hrief op te nemen. In dien brief verklaart M. Van den Bruele dat er in het huis, dat hij te Ninove bewoont do gebruikelijke eerbewijzing voor het Heilig Sacrament wel gebeurd is. Een inwoner der Kerkstraat, te Koekel- berg, M. V..., was Woensdag morgend rond 2 uren aan zijn venster een luchtje aan 't scheppen, toen hij -dróe kérels bemerkte die in het naburig buis,.bewoond door Mevr. wed. M.,., binnendrongen. M. V..., aarzelde géén oogenhlik, trok zijne kleederen aan, verliet zachtjes zijne woning liep naar het policiebureel der ge meenteplaats, waar hij spoedig de aanwezig zijnde policiemannen op de hoogte bracht. Vier agenten snelden onmiddellijk ter plaats. Zij vonden de deur der woning van Mev. M... open en traden binnen. De dieven zich verrast ziende, vluphtten naar den zol der en door het zoldervenster klommen zij op het dak. De policiemannen achtervolgden hen daar en nu begon eene gevaarlijke jacht over de daken. De kwaaddoeners waren gewapend met breekijzers én.ijzeren barren. De policie haalde bare revolvers te voor schijn. v rt Op liet oogenhlik dftt,peiger, dieven i|oor den agent Migerode zpu gegrepen worden,, keerde de schurk zich, om en bracht den agent een hevigen slag op den buik toe met een stuk ijzer. De polici«man verloor het evenwicht en ging in de diepte vallen, toen hij zich geluk- kiglijk nog kon vastgrijpen. Hij loste een schot op den handiet en trof hem in het lin kerbeen. Nu gaf de kerel zich over. Het was een genaamde Gustaaf Van Ele- wyt, wonende Piersslraat te Molenheek. Hij werd naar het gasthuis overgebracht. Intussciien hadden ook de andore kerels zich laten aanhouden. Een hunner was een oud veroordeelde.zekere Callèwaert. Do andere weigerde zijne identiteit te doen kennen. In het bezit dor drie kerels werden dolk messen gevonden. De schurken zijn ter lie schikking van den proküreur des Konings opgesloten. in mijn klein tuintje, en zij groeide onder mijn venster zij gaf m(i eerst knoppen en dan bloemen, lieve, aangename bloemen en toen ik ziek was gaf zij mij heilzame ge dachten op God en Christus. Daarom begeer ik ook zoo te doen, mijne plichten te kwij ten in den staat, waarin liet God zal believen mij te roepen, om dan, als het Hem zal beha gen, zoo als mijne passiebloem met rust te sterven. Toen Alice deze woorden uitgesproken liad. stond ik verbaasd door de luide en verstoorde woorden van Henri met Mevr. Tracy, die hevig met malkaar schenen te twisten. Zij spraken beide te gelijk, hunne stern was heesch van aandoening ik hoorde deze woor den Ik verklaar u dat, indien gij u niet plooit volgens mijne begeerte, ik u nooit meer zal zien, noch mijnen voet in'uw huis zetten Eene schrikkelijke godslastering volgde op deze bedreigingen en hunne stem verzachtte. Ik bezag Alice, zij scheen verlegen, maar niet verwonderd noch gejaagd, aangaande hetgene beneden gebeurde. Zij sloot de deur harqr kamer, die opengebleven was. Evenwel kwam Henri korts daarna zelf boven en riep mij toe da,t liet laat werd en dat wij beter zouden doet) van te vertrekken. Ik was tevreden. Beneden in de kamer werd ik door Mevr. Tracy vriendelijk gegroetzij bedankte mij voor het bezoek, en sprak alsof wij ons welhaast zouden terugzien. Ware het niet voor Alice geweest, die mij zoo uitermate behaagde, ik bad het tegen overgestelde gewenschtwant nooit had ik een oordeel beter goedgekeurd dan hetgeen Henri mij nopens zijne odfle voedster gegeven had hare beleefdheid was voor mij verstoo- telijker dan hare onaangenaamheid.Ik scheid de van haar nog al koud, maar ik drukte hevig Zij zullen haar niet hebben, De schoone ziet van 't kind Dit strijdlied der Katholieke Vlamingen weerklonk gansch 't Di»t>che Belgenland door, vóór de kiezingen van 2eu Juni laatst. Vanaf dien heuglijken dag, dreunt het nog maals en onafgebroken als Zegelied Bij zijn machtige galmen, bij zijn begeesterende, manhaftige woorden, werd niet alleen de meest verwoede aanval, welken ooit onze tegenstrevers deden om het Staatsbestuur in handen te krijgen, afgeslagen maar ook de heerlijkste zege behaald Te dezer gelegenheid, geven sommige nieuwsbladen, vooral in de Anlwerpsche Gouw, lange artikels om den schrijver van Zij zullen haar niet hebben, De schoone ziel van 't kind te huldigen. Zij zijn daarmede evenwel een verkeerde baan opgegaan. Niet in de Kern- peil, is de begaafde dichter te zoeken. Wat meer is, bij leeft, nog immer wijdt hij zich met hart eu ziel aan het beoefenen onzer dierbare Moedertaal. Eu alhoewel wij vree zen zijne nederigheid le kwetsen, hem te sloren in do stille -afgetrokkenheid, waarin hij verkiest televen, toch zullen wij. hem noemen het is de Eerw H. J. F. Vlerick, oud-Diocesaan schoolopziener, nu pastoor van hel Begijnenhof, te Aalst. Eer wien zij toekomt Eerw. Heer Vlerick schonk in 4879 aan Vlaanderen een lied, dat. in die rampvolle tijden, aan ons Volk zijne leeuwenkrachten van vroegere eeuwen terug gaf om den vijand te verpletteren, e%nlied, dat sindsdien steeds dreunt hij iederen aanval gericht tegen onze heiligste rechten, dat nog klinkt eind en ver hij 't vieren van de jongste heer lijke overwinning Aan hem de hulde, aap hem de dank van 't Vlaamsch Katholiek Volk Het Staatsblad kondigt beden af de officieëlo cijfers der laatste tienjarige volks optelling. Wij putten daaruit de volgende cijfers De provincie Oost-Vlaanderen heeft eene bevolking van 1,125,84-1 inwoners. De meest bevolkte stad is Gent, 166,715 inwoners do minst bevolkte gemeente is Paulaathem, 184 inwoners. Ziehier de bevolking der sleden van de provincie Gent, 166,715 Aalst. 35,272: Audenaarde, 6909 Eekloo, 13,673 Sint- Nikolaas. 34,881 Dendermonde, 10,193 Deiirze, 5140 Lokeien, 22,99jj Rouse, 22.528 Geeraardsbergeir, 12,473 en Ni- iK»verQ274; V- Brussel'. Onvoorzichtige hinderen. Het 7jarig knaapje, P. Awonende Sa- maritaansche straat, liet zich Dinsdagavond, op den Grooten Zavel, langs achter aan een stilstaande automobiel hangen. Plotseling reed de geleider snel weg. Het jongetje liet weldra los en werd met geweld op don grond geworpon. Men nam hem op met gebroken neusbeen, gezwollen gelaat, het hoofd en de beenen met kwetsuren overdekt. Arbeidsongeval. In de Zogeslraal. viel Woensdag morgend, de metsersknaap Goossens, van Ophem, mot eene mand stee- nen van liet tweede verdiep op de straatstee- nen. Hij werd opgenomen met zware ver wondingen op gansch 'l lichaam, ingedrukte ribben en inwendige kneuzingen. In wanliopigen toestand is hij naar bet hospitaal overgebracht. Geknipt. De policie hield Woensdag de hand van Alice, als ik te paard steeg, en ik fluisterde haar in het oor Alice, ik heb liever uw verhaal dan mijn geschrift, en wij reden voort. Wij volgden eenen anderen weg dan den- gene, langs welken wij gekomen waren wij reden langs den kant van een klein meer aan het oosten van Bridman's bosschen. Het weder was veranderd duistere wol ken verzamelden zich in de lucht de wind ruisclite tusschen de dorre takken, en Henr.i was buitengew'oon stilzwijgend en bekom merd. Ik was zelve neergeslagen, en gedu rende eenigen tijd bleven wij sprakeloos. Ik overwoog in mijnen geest welke redenen er konden bestaan opdat een man, van aard en gewoonte zoo als Henri, met eene vrouw zoo verschillig van jaren en stand, als Mevr. Tracy, zulken hevigen twist kon hebben. Zijn karakter was doorgaans goed zijn omgang zeer welgemanierd daarom scheen mij zijn gedrag onbegrijpelijk, hoezeer zij hem ook getergd kon hebben. Ik kon mij ook niet inhoudeD verwonderd te zijn over de bijzondere vriendelijke betrek kingen die mij met do bominnelijke Alice aan geknoopt bad, ofschoon hij nooit, zelfs niet bij toeval, in onze gesprekken haren naam uit gesproken had. Tusschen hen had er nooit een woord of een blik kunnen bemerkt wor den die iets geheimzinnigs in liunne lrandelin- gen kon doen veronderstellen. Aangaande Alice, hod ik eerder de zuiver heid der waterperels die op de bladeren der hagedoornen wemelden, verdacht, dan haar jong leven van eene kw ade daad of haren jongen geest van eene booze begeerte te dur ven beschuldigen. De blauwe wateren van het meer dat voor onze voeten lag, waren niet stiller noch zuiverder dan hare oogen in 28 JUNI 1912 morgend, op de Groote Markt, zekeren L. Sch...., aan, die uit Merxplas ontsnapt was, en opgezocht weid wegens talrijke diefstallen. Poging tot zelfmoord in het ter Kame renbosch. Dinsdag avond, te 7 ure, weer klonk een vuurschot in het Ter Kameren- bosch. Aan den vijver vond men een man op den grond liggen in een bloedplas. Nevens hem lag een revolver. De ongelukkige had zich een kogel in de richting van het hart geschoten. Na voorloopige verzorging, werd de wanhopige naar 't gasthuis overgebracht. Hel is een genaamde Xnotarisklerk, wonende le Sml-Jans-Molenbeek. De dokters vreezen het ergste. De oorzaak dezer wan hopige daad is met gekend. Overreden. Toen mad. Elisabeth D..., 76 jaar, wonende steenweg van Ter- vouren, te Etterbeek, Dinsdag avond de tramsporen der Nerviërsjei wilde overstap pen, om zich naar het Jubel park te hegeven, werd zij omvergeworpen door eenen tram, die naar de Belüardstraat reed. De arme ouderlinee verdween onder liet motorrijtuig, dat moest opgelicht worden, om er haar onder uit te halen. Mad. D... werd erg gekwetst naar 't gasthuis overgebracht. Gezien liaarLoogen ouderdom, boezémt haar toestand veel onrust in. Erg automobielengelukEen loop jongen, August Bouianger, 17 jaar oud, wonende Groenselstraat, kwam dinsdag avond per rijwiel langs de Anspachlaan. in tie richting der Beurs. Op ongeveer 10 me ters van de Verwersstraat. bemerkte hij een rijtuig dat uit. voormelde straat kwam gere den. Hij stak de hand op en deed teeken aan een stoker die achter hem reed per auto. Deze, het sein niet bemerkt hebbend of er geen acht op slaande, zette zijn wog voort en smeet den wielrijder omver, die onder de wielden van den auto heide beenen vormor- zeld werd. August Bouianger wrerd door voorbijgangers opgenomen en naar het gast huis overgebracht. Huishoudsters, oogen open, Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte bitlorpeeën der Trappisten Vincart Wei gert de namaaksels. E. 1500 Laken. Brand. Dinsdagmorgend, 5 uur, ontstond brand op de 2" verdieping van bet huis n. 81 Herrystraat, bewoond door de eclilgenoolen Deneef. Een peltool- komfoor was ontploft tijdens eene kortston dige afwezigheid der vrouw. De pompiers moesten de deur instooten en waren spoedig meester van bet vuur. De schade is groot. Anderlecht. Ongeval in de bougie fa» bmek. Woensdagtnorgend ontplofte een ketel en twee werklieden, Appelmans, van Lennick en Hendrickxvan Anderlecht, wer den zwaar verbrand op gansch het lichaam. Hun toestand is zorgw ekkend. Oiilaarde zoon. WÓensdag morgénd had een bloedig loóneel plaats in 'een huis der K-inetstraal. Len inwoner dezer straat, M. E..., deed '«enige opmerkingen aaii Zijni zoon, een lTjarige jongelii/g, daar deze te laat was om zich naai' zijn' werkje begëVë'n. Zulks beviei den jongen snotneus ni'et, di6 zijn vader grof beleedigde en hem onver wachts een messteek toebracht in den rug. Het slachtoffer werd erg gewond aan het schouderblad en naar het gasthuis overge bracht. De dader werd aangehouden en naar het politiebureel geleid. Het parket is ver wittigd. Leuven. Rijwiel geslolen. Toen M. Gooien, ijzerhandelaar, Brusselschestraat, zicli Dinsdagmiddag ten postbureele bevond, sprong een welgekleed lieer op zijn rijwiel, dat de handelaar aan de deur had laten staan, en reed er mee weg. Door ooggetuigen van den diefstalwerd het heerschap achtervolgd. Bemerkende dat hij gegrepen worden zou, slingerde hij het rijwiel weg, en snelde heen. Eindelijk slaagde men er in hem aan de Brusselsche poort te grijpen, en naar het politiebureel te brengen. haar bleek gelaat, in de zachtheid van geheel hare houding, scheen or iets te spieken van maagdelijke godachteu en liefelyke inbeel dingen. Wij stapten goed aan langs het water do snelheid onzer vaart was eene reden tot stil zwijgendheid doch als wij 'tmeer voorbij waren, en de hoogton begonnen op te klim men, die ons tot de heide brachten langs dewelke wij te huis moesten komen, werden wij genoodzaakt den stap te vertragen. Ik vroeg dan aan Henri half schertsend Zijtgij van uwe gramschap reeds her steld? Uw voorgevoelen schijnt gansch ver wezenlijkt te zijn. Ik dank u, antwoordde bij droog weg. Kom, kom, zeide ik. wreek de onaange naamheden van vrouw Tracy op mij niet. Ik geloof inderdaad dat gij met haar het noodige geduld niet hebt, zooveel te meer omdat zij oud is en uwe voedster was. Gij hebt haar met onbegrijpelijk geweld aangesproken. Hebt gij gehoord wat ik haar zegde Eenige woorden, en eene wreede gods lastering. Ik dacht niet dat gij aan de deur luis- terdethad ik mij kunnen inbeelden dat gij daar stondt, ik had voorwaar mijne uitdruk kingen beter in acht genomen.. Ik voelde my het bloed naar het hoofd stroomen want in zijne stem was er iets meer beleedigend dan in zijne woorden j doch ik antwoordde onverschillig Het is jammer, dat gij uwen aard niet bedwingt, 11 zij dat men u afluistere of niet. Op zijne beurt bloosde hij en beet zich op de lippen doch schielijk van gedacht veran derende, zeide hij Hoe vindt gij Alice (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2