Helena Middle! Gefisimzlnnlge zaak nabij Moskow. Wedstrijd voor veulens-merriën en morrievetilens. Gendarmen te Brussel. paar Einde eener staking. De bakkerssta king le Toulouse is afgeloopeiL Er is voor den prefekt eene overeenkomst tot stand gekomen tussclien het gemeentebestuur en de bakkersbazen. Een sterrenwichelaar wordt veroordeeld tot boet en gevang. De professur in ster renwichelarij Victor Berger, 28 jaar oud verscheen gisteren voor do 11® kamer t» Parijs, wegens aftruggelarij. De man begon met duizenden omzendbrieven te sturen v aarin hij beloofde voor al degenen die hem hun naam, geboorte, datum en adres zouden zenden, den horoscoop te lezen. Hij kreeg wel 2000 aanvragen. Op elke vraag antwoordde hij met een anderen om zendbrief. waarin hij «jen volledige heroscoop beloofde, mits vijf tot vijf-en-twintig frank. Met degenen die zijne voorstellen aann_ men, ging hij verder en verder. Het slot is geweest dat de man tot 18 maanden gevan genis en ÏOÖO frank boete is verwezen. Botsing tusschen tram en rijtuig. Zes gekwetsten. Twee in doodsgevaar. Op de tramlijn van Parijs naar Arpajon, is een tramrijtuig met volie geweld op een groeu- selkar geloopen, waarin zes personen geze ten waren. Alle zes werden naast de baan geslingerd en bewusteloos opgenomen door de reizigers van den tram. Men vreest het ergste voor gekwetsten. Diiitsdiland. Veldarbeiders in staking. Uit verschil lende deelen van Hongarië komen berichten, dat een algemeene oogststaking te wachten staat. In vele districten hebben de daglooners zich vereenigd, om den oogstarbeid niet te beginnen, ais hun niet een loon van 7 kro nen verzekerd wordt. De iandslieeren kunnen dit niet betalen en daarom sluiten zij zich aaneen en bestellen zij oogstmachienen, die door de staatsspoorwegen zoo snol mogelijk vervoerd worden. De regeering heeft beloofd de machienen door gendarmen en soldaten te laten be schermen. Eenige groote hoeven worden reeds door huzaren bewaakt. Bij de metaalbewerkers, 18000 man op straat. Eene commissie samengesteld uit de vertegenwoordigers van bazen en werk lieden beeft den toestand onderzocht. Uit de onderhandelingen blijkt dat de bazen geene vermindering van werkuren willen toestaan. Zij behouden 57 uren werk per week, (wat toch een half uur verminde ring beteeken t.) Aangaande hél loon schijnt overeenkomst wol mogelijk. Uitgesloten zijn te Maagden burg 7000 tol 8000 te Halle 3000 lot 4000 en te Iianover 7000 werklieden. Erge ontploffing. Ijl de scheikundige wassclïerij Wogner te Stralsund, is gisteren morgend een bèüzinevërgaarbak ontploft. •'Zes personen werden erg gekwetst, waaron der de eigenaar en zijn 12 jarige zoon, die kort daarna stierf. Een Prins van Beierert overleden te Mün chen. Prins Rudolplie, derde zoon van prins en princes Ruprecht van Woensdag- to vr^-.=tjuu overleden in 3jarigen U-uaeraöm. Engeland De toestand in de Londensche haven. Oneenigheid tusschen de stakingsgroepen De staking duurt voort, maar het aantal ar beiders, die werken, neemt nog dagelijks toe. Vandaag zijn er reeds 12,930 man aan 154 schepen aan den arbeid. Aan enkele ha vens echter heerscbt nog groote opstoppinj Volgens de Pall Mali Gazelle is de toestand aan de haven gisteren niet gewij- •-zigd. De patroons blijven verklaren dat zij werk lieden in overvloed hebben, maar de stakers beweren dat twee belangrijke sloomvaartlip nen hun schepen niet uit dè Theems kunnen laten vertrekken. Onderhoud met Tom Mann. Uit een onderhoud met Tom Mann, opgenomen in hetzelfde blad, blijkt, dat deze bel beleid van lülett in zake de staking niet goedkeurt. Tijdens eene vergadering der ijzeren we°- bedienden, vooral van de Great Eastern, ge- houden te Stratford, in de oostwijk van Lon den, verzochten de leiders hunne mannen niet lestaken, zooals Zaterdag was overeen gekomen, ten einde zich solidair te verklaren met de dokwerkers. De leiders verklaarden dat zij een gesprek hadden gehad mei M. Asquith, en deze had laten hooron dat de staking der dokkers spoedig zou gedaan zijn. Het bureel van de maatschappij der veree- nigde spoorwegbedienden heeft verschillende omzendbrieven uitgegeven, waarin aan de gesyndikeerden wordt herinnerd, dat zij hun contract met de maatschappijen moeten eer biedigen. De beslissing van de leiders der spoorweg werkers is op groote misnoegdheid onthaald. Er werd gefloten. De leiders der dokkers schandvlekten de loiders der spoorwegwer kers, omdat zij geene g<?meene zaak hebben emaakt met de stakers. Verklaring van Ben Tillett. Ben Tillett verklaarde dat zoo al de spoorwegwerkers geen onderkruipers waren, de stakers reeds lang hunne zaak zouden hebben gewonnen. De leiders der maatschappij van de veree- nigde spoorwegarbeiders, zouden nog den moed niet hebben tegen eene geit te vechten, zegde hij. Men vreest dat zoo de slaking niet spoedig afloopt, de spoorwegwerkers zullen staken legen den raad hunner leiders in. Twee stemrechtdames aangehouden. Miss Irving, die de ruiten eener deur in het Lagerhuis stuk sloeg, is lot twee maanden dwangarbeid veroordeeld. Uit Llandaff wordt gemold dat tijdens het bezoek van den koning en de koningin in de Kathedraal, eene stemrechtdame toesprong op M. Mac Kenna, die bet koningspaar ver gezelde, kreten slaakte en een beroep deed op de koningin, ten voordeele van de vrou wenzaak. Zij werd aangehouden trots haar hevigen weerstand. De toeschouwers jouw den haar uit. Italië Eene afschuwelijke misdaad. De moeder zou medeplichtige zijn. In een Olijvenbosoh te Piligliava, nabij Grossete heeft men het lijk van een twaalfjarig kind gevonden. Het was aan eenen boom opge- hangen.Voer dat liet kind opgehangen werd, had men het de keel doorgesneden. De ver moedens vielen op een kerel der gemeente die de minnaar der moeder van het kleine slachtoffer was. De misdaad moet beraamd ijn in gemeen overleg met de ontaarde moe der, wie liet kind tot last was. De moorde naar én zijne medeplichtige zijn aangehou den. De verontwaardigde bevolking wilde de beide booswichten lyncheerenen. Canada DE VOLKSSTEM debet verloopen jaar, gaf 39.000 zielen min dan bet jaar der kleinste vermeerde ring. Het geboortecijfer was nooit zoo klein sedert het midden der XVII eeuw. Gevolgen van de staking te Londen. Een boot komt met zijne lading tertio-. Drie milüoen bushels graan zijn te Monh ingescheept of en kunnen orirekffen wègétrs de-staking te Londen De Asconia van de Gunardlijn, is uit Lon den teruggekeerd, met de lading graan die aij veertig dagen te voren had ingescheept Suicl-Afrika Proeven met dynamiet. Men ploegt ei mee. De ««De Beers Company doet te Kimborley proeven tot landontginning bij middel van dynamiet. De lading wordt ge- egd op 2 1/2 of 4 voet onder de oppervlakte van den grond. Die wijze van landbewerkon is minder kostelijk en-meer doeltreffend dan de aloude gebruiken. Sweden De Bevolkingsbeweging. Verminde ring der geboorten. Bij officieel verslag, zooeven verschenen, wordt do bevolking van Zweden bepaald op 5,562,000 zielen. De vermeerdering der bevolking geduren- Ook de sterfte was de laagste tot nu toe vastgesteld in Zweden. Gliili. Stormen. Het spoorwegverkeer ge schorst. Nieuwe stormen in liet Andes- gebied hebben de schade aan den trans-An- d ijn se heil spoorweg tusschen Chili en Argen tinië nog doen toenemen. He', spoorwegver keer zal voor een duur van wel twee maanden gestremd zijn. Ijzerlagen. De commissie van Fransche ingenieurs, gelast met liet toezicht op de mijnen, heeft erkend dat de talrijke ijzerla gen in de provincie Coquimbo meer dan 200 uiilliocn ton ijzer bevallen In de andere provinciën zullen nu d/s studiën ook bespoed worden. Denemarken De Deensche koning gaat naar IJsland.— Grieven der IJslanders. De nieuwe koning van Denemarken zal weldra eene reis naar IJsland ondernemeiv teneinde persoonlijk, den stoffelijken en politieken toestand van dat eiland waar te nemen. Sedert eenigen lijd namelijk zijn de betrek-' kingen tusschen IJsland en Denemarken ta melijk gespannen. Een Kopenhager dagblad schrijver beeft onlangs den vertegenwoor diger der kolonie, M. Christian Gonsson, kunnen interviewen. Deze heeft, vooreerst verklaard dat de dood van koning Frederik de IJslanders erg getroffen had. doch hun verdriet veranderde weldra in hoop, toen zij vernamen dat d9 nieuw e koning voorne mens was eene reis in hun eiland te onder nemen. Iedereen, in IJsland, wenscht tot eene verstandhouding met Denemarken te comen. De inwoners koesteren geen baat jegens de Denen zij hebben slechts zeer gegronde grieven. Toch moet men liet zich niet ontveinzen dat de onderhandelingen tusschen de kolonie en het moederland zeer langdurig zullen zijn, want tot biertoe heeft men nog geen grondslag voor dezelve gevon den. IJsland betracht geene afscheuring, doch vervolgt halslarrig de verwezenlijking der hervormingen, waarvan zijn welstand en zijn economischen vooruitgang afhangen. 29 JUNI 1912 16e vervolg. Zooals allo schoone dingen die God ge maakt de menschen niet geschonken heeft. Zij is zeer lief, en zelfs nog al behendig maar zij is ook wat flauw en kleinmoedig ik kun haar inderdaad niet begrijpen. Hoe zou het serpent de duif kunnen be grijpen dacht ik in mij zelve en onmiddel lijk berispte ik mijn hart voor mijne onvrien delijke gedachteu nopens Henri. Ik vond mij plichtig aan ondankbaarheid ja aan valscli heid, met kwaad te denken van degene,wiens gezelschap ik zoo lioog achtte, en die zich ongetwijfeld met eene ongemeene standvas tigheid aan mij gehecht had. Ik heb mijne gevoelens voor hem in dien tijd nooit vol kom enl ijk kunnen begrijpen. Zooals ik vroegor zeide, zou het voor mij eene erge beproeving geweest zijn, had hij, zelfs voor korten tijd, Elmsley moeten verlaten. Uren lang bleef ik iu gesprek met hem, zonderde snelle vlucht des tijds te bemerken, zoo groot was de verblinding die zyn aanzien lijk, eigenaardig en evenwel geoefend ver stand in mij veroorzaakte en nochtans, toen ik naar zijne stem luisterde, of zijne oogen aanschouwde,die schoonedonker-grijze oogen die by t licht zwart scheneu, overmeesterden mij een onvrijwillig gevoel van wautrouwen en een onbeschrijfelijke afkeer. Er was iets volmaakt in zijnen middelmati- gen haviksneus en in zijnen breeden, maar wel gevormden mond, die beide in zijne oogen- blikken van opgewondenheid eenen vorm aannamen, welken ik alleen met dien van ri sen moedig paard kan vergelijken, wï het zijne manen schudt en de lucht der vlakte waarover het heen moet vliegen, inademt. Waarom dan, wanneer ik zijne schoonheid aanschouwde, vond ik dagelijks meer ver maak, zelf geluk, in zjjne verkleefdheid .tot mij Hoe was het mogelijk dat de woorden akelig, valsch, ongevoelig nu en dan in mij nen geest speelden als ik aan hem dacht Het is waar, onmiddeiijk daarop voelde ik eene iuwendige berisping, omdat ik valscli was tegen hem, niet hij tegen mij valsch om de tegenstrijdigheid tusschen mijn uitwendig gedrag en mijne geheime en onvrijwillige neigingen. Ik was ongevoelig, om datilc geene verknochtheid had voor degene, die zijn leven aan mij onophoudelijk toewydde. Valsch Ongevoelig Was ik waarlijk zoo De wraak lust had mijn hart tegen Edward Middleton versteend, en al de vriendelijke gevoelens die ik ooit voor hem gevoed had, waren in bitter heid veranderd. Droevige overwegingen en vreeselijke ge- lieugenissen hadden over de zuivere en heilige liefde mijner kindsheid, over de Hartelijke genegenheid, die mij voor mijne tante beziel de, eenen duisteren sluier geschoven wat Henri betreft, wiens gezelschap ik gretig ver langde, en aan wiens vriendschap ik scheen te beantwoorden,moest ik somtijds in mijzelve bekennen dat er geene de minste teederheid bestond in de driftige voorkeur, die ik voor bem liet blijken. Ik wilde my zelvehaten voor de gevoelloosheid en de onverschilligheid mijns harten ik verachtte wij voor de onge- statige neigingen mijner ziel. Vernederd in mijne eigene oogen, verwezen door myn eigen In eene-zandgroef nabij de baan van Nico- laïeff, op twee wersten van Moskow, werd een omgekantelden aulomobiel gevonden. Er waren geene lijken of gekwetsten in den omtrek, doch bij nader toezicht bevond men dat de zitplaats vaii den chauffeur op ver scheidene plaatsen door revolverkogels door boord wa^. Het nummer v^j> deu auto was onaangeroerd en aklys kon men de herkomst van den auto vindenu. Deze. kwam TVonoo Russb van.fc.iA.ityW; do oh au peur Was'er mede aangereden in gezelschap van Alexan der Savïnolf een slbCtiïakW:'-- De oktrooibediende van Moskow herin nerde zich, hel rijtuig te hebben zien voor bijrijden. Er bevonden zich echter vier man nen in den aulo, namelijk benevcivs den chauffeur en den slotmaker, tweemannen, zeer net gekleed, die beiden een grijzen baard droegen. Men ging op zoek naar de vier reizigers en dauk aan de hulp van eenige policiehonden, werden do lijken van den chauffeur en van slotmaker teruggevonden op een afstand van ongeveer 8 kilometers van de plaats waar den auto gevonden werd. Beide lijken waren door talrijke revolver schoten doorboord. Wat de reizigers met de grijze haarden betreft, men beeft van beu nog niet liet minste spoor gevonden. Men vermoedt bier met eene politieke misdaad te doen to hebben. Omschrijving !\3incve. Wedstrijd van 27 Juni 1912. 30 nier- ï'iên en 37 veulens wérden aangeboden. De volgende premiën en medaliën werden toe gekend A. Voor de veulens le premie, lOOfr. met zilveren medalieaan Ad. Vanden Bosch, te Voorde, voor Brumette. grijs 2® premie, 75 frank met bronzen med. aan de weduwe Cosyns, te Pollaere, voor Bless, vos; 3(' pr., 50 fr. met br. med. aan do wed. Redant, te Avgemvoor Bertba. grijs 4® premie, 50 frank met br. med. aan C.' Vanden Houle, teNinove, voor Fanny, schimmel; 6®preinie. 50 fr. met bronzen med aan Ern. Vermeren, te Denderwindeke, voor Nette, bruin. B.Voormerriën van 3 jaar: 1® premie: 125 frank met zilveren medalie aan do wed. Cosyns, le Pollaere, voor Comtesse, bruin 2e premie. 100 frank met bronzen med. aan E. Vander Schueren, te Voorde, voor Fanny, bruin 3e premie. 75 frank met br. med. aan R. Haelterman, te Ninove, voor Bella, bruin. G. Voormerriën van vier jaar en meer: 1® premie, 300 frank met zilveren medalie aan E.Van Londersele, le Nederiiassell, voor Charlotte, bruin, 4 jaar 2® premie, 200 fr. met br. med. aan de wed. De Wael. te Aalst, voor Alice, bruin, 4 jaar 3® premie, 100 frank met br. med. aan E. Vermeiren. te Denderwindeke, voor Kaatje de la Houpp. bruin, 4 jaar 4® premie, 100 frank mei br. med. aan Gop'pens, te Haeltert, voor Lieska, bruin, 5 jaar 5® premie, 100 frank met br. med. aan Vanderslraelen, te Zonin gen, voor Clara, vos, 4 jaar. Bewaringspremiën van 1000 frank (annuï teiten, van 250 frank).Aan ieder 250 fr.: aan de kinderen Bouvaerl, te Denderwindeke voor Bianchetle, bruin, 9 jaar 4® annuïteit; gebroeders De Vos, te Pollaere, voor AJarie, vos, 9 jaar, 4® annuïteitwed. Merlens, tc Pollaere. voor Mirza, bruin, 9 jaar 3® an nuïteit wed. Mortens, te Pollaere, voor Tapageuse, schimmel, 6 jaar, 2® annuiteit E. De Schryver, te Erembodegem, voor Doriiiö. bruin, 9 jaar, 2® annuiteit; aan H. Michiels. te Woubrechtegom, voor Clara de Wou, vos, 5 jaar, 1® annuiteitP. De Vuyst, te Santbergen, voor Rufine, bruin, 7 jaar, eerste annuiteit. Belangrijke afdeelingon gendarmen te voet, uit het binnenland zijn Donderdag namiddag, te Brussel aangekomen. Zij ver blijven in de twee groote kazernen der hoofustad Waterloolaan en Krijgslaan. En zulks in 't vooruitzicht van het socia- lisLischcongres dat den 30 Juni te Brussel zal gehouden worden. Daarbij, al-a I nnodiff-is znllnn rle stallen van bet 'vérjaribgspark ter'beschikking van de gendarmerie te paard gesteld worden. Op bevel moeten oproepbrieven gereed gehouden Worden om', in gebeurlijk g< de burgerwacht onder de wapens te roepen leren uitgeput door ellende dronken zon der wiju, is mijn hart verdord, en als gras vertreden. Ik was tot den Hëmol verheven ik ben tot de hel gedaald. Deze gedachten hielden mij bezig gedurende het overige vau den weg. Wanneer Henri de bemerking opwierp, die deze gepeinzen in mijnen geest deden ont staan, waren wij op den top des heuvels ge komen, op de uitgestrekte heide, die ons van Elmsley afscheidde. Wij drukten de sporen en bereikten de ingangpoort met den avond. IV. Heiin verlaat Ehnsley.Elena reist tiaar Brandon met jufvrouw Hutton. Ont moeting te Salisbury. Aankomst te Brandon. Gedurende de drie of volgende maanden geschiedde erin ons dagelijksch leven niet,dat verdient gemeld te worden. Ik had aau mijne tante zoo veel van Alice verteld dat ik hare nieuwsgierigheid opwekte en haar groot belang voor haar inboezemde. Daarom, en ook om mij vermaak te ver schaffen, 't geen altijd voor haar eene genoeg zame beweegreden was, schreef ik naar groot moeder, om te verzoeken, indien zij zelve niet van zin was naar Elmsley te komen, dat zij teu minste Alice eenen.dag bij ons zou laten doorbrengen. Mev. Tracy antwoordde dat Alice bij naast- bestaanden van haren vader een bezoek was gaan afleggen, eir dat zij bijgevolg de eer, haar aangedaan, niet kon aanvaarden. Mijn oom ontving nu en dan eenen brief van Brussel. Inbraak. Terwijl de we duwe Devvever, Scliijnstraat, met haar zoo, voor een paar dagen afwpzig was, drongen tol nog toe onbekende schelmen in haar huis en poetsten do plaat met een aanzienlijli getal goudstukken, juweelen en een gouder uurwerk en ketting. De policie deed gister een onderzoek. Men denkt dat de dieven langs achter in het huis drongen. Bestolen op den tram. M. D... hotelhouder te Gedmes, nam Woensdag betrekkingen met malkaar bleven dezelfde De eenigste verandering in onze huiselijke zaken was de aangroeiende afkeer, dien myn oom tegen hem scheen opgevat te hebben. Nooit had hij vriendschap voor hem laten blijken maar nu scheen hij zijn voortdurend verblijf te Elmsley schier niet meer te kunnen Hjden dikwijls vraagde hij aan mijne tante of aan mij, of Henri niet van gedacht was welhaast de studiën der rechten te beginnen 't w as het vak, tot hetwelk men hem bestemd had. Wat Henri betreft, hij hield zich daar niet mede op, en scheen Elmsley als eene stand vastige woonst te nemen. Myn oom was zijne vrouw te zeer toegene gen, en veel te goed van aard, om anders dan door zinspelingen zyne misnoegdheid over zulke doenwyze te laten blijken maar hy kon ook zijne tevredenheid moeilijk verber gen, wanneer eindelijk Henri van zynen vader eenen brief ontving om op zyne zaken te deuken. Er werd vastgesteld dat hij Elmsley na drie weken zou verlaten. Ik was verwonderd en ook vernederd, toen ik bemerkte hoe weinig die schielyke verandering hem bedroefde, en met welke onverschilligheid hy, by zijn ver trek, van mij afscheid nam. Eenige dagen later kwam een brief van Mevr. Brandon, de zuster van mijne moeder en van mynheer Middleton, om dringend te vragen dat ik eenige weken bij haar in Dor setshire zou mogen doorbrengen. Ik had onze tante maar een of tweemaal Jin mijne kindsheid gezien zij had geenen avond alhier plaats op het platfofm van r©ie tram. Kruidtuinlaan, en reed naar de Luxern- burgplaats. Onderweg werd hij ontlast van zijne portefeuille, inhoudend duizend frank in bankbriefjes van 100 frank en vele koe pons van titels. Een lieer, die zich herhaalde malen tegen hem liet vallen en afstapte aaii «le halt der Belliardstraat, moet de gauwdie verij gepleegd hebben. Autumobielon geval. Noodlottig en afloop. De oude dame die, Zaterdagavond le 11 uur, op de Henegouwlaan, door een automobiel werd omgeworpen, zooals wij meldden, is Woensdag overleden zonder lerug tot liet bewustzijn te komen. Hét par ket deed de overledene fotografeeren. daar de policie er niet in gelukte de identiteit der dame vast te stellen. Droevig - einde. J. D... keerde Woensdag te Brussel weer uit eene land bouwkolonie en begaf zich bij een zijner oude kameraden, Pries torsstraat. 12. Nauwelijks bad Jiij den voet over den drempel gezet, of iiij zakte ineen. Men bracht hem over naar liet St-Pielersgaslliuis, doch bij zijne aan komst aldaar was bij reeds dood. Volgens doktors, bezweek bij aan eene hartkwaal. Gauicdieverj. M. Arthur M koopman te Antwerpen, kwam Woensdag- morgend le Brussel aan. Nabij de Noordsta- •ie, stiet een onbekende tegen hem. Aan de Beurs gekomen, bestafigde hij de verdwij ning van zijne portefeuille inhoudend 500 fr. in bankbriefjes. Erge zaak. Eenige dagen geleden hield de policie officier Angerhausen, drie vreemdelingen aan op eene bemeudelde ka mer in den omtrek der Gulden Hoofdstraat. Die lieden werkten niet, leefden op ruimen voet Op de ondervraging «raven zij ontwij kende antwoorden en M. Angerhausen hield hen aan. Eene huiszoeking leidde tot do ontdekking van inbrekersgeriefDe drie per sonen werden te Vorst opgesloten. Woens dag nanoen kwam een scliouwburgontvanger aan de policie melden, na de aanhouding in de dagbladen te hebben gelezen, dat de drie aangehoudenen lage koppelaars waren, te Brussel gekomen, om zicli aan den handel in meisjes over te leveren. Een 15jrrig meisje was door hen opgelicht en naar een huis van Parijs gezonden geworden. Een onderzoek is thans ingesteld. Brand. Donderdag morgend, rond 6 1/2 ure, is brand ontstaan in de onderver diepingen der woning van M. Leroy-, oud heidkenner, Bisschoffheimlaan, 10. Zonder het spoedig opi reden der pompiers, ware de schade aanzienlijk geweest. Laffe automobilist. Eene steekkar, voortgestooten door den genaamden Louis Schots, uil de Braemlstraat te St-Joost-teii- Noode, werd Woensdag namiddag in de Trierslraat verrast door een auto-taxi. De stootwagen werd omvergeworpen en do lading dooreengesmelen. "m: Schotswerd erg gewond. Dó autovoerder; die in volle vaart weggereden w-as, zonder zich om 'zijn slaclitofter te bekommeren'ié niet gekend. - Vaste vooruitzichten der maand Juli. Onze .huishoudsters zullen veel koffiedrinken opgeschonken met de bitter/Zeeën der Trap pisten Vincart. Zij weten wat goed is. 15'JÖ Anderlscht. De geheimzinnige doode. Hel lijk. dat verleden Zaterdag in een rogge veld van de Vogolveldstraat ontdekt werd, is tot nu toe nog niet kunnen herkend wor den. Het parket heeft de toelating tot bogra- ving afgeleverd. De kleederen van den on bekende zijn in het doodenhuis ten toon gesteld. Koelcel berg. Geknipt. De policie heeft Woensdag morgend, rond 2 ure, in een in ophouw zijnde huis van do Vrijhoidslei twee lcerols betrapt, dio bezig waren de loodon huizen en al het koper dal zich in het gebouw bevond af te rukken. Een der dieven kon aangehouden worden. Het is zekere Louis H...; de andere gelukto er in te vluch ten. Edward Middleton doch nooit vertelde hy j, «r?AM<t des l»«-| bonnen inhoud, ter.tii enhoiijk dat hij ht-tj anderen indruk op mij gelaten tenzij dat zij oe' e" met verbitterden geest, wel maakte, en zich in deze of geene stad van eene kleine, zachtmoedi, nep ik uit: Europa bevond, j «Ongestadig als water, kan ik niet gline- Ilij verbleef altijd Ik had de eenzaamheid, die door Henri's afwezigheid in mijn leven moest ontstaan, zoo zeer gevreesd, dat ik met vreugd aanvaardde om op een nieuw tooneel te treden. Ik had ook eene onbepaalde hoop dat ik ver van Elmsley buiten de stoffelijke voorwerpen, die my gedurig mijn noodlottig geheim voor stelden op zekere wijze den last, die op mij drukte, zou kunnen verdwijnen. Ik was nog maar zeventien jaren, en reeds vroeg ongelukkig toch bleef er nog in my iets van du jeugd dat naar nieuwe zichten, nieuwe gezelschappen en nieuwe aandoenin gen verlangde. Daarom liet ik mijne vurigo begeerte kennen, om de uitnoodiging van Mevr. Brandon te aanvaarden. Dit was genoeg om, volgens gewoonte, de toestemming van Mevrouw Middleton te bekomen, en myn oom had er niets tegen. Vervolgens verliet ik Elmsley een der eerste dagen van de maand Juni. Ik zat in een open rijtuig; nevensmij bevond zich eene jufvrouw die vroeger my'ne bestuurster was geweest, en die aauvaard had mij tot het park van Brandon te vergezellen. Ik weende, want toen mijne tante mij tegen haar hart drukte, omhelsde ik haar met eene hevige aandoening, die mij in eens mijn ge heel voorgaande leven herinnerde. Nochtans vertrok ik, zooals de vogel, die met lastig ongeduld uit de kooi, in welke hy gevangen was, ontsnapt, en de banden, die hem aan de aarde heohteu, door eene snelle vlucht hoopt te breken. De dag was prachtig wolken als watte zoo zacht dreven door de lucht, en de zoele wind die mijn aangezicht streelde, was nog aangenamer door den balsem der klavervel- ige vrouw was, groote zwarte oogen en een byzonder lief stemmetje j den, welke wij in het eerste deel onzer te Elmsley, en onze i bezat moesten doortrekken. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2